Israel: Excelsior als bewijs Ruud Geels scoort twee keer voor Ajax tegen Club Brugge Een goede bank voor mensen die graag een financiële reserve hebben. de ABN Na reorganisatie nog slechts tien teams in topklasse Vancouver blijft toch kandidaat Winterspelen China tegen besluit zwembond ■Holland neemt voorsprong in Uegenboog-strijd FC Den Haag verliest in Venlo Algemene Bank Nederland een goede grote bank Opnieuw winst Canada: drie ton voor WK wielrennen fROUW-KWARTET DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1974 JS SPORT I9/K.9 Ex-Feyenoord-vedette tekent één-jarig contract bij Rotterdams derde eredivisieclub Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM/KATWIJK Hoewel Rinüs Israel het zelf nooit zal zeggen is het éénjarige contract dat hij deze week ondertekende bij de derde Rotterdamse eredivisieclub Excelsior eigenlijk 'bij gebrek aan beter'. Israel, 32 jaar inmiddels en voor zijn knie-operaties ooit ,'s-werelds beste vrije verdediger genoemd, slaagde er op zijn 'zwerf tocht' langs Belgische en-Nederlandse clubs niet in die grote finan ciële slag te slaan, die hij zichzelf zo graag had zien maken toen hij aan het einde van het afgelopen seizoen zijn vrije transfer van Feye noord kreeg. Rinus Israel gisteravond speelde hij op het Katwijkse Nieuw Zuid zijn eerste wedstrijd voor Excelsior tegen zaterdag-eerste klasser Quick Boys heeft de afgelopen dagen uiteindelijk toch definitief voor een jaar Excelsior gekozen omdat hij zich 'het komende seizoen hoe dan ook nog wil manifes teren. Met mogelijk dan toch nog die 'klap', al zal die dan ook heel wat bescheidener uitvallen. nistisch China is duidelijk van plan de beslissing van de FINA, dat geen ploeg mag deelnemen aan de Aziatische Spelen, die volgende maand in Teheran worden gehouden, te trotseren. Het. Chinese nationale persbu reau Hsin Hoea maakte bekend dat de Chinese sportfederatie een - ploeg van 34 zwemsters, zwemmers en officials had aan-' gewezen voor de Aziatische Spe len. Dr. Harold Henning, de presi dent van van de internationale zwemfederatie, had vorige week bekend gemaakt dat het dage lijks bestuur van de zwembond met een kleine meerderheid van stemmen had besloten, Communistisch China geen startvergunning te geven voör de Spelen van het Aziatische continent. De voorzitter1 heeft een telegram met het startver bod naar Peking gestuurd en geen enkele reactie, gekregen tot het moment waarop het Chi nese persbureau - duidelijk maakte dat het startverbod zou worden genegeerd. Volgens de reglementen van de FINA is het verboden dat leden van aangesloten bonden in offi ciële wedstrijden starten tegen zwemmers of zwemsters van niet.idstaten. China verliet de FINA in 1958, de terugkeer van de Volksrepubliek zal worden behandeld tijdens de volgende vergadering van de FINA, die na de Aziatische Spelen in Kai- ro zal worden gehouden. SNEEK De Sneekweek is voor de tweede keer ontaard in een enorme (kijfpartij. Na de enorme windstilte van zaterdag konden de zeilers ook dinsdag nauwelijk echt zeilen. Uren lang dobberden ze op het water, zon der soms ook maar een beetje terrein winst te kunnen boeken. In de morge nuren tijdens de teamwedstrijden van de 16 m2 en de Regenbogen beroerde zo heel af en toe een veugje wind het water, maar in de loop van de dag werden ook de vleiJgjes zeldzamer. In de groepswedstrijden voor de 16m2 gaat Holland opnieuw met de wissel beker naar huis. Inmiddels kwamen ook de Regenboog teams van Holland en Friesland op het water. De Hollanders de on langs geleden thuisnederlaag ng vers in het geheugen sloegen direkt een flink gat. Ze namen onmiddellijk maar liefst acht punten voorsprong. Hein de Goederen uit Waddinxveen •was weer sterk. Vlak voor de finish wist hij de enige Fries in de kop groep, De Wilde, uit Sneek te passe- Direkt na de Wilde kwamen opnieuw twee Hollanders binnen. De stand na de eerste dag luidt 1. Hol land 33.75 pnt. 2. Friesland 44 pun ten. 470 KLASSE NAPELS De Amerikaanse zeiler David Ullman heeft de tweede wed strijd voor het wereldkampioenschap 470 klasse in de baai van Napels gewennen. Zijn landgenoot Augustlni Diaz werd tweede. Titelverdediger Sonderland kwam niet verder dan een vijftiende plaats. De beste Nederlan der waren de gebroeders Van Werk hoven met de 27e -plaats. De Spanj aard Antonio Gnrstegvi, die derde werd, heeft de, leiding in het alge meen klassement. Van Pagee eindigde als 28ste en de Vollebregts als 53 sten. VAURIEN HANNOVER De tweede en de derde wedstrijd vande reeks om het Duitse kampioenschap zeilen in de Vaurien klasse zijn gewonnen door de Nederlander Willem de Voogt. Op de tweede plaats eindigde in beide geval len de Nederlander Schaaf. Het alge meen klassement ziet er na drie wed strijden als volgt uit: De Voogt/Groen (Ned) 2. Schaaf/Birlinee Bierling (Ned) 4.8 >unteii 3. Jochen/Bieg (WDI) 20 pun- Rinus Israël 'n grote lijnen was ik het al enige tijd eerder met Excelsior eens geworden over het contract' zegt zich bij die stap terug in ver diensten zelf al geruime tijd geleden te hebben neergelegd. 'Dc idee, dat ik zelf veel wijzer zou Worden van die vrije transferhad ik al van me af gezet. Het gaat Ae nu trouwens toch niet meer zozeer om het geld. maar om het voetballen. Ik wilde dit sei zoen iii ieder geval spelen.' CLUB BRUGGE Rinus Israels overstapje naar Excelsi or 'een gewone eredivisieclub, ik weet het' is achteraf bezien zeker niet de beste mogelijkheid voor de het afgelopen seizoen min of meer naast Feyenoords selectie gevallen verdediger. Los van de verwikkelin gen in Brugge zelfs, dat erg lang de ploeg leekte zijn, die Israel zóu inlijven voor dat nagestreefde forse bedrag. Israel reisde enkele keren naar België. Zegt ook twee keer met trainer Ernst Happel, de man waar mee hij in Rotterdam bjj. Feyenoord goed mee kon werken, te hebben gesproken. 'Na dat tweede gesprek was ik er voor mezelf wel van over tuigd dat het Club Brugge was gewor den. De zaak leek rond. Ik ben zelfs in België gekeurd.' Desondanks werd Rinus Israel niet door de Club ingelijfd. Hij hoorde gewoon niets meer. Rinus Israel kijkt met weinig plezier op de verwikkelin gen in Brugge terug. 'Pas enkele weken later kreeg ik bericht dat hét toch niet door ging. Brugge zei al drie buitenlanders onder contract te hebben staan en mij dus niet meer erbij kon hebben. Een zaak die na tuurlijk al veel eerder bekend was, maar er is gewoon een vies spelletje gespeeld. Ook door Ernst Happel, de man diei k dacht té kunnen vertrou wen.' HOOG SPEL Club Brugge heeft indirect voor nóg meer gemiste kansen van Rinus Israel gezorgd. Ten tijde van het con tact met de ploeg meldden zich in Nederland ook andere ploegen in Rot terdam. Onder meer FC Utrecht^ de club die het afgelopen seizoen tever geefs naar een redelijke laatste man zocht en eigenlijk door het wegvallen van een Tonny Pronk dn moeilijkhe den was gekomen. Rinus Israel zeker van zijn ClubiBrugge-zaak, speelde in Nederland hoog spel. Schroefde zijn vraagprijs tot onlogische hoogte op. Bedragen waarover clubs als Utrecht niet wensten te. piekeren en onmid dellijk de' contacten verbraken' én naar andere mogelijkheden zochten. Rinus Israel nu: 'Het bedrag dat ik vroeg was inderdaad veel te hoog. Maar vergeet niet dat ik dacht zeker te zijn van Club Brugge.' Sindsdien en vooral na het wereld kampioenschap is het erg stil gewor den rond Rinus Israel. Ook clubs als Berchem Sport, dat tijdens het we reldkampioenschap belangstelling voor de toch weer in de nationale selectie opgenomen Israel leek te heb ben, lieten niets meer van zich horen. Israel zelf vertrok ook voor een va kantie naar Frankrijk. Rinus Israel In de afgelopen weken werd het dui delijk dat Rinus Israel of voor Excel sior zou moeten kiezen of zou moeten stoppen. Dat laatste wilde hij niet. Zoals hij zich ook na zijn slechte eerste rentree in Feyenoords topteam het afgelopen seizoen niet bij het einde van zijn carrière wilde neerleg gen. Israel knokte zich terug, speelde ziph nog in het eerste team van Feyenoord en hielp mee de UEFA Cup te veroveren om tenslotte ook bij Michels' laatste 22 voor West-Duits- land te worden gekozen. Op dat mo ment als feitelijk wisselspeler, omdat trainer Wiel Coerver Israel had laten weten zijn voorkeur te géven aan de 'jongeren' (Van Daele-Rijsbergen). Rinus Israel wil bij Excelsior bewij zen dat hij nog niet afgeschreven is. Dat zijn leeftijd (32) en' oude blessu res geen belemmeringen zijn om op niveau te spelen. Dat zijn grote erva ring Israel speelde 46 keer in het Nederlands elftal de laatste keren als wisselspeler tijdens het wereldkampi oenschap nog 6teeds borg staat voor een goede prestatie. Rinus Israel is dan ook vol ambitie begonnen. Stelde aanvankelijk bij Ex celsior als voorwaarde om twee keer per dag te trainen. Henk oZn, voorzit ter van Excelsior: 'Zoiets tekent de instelling van Rinus Israel. Hij wil zich dit seizoen bewijzen om volgend jaar of bij Excelsior of bij een andere club zich alsnog te verbeteren. Ik ben blij met de komst van Israel. Zonder iets ten nadele te zeggen van onze an dere spelers, je hebt een man als Israel in de eredivisie hard nodig om niet onder de voet te worden gelopen. Rinus krijgt, daar ben ik van over tuigd, bij Excelsior alle kans zich te onderscheiden. bewijzen bij Excelsior - BRUGGE Ajax heeft de eerste echte oefenwedstrijd gisteravond tegen Club Brugge met 4-1 gewonnen. De Ajacieden, gekweld door de nodige blessures, bleken stukken sterker dan de door Ernst Hap pel getrainde Belgische formatie Al in de eerste helft legde Ajax de basis voor de ruime winst. Ruud Geels opende na 25 minuten de score, Gerrie Mühren maakte er twee minu ten later uit een strafschop 20 van (de doorgebroken Pim van Dordt, spe lend' op het middenveld, was ten val gebracht) en Ruud Geels bracht vier minuten voor de rust de stand op 3 0. Na de wisseling eén opnieuw op enke le plaatsen gewijzigd Ajax met nu ook de licht geblesseerde Arie Haan in de ploeg. Een wat minder het spel dicterend Ajax, dat echter toch door Van Zanten, een nauwelijks bekende Ajax-naam op 40 kwam. Thiot, de na de rust in de ploeg gekomen veteraan van Brugge, bepaalde de eindstand op 41. Bij Ajax was het spel afgestemd op de spitskwaliteiten van de tegen zijn. (ADVERTENTIE) Geen Super-strijd MUNCHEN(SID) - Nauwelijks zes we ken na de voetbalontmoeting tussen de beide Duitslanden in het Volkspark stadion in Hamburg is de hoop op een tweede treffen, ditmaal tussen Bayern Milnchen en FC Magdeburg, de bodem ingeslagen. De FC Magde burg heeft, de UEFA laten weten niet geïnteresseerd tc zijn in een strijd met Bayern München voor de 'Super- Cup'. Het veto van de Oostduitse winnaar van de Europa Cup voor bekerwin naars is uitgegaan van het overkoepe lend Oostduits sportlichaam. De club zelf had wel belangstelling. Oftewel het ABN Plan-Kiediet. U krijgt bij wijze van spreken een ABN-portemonnee. Samen met u bepalen we de inhoud daarvan U kunt dat geld (of een gedeelte daarvan) gebruiken waar en wanneer u maar wilt. Zolang u niets gebruikt hoeft u ook niets te betalen. Dus u hebt doorlopend geld achter de hand zonder dat het u iets kost. Een prettig idee. (en niet alléén voormensen die geld nodig hebben) oude club spelende Ruud Geels. Piet Schrijvers speelde in het Ajax-doel een betrouwbare wedstrijd. In Venlo verloor FC Den Haag van eerste divisieclub FC VW. Na een 20 ruststand (twee treffers Jovano- civ) redde Ouwehand uit een straf schop de eer voor Den Haag. Cor Pot en Piet van den Berg hadden met ieder twee doelpunten een flink aandeel in de forse 60 overwinning van Haarlem op amateurclub VSV. Van Duivenbode en Sadek maakten het halve dozijn vol. Excelsior, dat Rinus Israel één helft in de ploeg had, kwam 'in Katwijk bij zaterdag eersteklasser Quick Boys maar net met de hakken over de sloot. Na een 11 ruststand werd het 1—2. Van Diggelen en Roggeveen scoorden voor Excelsior, Kuijk voor Quick Boys. In Weer liep MW na een 03 rust stand naar een 26 zege op Wilhel- mina '08. Van Broekhoven (2x straf schop), Geijselaars, Bonfrere, Pleu- meekers en Lacroix scoorden voor MW, Vink en Stijnen (strafschop) voor Wilhelmina. Arsenal boekte gisteravond voor 10.000 toeschouwers in Alkmaar de eerste zege van de Nederlandse toer- nee op AZ '67. Het werd na een 01 ruststand 02. De van Elinkwijk overgekomen Van Rijnsoever scoorde in eigen doel en Brian Kidd zorgde voor de tweede Britse treffer. Bij AZ '67, dat een knappe eerste helft speel de, waren Bobby Vosmaer en Kees Kist de uitblinkers. Op Texel verloor een experimenteel AZ '67 gisteren met 31 van het militaire elftal. Bij de rust stonden de Militairen door doelpunten van Meyer (FC Amsterdam) en Van Dein zen (Go Ahead) met 2—0 voor. Na de hervatting zorgde Meyer voor 30 waarna Vosmaer voor AZ '67 scoorde. Dc leiding berustte in de voortreffe lijke handen van scheidsrechter Bart Ram. Roda JC won in Neeritter met 20 van de amateür-hoofdklasser Veritas. De Goede en Witjens maakten na de hervatting de doelpujten. In Tilburg heeft FC Twente met' 22 velijkgespeeld tegen Willem. De ruststand was 01. De doelpunten vuor Twente werden ge maakt door. Van der Vall (strafschop) en Jejring. Voor Willem II scoorden Polderman en Stabel. In de tweede- helft werd Rene Notten vervangen door Frans Thijssen. Bij een vriendschappelijke wedstrij den tussen Harkema Opeinde en Ileerenveen in Buitenpost (Fr) heeft de net door Heei^enveen va F C Utrecht overgenomen Gerry Wielaart zijn kuitbeen gebroken. De wedstrijd werd door Heerenveen met 30 (0—- 0) gewonnen. De doelpuntenmakers waren Golyanin Kist en Smid. Fortuna SCMKC 3-1 (2-0). Doelpun ten FSC: Blotenberg en Bohnen MKC: Lahaye. Nieuwe impuls voor Oostenrijks voetbal WENEN In Oostenrijk gaat zondag de nieuwe voetbalcompeti tie met een uniek systeem van start. In dc hoogste lasso nog maar slechts tien clubs in plaats van dc vroegere zeventien en die tien ploegen zullen elkaar in het aanstaande seizoen niet minder dan vier keer bestrijden. Het totaal aantal wedstrijden per vereniging komt dan 'normaal' op 36 uit. 'Dc opzet van dit nieuwe plan is, aldus Hans Reitinger, de voorzitter van de nieuw opgerichte 'Bundesli- ga' (nationale afdeling), 'om tc trachten de interesse van de voet balsupporters weer op tc wekken en Oostenrijk weer de reputatie te kunnen geven van een sterke voet balnatie. We hopen door een be perkt aantal sterke ploegen bijeen te brengen het spelpeil te verbete ren en dit zodanig op te voeren, dat we er in kunnen slagen om met voldoende sterke topspelers oen gooi tc doen naar dc kwalifica tie voor de wereldkampioenschap pen in 1978. Iets dat na 1954, toen we derde werden in liet eindtoer- nooi, nooit meer is gelukt. Reitinger zegt, ook, dat het spelers- potentieel van Oostenrijk onvol doende was om met zeventien clubs bi een top-klasse door te gaan. De reorganisatie van het Oosten rijkse competitievoetbal aan de top heeft tot gevolg, dat Wenen, tradi tioneel bolwerk van het nationale voetbal, het komemden seizoen nog maar slechts twee ploegen in dc top-afdcIing heeft. Drie ploegen zijn afgevallen: Vienna FC, tachtig jaar geleden door in Oostenrijk werkende Britten opgericht, is daar de meest bekende van. Over zijn nog Rapid en Austria. De 'afvallers' zijn ondergebracht in de uit veertien ploegen bestaande tweede divisie. Reitinger: 'De be langstelling voor het voetbal in Wenen maakt ook niet meer dan twee ploegen mogelijk. Het zwaar tepunt van het Oostenrijkse voet bal heeft zich de afgelopen jaren naar de pprovincie verplaatst.' Een ontwikkeling, die na 1965 valt af te lezen In de lijst met nationale kampioenen. Voor 19(»5 louter een Weensc aangelegenheid. In 1965 doorbrak Linzer ASK <die reeks en de laatste vier jaren is de titel ook buiten Wenen gebleven. Drie keer achtereen toonde Wacker Inns bruck zich de sterkste, het afgelo pen seizoen Voest Linz. De belangstelling vodr het Oosten rijkse competitievoetbal liep met het minder worden van de kwali teit ook achteruit. Het afgelopen seizoen trokken dc wedstrijden in dc eerste divisie gemiddeld nog maar 5500, veel te weinig om zelfs maar de bescheiden salarissen van de Oostenrijkse semiprofs tc kun nen betalen. 'We verwachten dat de belangstelling door de nieuwe opzet zal toenemen en de clubs financieel ook wat sterker komen te staan', zegt Reitinger. Een me ning die Franz Beckenbauer vorige week in Wenen deelde na de door FC Bayern München met 32 ge wonnen oefenwedstrijd tegen Ra pid. In tegenstelling overigens tot Gerd Müiler. Zijn visie: 'Het zal weinig aantrekkelijk voor de toe schouwers om te gaan kijken naar een wedstrijd tussen een topclub en een laaggeplaatste formatie. Zo'n ontmoeting komt nu vier keer per seizoen voor.' Desondanks verwacht Oostenrijk veel van de nieuwe compctltleop- zet. die overigens met een aantal andere mastregelen wordt begeleid. Zo zal iedere wedstrijd voorafge gaan worden door dc strijd van de Jougdelftallen onder 21 jaar van beide clubs, dc vroegere reserve- elftallen. Voor vier spelers mag van de leeftijdsgrens worden afge weken. Een regel, die overigens in zijn geheel ook in Oost-Duitsland wordt gehanteerd. Handgelden voor getransfereerde spelers wor den afgeschaft en vervangen door een 'succes-premie'. Deze wordt be taald wanneer dc speler dc ver wachte prestaties heeft geleverd. Het maximum-salaris van een spe ler van een winnend elftal zal omstreeks 5000 gulden per maand mogen bedragen. Oostenrijkse spe lers, die jonger zijn dan 26 jaar, mogen vanaf heden niet meer naar het buitenland. Met deze laatste maatregel hoopt Oostenrijk de uit tocht van jong talent tegen te gaan. Duurste aankoop LEEDS Brian Clough, de nieu we manager van Leeds United, heeft zijn eerste nieuwe speler ge contracteerd, voor 250.000 pond (ruim 1.600.000 gulden) nam hij spits Duncan McKenzie over van Nottingham Forest. McKenzie voor wie ook Tottenham Hotspur, Bir mingham City en Derby County interesse hadden, is de duurste aankoop uit de geschiedenis van dc Engelse kampioensploeg. Het 're cord' stond tot nu toe op naam van een andere aanvaller, interna tional Allan Clarke, die vijf jaar geleden voor 165.000 pond werd overgenomen van Leicester City. Ronnie Helströra, dc doelman van het Zweedse elftal clie furore maakte tijdens de wereldkampioenschappen, is bij FC Kaisers- lautern begonnen. In de wedstrijd van zijn nieuwe club tegen Liverpool werd hij al direct twee keer gepasseerd. Op de foto kijkt hij de door Cormack ingeschoten bal na. BUENOS AIRES (AFP) Titelhou der Hans Vultink heeft ook zijn twee de partij gewonnen in het biljarttoer- nooi om het wereldkampioenschap 47/2, dat in Buenos Aires wordt ge houden. Vultink maakte de 400 ca ramboles in 5 beurten 'in liet zijn Columbiaanse tegenstander Mario Cri- ales op 18 staan. De lokale favoriet Osvaldo Berardi won ook zijn eerste twee partijen, maar staat door een minder algemeen gemiddelde (53.33- 44.44) op de tweede plaats. OTTAWA (UPI) Canada zal 110.000 dollar (ongeveer 300.000 gul den) bijdragen aan de organisatiekos ten van de wereldkampioenschappen wielrennen, die volgende week woens dag in Montreal beginnen. De Canade se minister Mare Lalonde heeft dit bekendgemaakt. De minister van ge zondheid en recreatie voegde er aan toe dat ook de provincie Quebec en de stad Montreal een deel van de kosten zullen dekken. VANCOUVER-GARIÖALDl (AFP) Ondanks een vorige week geuitte wei gering van de regering van Brits Columbia de kandidatuur van Vancou ver-Garibaldi voor de Olympische Winterspelen van 1980 te steunen, heeft de gemeenteraad van die plaats zich uitgesproken voor handhaving van de kandidatuur. De leden van het Canadees Olympisch Comité onder steunen de gemeenteraad in zijn be slissing omdat zij menen dat de kos tenberekening van de regering niet op juite cijfers is gebaseerd. voorbereiding op zijn titelgevecht tegen zijn landgenoot Muhammed All, op 24 september in Kinshasa, ook balletles op zijn programma staan. Eén week heeft hij privéles genoten in wat hij eens als 'gek' bestempelde. In New York liet hij weten: 'Armo Clay, ik zal mijn lessen mot hem voortzetten'. SCHAKEN Tijdens het toernooi om liet wereldkampioenschap schaken voor junio ren, dat wordt gehouden in Manilla, lieert in de vierde ronde de Nedcrlandcr De stand aan de kop van de ranglijst na vier ronden is. I. Miles (Eng» 3>i punt. 2. Winston (VS), Schneider (Zwei Giai- dclll (Arg) en Kotsjicv (S-U) allen 3 punten. Dieks heeft 2Va pjnt. Schaken lil het open kampioenschap van Nederland heeft de Hagenaar Van der Vliet de leiding genomen. Hij ver sloeg zijn coricurront Kaiszaurl. die niet zo sterk uit de opening kwam en daarna geen kans zag om de schade te her stellen. Van der Vliet heeft een punt voorsprong op een zestal achtervolgers, waaronder de Finse meester Westerlnen die CorUever op een nederlaag zette, de Argentijn Debarnot en de Roemeense meester Ghizdavu. TENNIS Nieuw Zeeland zal niet als gastheer optreden bij het toernooi om de Federation Cup voor dames tennis in 1975. ,Dit heeft een zegsman van de Internationale tennisfederatle, Basil Re- ay, meegedeèld. De beslissing is genomen omdat do minister president van Nieuw Zeeland aan de nationale tennisbond heeft geadviseerd het Zuid-Afrikaanse toam te weigeren. Eenzelfde beslissing is onlangs genomen door de Internationale uinateur golf federatie ten opzichte van Maleisië dat in 1973 het toernooi oni liet wereldkampioenschap amateur golf zou organiseren. Ook Maleisië zou afwijzend hebben gestaan ten opzichte van een Zuidafrlkaanse deelname. TENNIS lluub van Boeckel uit Den Haag heeft in Overschio het toernooi om het Nederlands kampioenschap tennis voor jongens onder'de 14 jaar gewonnen. Bij de meisjes zegevierde Yvonne Scho thorst uit Harderwijk.De uitslagen zijn: hnlvc finale meisjes: Yvette Bieman- Marie Huyben 03. 62, Yvonne Scho- thorst-Jeske van Erven 7—9, 61. 10S Finale: Yvonne Schothorst-Yvettc Bleman 06, 83 63. halve finale jongens: Huub van Boeckel-Marc Albert 9—7, 64 Bas Vlelter-Ronald Groen 6—1 60 Fina le: Huub van Boeckel -Bas Vletter 3 6—4 6—3.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9