Minneboo: |én dag verlies De Graafschap 'wil' niet hoger Montreal: zorgenkind IOC Steeds Vooruit en Iduna uit ereklasse Franse jockey voor het leven geschorst na ren-schandaal Eerste dag tennisstrijd verregend Huisman winnaar eerste wedstrijd F J-kampioen schap Open schaaktitel voor Van der Vliet FC Twente wint 'i.ïnFe voor Dieks IJshockeyteams ingedeeld voov' competitie Waterpoloteam T8^F/KV.A]RffiET DINSDAG 13 AUGUSTUS 1974 SPORT T9/K9 lateur-stayer naar Montreal vertrokken jk \nd -m "REAL (ANP) Vierentwintig uur later dan de overige leden van de Nederlandse wielerploeg s u iteur-stayer Gaby Minneboo vannacht in Montreal aangekomen, waar morgen de wereldkampioen- Loy >en beginnen. Minneboo, één van de grootste Nederlandse favorieten voor een wereldtitel, had sou ee de slechtst mogelijke start. Hij was zondag op Schiphol achtergebleven toen hij bij de ontdekte dat zijn paspoort verlopen was en hij wellicht Canada niet in zou mogen. hi li spoort van Minneboo was op 24 llo' n dit jaar verlopen. Gisteren is Lour rtsachtig aan gewerkt om het ;nt te verlengen. 'We wilden', chef d'equipe Jo Förster en 'paï-directeur Harry Meuwisse, 65 et risico lopen, dat Gaby Min- fjjmet een verlopen paspoort niet - jada zou worden toegelaten.' lODIG irzorgsmaatregel van de KNWU achteraf tamelijk overbo- zijn geweest. Zelden namelijk V!'" n ploeg zo snel en met zo plichtplegingen door de doua- geleid als de Nederlandse •quipe bij aankomst in 'swe- ^^rootste franssprekende stad na •li 8boo ('Ik heb helemaal niet op tum in mijn paspoort gelet') 23.;^ er gisteren snel in zijn reispa- verlengd te krijgen en kon et middaguur de oversteek van 90s even uur maken. Zijn verlies is 8jj2ie beperkt gebleven tot een Begsdag. een hindernis die voor si anzen medaille-winnaar 1973 bij 'Mateur-stayers vermoedelijk met 37 ar zal wegen, al heeft hij ook '4g minder gelegenheid zich aan aan het tijdverschil van vijf "j 10, rak van de stayers staat er overi- liet best voor. In het gunstigste 47£al het congres van de interna as» wielerfederatie met een mini- ^.^necrderheid van stemmen van- J het leven van de wereldkampi- 92j appen stayers rekken. Voor één lisschien. om België, de organi an de vo'gcndo kampioenschap- gerieven k van de internationale wieier- naar Montreal, waar 75 jaar i4n de Engelsman Harry Gibson kampioen bii de prof-stayers markeert niet alleen de moei- /eg van de baansport in de twintig jaren. Het is tevens 3fmbool voor de veranderende binnen de internationale «port. «kampioenschappen zijn niet g]een zaak van een tiental West- |ese landen waarbinnen een en- Vmerikaan, Australiër of Nieuw der met een glimlach wordt eerd. Ook de Oostbloklanden 'ontwikkelingslanden' spelen nu .WEID oge ude heren van de UCI die verandering met vreugde et Niet omdat er nieuwe sterren 'sjaad, gapore, Venezuela of ko naar voren zijn gekomen, omdat dit verschijnsel de inter- ,g alisering van hun tak van sport treept. Tegelijkertijd vergroot iun ijdelheid, want zij zijn niet voormannen van een wereld die voornamelijk in Europa iets nt, maar die zijn deelnemers hele wereld aantrekt, oor zijn zij bereid iets te of- Het kampioenschap dat voor de sinds 1895 op het programma en dat inderdaad in de laatse zowel kwalitatief als kwantita- [LI(jard achteruit is gehold. Een ster ies Stam kan het onderdeel niet ,|n. Zeker niet- omdat de landen, ^ker wat hun wielersport betreft rolop in staat van ontwikkeling geen enkel belang bij het en hebben. Sprinten kunnen zij- lijks, bij ,de achtervolging ma- j veelal damestijden, maar aan ayeren komen zij helemaal niet Het 'nee' dat ligt opgesloten in iOHCI-voorstel, gestimuleerd door 3 iderlanders Nop Koch en Bruno ave, die hun gerechtvaardigd pro- ïjegen een immoreel reglementsar- voor de hoogste Europese gaan winnen, wordt met te ondersteund door de kleine Oplanden, die de drogreden ('er is voldoende belangstelling meer') ete koek slikken. PARIJS (Reuter) Een schan daal in de Franse paardensport, dat de woede heeft gewekt bij de zeven miljoen Fransen, die een gokje wagen pp de paarden- koersen, heeft ertoe geleid, dat de kampioen steeple chase, de 24-jarige jockey Pierre Costes, zijn licentie is ontnomen en voor het leven is geschorst. De zaak dateert van december jl, toen de Franse steeple chase- organisatie en de door de staat geleide PMU, de kantoren waar de weddenschappen kunnen worden afgesloten, alle uitbeta lingen bevroren van de op de renbaan van Auteuil gelopen ren om de Prix- Bride, nadat was gebleken, dat er in Zuid-Frankrijk grote wed denschappen waren afgesloten op de winnende combinatie. De ren was bovendien opgenomen in de tierce, een soort toto, waarop wekelijks zo'n 45 mil joen gulden wordt ingezet. De wedder moet hiervoor in de juiste volgorde de eerste drie aankomenden plaatsen, Voor de Prix Bride was de uitbetaling voor de juiste volgorde een be drag van ruim 7000 gulden. Vijftien van de 24 gestarte paarden in de bewuste ren, waarbij de door Costes gereden- favoriete Time Square, hadden voor de helft van de koers al een kansloze achterstand. Na een onderzoek van zeven maan den heeft de steeple chase-orga- nisatie Costes nu gestraft we gens rijden, dat onverenigbaar is met de verplichtingen van een professional, zoals het ge formuleerd is. Het onderzoek is echter nog niet afgesloten en de secretaris-generaal van de orga nisatie, de heer Amaud de Ra- vignan, heeft beloofd de zaak tot de bodem te zullen uitzoe ken en alle schuldigen te zullen straffen. Nog altijd zijn twintig winnende-trio's met een totale waarde van bijna drie miljoen gulden van gokkers in Marseil le. Nice en Toulon niet uitbe taald. Volgende maand gaat ook de rechtbank een onderzoek in stellen. maar bij voorbaat weet men al, dat het zeer moeilijk zal zijn het vermeende complot te ontrafelen Maanden vertraging en financiering onzeker MONTREAL (SID) Montreal, de stad waar in 1976 de Olympische zo merspelen worden gehouden, ontpopt zich meer en meer als zorgenkind van het Internationaal Olympisch Comité. Het wordt steeds duidelijker dat van a! het moois dat de Canadezen in 1970 bij de kandidaatsstelling in Amster dam voorspiegelden, slechts weinig zal worden verwezenlijkt. Het is momen teel zo dat de bouwschema's van ver scheidene projecten maanden vertra ging hebben, terwijl de financiering van één en ander allerminst gewaar borgd schijnt. Vier internationale bonden verkeren nog steeds in het ongewisse waar over ruim twee jaar hun tak van sport moet worden ge houden. Voorts stromen de protesten binnen van persorganen en -organisa ties in binnen- en buitenland. Oor zaak: in Montreal wordt een prijspoli tiek bedreven die zijn weerga in dfe geschiedenis van de moderne Olympi sche Spelen niet kent. Zo vraagt het organisatiecomité voor een eenper soonsbed, dat mogelijk in een kamer staat die men met twee of drie ande ren moet delen, bedragen tot 70 dol lar (ongeveer 175 gulden). Simon St. Pierre, de vice-voorzitter van het or ganisatiecomité, moest onlangs op het congres van de internationale sport pers-associatie AIPS) toegeven dat hierbij geen enkele maaltijd (dua ook geen ontbijt) is inbegrepen. Ter ver gelijking: in Miinchen kwam men voor de helft van deze prijs gemakke lijk toe aan volledig pension, terwijl het in Tokio (1964) en Mexico (1968) nog aanzienlijk goedkoper was. Naar verluidt zou IOGpresident Lord Killariin, zelf oud-journalist, in niet mis te verstane bewoordingen 'bij het organisatiecomité hebben geprotes teerd tegen deze 'geldjagerij'. In een. protestbrief zou hij hebben gewezen op eerder gemaakte afspraken, waar mee de nu genoemde bedragen strij dig zouden zijn. Gaby Minneboo toont trots zijn paspoort en instapkaart. Vierentwin tig uur na de overige deelnemers aan het wereldkampioenschap kon hij ook naar Montreal vertrekken. Interventic van 'zijn' burgemees ter zorgde voor een verlenging binnen 24 uur. SCHEVENINGEN (ANP) De eerste dag van de Nederlandse tennis kampioenschappen, die gisteren op de Mets-banen in Scheveningen zouden beginnen, is geheel verregend. De wedstrijdleiding heeft besloten van morgen om negen uur met de eerste partijen te beginnen. ENKHUIZEN Op het lJsselmeer is maandagmorgen de eerste wedstrijd, gehouden in het toernooi om het Europees kampioenschap zeilen in de Flying Junior klasse. Winnaar werd de Nederlander Huisman. De beste buitenlander was de Zweed Persson, winnaar van het Nederlands kampi oenschap 1973, die als achtste binnen kwam. De wedstrijd van maandagmiddag moest vanwege de slechte weersom standigheden worden uitgesteld. Eer ste wed'Sbrijd: 1. Huisman, 2. De Waard, 3. Dekker, 4. De Kook van Leeuwen, 5. Klaase-Bos, 6, Timmer, 7. Oortelever, 8. Persson (Zwe), 9. Dui- yens, 10. Hariing (Zwe). Aan het titel toernooi doen 65 zeilers mee onder wie 20 Nederlanders. VELP (ANP) Fred van der Vliet uit Den Haag heeft het open Neder landse schaakkampioenschap op zijn naam gebracht. De Oostenrijker Witt- man, die nog een theoretische kans had, gaf er de voorkeur aan zijn tweede plaats veilig te stellen en drong in do laatste ronde niet meer op winst aan. Voor de 25-jarige hoofdklasser Van der Vliet betekende het behalen van de titel het eerste grote succes in zijn schaakcarrière. Wittman kreeg op de tweede plaats gezelschap van Faase (Veenendaal). Pliester (Eindhoven), de Leeuwarder Scholl, die sensationeel de Roemeense meester Ghizdavu versloeg Kaiszauri (Zweden) na een zege op Cortlever en de Finse meester Westerinen. De Ar gentijnse kampioen Debarnot viel met 6\<2 punt juist buiten de prijzen. MALAGA (EFE) FC Twente heeft tijdens het internationale voetbaltoer nooi in Malaga (Spanje) met 2-1 ge wonnen van de FC Granada. Bij rust was de stand 1-1. Het toernooi gaat om de 'Trofee Costa del Sol'. Promotieduels voor start tafeltenniscompetitie Van onze tafellennismedewerker WARMOND/UTRECHT Twee tafeltennisclubs hebben zich door een massaal vertrek van een aantal prominente spelers genoodzaakt gezien hun teams uit de ereklasse terug te trekken. Bij de dames zal Steeds Vooruit (Warmond) voortaan niet meer in de top verte genwoordigd zijn en in de herencompetitie zal men het Utrechtse Iduna in het vervolg node missen. International Nora Bakker van Steeds Vooruit nam de wijk naar VDO (Am stelveen), dat door de Nederlandsche Middenstands Bank wordt gesponsord. Nel Zoetemelk is met tafeltennis ge stopt en Marianne van der Helm heeft zich als lid aangemeld bij het Haagse De Salamanders. Hierdoor heeft het bestuur van Steeds Vooruit zich uit de landelijke damescompetitie terug moeten trekken. Het volledige toptrio van Iduna René Hijne, Jan Gompelman, Bert van den Ham vertrok eveneens naar het fors betalende VDO. De beide 18-jarigen Van der Ham en Hijne komen nu in VDO's eerste team uit met Ed van den Berg. Nu Iduna niet langer tafeltennis op het hoogste niveau beoefent, heeft de sponsor, de firma HaBé, de financiële steun stop gezet. De tafeltennisaf deling gaat nu verder onder de naam van de omni- verepiging, Iduna/ULTC. Deze terugtrekkingen hebben de com petitieleiders van de Nederlandse Ta feltennis Bond, Karei Stappers, doen besluiten om de reeds gedegradeerde clubs De Treffers (dames) en VDO (heren) een 'herkansing1 toe te staan. Waarschijnlijk vlak vóór de aanvang van de nieuwe competitie (de eerste wedstrijden zijn op 7 september) komt De Treffers in actie tegen de nummer 3 uit de hoofdklasse VVV (Leidschendam), terwijl VDO onge- twijfeLd een zeer ruime overwinning gaat halen cp de amateurs van het Vughtse JCV. JCV-speler Peter Paro plaatst een vraagteken bij het feit dat VDO in Alleszeggende uitspraak van Evert Teunissen: 'Basis moet worden verbreed' door Jan van der Kroon DOETINCHEM Als men de prestaties van Roda JC en De Graaf schap, geleverd in hun eerste seizoen in de eredivisie, nog eens tegen elkaar uitzet, dan valt die vergelijking vrij duidelijk uit in het voor deel van laatstgenoemde club. De Graafschap verraste als debutant door de gedurfde stijl waarmee zelfs de ploegen met grote naam te gemoet werden getreden. Piet de Visser, de toenmalige trainer, waé maf van aanvallen en zag die filosofie aan het eind van de rit be loond met een meer dan voortreffelijke klassering op de ranglijst. HT 5 'land met zijn vele stayer-favo- j klaagt over de beslissing van 3 Cl. Maar de klacht mist grond is lijk. Vier prof-stayers slechts vol- i het Nederlands kampioen- Vorige week bij de trainings- 24 rijd op Sloten reed hetzelfde 11 vertegenwoordigers varf de - de middenmoot en de staart- weer, aangevuld met Fred elberg. een wei-wil lende maar ünnende renner. Om Rompel- nee te kunnen laten rijden met ideren. werd zijn rol 'korter' mocht hij dichterbij rijden om te kunnen profiteren van de van de gangmaker. De concurren- cjing akkoord, s echter tekenend voor de situa- de stayerij van Nederland. Dat ïationaal als een grootmacht op lebied wordt gezien. De goede r kan zijn brood niet meer als r verdienen, hij moet 'schnabbe- op de weg of in zesdaagsen, ille van de traditie zou het staye- nlsschien moeten worden gehand- de huidige situatie tien plus Japan als debutant vaardigt een verlengen van het an nauwelijks. Zelfs niet als re- ig wordt gehouden met de nieu- eglementen, die de zware moto- ïebben doen verdwijnen en de al dalende belangstelling zowel als passief verder hebben ver- erd. ILLA (Reuter) Roy Dieks is finaleronde van het toernooi om wereldkampioenschap schaken spelers tot 20 jaar begonnen met 'emise tegen de Joegoslaaf Marja- Lang vóór de competitie afliep en Roda JC via een 0-0 gelijkspel tegen Ajax in de eredivisie bleef, had De Graafschap de pessimisten in het on gelijk gesteld door zich veilig te spe len. Het leek de basis Je kunnen gaan worden voor een verder opklimmen in de eredivisie. Maar nu, luttele weken na het vertrek van Piet de Visser naar NEC en de komst van de ex-FC Den Haag-trainer Evert Teunis sen, staat al vast dat De Graafschap niet zo snel omhoog 'wil' als De Visser zich had voorgesteld en als, laat dat duidelijk zijn, door velen ook voor mogelijk werd gehouden in de aan eredivisievoetbal verknochte Ach terhoek. De Graafschap maakt de indruk ge lukkig te zijn met de positie die in het vorig seizoen is bereikt. Alleszeg gend is in dat cpzicht ook de uit spraak van Teunissen, dat 'de basis verbreed moet worden', al beseft ook hij, dat de achterban handhaving eist van hetgeen in het eerste turbulente eredivisie-jaar is bereikt. Teunissen zegt: 'Ik ben hier om de onderbouw sterker te maken. Maar vooral door wat vorig jaar is gepresteerd, wordt het hier een moeilijke klus. Het twee de jaar in de eredivisie is altijd moeilijker dan het eerste, dat is be kend. Bovendien zijn we op papier zwakker geworden door het vertrek van Oekie Hoebema en Wim Meyers'. Concentraties Het vertrek van die twee voorhoede spelers is slechts gedeeltelijk gecom penseerd door het aantrekken van de ex-Wageningen-spelers Gerdo Hazel- hekke en Dick Schoenaker en van Adri Nanlohey, een vrij onbekende jeugdspeler van Feyenoord. 'Met die aankopen', aldus Teunissen, 'hebben we zeker niet slecht geboerd. Maar tóch is de pleeg op bepaalde plaatsen kwetsbaar. Er zijn een aantal spelers die tegen de dertig lopen. Dat hoeft niet meteen funest te zijn, maar het wordt moeilijker als je concentraties van oudere spelers in je elftal krijgt'. Daar staat tegenover, dat juist de oudere spelers vorig jaar de jongere garde hebben 'geïntroduceerd' in het betrekkelijk onbekende milieu van de eredivisie. 'Vorig jaar', zegt midden velder Guus Hiddink, 'hadden we soms acht spelers in het elftal staan die nog nóóit ln een groot stadion op eredivisie '74->75 het veld hadden gestaan. Die gingen cr eerst 'ns staan kijken tot hoe hoog de stoeltjes doorliepen. Dat was een belangrijke factor, ook al hebben we 'em overwonnen. Li het eerste jaar' dreven we voornamelijk op enthousi asme. Nu kunnen we dat een beetje gaan omzetten in ervaring en durf. We moeten niet langer stilstaan bij vorig jaar en bij Piet de Visser. Teunissen is onze trainer; daar moe ten we ons gewoon op instellen. Ik heb in de oefenperiode al gezien, dat Teunissen het aandurft om het elftal te veranderen. Rigoureus ja. Bij De Visser gebeurde dat niet zo gauw. Misschien dat zoiets een nieuwe noot betekent, een nieuwe prikkel. Trai ners moet je niet onderschatten, maar óók niet óverschatten. De groep moet dit jaar presteren, dat hebben we vorig seizoen langzaam geleerd. Uit het elftal zelf moeten de krachten komen. Dat respecteert een trainer ook. Ik wil er trouwens niet mee zeggen, dat je een trainer moet weg cijferen. Dat zou belachelijk zijn'. Statistiek Hiddink is ervan overtuigd, dat De Graafschap na het veelbejubelde eer ste succes van het vorig seizoen nu een moeilijk jaar tegemoet gaat. En dat niet alleen door de trainerswisse ling die voor een club in opbouw extra moeilijk te verwerken is. 'Het is Evert Teunissen gewoon een stuk statistiek', zegt Hid dink, 'hoewel dat in de voetballerij doorgaans niet zo bruikbaar is. Vol en- dam, FC Den Bosch en Excelsior zijn allemaal in hun tweede jaar op het hoogste niveau in moeilijkheden geko men. Maar aan de andere kant kun nen wij misschien in positieve zin gebruik maken van ons publiek. De nieuwigheid is er bij De Graafschap van af. Maar tóch komen de mensen hier terug'. Ook voor Evert Teunissen, de nieuwe trainer vormt de steun van de suppor ters uit de streek een geweldige sti mulans. 'Twaalf jaar /ftleden', zegt Teunissen, 'heb ik hier ook al eens gewerkt. Toen al waren de mensen bezeten van de eredivisie. Twintig jaar lang heeft men op een plekje in de hoogste afdeling zitten wachten. Dat verklaart meteen Waarom dit pu bliek 't meest fanatieke van de eredi visie is. Je kan rustig zeggen, dat de supporters De Graafschap er vorig seizoen doorheen hebben geknald'. Weinig behoefte Méér nog dan in het eerste jaar 'eredivisie' zal de toekomst van De Graafschap dit jaar worden bepaald door de houding van de achterban. Er zijn geen splijtende aankopen gedaan en er is evenpiin een trainer aange trokken die panklare prognoses van het dak schreeuwt. Wat dat betreft is er een hemelsbreed verschil tussen de praatgrage Piet de Visser en Evert Teunissen, de man die bij FC Den Haag uiteindelijk is vertrokken ter wijl té veel beschuldigende vingers in zijn richting wezen. Teunissen heeft bar weinig behoefte om over De Graafschap te praten en nog minder over zichzelf. Dat is zijn goed recht, al lijkt het nadelig binnen een bij publiciteit gebate betaald voetbal-or ganisatie. 'Wat u ook schrijft', zegt Teunissen, 'ik ben het tóch nooit met u eens'. Om vervolgens dan nog even te memoreren, dat De Graafschap hem dolgraag wilde hebben: 'Ze heb ben' een tyalf jaar achter me aan gelopen. Ik heb lang nagedacht. Maar nu ik hier terug ben, voel ik ma prettig. Ik heb er zin in'. deze 'promotiewedstrijd' met zijn nieuwe spelers mag uitkomen: 'Vol gens mij moeten bij beslissingswed strijden de spelers worden opgesteld die in de afgelopen competitie in het desbetreffende team hebben gespeeld. Het is immers een staartje van die zelfde competitie'. Competitieleider Stappers stelt daartegenover: 'Dit zijn geen beslissingswedstrijden in de offi ciële betekenis van het woord. Het is een aparte regeling, die noodzakelijk is geworden door bijzondere omstan digheden. Er zijn dit keer absurd veel terugtrekkingen en ik wil in ieder geval de twee hoogste klassen van de landelijke competitie compleet maken. Ik mag vóór 1 september wanneer het competitieseizoen officieel begint geen wedstrijden vaststellen. Het is dan ook vrij logisah dat de betrok ken clUbs spelen zoals ze kort daarna in de competitie gaan uitkomen. Deze duels konden trouwens het afgelopen seizoen niet worden vastgesteld, want Steeds Vooruit en Iduna hebben zich pas kort geleden uit de competitie teruggetrokken. Het gonsde daarvóór wel van de geruchten, maar daar kan ik uiteraard geen beleid op bouwen'. Het NTTB-bestuur heeft zijn fiat ge geven aan een speciale regeling, die inhoudt dat vrijwel de complete meis jestop in de Overgangsklasse dames mag gaan uitkomen. Clubs als Tanaka (met Marian Wagemakers, Nederlands teamkampioen), Scylla, Megacles en Avanti hebben besloten van dit recht gebruik te gaan maken. Stappers: 'De achtergrond van dit besluit is duide lijk. De damescompetitie dreigt steeds minder interessant te worden. Er zijn momenteel maar twee sterke teams in de ereklasse, Deltalloyd en Tempo Team. In de tweede competitie komt VDO daarbij, maar verder zijn er geen teams van niveau. Deze sterke jeugdploegen kunnen door enkele pro moties snel doorstoten naar de top en wat leven in de brouwerij brengen. En dat heeft het damestafeltennis hard nodig1. DEN IIAAG (ANP) De Nederland se Ijshockevbond heeft de competitie- indeling voor het nieuwe seizoen be kend gemaakt. In de eerste divisie spelen: Amsterdam, Eagles (Den Bosch), Smoke Eaters (Geleen). IJHC Den Haag, IIIJS (Den Haag), Kemp hanen (Eindhoven), Nijmegen. Thialf (Heerenveen), Tilburg Trappers, UIJC Utrecht, Brussel, CPL Luik, Olympia Antwerpen en GIJS Gronin gen. De tweede divisie bestaat uit: Triantha (Assen), Rotterdam, Amster dam II. Eagles II, Groningen II, IJIIC Den Haag II, HIJS II, Thialf II, Til burg Trappers II, Utrecht II, DISC Phantoms II, CPL Luik II en Heren tals. De veertien clubs uit de eredivisie spelen een normale competitie, £lus een kampioejiscompetitie voor de eer ste zes ploegen aan het eind van de eerste reeks van 26 wedstrijden. De teams die op de tiende plaats en lager eindigen in de eerste divisie spelen met de sterkste vier ploegen, uit de tweede divisie om het kampioenschap van de tweede klasse en om vijf plaatsen (voor zo ver het om stan daard-teams gaat) in de eerste divisie voor het seizoen 1975-1976. DEN HAAG (ANP) Het Neder lands waterpoloteam dat zal deelne men aan de Europese kampioenschap pen in Wenen van 18 tot 25 augustus, bestaat uit de volgende spelers: Mart Bras (VZC), Wim Hermsen, Gerard Ketelaar, Evert Kroon, Nico Lande- weer, Ronald Meijer, Hans Smit, Gijze Stroboer (allen HZO-De Robben), Hans van Zeeland (Neptunus-Arn- hem), Piet de Zwarte (AZPO) en Wim Keeman (VZC). BADMINTON Het Ncderlandsdo badmln- ton-icam dat een toerneo door Zuld-Afrlka maakt, heeft ln Kaapstad een wedstrijd te gen de westelijke provincie met 8-1 gewon nen. Alleen dc wedstrijd ln het heren dub belspel ging verloren. DEN HAAG Zes leden van de voorlopige Nederlandse atletlekploeg voor de Europese kampioenschappen, die van 1. T.M. 8 sep tember ln Rome worden gehouden, zullen op vrijdag 16 augustus In Zurich starten. Het zijn: Wllma van Gooi (AVR) 100 of 200 lit, Trudy Wunderlnk (GAC) 400 m, Clska Janssen iSagltta) verspringen. Raymond Heerenveen (PEC) 100 en 200 m, Halco Scharn (Clko '66) 1500 m en Frank Nusse i aAC400 m horden. Aan Internationale wedstrijden, die op 14 en 15 augustus ln Kopenhagen worden gehouden nemen deel: Rijn v, d. Heuvel (AVR) 400 en 800 m, Jan Struyk (AVR) 400 m horden. Bram Visser (Clko '66) 800 of 1000 m en Wijnand Bladt (VLTO) 1500 m. Hetzelfde groepje atleten komt op 19 augustus ooit in Holstcrbro aan de start.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9