41phense scheidsrechters ormen een vriendenclub Paul Wilstra is angst weer kwijt (HO wint Zilveren Krab Excelsior M. rijp voor eerste klas 1 s opt voor nge voo Bos Spo in ons or wis ven rwij i uit n v ï.j was ?ho( unn i-O I! erd jDRECHT SHO is zaterdag [|aar geworden van het door [lie Wit uitstekend georgani- j|e Zilveren Krabtoernooi. De oeljerlanders moesten zaterdag [twee wedstrijden af werken ||e week werd een begin ge it met het toernooi en ze ii dat met doorslaand succes. poule A wees SHO in de te wedstrijd ASW met maar 0-5 terug in een wedstrijd die SHO-zijde veel goeds belooft de volgende week te spelen 'etitiewedstrijd tegen Huizen, j werd in de eerste helft via Jjunten van Bosgieter (na aan- i*? van Reedijk), Slledrecht en 'tijk op een 0-3 achterstand ge- Hoewel ASW na de rust iets I trachtte te doen reserve- doelman Bols kreeg even gelegen heid zijn kunnen te tonen liep SHO toch vrij gemakkelijk verder uit. Tot twee maal bereidde Wim Koolman (een jeugdig talent dat vorig seizoen in het tweede accli matiseerde) een doelpunt voor. Ger Reedijk en Hans Slledrecht zorgden voor de afronding: 0-4 en 0-5. Voor de andere poule eindigde het treffen tussen SSW en Dubbeldam in een 2-1 overwinning voor SSW (zondag-vierdeklasser). hetgeen betekende dat SHO en SSW elkaar in de finale zouden ontmoeten. Die fikale toonde aan dat de ploegen wat vermoeid raakte: SHO over tuigde wat minder dan eerder tegen ASW. In de eerste helft was het van belde zijden een vlakke verto ning, maar na rust nam SSW direct het initiatief. Doelman Groenen- berg moest herhaaldelijk ingrijpen en had bovendien het geluk dat SSW een keer op de paal mikte. SHO vocht echter terug en dat werd met de winnende treffer be loond. Kees van Bennekom zette haarzuiver voor, waarna Ger Ree dijk de bal in het SWW-net kopte. De uitslagen van. zaterdag waren: poule A: DFC-Emma 1-0, ASW- SHO 0-5: poule B: Oranje Wit-Rios 1-0. Dubbeldam-SSW 1-2. In de strijd om de derde en vierde plaats won Oranje Wit met 1-0 van de DFC-amateurs. Groenenberg werd voor de Dordtenaren die dit toernooi voor de 22ste keer organi seerde matchwinner. DFC kreeg via Naaktgeboren maar één kans maar doelman Romijn redde daarbij uitstekend. [W/KWARTET MAANDAG 19 AUGUSTUS 1974 SPORT K13 Coert en Acid Keijzer in eerste klas S' ,en. JL ROTTERDAM Paul Wilstra, de uiterst schotvaardige spits van het vorig seizoen naar de tweede klas gepromoveerde Rot terdamse (of liever: IJsselmondse) Zwervers is de afgelopen maanden in kringen van zijn club en ook daarbuiten onge twijfeld een van de meest besproken figuren geweest. Aanlei ding daarvan waren de gebeurtenissen, die zich voordeden direct na afloop van de op 25 mei gespeelde bekerwedstrijd Zwervers-IJsselmeervogels, een duel dat door de thuisclub na een slopend en vooral van de zijde van IJsselmeervogels bikkelhard gevecht op het nippertje met 0-1 werd verloren. Na afloop In de kleedkamer ver loor Paul Wilstra (25) het be wustzijn en werd hij snel in het nabij gelegen Clara-ziekenhuis opgenomen. De geruchten dat Wilstra nooit meer zou voetbal len, omdat hij een beroerte dan wel een toeval zou hebben gehad waren vervolgens niet van de lucht. Nu, drie maanden later, ziet het er gelukkig hee lwat minder somber uit en lijkt Paul Wilstra weer helemaal de oude. Hij praat en dolt tenminste weer zoals hij gewoon is en wat be langrijker is: hij heeft weer ver schrikkelijk veel zin in voetbal len. Wilstra zelf over de gebeurtenis sen: 'Al die geruchten, die aan vankelijk de ronde deden, heb ik gedeeltelijk aan mezelf te wij ten. Ik was zo geschrokken na dat voorval op 25 mei dat mijn eerste reactie in het ziekenhuis was, dat ik niet meer zou voet ballen. Het is echter allemaal meegevallen. Wat het precies ge weest is, kan ik ook niet zeggen. Het komt er op neer dat het een combinatie van oververmoeid heid en een lichte hersenschud ding was. Ik weet zeker dat ik vlak na het begin van de tweede helft een trap tegen mijn hoofd heb gehad. De foto's die in de Rotterdamse kranten hebben ge staan (ten bewijze wordt het plakboek erbij gehaald; red.) la ten ook zien dat ze op alle mo gelijke manieren hebben naar me lopen schoppen. Achteraf heb ik ook gehoord dat ik de rest van die tweede helft mezelf al niet meer was. Ik had grote bolle ogen en deed dingen die je normaal niet doet. Ik herinner me nog dat ik na afloop snel naar de kleedkamer ben gegaan en tegen onze verzorger Piet Kievit heb gezegd dat ik me niet goed voelde worden, maar van de rest weet Ik niets meer. In het ziekenhuis ben ik weer vol ledig bij mijn positieven geko men.' De gezondheid van Paul Wilstra laat momenteel niets meer te wensen over foto's van zijn hersenen toonden geen onplezie rige dingen meer aan en dat betekent dat de dadendrang bij de altijd nerveuze IJsselmonde- naar weer volledig is ontwaakt. Dat wil echter niet zeggen dat Paul Wilstra komend seizoen weer in Zwervers topteam zal uitkomen. Voorlopig heeft hij te kennen gegeven het in de lagere elftallen te willen proberen, maar dat heeft ook nog een andere oorzaak. Wilstra: 'Al zou ik in het eerste kunnen voetballen, dan nog is het trainen voor mij een groot probleem. Ik kan niet garande ren dat ik twee keer per week kan trainen. Ik werk voor mezelf in de kassen van het Westland als een soort aannemer en dat brengt met zich mee dat ik ver schrikkelijk veel uren maak. In de drukke tijd zoals nu werk ik van zonsopgang tot zonsonder gang. Straks wordt het allemaal wat minder, maar twee keer trainen zit er waarschijnlijk niet in. Vorig seizoen gebeurde het dat ik om zeven uur onder de modder thuis kwam en een uur later op het trainingsveld stond. Dat vergt toch wel wat van je. Dan erger je je wel eens aan den gemaakt met de grensrechters'. Keijzer: 'Maar het strafschopgebied blijft hoe dan ook voor de scheids rechter. Een hétndsbal bijvoorbeeld. Dat is een risico, dat je nóóit aan de grensrechter mag overlaten'. Is het niet moeilijk tegenslagen alléén te verwerken. Een scheids rechter blijft immers een individu. Keijzer: 'De scheidsrechters in Al phen hebben een geweldige steun aan Thijs Tuinenburg, een oud- scheidsrechter. Hij doet weliswaar officieel géén begeleidingswerk, maar trekt gewoon met ons op uit pure belangstelling'. Coert: 'Altijd gaat hij met één van ons op stap. Een fijne kerel, Tui nenburg. Hij helpt ons allemaal'. Keijzer: 'En hij laat het niet na te zeggen, wanneer je fouten maakt. mensen die tot vijf uur op kan toor zitten en 's avonds niet ko men trainen omdat ze een ver jaardag hebben. Maar zo gek, als ik vorig seizoen deed, doe ik nu niet meer. Dat is met mijn werktijden onmogelijk. Het is echt niet zo vreemd, dat die oververmoeidheid er na die wed strijd tegen IJsselmeervogels in eens uitkwam. Het móést ge woon een keer gebeuren.' En verder over zijn kansen op het eerste: 'Kijk eens, ik vind het niet meer dan je plicht, dat, wanneer je in het eerste wil voetballen, je ook twee keer komt trainen. Tegenover de an dere jongens kan je het niet ma ken weg te blijven. Maar ja, ik ben ambitieus genoeg om best in het eerste te willen voetballen. Dat wil iedereen toch? Zouden ze me ondanks de geringe trai ning in het eerste willen heb ben, dan zeg ik echt geen nee.' Woorden die duidelijk onderstre pen dat wat Paul Wilstra betreft zijn gezondheid weer honderd procent is. Iets waarvan hij eens te meer overtuigd raakte toen hij op 10 augustus .zonder ook maar één training achter de rug te hebben, zichzelf testte met een hele wedstrijd in het vijfde en nog eens een halve in het vierde. Hij: 'Die middag heb ik mezelf helemaal uitgeprobeerd. Ik heb verschrikkelijk veel gelo pen. Ik heb gelukkig nergens last van gehad. Een dag later kreeg ik alleen spierpijn, maar dat is normaal als je helemaal nog niet hebt getraind. Maar sinds die dag ben ik mijn angst dat het niet meer zou gaan hele maal kwijt. Ik heb er nu echt weer zin in en tenslotte hebben de doktoren nooit gezegd dat ik moest ophouden.' Niet alleen zijn werk is er overi gens oorzaak van dat Paul Wil stra het wat de training betreft een beetje somber inziet: eind dit jaar gaat hij verhuizen naar Sleeuwijk en dat betekent dat hij zo'n 40 kilometer verwijderd is van het terrein van Zwervers. Wilstra: 'Al zou ik er tijd voor hebben, dan nog rijd je niet even 40 kilometer om te gaan trainen. Waar ik volgend Jaar voetbal is dan ook een open vraag.' Eveneens een open vraag is of Wilstra straks in de tweede klas de verdedigers van Zwervers' op ponenten met zijn harde schot, zijn ongelooflijke inzet, zijn vele gepraat en drukke armgebaren weer de stuipen op het lijf zal jagen. In ieder geval betekent het wel een groot probleem voor Zwervers-trainer De Lange, die naast Wilstra ook Arie de Hek maar die definitief zag af vallen. De Hek is bedrijfsleider in een supermarkt geworden en dat houdt in dat er op zaterdag gewerkt moet worden. Hoe De Lange de moeilijkheden zal op lossen is nog niet duidelijk, maar wat wel zeker is dat Wim van Lit zijn rentree als aanval lende middenvelder zal maken. En dat mag opmerkelijk heten wat Van Lit was de man die Wilstra op 6 oktober vorig jaar kwam Paul Wilstra tegen Rozenburg zijn opwachting in het topteam maken voor ging in het hart van de Zwervers- aanval. Als je ergens over inzit, kan je ook bij hem terecht'. Coert: 'Nou Ja, Piet van der Geer, de voorzitter van de afdeling Lei den van de COVS, laat zich ook regelmatig in Alphen zien'. Keijzer: 'Je kunt natuurlijk altijd een onderhoud aanvragen met de scheidsrechterscommissie. Want het valt niet te ontkennen, dat die commissie zéér correct handelt*. Op welke wijze bereidt u zich voor op een wedstrijd? Coert: 'Je leeft er geestelijk naar toe. Op mijn werk leeft ook ieder een mee. Het is daarom eigenlijk vervelend als je pas soms op vrij dagavond of zaterdagmorgen een telegram ontvangt, dat je hier of daar moet fluiten. Vóór de wed strijd ben ik wel eens een tikkeltje geïrriteerd'. Echtgenote Marijke interrumpeert: 'Oh, dat merk is niet eens'. Collega-scheidsrechtersvrouw Greet Keijzer vervolgt: 'Aad is nogal ge spannen'. Keijzer: 'Altijd. Meestal gaat dat over als ik het beginsignaal heb gegeven. Vroeger ging ik iedere vrijdagavond kaarten. Dat doe ik niet meer. Rond een uur of elf kruip in nu onder de wol. En op zaterdagmorgen ben ik volledig fit. Dan trek ik met mijn kinderen naar het voetbalveld. Kijken hoe die het er vanaf brengen. Daarna rijd ik in mijn auto naar de wed strijd. die ik moet fluiten. Ik zorg er steeds voor, dat ik een uur voor het begin op de plaats van bestem ming ben'. Coert: 'Ja, ik ook. Maar dan ge beurt het dat ik soms eerder aan wezig ben dan de bestuursleden'. Waardering is er zelden voor een scheidsrechter. Kritiek des temeer. Wat maakt die scheidsrechter zo interessant? Keijzer: 'Tja, het is gewoon een hobby van me. Het is voor mij een afleiding van de dagelijkse sleur. De een voetbalt. Nou ja, en ik fluit. Zélf heb ik vroeger ook gevoetbald, maar het trok me eigenlijk niet. Ik was er te lui voor Coert: 'Het idee, dat je een moeilij ke wedstrijd in de hand houdt, maakt dat fluiten voor mij nou juist zo interessant. Kritiek interes seert mij niet. Iedereen kan fouten maken. Dat is menselijk, nietwaar?' WIM HUISMAN Amateurclub met professionele aanpak MAASSLUIS De eerste klas is voor Excelsior Maassluis lange tijd een onbereikbaar ideaal geweest. Bij de invoering van de top- klas in 1970 viel Excelsior M. net uit de boot door als vijfde te eindigen. De teleurstelling was groot temeer omdat de Maassluis- se formatie het seizoen daarvoor nog ongeslagen afdelingskam pioen was geworden. In de daaropvolgende seizoenen reikte Excel sior M. meestal niet verder dan een plaats in de middenmoot. Na een slechte start slaagde men er afgelopen seizoen eindelijk in het eersteklasserschap te bereiken. Dat eersteklasserschap heeft bij de formatie van trainer Joop Schop geenszins een revolutie veroorzaakt. Schop: 'We gaan gewoon door op de oude voet: we zien wel hoe ver we komen. Er zijn zoveel factoren, die het competitieverloop kunnen beïnvloeden, dat voorspellen een moeilijke en onzekere, zaak bliift.' Joop Schop is een nuchter mens. die bij zijn spelers vooral wordt gewaardeerd om zijn menselijke benadering. Hij is al vanaf 1964 trainer bij Excelsior M. (alleen van 1968 tot 1971 was hij in dienst van DHS). Schop verwacht wel dat het spelpeil in de eerste klas hoger zal liggen: 'Er spplen nu eenmaal veel clubs die het meer van techniek dan van lichaamskracht moeten hebben. Juist tegen die clubs kunnen we het best in ons spel komen'. Een speltype dat er vooral op gericht zal zijn vanuit een sterke defensie snel tot aanvallen te komen. Om de achterhoede zal Joop Schop zich geen zorgen hoeven te maken. Frans Geurtsen (Speelt binnenkort zijn 250ste wedstrijd) zal ook het komend seizoen het doel verdedi gen. De achterste vier heeft ver sterking gekregen in de persoon van Hans Plaatzer (vorig seizoen nog bij Noordwijk). Dit laatste heeft tot gevolg dat Ferry Groene- weg weer teruggekeerd is naar zijn vertrouwde plaats op het midden veld. Voor beide linies kan Schop rekenen op routiniers als Arie van de Sar, Jaap van Roon, Ad van 't Hoff en de gebroeders Verhaas. Moeilijker zal het worden met het 'eeuwige' probleem: de voorhoede. Het vertrek van linksbuiten Alex Broekhart naar Zwart-Wit'28 bete kent een gevoelig verlies. Het is nog de vraag wie deze plaats op gaat vullen. Erik Scheffers (vorig seizoen middenvelder) heeft er in oefenwedstrijden al blijk van gege ven op de linkervleugel goed uit de voeten te kunnen. Of de nieuwelin gen Rob Meister (ex-SVV jeugd) en de gebroeders de Munnik (ex- MVV) een plaats in het topteam kunnen veroveren zal de toekomst moeten uitwijzen. DOORSTROMING Opmerkeijk is overigens dat de ge middelde leeftijd van de selectie spelers rond de 27 Jaar ligt. Oorzaak hiervan is het feit dat er de laatste tijd geen doorstroming van de jeugd heeft plaatsgevonden. De be geleiding van de Jeugd is een zaak die onder het nieuwe bestuur (het oude bestuur is enkele jaren gele den weggestemd) goed is aange pakt. De verwachting is dan ook dat er binnen twee drie jaar een aantal jeugdspelers rijp zijn voor het eerste elftal. Schop daarover: 'Met een tikkeltje geluk valt die doorstroming samen met het tijd stip dat de oudere spelers stoppen met voetballen' Het kan niet ontkend worden dat er onder het nieuwe bestuur verbe teringen zijn doorgevoerd, die en kele jaren geleden voor onmogelijk werden gehouden. De accommoda tie van de kersverse eersteklasser is onder het nieuwe bestuur ver nieuwd en uitgebreid. Het clubhuis is gemoderniseerd en uitgebreid met negen kleedlokalen. De bouw van een overdekte tribune die in oktober gereed is en plaats biedt aan vijfhonderd mensen is één van de vruchten van een vooruitstre vend beleid. MEER MENSEN Voorzitter Piet de Groot, die te recht trots is op zijn accommoda tie: 'Financieel gezien hebben de vernieuwingen nogal wat voeten in aarde gehad, maar door acties en vrijwillige giften is de zaak toch rondgekomen'. De Groot hoopt dat door deze ontwikkelingen meer mensen de weg naar het Excelsior complex weten te vinden. De Groot: 'Afgelopen seizoen draaiden we met gemiddeld vijfhonderd be zoekers per wedstrijd, omdat de te genstanders niet aanspraken. Gere nommeerde clubs als Quick Boys, Noordwijk Spakenburg en Zwart wit '28 spreken nu eenmaal meer aan. We zijn bovendien Ingedeeld bij clubs uit de regio zoals 's- Gravenzande SV, CSVD en Spijke- nisse die veel van -hun eigen sup porters ook nog meenemen'. Excelsior M. heeft zich de laatste jaren ontwikkeld tot een bloeiende vereniging (met bijna duizend le den), die zowel in organisatorisch als speltechnisch opzicht rijp is voor de eerste klas. Piet de Groot: 'We proberen een amateurclub te zijn met een professionele aanpak. Zo hebben we vorige week overeen stemming bereikt met een sponsor, een verfboetiek in Maassluis. Met de selectie zijn we eind vorige week een paar dagen in een trainings kamp geweest ter voorbereiding op het komend seizoen.' LEO HOOGERWERF HEN AAN DEN RIJN De periode dat Ruud Bos, Herman Merkesteijn, Gerard Schroots, Ruud Karei en Dick van den furore maakten als scheidsrechter in de top van het zater- voJoetbal ligt achter ons. Een nieuwe generatie timmert momen- aan de weg. Alléén Rijnsburger Leo van Amerom kan nog en gerekend tot de categorie der ouderen in de eerste groep West II, die bestaat uit arbiters die zich voortaan uitsluitend eerste en tweede klas gaan manifesteren. ;na VOllf idini,: ewo van de debutanten in dit ge- is Ben Coert (30), zélf vrijwel wekelijks reserve-goa- van Roodenburg. Vier jaar t de Alphense produktie-me- enst ker nu deel uit van het iwb^.gcheidsrechterskorps, waarin zijn plaatsgenoten Cees van Gerard Thomasse, Ad eiders en Aad Keijzer zijn op- nen. Laatstgenoemde debu- (e halverwege vorige competitie eerste klas, nadat hij drie daarvoor de aansluiting had it, toen hij een (nier) operatie e te ondergaan op het mo- dat hij juist leek door te naar een hoger niveau. Keijzer (37) beleefde destijds ook een moeilijke periode, ts met véél moeite wist hij de lie klap te verwerken. Teleur- he ld schreef hij een 'ontslag- aan de KNVB, waarin hij ng maakte dat zijn carrière zicher de rug was. maar mede door ventie van echtgenote, die er itwoordelijk voor werd dat het jven toch niet de deur uitging hij behouden voor de scheids- Nogerij, waaraan hij zo veel ple- >al I beleeft. :hop ilphense scheidsrechters vor- Iq zelfs een vriendenclub. Onder rivaliteit kent men niet. 'We enorm met elkaar mee', ver- lijkt Ben Coert, 'wanneer er idronken. Thomasse is de man. de scheiösrechterstraining Collega Keijzer (van beroep feur) vult aan: 'Gerard (Tho- heefje) staat bijvoorbeeld ook bij n ppp de camping. Dat is één van wijzen hóé wij in Alphen met r omgaan. En wanneer de mo- Dekekheid aanwezig is, reizen wij ovei lenlijk. Vorig seizoen nog joalften Cees van Leeuwen en ik 's-Gravenzande fluiten. Cees al 's morgens moest flui- n afhankelijk is van openbaar er gingen we samen al vroeg K :i Spo ir a iur uit'. ije aan de heer Coert: wat tw verwachtingen van de eer- las? 'Ach, ik zal me in ieder proberen waar te maken. Ik uiteraard niet meer dan mijn L^0 toen. Er wordt, dacht ik, in de i klas wat sneller gevoetbald, f-t, bopt bovendien ongetwijfeld as j iwaliteit rond'. de I er Keijzer, wat waren uw er- Jgen in de eerste klas? °®pr: 'Het spelpeil ligt zonder- op een hoger niveau. In de iog| regel zijn de wedstrijden minder hard. Wél worden er andere over tredingen gemaakt. Professioneler. Zo wordt er dikwijls aan shirtjes getrokken. Wat moeilijk valt te constateren. Met name bij hoge ballen. Maar goed, dat is een kwes tie van routine. In de derde en vierde klas komen de meeste over tredingen voort uit puur enthousi asme. Er bestaat méér lichamelijk contact. Ik zou daarom zeggen: hoe hoger je komt des te gemakkelijker is het te fluiten'. Welke eigenschappen moet een scheidsrechter bezitten om de top te bereiken? Coert: 'Een goede conditie natuur lijk, inzicht en véél geluk. Dat ge luk heb ik inderdaad ook gehad. Met de rapporteurs bijvoorbeeld. Want als je een slechte wedstrijd fluit en er staat toevallig een rap porteur langs de kant, dan heb je pech. En de scheidsrechterscommis sie gaat alléén af op de punten. Dat is ook een eerlijke zaak'. Keijzer: 'Ik ben dezelfde mening toegedaan als Ben: conditie is vrese lijk belangrijk. Het zou ook zijn aan te bevelen jaarlijks drie condi tietests voor scheidsrechters te houden. Vergeet niet, dat de voet ballers toch óók twee keer per week trainen. Dan mag van de scheids rechter eveneens een goede condi tie verwacht worden. Want als je dicht bij de plaats van de overtre ding staat, accepteren de spelers dat gemakkelijker. De medewerking van de spelers is onontbeerlijk. Staan de spelers achter je, dap heb je de partij al voor 50 procent in han den'. Wat is het volgende doel nu de eerste klas is bereikt? Keijzer: 'Ik wil me in de eerste plaats handhaven. Dén ben ik best tevreden. Overstappen naar de zon dag )om vervolgens in aanmerking te komen voor het betaalde voetbal, wh) hoeft van mij niet meer. En al fluit ik niet principieel op zaterdag, het neemt niet weg dat ik 's zon dags vrij wil zijn. Maar wanneer ik dertig was. zoals Ben. zou ik de gok misschien wel wagen'. Coert haakt er op in: 'In principe zou ik er niet op tegen zijn. Maar ik zie ér eerlijk gezegd een tikkeltje tegenop om opnieuw te beginnen bij de zondagamateurs. Je wordt dan namelijk met een andere com missie geconfronteerd. En de vraag is of je daar hetzelfde kan bereiken als in het zaterdagvoetbal'. Hoe staat u tegenover de komst De scheidsrechters Keyzer (links) en Coert. van neutrale grensrechters? Coert: 'Een verbetering. Er zullen wél bindende afspraken moeten worden gemaakt. Maar wel éndere dan met clubgrensrechters. In de toekonfst is het niet meer persé noodzakelijk, dat je bij een hoek schop op de doellijn staat. Dat kun je rustig aan de grensrechters over laten. Met de buitenspelregel wordt het ook gemakkelijker. Want er zijn altijd clubgrensrechters, die je proberen te nemen. Met collega- scheidsrechters langs dé lijn, ligt dat anders'. Keijzer: 'Het is een voordeel, dat je buitenspel aan je grensrechter kunt overlaten. Mijn instelling is: ,als hij vlagt, fluit ik. Oók als ik er zélf van overtuigd ben, dat hij een ver gissing heeft gemaakt. Maar ik ben van mening, dat je zo'n scheids rechter niet voor schut kunt zetten. Stel voor, dat hij staat te vlaggen en dat ik laat dóórspelen en set wordt een doelpunt. Nee. taferelen, zoals je dikwijls op de tv ziet, komen bij mij niet voor'. Coert daarover: 'Aad, wat betreft die buitenspelregel ben ik het niet met je eens. Dan zou je een club kunnen benadelen. Wanneer mijn grensrechter heeft gevlagd voor off-side en ik weet zeker, dat het een verkeerde beslissing is, fluit ik beslist niet. Nogmaals, er zullen héél goede afspraken moeten wor- Prs Hans Slledrecht neemt op fraaie wjjze he t doel van ASW onder vuur. fonje Wil wordt derde in eigen toernooi

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13