osmetica: 800 iljoen voor niijo /at i illusies m FAMILIEBERICHTEN HET NIEUWE KAMER PLANTEN BOEK Plantengids voor Europa BONTWERKER INTERSKIN HOLLAND B.V. ROTTERDAM HANDWEr "ONDERWIJZERES TE KOOP te BODEGRAVEN TERRASWONINGEN VRIJE VESTIGING c-kursussen 0r )Ü\Y/K\\ AKTET ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1974 idig. K21 op gs- oor Henk Thomas s je kijkt naar de kwaliteiten, die de schoonheidsindustrie zijn lukten toedicht, dan blijkt alles op oplichting te wijzen'. Vrouwen mannen kopen illusies. De illusie van de eeuwige jeugd, een rim- loze huid, aandacht van het andere geslacht 'dankzij' parelwitte den, een frisse adem, geprende oksels, stralende ogen, vitaliteit alles wat alleen in het brein van een reclamemaker kan opkomen'. king vermeld staan. Tenslotte bevinden zich in cosmetica micro-organismen, die bederf van het middel of ziekte bij de mens kunnen veroorzaken. De kans op de aanwezig heid van ziekteveroorzakers is zeer groot en de oogcosmetica, vaginaal- sprays, di'd aan de ene kant ongevaar lijke bacteriën ter plekke doden, ma ken de weg vrij voor ziektekiemen Onderzoek Het onderzoek op al deze punten is uiterst mager. In West-Duitsland is in 1968 een onderzoek gedaan naar 129 huidcremes, tonicums en reinigings middelen van bekende merken. In 25 procent van de gevallen werden mi cro-organismen gevonden, waarvan 9 procent ziekteverwekkers. In 1969 werden in Engeland 21 handlotions van vier bekende merken onder de microscoop gelegd. In maar liefst 81 procent van de gevallen werden ziek teverwekkers gevond'On'. Kunnen we het voorgaande niet wat nader concretiseren voor specifieke, veel gebruikte cosmetica? L. R.: 'Deodorants doden bacteriën en geven voor de rest alleen maar een geurtje. Het spul is overbodig, want 99.999 procent van de bevolking zal hetzelfde resultaat bereiken door zich regelmatig te wassen en schone kle ren aan te trekken. Het doden van bacteriën is bovendien vol risico's, want ziektekiemen kunnen hun kans krijgen. In sommige deodorants zit bovendien^ nog hexachlorofeen, een stof die door de huid gaat en giftig is voor het zenuwstelsel. Hexachloro feen, niet meer dan een conserve ringsmiddel, is in Frankrijk verboden in verband met plotselinge kinder sterfte. De stof was een samenstellend deel yan baby-poeder. Hexachlorofeen wordt verder gebruikt in intiem- sprays'. reclamewezen praat het publiek collectief minderwaardigheidsge- aan, waaraan alleen te ontkomen door het gebruik van bergen mes, imitatiewimpers, haarlakken, en aftershaves, deodorants en inaalsprays. Het blijkt een duur derwaardigheidscomplex: gezamen- smeren we voor meer dan 800 oen gulden op ons lichaam en loods erin. producenten van cosmetica bezet met een vernachte omzet dit jaar 825 miljoen gulden een belangrij- plaats in de chemische industrie, ligt daarom voor de hand eens na gaan hoe in het wereldje van mici over de branche wordt ge- ht Een aanknopingspunt biedt een imer van 'Chemisch Wdekblad'. het woord is een scheikundige Leiden, die sinds 1950 werkzaam bij Unilever. Wij citeren dr. G. rière: 'Het gebruik van cosmetica uit hygiënisch oogpunt wenselijk, ar vaak ook noodzakelijk om rede van psychologische aard. In ieder os leeft de wens om, ook wat het rlijk betreft, in harmonie te zijn de omgeving. Juist deze neiging t ons in staat als sociaal wezen te Iden van onze naasten te leven'. denksel valt moeilijk om aan te nemen, alle chemici deze mening zijn tedaan. Valt er nog td redetwisten de 'hygiënische wenselijkheid', jmate moeilijk zal ieder welden- d mens- het hebben met het chologische aspect', zeker als dt beseft dat de 'omgeving' voor zeer belangrijk deel een bedenk- is van het reclamewezen, and die het met de geciteerde •praak volstrekt niet eens is, is dr. .as Reijnders, did in Amsterdam iikunde studeerde en momenteel enschappelijk medewerker is aan Landbouw Hogeschool te Wagenin- Rustig zet hij zijn niet-geringe r tvaren tégen de schoonheidsindus- uiteen. Slechts af en toe valt een forsere uitspraak te noteren, zoals in de aanhef van dit verhaal. komen de schoonheidsmiddelen j stand? 'In het algemeen gaan produ- van cosmetica uit van bekende .■drecepten en knutselen van verder. Het onderzodk in labo- iwnd van schoonheidsmakers is [echts beperkt tot een beetje toxicolo- (vergiftigingsleer) en wat ontwik- Ingswrerk om tot nieuwe produkten komen. Echt fundamenteel onder- naar bijvoorbeeld het verkrijgen een goede huid wat op zich lua i goed ding zou zijn is er niet is de kwaliteit van cosmetica in algemeen genomen? R.: 'Er bestaan wel spullen zoals tandpasta en shampoo, die wel Tken. Verkeerd gaat het als de ducent van cosmetica er variaties bedenkt, zoals bijvoorbeeld anti- ser|terie zeep. Het effekt daarvan is >an<groot, maar veroorzaakt wel veel allergische reacties dan gewone Bovendien verwoest anti-bacte- eep die op elke huid voorkomende Iflora, die gevaarlijke ziektekie- verhindert binnen te dringen, cosmetische j industrie bedacht 7on|iningsmiddeltjes met of zonder Er zit wel het een en ander in, ir bescherming tegen de zon bie- ze niet. Hetzelfde gaat op voor ere variaties op standaard-schoon- Isrecepten, zoals, anti-roosmidde- cremes ter verjonging van de I, haargroeimiddelen. Zeep op zich >ed, maar zo gauw er iets bijkomt, et het niet en zijn de nadelen ter dan de voordelen. Anti-roos- mpoo doet het niet beter dan gewo- shampoo. De kreet dat elk soort zijn eigen shampoo nodig heeft te lauwekul. Bij vet haar moet je oon wat meer wassen,, bij droog wat minder'. hoeverre zijn schoonheidsmiddel- schadelijk, of gewoon gevaarlijk? R.: In cosmetica kunnen, in de te plaats giftige, of zelfs kanker- wekkende stoffen zitten. Van veel ïrstoffen, die in haarkleurmidde- en lipsticks voorkomen, bestaat de lenking dat ze kankerverwekkend De verdenking alleen al is een ttvaardiging ze onmiddellijk te >ieden. In de volgende cosmetica nen in meer of mindere mate ge stoffen zitten: huidcremes, lip- cs, vloeibare make-up, mondreini- [smiddölen, badzouten, renigings- gelaatspoeder, scheercreme, dorants, rouge, shampoo, zonne- idmiddelen, oogschaduw, haarloti- nagellak, enz. Hierbij moet wor- opgemerkt dat de in genoemde lonheidsmiddelen gevonden hoe heden giftige stoffen erg klein en dat cosmetica over het alge- in niet oraal worden ingenomen, rtegenover staat echter dat ze vaak urende zeer lange perioden wor- gebruikt. ouv lelij ergie der kan cosmetica allergische reac- veroorzaken. Huidartsen klagen huidaandoeningen, die alleen cosmetische produkten kunnen veroorzaakt: Als zij bij de indus-' aankloppen om naar de samen- hng van hun produkt te ii^forme- stuiten ze op een muur van eimzinnigheid. De reden daarvan zich gemakkelijk raden. Men ver hit zieh achter het fabrieksge- n, wat ook de reden is waarom de ruikte stoffen niet op de verpak- 'Natuurlijkheid' Aan oogcosmetica zit een schoonheids aspect, maar ook hier liggen de nade len voor het oprapen. Oogschaduw en mascara kunnen door infecties het oog beschadigen, irritatie treedt veel vuldig op en, tenslotte, er worden kleurstoffen (azo-kleurstoffen) ge bruikt, die in de VS verboden zijn. Haarsprays Idggen een plastic film over het haar. De stof is vluchtig en het gevaar voor inademing niet denk-, beeldig. Het gevolg is afzetting van plastic in de longen: longklachten. Verder zit in sommige haarsprays 't oplosmidddel methyleenchloridei een stof die onmiddellijk verboden zou moeten worden. De stof verandert de hersenactiviteit en heeft net als koolmonoxyde als gevolg dat de rode bloedlichaampjes minder goed in staat zijn om zuurstof te binden. Bij hoge concentraties in het menselijk lichaam kan methyleenchloride kwa lijke effecten hebben op de werking va/i de levdr en het hart. In haarverfstoffen worden oxidatiever ven gebruikt, waarop vijf tot zes pro cent van de verbruikers allergisch reageert. Op de verfstoffen rust ver der de verdenking dat ze kankerver wekkend zijn, terwijl de kleurstof re- corcinol, die gemakkelijk door de huid heendringt, een nadelig effect heeft op de schildklier. De ook wel in haarverfstoffen gebruikte metaalver ven zijn óf ineffectief, of gevaarlijk en zijn daarom in de VtJrenigde Sta ten verboden. Nakroost Er bestaan naast de permanente haar verfstoffen ook vluchtige. Deze ver oorzaken weliswaar minder haarver- pietering, maar herbergen soms niet minder gevaarlijke stoffen. Zoals het giftige formamide, dat eenvoudig door de huid heenloopt en tot afwijkend nakroost kan leiden. De kleurstoffen kunnen verder kanker verwekken. Huidcremes I-Iuidcremes kunnen anti-irritant wer ken, wat belangrijkkan zijn bij de moderne wasmiddelen. Maar het nood- lenigende standpunt is allang door de cosmeticaproducenten verlaten. Elke cosmeticamaker dicht zijn middel voe dende, verjongende of gewoon gezon de kwaliteiten toe. Dit is lariekoek, want geen onderzoek heeft ooit aange toond dat deze pretenties waarge maakt worden. Als je je huid wilt voeden kun je dat beter doen met de mond dan met creme. Wat er van de cremes door de huid dringt is te verwaarlozen. L. R.: 'De verhouding tussen de consu mentenprijs van een schoonheidsmid del en de kosten die een fabrikant maakt (grondstoffen, lonen) verhou den zich ongeveer als 20 staat tot 1. Daar komt natuurlijk nog een flink- bedrag bij aan reclamekosten, maar het overgrote deel is pure winst voor fabrikant en handel. Er zijn gevallen bekend van goedkope cosmetica die het niet deden bij de consument. Bij andere verpakking en een fors hogere prijs bleek het wel goed in de markt te liggen. Tot zover chemicus Lucas Reijnders, die met enige vakbroeders een boek over de cosmetische industrie heelt geschreven dat binnenkort zal ver schijnen. In dat boek worden enkele suggesties gedaan aan consumenten bonden en wetgever om de schoon heidsindustrie in eerlijker banen te dringen. Ook wordt er een beroep gedaan op de feministische beweging om in navolging van de Japanse vrou wenbonden zelf de produktie van goe de en goedkope cosmetica ter hand te nemen. Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020- 220283. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIEI U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst ie plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw -f Het' Kwartet, alsmede de gewenste breedte. ..Laat mij als eon kleine vogel schuilen mogen waar G'Uw vleugelen om mij slaat." Elisabeth J. Leeuwis E. Leeuwis-M,eerburg Dineke 1919 1974 Op 31 juli was het 55 jaar geleden dat onze Ouders Antonie Bok en Maria Bok-Giffarcl zijn getrouwd. Wij hopen dit D.V. 22 augustus te vieren. Wij weten dat onze ouders het erg fijn vinden vele oude bekenden op die dag weer eens terug te zien. Dordrecht, augustus 1974, Schotelstraat 31. Gelegenheid tot feliciteren op 22 augustus vanaf 19.30 tot 21.00 uur in het D.G.J.O.-gebouw Mauritsweg 282. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Psalm 6810 oude ber. Gode dankbaar hopen D.V. op dinsdag 20 augustus a.s. onze Ouders en Grootouders C. Beekman x en L. Beekman-de Roo hun 50-jarige echtvereniging te herdenken. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. 's-Gravenhage, 17 augustus 1974. Goudsbloemlaan 64. Wij hopen deze feestdag in familiekring te vieren. Receptie voor vrienden en bekenden: vrijdag 23 augustus a.s. van 19.00—2Q.30 uur in het Wijkgebouw „Eltheto", Azaleastraat 2 te 's-Gravenhage' (naast de Bethlehem- kerk). Ja, welzalig hij, die op den Here vertrouwt. Spreuken 16: 20b D.V. vrijdag 23 augustus a.s. hopen wij met onze Ouders J. Lems en P. Lems-Van Nielen hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Slikkerveer: Gerda en Henk Jorina Gelegenheid tot feliciteren op 23 augustus van 19.30 tot 20.30 uur in de wijkzaal van de Ontmoetingskerk, Jhr. de Savornin Lohmanstraat, Ridderkerk. Slikkerveer, Oranjestraat 211. En mij, hiertoe door U bereid, opnemen in Uw heerlijkheid. In stil geloofsvertrouwen ontsliep heden in haar Here en Heiland onze zeer geliefde Zuster Anna van Ruller-Dirksen op de leeftijd van 76 jaar. Veonendaal, Gersteveld 87. H. E. Wagenaar-Dirksen H. Wagenaar 's-Gravenhage, Laan van Poot 470. G. J. Lettinga-Dirksen J. Lettinga Ruurlo, Groenloseweg 12. 16 augustus 1974. O Here, onze Here, hoe heerlijk is Uw naam op de ganse aarde,... wat is de mens, dat Gij zijner gedenkt, en het mensenkind, dat Gij naar hem omziet?... Psalm 8. Na in zijn leven zich geborgen te hebben geweten in Gods onwankelbare beloften en na zijn ziekte moedig te hebben aanvaard, is tot de heerlijk heid van zijn hemelse Vader ingegaan mijn innig geliefde Man en onze lieve Broeder Johannes Comelis Thierry in de leeftijd van bijna 65 jaar. 8 augustus 1974. St. André 'd Alias (Frankrijk): G. J. Thierry-Swart Teraeuzen (Z.Vl.): Amsterdam: Almelo: Badhoevedorp: 's-Gravenhage: Voorburg (Z.-H.): Wassenaar: J. J. Tichelman-Thierry G. Tichelman J. van Buuren F. van Buuren-Wiegman P. J. Thierry G. E. V/. Thierry-van Dam H. Warmenhoven-Thierry J. P. Balhuizcn-Thierry F. Balhuizen II. Thierry G. Thierry-Boomsma G. J. IIoeksma-Thierry II. Mulder-Thierry R. J. Mulder Condoleantie-adres: St. André 'd Alias, (par Sarlat) 24 Dordogne. Frankrijk. Donderdag 15 augustus is van ons heengegaan onze geliefde Zwager en Oom Cornelus Albertus Bloememlaal weduwnaar van Maria Leentje van der Vijver op de leeftijd van 62 jaar Rijnsburg: Abr. van der Vijver Joh. van der Vijver-Zandbergen Londen: H. van der Vijver M. van der Vijver-de Bruin Rijnsburg: L. de Koning-van der Vijver H. de Koning Monster: J. van Galen-van tier Vijver M. van Galen neven en nichten Rijnsburg, 16 augustus 1974 „En als de loopbaan is gelopen, het doel bereikt, met laatste kracht, dan gaat de Hemel voor hen open: ze zijn voor eeuwig Thuisgebracht'. Uit haar levensavond ging over tot de eeuwige morgen, onze lieve Moeder en Grootmoeder Aleida Hiildiuk-Kappert sinds 17 september 1971 weduwe van Johannes Martinus Hiddink. Zij werd 83 jaar. E. M. G. van Ruller-Hiddink E. van Ruller Aleid - Hans Liz Anneke Elbert Jan. Arnhem. 15 augustus 1974 Van Bosselenstraat 226. De overledene is opgebaard in het Algemeen Uit vaartcentrum Huize „Den Huil", Utrechtseweg 11 te Hilversum. Bezoek aldaar van 10.30 tot 12.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur., op zaterdag en zondag van 16.00 tot 18.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 20 aug. om 14.30 uur op de begraafplaats „Zuider hof" aan de Kolhornseweg te Hilversum. Vertrek van de Bethlehemkerk Loosdrechtseweg 263 om 14.15 uur. God nam tot Zich Peter Rhebergen ALGEMENE KENNISGEVING Heden behaagde het de He- re na een langdurig lijden uit ons midden weg te ne men, onze lieve zorgzame Man, Vader en Opa Co melis van B eel en in de ouderdom van bijna 74 jaar. Katwijk: J. van Beelen-Ros C. van Beelen D. van Boelen van der Plas Cor. Konald C. Kuijt-van Beelen C. Kuijt Corrie en Gerrit Kees Noordwijkerhout: A. van Beelen M. van Beelen- van Duijvenbode Marion, Rudolf Katwijk aan Zee, 16 augustus 1974. Buitensluisstraat 113. Gelegenheid tot condoleren: 's middags van 3-5 uur en 's avonds van 7-9 uur. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehou den worden maandag 19 augustus a.s. des nam. 1.45 uur ln het Jeugdhuis. Voor straat 72 te Katwijk aan Zee, waarna de begrafenis zal plaats vinden omstreeks 2.30 uur op de Nieuwe Be graafplaats ..Duiiirust" aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. De Hero nam voor ons nog onverwacht uit onze familie kring weg onze geliefde Schoonzoon, Zwager en Oom Berend Vos op 57-jarige leeftijd. Loppersum: E. Bos jr. G. Bos-Eding Valkenburg (Z.-H.): E. Bos P. G. Bos-Verruijt Dalfsen: A. T. Bos G. A. B. Bos-Nlenhuis Loppersum: J. Bos Johanna Tonia van Eijkern weduwe van A. H. D. Wepster. Zij werd 83 jaar. Waddinxveen: N. H. Wepster E. T. Wepster-Reitsma Hilversum: E. A. Schouten-Wepster G. H. Schouten Delft: B. M. Wepster M. Wepster.Kloos mede namens de kleinkinderen en achterkleinkinderen. Dordrecht. 15 augustus 1974. Zij ligt opgebaard in de rouwkamer van het Gemeen teziekenhuis, Bankastraat 57. Gelegenheid tot condoleren aldaar maandag van "18.50 tot 19.30 uur. De crematie zal plaatsvinden dinsdag 20 augustus a.s. ln het Crematorium 'Rotterdam- Zuid', Maeterllnckweg 101 te Rotterdam, om 13.15 uur. Vertrek vanaf het Gemeente ziekenhuis om 12.30 uur. Na de plechtigheid Is er als nog gelegenheid tot condole ren. Heden heeft de Here tot Zich genomen mijn geliefde Man, onze Broer, Zwager en Oom Jacoh Kind op de leeftijd van 80 jaar. „Hij is verlost, God heeft hem welgedaan". Uit aller naam: F. Kind-de With Rotterdam, 15 augustus 1974, Hogerbeetsstraat 15c. Geen bloemen Aan huis geen bezoek. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. maandag 19 augustus op de Algemene Begraafplaats „Croos- wijk", na aankomst in de kapel om 12 uur. Vertrek vanaf het woonhuis ca. 11.30 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de kapel op de begraafplaats. Dankbetuiging Naast de zuiver voelbare steun van God, werden wij de laatste weken bijzonder gesterkt door de vele, vaak ont roerende blijken van belangstelling bij het overlijden van onze lieve Man en Vader Sjoerd IIofstra Ook namens mijn kinderen dank ik hiervoor heel har- x~,:jk. M. Hofstra-VliegentHart Rotterdam, augustus 1974 Springerstraat 216 IN PLAATS VAN KAARTEN Voor uw medeleven en belangstelling ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze Moeder, Schoon-, moeder, Groot- en Overgrootmoeder Petronella de Kluijver-v. d. Laar betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Inzonderheid Doktoren en Personeel van het Diacones- senhuis Leiden, alsmede Doktoren te Rijnsburg. Directrice en Personeel van Huize Avondzon en de Be grafenisonderneming De Laatste Eer, voor de keurige verzorging van de begrafenis. Uit aller naam: Fam. De Kluijver Rijnsburg, augustus 1974. Voor Uw overweldigende belangstelling tijdens de lange ziekte-periode en na het overlijden van onze lieve dappere Wim in welke vorm dan ook, betuigen wij U onze oprechte dank. Wij weten ons getroost met de afscheidswoorden, Weest imgeen ding bezorgd". G. Stierman B. Stierman-Roelfsema Arie en Christien Vroomshoop (Ov.), augustus 1974. Prins Clausstraat 26. Voor uw deelneming, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Aagje Peet-Parlevliet betuigen wij u onze oprechte dank. Namens de familie Peet Valkenburg (Z.-II.), augustus 1974. 200 PLANTEN IN KLEUR Idéale handleiding voor de verzorging van uw bloemen en planten in huis. Tweehon derd soorten in natuurge trouwe kleuren. U herkent ze in één oogopsiagl Nauw keurige adviezen. gebonden f 13.50 Verkrijgbaar in de boekhandel ZOMER &KEUNING WAGENINGEN Oleg Poiunin 'meer' dan "1000(1) kleurenfoto's Dit is de ideale gids voor iedere natuurliefhebber. Het boek teit meer dan 1000 schitterende kleurenfoto's en gedetailleerde beschrij vingen van In Europa in het wild voorkomende planten en bloemen. Het ligtblj uw boekhandel ter inzage en te koop. 335bladzijdenin veelkleurig omslag f 28,5Q Uitgegeven in samenwerking met het Wereld Natuur Fonds «S^ZOMER ft KEUNING S^I^WAGENINGEN Voor alle voorkomende werkzaamheden voor on ze vestiging te Leidschendam, zoeken wij een er. varen, zelfstandige, betrouwbare Bij voorkeur volledig vakbekwaam. Goede salariëring, benevens zeer goede toekomst verwachtingen voor de geschikte persoon. Uw schriftelijke sollicitaties te richten aan Engelsestraat 15, Bergen op Zoom, t.a.v. de Di rectie. Rehobothschool Noordeinde 31 Dr. Alexander Comtieschool Rös. Manszstraat 31 Voor bovengenoemde scholen der Gereformeerde Gemeente zoeken we een voor de klassen 3 t/m 6. Aantal uren nader overeen te komen. Inlichtingen bij en sollicitaties aan het hoofd der Rehobothschool, F. van den Brink, Oostzee dijk 120b, Rotterdam-3016, tei. 010-13.10.57. NIDDENSTANDSAVONDSCHOOL, Van Godewijckstraat 7 te Dordrecht. Ben je geslaagd en wil je na werktijd nog wat stu deren?. Wilt U, nnevrouw/mijnheer, wat meer algemene ontwikkeling?. Zit het zakendoen U in het bloed en wilt U zich la ter nog eens als zelfstandig ondernemer gaan ves tigen:'. Goed idee! Volg een ECONOMISCH ADMINISTRATIEVE OPLEIDING In het gebouw van de Anne de Vriesschool, Van Godewijckstraat 7 te Dordrecht (tel.078-37848) stat op 19 augustus a.s. de door het rijk gesubsidieerde cursus, die opleidt voor het nog steeds waarde volle MIDDENSTANDSDIPLOMA U krijgt les van volledig bevoegde docenten Twee cursusavonden van 3 lessen per week (op maandag- en dinsdagavond van 19-21.30 uur). Laag cursusgeld: f 130.- p.jaar (ruim twee kwartjes p.lesuur). Eén opleiding die onder rijkstoezicht staat. Hebt U interesse? Meldt U zich dan aan of vraag inlichtingen bij: K.Talma (direkteur). Kievitlaan 45 te Sliedrecht. Tel.01840-5179 (b.g.g. 01840-6845 of 078-71925.) In het uitbreidingsplan "BODEGRAVEN-ZUID" zijn aan en nabij de DRONENSIN GEL in aanbouw een aantal zeer fraai gesitueerde grote en luxueus af te werken met carport. grote wöon-eetkamer (ca 33 Va m2) met moderne open keuken 4 slaapkamers (w.v. 1 met vaste wastafel) 2 toiletten badkamer met ligbad dakterras (ca 20 m2) veel kastruimte. Alle woningen worden voorzien van een c.v. en tevens van een warmwater-installa tie. koopsommen v.a. f 118.000,-zonder verdere kosten. Desgewenst zeer ruime financiering beschikbaar. Voor inlichtingen en tekeningen, dinsdag, donderdag en zaterdag van 13.30-16.30 uur in het verkoopkantoor op het bouwplan en bij B.V. UMACO, (Dir.W.J.v.Vliet, mak. o.g.,) Wilhelminapark 58, Utrecht, telefoon (0301-511321. Na 19.00 uur, 02150-55982. Met ingang van de kursus 1974/1975 bestaat wederom de mogelijkheid tot bet volgen van voor de opleidingen: a. montessori l.o. A en B b. fransl.o. c. duits l.o. d. engels l.o. e. wiskunde l.o. f. handenarbeid l.o. g. handenarbeid aanv. ged./aanleken!ng r h. tekenen I.o. i. nuttige handwerken (akte k) j. vrouwelijke handwerken (akte u) k. handelskennis l.o. L lichamelijke oefening l.o. (akte j) m. lichamelijke oefening (aant. j) DE KURSUSSEN WORDEN GEGEVENS AAN DE: PEDAGOGISCHE AKADEMJE "LUCIA". Hennekijnstraat 6, Rotterdam-3002, tel. 010 -13 41 45. -(nrs.en d) GEMEENTELIJKE PEDAGOGISCHE AKADEMIE. Hofstedestraat 36, Rotterdam-3006, tel. 010 - 23 47 27. -(nrs. c t/m xn) PEDAGOGISCHE AKADEMIE "KWEEKSCHOOL MET DB BIJBEL". Beukelsweg 99, Rotterdam-3006, tel. 010 - 25 64 30-(ar*, e, f enh) PEDAGOGISCHE AKADEMIE KONINGIN WILHELMINA. Binnenrotte 85, Rotteraam-3001, tel. 010 - 122285 -(nrs, b tjttk f) INSCHRIJVING aan bovengenoemde akademies: MAANDAG,26 augustus a.s. om 19.00 uur. De kubussen vangen aan in de week van 26 augustus 1974. Bij verhindering kan de aanmelding ook telefonlscls plaatsvinden#

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 21