'VS willen geen staat Palestijnen' Auto-industrie krijgt tik op vingers van Ford Veiligheidsraad eens over Guinee-Bissau Cyprus Arabieren speculeren over Israëlische aanval Landbouwministers EG spoedig bijeen Nederland wil spoedberaad EG over landbouw FAMILIEBERICHTEN ALPHEN AAN DEN RIJN natuurkunde ca. 10 uur TROUW/KWARTET DINSDAG 13 AUGUiSTCS 1974 TEL AVIV, BEIROET, DAMASCUS (UPI, Reuter, AP) De verenigde Staten voelen niets voor het stichten van een zelfstan dige Palestijnse staat in het Midden-Oosten, zo meldt het Israëli sche blad Ma'ariv. Deining over violist PERTH (AP) Een achttienjarige Russische violist heeft in het Austra lische Perth nogal wat deining ver oorzaakt door eerst te verklaren, dat hij politiek asiel in Australië wilde vragen en daarna weer te zeggen, dat hij toch naar de Sowjet-Unie wilde. Hij kwam met deze laatste medede ling nadat hij met enkele Russische functionarissen had gesproken. Leden van de Australische transportbond weigerden daarop hun medewerking aan het vertrek van het vliegtuig, dat de musicus naar de Sowjet-Unie moest brengen. Zij namen aan, dat de Rus zijn besluit om te vertrekken onder druk had genomen. Het toestel vertrok door hun actie een half uur te laat zonder de musicus en zijn vijf collega's. BRUSSEL (AP) De ministers van landbouw van. de Europese Gemeen schap zullen, mede onder druk van de tegen hun dalende inkomsten protes terende boeren, spoedig bijeen komen om iets aan de steeds groter wor dende crisis in de Europese landbouw te doen, zo hebben EG-diplomaten gisteren voorspeld. Ondanks de tegenwerking van Pierre Lardinois, lid van de Europese Commissie voor landbouwzaken, zul len de ministers nog voor het einde van augustus, zoals Nederland wil, of begin september een spoedberaad hou den. Officieel zouden zij voor 23 sep tember niet bijeen komen. Volgens het blad zijn de mogelijkhe den voor een Palestijnse staat vorige week uitvoerig besproken door de Amerikaanse minister van buitenland se zaken Henry Kissinger en zijn Israëlische ambtgenoot Jigal Allon. Beide ministers zouden het erover eens geworden zijn, dat er op de westelijke Jordaan-oever geen ruimte is voor een onafhankelijke Palestijnse staat. Minister Allon keerde vorige week terug uit de VS. De Israë lische kranten nemen algemeen aan, dat hij met Kissinger voornamelijk heeft gesproken over de kansen op een vredesregeling tussen Jordanië en Israël. Volgens verschillende kranten is er een kans op een gedeeltelijk akkoord tussen Jordanië en Israël om dat Jordanië ermee akkoord zou gaan, dat er Israëlische troepen langs de Jordaan gelegerd blijven. Spanning De Libanese en Syrische pers hield zich de afgelopen dagen druk bezig met speculaties over een mogelijke Israëlische aanval op Libanon en mo gelijk zelfs Syrië. Verschillende kran ten in Libanon brachten in grote opmaak het bericht over de Sowjet- diplomaat, die de Palestijnse leider Jasser Arafat gewaarschuwd zou heb ben voor een op handen zijnde Israë lische aanval. Sowjet-ambassadeur Sar- var Azimow in Beiroet zou Arafat bij zich hebben geroepen. Hij zou verteld hebben, dat hij op korte termijn een aanval van Israël op één of meer fronten vreesde. Deze vrees zou ge grond zijn op gegevens, waarover de Russische diplomaat beschikte. Zowel van Russische al van officiële Palestijnse zijde weigerde men com mentaar te geven op dese berichten. Wel heeft het Palestijnse persbureau Wafa in Beiroet bevestigd, dat Jasser Arafat bij de Sowjet-ambassadeur is geweest. Oefening Er wordt in Libanon al geruime tijd gesproken over een mogelijke groot- scneepse actie van Israël tegen de Palestijnse kampen in het zuiden van Libanon, van waaruit volgens Israël veel commando-aanvallen op Israëli sche bezittingen zijn ondernomen. Li banese kranten hebben regelmatig be richten over samentrekking van Israë lische troepen langs de grens met Libanon. Deze geruchten zijn ver sterkt door de aankondiging van een grootscheepse mobilisatie-oefening in Israël. Zo meldde in Syrië de krant van de regerende Baath-partij dat de 'saméntrekking van troepen langs de grenzen met Syrië en Libanon en de oefening' wijzen op een aanstaande oorlog tegen de Arabische landen. Volgens dit blad wil Israël de hervat ting van de vredesconferentie voor het Midden-Oosten in Genève tegen gaan om te voorkomen dat het nog meer bezette gebieden moet prijsge ven. De Syrische president Hafez Assad heeft enkele wijzigingen in de top van zijn strijdkrachten aangebracht. De chef van de generale staf, generaal Joessef Chakoer, is vice-minister van defensie geworden. Chakoer speelde een belangrijke rol bij de onderhan delingen over een Israëlisch-Syrisch akkoord over troepenscheiding. President Fords verzekering aan alle Arabische leiders, dat hij de Ameri kaanse politiek voor het Midden-Oos ten niet zal veranderen, is goed ont vangen in de Arabische wereld. De Arabische pers besteedt er veel aan dacht aan en is duidelijk ingenomen met Fords toezegging. Bisschop veroordeeld SEOEL (AFP, ANP) Een militaire rechtbank in Seoel heeft gisteren de Zuidkoreaanse rooms-katholieke bis schop Daniel Tsji Hak Soen wegens staatsvijandige activiteit veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijftien jaar. Bisschop Tsji is voorzitter van de nationale commissie 'justitia et pax' (rechtvaardigheid en vrede) en van Amnesty International. Hij wordt er van beschuldigd een bedrag van ruim 7000 gulden te hebben gegeven aan de katholieke dichter Kim Tsji Ha ten behoeve van de door de regering verboden 'nationale democratische li ga van Koreaanse studenten'. Portugal zelf stelt erkenning uit WASHINGTON, LISSABON (Reuter, UPI, AP) Terwijl de vijftien leden van de veiligheidsraad van de Verenigde Naties gis teren unaniem besloten Guinee-Bissau voor te dragen voor het lid maatschap van deze organisatie, heeft Portugal zelf nog geen over eenstemming bereikt met de PAIGC, de Afrikaanse partij voor de onafhankelijkheid van Guinee-Bissau en de Kaapverdische eilan den, over de machtsoverdracht. WASHINGTON (Reuter, UPI) Terwijl Democraten en Repu blikeinen zich bezonnen over de vraag hoe de Watergate-zaak nu, na het vertrek van Riachrd Nixon, verder in het Congres moet worden afgehandeld, liet de nieuwe .Amerikaanse president Gerald Ford zich gisteren van een wat grimmiger kant zien. De Portugese vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties, Veiga Simao, die gisteren de veiligheidsraad verzocht over te gaan tot het voordragen voor het lidmaatschap van Guinee-Bissau van de VN, kon dan ook niet meede len dat Portugal zelf Guinee-Bissau al had erkend. De algemene vergadering komt op 17 september bijeen om over de toetreding van Guinee-Bissau te oordelen. Obstakel PAIGC over de onafhankelijkheid van Guinee-Bissau bevatten, zo werd uit diplomatieke bronnen te Lissabon vernomen. De Portugese minister van buiten landse zaken, Mario Soares, zal bin nenkort de besprekingen met de PAIGC over de onafhankelijke bron nen te Lissabon vernemen. Vorige week tijdens besprekingen in Algiers kwamen beide partijen niet tot een akkoord. Volgens de diploma tieke bronnen vormde de overdracht van de militaire macht een obstakel en daarmee zou het hele protocol op losse schroeven zijn komen 'te staan. Het oorspronkelijke plan was dat de machtsoverdracht zou plaats vinden in Lissabon en Conakry (het hoofdkwar tier van de PAIGC). De PAIGC-leider Luis Cabral zou naar Lissabon komen Soares zou naar Conakry gaan. Presi dent de Spinola zou echter de aanwe zigheid van Scares in Conakry niet op prijs gesteld hebben. Het Portugese tegenvoorstel, namelijk dat de S;inola zelf naar Guinee-Bissau zou gaan, werd door de PAIGC verworpen, al dus de bronnen in Lissabon, die er aan toevoegden dat de besprekingen op zeer korte termijn opnieuw in Algiers zouden worden hervat. Het bevrijdingsfront van Mozambique, Frelimo, heeft gisteren in een com muniqué meegedeeld dat in de laatste 35 dagen dertig Portugese soldaten in Mozambique zijn gedood en 4000 bur gers bevrijd. Daarnaast zouden twin tig Portugese legervoertuigen, vier vliegtuigen en twee helikopters zijn vernietigd. Verder zou het Frelimo veel wapens en oorlogsmaterieel heb ben buitgemaakt. Zeshonderd leden van de voormalige Portugese veiligheidsdienst (Pide), zijn gistermorgen in de gevangenis van Lissabon in opstand gekomen uit protest tegen het gebrek aan medische bijstand waardoor één hunner- om het leven gekomen zou zijn. Zij bezet ten gedurende enige tijd een vleugel van het gevangenisgebouw en eisten een onderhoud met generaal Galvao de Mela, één van de leden van de militaire junta. Nadat dit onderhoud was toegezegd en nadat de politie toestemming van de opstandige gevan genen had gekregen het stoffelijk ovérschot van het slachtoffer weg te halen keerde de rust in de gevangenis weer. Volgens de Portugese autoritei ten was het slachtoffer aan een hart verlamming overleden. De gevangenen zouden geen vernielingen hebben aan gericht Vliegramp: 48 doden NIAMEY (AFP) Een ongeval met een vliegtuig van het type Iljoesjin-18 van de luchtvaartmaatschappij van Ma li heeft aan 48 mensen het leven gekost. Veertien inzittenden overleef den de" ramp. Het toestel is neer gestort in de buurt van Oeagadoegoe, de hoofdstad Van Opper-Volta. Het was op weg van Saoedi-Arabië naar Mali. Door slecht weer en een man kement aan het instrumentarium raakte het toestel'uit'de koers, Ten- slotte probeerde de piloot een noodlan ding uit te voeren. Daarbij is het toestel verongelukt. Ford gaf eec nogal scherpe verklaring uit over de prijsverhogingen, die het autobedrijf General Motors recentelijk doorvoerde. De president zei, dat hij erg teleurgesteld was over deze maat regel van General Motors. Hij hoopte dat deze stap door anderen niet zou worden beschouwd, als een signaal voor een nieuwe ronde van prijsver hogingen. Alle sectoren moeten zich matigen bij hun prijzen, zo zei de president, die vastbesloten is de infla tie, waar de VS mee worstelen krach tig aan te pakken. 'In deze kritieke periode kunnen wij anderen niet om offers vragen als één of meer onder delen van de economie besluiten het op eigeo houtje te dcien', zo beet Ford General Motors toe. HOESSEIN Koning Hoessein van Jordanië lijkt de eer te zullen krijgen het eerste staatshoofd te zijn, dat door president Ford wordt ontvangen. Het Witte Huis maakte gisteren bekend, dat Ford koning Hoessein vrijdag zal ver welkomen. De koning is momenteel in de VS voor een privé-bezoek aan vliegtuig- en autobedrijven. Woensdag zal de Egyptische minister van bui tenlandse zaken Fahmi de gast van president Ford zijn. CONGRES Democraten en Republikeinen ver schillen duidelijk van mening over de vraag hoe de Watergate-zaak verder in het Congres moet worden afgehan deld. Bij het Huis van Afgevaardig den ligt het rapport van de juridische commissie, waarin wordt voorgesteld om president Nixon voor te dragen voor ontslag. De Republikeinen zijn in meerderheid van mening, dat dit rapport verder onbesproken kan blijven nu president Nixon vrijwillig is opgestapt. Met de landelijke verkiezingen van november voor de deur voelen de Republikeinen er niets voor om de vreemde handel en wandel van hun partijgenoten nog eens uitvoerig te bespreken in het Huis van Afgevaardigden. De Demo craten zijn van mening, dat er toch 1 een uitspraak moet worden gedaan over het rapport, dat door de juridi sche commissie zo zorgvuldig is opge steld. Een uitspraak van het gehele Huis van Afgevaardigden zou de Ame rikanen de verzekering kunnen geven, dat de president inderdaad 'schuldig' was en niet door politieke vijanden uit het Witte Huis is gejaagd, zo redeneren de Democraten. Het Huis zal binnen een week kunnen beschikken over het rapport van de juridische commissie. Het grootste deel vafn het onderzoekmateriaal van de comhiissie is al openbaar gemaakt. De Republikeinse senator Lowell Weicker vindt dat Leon Jaworski, de speciale aanklager voor de Watergate- zaak, de zaak tegen Nixon strafrechte lijk moet voortzetten. Jaworski heeft geen andere keus, zo meent de sena tor, die zelf deel heeft uitgemaakt van de speciale senaatscommissie voor Wa tergate. Weicker zei zich niet bezorgd te maken over het vooruitzicht, dat de oud-president naar de gevangenis moet. 'De wet is op iedereen van toepassing, ook op de president', aldus Weicker. Hij verklaarde zich tegen strafrechtelijke onschendbaarheid voor de oud-president. BRUSSEL (ANP) Nederland heeft bij de Europese autoritei ten aangedrongen op een spoed vergadering van de ministers van landbouw van de EG-landen, zo is van ingewijden in Brussel ver nomen. De Nederlandse regering wi'l dat de problemen van de boeren in de ge meenschap op zo kort mogelijke ter mijn worden besproken. Het Nederlandse verzoek is in beraad bij Frankrijk, dat op het ogenblik het voorzitterschap van de Europese mi nisterraad bekleedt. Naar uit Parijs is vernomen meent de Franse regering dat de ministers van landbouw de agrarische problemen in de ïfo in de eerste week van september informeel moeten bespreken. De Franse minis ter van landbouw is van plan dit voorstel aan de overige ministers te doen bij wijze van compromis. Naar van Franse woordvoerders is vernomen zijn de EG-landen met uit zondering van Engeland in principe wel te vinden voor een vervroegde ministerraad. De meeste landen zijn er evenwel bang voor dat de vakantie- tijd niet geschikt is om de besprekin gen goed voor te bereiden. Een infor mele conferentie begin september zou de gelegenheid bieden de posities van de afzonderlijke landen duidelijker af te bakenen. Vervolg van pagina 1 zou zijn, aldus Griekse fui m rissen. Voor de Grieks-Cyprioten blij havenstad Kyrenia en omgevinr1' wel een probleemgebied vormt oi dit een Turks-Cypriisch kanti ei gaan worden, zo vrezen de Cyprioten, zou dit een blijvend kunnen vormen van waari 5 Turken hun invloed op het k c land kunnen doen gelden. je De Griekse minister van buitei zaken, George Mavros, wees hetde plan niet zonder meer van dot maar was wel van mening dril eiland een lossere bestuursvornn heeft. Volgens Mavros hebben.' kenland, Turkije en Engelan het recht om Cypriis een pi 'oplossing op te leggen. i Terugtrekken "u De regering van Cyprus is g begonnen met het terugtrekke ra, haar strijdkrachten uit de t Turkse enclaves die over he^„ eiland verdeel zijn. De enclavi den bezet door de vredesmacht Verenigde Naties, in overeten ming met de Geneefse bestands ring en de resolutie van de zc heidsraad over Cyprus. Ook Grieks-Cyprische autoriteiten nen met het vrijlaten van krijgsgevangenen. Gistermorgerfcri den 13 Turken, een kolonel, majoors een kapitein, vijf on< eieren en vier soldaten uit een gevangenkamp in Limasol oveiiec gen aan het internationale nodel.i in Nicosia. Woordvoerders van enigde Naties hebben meegedei men verwacht dat dit gebaacl goede wil door de Turken zal 1 beantwoord. ft Op het eiland zijn ook gistere!.,,: gevechten geleverd tussen het 'v Invasieleger en de Grieks-Cypri<n0 nationale garde. De gevechten h< zich voor in de Turkse dorpen n. buurt van Nicosia. Een eenhei irr de VN-vredesmacht slaagde er- vuren na ongeveer een uur tem( staken.. In Londen is officieel meegedee.' de Britse strijdkrachten op zullen worden versterkt. Nadat 600 Goerkha-soldaten overgi werden, zullen nu ook 400 commando's de Britse strijdkr1 op Cyprus versterken. In Athene hebben politieke en re leiders hun tweede oorlogsr; 24 uur gehouden, volgens waam om een plan van actie op té s voor het geval de bespreking ot dl e 6 tje I SfJ le I la Genéve over Cyprus mislukkëjdsi worden tanks en manschappen^] de grens met Turkije en naar den voor de „Turkse kust gesm' Alle militaire verloven zijn ing ken. Schip onder vuur BREST (Reuter) De Franse ne heeft gisteren een Pan t scheepje onder vuur genomen weigerde bij te draaien voor een011 ane-onderzoek. Het schip is 1st. schijnlijk geraakt, maar is terug^ ren naar volle zee. Het negeerde alle oproepen om te stoppen. ,s Frans marine-vaartuig is in de I maar de zee is te ruw om de ns mees, die nu toch stil ligt, va maken. Heden overleed tot onze diepe droefheid, mijn geliefde Man, onze zorgzame Vader en Groot vader Alexander Schrijvers op de leeftijd van 72 jaar. Sassenheim: M. Schrijvers-Hinzer Leiderdorp: M M. de Vries-Schrijvers J. de Vries Nettie Marijke Hans Wilma Anne-Marie Sassenheim: M. C. Esseveld-Schrijvers P. Esseveld Jan Alexander Peter Sassenheim, 9 augustus 1974. Nijenburg 3. De begrafenis is bepaald op dinsdag 13 augustus 2.30 uur nam. op de Algemene Begraafplaats, Hoofdstraat te Sassenheim. Vertrek rouwcentrum .Vliem'. Jacoba van Beie- renlaan 4, Sassenheim om 2.^5 uur. Wie in de Zoon gelooft, heeft eeuwig leven Joh. 3 36 In Jezus ontslapen onze lieve Man, Vader, Broer. Zwager en Oom Martin us Tuinebreijer op de leeftijd van 56 jaar. D. Tuinebreij er-de Niet Hanneke en verdere familie 's-Gravenhage, 12 augustus 1974. Roemer Visscherstraat 183. Correspondentie-adres (tijdelijk): Weststraat la, Scheveningen. Geen bezoek aan huis - Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 7.308.30 uur in de Cypreskerk, Raaphorstlaan 206. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden donderdag 15 augustus te 1.45 uur in bovengenoemde kerk, waarna de teraardebestel ling zal plaatshebben in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Aankomst aldaar te 3 uur. ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Na een kortstondige ziekte is op 9 augustus j.l. overleden, onze lieve Tante en Oud-tante Hendrika Elisabeth Lighaam in de ouderdom van 98 jaar. G. Verhage-Lanser S. Verhage A. V. Verhage-Stroman en kinderen Dordrecht, 12 augustus 1974 Bejaardencentrum „Thureborgh" Mauritsweg 157. Post-adres Kleine Beerstraat 128. De begrafenis heeft heden in stilte plaatsge vonden. In overgave aan God stierf mijn Schoonzuster en onze Tante Geertruida Martina 't Lain in de ouderdom van 73 jaar. Ravenstein: M. 't Lam-v. d. Linden Castricüm: Miep en Jan Graafland Dick, Mariena. Jan, Dineke, Gerdy en Bert je Rijswijk: Jan en Jeanne 't Lam Paul eh Alexander 's-Hertogenbosch, 12 augustus 1974 Verpleegtehuis „de Herven". Corr.-adres: Julianastraat 24a, Rijswijk. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het verpleegtehuis „de Herven", Bruistensingel 7, 's-Hertogenbosch. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag lo augustus a.s. op de Protestantse Begraafplaats te 's-Hertogénbosch (Orthen) om 12.45 uur. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in de Wederkomstkerk, Rijnstraat 10, 's-Hertogen bosch, aanvang 12.00 uur. Er bestaat gelegenheid tot condoleren in de eerder genoemde Wederkomstkerk na afloop van de begrafenis. Heden overleed, in gelovig vertrouwen op haar Heer en Heiland, onze lieve Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Aritje van Gelder-Post Uit aller naam: W. I. Spoelman-van Gelder J. Spoelman Rotterdam, 10 augustus 1974. Correspondentie-adres: Vroesenlaan 29a, Rotterdam-4. Geen bloemen - Aan huis geen bezoek Gelegenheid tot condoleren dinsdagavondvan 7.308.00 uur in de rouwkamer van „De Rusten burg" aan de Mathenesserlaan 500 en na de be grafenis in de kapel op de begraafplaats. De rouwdienst wordt gehouden woensdag 14 augustus om 1.30 uur in bovengenoemde rouw kamer waarna de bijzetting in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats „Crooswijk" zal plaatsvinden om circa 2.30 uur In haar 95ste levensjaar is „Geroepen tot eeuwige heerlijkheid in Christus Jezus" Bertlia Carpentiër weduwe van Joseph P. Dols Na de overgave aan de Heiland was haar leven vol van zijn kracht, troost, vergeving en hoop. De voorbeden van oma Dols die velen omsloten, gedenken wij dankbaar. Namens de vrienden en kennissen: Familie, Joh. Heule De teraardebestelling zal plaatshebben woensdag 14 augustus a.s. op de Hervormde Begraafplaats Rotterdam-Charlois, Charloisse Lagedijk 680. plm, 11.45 uur, na een dienst van Woord en Gebed in Huize Waelestein, Schulpplein 50, Rotterdam, aanvang 11.00 uur. Correspondentie-adres: Duinweg 4b, Den Haag. Heden overleed, nog geheel onverwacht, mijn innig geliefde Vrouw, onze zorgzame Moeder Susanna Margaretha Breuker-Laterveer op de leeftijd van 47 jaar. J. Breuker Jr Ma ja Karin Heiloo, 12 augustus 1974. Termijen 34. Thuis geen bezoek - Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer „Eenvoud", Van Ingen Schenau, Hogewoerd 84 te Leiden. Bezoek aan de rouwkamer woensdag avond a.s. van 7.008.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 16 augustus a.s. in de Nederl. Herv. „Kruiskerk" te Heiloo, aanvang 14.00 uur, waarna de begrafenis te plm. 15.00 uur zal plaatsvinden op de Alge mene Begraafplaats aan de Holleweg. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Dochter, Schoondochter, Zuster, Schoon zuster en Tante Susanna Margaretha Breuker-Laterveer Familie Laterveer Familie Breuker Familie Eikerbout Leiden, 12 augustus 1974. Heden bereikte ons het droeve bericht dat door een ongeval overleed onze telefoniste-receptio niste Margreet Koeman - op de leeftijd van bijna 21 jaar. Wij verliezen in haar een ijverige medewerkster en een prettige collega. Directie en personeel B.V. Baton Centrale, Koudekerk a/d Rijn, Honsdijk 1 a. Koudekerk a/d Rijn, 11 augustus 1974. Op 11 augustus j.l. is door een noodlottig ongeval van ons heengegaan Margreet Koeman in leven secretaresse van onze personeelsvereni ging. Haar verscheiden heeft ons diep geschokt Bestuur en leden van personeelsvereniging „Van Aalst", Koudekerk a/d Rijn. God roept een mens tot leven. Wie weet waarom en hoe? Hij moet zichzelf prijsgeven. Hij leeft ten dode toe. Wie Jezus' kelk teil drinken en zijn doop ondergaan. Zal in de dood verzinken en uit die dood opstaan. Huub Oosterhuis. Heden nam God plotseling uit ons midden weg mijn innig geliefde Man, onze zorgzame lieve Papa, onze beste Schoonzoon. Broer. Zwager en Oom Gozinus Kamphuis Hij werd 46 jaar. Nament allen: M. E. Kamphuis-Van Dijk Sandra Marco Eemnes, 10 augustus 1974 Klaproos 18 U kunt afscheid van Goos nemen dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur in het rouwcentrum waar hij ligt opgebaard: Boekweitskorrel 8 te Laren. De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 14 augustus om 13.30 uur in deGereformeerde Kerk te Laren, Kerklaan 41. De teraardebestelling zal plm. 14.30 uur plaats vinden op de Algemene Begraafplaats te Eemnes. Wij geven met verslagenheid kennis van het overlijden van onze medewerker en collega Goos Kamphuis „Gij heb mijn rechterhand gevat; Gij zult mij leiden door Uw raad en daarna mij in heerlijkheid opnemen". Psalm 73 23-24 Bestuur, -Direktie en Personeel Ned. Chr. Radio Vereniging Hilversum, 10 augustus 1974. Psalm 42 6 (onberijmd) Heden nam de Heere tot Zich, geheel onver wacht, onze lieve Moeder, Grootmoeder, Schoon zuster en Tante Dirkje Ros-Bal weduwe van Arie Ros op de leeftijd van 73 jaar. Sjaan en Piet Arie, Pieter en Michel en verdere familie Scheveningen, 10 augustus 1974. Jan van Houtstraat 95. Geen bezoek aan huis Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 78 uur in de Immanuëlkerk, Kranenburgweg 93. De rouwdienst zal gehouden worden donderdag 15 augustus te 11.45 uur in bovengenoemde kerk, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de ,Algemene Begraafplaats aan de Kerk hoflaan. Aankomst aldaar te 1 uur. Op 7 augustus j.l. Is van ons heengegaan, na een langdu rig, smartelijk, niet altijd te dragen ziekbed, mijn gelief de Man. onze beste Vader en Grootvader, Herbert de Visser Hij is 6" jaar geworden. In vol vertrouwen in zijn God. die hij in zijn laatste levensjaar pas goed heeft leren kennen, is hij gestor ven. 'Soli Deo Gloria' A. de Visser-Bügla C. Hol-de Visser J. Hol Dirk Herbert Johan Robert De begrafenis heeft, op zijn uitdrukkelijk verzoek, in alle stilte plaatsgehad. Zij is verlost God heeft haar welgedaan. Uit Canada, hebben wij het droevig bericht ontvangen dat onze lieve Schoonzuster en Tante Maartje van der Meij H. v. d. Meij G. v. d. Meij-Hoogendijk A. van Dijk-v. d. Meij M. M. v. d. Melj- van Bemmel Leiden, 5 augustus 1974. Onverwacht maar niet voorbereid ging van heen, mijn zeer gel zorgzame Vrouw, onze Dochter, Schoondochter, ter. Schoonzuster en Tai Mieke Broers-Koppie irel op de leeftijd van 53 Jaa >r ge Noordwijk, 12 augustus Hyacinthstraat 20, rl£ De overledene is opgeb in het Rouwcentrum Van 7 Luit, Haagweg 31. Lelden Bezoek aldaar woensdag 4-4.30 uur n.m. en don dag van 7-7.30 uur Thuis' liever geen bezoe De crematie is bepaald vrijdag 16 augustus a.s. 10.30 uur in het Crematoi je. 'Ockenburgh', Ockenbu JCI straat 21, 's-Gravenhage, de Laan van Meerdervoi Vertrek van Hyacinthst 20 om ca 9.30 DANKBETUIGING Voor de bewijzen van h medeleven ons betoond voi na het overlijden van onze Moeder, Groot- en Oven jsc moeder Jannetje Noopt-vam den Oen betuigen wij onze har! lap dank. Familie 1 er Scholengemeenschap voor v.w.o. en h.a.v.o. 'Christelijk Lyceum' Het bestuur van bovengenoemde scholengemeenschap roept sollicitanten op voor de volgende vacature, waarin zo spoedig mogelijk moet worden voorzien: Sollicitaties met opgave van bevoegdheid, godsdienst, staat van dienst, referenties en persoonlijke gegevens aan de rector Drs. A. Luttik, Burgemeester Visserpark 19. tel. 01720-72154 (school) of 73857 (huis). Alleen sollicitanten met een Protestants- Christelijke levensovertuiging kunnen voor een benoeming in aanmerking komen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6