^onsteen, Nieuwenhuis niet bij de laatste acht De beurt is nu aan Henny Ardesch Wisselvallige Thung toch weer winnaar Marijke Moser pakt record op 3000 m. "alentvolle Lou Veldt mist de durf van Rinie Langkruis ÏÏCI geeft stayers uitstel Van Hanegem mag niet naar Nice Turkije roept zwemploeg naar huis Marijke Schaar revancheert zich 'Ik heb nooit de behoefte gevoeld om me tegen iets of iemand af te zetten' Speler Coleraine tijdens training overleden KNVB 'geeft' Bulatovic B-licentie )NTERAL De Nederlandse wielersport heeft glorieuzer dagen kend dan de tweede dag van de wereldkampioenschappen 1974. De lans moet in rode cijfers worden opgemaakt en wanneer Jaap van n Broek in de uiterst vlakke herkansing van de amateurstayers ;t een finaleplaats had veroverd, was er geen enkel lichtpunt ge lest. achtervolgers Ponsteen en Nieu- tthuds kwamen niet bij de laatste sprinter Lau Veldt toonde in e nederlagen en een overwinning weinig van het talent dat baan- ich Mahn bij hem aanwezig acht en lie Langkruis boekte in de re- taten gezien geen enkele voor gang in het sprinterstoernooi dat soms flonkerende reünie van de le bekende was. Mini Nieuwenhuis- nkhoff trof bij de damessprint Sue varra, zonder twijfel de sterkste de tien deelneemsters in dit num- ;en durf was vanzelfsprekend dat Frans hn een enigszins teleurgesteld man Akkoord, Veldt was meegegaan te leren en om de tandem te den. Zijn nederlagen waren geen Tassingen. De manier waarop dat leurde was echter een tegenvaller, ldt, de debutant, toonde geen durf, lerimenteerde niets, legde niet één •r een verrassing in zijn ritten tegen nnen, die meer klasse en ervaring iben en alleen door een 'coupe' >akt hadden kunnen worden. Rinie igkruis deed dat wel. Hij .toonde in er geval en vooral in de tweede ide en formidabel stuk durf en fees daarmee ten minste de moraal de mentaliteit te hebben die voor dergelijk toernooi onontbeerlijk RINTERSERVARING ïgkruis erkende ruiterlijk in de ste rit van de achtste finales de te hebben gemist om tot de art-finales door te dringen. Hij liet h echter overbluffen door een stuk- sprinterservaring van Vackar, die n vinnig in de lenden prikkend enbield. 'Maar', stelde Langkruis nidde'llijk, 'het toernooi is nog niet elopen. Lau en ik komen nog op tandem en daar zal men merken wij er zijn'. ÏTEND DEMARREREN hn had van zijn sprinters nauwe- meer verwacht. Zijn uitgangs- it was: Wanneer Langkruis bij de tste acht komt, is het een pit tende prestatie. Die hoop kreeg ind in de eerste ritten van de ion ale kampioen, maar verdween t f.0 snel als hij was gekomen, «tt Mahn meende, dat Langkruis iica.pt was door het rijden van dar. 'Ik', legde df bondscoach uit, (liever zien, dat van de achtste bles met tweetallen werd gereden, h (voorkom je dit soort moeilijk en'. Langkruis nonchalant, ging ihn aan het punt voorbij dat sprint et ialieen snelheid is, ma-ar vol zit 5t trucs, met listen en lagen die ist de bekoring schenken aan dit derdeel. Langkruis is niet de man i het geduw en ge dring uit de weg gaan. Hij is brutaal genoeg om van -h af te bijten, ma-ar hij is n-og te ig om iedere handeling op zijn ste waarde te schatten Hij rijdt svoon te weinig moeilijke (lees: in- lationale) wedstrijden. Langkruis: plsov zit bij mij. Ik zie alles wat doet, maar ik wist gewoon niet t- hij zittend kan demarreren. Je it gewend dat een man even u-i-t n zadel komt, hij niet. Toen ik greep wat er aan de hand was, was aVtsov weg en ik had het nazien', hn over zijn achtervolgers: 'Na de rde tijd van N'euwenhuis in de alifioatdes, verwachtte ik, dat hij "der zou komen dan de achtste fi les'. Nieuwenhuis zelf ook trou- MONTREAL Na de stem mingen over het afschaffen van de wereldkampioenschappen voor stayers in de twee secties van de UCI, heeft het bestuur van de Internationale Wielerfe deratie een vergadering beslo ten, de stayerkampioenschappen niet met onipiddellijke ingang nek om te draaien. Het bestuur besloot de vraag over het al dan na-et afschaffen opnieuw in discussie te brengen op de algemene vergadering van november te Genève, waar dan óók een beslissing zal worden genomen. De UCI ging er ech ter mee akkoord, dat eerder gemaakte afspraken zullen wor den nagekomen. Het houdt in, dat in 1975 In België zeker zal worden gestayer-d en dat Italië voor 1976, wanneer de amateurs wegens het Olympische jaar geen wereldkampioenschapen zullen hebben, wel de stayer- strijd op het programma zal mogen zetten. Het dopingprobleem werd ook behandeld. Aangezien de ama teurs onderworpen waren aan zowel de verboden artikelen op de lijst van het Internationaal Olympisch Comité als op de lijst van de UCI, heeft men gepoogd iets meer uniformiteit in de bepalingen te brengen. Met ingang van 1 januari 1975 zijn alle stimulerende middelen die voorkomen op' de lijst van het IOC verboden voor ama teur-wielrenners. Voor de profs blijft de wat 'meer toelatende' lijst van de Internationale Wie lerfederatie in gebruik. wens. 'Ik was veel sneller dan die Masi en wij hadden vrijwel onder gelijke omstandigeden gereden. In de tweede ronde echter was het licht weer en dat was waarschijnlijk in zijn voordeel, Niet in het mijne in elk geval'. TEGENSLAGEN 'Van Ponsteen', vond Mahn 'moet ik In de eerste plaats zeggen dat hij zich geweldig heeft hersteld van de tegen slagen van woensdag. Herman was na zijn achtervolging ziek als een hond. Een ander mens zou misschien twee weken niets hebben kunnen doen, maar hij zat 's avonds al weer op de fiets. Hij had pech da' hij tegen de snelste man uit de kwalificaties moest cn dat hij maar net 24 uur de tijd had om tc herstellen'. Frans Mahn aanvaardde het uitschakelen van de andere helft van het echtpaar Nieu- wenhuis-Brinkhoff, Mini, als een on vermijdelijk gebeuren: 'Sue Novarra is de nieuwe wereldkampioene. Sheil- la Young is begonnen met de echte sprint bij de dames er in te brengen, zij heeft het geperfectionneerd. Dat is geen hardfietsen meer dat is echt en zuiver sprinten. Mannenwerk zou ik haast zeggen. De damessprint is erg vooruit gegaan'. TERUGVAL Die vooruitgang is nog niet tot Nederland doorgedrongen, maar het lijkt erop, dat het evenzeer geldt voor de achtervolging en de sprint bij de amateurs. Want op die nummers heeft Nederland, zelfs als in ogen schouw wordt genomen dat er ster^ kere sprinters zijn dan Veldt, geen vooruitgang geboekt. Sterker nog, er is met na-me in de achtervolging spra ke van een terugval. Frans Mahn heeft het 'geluk', dat een dit jaar terugvallende Ponsteen waarschijnlijk geen prof zal worden. Hij heeft nog genoeg werk te doen in zijn twee jaren onder KNWU-contract voor de internationale wielerwereld zich tij dens de Olympische Spelen opnieuw in Montreal verzamelt. Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM De Franse eerste divisieclub Nice, dat vo rig seizoen de naar de Spaanse club Murcia vertrokken Dick van Dijk nog in zijn gelederen had, heeft Wim van Hanegem van Feyenoord een vorstelijk aanbod gedaan om te verhuizen naar de Cote d'Azur. Dinsdaga vond na de wedstrijd tegen FC Brugge heeft Van Hanegem de Beleidsgroep Betaald Voetbal van Feyenoord en trainer Wiel Coerver verwittigd van het Franse aanbod. De middenvelder, die tot medio 1976 onder contract staat bij de landskampioen, heeft echter van zijn huidige werkgever te horen gekregen, dat men er niets voor voelt hem te la-ten gaan. Van Hanegem heeft zich bij deze beslissing neergelegd en vertrok gisteren met Feyenoord naar Spanje om deel te nemen aan een internationaal toernooi in Huelva. Onder het Feyenoordgezelschap bevonden zich oo Wim Rijs- bergen die bijna van zijn knie blessure is genezen en Lex Schoenmaker, die nog altijd wacht op een seintje van El Espanol. Naar verluidt wil de club uit Barcelona hem nog één keer aan het werk zien, alvo rens ze met de Feyenoorder in zee wil gaan. Ook de Ajacied Gerrie K-leton die dinsdag bij Espanol een uitstekende proef- wedstrijd speelde, is nog in de markt. Merkwaardige bijkom stigheid is, dat Cor Coster zo wel de belangen van Schoenma ker als van Kleton behartigt De Spaanse club wenst echter maar één Nederlander te „con tracteren. Rini Langkruis, links in beeld, wordt geklopt door de Duitser Jürgen Geschke. In de herkansing werd Langkruis derde. Hans UITSLAGEN: Sprint amateurs: eerste serie: 1. Moreion (Fra) laatste 200 meter in 11.60 sec. 2. Kucirek (Tsj) 3. Mirander (Jam) tweede serie: 1. Jabloenowski (Ru) 11.62, 2. Quintyn (Fra) 3- Kocot (Pol) Derde serie: 1. Rossi (Itai 11.9-1, 2. Echstadt (Odi) 3. Berkmann (Wdl'i. Vierde serie: 0. Geschke (Odi) 11 89. 2 Vackar (Tsj) 3 Lino-kruis (Ned). Vijfde seriel. 1. Tkac (Tsj) 11.38. 2. Dazzan(Arg) 3. Kravtsov (Rus). Zesde serie. 1. Mariono (Ita) 11.52, 2. Kopilov (Rus) 3. Pontet (Fra). Herkansingen van de achtste finales. Eerste ronde, eerste serie: 1. Kopilov (Rus) 12.85 sec over de laatste 200 meter. 2. Kucirek (Tsj) 3. Quintyn (Fra). Tweede serie l Eichstadt (Old) 11.57, 2. Dazzan (Arg) 3- Mirander (Jam) derde serie.- 1. Kravtsov (Rus) 11.47, 2. Kocot (Pol), 3. Langkruis (Ned). Vierde serie 1. Berkmann (Wdl) 12.11, 2. Vackar (Tsj) 3. Pontet (Fra). Tweede ronde: eerste serie: 1. Eichstadt 11 52. 2 Kopilov. Tweede serie: 1. Kravtsov 11.52 2, Berkman. Herkansing amateur-stayers: 1. Van den Broek (Ned) Koch 40 km in 35.26.22 sec. 2. ~~op 80 mérer Breuer (Wdl) Durst, 3. op 1 ronde en 5 meter Griffoni (Jta> Cappach' 4. op 1 ronde en 180 meter Persijn Bel i Meuleman, 5. op 3 ronden en 170 meter Cox (Eng. (Gbr) Collins. Achtervolging amateurs: tweede ronde: Peter Nieuwenhuis en Herman Ponsteen verloren hun ritten. De volgende renners hebben zich voor de kwartfinales geplaatst: Dietrich Thu- rau (Wdld) 4.50S4; Ian Hallam <Eng> 4.51.50; Orfeo Pizzoferrato (It) 4.49.43; Xaver Kurmann (Zwi) 4.51.59; Donato Masi (It) 4.54.56: Thomas Huschke (Old) 4.47.18: Hans Lutz (Wdld) 4.48.91; Jaremir Dolezal (Tsj) 4.53.23. Halve finales spring dames: eerste serie: Tamara Piltsikova (Rus) wint in twee ritten van Linda Steine (Vst) tijd over de laatste 200 meter 12.32 en 12.45 sec. Tweede Serie: Sue Novarra (Vst) wint in twee ritten van Galina Tsareva (Rus) in 12,68 en 12.16. WENEN Het Turkse team heeft zich in verband met de explosieve situatie rond de Middellandse Zee uit het toernooi om het Europees Kampi oenschap zwemmen terugge trokken. Of het Griekse team zich eveneens zal terugtrekken is bij de organisatoren nog niet bekend. De wedstrijden be ginnen morgen. Turkije zou aanvanke lijk 30 zwemmers, zwemsters en offi cials naar Wenen sturen. Vier Nederlandse meisjes moeten morgen op de eerste dag van de Europese zwemkampioensehappen in Wenen, aan de start verschijnen. Het zijn Wijda Mazereeuw en Paula van Eyk, die op de 200 meter wisselslag zijn ingedeeld (in de derde en vierde serie) en Enith Brigitha en Annelies Maas op de 100 meter vrije slag. SCHEVENINGEN Wie na de partijen van gisteren een blik werpt op de samenstelling van halve finales en finale in het heren- en damesenkeispel bij de Nederlandse tenniskampioenschappen, moet wel tot de conclusie komen, dat het plaatsingscomité dit jaar uit lou ter helderzienden heeft bestaan. Bij de heren rukte het geplaatste kwartet Thung, Hordijk, Sanders en Hemmes vrijwel probleemloos op naar de halve eindstrijden (al moesten in het geval Thung de tenen weer even bij elkaar worden geknepen) en bij de dames be reikten Marijke Schaar (kampioene) en Tine Zwaan (voor de eerste keer) de finale. De laatste rekende nogal imponerend MIK hand in Nederland ongeëvenaard is, bleek mentaal eens_te meer te kwets- volgde Rolf Thung moeizaam zijn weg W naar de landstitel, die ook tegen Mets- W bewoner Piet Veentjer weer vol dis- aBSË&%L tels en doornen was. De als eerste geplaatste Hilversummer i. jjwv.-••."f»:'-" verloor de eerste set met 5-7 en 'mm m speelde een buitengewoon wisselvalh- JÖLj. - v ge tweede reeks, die hem uiteindelijk M met 9-7 ten deel viel. Enkele impone- J rende eigen servicegames werden af gewisseld met onbegrijpelijk zwakke momenten als Veytjer de opslag had. De derde en vierde set bleken een formaliteit. Thung treedt nu aan te gen Hemmes, die zich tijdens de nati onale altijd weet op te werken tot een speciale vorm, die hem voor elke landgenoot lastig te bestrijden maakt. Maar mogelijk neemt Thung deze hin dernis eveneens op het nippertje. Er zijn tenslotte ook hoogspringers, die zowel de 2 meter als de 2.20 op het kantje af halen. In de andere halve eindstrijd staan kampioen Jan Hordijk (è-3 6-1 6-3 tegen Fok) en Louk Sanders tegeno ver elkaar. Sanders heeft tot dusver van alle vedetten op de Mets de beste indruk gemaakt. Gisteren beëindigde Rolf Thung hij abrupt het N.K.-hoofdstuk 'Fleury', die precies vier 'games van de 24-jarige student in de economie kreeg: 6-0 6-3 6-1. Sanders' groundstro- kes zijn diep, zijn service loopt en zijn eerste volley mag er waarachtig wel zijn. Genoeg redenen voor de op het oog enkele kilo's te zware Hordijk om zich zorgen te maken. De laconie ke titelhouder handhaafde zich tot dusver echter met flair, zodat het geen verwondering behoeft te wekken als hij morgen toch weer op de hoog ste trede van het erepodium zou staan. Tine Zwaan heeft zich als enige geplaatst voor drie finales: enkelspel, dubbelspel en gemengd dubbel. door Jan van der Kroon ENSCHEDE Eén van de meest markante transfers uit de afge lopen maanden was die van Piet Schrijvers, de topkeeper die FC Twente de rug toekeerde om bij Ajax het grote geld en de echte er kenning te kunnen gaan pakken. De komst van Schrijvers heeft een ware slinger van discussies losgemaakt, vooral dan met betrekking tot de positie van Ajax 'vaste' doelman van het vorig seizoen, Heinz Stuy. Het binnenhalen van een concurrent van hoog niveau heeft Stuy zelf er reeds toe verleid om in het openbaar zijn twijfels naar voren te brengen waar het het komend seizoen om zijn eigen positie gaat. Er dreigt gevaar en dus ontstaan er snel wilde speculaties waar in, zoals vaker, de betrokkenen zélf bereidwillig vóórgaan. Ook bij FC Twente heeft het wegval len van Piet Schrijvers uiteraard eni ge tijd een reactie gekend. Maar uit eindelijk heeft men toch gekozen voor een sfeer waarin Schrijvers een afgesloten hoofdstuk vormt, zelfs al beseft iedereen dat Schrijvers vorig seizoen 'in zijn eentje' een flink aan tal wedstrijden voor FC Twente wist te 'winnen' waar velen dat niet meer voor mogelijk hielden. De realiteit zegt, dat om de vacante plek gevoch ten gaat worden door een tweetal kandidaten waarvan Henny Ardesch, de eeuwige tweede, verreweg de be kendste is. Mare de Clerck, nog maar pas geleden overgenomen van de Bel gische club AA Gent, geldt immers als een volstrekt anoniem figuur. Opvallend rustig Vooral omdat bijna niemand iets zin nigs over zijn capaciteiten kan vertel len, fungeert De Clerck bijna automa tisch als de man die vóór het begin van de competitie de belangstelling naar zich toe zuigt. Zo talrijk als de mensen zijn die de jonge Belg (24) tijdens zijn eerste weken bij FC Twente omringen, zo opvallend rustig is het rondom Ardesch, dertig jaar oud en eigenlijk een persoon van wie bijna iedereen, alles weet. 'Ik vind het logisch', zegt hijzelf, 'dat nieuwe ge zichten de aandacht op zich gericht krijgen. Verder moet je daar niet teveel waarde aan hechten. Het enige wat me opvalt, is, dat er in de laatste maanden inderdaad veel nieuws is geweest rondom keepers. Kijk naar MVV, naar FC Groningen, naar Ajax, naar FC Twente en ook naar een club als PSV waar Jan van Beveren aan het terugkomen is. Ik vind het trou wens typerend, dat Piet Schrijvers van club verandert. Als topkeepers lang bij een club blijven hangen, dan raken ze uitgekeken. Dat zie je óók aan Ton Tliie. Die leek toch na lange tijd bij FC Den Haag te zullen gaan vertrekken.' Ton Thie vormt in de voetballoop baan van Ardesch toevallig een vrij essentieel hoofdstuk. Het was achter Thie dat Ardesch zeven jaar lang wachtte op een plaats in het toenmali ge ADO. Een plaats die Ardesch nooit definitief heeft weten te veroveren. Die schlemielige tendens heeft zich bij FC Twente min of meer voortge zet. Ardesch, beginnend aan zijn twee de seizoen in Enschede en in het dagelijks leven werkzaam als verkoop leider, was vorig seizoen een perma nente reservebank-ikilant die slechts sporadisch in actie kwam. Maar toch heeft daarover uit zijn mond slechts zelden een woord van verbittering geklonken. Ardesch zegt: 'Ik heb ze ven jaar in de schaduw van Ton Thie gestaan. Hooguit vijf keer per seizoen kwam ik in actie. Thie was in Den Haag de gevestigde man. Zoals Piet Schrijvers dat hiér was. En gevestigde keepers moeten wel verschrikkelijk falen vóór ze ernaast staan-.' Steeds stand-by Ardèsoh, die ooit door Frantisek Fadrhonc werd ontdekt, keepte vorig seizoen in drie competitie-duels (te gen Go Ahead Eagles, Haarlem en AZ'67) en beleefde driemaal een UE- F A-cupduel zeer close mee (tweemaal tegen FC Dundee en éénmaal tegen het Griekse Panahini Patras). 'Ver der', zegt hij, 'heb ik zitten wachten. Maar ik heb nooit de behoefte ge voeld om me tegen iets of iemand af te zetten. Ik had vrede met de situa tie zoals die er vorig seizoen was. Dat is iets anders dan berusting. Ik ben steeds stand-by geweest. Aan Kohn kon ik ook altijd merken, dat-ie het fijn vond om een goeie tweede keeper achter de hand te hebben. Zoiets prikkelt, al zullen weinigen dat mis schien geloven. Ik leef altijd naar een wedstrijd toe alsof ik dè eerste man ben. Tegen AZ'67 Liep Piet Schrijvers een spierscheuring cp, bij een 10 stand. Toen moest ik erin, zomaar opeens, maar toen wist ik ook dat ik het kon. Omdat ik steeds met die momenten rekening hield.' Er zijn talloze voorbeelden te geven van 'bankzitters' die in een geval als dat van Ardesch in de oppositie zijn Henny Ardesch (rechts) op de grond naast Mare de Clerck. gegaan. Nog méér gevallen zijn er waarin spelers het gevecht om de eerste plaats gewoon opgaven. Voor Ardesch kwam daar bovendien dan nog bij, dat hij op een gegeven mo ment helemaal geen echte concurren tiestrijd meer leverde, omdat Piet Schrijvers gewoon absoluut de eerste' man was. 'Maar tóch', houdt Ardesch vol, 'heb ik nooit aan stoppen ge dacht. Dat heb ik wél gedaan toen ik bij ADO onder Ernst Happel trainde. Happel praatte altijd denigrerend over wisselspelers. Dat waren figuran ten. Toen ik dat tot me door liet dringen heb ik gedacht: ik stap eruit. Maar daarnd kwam gelukkig Jezek. Die gaf de wisselspelers hun eigen waarde terug. Dat doet Kohn ook. Die trainde vorig jaar met me alsof ik de eerste was. En als je dan moest invallen, dan had je ook geen twijfels. Als een wisselspeler afgaat, is het simpel om te roepen dat je vier maanden niet gespeeld hebt. Maar het is veel interessanter om tóch optimaal te blijven werken. Nu, na al die maanden, kan ik daar de vruchten van gaan plukken. Kohn weet wat-ie aan mij heeft.' Nieuwe perspectieven Wie Ardesch hoort praten over de periode waarin Piet Schrijvers hem 'in de weg* stond, die mist de teleur stelling van een voetballer die toch nauwelijks de kans heeft gehad om KOPENHAGEN Marijke Moser heeft donderdagavond op de twee de dag van internationale atletiekwedstrijden in Kopenhagen het Nederlandse record op de 3000 meter hardlopen voor dames ver beterd en gebracht op 9 minuten en 14.8 seconden. Het oude record stond met 9.20.2 sedert 20 mei 1973 (Formia) ook al op haar naam. De tijd van Marijke Moser betekende ook een nieuw Zwitsers record. Deze situatie kon ontstaan omdat de uit Hilversum afkomstige loopster na haar huwelijk met de Zwitserse lange afstandloper Albrecht Moser de Ne derlandse nationaliteit heeft behou den. Volgens de reglementen van de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie (KNAU) behoeft een loper of een loopster voor erkenning van een Nederlands record alleen de Neder landse nationaliteit te bezitten. Marijke Moser eindigde op de 3000 meter als tweede achter de Ameri kaanse Francie Larrieu die 9.14.2 no teerde. Op de tweede dag van de Kopenhagen-Spelen behaalde Jan Struyk (AVR) een tweede plaats op de 400 meter horden. De Rotterdam mer finishte in 51.6 sec. negentiende achter winnaar Casselman (VS). Ook Struyks clubgenoot Rijn van de Heu vel bereikte een tweede plaats. Hij deed dat op het nummer waarop hij Nederlands kampioen is, de 800 me ter. in 1.50.8. De wedstrijd werd ge wonnen door de Deen Nielsen (1.50.1). Bram Wassenaar (CIKO '66) werd derde op de 3000 meter in 8 min. en 08.4 sec. dezelfde tijd als de Israëliër Vischnitzer, die daramee een nationaal record liep. De wedstrijd werd gewonnen door de Belg Schots (8.07.8). De speerwerpsters Elly van Beuzekom en Lida Kuys zorgden voor een dub bele Nederlandse overwinning. Zoals gebruikelijk was het verschil tussen de twee atletes uiterst gerng: 49.00 en 48.90 meter. COLERAINE De Noordierse voet balkampioen Coleraine, de tegenstan der van Feyenoord in de eerste ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen, heeft donder dag op tragische wijze een speler verloren. Tijdens een training zakte de 21-jarige buitenspeler Sean Mullan in elkaar en overleed ter paatse. De competitiewedstrijd die voor vandaag op het programma staat, de eerste in het nieuwe seizoen is om die reden afgelast. ARNHEM De Joegoslaviër Ned Bu latovic kan morgen toch zijn werk zaamheden als trainer bij de Arnhem se eerste divisieclub Vitesse aanvan gen. Bulatovic kreeg, op voorwaarde dat hij de B-cursus volgt, een B- licentie en heeft daardoor de bevoegd heid onder technisch directeur De Bouter een eerste divisievereniging te trainen. Hij kan derhalve de eerste competitiewedstrijd van zijn club te gen SW vanaf de bank meemaken. Overmorgen kan hij tevens zijn werk vergunning op de ambassade van zijn land in Luik (zijn voorlaatste verblijf plaats) afhalen. zich werkelijk te manifesteren. Maar nu Schrijvers weg is, heeft de gretig heid van Ardesch wél duidelijk een verfrissend accent gekregen. Hij wéét dat er nieuwe perspectieven zijn, nu hij in strijd moet aangaan met Mare de Clerck, de ambitieuze Belg die alle routine mist en die bovendien tijd nodig zal hebben om zich bij FC Twente aan te passen. 'In de eerstko mende', zégt Ardesch, 'zal De Clerck een serie kansen krijgen om te laten zien wat hij kan. Want ook Kohn weet-bijna niets van hem, Alleen dat hij vriendelijk is; dat vind ik ook. Daarna zal er' gelijke strijd zijn tus sen ons tweeën. Ik verheug me daar op. Op die échte kans om me waar te maken.' H1 }UW/KWARTET ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1974 SPORT T17/K19

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 19