Wijkraad wil winkel en een wijkcentrum Huisvestingsnood geïventariseerd Katwijkse KOLOM Deel van Overveerpolder blijft agrarisch gebied Door Niekjan van Kesteren College goede afspiegeling gemeenteraad Frederiksoord gonst van aktiviteiten Gewestraad wordt niet uitgebreid Progressief Alphen staat buiten w^thoudersberaad Leidse kerkdienst voor Wereldomroep VERDUYN RIJKSBURG Ourio?n-?ctie in Leidevdoro Marktberichten Visserij berichten Flora-nieuws TROUW/K^IAiRflBT ZiAiTERlDAG 17 lAlUGUSTU'S 1974 Het door het seniorenconvent in elkaar gezette wethouderscollege is een logische interpretatie van de verkiezingsuitslag. Een goede poging tot een zo getrouw moge lijke afspiegeling van wat er aan groeperingen in de gemeenteraad zit. Het college steunt op de par tijen (CHU, SGP. CCP en PvdA) die samen negentien van de vijf entwintig zetels bezetten. Een brede baSis derhalve, de moge lijkheid tot een geriefelijke manier van besturen. Een basis met perspec tieven bovendien, want deze vier par tijen moeten in staat worden geacht ook in de toekomst een stevige greep op de Katwijkse politiek te houden. Deze groeperingen hebben ook in het meer recenie verleden steeds een be langrijke rol 'gespeeld. Vier jaar gele den zou een college, zoals het nu gevormd is. ook de meest juiste inter pretatie van de verkiezingsuitslag ge weest. Enig onoverzichtelijk gedraai, uitmondend in schiere wild-westtafe- relen in de gemeenteraad, verving teen echter een zuivere gang van zaken. Reine opzet Dit keer was er echter wel een reine opzet. Slechts enkele stofwolkjes zorgden voor wat. verwarring Een organisatorisch slordigheidje bij de PvdA - en eeh- misverstand bij Gemeen tebelangen waren er de ooi-zaak van dat de zaak. niet in een vergadering kon worden geregeld. De vergissing van de PvdA, men had nog geen unaniem standpunt over de kandida tuur van Haasnoot geformuleerd, werd snel hersteld. De tractie, minus Dick van Duin, stelde zich achter Haasnoot. En daar de eis van Ge meentebelangen. dat Haasnoot ook na mens deze partij het wethouderschap zou moeten aanvaarden, op een mis verstand bleek te berusten, was de tweede vergadering van het convent eigenlijk nog maar een formaliteit. Dat misverstand bij Gemeentebelan gen ging om het volgende. Volgens mr. Van der Plas had zijn fractiege noot drs. Van Mierlo tijdens de eerste vergadering van het convent, niet ge zegd wat hij volgens andere aanwezi gen van de vergadering wel gezegd had en wat vervelens ook in deze krant geschreven was. namelijk dat Haasnoot ook Gemeentebelangen in B. en W zou" moeten vertegenwoordigen. Gemeentebelangen stelde voor de ver gadering een communiqué op waarin stond dat Van Mierlo iets dergelijks nooit gezegd had. Later op de avond moest mr. Van der Plas het bericht wijzigen omdat het seniorenconvent volhield dat drs. Van Mierlo de week daarvoor wel degelijk een dergelijk verzoek had gedaan. Bij navraag bleek dat Van Mierlo volgens hem inder daad wel zoiets gezegd zou kunnen hebben, maar dat dat niet officieel was. maar meer gezien moest worden in de sfeer van het hardop denken. Basisprogramma In het zojuist genoemde bericht van Gemeentebelangen staan overigens nog een paar betekenisvolle opmer kingen. Gemeentebelangen doet daar in namelijk de suggestie, die door het seniorenconvent later is opgevolgd, aan het college te vragen een basispro gramma te maken over een aantal belangrijke .aken en dat dan te laten bespreken door het seniorenconvent. Gemeentebelangen oordeelde zo'n pro gramma nodig ook al omdat zo staat het in het bericht, er de afgelopen vier jaar vaak groot verschil van mening bestond tussen de fracties die nu tesamen een college gaan vormen. En inderdaad, het zal interessant zijn om te zien hoe de voornaamste oppo sant van de afgelopen vier jaar. drs. Van Raalte. zich zal opstellen tegen over zijn nieuwe collega's met wie hij vaak zo essentieel (men denke bij voorbeeld aan het al of niet plegen van hoogbouw) van mening verschilt. Een niet al te beknopt programma zal hierover enige duidelijkheid kunnen bieden. Overigens zal ook de voorlopige inde ling van do verschillende portefeuilles nog wel enig overleg vergen. Speciaal het samenbrengen van zaken als open bare werken, grondbedrijf en sanering in een portefeuille roept veel verzet op. Mod vreest dat door deze ontwik keling de invloed van de ambtenaren toch echt tc groot zal worden: Een ander punt waar bij dc indeling van de portefeuilles op gêlet moet worden is -wie er loco-burgemeester wordt en volgend jaar het te verwachten hnrge- meesterloze tijdvak moet overbrug gen. Dat is een kwestie die door het college onderling geregeld moet wor den. Wat voor moeilijkheden er dar bij ook mogen komen, op een gebrek aan kandidaten zal de zaak wel niet vastlopen. door T. van Delft-de Weijer RIJNSBURG Frederiksoord heet de nieuwe wijk in Rijnsburg, schertsend wel eens Rijnsburgs voor stad genoemd. Een wijk met straten zoals Eikenlaan of Pr. Bemhardlaan, maar ook met namen als het Cappelryeland of Domineeswei, naar stukken land genoemd, die daar waren gelegen. De wijk telt nu ongeveer 565 woningen waarin ruim 2100 mensen wonen. Van veel huizen komt de voordeur uit op een pleintje, vaak versierd met wat groen en een speelgelegenheid met klimrek. De achterkant van deze huizen ioopt dan langs de straat. De straten waar wel de voorkant aan de weg ligt, scheiden de huizen in vee! gevallen door een voortuintje, een breed trottoir en een groenstrookje. De huizen zijn nieuw, dus vrij mo dern. Een voor- en achtertuintje alles even mooi. Maar als je bij verschillen de huisvrouwen gaat praten is er een grote klacht of wens: een winkel. Er zijn géén winkels in de nabije omge ving, voor degenen die meer naar de kant van Rijnsburg wonen is het nog wel te doen, maar voor de bewoners aan de andere kant van Frederiksoord is de afstand naar de winkels erg groot. Vooral voor moeders met jonge kinderen is het vaak niet te doen 'even' boodschappen te halen. Voorzitter van de wijkraad is H. Bak kerode (30). Vanaf 1 januari waarne mend voorzitter, sinds 20 mei 'officie el' voorzitter. Bij ons gesprek waren ook secretaris K. L. van de Zande en een lid, de heer E. van Kralingen, aanwezig. Het is een aktieve raad, die alle klachten en wensen van de wijk bewoners bekijkt en erover praat. Door ons gesprek kwamen er andere zaken aan het licht, dié ook enige aandacht mogen hebben. Maar eerst de winkelnood. Berusten 'Het punt van een bescheiden winkel vestiging hebben we B. en W. voorge legd', zegt Bakkerode', maar op 18 april hebben ze te ennen gegeven hier niet hun medewerking aan te kunnen en te willen verlenen. De gemeente vindt hier een winkelvesti ging een ongewenste en overbodige zaak. Volgens B. en W. hoeft de wijkraad geen verdere moeite te doen. Het college is bang dat de koopkracht ef de interesse voor het centrum zal verminderen en in betekenis zal afne men. Een onderzoek wees uit, dat een winkelvestiging voor de winkelier oo niet haalbaar is. Maar als iemand het zou aandurven? Graag, alhoewel het zeker niet onze bedoeling zou zijn, dat deze ondernemer met een jaar op één oor zou liggen. Als wijkraad kun nen we geen ijzer met handen breken en op dit punt zullen we dus moeten berusten'. Praathuis Berusten doen ook de huisvrouwen. Wel rijdt er een paar maal in de week een groenteman met verschillen de kruidenierswaren door de wijk, maar die verkoopt natuurlijk niet al les. De Oranjeiaan is voor verkeer opengesteld, wat ook de verbinding met het centrum iets makkelijker maakt, maar het is nog steeds niet naast de deur. De wijkraad zit onder tussen niet stal en laat hier toch zijn gedachten nog eens over gaan. Een andere grote wens, die ook op Wijkblsd het lijstje staat, is een wijkcentrum, 'een praathuis', waar je 's avonds te recht kunt om een praatje te maken of waar ruimte is voor een hobbyclub. e.en damclub, lokale buurtaktiviteiten enz. Dat hier veel belangstelling voor is blijkt uit een enquête onlangs in de wijk gehouden. Hier stond een wijkcentrum op de derde plaats met 78 procent van de stemmen. Ook dit wijkcentrum acht het college een heel moeilijke zaak. Men is van mening, dat in het dorp volop ruimte beschik baar is. Daarnaast staat de financiële positie van de gemeente de bouw van een eigen voorziening niet toe. De wijkraad werkt echter aan plannen om zelf met iets te komen, waarvoor de passieve steun en een zekere finan ciële tegemoetkoming van de gemeen te voldoende is. Een dergelijk plan zuillen B. en W. niet onwelwillend tegemoet treden. Het meest urgent vinden de bewoners het punt van de speelterreinen, zoals een trapveldje, waar erg veel behoefte aan is. Deze wens haalde 97 procent van de stemmen. 'Verkeerszaken' werd een goede tweede met 85 pro cent. 'Er wordt soms erg hard gere den', zegt mevrouw T. Bakkerode, echtgenote van de voorzitter 'vooral op de rechte stukken. Veel auto's die geparkeerd staan maken de weg ono verzichtelijk en dan is hard rijden gevaarlijk'. Van dc bevolking van deze wijk is 40 procent beneden de 12 jaar. Op 31 augustus organiseert de wijkraad weer een uitgaansdag voor de kinderen. Verleden jaar gingen er 32 mee naar de 'Flevohof' dit jaar is het doel de Frederiksoord: lijn wonen. 'Beekse Bergen'. De wijkraad betaalt de helft van de kosten. De wijkraad telt negen leden, waaron der één vrouw (mevrouw L. Schild) die regelmatig bij elkaar komen. De raad heeft een eigen wijkblad, waar alle gegevens in te vinden zijn. Dit blad komt vier keer per jaar uit onder de naam 'Fredérikswoord'. 'Er is ons wel eens gevraagd: wat kost dat blad nou', zegt de heer Bakkero de', maar het blad betaalt zichzelf uit de advertenties. Het is ongeveer quit te'. Dit beaamt de heer E. van Kralin gen, die voor de advertenties zorgt. 'Eerst deden we veel met sstencil- werk', vult hij aan, 'maar deze post sparen we nu uit om alle informatie in dit blad op te 'nemen'. Het blad ziet er goed uit. Een stevig kaft houdt de 36 pagina's bij elkaar. 'We hebben het blad nog steeds vol kunnen krijgen met kopij, maar toch willen we de mensen aanporen ook eens informaties of andere leuke din gen naar ons toe te sturen. De brie venbus loopt wat dat betreft niet over', aldus de heer Van de Zaride. 'Sympathiek vind ik het', zegt Bakke rode weer, 'dat de plaatselijke mid denstand zo fijn m.eewerkt'. De wijkraad heeft in het bijzondér een nuttige funktie voor de 'import'. Veel van deze nieuwe inwoners heb ben hun werkkring buiten Rijnsburg. Dus veel in kontakt met de Rijnsbur gers zelf, komen ze niet. Van de bewoners is 54 procent van buiten afkomstig en 46 procent is Rijnsbur ger. Aktiviteiten 1 Om alle aktiviteiten van de raad te noemen is een onbegonnen zaak. Het zijn er vele. Verleden jaar vond er een verjeersonderzoek plaats. De re sultaten zijn vastgelegd in het wijk blad. Dit is tot in «de puntjes uitge werkt. Er zijn gesprekken met de gemeente om wat aan de waterover last te doen. Er komt een kapcursus. Kapper H. Peursum is bereid gevon den een haarverzorgingscursus te or ganiseren. Een aanvraag loopt er voor een wachthuisje bij de bushalte. Een telefooncel is in de loop van u, gepland. Om maar een paar voo i den te noemen. Een comité is benoemd om de teiten voor het 1000-jarig bestaand Rijnsburg aan te wakkeren. Deig, doet hierbij een oproep aan bew h die meg willen doen.. Dit jaar is Molenkamp al een begin gemaak 'Het is niet debedoeling", aldu sluit Bakkerode, 'dat we ons e, politiek bij aansluiten. We h 1 wel een eigen mening, maar onzt telt alleen de bewoners van onze De verhouding gemeentebestuur kraad is prima, al was het eerst wennen. Het gemeentebestuur nooit enige ervaring met een wij gëhad. Maar alles loopt uitste Tenslotte wil ik er nog wel toevoegen dat we hier ontzéfteni zierig wonen'. Van de woningf .Frederiksoord behoort 95 procei de categorie eengezinswoning ei is voor mensen met kinderen hei r°1 De opzet van de wijk is, dat he ei] wel zo zal blijven. 'We hebberig 'aï waardering voor de positieve dij*" zegt de wijkraad. Welzijnswerk: seen zicht op toewijzing ALPHËN In een rapport over sociale woningbouw, samengesteld door Alphense instellingen op het gebied van het welzijnswerk, wordt opgemerkt, dat het vooral gezinnen met een laag inkomen, werken de jóngeren en buitenlandse werknemers zijn die lijden onder de huidige huisvestingssituatie. Iets gespecificeerder: jonge gezinnen, gescheiden mensen, Zuidmolukkers, alleenstaanden, grote gezinnen. (ADVERTENTIE) II exclusieve meubelen Het rapport, waarover het hier gaat, is tot stand gekomen met medewer king van de stichting Geestelijke Volksgezondheid Zuid-Holland, de stichting Jeugdhaven, de stichting Bijstand Buitenlandse Werknemers Rijn en Lek, de stichting Jongeren centrum Midas, het Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Mid den-Rijnland, de gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk en de stichting Sociaal Cultureel Werk Ridderveld. Veelal gaat huisvestingsproblematiek gepaard met en is oorzaak van andere moeilijkheden": somatische en psychi sche klachten, opvoedings- en huwe lijksproblemen, die hun invloed heb ben op werkprestaties, schoolvorderin gen en vrijetijdsbesteding, aldus hett arpport. De aard van de huisvestingsproblema tiek varieert van: inwoning, niet alle spanningen van RIJNSBURG Donderdagavond vond in het gemeentehuis in Rijns burg een vergadering plaats van de Gewestraad. Voorzitter burgemeester A. J. Vis uit Leiden, herdacht burge meester B. H. Koomans, die enkele weken geleden overleed. Door sommige gemeenten werd een uitbreiding van de lichte gewestrege ling voorgesteld. Burg. Van de Haar uit Voorschoten liet weten* dat ook hij afzag van de herziene versie van hot 'bruine boek' (dat een 'zwaarder* gewest voorstelt), omdat zijn college het niet juist vindt op een smalle basis van vijf gemeenten verder te gaan. Na 1.5 uur vergaderen werd de zitting vijf minuten geschorst. Hierna werd gestemd en werd het plan om de raad te verlengen met 15-17 ver worpen. Burgemeester Detmers van Zoeter- woude kwam met een voorstel de afdeling bestuurszaken informeel door te laten bestaan. Hij moest even later zijn motie terugtrekken, omdat hier na de liquidatie op in wordt gegaan. Getracht wordt de liquidatie op cor recte wijze te laten verlopen. ALPHEN Progressief Alphen is van verdere deelneming aan de onder handelingen betreffende de verdeling van dë wethouderszetels uitgesloten. De VVD. PCC, KVP, PvdA en Ge meentebelangen menen dat van ver der praten met de progressieven geen sprake kan zijn. Progressief Alphen is onder meer tegen de voorbereiding van het plan Kerk en Zanen. Deze visie wijkt af van die der overige raadsleden. dien (decompénsatiè, uithuisplaatsing van kinderen), zelfstandig willen wonen, geen huis en graag willen trou wen. veel te kleine woonruimte, het niet op een flat kunnen vol houden, beperkte leef- en speelmogelijk- heid in en rond de woning (met als gevolg: aktiviteiten op straat, toene mende criminaliteit), min of meer gedwongen te duur wonen. Lang niet iedereen, die met huisves tingsmoeilijkheden zit, zal aankloppen bij deze instellingen. De inventarisa tie heeft betrekking op dat deel van de bevolking dat er helemaal niet neer tegen op kan. De opsomming geeft slechts de top van de ijsberg te zien. De samenstellers menen niet: Alle hoogbouw is slecht en alle laagbouw is goed. Het gaat om de kwaliteit van de woningen en de leefsituatie van mensen. Belangrijke andere factoren zijn: voorzieningen in wijk en buurt voor sport en recreatie: verkeersvei ligheid en -gehorigheid: Hoe leven mensen samen in een wijk of buurt: als anonieme massa of ken je elkaar. Het is geen wonder dat veel Alphena- ren liever niet willen wonen in Rid derveld. Onenigheid De welzijnswerkers in Alphen aan den Rijn menen dat de slechte woon- en woningsituatie bijdraagt tot psycbo-sociale nood. De samenwerkende instellingen erva ren dezelfde problematiek: een toene- mend gevoel van onmacht, t.a.v. de oplossing van huisvestingsmoeilijkhe- den; het oplossen van de woon- eri woningnood is niet hun taak, maar die van gemeentelijke, provinciale en rijksoverheid. Tussen de gemeentelijke beleidmakers en de in dit verband samenwerkende welzijnswerkers bestaat onenigheid over de taak en methode van hulpver lening in de geestelijke en sociale gezondheidszorg. Bij de veldwerkers bestaat onduidelijkheid over het toe- wijzings- en huisvestingsbeleid. Met name op toewijzingscriteria bestaat geen zicht. Het verdient aanbeveling dat aan woningzoekenden en hulpver leners deze criteria worden bekend gemaakt. Alphens woningbouwbeleid heeft als prioriteit: Alphen groeikern. Groe- ienheeft te maken met woningbouw. B. en W. doen geen duidelijke uit spraak over hoe de groei is verdeeld over de inkomensklassen. LEIDEN Morgen wordt de dienst van de Evangelisch-Lutherse gemeen te te Leiden uitgezonden door de Wereldomroep. De kerkdienst begint om 10.15 uur. De radiouitzending voor Europa heeft plaats om half vier 's middags op de korte golf (49 meter band). INTERIEURVERZORGING Rapenburg 1 b, telefoon (01718)-13036 LEIDERDORP Zaterdag houdt de Wereldwinkel Leiderdorp een actie te gen de nog steeds doorgaande verkoop van Outspan-sinaasappels uit Zuid-Af- rika. De bedoeling is, bij de verkoop punten te stoppen en met publiek en eigenaar van de zaken te praten over de zwarte werkers op de plantages. Een aantal winkeliers werd reeds ver zocht de verkoop van dezesinaasap pels te staken, maar slechts 1 reageer de hierop positief. Een groot aantal personen heeft verklaard de actie te steunen. Zijgijn van oordeel, dat men door deze ver koop een gewelddadig regiem steunt. Als na twee weken deze vruchten nog niet uit de zaken zijn verdwenen, zullen er straatacties volgen. HAZERSWOUDE Het gemeentebe stuur heeft besloten een containerbe- ladingssysteem voor 'de vuilnisauto aan te schaffen indien blijkt dat een voldoende groot aantal aanbieders van vuilnis vam containers gebruik wil maken. Het l'igt in de bedoeling dat de containers door de gemeente wor den gekocht en aan de aanbieders van huis- en bedrijfsafval^ worden ver huurd. Zondag aanstaande organiseert de Mèneba een landelijk, voetbaltoernooi op de sportterreinen van UVS en Docos. Elftallen van de werkmaat schappijen van de Meneba, waaronder de Leidse Brood Fabrieken, zullen hieraan deelnemen. Het toernooi be gint 's ochtens om 10 uur. HAZERSWOUDE Jeugdsoeiëteit Het Stekkie gaat dinsdag 20 augustus weer activiteiten ontplooien. Behalve dat op iedere dinsdagavond tussen 20 en 23.30 uur in het voormalige raad huis aan de Dorpsstraat 'soos' wordt gehouden, bestaan er ook plannen om met film, toneel en cabaret de aan dacht op zich gevestigd te houden. Het is ook de bedoeling dat de leden zich op sportgebied gaan bezighouden. Intussen is het bestuur in overleg getreden met gemeenteraadsleden voor een andere huisvesting. ALPHEN 'De Verzamelaar' houdt zaterdag 7 september van 10 tot 5 uur een ruilbeurs van munten, postzegels, oude kaarten, sigarenbanden enz. in de grote zaal van 'Nabij' Van Lennep- straat. HAZERSWOUDE-KOUDEKERK Sinds 1 augusus gelden voor de Kou- dekerkse Brug de volgende bedienings tijden: werkdagen (maandag tot en met vrijdag) 6-22 uur; na telefonisch verzoek (01714-3477) daags tevoren te vens op maandag tot en met vrijdag van 5-6 uur; zaterdag van 16 april tot 16 oktober 8-18 uur; van 16 oktober tot 16 april 8-14 uur; zon- en feestda gen van 16 april tot 16 oktober: 10-12 uur en 16-18 uur. SASSENHEIM De raad vergadert op dinsdag 27 augustus om 8 uur. De agenda vermeldt o.a. beschikbaarstel ling krediet voor een hekwerk nabij de ijsbaan, ruiling grond met het rijk, vaststelling bestemmingsplan Cen trum; gemeenschappelijke regeling ge west Leiden. Centrumplan aangenomen OEGSTGEEST Het bestemmingsplan Centrum is zonder hoofde lijke stemming door de Oegstgeester raad aangenomen. Het gehele plan betreft een praktisch reeds gerealiseerd woon-, werk- eri recrea tiegebied, dat opgebouwd is uit een aantal uitrbeidirigsplanne'n. V. orfc-ni ou i.-s-ili t-:1 c-re/; V. orl-nicu vn-nit-d e-Teg: kor i -ni eutó-Aiit~3 e kor t-n 5 kori-nicw 'g| ed Het voorstel van het college om de bezwaren van tuinders tegen dit plan blijft daarom een gedeelte van de' Overveerpolder 'agrarisch gebied'. Om bewoners van de Gruneriewijk de mogelijkheid te geven hun 'erven bij de woningen' te bebouwen (uitbouw van de huiskamer) zal aan de voor schriften een ruimere marge worden gegeven. De heer Van Veen (P.C.) zei hierover: 'Als wij dit plan aannemen, dan bestaat er voor degenen, die over last van een uitbouw van anderen ondervinden, geen enkele mogelijk heid in beroep te gaan'. Dit was voor hem reden genoeg om tegen het plan te stemmen. Andere punten, die t uitvoerig aan de orde kwamen: de urgentielijst, het stichten van een interkerkelijk bejaar dencentrum op het huidige ASC-ter,- rein en de realisering van een drietal voetbalvelden ten behoeve van ASC in 'De Voscuyl'. De heer Van Veen zag hier de spoedige realisering van een overdekt zwembad in gevaar ko men. De voorzitter vond, dat er nu eindelijk eens een kans moest komen om het bejaardencentrum concreet te maken. Mevrouw Van Belle (PvdA) was van mening, dat het huidige ASC- terrein groen moest blijven ten gerie ve van de buurtbewoners. Met de plannen om de abri en de gelegenheid tot stallen van fietsen bij het Rijnaichtviaduct uit te breiden was iedereen in de raad verheugd. Verderzullen maatregelen worden overwogen om de gevaarlijke toe stand, die is ontstaan op de Rhijnhof- weg en het Rustenburgerpad te verbe teren. Wegens het herstel van de startbanen van vliegveld 'Zestienhoven' bij Rot terdam zal 'het vliegveld Valkenburg binnenkort voor de periode van vier LEIDEN Groente en Fruitveiling, 10 au gustus, Appelen 87 80, Aardappelen 20 32, Andijvie 17 25, Augurken 44, Pronkbonen 85 95, Snijbonen 80 110, Stambonen 135, Kroten 27 20. Kroten gekookt 90, Rode kool 16. Postelein 25 29, Prei 51 57, Rabarber 11 17, \Splnazie 21 24, Spruiten A 25 26, B 29 30, Tomaten A 305 330, B 310 315, C 305 310, XX 250, Uien 15 21, Meloenen 180 240, Bloemkool 6 22. Komkommers AAA 46, AA 47 52, A 43 47, B 38 41, C 34 37, E 16, Sla A 15 24. Bleekselderij 14 16. Peterselie 12 14, Selderij 7 9, Paprika kilo 55 59. P stuk 15 21. RELOFARENDSVEEN Aangevoerde snij- boemen, 15 aug., Lena 11 24, Yell Dustij 18 26. Tangerine 17 20, Tros 16 25, Nora 16 18. Allee 13 19, Le Reve 16 23, Carnaval 17 21, Charmeur 27 34, Overige 10 20, Sonla, Mercedes, Baccara, La Mlnuette, llona 14 37, Motrea, Yellow Belinda, Golden Belinda. Super Star, Precilla 10 17, Belinda, Ge mengd, Carol, Garnette, Marimba. Esther Ofarum, Zorlna, Evergold 4 14, Breltner 11 31, Spider 43 45, Bornholm 35 40, Janet Rowe 44, Overige 17 30, Agapanthus 14 47. Gerbera 22 34, Nerine 21 61, Lelie 7 18, •Artisjok 50 60, Spider wit en geel 95 110, Marble, wit, bronz, bl, 75 105, Tros b.c. 35 90, ,ros gem 90 110, Ideaal 50 90, Prof blauw 60 125, Overige 30 110, Apollo 40 110, Golden Glow 40 70, Golden Yellow 50 75, Golden Melody 60 80, Overige 40 75, Cordula 60 95, Eurovlsion 60 110, P Pears 40 90, Gemengd 80 115. Flower Song 55 105, Overige 60 105, Physalis 115 120, Brodea 57 66. Dahlia 35 85, Liatris 60 150. Eryngium 150 240, Ornithogalum 40 105, Montbretia 60 110, Chelone 115 140. Statice 40 105 Aster 20 70, Snijgroen 75 90, Cyclamen p.s. 90 105. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling, Aanvoer 25000 bloemkolen, 54 ton waspeen, 3800 bos penen. Prijzen Waspeen AI 21 36. II 14 29, BI 16 34, Cl 20 21, Bloemkool 6 I 24 66, II 22 43, S I 23 58. II 22 23, 10 123, 12 I 29 41. Andijvie 12 20, Bos peen II 32 76. Krulpeterselle 8 28, Peterselie 9 18. Bramen 90 100, Pronkbonen 40, Prei 32 52. Prinsesse- bonen 80 110, Radijs 25 28, Rode kool 38, Groene kool 26 31, Selderij 10 21, Sla 8 25. Snijbonen I 90 130, II 80 112, Spinazie 12 30, Spitskool 25 32. Tomaten 28,5, 31,5, Uien 440 710. weken dienen als uitwijkhaven. Het betreft hier echter vliegtuigen van één maatschappij. De laatste raadsvergadering in de ou de samenstelling wordt op 29 augus tus gehouden. Behandeld zal dan wor den de invoering van een centraal antenne-systéem in Oegstgeest. KATWIJK AAN ZEE Vrijdag verschenen aan de haringafslag KW 123 621k en 18 k makreel, KW 43 476 kistjes verse haring, TX 29 en UK 218 81 k, Prijs volle haring 130 141, Steur 102 10.4, Makreel 79, Verse haring 2310 per 25 'kg.' SCHEVENINGEN 16 augustu?. Besommin gen trawlers: SCH 9 920. SCH 10 6050, SCH 45 22.770, SCH 60 630. Besommingen kustvlssèrs: SCH 2 1590, SCH 28 4650, SOI-I 39 1630," SCH 43 2820, SCH 65 2340, SCH, 67 2700, SCII 74 2210, KW 63 29.740, KW 195 15 470, GO- 20 13.400, GO 21 11.570, TH 10 5500, TH 21 623, TH 36 371, TH 42 375. Besommingen spanvissers: TX en TX 56 69.750, SL 7 en SL 42 56.230. Noteringen per kg: tong g 11,24-12,40 gm 12,30-13, km 11,63-12,80, tong I 8,40-8,80, II 5,40-6,60, tarbot I 8-8,60. II 5.80-6,10. JII 4 50- 515 IV 3-380, griet I 3,90-4,30, II 2,30-2.80. Per 40 kg: schol gm 40-80, schol m 43-8, schol kl 25-72, wijting gestr. 25-50, dicht 22,40, rode poon I 80-120, n 50-70, schar 16- 24, kabeljauw m 90-104, I 80-90, II 75-85, III 80-100, verse haring 19,60-25,5, verse/ ma kreel 20-31. Notering gezouten haring per kantje: volle haring 104-120, steurharing 102-103, ijle stcurharlng 73-80. Aanvoer: 60 kisten diversen, 300 kabeljauw, 725 schol, 1225 wijting, 700 schar, 285 makreel, 7500 haring, 2800 kg tong en tarbot, 2105 kantjes gez. haring. Verwachte aanvoer voor heden: ca 10 kust- Vissers. SCH 62. SCH 121, SCH 307. IJMUIDEN Vrijdag 4650 kg tong, 33 kisttfn tarbot en griet, 296 kisten kabeljauw, 37 kisten schelvis, 1441 kisten wijting, 551 kisten schol, 44 kisten schar, 4435 kisten haring, 85 kisten makreel, 65 kisten dlyer- Prijzen in guldens per 1 kg: grote tong 12.20-11.69 gr. m tong 13.64-12.31, kl m tong 12.11-11.74,' tong I 9,23-9,01 II 6.27-5.52; tarbot 8.94-8.30. Prijzen in guldens per 40 kg. tarbot 258-112: griet 132-72; kabeljauw I 78-60, II 92-60, III 75-62, IV 75-60, V 85-65; schelvis I 86, II 80.- 62 III 100-45, IV 81-30; SChol I 70-42, II 72-42, III 69-40. IV 65-24; wijting III 29-22. 40, IV 23-19.20; haring I 28- 19.60; makreel II 21.80-20, III 17.60; schar 45- 12. Besommingen: UK 245 2360 UK 115 1850. UK 71 24.200, UK 18 3270, UK 23 2920 UK 48 2560 UK 56 2630 VL 7 820 VL 121 3870 VL 153 260 WR GS 5940 WR 1 3640 WR 66 6340 VD 15 1960 VD 20 1920 VD 25 520 KW 29 11.300 KW 43 11.400 KW 49 38.800 KW 141 24200 KW 149 13.500 KW 194 20.700 KW 221 13.800. RIJNSBURG De bloemen zijn erg goedkoop. Een bekend gezegde ontfer de kwekers en handelaren over het weer 'Vrouwen, bloot, bloemen in de goot' en daar lijkt het sterk op. Gladiolen,-als daar maar iets aan is, draaien ze door en de meesten gaan onder de 5 cent per stuk weg. Een gele goede mag nog eens 11 cent opbrengen, maar dat is wel het maxi mum. De vrijdag was deze keer erg droevig. De anjers, die eerst nog wel aardig meededen, daalden ook hard. Een knap bosje asters mag nog wel eens 80 cent opbrengen, maar dan heeft men het wel gehad. De statise brengt niets op en de Liatris ook niet veel. Voor de volgende week ziet het er al niet beter uit. Als het weer zo blijft, blijven de prijzen zeker laag. Duitsland is nog niet erug met vakan tie, dus van die kant hoeft men niet veel te verwachten. De verwachtingen voor volgende week zijn dus beetje hetzelfde LEIDERDORP Öe gemeentL commissie verkeer en vervoer11 spreekt dinsdagavond', 8 uur iria gemeentehuis, een voorsteltot ef plaatsen .van eett' Vangrail langr0 deeltenvan de Achbhovene'rweg 5,c wordt advies gevraagd over een F stel tot reconstructie van het punt Laan van Ouderzorg-Van Valk oumanWeg-Ockenrode eri d slotenverklaring voor een proefj r de van de Splinterlaan bij de jaardslbrug. NOORDWIJK Op de Zeestr; Noordwijk-Binnen trachtte een die juist een café had veriater 10-jarig 'meisje mee te nemen J1® gegil van het kind trokde aan van een passerend echtpaar >vaan a cafébezoeker wegreed. De inmi r gealarmeerde politie zette met aantal patrouillewagens een, zoel in en na enige tijd speuren trof de auto zwaar beschadigd aan o Varkensboslaan. De chauffeur, eefik jarigë autosloper, bevond zich i wagen en bleek dronkeVi. Vastge 1. wend dat hij ook nog een aanrij had veroorzaakt, térwijil tevens iL. dat aan hem de rijbevoegdheid [1 ontzegd. De man werd ingesloten 1,1 AARLANDERVEEN De moe heden binnen het bestuur van V; ponyclub De Viergangruitens zijn gelost. Tijdens de druk bezócht»])! den/vergadering werd een nieuw stuur gekozen d-at er als volgt ui ec P. Vijn, W. Her, C. van Schaik, W( Kempenaar en P. Noordam. ROELOFARENDSVEEN Gis s)( vond werd in het gemeentehuis Bn burgemeester P. M. F. Smolders Vc onderscheiding uitgereikt van Ne Carnegie Heldenfonds aan de hze« G. J. M. van der Meer en C. J. va te Oude Wetering. Op 2 septeifen van het vorige jaar wisten zij de Bc G. G. Zoutman uit Alphen uit eefge de Oude Wetering geraakte- autita bevrijden. de LEIDERDORP Er komt een mi missie vpor middenstandsaangelo»- heden. Voorzitter zal zijn dc wettVa der voor middenstandszaken. Ledf [e van de Middensbandsver. Leiden lei 1 van de Consumentenbond, 1 ve: Leiderdorp van Konsumenten dc takt, 1 van de Kamer van Koophabli en 2 van de gemeenteraad. da LEIDERDORP Het zuidelijke zal van het gebied Voorhof is nu b|di< rijp gemaakt. De grond moet,|da hecht te worden, nog een jaar liftia De bouw daar zal in augustus vol lig jaar beginnen. Enkele projecten trc den al eerder van de grond kuitei komen, zoals eigen bouw en be ris den woningen. va: HAZERSWOUDE Zaterdag 31 bij gustus vanaf 20.30 uur opent de s vo teit De Crael te Hazerswoude-Riji de poorten weer voor jong en -rr Warner en Hans zullen zingend" gitaarspelend proberen de stemi er in te krijgen. ir ZOETERWOUDE De bejaa 1 zijn uit geweest. Vier bussen e auto's brachten de 216 personen naar Noordwijk waar koffie werd dronken. In Schoort werd de 1 jr gebruikt. Via de kuststreek ging naar de sluizen van IJmulden. In de Zoete Inval' te Halfweg werd i neerd. Bij terugkeer in ZoéterwsT werden de bejaarden opgewacht 11.. de St. Jans Fanfare en de druml VIOS. Meer nieuws uit Leiden en omgeving zie pagina 8

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4