iJoop 3 Visser: vader van October optochten Een streep actieve jaar onder veertig dorpspolitiek Hulp- en adviescentrum Merenwijk van de grond Toch nog hoogseizoen in Noordwijk aan Zee PvdA Haarlemmermeer evert geen wethouder Aeidenaar kleedt voor de 18e keer de feeststoet aan "Meisje overleden na aanrijding Anderhalve ton schade bij brand Jongetje viel van balcon: zeven meter Tunnelweg onder Alkeü^adelaan Marktberichten Familieberichten VERLOVINGSRINGEN v. d. WATER Wethouder Van Vegten neemt afscheid in Koudekerk Centrumplan Sassenheim aangenomen Visserijberiehten ROUW,/KWARTET VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1974 STAD EN REGIO L.3 LEIDEN In dc Merenwijk begint het hulp- en adviescentrum maan dag officieel haar werkzaamheden met een eerste spreekuur. Het centrum is ingericht in een daarvoor door de gemeente aangewezen flat, Arendshorst 19 op de eerste verdieping van een achthoge woon- kolos. In het 'centrum kunnen bewoners van de Merenwijk met hun problemen aanklóppen en worden daar geholpen bij het zoeken naar een oplossing. In principe wordt ieder probleem aangepakt. Visser, en één van zijn composities voor de komende optocht: De Zeven Provinciën. 'ajj I .^door Jaap Kamerling renjLELDEN Al zo'n drie maanden lang werkt Leidenaar Joop Visset met acht vaste krachten in hoogspanning aan de voorber nd'vi i ding voor de 3 oktoberfeesten. Zij zijn liet, die elk jaar de fraaie praalwagens voor de grote optocht in elkaar zetten. Ze hebben daar een ;eweldige routine in gekregen want zo'n praalwagen wordt in een paar dagen in elkaar gezet. De lieer Visser zit al veeVtig jaar in liet :lamevak en dit jaar wordt bet al de 18e keer, dat hij de 3-oktoberoptocht 'aankleedt'. rlij is op het ogenblik in een hal van wat^e Touwfabrieken in Leiderdorp bezig iet de constructie van tien praalwa gens, die de volgende 'onderwerpen' beeld brengen. De Zeven Provin ciën (het klassiek geworden oorlogs schip, de wagen die het schip ver roert heeft een 'lengte van twaalf neter); Een stuk stadhuis; De tent tan de Spaanse belegeraar de Valdez; Juiven. die de post van buiten de {tad tijdens de belegering overbren gen naar 'Dr Burcht'; De Vrijheids- )om, omringd door meisjes getooid C.foiet linten; De bezetting '40-'45; Leeuw LEIDERDORP De 5-jarige Anita iA'uppens uit de Rietschans in Leider- Idorp is woensdagmiddag rond 5 uur om het leven gekomen toen ze plotse- jlüig het Engelendaal, ter hoogte van 1de flat Wïlddreef overstak. Ze werd {geschept door een auto, die bestuurd "werd door een 29-jarige man uit Hei- fueoord. De auto was een andere auto M,aan het inhalen. Onmiddellijk is het [kind overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis, waar het niet veel flater is overleden. ber.f .HAARLEMMERMEER Vermoede- ijk door het vullen van olie in een ank, waarbij gemorste olie bij een ka chel terecht kwam, ontstond brand in icn grote landbouwschuur van foura- [ehandel Van der Bijl aan de Aals- j. meerderdijk, waarin zaden, mais en 1 arwe lagep opgeslagen. Door over- 'aaiende vonken vlogen nog twee indere schuren in brand. De brand weer van Badhoevendorp, Rijsenhout jn Hoofddorp, bluste de brand. De per'fchade wordt geschat op ruim jijt 150.000. De- met adelaar met op de achtergrond een portret van de koningin; Een geuzensloep; Het vinden van de huts pot, met de Hutspotjongen; De Verga derzaal, waarin de Statenvergadering van Dordrecht plaats vond en de Slotapotheose met de 11 provincie- vlaggen. De wagens zijn ontworpen door de heer Dr Vrocm. directeur van een zeefdrukkerij in Sassenheim en be stuurslid van de 3-oktober Vereniging. De heer Dr Vroom heeft ook de leiding van de optocht. Straatversieringen Joop Visser is ook al een tijd bezig met het in elkaar metten van de straatversieringen tijdens de feest- week. Het worden bogen van plastic met plastic-nylon gaas ertussen. Op de bogen staan de zogenaamde noodmun ten afgebeeld. De yersiering is van een zodanige samenstelling, dat zij weer en wind kan doorstaan. Dit jaar wordt voor het eerst voor de constructie van de praalwagens ge bruik gemaakt van materialen, die vorig jaar qok voor de optocht wer den gebruikt. De nieuwe werkruimte van het reclamebureau in de Touwfa brieken is namelijk groot genoeg om gebruikte materialen op te slaan. Dit werkt sterk kostenbesparend en verge makkelijkt de service-veïlening. Toch kosten de praalwagens nog zo'n 3500 gulden gemiddeld per stuk, afgezien van der verdere opschik (bloemen) en de vergoedingen voor de figuranten. LEIDEN Woensdagmorgen is om 17.58 een anderhalf jarig jongetje van een achterbalcon aan de Verdistraat naar beneden gevallen. Het jongetje, Denis Schaafstra viel zeven meter la ger op het trottoir. Hij was nog bij kennis, toen hij naar het Academisch Ziekenhuis werd overgebracht. De aankleding van de 3-oktoberop- tochten vormt lang niet de enige activiteit van het reclamebureau van Joop Visser'. Er wordt hier altijd erg hard gewerkt' zegt hij. 'Ik kom uit een gezin van 14 kinderen en m'n vader had een slagerij. 'We moesten allemaal erg hard mee werken en we kregen een harde katholieke opvoe ding'. De heer Visser, die 59 jaar is en zelf drie kinderen heeft, is gebo ren in de Morsstraat, destijds een echte volksstraat, zoals hij zegt. Hij is blij daar opgegroeid te zijn, 'want je doet in zo'n volksstraat enorm veel mensenkennis op'. En dat is voor z'n werk erg belangrijk omdat je als reclameman precies moet weten wat het publiek mooi vindt Ideetjes Zelf werkt Joop Visser ook keihard. Hij staat soms midden in de nacht op om ideetjes, die hij plotseling krijgt, uit te werken. Ook komt het voor, dat hij om vier uur 'S ochtends al aan z'n dagtaak begint. Behalve de 3-Oktoberoptochten ver zorgt hij ook de verschillende corso's uit de omgeving. In april gaat hij een groot corso in Rotterdam cpzetten, dat qua omvang de corso's van Aals meer en Rijnsburg gaat overtreffen. Het corso wordt gefinancierd door grote ondernemingen als de KLM en Esso. Door deze opdracht en het werk voor de omroepen Tros, Vara en Ncrv is er de komende winter genoeg werk voor Visser. Zaterdag aanstaande rijdt de jubileum-praalwagen van de Ncrv en het Haagse bloemencorso mee. ook een productie van Visser. Visser houdt veel van z'n werk. maar is cok een groot aquariumliefhebber. Hij is erelid van de Duitse cn de Nederlandse bonden van aquarium liefhebbers. In Berlijn werd hij de geestelijke vader van de aquariumwe reld genoemd. Al drie keer zette hij een grote aquariumtentoonstelling op; tentoonstellingen, die in totaal 140.000 bezoekers trokken. Enkele jaren gele den organiseerde hij de druk bezochte aquariumtentoonstelling in de Hortus in Leiden. Er kwamen daar zo'n 50.000 liefhebbers. Nog wekelijks ko men er brieven binnen van vooral buitenlanders, die vragen wanneer de volgende expositie wordt gehouden. Dat zal volgend jaar zijn. Een harde werker, Joop Visser, die altijd druk bezig is. maar ook iemand, die veel van geintjes houdt en goed- lachts is. Zijn levensfilosofie: 'Het leven is geven en nemen en de me ning van een ander verdragen: cok moet je dingen kunnen vergeten'. Aan het centrum zijn vijftien mede werkers verbonden die op maandaga vond tussen 8 en 9 en op woensdag en vrijdag van 11 tot 12 's morgens om beurten spreekuur houden. De vijftien hopen dat wanneer de Meren wijk wat groter zal zijn veel werk kan worden gedaan door bewoners van de wijk zelf. Het hulp- en adviescentrum is het eerste in zijn soort in Leiden. Het centrum is ontstaan uit een streven wat lijn te brengen in de structuur van Leidse stichtingen en instellingen die zich met geestelijke volksgezond heid bezighouden. Een speciale werk groep, waarin vertegenwoordigers zit ten van allerlei instellingen in Leiden heeft zich bezig gehouden met 'de vraag hoe men kan breken met al die eigen hulpverleningsinstituutjes', zo als woordvoerder L. J. Menges het aanduidt. Het resultaat is het hulp en adviescentrum Merenwijk. De in stellingen die samenwerken zijn: de RK Stichting voor Kinderbescher ming, het Medisch Opvoedkundig Bu reau, Bureau Moederhulp, de Rijksu niversiteit, Stichting" Bureau Maat schappelijk Werk, Stichting Interkruis Leiden, de Gemeentesecretarie-afdelin gen voor maatschappelijke aangelegen heden en voor volksgezondheid, de Stichting Dienstencentrum Leiden, Stichting Gezinsverzorging Leiden en de afdeling gezinsmaatschappelijk werk van de gemeentelijke sociale dienst. In de flat aan de Arendshorst zal ook de doorstromingsambtenaar spreekuur houden en zullen de admi nistraties van de wijk en van kerken worden ondergebracht. Het hulp- en adviescentrum is mogelijk geworden dankzij een gemeentelijke startsubsi die van 5000 gulden. De reden waarom men juist in de ROELOFARENDSVEEN B. en W. onderzoeken momenteel de mogelijk heid voor een tunnel onder de Alke- madelaan. Dit in verband met de on'sluiting van dit gedeelte van be stemmingsplan 'De Gogh' ten opzichte van de te stichten scholen. USSE De afgelopen week leek het er op dat de prijzen zich iets herstelden niet name van dc soort Apeldoorn. Ook voor sommige narcisse-variëteiten wedden betere orijzen betaald en dat geldt ook voor de crocussen met name in de kleur geel. Dat wil nog niet zeggen dat reeds een blijvende verbetering kan worden gesignaleerd: de acuto vraag van dc export op de USA zal aan de opleving niet vreemd zijn. Slede door de vakanties in Duitsland zijn op de Vrije Bloemenveiling H.B.G. de prijzen van snijbloemen aan de matige kant. Vooral gladiolen spiders en liatris worden te matig betaald. Andere artikelen zoals freesia anjers en rozen gaan nog voor redelijke prijzen weg. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling Aanvoer 9G00 bloemkolen 1G0 ton waspeen 6300 bos penen Prijzen waspeen AI G40 890 II 310 870 BI 720 1040 Cl 890 98 Bloemkool G 1 81 124 II 22 87 8 68 14 II 22 44 Andijvie 14 35 Bos peen I 7S 83 11 49 91 Breekpeen 450 1220 Bos kroten I 520 620 Krulpetersclie 33 Prlnsessebonen 9» Rode kool 2o 29 Savoyc kool 36 41 Selderij 10 25 Sla 6 20 Snijbonen 1 210 Spinazie 41 Spitskool 64 Uien 370 680. Merenwijk met deze vorm van samen werking is bégonnen, is dat de Meren wijk nog vrij klein is. Dat hééft het voordeel dat het centrum niet onmid dellijk wordt overspoeld met werk, waardoor het langzaam met de uit breidingswijk kan meegroeien. Wan neer deze manier van hulpverlening inderdaad een succes wordt, zal men ernaar streven het in andere wijken van Leiden op eenzelfde manier in te richten. Endegeest-J elgersma samenwerkingsverband LEIDEN Dc socialist Van Aken heeft een amendement ingediend op het voorstel van B. en W. waarin de ontkoppeling van het psychiatrisch ziekenhuis 'Endegeest' en de psychia trische universiteitskliniek 'Jelgersma- kliniek' wordt voorgesteld. Na die ontkoppeling zou het zakelijk beheer van de Jelgesmakliniek worden over gedragen aan het Rijk. De heer Van Aken' is het hier wel mee eens voor de korte termijn, maar hij wenst voor de langere termijn uit te spreken 'dat voor het beheer van de poliklinische en klinische facilitei ten in 'Endegeest' enerzijds en de psychatrische afdelingen van de uni versiteit en het Acadeiriisch Zieken huis anderzijds gestreefd dient te worden naar een zo intensief mogelijk samenwerkingsverband. Hij denkt dan bij voorkeur aan een gemeenschappe lijke publiekrechtelijke regeling tus sen universiteit. Academisch Zieken huis, gemeente Leiden en zo mogelijk de provincie Zuid-Holland. NOORDWIJK Wat velen niet meer verwachtten is toch gebeurd. Het hoogseizoen heeft zich duidelijk met ingang van vorig weekend 'gemanifesteerd'. De schoolvakanties in de duitse deelstaat Nord- rhein-Wesfalen, bleken toch weer bepalend te zijn voor de bezettings graad van de Nederlandse kust. Althans wat Noordwijk betreft. v 'Augustus is weer de topmaand voor ons', zegt VW-directeur W. Roovers uit Noordwijk. 'Het was vorige jaren niet anders en dezelfde tendens werd ook nu verwacht, al konden velen in de toeristische bedrijfstakken zich niet voorstellen dat augustus nog wat zou goed maken, na het slechte begin van het seizoen. Als het weer nu nog wat zonniger blijft, komen misschien ook de laatste thuisblijvers nog naar onze badplaats toe. Mogelijk dat dan ook de resterende open plekjes wor den bezet', aldus een hoopvolle Roo vers. Een feit is dat veel vakantiegangers tot het laatste moment hebben ge wacht met het reserveren van logiesa- dressen tot het weer iets beter zou worden en \elen nu op de bonnefooi naar de badplaats komen. Hoewel, volgens de heer Roovers spelen de financiën oen rol en springt men zuiniger met het geld om. Dagjesmen sen en weekendgasten zullen echter nog veel goed kunnen maken in Noordwijk. Overleden Maria Christina Brlcr-Verltave 68 Oegstgcest Spaargurenslraal 26 begrafe nis maandag 12 aug. om 3uur op begraaf plaats bij de Groene Kerk Oegstgeest. Finrus Jacobus Wassenaar 68 Voorschoten Horstlaan 12 begrafenis maandag 12 aug. om 12 uur op 'Roscnburgb'. Nicolaas Henricus Hekker 62 Voorhout Herenstraat 40 Uitvaartsdlcnst vrijdag 9 aug. 's ochtends om 10.30 ln de parochiekerk van de H. Bartholomeus te Voorhout waarna begrafenis op liet parochiekerkhof. f ADVERTENTIE)' De ruimste keuze De beste merken Blijvende service Gratis graveren, desgewenst handgravure. De KONING der VERLOVINGSRINGEN Haarlemmerstraat 181 Dorepaal in de steek gelaten JAARLEMMER MEER Tijdens een langdurige vergadering in het lemeentehuis in Hoofddorp, vergaderde het seniorenconvent over ie verdeling van de wethouderszetels. Het kwam daarbij tot felle iiscussies. De PvdA liet weten niet achter het door WD en CDA voorgestelde college te staan en geen wethouder kandidaat te stel len. De zittende PvdA-wethouder, W. Dorrepaal, heeft het daar moei- ijk mee, want zowel WD als CDA stelden hem voor als wethouder te handhaven. KOUDEKERK Wethouder Van Vegten is aan zijn laatste maand bezig als loco-burgemeester cn wet houder. Hij heeft zich niet kandidaat gesteld voor herverkiezing in Koudekerks gemeenteraad. 'Zevenen zestig jaar is een geschikte leeftijd om eruit te stappen', meent de man die in 1935 zijn entree maakte in de gemeentepolitiek. 'Sinds mijn pensionering in 1972 heb ik veel meer tijd gekregen voor de gemeen te. Maar je moet een geschikte tijd zoeken om eruit te stappen. Wanneer je ziek wordt moeten ze soms maanden op je wachten'. vergadering stond onder voorzit- erschap van CDA'er P. J. Rijpstra, ie namens WD en CDA liet weten een voorstander van te zijn de uidige wethouders te handhaven, imdat zij hun werk uitstekend deden. lok de heer Dorrepaal, wethouder an onderwijs, jeugdzaken. Alleen in Ie plaats van de heer G. van Beem. om gezondheidsredenen voor de aad, bedankte, zou een andere wet- louder moeten komen en voorgesteld ferd hienvoor J. M. Hoffman van de tyD 'kandidaat te stellen. Een moei- ijk te verteren voorstel voor de PvdA ie stellig rekende op twee wethou- erszetels. Jverleg iezegd werd dat PvdA en PPR die in laanlemmermeer zeer nauw samen- Perken, een derde van de stemmen ladden en dat zij daarom het voorge telde moeilijk aan hun kiezers kon- len verkopen. Overigens kloppen de ijfers van de progressieven niet hele- Jaal. De PvdA had 21,9 procent en de PPR 5,6 procent van de stemmen bij de laatste raadsverkiezingen. De PvdA rekende al op twee wethou derszetels, vandaar ook dat zij onlangs lieten weten de heer J. Licher, als eerste wethouderskandidaat naar vo ren te zullen schuiven. Bij twee wet houderszetels zo ude heer Dorrepaal dan kunnen aanblijven. PvdA en PPR trokken zich tijdens de vergadering enige tijd terug voor overleg. Wet houder Dorrepaal bleef op de publie ke tribune de gang van zaken volgen. Vooral de heer J. R. Kool (PPR) kon zich niet met de voorgestelde kandida ten verenigen. Verklaard werd dat de PvdA en PPR wel achter het pro gramma staan, hoewel dat niet bete kent dat bedoeld programma kan wor den uitgevoerd. Wat de wethouders betrefc trokken PvdA en PPR zich terug. Men prakkizeerde er niet over een kandidaat te stellen. De kandida tuur van wethouder Dorrepaal wordt niet gesteund. Verwacht wordt dat hij zichzelf zal terugtrekken. De heer Kool: 'Wij vinden het niet verant woord aan het voorgestelde college van B. en W. deel te nemen'. Zo'n negenendertig jaar in de ge meentepolitiek brengt heel wat hoog tepunten met zich: de oprichting van woningbouwvereniging Goed Wonen in 1941 toen een jaar eerder door een bombardement een aantal woningen in Koudekerk werden verwoest. 'De Duitsers gaven tijdens de oorlog geen vergunning voor de wederopbouw', herinnert de scheidende wethouder zich. 'Er was weinig materiaal. Wat er was hielden ze zelf voor hun oorlogshandelingen'. Eerst in 1948 kon Goed Wonen de eerste 14 huizen in gebruik nemen. Nu beloopt het aantal huizen dat Goed Wonen be heert de 400. Burgemeester Verheul heeft de woningbouwvereniging opge richt en vanaf het begin heeft de heer Van Vegten in het bestuur geze ten. De zestien bejaardenwoningen in Nieuw Poelgeest vormden een ander hoogtepunt in de politieke loopbaan van wethouder Van Vegten, ook het slaan van de eerste paal voor het verzorgingstehuis Rhijndael, waar 52 wooneenheden zijn. 'We zijn nu bezig met 42 woningwetwoningen in Dorp Oost-4, het nieuwe bestemmingsplan. 'Er zijn een aantal bezwaarschriften geweest, die de bouw hebben ver traagd. Anders waren we vorig jaar al begonnen. Dat is jammer want de huren zullen daardoor tien procent hoger uitvallen. De mensen die hier zijn komen wonen een paar jaar gele den hebben de bezwaarschriften inge diend. Ze hebben een huis gekocht net aan de rand van het dorp. Wan neer er dan verder wordt gebouwd zijn ze bang dat de waarde van hun woning zal zakken. Maar ze vergeten de belangen van de woningzoekenden. En dat zijn er nog heel wat in Koudekerk'. Zijn werk voor Goed Wonen zal we- thèouder Van Vegten ook na zijn afscheid van gemeentelijk Koudekerk blijven voortzetten. Ook de totstandkoming van het Prins Willem Alexanderzwembad herinnert zich wethouder Van Vegten als een. groots moment. Burgemeester Waver ijn had het ontwerp voor het bad gekregen van een Oostenrijkse archi tect, gratis e/i voor niks. Het behoef de slechts te worden aangepast aan de plaatselijke omstandigheden. Voor de realisering van hét bad was een bur gerzinactie gehouden, die 33.000 gul den opleverde. Een niet gering bedrag voor een gemeente met 2200 inwo ners. Na het overlijden van burgemeester mr. De Herder is wethouder Van Vegten ruim een half jaar loco-burge meester geweest. Hij heeft het uitste kend gedaan, vond ook commissaris mr. Klaassesz. Koudekerk, meent we thouder Van Vegten, is een aantrek kelijke gemeente met een actief vere nigingsleven. Je verwacht ook niet anders als je er zo veeK jaren met plezier woont en werkt. Personen Zijn politieke wensen zijn nog lang niet vervuld: 'Ik betreur het dat in Koudekerk de CDA nog niet van de grond is gekomen. Wat in andere gemeenten wel lukt, schijnt hier nog niet te kunnen. Vanaf de oorlog zijn de AR en de CHU hier al met een ThUÏS gezamenlijke lijst, uitgekomen. Dit jaar lukte het nog niet om met een lijst van drie christelijke partijen uit te komen'. Wethouder Van Vegten is via de vakbeweging in de gemeentepolitiek gekomen. 'Ze hadden me kandidaat gesteld op de derde plaats. Collega's en andere werknemers zeiden: die moet er ook in. En zo ben ik 'ook gekomen. In een klein dorp wordt meer gekeken naar personen dan naar partijen'. De portefeuille sociale zaken beheert de wethouder, die er trots op is dat in tegenstelling tot elders in den lande, in Koudekerk arbeidsplaatsen genoeg zijn. 'Ik heb zelf de crisis mcegamaakt, toen mensen met veer tien kinderen tien gulden per maand kregen, waar ze alles van moesten bekostigen. Sommigen waren twee jaar jverkeloos. Nee ik ben blij met de industrieën die we hebben'. Vijfentwintig jaar is de scheidende gemeentepoliticus kerkeraadslid ge weest in de Nederlands Hervormde Kerk, de eerste periode als diaken, daarna als ouderling. Daarvoor was hij voorzitter van de jongemannenver- eniging. 'Di ehad je toen nog'. Ook is wethouder Van Vegten voorzitter van de christelijke besturenbond en twee de voorzitter van de al genoemde woningbouwvereniging Goed Wonen. Vele jaren :s hij ook voorzitter ge weest van het nu opgeheven Rijn- zicht. 'Als je actief bent in een kleine gemeente', zegt de heer Van Vegten over dp vele functies die hij heeft bekleed, 'dan pakken ze je voor aller lei dingen*. 'Mijn jongste zoon is een tijdje gele den getrouwd', zegt wethouder Van Vegten, 'daarom wil ik het nu wat kalmer aan gaan doen en wat meer thuis zijn. Mijn vrouw heeft de kinde ren alleen moeten opvoeden, want ik was vroeger niet één avond thuis. De kinderen waren wel thuis, dus mijn vrouw zat nooit alleen. Maar nu alle kinderen de deur uit zijn, wil ik wat meer thuis zijn. Aan mijn vrouw heb ik enorm veel steun gehad. Ik ben dankbaar dat ik het allemaal heb mogen doen. Je gezondheid is toch maar een gave. Iemand anders mag er gerust anders over denken, maar het werk dat ik heb gedaan heb ik als een opdracht gezien. En gezien de resultaten ik heb er allemaal aan mee mogen werken'. Overigens wordt in Duitsland genoeg aandacht besteed aan Noordwijk. (\n- langs kwam er nog een reporter van 'Schone Welt' naar deze badplaats voor het maken van een uitgebreicJp reportage. SASSENHEIM Een tjokvolle tribu ne dinsdagavond in de Sassenheimse raadszaal, omdat het centrumplan die avond in de raad aan de orde zou komen. Zelfs een deel van de commis siekamer moest worden gebruikt om alle belangstellenden te herbergen. Raadslid Wagner kwam met een voor stel de noord- en de zuidzijde van de Kerklaan voor de tijd van tien jaar te bevriezen. VVD-er Rotteveel steunde dit voostel. 'Een brevet van onvermo gen', noemde loco-burgemeester Wes terbeek het voorstel van Wagner. De KVP-fractie vroeg na enig heen en weergepraat om een schorsing van de vergadering. Na een schorsing kwam Wagner met een nieuw voorstel: bevriezen voor vijf jaar en dan een rapport samenstellen. Voor dat laatstr' voelde het raadslid Van Biezen niets. Loco-burgemeester Westerbeek wees erop dat zo'n onder zoek veertigduizend gulden zal gaan kosten. Het centrumplan werd uitein delijk door de raad aangenomen. De noord- en zuidzijde van de Kerklaan zullen voor vijf jaar worden bevroren. Over het al of niet laten maken van een nieuw rapport zal over vijf jaar worden beslist. Bij de ingekomen stukken was een motie van raadslid Wagner, dat een brief aan de minister van verkeer en waterstaat behelsde. >In de brief zou de raad, wanneer die accoord ging, kunnen uitspreken dat de aanleg van de Schijrholspoorlijn een ernstige aan tasting is van het natuurschoon t'n het agrarisch gebied. De raad ging akkoord ondanks het voorstel van lo co-burgemeester Westerbeek, die in formatie van de NS wilde afwachten. Voor de bouw van een sporthal zijn er gunstiger perspectieven dan voor de bouw van een zwembad. Dat staat in een rapport dat ook in de raad werd behandeld. In het rapport staat voorts dat er in Sassenheim vier gymnastieklokalen te weinig zijn. Raadslid Montfoort wilde het gym nas- tiekgebouw op het schoolsporheid met twee lokalen uitbreiden. Wet houder Mazee zei dat het niet moge lijk is, omdat de Don Boscomavo een gymzaal gaat bouwen! Aan Digros zal 530 vierkante meter grond aan de Concordiastraat worden verhuurd. Di gros zal de grond als parkeerterrein gaan gebruiken. BESOMMINGEN 1J.MUIDEN Per 1 kg in guldens: tarbot 8.32-7.51; grote tong 13.11-12.88; grootmiddel tong 13.27-12.98: klclnmiddel tong 11.88-11.34; tong I 9.02-8.60; tong II 6.46-6.20; per 40 kg In fculdens: schel vis 1 90-72; schelvis 2 108-88; schelvis 3 192: schelvis 4 90-70: wijting 3 52-25: wijting 4 47-41; schar 42-20: pilchards 15.20-15; horst- makreel 12-8: makreel 3 21.20-17.60; steen- bolk 27-24: schol 1 72-49; schol 2 72-50; schol 3 82-51; schol 4 67-51; kabeljauw 1 84-60. kabeljauw 2 92-60; kabeljauw 3 94-68: kabel jauw 4 84-67: kabeljauw 5 80-65: tarbot 252- 100; griet 157-70; tongschar 120-48: poontjes 15-8; krab 24; makreel 1 47-40: makreel 2 24 80-20: haring 1 34-23.80: rode poon 2 128; rode poon 3 73-3/. Aan de donderdagmarkt werd aangevoerd: 800 kg tong; 37 kisten tarbot en griet; 112S kisten kabeljauw; 68 kisten schelvis; 150 kisten wijting; 973 kisten schol; 85 kisten schar; 4631 kisten haring; 263 kisten ma kreel: 278 kisten pilchards; 245 kisten di- De besommingen waren: VL 121. 1.0S0: KW 144 22.000; UK 137 17.000: UK 168 22.100. VD 9 910: VD 15 3.000: VD 25 900; WR 1 6.000: WR 57 46.000; YB 25 2.000: ZL 6 2.000; Til 24 6.300: IJM 20 20.000; GO 24 9.000: cn 43 6.400: UK 141-271 68.000; UK 141/128 52.000; UK 78/107 3.900; UK 200/234 2.100. KATWIJK AAN ZEE Donderdag versche nen aan de haringafslag KW 43 851 IJM 9 26 KW 144 104 KW 101 25 KW 153 51 KW 170 797 IJS! 36 2802 pak Prijs stcurharlng 107 126 Volle 146 159 Pakken volle 3910 per 23 kg Steur 2930 per 23 kg. SCHEVENINGEN 8 augustus. Besommingen trawlers: SCII 56 1235. Besommingen kustvissers: SCH 25 1890 SCH 41 3060 SCH 68 5770 SCH 82 870 SCH 132 10 525 OD 2 2760 OD 17 8620 GO 23 11.140 TH 10 8670 TH 24 7630 TH 26 10.570 TH 36 7300 TH 42 8810. Besommingen spanvissersO SL 7 en SL 42 45000. Noteringen per kg; tong g 12-1228 tong gm 1228-1248 tong km 1128-1139 tong I 859- 923 II 645-686 Tarbot I 829-843 II 652- 672 III 506-546 IV 349-389 griet I 479- 486 II 250-259. Per 40 kg: schol gm 82-104 schol m 76-100, schol fcl 61-70 wljtiAg gestr.35-57 dicht 23- 26 rode poon I 100-140 II 50-75 schar 2240- 37 kabeljauw m 82-95 kabeljauw I 80-86 kabeljauw II 75-80 kabeljauw III 86-105 verse haring 2640-29 verse makreel 1760-70, Per 100 kg: kabeljauw gr 235-285. Notering gezouten haring per kantje: groen klein 158-200 zout klein 130-150 zout groot 140-145 stcurharlng 110-120. Aanvoer: 1225 kg tong en tarbot 530 kisten kabeljauw 150 schol 530 wijting 110 schar 40 poon 120 makreel 1615 haring 584 kantjes gez. haring. Verwachte aanvoer voor vrijdag: ca 20 kustvissers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3