Toename werklozen in Zuid-Holland f s Hollanders gaan over op h Wereld in vlammen Zondag intrede ds. J. W. Hulman geref. Zoetermeer FC Amsterdam oefent in 's-Gravenzande Werkloosheid Delft stabiel en in het Westland gestegen FAMILIEBERICHTEN Plaats een koerier >o" M II wam 1Wi praktijkdiploma boekhouden m.b.a. - s.p.d. - marketing boekhouden m.o. handelswetenschappen m.o. f«V sekretaresse 'i medewerk(st)er TROUW/KW ARTET VRIJDAO 9 AUGUSTUS 1974 Kl Veel vraag naar metaalarbeiders DEN HAAG Het aantal werkloze mannen in Zuid-Holland is ge durende de maand juli met 399 toegenomen, waardoor de provinciale (geregistreerde) arbeidsreserve bijna de 17.000 heeft bereikt. Deze ontwikkeling wijkt duidelijk af van die, welke gedurende dezelfde periode van het vorig jaar kon worden waargenomen. Het aantal werkloze mannen liep toen terug met 189. Onder de Zuidhollandse vrouwen is de werkloosheid in juli nog aanzien lijker toegenomen, namelijk met 217. In totaal bedraagt het aantal werkloze vrouwen in de provincie nu ruim 5000V.l 1 1 1 De toename van het aantal werklozen is overigens voor een belangrijk deel toe te schrijven aan de toetreding van 'schoolverlaters' tot de arbeidsmarkt. Opmerkelijk is, dat het aantal werklo zen jonger dan 19 jaar in Zuid Hol land beduidend minder is, dan het landelijk gemiddelde. Vooral bij vrou wen- is het verschil bijzonder groot. In Zuid Holland bestaat 6.4 pet van het aantal vrouwelijke werklozen uit jeugdigen, terwijl het landelijk ge middelde 22 pet bedraagt. De grootste toename van de werkloos heid deed zich in Zuid Holland voor in de sectoren bouw. handel en admi nistratie. Bij vrouwen is ook een stijging waarneembaar van werkloos winkelpersoneel. Een merkwaardige situatie doet zich momenteel voor in de metaalsector. Het aantal werklozen in deze sector bedraagt in Zuid Holland ruim 2000. Daartegenover staat echter, dat er momenteel door het bedrijfsleven in totaal bijna 9000 metaalarbeiders ge- (ADVERTENT1E) Mens durf te leven... 1 Maar sluit uw ogen niet voor de risico's p die ook aan üw leven 4 verbonden zijn. Raadpleeg 4 daarom uw verzekering- 4 adviseur. Hij kent E&L. p ZOETERMEER Ds. J. W. Huis man, gereformeerd predikant in Op perdoes, die een beroep heeft aange nomen naar Zoetermeer zal op zondag 11 augustus 'zijn intrede doen in de geref. kerk aan de Stationsstraat om 18.30 uur. Ds. Huisman is géboren in 1944, zijn eerste gemeente was Opper does, waar hij in september 1970 zijn intrede deed. Ds. Huisman zal beves tigd worden door ds. Joh. Heule, predikant in Den Haag. vraagd worden. Maar deze vraag be treft voornamelijk machinebankwer kers en ijzerwerkers en in deze me- taalberoepen is het aantal werklozen juist zeer gering. De grootste werkloosheid onder man nen is momenteel waar te nemen in het rayon Leiden, namelijk 3,6 pet van de totale beroepsbevolking. Op de tweede plaats komt Den Haag met ruim 3 pet en op de derde plaats Rotterdam met 2,7 pet. Ook in Mid- delharnis is momenteel de werkloos heid meer dan normaal, namelijk 2,5 pet van de beroepsbevolking. Van de totale provinciale arbeidsre serve is echter bijna 70 pet terug te vinden in Leiden, Den Haag en Rot terdam. 's-GRAVENZANDE De 's-Graven- zandse Sportvereniging is erin ge slaagd voor morgen een bijzonder sterke tegenstander naar het Juliana- sportpark te halen. Niemand minder dan eredivisionist FC Amsterdam fun geert als opponent. De ontmoeting wordt geleid door de heer B. T. Booy uit Berkel, die om 16.00 uur laat beginnen De ploegen zijn als volgt samenge steld: 's-Gravenzandse SV: Van Koo- ten; Koole, R. van Drongelen, Stolze en. Roosenboom; Pajic. Moritz en Dp Zoete: Koedood. Van Roon en Ven man. FC Amsterdam: Jongbloed; Flinke- vleugel, Fransz, Koopman en Bianchi; Van der Merkt, Visser en Dekker; Husers, Jansen en Van der Lem. De NCRV-sportshow zal zaterdagmid dag flitsen uitzenden van dit treffen, terwijl mogelijk ook de NOS televisie- DELFT De werkloosheid in Delft heeft zich na een sterke stijging gedu rende de vorige maand nu weer gesta biliseerd. Delft blijft hierdoor onder het provincie-niveau. Er is nog wel een stijging te zien in de administratie sector. Een groot deel van de openstaande aanvragen in Delft liggen in de metaalsector, name lijk 318 op een totaal van 684. Het blijkt hier vooral te gaan om de vraag naar vakmensen. De grote vraag naar metaalarbeiders blijkt samen te han gen met de vraag naar deze mensen in 'het Rijnmond-gebied. 1919 1974 Op dinsdag 20 augustus a.s. hopen onze geliefde Ouders Grootouders en Overgrootouders Arie PHigge Leuntje PluggerSpaans hun 55-jarig huwelijk te gedenken Scheveningen, augustus 1 Westduinweg 1451. Hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen Op 23 augustus 1974 hopen onze Ouders P. v. d. Mey en J. v. d. Mey-Knetsch hun 40-jarige echtvereniging te herdenken. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Oegstgeest- J. v. d. Mey D. v. d. Mey-Schalk Cora, Pieter, Anjo F. R. J. v. d. Mey A. P. v. d. Mey-v. Egmond Connie, Petra Den Haag: K. v. d. Bent-v. d. Mey L. v. d. Bent Peter Nieuwveen: J. v. Tol-v. d. Mey W. v. Tol Maurice Oegstgeest, 9 augustus 1974 Rijnzichtweg 128. Receptie van 17.00 - 18.30 uur in „Voorhof", Vliet NZ te Rijnsburg. Frits Heil en Marianne Meijer gaan trouwen donderdag 15 augustus a.s. in het Gemeen tehuis te Leimuiden om 14.15 uur. Kerkelijke inzegening om 15.45 uur in de Bankraskerk te Amstelveen. Receptie van 17.00 tot 19.00 uur in de Bankraskerk. Max Havelaarlaan 435 in Amstelveen. Marne 104, Amstelveen y Molenkade 5. Leimuiden Augustus 1974 Toekomstig adres- Marne 104, Amstelveen. D.V. op 15 augustus a.s. hopen onze Ouders Th. Griffioen en M. E. C. Griffioen-Baart de dag të herdenken, dat zij 40 jaar gehuwd zijn. Receptie: vrijdag 16 augustus a.s. in de zaal van de Rehobothkerk, Noordsingel 90-92 te Rotterdam van 19.00- 20.30 uur. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Rotterdam. Berkelselaan 5. Op Zijn tijd heeft God tot Zich genomen onze lieve Zuster Alida Messing in de ouderdom van 82 jaar. Uw ogen zullen de Koning zien in Zijn schoonheid. Jesaja 33 17. Zr. A. Messing Zr. C. Messing Namens Bestuur en Zusterkring: Zr. H. Verbecke Besturend Zuster Di. J. C. Hooykaas Voorzitter Ds. A. M. Nortier Predikant-Directeur 's-Gravenhage, 7 aug. 1974. Diakonesseninrichting. Bronovolaan 5. De overledene is opgebaard In de rouwafdeling van Bro- novo'. Bezoekuren: 13.30- 15.30 uur. De uitvaartdienst is bepaald op zaterdag 10 augustus a.s. te 10.00 uur in de Kapel van de Diakonesseninrichting 'Bronovo', Bronovolaan 5, waarna de teraardebestel ling zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats f Kerkhoflaan) te ongeveer 11.00 uur. „De Heer is mijn herder, mij ontbreekt niets" Psalm 23 Heden nam de Heer tot Zich onze lieve Moeder en Grootmoeder Hinderika Wijma geb. Groenewold op de leeftijd van 88 jaren. Sedert 21 november 1929 weduwe van Fyederik Wijma Beilen: H. Wijma I.. Wijma-Maring Fred, Ineke, Henny, Henk Pernis: H. V. Teule-Wijma G. Teule Jan Gert - Ingrid Riet - Ad Scherpenzeel: L. J. Wijma J. M. D. Wijma-Bronmans Anneke Rotterdam, 8 augustus 1974 Corr.adres: Velsenaersfraat 17, Pernis. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van 'De Elf Ranken' Aesopusplaats 2 te Rot terdam, bezoek aldaar vrijdag van 18.45 tot 19.15 uur. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 12 au gustus te 14.00 uur op de begraafplaats v. d. stichting 'Vrederust' te Bergen op Zoom. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in de aula van deze begraafplaats, welke aanvangt te 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de foyer van het gebouw 'De Sprenge'. Degenen die haar de laatste eer wen sen te bewijzen worden verzocht te 13.00 uur samen te komen in het gebouw 'De Sprenge' op het terrein van de stichting 'Vrederust' te' Ber gen op Zoom. De Here heeft tot Zich genomen, na een lang durig lijden, onze geliefde oudste Zuster, Schoon zuster en Tante Elisabeth Kraan-van Veen sedert 1951 weduwe van J. Kraan in de ouderdom van 81 jaar. Gezang 26 vers 2 „Jezus mijn verlosser leeft" Krimpen a.d. LJssel: P. Vreugdenihil-van Veen Oegstgeest; T. de Gelder-van Veen Bosch en Duin: J. van Veen-Kraan Schiedam: T. van Veen B. van Veen-de Gram Rotterdam: B. van Veen Schiedam: R. van Veen-Buitenhek Pijnacker: P. van Veen G. van Veen-Deelstra Haledon (U.S.A.): Ant. van Veen M. van Veen-Vaarties Neven en nichten Rotterdam, 7 augustus 1974 Rhijnvis Feithstraat la. De overledene is opgebaard in de rouwkamer aan de Mathenesserlaan 470. Bezoek aldaar zater dagmiddag van 4.00 - 4.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 12 augustus in de kapel op de begraafplaats „Crooswijk", welke aanvangt om 2.30 uur. De begrafenis zal daarna plaatsvinden. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid om te condoleren in de kapel. „Mijn oog zal op U zijn". Na een geduldig gedragen ziek zijn, is uit ons midden weggenomen mijn lieve Man, onze Vader en Opa, Broer, Zwager en Oom Florus Jacobus Wassenaar op de leeftijd van 68 jaar. Uit aller naam: M. Wassenaar-van Santen. Voorschoten. 7 augustus 1974. Horstlaan 12. (Liever geen bloemen). Bezoek aan huis gaarne zaterdagavond a.s. van 7.309.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 12 augustus a.s. te 12.00 uur op de algemene be graafplaats „Rosenburgh". Na de begrafenis is gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. .fMaar na de dood is 'l leven haar bereid, God nam haar op in Zijne heerlijkheid." Bedroefd, maar dankbaar voor al het. goede, dat zij ons gegeven heeft, delen wij u mede, dat God nog vrij plotseling tot Zich heeft genomen mijn lieve Vrouw, onze lieve zorgzame Moeder en Grootmoeder Maartje Bontje-van der Kraan op de leeftijd van 64 jaar. Uit aller naam: A. Bontje. 's Gravenhage, 8 augustus 1974, Sleedoornstraat 43. Liever geen bezoek. De dienst van Woord en Gebed zal worden ge houden maandag 12 augustus om 13.00 uur op 'Westduin', Ockenburghstraat 27 te 's Graven- hage/Loosduinen, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Vertrek van Sleedoornstraat 43 om 12.40 uur. ALGEMENE KENNISGEVING Heden behaagde het de Heere na een geduldig gedragen lijden uit ons midden weg te nemen onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot-, Overgrootmoeder, Zuster en Tante Aaltje Schaap Weduwe van Cornelis Leef lang. In de ouderdom van 80 jaar. Noordwijk: C. Leeflang N. Leeflang-de Visser Lisse: Cl. Grisnich-Leeflang W. Grisnich Sassenheim: C. van Vliet-Leeflang W. van Vliet Noordwijk: M. F. Passchier-Leeflang W. Passchier Noordwijkerhout: L. van Vliet-Leeflang J. van Vliet Katwijk: A. Leeflang L. van Vuuren-Schaap Nijkerk: G. Couzijnsen-Leeflang L. Couzijnsen Noordwijk: M. F. Leeflang T. Leeflang-Vlieland Noordwijkerhout: J. C. Leeflang Klein- en achterkleinkinderen Noordwijkerhout, 8 augustus 1974 Kerkstraat 72. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 12 augustus 1974 des nam. 2.15 uur in de zaal van de Bethelkerk, Duinrustplein 10 te Katwijk, waar na de teraardebestelling zal plaats vinden om streeks 3 uur op de nieuwe begraafplaats 'Duin- rust' aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. God nam zeer plotseling van ons weg mijn zeer geliefde en zeer lieve zorgzame Man, onze onver getelijke Vader en Grootvader Jan Schelhaas Hzn. Doctor Theologiae, emeritus-predikant van de Gereformeerde kerken in Nederland op de leeftijd van 74 jaar De boodschap van zijn laatste preek, zondag 4 augustus j.l. was Openbaringen 21 23. Ede:, A. Schelhaas-Slingenberg Amsterdam: W. H. Schelhaas Berkum: H. Schelhaas G. M. Schelhaas-Weima Katwijk aan'Zee: P. J. Parlevliet-Schelhaas D. Parlevliet Kampen: L. B. Schelhaas H. M. Schelhaas-Waal Arnhem: J. L. van der Weerd- Schelhaas H. van der Weerd Apeldoorn: N. Schelhaas J. A. Schelhaas-van Bever en Voorburg: Z. A. J. de Joode-Schelhaas A'. de Joode Enter: B. J. W. Schelhaas L. W. Schelhaas-Prins Hardegarijp: E. H. H. Schelhaas C. Schelhaas-Jaarsma en kleinkinderen Ede, 7 ailgustus 1974 Stationsweg 92 flat 210. De begrafenis is bepaald op maandag 12 augustus a.s. om 13.30 uur op de Algemene Begraafplaats Asakkerweg te Ede. Om 12.00 uur vindt een rouwdiepst plaats in de Beatrixkerk, Beatrixlaan 54, Ede. Terstond na afloop van de begrafenis is er in de aula op dé begraafplaats gelegenheid tot condo leren. Geen bloemen Geen toespraken Liever geen bezoek aan huis Door een droevig ongeval overleed plotseling te Ede onze geliefde Zwager en Broer Jan Schelhaas in leven predikant. Openb. 1413. K. Schelhaas-Hessels C. Schelhaas T. Schelhaas-Lanning P. J. Schelhaas. Hoogeveen, 7 augustus 1974. God nam plotseling tot Zich onze geliefde en hooggeachte Zwager Dr. Jan Schelhaas Hzn. emeritus-predikant der Geref. kerken in Nederland op de leeftijd van 74 jaar. Wij zullen hem zeer missen. Arnhem: B. Slingenberg A. J. Slinge'nberg-van Delft Goes: J. W. Slingenberg H. Slingenberg-de Wilde Zijn laatste prediking was gebaseerd op Openb. 21 23. Ede, 7 augustus 1974 Heden bewezen wij de laatste eer aan onze geachte medewerker en collega F rank van der Staal die op 28-jarige leeftijd door een noodlottig ver keersongeval bij Dinant om het leven kwam. Directie en medewerkers ZETTLER Nederland N.V. Den Haag, 8 augustus 1974. DANKBETUIGING Getroffen door uw belangstelling en medelevens ons betoond bij het overlijden van mijn lieve Man en Vader Cor Oussoren betuigen wij u onze hartelijke dank. ook namens weder zijdse familie. A. van Zanten-de Graaf De Lier, augustus 1974 Oude Campsweg 8a. A. Oussoren-v. Vliet Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven >ns betoond na het overlijden van onze lieve Man, Vader en Grootvader Aiithonie van Zanten zeggen wij u allen hartelijk dank. Mede namens kinderen en kleinkinderen Dingemans van de KasteelepleLn 16. s Gravenzande, augustus 1974 ERICH MOLLES Handboek voor de dieetkeuken twwerkt door W. E L te Meg Het boek dat ieder die met li bereiden van een dieet te mak heeft volledig wegwijs maa Door een overvloed van goa receptèn is men in staat van d tot dag smakelijke maaltijden c te dienen. Precies naar het do< de dokter voorgeschreven dit en vol variatiel Met calorieéntabt •n vele zwart/wtt •n kleurenfoto's gebonden f29.50 Verkrngbaar m de boekhon* BILLY GRAHAM Redding voor een wereld in nood. Een rake analyse van onze hachelijke situatie en een ernsïige oproep tot terugkeer tot God. Met kracht komt Billy Graham in verzet tegen de hedendaagse moraal de zg. moderne theo.ogie en de afgoderij met de techniek en de seks. Een indrukwekkend boek, vol bijbelse getuigenissen en opwekkingen. w Verkrijgbaar In de boekhandel 3ö dfllk f 12a90 ^J;$een boek van Zomer Keuning - Wageningen c u r s u s s e n "ki A I A' in augustus/september 1974 aanvang nieuwe en 1 I.V/.VAN 1 7 J herhalingscursussen voor: PRAKTIJKDIPLOMAVAN 1943 prospectus en inlichtingen bij: K.J.A. v.d. Broek, Jonker Fransstraat 67c, Rotterdam-3001Tel. 010-137526. b.g.g. 01807-2930. Mevr. H.T.M. v.d. Maarel. Winkëlstede 194, Den Haag-2034.Tel. 070-670461 Op de afdeling In- en Externe Betrekkingén van de N.C.R.V. is plaats voor een voor het hoofd van de afdeling. Zij zal nauw betrokken zijn bij de public relations- en voorlichtingsaktiviteiten. Haar taken bestaan o.m. uit: het assisteren van het hoofd van de afdeling: de korrespondentie en postbehandeling; de administratie van ontvangsten, spreekbeurten, filmavonden enz. Voor deze funktie zijn vereist: representatief optreden; organisatorische bekwaamheden: goede kennis van de moderne talen: stilistische vaardigheid; steno. Indiensttreding liefst zo spoedig mogelijk. Nederlandse Christelijke Radiovereniging Belangstellenden met een positief- christelijke levensovertuiging worden Verzocht te solliciteren bij de N.C.R.V., afdeling Per soneelszaken, Schuttersweg 8 te Hilversum, onder no. DIR-3. De N.C.R.V.-Televisie heeft ook een afdeling Filmzaken voor de verwerving van buitenlandse programma's. Aan dit team ontbreekt nog een eigenlijk een soort duizendpoot, die o.a de volgende werkzaamheden zou moeten doen: het projekteren van films; het.verzenden van de films; het verzorgen van de korrespondentie en de administratie. (dus typevaardigheid vereist). Nederlandse Christelijke Radiovereniging Sollicitanten met een goede vooropleiding en van een positief- christelijke levensover tuiging, worden verzocht te schrijven aan de N.C.R.V afdeling Per soneelszaken, Schuttersweg 8 te Hilversum, onder no. FZI2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 12