Meuw woonwagenkamp lijkt moderne camping Kret spontaan onthaald als nieuw burgemeester StUc Ve zijn nu veel vrijer, er is veel meer ruimte en er zijn minder moeilijkheden' Agenda Leiden -Taptoeparade in Katwijk .J.van der Haar 13$ jaar predikant EEN BEZORGER IN LEIDEN Van leperen neemt scheid van Overduin ulo's gestolen Opname orgelmuziek Annie Blankenstein Avondgebed Hoog en laag water 1 DANSLES? rc/iOOT/KWIAjRITET ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1974 STAD EN REGIO L3 kg" jhuismedewerkers en het be- nett ur van het kamp zullen die or Jaap Kamerling IDEN Woensdag zal het uwe regionale woonwagen- np achter de Haarlemmertrek- rt door wethouder Den Haan icieel worden geopend. De /I eld: een voetbalwedstrijd spelen Bn de bewoners, en charmante ]j jorettes zullen de opening op- )teren. nieuwe regionale centrum is drie vml' zo groot als het oude en de ^Jjens staan nu in de vorm van een :e rechthoek langs de randen van terrein. Op het terrein zelf ligt Diaken groot speelveld voor de fcinde- J een voetbal- en basketbalveld en splinternieuwe clubhuis met het toortje van de staf. De wagens in dus nu veel meer gespreid. ian Pruimeboom, een kampbewo- i zegt hierover: 'We zijn nu veel rmf er, er is veel meer ruimte en er nu minder moeilijkheden tussen bewoners onderling. Verder kun- de kinderen nu veel veiliger len; vroeger moest je erg uitkijken de auto's'. Een nadeel vindt hij, lv nu de mensen verder van elkaar ëUe wonen, de gezelligheid afgenomen ;n z'Vroeger ging je eerder bij elkaar \g z fie drinken en was er ook meer ui; erlinge hulp', be oig'j Wagens er i n Ghet nieuwe kamp staan 68 wagens, m nveel als vroeger, met 263 bewo- om s. Dit aantal mag niet verder uit ban reid worden en nieuwe gezinnen lij (eten ziah dus elders in een kamp kt. 11 te vestigen. Dat gaat echter erg mof eiiijk en onlangs moest een jong 'g |m helemaal naar een kamp in en verhuizen. De bewoners zouden enlijk veel liever kleine kampen in omgeving van Leiden willen. Daar )aai den dan nieuwe gezinnen naar toe P dcjinen. In het regionale kamp zijn enlijk veel mensen geconcentreerd. oroordelen bewoners, die bijna allemaal van handel leven (verkoop van horlo- dekens enz.) kunnen alleen in ielS(|den hun koopwaar niet voldoende ;ett( jt en spreiding van de kampen zou jrom dus beter zijn. Maar de ge nten hier in de streek die wel financiële bijdrage aan het kamp alen, wallen geen nieuwe kampen nen hun grenzen toelaten, ook al it de hogere overheid niet meer zo ttief tegenover decentralisatie van de kampen. Doordat het met de handel vrij slecht gaat, zijn veel woonwagenbewoners aangewezen op aanvullende uitkerin gen van de Sociale Dienst. Als ze proberen ergens een vast beroep te zoeken, worden ze in de regel afgewe zen omdat ze uit een woonwagenkamp komen. Er heersen nog altijd sterke vooroordelen tegen woonwagenbewo ners. Dit vertellen ons Alfred Blok huizen, vrijwilliger van het clubhuis en Arie Heruer, assistent-beheerder van het kamp, die de beheerder op het ogenblik vervangt. Gelukkig gaan nu meer jongens na de lagere school naar de Lts. om een vak te 1 eren, maar het zijn er helaas nog te weinig, zo'n stuk of vijf. De meisjes gaan na de lagere school direct de huishou ding in en sommigen maken zelfs de lagere school niet eens af, hoewel dat steeds minder voorkomt. Ook het schoolverzuim wordt minder. Het hoofd van de lagere school komt erg vaak in het kamp en heeft goed contact met de ouders. Volgend jaar komt in de Gabniël Metzusstraat de nieuwe school voor het kamp gereed. In de vier lokalen van de oude school zitten zes klassen van zo'n twaalf leerlingen en dat is dus wel behelpen. Nieuw clubhuis De kleuters moeten in de gang spelen bij gebrek aan speelruimte. Maar dat wordt allemaal beter als de nieuwe school er is. Het nieuwe clubhuis betekent trou wens ook oen geweldige vooruitgang. In het oude clubhuis gebeurde alles in één zaal en nu zijn er naast een sociëteitsruimte aparte ruimten vcor de kinderen, die nu naar hartelust kunnen spelen. De clubhuisactiviteiten zullen van nu af aan ook meer geprogrammeerd worden en aangepast aan de verschil lende leeftijdsgroepen. Het clubhuis werkt nu met vijf betaalde krachten, een stagière, een medewerker in WSW-verband en drie vrijwilligers (waaronder twee van de Pedagogische Academie). Elke ochtend, behalve in het weekend, is er een kindercrèche; er zijn disco-avonden voor de oudere jongeren, kaart- en bingo-avonden, een kookclub voor de meisjes en er kan gebiljart worden. Ook zondagoch tend is het clubhuis open en kan er gekaart, gepraat en gebiljart worden. Dit jaar is er een zomerkamp geweest voor de kinderen. Twintig kinderen zijn naar Beilen geweest. Omdat de clubhuismedewerkers ook vakantie hebben, konden er verder geen vakan tie-activiteiten werden georganiseerd. Daarvoor ontbrak trouwens ook het nodige geld. Vorig jaar werden er 'dagjes uit' georganiseerd en bezoch ten de kinderen o.a. de Beekse Ber gen en de Efteling. 'De mensen zijn in het algemeen wel tevreden', zegt Arie Heruer, de assis tent-beheerder. Alleen klagen ze over het gebrek aan een eigen douche. In de schuurtjes achter elke wagen zijn wel eigen w.c.'s voor de bewoners en ook is er ruimte om een eigen douche aan te leggen, maar dat moet men zelf betalen en dat kost 1500 gulden, wat voor de meeste mensen te duur is. Wel zijn er in het clubhuis zeven nieuwe douche-ruimten (vroeger vier) maar na him werk willen de mannen zich graag verfrissen in een eigen douche. Verder wordt er wat geklaagd over de post, die de stukken niet aan de wagens aflevert, maar bij de be heerder, wat als discriminatie wordt ervaren in vergelijking met de bewo ners van huizen in straten. Op de vraag of hij liever in een huis met een tuintje, midden in de stad zou wonen antwoordt Johan Pruime boom: 'Nee, daar zou ik me opgeslo ten voelen, hier in het kamp voel ik me veel vrijer". En dat antwoord is best voor te stellen, want het woon wagenkamp heeft veel weg van een modem aangelegde camping, die ruim is opgezet. KATWIJK Vandaag, zater dag, staat Katwijk in het teken de muziek. Volgens De Bilt ook het weer z'n beste itje voorzetten en zorgen voor een 'decoratief' zonnetje. Acht muziekkorpsen zullen acte de présence geven en dat be looft een kleurige, feestelijke show te worden. De parade speelt zich af op de PgJ gehele Boulevard, die daarvoor in acht vakken wordt verdeeld, tussen Vuurbaakplein en Rijn mond. Het publiek kan rustig ggjop de plaats blijven, want elk ran korps komt in elk vak. De orga- fgrt nisatoren verzoeken na 5 uur vanmiddag geen auto's meer op de Boulevard te parkeren, opdat het 'uitzicht' voor het publiek niet wordt 'belemmerd. Deelnemende muziekgezelschap pen: 'Excelsior' uit Oosterhout, 'Advendo' udt Sneek, K. G. uit Leiden, 'Elvi-Band' uit Roosendaal, damesdrumlband TGN.G.' uit Standaard-Buiten; T.W.S.' uit RijmsJburg en de beide Katwijkse korpsen 'D.V.S.' en 'U.NJ.' De heren W. xsdi Laros en Chr. Bos hebben de ;md technische leiding in handen, irdi i C (ADVERTENTIE) MODEHUIS OOSTDUINLAAN 127 Benoordenhout Tel. 070-24.27.00 Winkelcentrum W. ROYAARDSPLEIN 3 (einde Waalsdorperweg) Tel. 070 - 24.36.62 Loco: 'Hier voorlopig geen polarisatie ADVERTENTIE SASSENHEIM Met liet omhangen van de amblskeiten door loco-burgemeester P. Westenbeek wend vanmorgen in het Sasseniheimse raadhuis de uit Leiden afkomstige wethouder-dominee A. J. Kret ge ïnstalleerd als burgemeester van Sassenheim. Dé Christelijke Pers vraagt voor de bezorging van de ochtendbla den Nieuwe Leidse Courant - Trouw Leuke bijverdienste voor scholier. Nadére inlichtingen afd. inspectie, Steenstraat 37, tel. 31441. IDEN-GOUDA Op 7 augustus i het 25 jaar geleden dat ds. J. v. Haar in Emmen het pastorale ambt aig IVaardde- 1 September 1963 ver- id hij zich aan de Geref. Kerk iri)gemaakt in Leiden. De jubilaris fft in verband met zijn vertrek ir Gouda zondag 15 juni afscheid Leiden genomen. Op zijn jubi- dag was hij in militaire dienst at er nu op zaterdag 24 augustus i receptie wordt gehouden in ge- f Uw 'Het Anker' te Gouda en wel 16-17.30 uur, Emmastraat 49. 'TWIJK Ds. J. G. van Ieperen at het ziekenhuis 'Overduin' als wtelijke verzorger verlaten. De pre- ant heeft per 1 september eervol eritaat gekregen, in verband met bereiken van de 65-jarige leeftijd, nderdag 22 augustus van 3 tot 5 r wordt hem een receptie aangebo- n in de hal van het ziekenhuis. De cheidsdienst is zondagmiddag 25 Justus in de kapel om 2 uur. Ds. J. van Ieperen gaat bijstand verlenen het pastoraat in Bergschendhoek. IDEN In de nacht van woens- g op donderdag is uit de Rooden- rgerstraat een rode Citroën AZ met kenteken 02-95-JF gestolen. In telfde nacht werd op de Varkens- fkt een witte Volvo met kenteken 1-76 ontvreemd. Open schaaktoernooi in Leiderdort LEIDERDORP Op dmie achtereen volgende dinsdagavonden kan men in het clubgebouw van de schaakvereni ging Leiderdorp (het Dorpshuis aan de Kerielaan aldaar) terecht voor de strijd om het Open Leiderdorps schaakkampioenschapMet dit evene ment wil het bestuur net als in voorgaande jaren een begin maken met het nieuwe schaakseizoen. Men speelt in vierkampen, ingedeeld naar speelsterkte. Er zal een hoofdgroep zijn, die in ieder geval plaats biedt aan titelhouder Theo Piket en aan clubkampioen Wout Steffelaar. Verder kan men spelen in eén van de twee reservegroepen, terwijl de 'mindere goden' hun hart in de le, 2e of 3e klasse kunnen ophalen. Tot deelneming gerechtigd zijn alle schakers uit Leiderdorp met alle niet- clubsohakers (spelers van de s.v. Lei derdorp uitgezonderd) uit de regio. De speelavonden vallen op 20 en 27 augustus, alsmede op 3 september. Aanvang 7 uur 30. De nieuwe kampioen krijgt bij de prijsuitreiking na de laatste ronde een wisselbeker mee. Het inleggeld bedraagt voor leden van de vereni ging 2,50, evenals voor de jeugd tot 18 jaar en 5 voor de andere deelne mers. Opgave met vermelding van naam. adres, telefoonnummer en speelsterk te: A. J. V. Grim Hoofdstraat 248, tel. 43241; J. W. van Hoogenhuizen Bos dreef 119, tel. 92846 of A. A. Rijns- burger, Beukenschans 54, tel. 92345: allen te Leiderdorp. NIEUWE LEIDSE KORTNIEUWS NOORDWIJK Het Katwijks Chr. Mannenkoor geeft op dinsdag. 20 au gustus a.s. in de Ned. Herv. Kerk aan de Hoofdstraat te Noordwijk aan Zee een zomerconcert. Het koor zal onder leiding van zijn dirigent Sander van Marion naast een aantal geestelijke liederen, ook stukken uit musicals en operettes ten gehore brengen. Ten behoeve van de Duitse gasten zijn diverse Duitse liederen in het pro gramma opgenomen. Als solist zal aan dit concert medewerking worden ver leend door de bekende Amerikaanse bariton Henry Blackmon. In samen werking met het koor zal hij verschil lende gospels en negro-spirituals zin gen. Koor en solisten zullen aan de vleugel begeleid worden door de orga nist-pianist Koos Bons uit Maassluis. 'Het hart des mensen overdenkt zijn weg, maar de Heer bestiert zijn gang', begon de nieuwe burgemeester zijn installatierede. Lang heeft Sassenheim moeten wachten op de vervulling van de vacature, meende burgemeester Kret. Hij prees loco-burgemeester Westerbeek voor de wijze waarop hij bijna acht maanden hét bestuur van de gemeente heeft waargenomen. Burgemeester Kret was blij met de spontane manier waarop de Sassen- heimse wethouders na het bekend worden van de benoeming hadden gereageerd. Ook ging de nieuwe bur gemeester in op het steeds moeilijker besturen van een gemeente. 'Wij zul len elkaar bij het dagelijkse werk bijzonder nodig hebben', zei hij zich richtend tot de ambtenaren. Namens de raad sprak nestor Verde- gaal: 'De raad van Sassenheim is ver heugd', zei hij, 'al wil ik niet verhe len dat de benoeming van uw persoon voor sommige raadsleden een teleur stelling inhield'. Hij ging in op het verleden van Sassenheim, waarover ook burgemeester Kret al had gespro ken. De laatste kende Sassenheim nog gced uit de oorlogsjaren, toen de tram hem, op zoek naar voedsel in de Haarlemmermeer, tot Sassenheim bracht. De rest moest hij te voet afleggen. Uiteraard sneed Verdegaal wat problemen uit de Sassenheimse gemeenschap aan. 'Tot nu toe was u Loco-burgemeester Westerbeek spreekt de installatierede uit. een gekozen bestuurder', zei loco-bur gemeester Westerbeek aan het begin van de vergadering. 'Voortaan bent u een benoemd bestuurder. Dit betekent dat van u een onpartijdige opstelling wordt verlangd. Overigens wordt er in de raad van Sassenheim niet zoveel politiek bedreven. Dat laait even op voor de raadsverkiezingen, maar dat duurt voorlopig weer een jaar of vier. Het woord polarisatie kennen wij bij voorbeeld alleen maar uit de pers'. Problemen Westerbeek somde enige problemen op waarmee de nieuwe burgemeester zal worden geconfronteerd: uitbrei ding van het raadhuis, de verkeers problemen, de sportaccommodaties en de nog zo moeizame gewestelijke samenwerking. Ook gemeentesecretaris Bemtzen her innerde in zijn toespraak aan de ple zierige wijze waarop burgemeester Kret na het bekend worden van zijn benoeming een deputatie uit Sassen heim had ontvangen. 'Persoonlijke aarzelingen kunnen alleen in de per soonlijke sfeer overwonnen worden', zei burgemeester Kret in zijn ant woord aan alle sprekers. Na het slui ten van de officiële raadsvergadering kreeg Leidens burgemeester Vis het woord. Hij ging in op de taken waar voor een burgemeester zich ziet ge steld. De raadszaal zat tjokvol genodigden, waaronder familie van de nieuwe bur gemeester, een vertegenwoordiger van de Commissaris van de Koningin. Lei dens wethouder Lijten. een vertegen woordiging van de rijkspolitie, en de oud-nestor van de raad. de heer G. Verschoor. Bij aankomst bij het raad huis kreeg mevrouw Kret van Elly van der Ploeg, die op de gemeentese cretarie werkt, bloemen aangeboden. Na de vergadering in de raadszaal was er beneden een bijeenkomst met de genodigden. Voor de na de installatie gehouden receptie bestond heel grote belangstel ling. Daar waren onder andere alle wethouders van Leiden en een aantal leden van de gemeenteraad. Gok afge vaardigden van de Drie October-veree- niging, de NZHVM, het chr. lyceum en de Leidse hervormde kerkeraad. Verder zagen wij vele politieke figu ren. zowel plaatselijk als uit regionale en landelijke verbanden. Burgemeester Vermeulen sprak na mens de kring van burgemeesters en mevrouw Vis. vrouw van de burge meester van Leiden, namens de kring van dames. Mevrouw Geelkerken-Brus- se voerde het woord namens de prot- chr. raadsfractie in Leiden. Zij sprak over de komst van burgemeester Kret, in het college van B. en W. van Leiden, nu acht jaar geleden, als over een wervelwind. Tijdens de receptie gaf ook oud-pre mier Biesheuvel van zijn belangstel ling blijk. LEIDEN Dinsdag zal in de Evan- gelisch-Lutherse kerk een grammo foonplaat worden opgenomen met or gelspel van de bekende organist An nie Blankenstedn-Offenberg, haar man Adriaan Blankenstein en haar opvolger :n de Evangelisch-Lutherse kerk de heer II. Jasperse. Dit wordt gedaan ter gelegenheid van het af scheid van de organiste van deze gemeente. Het grootste deel van de plaat zal spel van de organiste zelf bevatten. De plaat wordt op de officiële af- scheidsdag bij de kerkdienst op 29 september als afscheidsgeschenk voor de familie Blankenstein namens de Lutherse gemeente aangeboden en zal dan ook verkocht worden voor 12 gulden per stuk (33 cm. L.P.). De opname wordt gemaakt in de op namestudio van de heer Piete te Lei den en wordt uitgebracht door de oud-Leidenaar de heer H. Schipper van de grammofoonplatenmaatschap pij Ariola. LEIDEN Zaterdagavond om 7 uur is het maandelijkse avondgebed in de Hooglandse Kerk. Het onderwerp van de korte prediking luidt: 'Spreek je vrienden moed in'. Iedereen hartelijk welkom. Ook gelegenheid tot nader persoonlijk gesprek. KATWIJK AAN ZEE' Zondag 18 augustus: hoog water 3.07-15.37 uur; laag water 11.29-23.55; maandag 19 augustus: hoog water 3.50-16.20 uur; laag water 12.16(springvloed). KOUDEKERK Mevrouw G. M. H. Krassenberg-Derksen, Park te Horn 3 alhier, gaat voor onze krant de plaat selijke berichtgeving verzorgen. Secre tarissen van verenigingen e.d. verzoe ken wij hun berichten en uitnodigin gen aan haar toe te zenden. Telefo nisch is mevrouw Krassenberg bereik baar onder nr. 3187 (01714). NIEUWVEEN De raad vergadert j dinsdag 27 augustus om 8 uur. De agenda vermeldt o.a. Wijziging van de j gemeenschappelijke regeling voor I Bouw- en Woningtoezicht, Gemeente werken en gemeentereiniging; subsi die aan de Nicolaas Boys; regionale I schoolbegeleidingsdienst voor Midden- Holland en Rijnstreek. dinsdag 20 augustus Driftstraat 49, 10.30 to.t 11.30 uur; spreekuur soc raadsvrouw. woensdag 21 augustus Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur; spreekuur soc. raadsvrouWi Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur; spreekuur soc. raadsvrouw. donderdag 22 augustus Stadhuis, 6 tot 8 uur; spreekuur soc. raads- dienst apotheken. De nacht-, avond- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waarge nomen van vrijdag 1G aug. tot 23 aug. door de apotheek Reyst, Steenstraat Leiden, en de apotheek Voorschoten, evens op zaterdag tot 1 uur door de Oegstgeester apotheek, Wuhel- mlnapark 8, Oegstgeest. FILMS IN LEIDEN VAN 15 AUG. TOT 22 AUG: LIDO: The SUng. dag. 2.30. 7. 9.15 uur. zondag 2.30. 4.45. 7, 9.15 met o.a. Paul Newman, toegang 14 jaar. STUDIO: Samen uit, Samen thuis, met Bour- vil enLouis de Funes. alle leeftijden dag. 2.30. 7. 9.15 zondag 2.30. 4.45, 7, 9.15 uur. TRIANON: Op de Franse Toer, 18 Jaar, dag. 2.30, 7, 9.f5, zondag 2.15, 4.30. 7, 9.15 uur met Wiüeke van Ammelrooy. LUXOR: My name is nobody van Sergio Leone met Terence Hill en Henry Fonda, 14 Jaar, dag. 2.30, 7. 9.30 uur, zondag 2.15, 4.30, 7, 9.30 uur. REX: Rijp voor het bed. 18 Jaar, dag. 2.30, 7. 9.15 uur, zondag 2.15, 4.30, 7. 9.15 uur. Alleen zaterdag en woensdag om 2.30 De avonturen van Alice in Wonderland alle leeftijden. Nachtvoorstelling vrijdag in zater dag 'Blue Movie" aanvang 11.30. CAMERA: Als adelaars vielen ze aan met Richard Burton en Clint Eastwood. Elke avond 8.00 uur. Donderdag, vrijdag, maan dag en dinsdagmiddag 2.00 uur 14 jaar, W inetou in de Dodenvallel zaterdag en woensdagmiddag 2.30 en zondagmiddag 2.00 en 4.15 uur. Nachtvoorstelllngen: You can't winn'em all met Charles Bronson en Tony Curtis, avondthriller van Peter Colllnson. vrijdag- en zaterdagnacht 23.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3 Lelden: aquarellen van Judith Vermeeren, schilderij en van Karei Wiggers en wandkleden van Irene la Court. Tot 1 september. Dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 5 uur. Donder dag tot 9 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Steenstraa 1 ma. t.e.m. za. 9-18 uur. Tentoonstelling 'Zn'dz.ee uit de doeken', het leven en welken op het Zuldzee-ellandje Mocc. Rijksmuseum der Natuurwetenschappen: Steenstraat la, ma. t.e.m. za 10-7 uur zon en feestdagen 13-17 uur tot september Van 't Hoff tentoonstelling. Drukkerij de Bink: Rooseveltstraat 2. tel. 22841 ma. t.e.m vr. 8-17 uur tot 3t-8 tentoonstelling 'Ik zie. ik zie. wat u ook 7,let' van de heer Haver. Atelier 'De Scherf' Nassaulaan 41. Oegst geest. tel 50220. ma t e m zat 9-18 uur zondags gesloten. Ans v d. Helde-Kort, ten toonstelling van eigen werk nl. glasbulgen. Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie; Raamsteeg 2, ma t e m zat 10-16 uur 1 Juli t.e.m 1 oktober tentoonstelling Dieren op postzegels. Galerie v.d Vllst; Botermarkt, 3, tel 22806 dl t.e.m. zat. 10-18 uur. Zomertentoonstclling van 10 kunstenaars in de maanden Juli en augustus met schilderijen, grafiek en kermal- ek Sted Museum: 'Oude Singel 28-32. ma t.e.m za. 10-17 uur, zon en feestdagen 13-17 uur. BURCHT: Iedere zaterdag antiekmarkt vanaf 9.00 uur op het Burchtplein, entree 2.50 ADVERTENTIE Jongelui Ouderen Gehuwden EVERT CASTELEIN Zie adv. rubriek lessen ■-■"'.v&Ki

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3