urken stoten door ndanks bestand aile Selassie Toofd van atste steun Khadaffi en Sadat opeens weer bijeen J renland en Cyprus willen niet onderhandelen 3 "es terug frika Witte Huis: ultrarechtse laster tegen Rockefeller Strijdbijl voorlopig begraven Leden van IRA ontsnapt uit gevangenis 'Medewerkers president door macht verblind' Griekenland wil lid van EG worden Chinees vlees in Duitsland gelost Aartsbisschop in hechtenis in Jeruzalem (i doden na genisopstand ezuela ft f het weer Zomerzon paraat Strandverwachting weerrapporten +++oproep toeristen+++ ;/DfüW, KWARTET MAANDAG 19 AUGUSTUS 1974 BUITENLAND/BINNENLAND T5/K7 A-ATHENE-ANKARA (AFP, DPA, Reuter, UPI) Turkse trpepen op Cyprus zijn gisteren k het bestand verder over de dwars door het eiland getrokken 'Attila-lijn' doorgestoten jt zuiden. Volgens berichten uit Nicosia bewegen de Turkse pantsereenheden zich in de I van de dorpen Piroi en Lourigina, in de provincie Larnaka, zuidoostelijk van Nicosia. An- jepen rukten in het weesten op naar de plaats Denia, twaalf kilometer ten westen van de m. staan de Turken nu in cirkel rond Nicosia, het Griekse gedeelte nu ig de weg naar Limassol in losten en een secundaire het Trodos-gebergte vrij Nicosia maakt men hieruit Ie Turken Nicosia volledig ileren. Turkse strijdkrach- in zondag ook op langs de Nicosia met zijn luchtha- lindt, maar trokken zich der strijd terug. Het vlieg- ,t onder controle van VN- epen. De president van Cyprus. Glafkos Clerides, heeft tegen de bestands schendingen door de Turken krach tig geprotesteerd bij de comman dant van de VN-troepen op het eiland. Hij eiste dat Turkije zijn legers pas op de plaats laat maken en zei dat hij van zijn kant de Nationale Garde heeft bevolen slechts te schieten als zij wordt aangevallen. De Turkse premier. Bulent Ecevit; verklarde zondag dat de Turkse troepen op Cyprus zich aan het bestand houden, 'ondanks dat zij door de Grieks-Cyprische strijd krachten worden beschoten'. Niet dwingen minister Imroe zou militair comité 'chanteren' ABEBA (Reuter, UPI) De Ethiopi^phe keizer Haile Se- I dit weekein'de beroofd van zijn laatste steun door de ar- e^Jvan de commandant van de keizerlijke garde, luitenant- litiail Tafesse Lema. m dl joedkent dat de garde van de is jder de revolutie is bezwe- rpl^arrestatie van Tafesse Le- d in de Ethiopische hoofd- iterdde belangrijkste sinds de ak r ilsin denj WlD 0 CAFP, HEUTER) Ma- c 'i- O luei j totstandkoming van het militair comité gezien. Het comité 'oefent in feite momenteel het bestuur over Ethiopië uit. Eind vorige week hief het comité de keizerlijke kroonraad de militaire adviesraad van de kei zer en het speciale keizerlijke ge rechtshof op. Gespannen de Portugese minister 1 ^Inlandse zaken, is gisteren teruggekeerd van zijn Tanzania, waar hij in Dar besprekingen heeft ge- t Frelimo, het front voor ding van Mozambique. Er mededelingen gedaan ituele vorderingen. ieft het overleg gevoerd in eid van de Portugese mi- ior in ter territoriale coördi- mei da Santos en majoor ;nues, die inmiddels is be- jPt voorzitter van de nieuwe o' Junta van Mozambique. De- komt in de plaats van de "l van gouverneur-generaal rn Soares de Melo, die eind aand is afgetreden, rriwf bedoeling dat de junta's Ï^Jmbique en Angola zullen als overgangsbestuur tot- we bestuursinstanties op autonomie gevormd kun- len. hoofd van de militaire Dr Angola, admiraal Rosa ruiti verklaarde onlangs dat vaat nnenk°rt een statuut voor lr zal krijgen. Majoor Melo „1 is minister zonder porte- i„Ji de huidige Portugese re- i een van de belangrijkste on n de beweging van de hten die de staatsgreep ril uitvoerde. Soares heeft gisteren in .ggesprek gezegd dat de regering alles zal doen Jlanke staatsgreep in An- .voorkomen, zelfs als daar- ou iblanken zou moeten wor- i bet10ten- De bewindsman zei len Westduitse weekblad Der i betat het niet uitgesloten is in e kolonisten met 'de moed cSen °°P zullen reageren op het e v( elijk worden van Mozam- nad ra kt dus 'an Mei kom cels, i ve die -rkC ;ven vinstf' ran de ng De toestand in Ethiopië was dit weekeinde zeer gespannen, ook al het dreigende aftreden van eerste minister Michael Imroe. Het Ame rikaanse persbureau United Press International (UPI) berichtte gis teravond dat Imroe, die pas drie weken premier is. tesamen met vier van zijn ministers al tot aftreden had besloten. Het militair comité wilde hem hier van weerhouden, maar Imroe zou niet van plan zijn aan deze oproep gehoor te geven. Ook al niet om dat zijn belangrijk ste beweegreden om af te treden de handelwijze van het-militair comité is. met name ook de arrestaties die tot nu toe verricht zijn. Diplomatieke waarnemers menen dat het militair comité de eerste minister op zijn post wil houden om te voorkomen dat het land zon der regering komt te zitten, zodat het militair comité wel gedwongen zou zijn zelf volledig de macht in handen te nemen, iets waar zij in de huidige situatie in Ethiopië uiter mate huiverig voor lijkt te zijn. Daarom, aldus deze waarnemers, kan Imroe het militair comité thans onder druk zetten door met aftreden te dreigen en zodoende een aantal concessies afdwingen. De premier zei dat Turkije Grie kenland niet zal dwingen het vre desoverleg in Genève te hervatten, maar het zal wel de plichten ver vullen die van haar verwacht wor den. De belangrijkste taak, aldus Ecevit, is nu het opstellen van een grondwet voor Cyprus en het waar borgen van de rechten van de bei de bevolkingsgroepen op het eiland. De premier had zondag een onder houd van drie kwartier met de Amerikaanse ambassadeur. Daarbij zijn de vooruitzichten besproken voor een hervatting van de vastge lopen onderhandelingen in Genève over de toekomst van Cyprus. De Griekse noch de Cyprische rege ring zijn momenteel bereid aan de onderhandelingstafel terug te ke ren, zo verluidt in Athene. Grieken land heeft te kennen gegeven slechts dan tot onderhandelingen bereid te zijn als de Turkse troepen op de stellingen van 9 augustus worden terugetrokken. Deze posities bestonden toen bij het begin van de tweede ronde van de Geneefse besprekingen een gemengde mili taire commissie de bestandslinies vastlegde. Athene gaat er verder van uit dat voor een grondwettelijke regeling voor Cyprus de vertegenwoordigers van de beide bevolkingsgroepen niet uitgesloten kunnen worden en dat derhalve de afgezette president Makarios en diens opvolger Glafkos Clerides gehoord dienen te worden. Overeenkomsten tussen de twee be volkingsgroepen over deze kwestie zullen door Athene geëerbiedigd worden, zo luidt het Griekse stand punt. In bevoegde Griekse kringen ves tigt men er de aandacht op dat in het nu door Turkije bezette gebied tot aan de 'Attila-lijn' voorheen 125.000 Grieken woonden en sjechts 60.000 Turken. De meeste Grieks- Cyprioten leven nu als vluchtelin gen op het zuidelijke deel van het eiland. Hieruit dreigt een reusach tig vluchtelingenprobleem te ont staan. WASHINGTON (Reuter) In recordtijd is in opdracht van president Ford het nabije verleden van Nelson Rocke feller nagegaan naar aanlei ding van een telefoontje naar het Witte Huis. Rockefeller is op het ogenblik een van de grote kanshebbers voor het vice-presidentschap. Vorige week zondag kwam er op het Witte Huis een telefoontje binnen van een zekere 'mr. Long' die adviseerde de papieren van de Watergate-inbreker Ho ward Hunt nog eens na te kij ken. Daaruit zou namelijk blij ken dat Rockefeller in 1972 mannen betaald had om de De mocratische Conventie te versto- Nelson Rockefeller ren, met de bedoeling dat Geor ge McGovern tot Democratisch presidentskandidaat zou worden aangewezen aangezien deze de minste kans tegenover Nixon zou maken. (Hetgeen overigens toch gebeurde red.). De inhoud van het telefoontje werd onmiddellijk aan de presi dent doorgegeven die er de spe ciale aanklager Leon Jaworski van op de hoogte stelde. In diens opdracht werd vrijdag een speciale kluis met documenten van Howard Hunt geopend, maar daaruit bleek niets dat de beschuldiging tegen Rockefeller bevestigde. De woordvoerder van het Witte Huis, Jerry terHorst, noemde daarop het telefoontje een po ging tot laster tegen Rockefèller, van de kant van 'een groep rechtse extremisten die deze verkeerde informatie kennelijk hadden gegeven om Ford te weerhouden van een benoeming van Rockefeller'. TerHorst zei echter door president Ford ge machtigd zijn te zeggen dat Rockefeller tot de personen bleef behoren waaruit Ford nog deze week zijn keus zal maken voor het vice-presidentschap. Een andere gegadigde met veel kans is George Bush, thans am bassadeur van de VS bij de Ver enigde Naties. NIXON De New York Times citeerde zondag een brief van ex-presi dent Nixon aan het staatsarchief waarin deze te kennen geeft dat de door hem geschonken docu menten niet openbaar gemaakt mogen worden vóór 1985. Eerder had Nixon gezegd dat zijn prlvé- iarchieven betreffende de periode van zijn presidentschap vrij voor inzage zouden zijn zodra hij het Witte Huis verlaten zou hebben. ALEXANDRIE (Reuter/UPI) De Libische leider Moeammar Khaddaffi, die op 6 augustus nog een brief van president Saddat van Egypte kreeg, waarin deze hem verweet een aanslag op zijn leven te hebben beraamd, is het afgelopen weekeinde plotsklaps bij Sadat op bezoek geweest. sident van de Verenigde Arabische Emiraten, sjeik Zaid Ben Sultan, was bij Khadaffi's vertrek aanwe zig. Door diens bemiddeling is de ontmoeting tussen de beide leiders tot stand gekomen. Khadaffi had al eerder verzoeningsvoorstellen ge daan, maar die waren door Sadat van de hand gewezen. Diplomatieke waarnemers geloven dat Khadaffi's behoefte aan verzoening met Egyp te vooral voorkomt uit zijn toege nomen isolement in de Arabische wereld maar zij betwijfelen of de onstuimige Libische leider, die langzamerhand bekend is om zijn snelle omzwaaien, Sadat heeft kun nen overtuigen. De Amerikaanse president Ford en koning Hoessein van Jordanië heb ben zondag in een gezamenlijke verklaring gezegd dat de kwestie van de troepenscheiding tussen Jordanië en Israël nu spoedig aan de orde moet komen als de volgen de fase op weg naar een regeling in het Midden-Oosten. Onmiddellijk daarop heeft Israël doen weten dat het hard wil werken voor vrede met Jordanië maar dat het de eis van Amman tot terugrekking van zijn troepen van de westelijke Jordaan- oever afwijst. De gedachten dat de Palestij nen bij onderhandelinen over de Westelijke Jordaanoever door de Palestijnse bevrijdingsorga nisatie (PLO) zouden moeten wor den vertegenwoordigd is door ko ning Hoessein energiek verworpen. 'Ik kan de PLO niet aan de Pale- stijnen opdringen', zei hij. Uitgestorven Het Griekse deel van Nicosia is zo goed als uitgestorven. Een groot deel van de bevolking heeft de stad na de zware beschietingen en bom bardementen van vorige week ver laten. De hoofdstad kampt momen teel met een watertekort en een schaarste aan levensmiddelen. De waterleidingen zijn bij de gevechts handelingen voor een groot deel buiten werking gesteld. Voorts be schuldigen de Griekse Cyprioten de Turken ervan de watertoevoer te hebben afgesloten. De waterreser voirs van Nicosia liggen in onder Turkse controle staande gebieden. Een woordvoerder van de Verenigde Naties verklaarde zondag dat de Nationale Garde de VN-troepen heeft verzocht hulp te verlenen bij het ophalen van lijken in gebieden aan de westelijke rand van Nicosia, waar de afgelopen week het zwaarst gevochten is. Gevraagd is om vijf vrachtauto's van de VN. De woord voerder maakte hieruit op dat het aantal slachtoffers groot is. Met springstof LONDEN (AFP, DPA) Uit de gevangenis Port Laiose in de Ierse republiek zijn gisteren 19 gevange nen ontsnapt. Alle vluchtelingen behoren tot het verboden Ierse re publikeinse leger (IRA). Aan de ontsnapping gingen twee explosies vooraf die binnen de gevangenis muren plaatsvonden. De gevange nen ontkwamen vervolgens in drie gekaapte auto's De strafinrichting in Port Laiose staat ongeveer 80 kilometer ten zuidwesten vanDu blin. Zij is een van de sterkst beveiligde in Ierland. Voorheen werden gearresteerde IRA-leden opgesloten in de gevangenis Mount Joy in Dublin. Na de spectaculaire ontvluchting in oktober van drie IRA-leiders, waarbij gebruik werd gemaakt van een helikopter, had men de gevangenen naar Port Lai ose overgebracht.De IRA-leden hebben bij hun vlucht gebruik ge maakt van binnengesmokkelde springstof waarmee ze de gevange nisdeuren forceerden. Onmiddellijk na hun ontsnapping hebben leger en politie de wegen rond de gevan genis afgezet. Een van de voortvluchtigen is Ke vin Mallon, een vooraanstaand functionaris van de militante vleu gel van het IRA (de Provisionals). Hij was één van de IRA-leiders die vorig jaar met een helikopter uit de gevangenis van Dublin wist te ont snappen. Mallon werd daarna op nieuw Ervin over Watergate HONOLOELOE (AP) In Ilonoloeloe wordt de 97ste jaarlijkse vergadering gehou den van de orde der ameri- kaanse advocaten en Water gate vormt één van de belang rijkste onderwerpen van ge sprek. Wat kan tot Watergate hebben geleid is een vraag die tal van sprekers trachten te beantwoorden. Het simpel ste maar meest-zeggende was misschien wel dat wat werd gezegd door senator Sam Er- vin, de oude wijze man die leider was van de senaats commissie die Watergate on derzocht. 'Uncle Sam' zei: 'De lust naar politieke macht van de presidentiële medewerkers die zich hebben bezondigd aan Watergate heeft hen ver blind voor de wetten van God zowel als voor de wetten en ethiek der mensen. De nieu we wetten van de mensen die kunnen voortkomen uit Wa tergate zullen niet garande ren dat iets dergelijks nooit meer zal gebeuren. Want de wet maakt de mensen niet goed. Die taak kan alleen maar worden vervuld door de ethiek, de godsdienst of de moraliteit'. Na een gesprek van drie uur dat zondag werd gehouden lieten de beide leiders mededelen dat zij hun geschillen voorlopig willen laten rusten. Een Egyptische regeringsmissie gaat op 1 september naar Libië ter bespreking van verbetering der be trekkingen. De betrekkingen tussen Egypte en Libië moeten volgens een woordvoerder in Cairo 'voort aan worden benaderd in een geest van objectiviteit' en de voorlichting moet 'ondergeschikte kwesties ver mijden en bedacht zijn op het be waren van de broederlijke betrek kingen'. Dit moet vooral omdat 'de Arabische solidariteit een der machtigste wapens is in de strijd om de bestemming van onze natie'. Sadat zelf deed de man die de laatste maanden zijn aartsvijand leek te zijn uitgeleide. Ook de pre- Van onze fin.-economische redactie AMSTERDAM Griekenland wil lid worden van de Europese Ge meenschap, en op korte termijn in ieder geval de associatie overeen komst die na de coup van 1967 werd opgeschort nieuw leven inbla zen. De voorzitter van de het Euro pese Parlement, de Nederlander, mr. C. Berkouwer, is naar Athene gereisd, om over een en ander te praten. Griekenland verwacht van bevrien de staten en internationale organi saties beslissende steun voor het herstel van zijn financieel-econo- mische positie, zo zei minister van economische zaken prof. Zolotas dit weekeinde. In de huidige kritieke periode van de crisis rond Cyprus staat echter nog verzekering van de volle verdedigingskracht van het land voorop, aldus Zolotas. Daar naast worden pogingen in het werk gesteld het land weer tot economi sche en sociale vooruitgang te brengen, aldus de bewindsman. Om de economie een nieuwe impuls te geven zal de kredietbeperking wor den opgeheven, de export worden bevorderd, het minimumloon wor den verhoogd, de prijsstop worden opgeheven terwijl voorts op de overheidsuitgaven zal worden be snoeid terwijl er voor dit jaar een extra belasting komt op hoge inko mens. HAMBURG De 600 ton varkens vlees uit China is zaterdag in Ham burg zonder incidenten gelost. On der druk van de boeren was de lading, die lag opgeslagen in de koelruimten van het Westduitse vrachtschip 'Peter Rickmers', suc cessievelijk geweigerd in de havens van Frankrijk, België en Nederland. Ook de boerenorganisaties in West- Duitsland hadden acties aangekon digd als het vlees via Hamburg op de EEG-markt gebrracht zou wor den. Vrijdag hadden zich 200 boe ren aan de haven in Hamburg ver zameld om 'een kritisch oog op de Peter Rickners te werpen'. Volgens de Westduitse .autoriteiten zal het vlees, dat oorspronkelijk voor Frank rijk bestemd was. nu naar Oosten rijk getransporteerd worden. Wegens wapensmokkel JERUZALEM (Reuter. UPI. AP) De Grieks-katholieke aartsbis schop van Jeruzalem, de 51-jarige Hilarion Capudji, verkeert reeds elf dagen in hechtenis en is zondag voor de politierechter verschenen. Hij wordt ervan verdacht ten be hoeve van Palestij nen in Jeruzalem en op de Westelijke Jordaanoever wapens uit Libanon naar Israël te hebben gesmokkeld. De aartsbisschop, wiens arrestatie zondag pas bekendgemaakt werd, maakte veel reizen naar Libanon en Jordanië maar behoorde tot een groep hoge geestelijken wier bagage bij de grens nooit werd onderzocht. Volgens een woordvoerder van de politie zijn recente aanslagen in het oude deel van Jeruzalem ge pleegd met wapens en explosieven die door de vicaris van Capudji aan de daders waren gegeven. Elf dagen geleden werd de wagen van de aartsbisschop toen hij bij Rosj Ha'nikra uit Libanon over de Israëlische grens kwam toch onder zocht en daarbij zouden granaten, revolvers, machinegeweren en ver scheidene explosieven zijn aange troffen. Indien de aartsbisschop schuldig wordt bevohden kan hij tot een lange gevangenisstraf ver oordeeld worden. Voor soortgelijke vergrijpen varieert de gevangenis straf van vijf tot vijftig jaar. De aartsbisschop, wiens diocees 4500 van de 200.000 christenen in Israël herbergt, staat bekend om zijn grote afkeer van de staat Israël. Hij heeft nooit enige plechtigheid of receptie willen bijwonen, waar ook Israëliërs tegenwoordig waren. il jk NSTOBAL (Reuter) Vene- (zelf! militairen hebben zondag e opstandige gevangenen in de Jtobal, Venezuela, doodge- ezoftn twee gijzelaars bevrijd. z^lsterie van binnenlandse •rrigetei dat. de gevangenen arktl hun gijzelaars met mes- [doden. maar dat zij er et z<fi slaagden hen te verwon- i hejppstandige gevangenen, al- levenmbianen, gijzelden in de knïn vrijdag op zaterdag de t wl| van de strafinrichting en Ük (tionaris van het ministerie aafltle tijdens een korte op- htir 800 bewoners. Aan de beso kwam een einde toen vwMet vuur °Penden, waarbij baoïngenen gewond werden. U^pbianen sloten zich toen wee gijzelaars op in een i Zij eisten een autobus, en /len en 400 Patronen. Zij kennen dat zij de grens len naar hun geboorteland 'Wij zullen uitbreken.of )n bij de poging daartoe Van onze weerkundige medewerker De vooruitzichten mogen er zijn. In de eerste helft van deze week zul- len er mooie zonnige perioden voorkomen hij gematigde middag warmte. De temperatuurmaxima variëren van 18 graden aan zee tot 22 of 23 graden in het binnenalnd. Deze prognose is gebaseerd op de verdienstelijke uitbreiding van het Azoren-hogedrukgebied naar de Britse eilanden en onze omgeving. Het station Lajes op de Azoren meldt 1033 millibar en tot vlak bij Ierland zijn de barometers gestegen tot 1030 millibar. Gisteravond liepen de instrumenten niet alleen in Ierland, Engeland en Noordwest-Frankrijk vooruit, maar ook in Schotland, Denemarken en Scandinavië.- Zelfs op IJsland was dat het gevalterwijl het weerglas daar momenteel toch al 1023 milli bar aanwijst. We kunnen dus zeggen dat het Azoren-hogedrukgebied zich veel noordelijker over West-Europa uit breidt. dan meestal in juli gebeur de. Met de laatste hondsdag (zon dag de 18de) in de rug, betekent dat een betere mooi-weerbasis om op te bouwen. Nu de barometers er zo'n zin in hébben, zijn wij helemaal niet on dersteboven van de luchtdrukdaling van -1 tot -2 millibar in drie uur bij krachtige zuidoostenwind op het weerschip J ten westen van Ier land. Wél moet worden gezegd, dat de lucht boven Nederland nog on stabiel genoeg is om een lokale bui te doen opbouwen. Gisteren veroor zaakte een trogstoring met kou in de bovenlucht op uitgebreide schaal onweersachtige buien in een gebied van Zuidoost-Eng eland tot hele maal over Zuid-Duitsland. Op ver scheidene plaatsen kwam zware re genval voor. Op de Autobahn München-Salzburg kwam het daar door tot verkeersopstoppingen. In de nacht en vroege ochtend zijn de kustgebieden vooral gevoelig voor enkele buien. Ej komen nog enkele kleine storingen van het Kanaal naar de Duitse Bocht, maar voor het overige blijven we toegroeien naar een weertype met een vrien delijke inslag. De onweersstoring, die van vrijdag op zaterdag vooral in Zuidoost-Ne derland enkele actieve cellen van beperkte omvang teweegbracht in Almkerk kon je tussentijds Ju piter waarnemen veroorzaakte plaatselijk zware hagelval. Dat was niet alleen zo in Venlo en omge ving, maar ook in Almelo. Daar vielen stukken met een diameter tot 4 centimeter. In Nijmegen viel in de nacht 15 viillimeter regen. Vandaag droog strandweer met zonnige perioden. Een frisse wind uit noordwest tot noordoost. Lucht en zeewater 18 tot 19 graden Celsi- Verdere vooruitzichten: zonnig zo merweer. HOOGWATER. 20 augstus: Vlissingen: 3.25-15.42. Harlngvlletslulzen: 5.02-17.28, Rotterdam: 6.19-18.21. Schevenlngen: 4.27- 16.57. IJmulden: 5.01-17.31. en Helder: 9.52-22.30. Harlingen: 0.01-11.47, Delfzijl: 1.34-13.41. Weerrapporten van gisteravond 7 u. Amsterdam zwaar bew 21 0 De Bilt regenbui 22 0.1 Deelen zwaar bew 21 0 Eelde half bew 20 0 Eindhoven zwaar bew 22 0 Den Helder licht bew 19 2 Luchth. R'dam onweer 21 4 Twente zwaar bew 21 0 Vlissingen zwaar bew 20 0 Zuid-Limburg zwaar bew 21 0 Aberdeen zwaar bew 15 0 Barcelona licht bew 28 0 Berlijn regen 20 0.1 Bordeaux zwaar bew 25 0 Brussel zwaar bew 22 0 Frankfort regen 18 4 Genève zwaar bew 28 0 Helsinki licht bew 20 0 Innsbruck half bew 30 0 Kopenhagen licht bew 19 0 Lissabon onbew 25 0 Locarno zwaar bew 30 0 Londen regenbui 17 5 Luxemburg half bew 21 0 Madrid licht bew 34 0 Malaga onbew 28 0 Mallorca onbew 34 0 München onweer 27 0 Nice onbew 31 0 Oslo regenbul 21 0.1 Parijs regenbui 25 0.1 Rome licht bew 33 0 Split onbew 33 0 Stockholm regenbui 21 0.1 Wenen onbew 34 0 Zürich regenbui 26 0.1 Casa Blanca zwaar bew 25 0 Las Palm as half bew 22 0 New York zwaar bew Tunis onbew 32 0 zonnig sneeuw opklaringen ss onweer 'Hij zal die opslag wel niet krijgen. bewolking 10 max. temp. 10 min. temp. windrichting De volgende mensen worden verzocht zo spoedig mogelijk de ANWB-alarmcentrale (070-264426) ln Den Haag te bellen. Nederland: R. Weenlnk met boot 'Vrou we Jlnke-Johanna'; B. Weenlnk uit En schede met boot 'ms Corealr'; mr and mrs Erlo Sklpsey from Whitley Bay- Northumberland. England with blue Aus tin maxi registratienummer GJR 579L; mr McPhell from Wiesbaden with blue Fiat 128 coupe registratienummer KE 1500: fam. H. J. Schreurs uit Vllsslngen; mevr. J. Margnart ult Sankt Tonls, Duitsland met zeilboot 'Marie Louise'; fam W. Groot-Zijlstra ult Drlehuls/Vel- zen met creme/groene motorsaller LM-23. Noord Engeland, zuid Schotland: fam J. F. Foppes ult Hilversum met groen/me tallic Slmca 1301 stationcar kenteken 29- -23. Rep. Ierland: Iskjen ter Haar ult Am sterdam liftend. Noorwegen: fam M. Vlerwijzer ult Zeist met beige Volvo Belgisch kenteken. België/Luxemburg: fam M. J. Rombouts ult Budel met blauwe Lada 1500-s kente ken 74-DK-33; fam Kardpkes-Schoonder- mark ult Heerlen met witte VW-bus kenteken 71-63-GR. Luxemburg: fam Bos-Weijburg ult Ooet- souburg met groene NSU-1000 kenteken 49-93-SK. Luxemburg/Frankrijk"! fam A. G. Vot ult Hulssen met lichtblauwe Renault 4. Duitsland: Adrlaan Nas uit Treebeek per trein; H. en P. Germeraad uit St. Anna- parochie per fiets. Frankrijk: fam S. Kapteln-Sentener utt Dordrecht met rode Renault 4 kenteken 73-84-TH; G. Jacobs uit Raalte met VW kumpeerbus: N. Elzlnga ult Deventer met rode VW 1500 kenteken 23-20-TL: L. Bleeker ult Amsterdam met donkerblau we BMW 2800 kenteken 43-AE-44; fam P. v. d. Linde ult Ohaam met blauwe Flat 124 kenteken 63-AM-42. Joegoslavië/Oostenrijk: fam J. B. A. v. d. Krabben ult Vught met oranje/rode Flat 127 kenteken 52-32-TJ. Frnokrljk/Itallë: J. Dekker ult Soest met goudkleurige Mercedes. Joegoslavië: fam J. Voortman ult Rljasen met groene Opel rekord coupe kenteken 68-69-RM; Marian van Leeuwen ult Am sterdam met geelgroene Dyane 8 kente ken 03-65-8P. Polen: fam 8. Gllnka-Gonnlssen ult Roermond met Audi.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7