De Passat koeriers Sterke groei voor mammoetconcerns buiten Ver. Staten Uw probleem ook het onze kamsteeg Frankrijk wil inflatie te lijf 'Sunair' stopt met deel van Spanje-reizen Italië krijgt lening van het IMF Benzine vier cent goedkoper Duitsland in Vakbonden akkoord met Paeton-Rolande Wij hebben de mooie 5-oersoons Europeaan die u metéén volle tank vervoorbij Parijs brengt. E LUXE ZOMERHUISJES BANKSTELLEN BEVOEGDE DOCENTEN TROUW/KWARTET DONDERDAG 8 AUGUSTUS 1974 L8 NEW YORK De 'club' van de 300 grootste ondernemingen buiten de Ver. Staten heeft beslist niet te klagen over het algelopen jaar. De omzetten van deze 300 concerns stegen nl. in 1973 met niet minder dan 34 procent, terwijl de winsten van deze groep zelfs met 91 pro cent toenamen. Dit blijkt uit een publikatie in het Amerikaanse tijdschrift 'Fortune'. De overeenkomstige stijgingspercentages voor de 500 grootste Amerikaanse on dernemingen staken bij deze cijfers schril af. Deze boekten met elkaar slechts een omzetstijging van 19,6 pro cent, terwijl de winsttoeneming niet meer dan 91 procent beliep. De ranglijst van de 300 grootste con cerns buiten de Ver. Staten wordt ook ditmaal weer aangevoerd door de Kon./Shell. Dit concern neemt op de lijst van de 50 grootste concerns in de wereld (gerekend naar omzet) de 4e plaats in na drie Amerikaanse mam moets, te weten General Motors, Ex xon en Ford. Na weer enkele grote Amerikaanse bedrijven, nl. Chrysler, General Electric, Texaco en Mobil Oil, komt Unilever op de 9e plaats, Na IBM, International Tel. and Tel. en Gulf Oil staat Philips op de 13e plaats, In het afgelopen jaar wisten 44 con cerns de omzetgrens van 1 miljard PARIJS De Franse regering is be reid een prijsstop en olierantsoene ring af te kondigen als blijkt dat dergelijke maatregelen nodig zijn om de inflatie terug te dringen en het tekort op de Franse handelsbalans uit te wissen. Aldus een officiële verkla ring die het Franse kabinet heeft gepubliceerd. Minister van financiën Jean-Pierre Fourcade heeft in een vraaggesprek met het dagblad 'Le Monde' gezegd, dat de regering al het mogelijke zal doen om binnen één jaar tijd een halvering van de inflatie en een her stel van het evenwicht op de handels balans tegen eind 1975 te bewerkstel ligen., De minister is het niet eens met een officiële voorspelling van de OESO (organisatie voor economische samenwerking en ontwikkeling) dat de inflatie in Frankrijk in de tweede helft van dit jaar zal toenemen. 'Alle beschikbare gegevens" van de afgelopen twee maanden wijzen op een vertraging van het tempo der prijsstijgingen, aldus Foureade. Het Franse inflatiecijfer bedraagt op het ogenblik bijna vijftien procent per jaar. De regering in Parijs wil door middel van een versoberingsprogram ma bereiken dat de geldontwaarding midden volgend jaar de helft kleiner is dan nu. dollar te passeren. De groep van be drijven in de wereld met een omzet boven de 1 miljard dollar is daardoor nu gegroeid tot in totaal 145. Van een verslaggever DEN HAAG Het reisbureau Sunair heeft besloten zijn reizen naar de Costa Brava in Spanje onmiddellijk te staken. Ook de vluchten naar Tarrago na gaan niet meer door. Volgens Sunair-directeur Hermann Beherens is dit besluit-genomen om dat het reisbureau 'niet meer kan garanderen dat de reizigers krijgen waarvoor zi) geboekt hebben' Enkele weken geleden werd 'Sunair' over stroomd met klachten van ontevreden vakantiegangers. Mensen die een reis geboekt hebben naar een van de tien betrokken hotels, hebben van 'Sunair' een brief gekregen waarin ze een vervangende reis krijgen aangeboden. Ook kunnen zij het reisgeld terug krijgen. De heer Behrens wijt de zaak aan het wanbeleid van de Spaanse hotels. 'We hebben geprotesteerd bij het Spaanse ministerie van toerisme, maar ik be twijfel of dat wat zal uithalen'. Vol gens Behrens hebben alle reisbureaus dezelfde problemen als Sunair. De Sunair-vluchten naar bestemmingen elders 4n Spanje blijven gewoon door gaan. De schade is volgens de heer Behrens voor het reisbureau opgelo pen tot ongeveer een ton. BRUSSEL Italië heeft van het Internationale Monetaire Fonds (IMF) 3,5 miljard Belgische frank geleend. De lening wordt gebruikt om de nog uitstaande schuld van Italië aan de centrale bank van België te vereffenen. Deze'schuld was het ge volg van steun aan de lire voor deze in februari vorig jaar ging zweven. BOEKEL De 34-jarige kraanmachi nist G. Van Hoüt uit Handel (gemeen te Gemert) is omgekomen toen de kraan uit zijn balans raakte en omviel. Het ongeluk gebeurde bij verplaatsen van een last bij de verbouwing van de psychiatrische inrichting Huize Padua te Boekei. Brieven die niet voorzien zijn van naam en adres kunnen niet in behan deling worden genomen. Geheimhou ding is verzekerd. Vragen die niet on derling met elkaar in verband staan moeten in afzonderlijke brieven wor den gesteld. Per brief dient een gul den aan postzegels te worden ingeslo ten. Adres: Uw probleem ook het on ze, postbus 507, Voorburg. Vraag: Van wie was de opera Mavra? Antwoord: De opera Mavra, de eerste opera van Boris Strawinsky werd in 1922 te Parijs voor het eerst uitge voerd. Het oorspronkelijke gegeven stamt van Poesjkin (t 1840) en werd door Boris Kirchno voor de opera bewerkt: Een jonge man Wassili ver momt zich als dienstmeisje (Mavra) om de dochter des huizes te benade- Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De benzineprijzen aan de Westduitse pompen zijn de afgelopen dagen in diverse delen van de Bondsrepubliek tot vier pfennig omlaag gegaan. Dit hebben ambtena ren van het Westduitse ministerie van -economische zaken verklaard. Volgens ai.dere bron zou het voorna melijk om pompen aan de Autobah nen gaan, waar de benzineprijs over algemeen een paar pfennig hoger lag dan in de bevolkingscentra. Een woordvoerder van Shell kon niet bevestigen of zijn maatschappij aan de prijsverlaging meedoet, maar gezien de concurrentieverhoudingen acht hij het wel waarschijnlijk, wanneer een van de andere concerns is begonnen. Voor de Nederlandse consument hoeft dit volgens de Shell-woordvoerder geen consequenties te hebben: zelfs als de benzineprijs in Duitsland 4 pfen nig omlaag gaat, is de marge voor de raffinadeur nog altijd een cent per liter hoger dan in Nederland. Ook na de verklaringen van minister Lubbers vorige week dat de benzineprijs niet omhoog gaat, vindt men bij Shell nog, dat deze te laag is. Alleen zou men in het licht van de gewijzigde omstandigheden nu wel andere wen sen op het gebied van de prijsverho gingen hebben dan een half jaar gele den. Bij hët ministerie van economi sche zaken in Den Haag zag men in de Duitse berichten geen aanleiding voor een prijsverlaging. Het iets goedkoper worden van de Duitse benzine wordt in Bonn ver band gebracht met de opheffing van het olie-embargo tegen Nederland, waardoor er weer goedkope olie via Rotterdam naar W^st-Duitsland kan- worden vervoerd. Bij Shell wees men er echter op, dat het algemene prijs peil niet lager is geworden, vermoede lijk betreft het hier restpartijen. ren. Hij wordt betrapt terwijl hij zich staat te scheren. Deze opera is een eenacter. De opvoering duurt nog geen half uur. Slechts zelden wordt dit werk uitgevoerd. Vraag van lezers: Wie kan ons helpen aan de volledige tekst of een duidelij ke verwijzing naar 'vindplaats' Van het lied van J. J. L. ten Kate: Van den toren luid de schel Doet het klinglend Klokkenspel enz, enz. Vraag: Een lezer kocht een lading stortpuin van een oud gebouw en vond daarin een bewerkt metalen dposje met inscirptie. Wat kan hij doen om iets van de herkomst en geschiedenis te weten te komen? Antwoord: Contact zoeken met een museum in de buurt, dat een histori sche afdeling heeft. Is er een plaatse lijk museum of oudheidskamer, laat het doosje daar dan eens zien. Vraag Ons nieuwe wollen vloerkleed pluist ontzettend. We zijn bang het met de stofzuiger te behandelen, want dan gaat misschien alles wel mee. Antwoord: Een nieuw kleed mag men het eerste halfjaar beslist niet met een stofzuiger (moordenaar no 1 van nieuwe vloerkleden) behandelen, maar als het nodig is met een zachte veger, met de vleug mee voorzichtig aftippen. Als het na die tijd goed ingelopen blijkt te zijn, is verstandig hanteren van de stofzuiger toegestaan. Vraag: Berust het verhaal van Wil helm Tell met zijn zoontje op werke lijkheid en waar kan men dit verhaal ergens lezen? Antwoord: Het verhaal berust op his torische gegevens, al werd in de loop der jaren er wel eens iets moois bijgemaakt In alle bibliotheken en leeszalen zijn over Wilhelm Teil gege vens te vinden. Het hoeft dan niet eens het werk van Schiller te zijn, maar in gewone boekjes over Zwitser land, land en volk of een touristisch werkje dat ook de politiek en de geschiedenis van Zwitserland behan delt. Vraag: In de routebeschrijving van de Rotterdamse havens lazen wij dat de Afvalverwerking Rijnmond dagelijks tonnen gedistilleerd water produceert. Wat gebeurt daar mee? Antwoord: Bij de afvalverwerking UTRECHT De vakbonden hebben met de. directie van het Utrechtse tankwagenbedrijf Pacton-Rolande in principe overeenstemming bereikt over een afvloeiingsregeling voor de 142 werknemers die moeten worden ontslagen wegens sluiting van het be drijf. Dit is meegedeeld door de heer J. Abbenheus, districtshoofd van de Industriebond NVV. Eerder was het overleg gestaakt omdat de bonden geen genoegen namen met de weige ring van de directie tot het geven van een uitkering ineens bij het ontslag en een aanvulling op de werkloosheids uitkering. Beide partijen zijn nu overeengekomen dat de werknemers een uikerine krijgen, afhankelijk van de duur van het dienstverband en hun leeftijd. Desgewenst kan de uit kering worden omgezet in een aanvul ling op de werkloosheidsuitkering. L)e ANWb - onder andere - testte een Passat LS en stelde een verbruik vast van 1 op 14/3 bij een gelijkmatige snelheid van 100 km/u. De benzinetank heeft een inhoud van 46 liter. Goed voor zon 650 km. Kijkt u even op een kaart van Europa waar u dan zit? En nu we dan toch met ge tallen bezig zijn: de Passat is ook economisch met servicebeurten. 0ver90.000 km vraagt hij er maar 6. Ook met parkeerruimte is hij zuinig. Tussen de bumpers meet hij 4,19 m. Maar bepaald royaal is hij met binnenruimte.Voor een lange reis biedt hij 5 volwassenen een ontspannen zit. En voor hun ba gage 490 liter ruimte. Kom bij ons eens neuzen tussen de Passat-ty- pen. Er zijn 16 verschillende. Ook met automatische versnelling. En we lenen u er graag één uit voor een voorproefje van een kilome ter of wat. Om u te laten voelen hoe vinnig de Passat kan optrek ken; hoe soepel hij de fouten in ;het wegdek voor u corrigeert; hoe makkelijk hij het bochtenwerk voor u maakt. De Passat... da's pas autorijden. KATWIJK Tramstraat 67 Telefoon 01718-15141. LISSE Gladiolenstraat 39 Telefoon 02521-13045. LEIDERDORP v. d. Valk Boumanweg 2 Telefoon 01710-12041. NOORDWIJKERHOUT Dorpsstraat 36 Telefoon 02523-2012. OEGSTGEEST Geversstraat 30 Telefoon 01710- 51940-52661. komt inderdaad veel hitte vrij. Deze warmte wordt gebruikt om (vuil) zilt of brak rivierwater te verhitten, zodat het als gedistilleerd water opgevangen wordt. Dit water dat op het ogenblik van de distillatie zuiver en smaakloos is, behoudt die zuiverheid niet lang. Niet alleen de kwade, maar ook de goede bacteriën ontbreken, zodat het water niet geschikt is voor de con sumptie. Het is echter wel geschikt en noodzakelijk voor gebruik in de raffinaderijen en chemische industrie ën van het haven en Botlekgebied. De verzuchting: 'zonde van al dat schone water' is hier dus echt niet op z'n plaats. Vraag: Wij hebben een paar jaar geleden een perzikpit geplant en heb ben nu een aardig boompje in de tuin, echter zonder vruchten. Wilt u ons zeggen wat we er mee moeten doen en hoe we het moeten snoeier? Antwoord: We vinden het al erg mooi dat uw boompje zo groot geworden is. Snoeien is het werk van een vakman. Een goede tuinman weet hoe hij een perzik moet leiden en binden zonder af te snoeren. Wij zenden u een afschrift van een verhandeling over snoeien en behandelen van perzikbo men. Vraag: Bestaan er ook Christelijke boeken- en platenclubs? Antwoord: Specifiek Christelijke clubs zijn ons niet bekend. Wel kan men bij de bestaande clubs Christelijke boeken en platen bestellen, als ze in de catalogus voorkomen. We vestigen uw aandacht op de aanbiedingen van Christelijke boeken en platen in de Christelijke pers en omroepbladen. Wat het lidmaatschap van de door u bedoelde clubs betreft, moet u van te voren heel goed lezen en afspreken wat de condities zijnv als u het lid maatschap wenst te beëindigen. Wie zich hieraan niet houdt, -wordt van jaar tot jaar vastgehouden door de clubs, die wél weten wat in de kleine lettertjes staat. Een bron van genoe gen werd op die manier voor velen een eindeloze ergernic Vraag: Wat zijn de zilverachtige diert jes in de gootstenen en toiletten en hoe kan men ze bestrijden? Antwoord: Suikergasten of zilvervisjes leven op donkere enigszins vochtige plaatsen, in kasten, waarin niet kurk droog neergezette kopjes en schalen staan, onder vloerbedekking van WC's en onder gootstenen. Ze leven van zoetige resten, die in spleten en kie ren van kasten terecht komen en zijn dol of stijfsel, glippen dus graag in de banden van boeken, die zelden uit de kast komen. Geplakt behang en ge plakte vloerbekleding staan dus ook op het menu. Alles moet nu en dan eens uit de kast en vervolgens moeten de planken en de vloer met natuur- zeep uitgesopt. Nadat alles goed ge droogd is, kan men de kieren nog met een insecticide bespuiten. Deze behan deling is meteen goed om de larven van tapijtkevers en motten, die in een kille natte zomer wel eerder een plaatsje zoeken, te lijf te gaan. Vaak is het geen overbodige maatregel in een aldus schoongemaakte kast enige tijd een geopende Vaponastrip te plaatsen. Het spreekt vanzelf dat er geen levensmiddelen bewaard kunnen worden terwijl men met dergelijke bestrijdingsmiddelen bezig is. Vraag: Wij huurden deze zomer een vakantiewoning in Duitsland en be taalden aan het verhuurkantoor 1740 gulden voor twee weken. Het bleek echter dat de verhuurder slechts 1000 Mark van deze huursom kreeg. Dè rest bleef aan de strijkstok hangen. Is daar nu niets aan te doen? Zijn er geen beschermende maatregelen? Antwoord: Het verhuurkantoor zal op deze manier zichzelf wel de nek om draaien. Het kan gemakkelijk anders, buiten dergelijke lieden om. Een ze kere mate van winst is niet onrede lijk, wanneer het gaat om huizen of chalets, die regelmatig door het ver huurkantoor bezocht en gecontroleerd worden. U heeft echter zelf de af spraak gezocht en gemaakt en kan hierover wél danig het land hebben, maar ook hier gejdt: afspraak is af spraak. Blijkt na aankomst in het vakantie-oord de toestand niet te kloppen met dat wat afgesproken is, dan is er terdege recht van protest. Wij verwijzen naar de Consumten- bond, die in de 4 x per jaar verschij nende consumentenreisgids misstan den signaleert. Vraag: In mijn keukenkastjes is veel zwam en ook de vloer is aangetast. Hoe krijg ik dat weg? Antwoord: U moet de eigenaar van uw huis zo spoedig mogelijk verwitti gen van de aanwezigheid van zwam en als u zelf de eigenaar is. zo spoedig mogelijk een timmerman er bij halen en een begroting laten ma ken van schade en kosten. Zwam treedt op door vocht en verstikking en kan door behoorlijke ventilatie wel voorkomen maar niet genezen wor den. Daarvoor is een vakman nodig. Vraag: Waar komt de uitdrukking vandaan: Gods molens malen lang zaam. Is dat een tekst uit de Bijbely Antwoord: De term is al heel oud en van voor-christelijke tijden. Plutar- chus schreef reeds: Sero molunt deo- rum molae. Logau (1604-1655) schreef: Gottes Mühlen mahlen langsam, mah- len aber trefflich klein (Gods molens malen langzaam, maar malen bijzon der fijn). De bedoeling is: Gods werk is niet in korte, beperkte menselijke tijd zichtbaar, maar zijn werk gaat door. Vraag: Tegen hoeveel procent moet een kapitaal uitstaan om de geldont waarding tegen te gaan? Antwoord: De inflatie of liever het geldbederf wordt steeds sneller en sneller. Men mag blij zijn als dit jaar 10 pet voldoende zal zijn om het verlies op te vangen, nog afgezien van de vraag wat men als werkelijke rente wil genieten. Over de toekomst valt nog minder te zeggen. personeel gevraagd JONGEDAME gevraagd om opgeleid te worden tot demonstxaitrice voor het geven van lessen op naaimachines. Leeftijd plm. 17 jaar. Aanmelden NOTTET Westeinde 83, tel. 46.30.00. HL2 LEON DAMESMODE Lange Poten 21, Den Haag vraagt jong modegevoelig meisje als VERKOOPSTER Soil, na tel. afspraak 070- 462859. Na 18 uur 023- 244174. JONGE VERKOOPSTER Zoek je na je schooljaren een baan? Kom eens praten bij Bijl Textiel, de Kempe- naerstraat 30, Oegstgeest. Tel. 01710-50808. HL2 Gevraagd in klein rustig ge zin een beslist nette WERK STER, voor 2 ochtenden per week (dinsdag, vrijdag van 91 uur), loon ƒ6,- per u. Sollicitaties met event, re ferenties ond. nr. 5993 bur. v. d. blad. HL2 VERKOPER/STER ge vraagd (1720 jaar), liefst met ervaring Contessa ex clusieve schoenen en leder waren, Donkersteeg 12, Lei den. Tel. 01710-42738. HL2 Wij kunnen jongens en mannen plaatsen v.a. 18 jaar. Aanmelden dagelijks WASSERIJ NOOIT GE DACHT, v.d. Valk Bouman weg 184, Leiderdorp. HL2 Slagerij Zandbergen vraagt een nette SLAGERSBE- DIENDE en een WINKEL MEISJE. Aanmelden Steen straat 29-31, Leiden, tel. 01710-22407. Na 7 uur Rijnsburgerweg 80, Leiden, telefoon 54372. HL2 .Gevraagd een FLINK MEISJE voor de huishou ding. 's-Zaterdags vrij. En een werkster voor enkele ochtenden of hele dagen. Mevrouw Zandbergen, Rijnsburgerweg 80, Leiden, tel. 01710-54372. HL2 De Christelijke Pers vraagt voor de bezorging van de ochtendbladen Nieuwe Leidse Courant-Trouw een BEZORGER in Leiden Leuke bijverdienste voor scholier. Nadere inlichtin gen afd. inspectie, Steen straat 37, tel. 31441. 's A- vonds tussen 6-7 uur tel. 61033. HL2 woonruimte aangeboden Te huur gemeub. 2e ETAGE voor 2 pers. van okL 1974 t/m april 1975. Boulevard 13, Katwijk a. Zee. Telefoon 01718-14296. HL5 onderhoud en reparatie Vrijblijvend prijsopgave, behang-, wit- en schilder werk. Gebr. HEYSTEK, L. v. Meerdervoort 392, Den Haag, tel. 336502. HL9 KUNSTGEBITTEN- REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Dag., beh. zat. van 9-11.30 en 24 uur. Maand.- en dond avond van 19-1930. Fa. v Bergen Henegouwen, Schel penkade 47, Leiden Tel. 20794. HL9 Gebroken RUITEN GLAS IN LOOD REPARATIES worden door mij met spoed hersteld. Glasreparatiebe drijf D. Galjaard. De Sit- terlaan 76, Leiden. Tele foon 01710-32916. HL9 LEKKAGE van goten, da ken, mastiek en rubberroid worden door ons snel en vakkundig verholpen. Te vens pannen en ontroes- tings werkzaamheden. Van daag gebeld, morgen hersteld. Tel. 020448767 of 05420-61252 door heel Nederland HL9 PARAPLU-Reparatie (ook van opvouwbare) wandelstokken, invalide- stokken .rubberdoppen. Re paraties worden alleen aan de zaak aangenomen. Para plu-magazijn Van Oerle, Haarlemmerstraat no. 95, Leiden. Tel. 01810-23458. HL9 kleding en kapsel Nieuw! Nieuw! Nieuw! In Rotterdam is geopend Nederlands grootste bont magazijn Het Bontpaleis. Als openingsreclame op al le BONTMANTELS en bonthoedjes 20 pet. korting 20 pet. korting - 20 pet. korting. Unieke garantie! Ook credietservice moge lijk. Betalen pas in de win ter en nu kopen! Reiskos- tefl voor 2 personen door geheel Nederland bij koop terug (ook benzine). HET BONTPALEIF 'Onder de Laurenstoren', Hoogstraat 153, Rotterdam-C., tel. 010- 143 337. Vrijdagavond koop avond. HL15 BRUIDSJAPON, geh. van kant, afgezet met parels, met klein sleepje en sluier, bijbeh. tasje, maat 40, 175,- Tel. 070-546720. HL15 Dames grijp de winst! BONTMANTELS. De groot ste en goedkoopste bont zaak v. Nederland geeft al léén de maand augustus 20 pet. zamerprijzen-korting' Duizenden korte en lange BONTMANTELS, BONT- HOEDEN, COLLIERS met 3 jr. waarborggarantie. Nu nog eerste keus uit vol ledige collectie 1974. Nu kopen en in de winter be talen, gratis bewaren. Des gewenst zeer soepele cre dietservice. De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam- C., tel. 010-117117. Bij koop reisgeld voor 2 personen door geheel Nederland (ook benzine) terug, dus gratis reizen. Vrijdagavond tot 9 uur geopend. HL15 BONTMANTELS - BONT MANTELS - bontmantels collectie 1974. Slechts de maana augustus 25 pet. zo- merkorting. U koopt nu en betaalt in de winter, maakt nu Uw keuze in bontman tels en bonthoedjes, het be spaart U veel geld en U hebt de eerste keus. Cre dietservice mogelijk. 3 jr. schriftelijke garantie. Meest gesorteerde bonthan del in Nederland: La Rei ne. Jonker Fransstraat 75 (vijf en zeventig), Rotter- dam-C.*, tel. 010-11 07 56. Bij koop reisgeld v. 2 personen terugbetaald door geheel Nederland, ook eigen auto. Vrijdag koopavond tot 9 uur. HL15 Auto's, caravans, autobenodigdheden PEUGEOT 204 1972 in fan tastische mooie staat. Prijs 5750,- of 160,- p.m. Oran jelaan 6, Oegstgeest. Telef. 01710-54793. HL16 [R RC ze) de aai ,'s-i tot tie aa no Ri e hij eer zate hee toe gek sei2 teri nog wal DATSUN 2^2 AUTOBEDRIJF BROERTJES SASSENHEIM 02522-12921 PEUGEOT 204 stationcar de luxe, type 1971, prijs 3450,- of 130,- p.m. Oranjelaan 6, Oegstgeest. Tel. 01710-54793. HL16 vaartuigen en watersport Te koop A-FORD BOOT MOTOR draaiend te zien ƒ400,- aanhangmotor 3 pk zo goed als nieuw 375,- en aanhangmotor 3 pk ƒ175. Hogendórpstr. 4A Leiden. Tel. 42605. vakantie en rekreatie Te huur geheel inger. 5- pers. CARAVAN met voor tent, voorz. van gas en elek tra te Vaals (Limb.). Aug. 175,- p.w. Sept. 150,- p.w. B. Nijkamp, Gatherweg 2, Vaassen. HL23 meubilair en huisraad UNIEKE MEUBELSTOF FEN, beslist nergens zo goedkoop. Altijd voor halve prijs. U kunt honderden guldens sparen. Iedere stijl in voorraad. Discount-Hou- Koeleman, Willem de Zwijgerlaan 111, Den Haag. Tel. 070-54.20.30. Zaterdags tot 6 uur geopend. HL12 HANG-LEGKASTEN, lin nenkasten, wandstijlmeube len, keukenkasten, keu kens, slaapkamers en bu reaus. Enorme sortering. Ultra modern. Niet duur. De Kastenspecialist, Hoogl. Kerkgracht 4749. Hoek Nieuwstr. Tel. 01710-33078. HL12 Bankstellen met 5 j. garan tie op het binnenwerk, nor male prijs 1350 voor ƒ695. Verer talloze moge lijkheden tegen de scherp ste prijzen b.v. zeer fraai hoekbankstel in ribkord 795. LUNSTROO-MEUBE- LEN BV, Industriegebouw, Oostzeedijk 234, R'dam, 010-129038, Hoefweg 129, Bleiswijk, 01892-5188 di. t.e.m. za. 10-17 uur. Vrijdag tot 21 uur. HL12 TE KOOP AANCEB. IN ERMELO (VEL.) v.a. 24.850,—. Op rustig bungalowpark. Mooie ruime plaatsen (huurgrond) gelegen vlakbij uit gestrekte wandelbossen. Mogen het gehele jaar voor rekreatie gebruikt worden. Ruime financiering mogelijk. Inl.: FIGA, Fazantlaan 29, Erihelo. Tel. 034104869. huisdieren en planten Bloem- groente- en TUIN- BOUWZADEN, rieken, schoppen, graven, tuinban ken, tuinstoelen, parasols en alles voor uw tuin. W. P. Hartwijk, Nieuwe Bees tenmarkt 7-11, Telefoon 01710-26627. lessen en klubs uit eigen fabriek Grote sortering kwaliteitsstoffen, 5 jaar garantie op binnenwerk. Norm. prijs 1400 voor 795. DEM Meubelfabriek, Culemborg, 034502602. Toonzalen: CULEMBORG, Houtweg 8. AMSTERDAM-N., Zonneplein (Tuindorp Oostzaan). DEN HAAG, Weimarstraat 263. SLIEDRECHT, Rivierdijk 432. Geopend di. t/m za. van 10-18 u. Op koopavond tot 21 u. HL12 Balletschool CHRIS VAN WEERDEN, Houtlaan 40, Leiden. Klassiek-jazzballet, ritmisch trimmen. Aanvang nieuwe seizoen: 12 aug. 1974. Inl. en inschr. tel 070-655996. HL25 Atheneum, gymnasium, HBS, HAVO, MAVO, huis werkleiding, taken herexa mens, privélessen, pnivéop- leidingen in elk stadsdeel en randgemeenten Combi natie van leraren MO. Tel. 070-231717. AUTOMAAT SERVICE! Nog steeds uniek in Lei den. Kleurenfilms en flats- lampjes voor alle soorten camera's. Alleen in de au tomaat van: Fotiek N. v.d. Horst BV. Vijf Meiplein 9. Inwerp: guldens en rijks daalders. DANSEN IS PLEZIER VOOR 2! Leer het goed. gezellig en fijn bij Evert Castelein in Leiden, Rijns burg en de Bollenstreek. Klubs voor jongelui boven de 21 gehuwden. Inschrij ving vanaf 15 augustus. HL25 BALLETSCHOOL HEN- DRICHS Aanvang nieuwe cursussen. 2 sept. inschrijving. Nieu we leerlingen klassiek en modern ballet-Jazzdance. Dames en Heren. Kinderen vanaf 5 jaar. Hooglandse Kerkgracht 42. Tel. 01710- 30256. HL25 Afgehaald per 25 kg prima AARDAPPELEN 30 ct per kg. Dagelijks van 1719 u., 's zaterdags van 911.30 u. Noordwijkerweg 15, Rijns burg. HL31 VI

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8