rroepsleider ontslagen egens andere mening er opvoeding meisjes Tanker wordt 2 september losgetrokken aptoe delft Hagelbuien treffen Limburgse tuinbouw Auto slipt en botst tegen boom: 3 doden af legt klemtoon sterk op het team' Apparatuur van voor inbraak Terug bij moeder 21s )de bij ruzie koffiekopje Boer verongelukt Comité protesteert Houtfabriek deels uitgebrand Blusinstallatie veroorzaakt schade Proloog vraagt Van Doorn te spreken In auto gevonden man doodgeslagen Jongetje verdronken sje verdronken eer ea tie vijver Bemanning 'Metula' in Nederland aangekomen stJL Dure klok gestolen voor vakiiian en gezin Suriname wil grenskwestie eerst regelen /KWARTET MAANDAG 19 AUGUSTUS 1974 BINNENLAND j»en onzer verslaggevers TEN 'Ik heb op zichzelf niets tegen het werken volgens bepaalde structuren bij de benade- van de kinderen. De relatie tot het kind moet dan bij de structurering wel voorop staan. Tot ,oe komt bij de opvoeding van het kind de structuur als nummer één, en dat betekent bijvoor dat de leiding altijd gelijk heeft'. D11« er egt de heer Albert Walsweer, dei er 1 oktober wegens zijn af- ireifnde ideeën ontslagen is als j ileider van de Heldringstich- la< te Zetten, waar moeilijk op- ehefare meisjes worden opgevan- :er Walsweer, die ook door de ejlng-pupillen Albert wordt ge- jemfl (één van de nieuwe dingen Ij invoerde in zijn groep 'ten- ben ik maar een jaar of tiep is van plan via de ABVA in te gaan wanneer het gewes- arbeidsbureau met zijn ont- akkoord gaat. Afeist al geruime tijd bij de ^-fing Stichtingen in het Betuwse Het zou echter sterk reven zijn de kwestie te verge- met zoiets als de Dennendal- e. Een tijdje geleden vertrok [o Strumphler als groepsleid- Zij ondernam zelfs een hon- iking op het Binnenhof in Den eens Walsweer is het lang niet ■dfmet Annego Strumphler. Hij het te ver gaan, om zoals zij, jreken van 'martelen'. Ook zij nogal denigrerend over de rice, wat hij evenmin wenst en. Bovendien haalde zij er is hem niet helemaal terecht itiek bij. zou Albert Walsweer een veel ,igder figuur kunnen noemen, hij wil, is de meisjes vooral npneel benaderen, zoals hij het Het gaat hier om kinderen, via de kinderrechter of voog- .enigingen kwamen, in het al- n uit nogal chaotische ge- 'juaties. In zijn groep, Riet- Hl, kwamen de pupillen min de isoleercel, er waren min- iheldpartijen, er werden min- RegJl der kalmerende medicijnen uitge deeld én er zouden meer vertrou welijke gesprekken hebben plaats gevonden. Volgens de diecteur, dr. H. O. Th. Finkensieper, en volgens de staf in het algemeen naar Albert Wals weer zegt is de relationele me thode onvoldoende wetenschappe lijk gebaseerd. Een andere leidster van genoemde groep. Vera Ver- kooyen, verklaarde zich met Albert Walsweer solidair. Andere leidsters waren het er echter niet mee eens, en namen ontslag. Ook omdat dit 'verschil van inzicht binnen de groepsleiding ten aanzien van de structuur polariserend zal werken (er wordt sterk de nadruk gelegd op 'het team') werd Albert Wals weer ontslagen. Tijdelijk dicht Intussen is het paviljoen, waarvan A Rietkamp in deel uitmaakte, tijde- lT± W tl lijk gesloten. Twee redenen heeft de directie hiervoor opgegeven: een 1111 accuut personeelstekort en het -| li ft K PIfl reeds geruime tijd bestaande con- vuvllllliV1U flict Albert Walsweër vindt het pe dagogisch onverantwoord dat op de ze wijze 'een hechte leefgroep uit een is gerukt en verspreid is over onze paviljoens'. Hij hoopt dat hij alsnog gelegen heid zal krijgen zijn experiment voort te zetten. Moet hij toch ver trekken, dan stelt hij zich voor schriftelijk met de pupillen contact te houden. 'De leiding kruipt vaak achter haar eigen regels weg. om maar niet in contact met de kinderen te komen', zegt Albert Walsweer. 'Van dat strakke, klinische moeten we af. Jammer vindt hij het dat. na het vertrek van prof. dr. W. ter Horst, die nu aan de Rijksuniversiteit in Leiden doceert, de Heldring Stich tingen niet meer over een ortho pedagoog beschikken. De staf wordt nu gevormd door een psychiater, een psycholoog en een sociaal psycholoog: de laatste speciaal voor de begeleiding van de teamleden. Haagse politie: UB;-1 ADVERTENTIE van 23t/jn31 aug. dagelijks om 9 uur 's avonds, behalve zondag 25 aug. aarten bij alle vvv's - Bij een vechtpartij in Zuid is vrijdagnacht een ner doodgestoken en een zwaar gewond. De dader van iekpartij, de 21-jarige A. R. J. rnhem, is ingerekend. café ontstond ruzie om een :opje dat op de bar stond. De instrijd hierover liep zo hoog 't besloten werd naar buiten in. A. R. J. wond zich daarbij dat hij de 21-jarige Peter ieerdere steken in de borst cht. Enkele daarvan bleken k. -jarige T. H. J. Storteboom ok een aantal messteken op. ird met spoed naar een zie- is gebracht, na een operatie levensgevaar geweken, tijd na de vechtpartij kon de op aanwijzing var^ zijn ou- i zijn woning "worden aange- o. De arrestatie verliep zon- )eilijkheden. THESINGE Zaterdagavond is de 58-jarige landbouwer M. van der Molen uit het Groningse Thesinge tijdens het ploegen op zijn land om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde doordat de tractor voor de ploeg kantelde. On geruste familieleden vonden de landbouwer na enige tijd bekneld onder de ploeg. Hulp mocht toen evenwel niet meer baten. ROTTERDAM Het Nederlands comité tegen godslastering in Vlaardingen heeft aan alle leden van de Staten-Generaal en de be langrijkste kerkelijke instanties een brief gestuurd waarin het waar schuwt tegèn de film 'de exorcist'. De film gaat over het uitdrijven van duivelen. De organisatie, die vorig jaar met de aanbieding van ruim 273.000 handtekeningen aan de minister van CRM ten strijde trok tegen de Deense film over het liefdeleven van Jezus Christus, vindt de exor cist in strijd met de bijbel. 'Het is een verheerlijking van de macht van de satan', schrijft het comité in haar brief. Net als bij de Deense film is ook deze vol van sex en geweld, een langzamerhand verve lend wordende combinatie. MEPPEL Door brand is zaterdag een deel van het fabriekcomplex van houthandel het Noord Oosten in Meppel in de as gelegd. Een opslagloods en de kantoren gingen verloren, maar de produktie-afde- ling kon behouden worden. Over de oorzaak van de brand en de grootte van de schade was gister avond nog niets te zeggen. VEENDAM In Veendam brandde het huis van de familie P. van Dijk aan het Beneden Verlaat uit. Het gezin was met vakantie. De schade wordt geraamd op 75.000 gulden. De politie is bezig met een onderzoek naar de oorzó.ak van de brand. DEN HAAG Volgens de politie is de apparatuur, waarmee Aage M. op zijn schuiladres aan de Schenkkade in Den Haag de poli tie radio kon afluisteren, door Aa- ge's 42-jarige gastheer J. v. d. Z. gebruikt om inbrekers te kunnen waarschuwen. Dat zou gebeurd zijn bij een inbraak in de nacht van 27 op 28 juli in een woning aan het Piet Heinplein in Den Haag, waar voor 20.000 aan antiek en siera den werd ontvreemd. De politie heeft drie verdachten van deze in braak aangehouden, de 20-jarige N. K., de 26-jarige A. A. en dè 42- jarige M. B.. allen uit Den Haag, van wie alleen de eerste bekend heeft. Van der Z. wordt verdacht van medeplichtigheid aan deze inbraak. Volgens de politie moet hij de radio apparatuur op de politiefrequen- tie hebben afgestemd om de inbre kers telefonisch te kunnen waar schuwen voor onraad, indien zij ontdekt zouden worden en de poli tie naar het pand zou rijden. Van der Z„ al aangehouden wegens het verlenen van onderdak aan Aage, ontkent. Aage heeft volgens de Haagse politie met deze zaak niets te maken gehad. De buit van de inbraak is verkocht en is nog niet achterhaald. De vijfjarige Italiaanse Roberto Zanon is weer herenigd met zijn overgelukkige moeder, nadat hij door de Nederlandse politie is teruggestuurd. De jongen stapte vrijdagmiddag in zijn eentje in het KLM-toestel van Rome naar Schiphol, terwijl zijn moeder en broertjes op het toestel naar Australië wachtten. Zaterdagmorgen werd hij met het eerste toestel naar Rome teruggebracht, maar helemaal gelukkig lijkt hij niet met de situatie. TILURG Voor enkele tonnen schade is gistermiddag aangericht in de Tilburgse Stadsschouwburg, nadat door onbekende oorzaak de half -automatische blus-apparatuur in het toneelhuis ging werken, waardoor circa 6000 liter water in de grote toneelzaal en irt de elek triciteitsleidingen terecht kwam. De schouwburg was tijdens het gebeur de leeg. Naar de oorzaak van de watervloed wordt door de politie een onderzoek ingesteld, mede dat de apparatuur niet automatisch is, reden waarom kwaadwilligheid niet geheel uitge sloten wordt geacht. Van een verslaggever VENLO Omstreeks vier uur zaterdagmorgen heeft een kort maar ongekend zwaar onweer boven Venlo gewoed. Het onweer ging gepaard met een hagelbui, waarbij korrels zo dik als duiven eieren met denderend geraas neerkletterden. Veel oudere tuinders verklaarden in hun leven nog nooit zulke hagelkorrels te hebben gezien. Vooral de tuinderskassen in liet Noordlimburgse tuinbouwcentrum, speciaal in de omgeving van het ven en de grote heide, zijn zwaar getroffen. Tienduizenden ruiten in de kassen zijn stukgeslagen en op enkele plaatsen zijn de kassen zo vernield, dat ze volledig moeten worden opgebouwd. De schade aan de gewassen is eveneens erg groot. Tuinders in de getroffen gebieden zijn de gehele morgen bezig ge weest om de stukken glas uit de kassen te verwijderen en de glas scherven in containers af te voe- EINDHOVEN Bestuur en mede werkers van toneelwerkgroep Pro loog hebben minister Van Doorn (CRM) dringend om een onderhoud verzocht, 'teneinde op zo kort mo gelijke termijn de nieuwe situatie te bespreken'. In een telegram zeggen het bestuur en de mede werkers vastbesloten te zijn het werk ook na dit seizoen gesubsi dieerd voort te zetten. In een gelijktijdig verzonden tele gram aan provinciale staten van Noord-Brabant dringen bestuur en medewerkers van Proloog aan op een herziening van de beslissing van vorige week vrijdag ten gevolge waarvan de toneelwerkgroep na 1 september 1975 geen provinciale subsidie meer zal ontvangen. ren. Omtrent de juiste schade kon nog geen overzicht worden gegeven, maar voor de tuinders, die door de gestegen glasprijzen veelal te laag verzekerd zijn, staat inmiddels wel vast, dat deze in de miljoenen loopt. Ook de tuinbouwgebieden in de dorpen bij Venlo zijn zwaar getrof fen. Ook hier werden tienduizenden ruiten vernield door uitzonderlijk grote hagelstenen. Volle grond-ge wassen als natuuraugurken, sla en bloemkool zijn eveneens door de hagel zwaar beschadigd. AMSTERDAM Sectie op het stof felijk overschot van de 54-jarige Amsterdammer J G. Bleijswijk, die zaterdagmiddag dood in een oude bestelauto in Amsterdam werd ge vonden. heeft uitgewezen dat de man is gedood door een of meer slagen op het hoofd. De heer Bleijswijk, die doorgaans sliep bij het Leger des Heils, moet vier a zes dagen geleden om het leven zijn gebracht. De auto, waarin hij is aangetroffen, stond gepar keerd aan het Singel bij de Room- molenstraat. ZIJPE Het tweejarige jongetje Cor Rinderman uit Den Helder is in Zijpersluis (gem. Zijpe (NH) bij het spelen op een steiger in het Noordhollands Kanaal gevallen en verdronken. MAASTRICHT Op de rijksweg Maastricht-Vaals zijn gistermid dag bij een verkeersongeluk drie mensen uit Vaals om het leven gekomen toen de auto waarin zij zaten bij het passeren in een slip raakte en tegen een boom botste. De 28-jarige mevrouw M. K. A. Kamps-Kohl en haar 3-jarig zoont je K. H. H. Kamps werden vrijwel op slag gedood. De 33-jarige J. A. W. de Vreede-Kohl overleed na aankomst in het ziekenhuis. De drie slachtoffers zaten achter in de auto. De bestuurder kwam er, even als de man die naast hem zat, met lichte verwondingen van af. BREDA Bij een zeer ernstige aanrijding gisteravond in Breda zijn twee personen om het leven ge komen en acht zeer ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde op de krui sing Terheydenseweg-Groene Dijk. De oorzaak is vermoedelijk geweest het geen voorrang verlenen Om het leven gekomen zijn de twee-jarige Christ van Gommers uit Made (NB), die in een busie zat en mevr. Vuurman uit Den Haag, die in de personenauto zat. NEEDE De 48-jarige M. Klinken berg uit Deventer is bij een ver keersongeluk in het Gelderse Neede om het leven gekomen. Het onge luk gebeurde doordat de heer Klin kenberg met zijn personenauto linksaf sloeg om een inrit op te rij den en daarbij de weg niet vrij liet voor een tegemoetkomende motor rijder. Een botsing was het gevolg. De motorrijder werd zwaar gewond. SCHAGEN Op de met automati sche knipperlichten beveiligde overweg in De Nes te Schagen (NH) is zondagmiddag een auto met daarin het echtpaar Brammer uit Schagen door de Intercity naar Den Helder gegrepen. Hierbij kwam de 28-jarige H. J. Brammer om het leven. Zijn vrouw moest met in wendige kneuzingen naar een zie kenhuis in Alkmaar worden ver voerd. HOOFDDORP De zevenjarige Guus Pronk uit IJmuiden is zondag middag in Hoofdddorp om het leven gekomen, toen hij vanachter een geparkeerde auto plotseling de weg overstak. Hij werd door een passerende auto geschept. De jon gen stond met zijn ouders naar vliegtuigen te kijken, toen hij in een onbewaakt ogenblik wegliep. BUSSUM In Bussum is de tien jarige Gabriel Kirsch doodgereden door een hem achterop rijdende tankauto. Het jongetje fietste op de Brediusweg en werd ingehaald door de tankauto, die rechtsaf wilde slaan. Hij kwam onder het achter wiel terecht en was op slag dood. DEN HAAG De 13-jarlge Maria Wilbers uit Weijer (gemeente Bakel en Milheeze in Noord-Brabant) is zaterdagavond, terwijl ze met een ander meisje op de fiets in haar woonplaats reed, om het leven ge komen. Een tegemoetkomende auto reed op de twee fietsertjes in. De bestuurder van de auto is na het ongeluk doorgereden. Het andere meisje werd ernstig gewond. GEERVLIET De 14-jarige J. Mo lendijk uit Geervliet is zaterdag middag om het leven gekomen, toen hij terecht kwam onder de laatste van twee aanhangwagens achter een tractor. De jongen viel plotseling van de eerste aanhang wagen, die was geladen met tak kenbossen. ALKMAAR In het Noordholland se plaatsje Akersloot is in de nacht van zaterdag op zondag een auto met grote snelheid tegen een op een parkeerplaats staande aan hangwagen gereden. De twee in zittenden, de 18-jarige J. C. Kers- sens en de 17-jarige R. de Geus, beiden uit Akersloot, overleden ter plaatse. ROTTERDAM Op een onbevei ligde spoorwegovergang aan de Vrijeburgseweg in Rotterdam is de 19-jarige winkelbediende P. Vinjé met zijn bromfiets in botsing geko men met een passerende locomotief van de NS. Met ernstige verwon dingen werd de jongen naar het Dijkzigt-ziekenhuis gebracht, waar hij even later overleed. DEN BOSCH Zondagmorgen is in een ziekenhuis in Den Bosch de 23-jarige G. A. de Kroes uit Tilburg overleden. Het slachtoffer liep zaterdagavond verwondingen op, toen hij met zijn auto in Vught tijdens een inhaalmanoeuvre in de linker wegberm terecht kwam. Hij raakte daarbij een boom, schoot daardoor terug naar de rechter rij- net IORST De acht-jarige Jo- Rozenkamp uit Haarle (ge- Hellendoorn) is zaterdag- in een recreatie vijver bij irst verdronken. Het meisje, enkele andere kinderen et spelen was, bleek op een n moment zoek te zijn. Na luractie werd het lijkje op de van de ongeveer een meter ^vijver gevonden. j(ERDAM De acht-jarige eudeker uit Amsterdam werd morgen op het nippertje van drinkingsdood gered door de ge Jan Alberts Belterink uit •fdstad. Het kind was uit een >tje gevallen en daarop vrij- rect naar de diepte verdwe en redder dook hem op en em door mond-op-mond-bea- g weer bij zijn positieven te STEDE Het op 20 juli poelde lijk van een man aan rand van Haamstede is, in 'erking met Interpol in geïdentificeerd als zijnde J. ildengal uit Ukkel (België). De 'as vijftig jaar en gehuwd. ;1 er t fl Van een verslaggever SCHIPHOL Met een DC-8 van Martinair zijn zaterdagmorgen 27 van de 36 be manningsleden van de Shell-mammoettanker 'Metula' uit Punta Arenas in Chili op Schiphol aangekomen. Onder de negen bemanningsleden, die in Chili zijn achtergebleven, bevindt zich kapiteit F. Minkels, zijn eerste stuurman en een boordwerktuigkundige. De gehele bemanning, allen Nederlanders, had eerder de 'Metula' verlaten, nadat het schip de vrijdag daarvoor op de rotsen in de straat Ma- gellaan was gelopen. De mammoettanker, die op weg was naar Quintero Bay in Chili, had 190.000 ton ruwe olie aan boord. 'Het was goed weer. Er stond heel weinig wind en er was geen deining. Plotse ling voelden we een lichte schok. Dat gebeurt wel meer, dus waren weer niet van onder de indruk', ver telde een van de beman ningsleden op Schiphol. Dat de 'Metula', die volgens de berichten over een lengte van tachtig meter over de rotsen is geschuurd, toch aanzienlijke schade had op gelopen, bleek spoedig daar na. Een bunkertank en een ladingtank waren lekgesla gen, waardoor de ruwe olie naar buiten stroomde. De si tuatie was echter niet zo ernstig, dat kapitein Minkels zijn bemanning opdracht hoefde te geven het schip te verlaten. In de situatie kwam echter een bijzonder ongunstige verandering. Door de zeer sterke stroming in de straat Magellaan werd de achter steven van het schip ge draaid en ook tegen de rot sen geslingerd. Daardoor ontstond een gat in de ma chinekamer. Kapitein Min kels besloot toen het schip te verlaten. De volledige be manning stapte over in een landingsvaartuig, dat in de buurt lag. Evenwicht Uit de Metula stroomt geen olie meer. Het schip ligt Bemanningsleden van de supertanker Metula op Schiphol. door het binnenstromende water nu in evenwicht. De directeur van Shell-tankers B.V., de heer D. Rodenburg, deelde nog mee, dat met het lostrekken van de zeereus gewacht zal worden tot/om streeks 2 september, wan neer er springtij zal zijn. Dit omdat de nu bij de Metula aanwezige sleepkracht on voldoende is. Op dit ogen blik zijn behalve de 'Zwarte Zee' van Smit (9000 .pk), twee Chileense slepers (3000 en 1000 pk) en een Argen tijnse zeesleper (1500 pk) in de buurt van het schip. Het zal volgens Shell vermoede lijk nog minstens tien da gen duren, voordat andere sleepboten bij de Metula zullen zijn. Of .dat Neder landse zeeslepers zouden worden, kon de Shell-direc- teur nog niet meedelen. Verlies Het uitvallen van de ma- moettanker kost de Shell ongeveer 6.000 gulden per dag. Dit verlies kan niet bij een verzekering worden ver haald. De onder Antilliaanse vlag varende Metula maak te de reis in opdracht van de in Londen gevestigde fir ma Seabridge Shell-direc teur Rodenburg achtte het niet uitgesloten, dat de af nemer van de ruwe olie met een aanzienlijk acuut tekort aan deze grondstof te kam pen heeft. baan, waar hij in botsing kwam met de te passeren auto. SCHIEDAM De 54-jarige me vrouw G. Redeker-Hansen uit Ke- thel (gem. Schiedam) is zondag bij een auto-ongeluk in Nieuwstadt in de Westduitse deelstaat Sleeswijk- Holstein om het leven gekomen. Haar man, de heer J. Redeker, is levensgevaarlijk gewond in een zie kenhuis in Neustadt opgenomen. ROTTERDAM Uit een woning aan de Bergselaan in Rotterdam is het afgelopen weekeinde een Zaan- se hangklok gestolen ter waarde van 35.000. De inbrekers zagen kans de antieke klok weg te halen terwijl de bewoners sliepen. (ADVERTENTIE) PROFESSIONEEL.MAAR AL LANG ONTDEKT DOOR DE DOE-HET-ZELVER! KANT-EN-KLAAR. SUPER HECHTKRACHT. 1001 toepassingen BUITEN zowel als BINNEN. Om een idee te geven: houtrot - herstellen. Betonreparatie. Gaten, kieren en scheuren BLIJVEND afdich ten. Lek balkon of dunne plek in goot dichten. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken. Dat zag u op de TV. Betonnen ra men beglazen of stopverf bij werken. Dakpan of trapleuning muurvast zetten, ook tegels, enz. enz. Super hechting tussen HOUT en STEEN^gpi ELK ma teriaal, droog of vochtig, ook aan metaal en glas. Krimpt of scheurt niet, is BLIJVEND taai- elastisch èn slijtvast Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter: STOPPEN, blijvend AFDICHTEN, VOEGEN, UIT VLAKKEN, ragdun PLEISTE REN, dik PLAMUREN en BLIJ VEND herstellen metPORION. De in Zwitserland ontwikkel de gebruiksklare universele künsthars-vulpasta. Bekroond met hoge Engelse onderschei ding "The Blue Ribbon". On schadelijk voor de handen en onbeperkt houdbaar, ook bij aangebroken pot 1/2 kg 1 kg 2 kg 6 kg ƒ4,95 8,75 ƒ15,60 ƒ30,50 Van onze redactie DEN HAAG De Nederlandse de legatie in de Koninkrijkscommissie is het niet eens met de delegatie van Suriname en de Antillen dat eerst de grenskwesties moeten wor den geregeld voordat de twee rijks delen onafhankelijk kunnen wor den. Zoals bekend heeft Suriname grensproblemen met twee van de drie buurlanden, namelijk met Gyuana in het westen en Frans- Gyuana in het oosten. Nederland moet, aldus de eis van de Surinaamse delegatie, voor de datum van de onafhankelijkheid, dat is voor het einde van dit Jaar, deze grenskwesties oplossen. De Ne derlandse delegatieleden hebben echter laten weten, dat dit onmo gelijk is. Natuurlijk wil Nederland gaan onderhandelen, maar men moet ook rekening houden met de andere partijen. Een belangrijke kwestie, waarover in de Koninkrijkscommissie de laatste dagen ook is gesproken is het verlangen van de Surinaamse oppositie, dat er een beroepsinstan tie komt, zodat etnische of politieke minderheidsgroepen hun recht kunnen zoeken. In Nederland be staat voor dit doel het Europese hof voor justitie. Er is ook een Latijns- Amerikaans hof, maar dit hof wordt als een slapende instantie beschouwd. De onderhandelingen in de konink rijkscommissie worden maandag en dinsdag voortgezet. Uit Parama ribo wordt inmiddels gemeld, dat Suriname na de onafhankelijkheid een volledig eigen leger wil. De vorige regering van premier Sedney gaf de voorkeur aan een para-mili taire organisatie. De soldaten zou den dan ook ontwikkelingswerker zijn. De troepenmacht in Suriname be staat op het ogenblik uit een kern beroepsmilitairen van de koninklij ke luchtmacht, aangevuld door dienstplichtigen. De beroepsmilitai ren zijn voor de helft Nederlanders. RITA 'Hoe kreeg Wim u zover, dat u een pony voor hem kocht?'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5