'spionnen' jweg uit ons land 'Geen dubbele nationaliteit Surinamers' n West-Europa paar honderd ïïwaren er een Aage M. zat twee weken in Haagse woning Kleuters (nog) niet onder de vier op school Politie stormt huis binnen in Ambonese wijk Confectiebedrijf in Stadskanaal sluit; personeel op straat Woningbouw liep 20 procent terug «omg Drie acrobaten verongelukt in Beekse Bergen Teleurgestelde Kooymans uit Caracas terug Rol YYDM spoedig uitgespeeld, menen christen-officieren Vijf procent hoger loon sociale werkveorziening Vijfhonderd gezonde bomen weg voor verbreding beek Bromfietser tegen auto Pro?. Haspeïs wijst menstruatieregeling van de NSVH af Nederlandse voorstellen veroorzaken nogal opschudding in de West: Nieuw Dennendal wil beginnen met 36 pupillen Drs. Zijlstra: 'Zet emoties even op stal' 'Napoleon' toch vrijgesproken Overstekend kind gedood 'Kj ROUW/KWAiRTET DOMDERDAG 8 AUGUSTUS 1974 BINNENLAND K5 Verzetsorganisaties: er waren er zeker tien onze Haagse redactie >ÉN HAAG Aanhangers van het voormalige Griekse kolonels-regiem, die de afgelopen jaren haar Nederland zijn gestuurd om hier Griekse gastarbeiders te bespioneren, zullen naar Grieken land worden teruggehaald. De nieuwe Griekse regering heeft dit gisteren volgens het Franse pers- ïig!' mreau AFP besloten, erdt het Griekse consulaat in Rotterdam. Bij een bezetting vorig jaar november van het Griekse arbeidsbureau in Utrecht werden talrijke lijsten aange troffen van Grieken die zich politiek actief opstelden of lid waren van een van de Griekse verzetsorganisaties. niet janfl-, n at and afjg )emaatregel geldt voor alle landen ziCl, vaar Griekse gastarbeiders werken, haQpet name Frankrijk, Duitsland, Enge- and, België en Nederland. In totaal [ouden enkele honderden spionnen in West Europa werkzaam zijn geweest. )e Griekse ambassade in Den Haaj ion gisteren geen commentaar op de- Ise maatregel geven. Volgens de Griek se verzetsorganisaties in Nederland is in ieder geval een tiental Grieken bekend dat in opdracht van de voor malige junta de politieke activiteiten van de Griekse werknemers hier in de gaten hield. Deze mensen' behoorden niet tot het Griekse ambassadeperso neel, maar werden wel vanuit de ambassade geleid. De Griekse verzets organisaties nemen als vaststaand "eit aan dat ook de Griekse militaire, attachees van de ambassades in ver killende Westeuropese landen en de Griekse inlichtingendienst KYP bij deze spionage betrokken waren, [n Nederland concentreerden deze ac tiviteiten zich met name rond het Griekse arbeidsbureau in Utrecht en Van een onzer verslaggevers "EN HAAG De bankrover Aage f. heeft zich tenminste veertien da ggen schuil gehouden in het pand se"' Schenkkade 293 in Den Haag, vóór hij daar afgelopen maandag door 28 agen ten werd gearresteerd. De Haagse po litie concludeert dit uit de bekentenis van de 36-jarige mevrouw J. M. L.-van der A. uit Voorburg' Zij is samen met haar vriend Van der Z, de eigenaar van het pand aan de Schenkkade, in haar\ woning aan de 1UZ Van Naeldwijckstraat aangehouden. Zij heeft bekend afgeweten te hebben van Jf.'s onderduikadres en zelfs aan \ti zijn verberging te hebben meege- tsv werkt. In afwachting van haar berech- ting is zij op vrije voeten gesteld. Het is nog niet bekend op welke plaatsen Aage M. ondergedoken heeft gezeten sinds zijn ontsnapping uit het Leeuwardens huis van bewaring op 18 april. De Haagse recherche heeft hem gistermiddag voor het eerst weer ver hoord, maar men wilde daarover nog geen verdere mededeling doen. Wet vertraagd Van een verslaggever DEN HAAG De verwachting dat met ingang van het nieuwe schooljaar kleuters, die né juli en vóór oktober vier jaar worden, naar de kleuter school kunnen, is voor 1974 niet uit gekomen. Het wetsontwerp hiervoor moet door minister Van Kemenade nog ingediend worden. Een gevolg hiervan is dat er rond nieuwjaar geen 513.000 kleuters, op de 'kleuterscholen zullen zitten maar tienduizend min der. De maatregel de toelatingsleeftijd voor kleuters bij het begin van het nieuwe schooljaar te verschuiven, was in een conceptwetsontwerp neer gelegd. Minister Van Kemenade had bij de begrotingsbehandeling in de Eerste Kamer gezegd binnenkort het wetsontwerp te zullen ihdienen. In het georganiseerd overleg deden zich daarna echter moeilijkheden voor en daardoor werd de indiening van het voorstel vertraagd. Het voorstel nu binnenkort naar de Tweede Ka mer, maar uiteraard te laat om de verlaging van de toelatingsleeftijd voor kleuters nog dit scholojaar te verwezenlijken. Incidenten Volgens een vertegenwoordiger van een dezer organisaties, de heer Sakis Ioannidis, hebben zich de afgelopen jaren talrijke incidenten voorgedaan tussen anti-junta-gezinde Grieken en deze 'spionnen'. Ze verstoorden aller lei vergaderingen van politieke partij en en Griekse organisaties die tégen de junta waren. Ook liepen ze mee in demonstraties om te kijken welke Grieken daaraan deelnamen. Voor het verstoren van vergaderingen of h,et provoceren van anti-junta-Grie ken huurde ze soms Griekse schepe lingen die toevallig in Rotterdam wa ren. Die mensen kregen dan een Van een verslaggever LEERDAM De politie heeft gister morgen met veel machtsvertoon in Leerdam een woning in de Ambonese woonwijk doorzocht. Vermoed werd dat zich in de woning de twee jonge Zuid-Molukkers zouden ophouden, die gezocht werden wegens een overval in Geleen. Bij deze overval werd een 29- jardge man gedood en een tweede ernstig gewond. Terwijl een vliegtuig van de rijkspoli tie boven de Leerdamse woonwijk cirkelde, stormden met karabijnen en pistolen bewapende politiemannen de woning van de Ambonees P. binnen. Zij troffen daar niet de twee gezochte overvallers aan, maar wel enkele jon ge Ambonezen die evens werden ge zocht. Het waren de 22-jarige mej. C. P., haar zeventienjarige broer S. P. en de 18-jarige M. L. Zij worden ver dacht van het plegen van diefstallen mogelijk van overvallen, aldus de rijkspolitie. Op devraag, waarom dez e inval zo groots was opgezet, antwoordde de hoofdofficier van justitie in Dor drecht, mr. A. Niessen: 'Als je op zoek bent naar moordenaars die in het bezit zijn vansschietwapenen dan kun je er niet met een ongewapende man op af gaan. Dat is het enige wat ik ervan wil zeggen. (ADVERTENTIE) tientje betaling en werden per busje naar een bijeenkomst vervoerd om daar de orde te verstoren. We weten niet precies hoeveel van deze 'spion nen' in Nederland werken. Het is best mogelijk dat het er méér zijn dan de tien die al bekend waren', zei de heer Ioannidis. STADSKANAAL Begin volgende week beëindigt het confectiebedrijf van de firma De Goos de produktie, wat ontsgag betekent voor de eenen dertig werknemers én werkneemsters van het bedrijf. Gistermorgen is de Industriebond NW door de directie van het bedrijf ingelicht. Het perso neel, dat de laatste tijd al miinder uren werkte, was al ingelicht over de situatie waarin het bedrijf verkeert. 'De lopende orders zullen in de ko mende dagen worden afgewerkt', al dus firmant G. W. Goos, doch daar voor zijn maar enkele dagen nodig. Daarna gaat het bedrijf' dicht' Vol- gensde directie hebben de scherpe buitenlandse concurrentie en de loon- en onkostenstijgingen van de laatste jaren het bedrijf, dat in 1964 in Stadskanaal gesticht werd, tot sluiting genoodzaakt. DEN HAAG In het eerste halfjaar van 1974 was de woningbouwactiviteit twintig procent geringer dan in de zelfde periode van het vorig jaar. Bouwendememingen begonnen met de bouw van bijna zestigduizend wo ningen, wat twintig procent minder is dan in de eerste helft van 1974. Het aantal woningen in uitvoering was per eind juni ruim 126.000, wat acht tien procent uninder is dan vorig jaar. De daling was het sterkst bij de woningwetbouw: 26 procentminder in uitvoering, met 24 procent minder woningen begonnen. Het aantal vol tooide huurwoningen nam m het hele hand af, met uitzondering van de provincies Groningen, en Overijssel en de Zuidelijke IJsselmeer;olders. Dit blijkt uit een overzicht van het Centraal Bureau van de Statistiek. Vakantiegangers, die het ongeluk in de Beekse Bergen zagen gebeuren, stonden even later bij de omge- vallen mast. HILVARENBEEK Voor de ogen van enkele duizenden toeschouwers zijn gistermiddag drie Duitse acroba ten verongelukt in het recreatiepark De Beekse Bergen. Zwaargewond zijn zij in een ziekenhuis in Tilburg opge nomen. De acrobaten waren drie broers: Char lie (19), Schang (22) en Maxi (16) Traber, die onder meer het stuntrij den met een motor op een staalkabel beoefenen. Het ongeluk gebeurde doordat de mast, waaraan de kabel was opgehangen, het begaf. Charlie en Schang zouden elkaar hal verwege de tweehonderd meter lange kabel, die van de grond naar de mast liep, passeren. In de mast, die 52 Stuntrijden mislukte meter hoog was, zat op een hoogte van veertig meter de zestienjarige Maxi. Toen Charlie en Schang elkaar ongeveer halverwege de kabel op tien meter waren genaderd begon de kabel te slingeren. Het tweetal viel van twintig meter hoogte in het zand van het strandpark. Maxi zag het gevaar aankomen en klom snel naar beneden, maar hij was nog niet ver toen de mast viel. De broers komen oorspronkelijk uit Breisach aan de Rijn. Zij waren door het park gecontracteerd in verband met het tienjarig bestaan van de 'Beekse Bergen'. Onder het publiek brak geen paniek uit. De kijkers lie pen ook geen gevaar omdat'het ter rein waar de broers optraden afgezet was. Rijkspolitie en arbeidsinspectie begonnen gisteren nog aan een onder zoek. 'Op zeerechtconferentie oude meningen herhaald' Van een verslaggever SCHIPHOL Zeer teleurge'steld over het verloop van de internationale zee rechtconferentie van de Verenigde Naties die in de Venezolaanse hoofd stad Caracas wordt gehouden, is staatssecretaris Kooymans op Schiphol teruggekeerd. 'Ik had de hoop «at de verschillende groepen van landen, die verschillende standpunten innemen, tijdens deze conferentie dichter bij elkaar zouden komen. Maar tot nu toe is het zo, dat eigenlijk alleen maar oude standpun ten worden herhaald en dat er onger looflijk veel ontwerpteksten worden ingediend van groepen van landen die het toch al met elkaar eens waren', aldus de bewindsman. De heer Kooymans ontkende dat er binnen de Nederlandse delegatie, waarin ook Suriname en de Neder landse Antillen vertegenwoordigd zijn, tweespalt zou zijn ontstaan. 'Het is een kwestie van verschillende geo grafische ligging. Er is binnen de delegatie van het Koninkrijk verschil van mening geweest of uitdrukkelijk moest worden vermeld dat Suriname en de Antillen de verklaring van Santa Domingo hadden onderstreept Maar dit verschil heeft helemaal niet tot enige spanning binnen de delega tie geleid', zei staatssecretaris Kooy mans. In de verklaring van Santa Do mingo worden de rechten van de kuststaten op een economische zone sterk onderstreept. Volgens de staats secretaris heeft Nederland daar op zichzelf geen bezwaar tegen, maar wil het regiem in de zone duidelijk om schreven zien. Met dit standpunt kon den -de vertegenwoordigers van de beide rijksdelen zioh volgens de heer Kooymans ook verenigen. De Nederlandse bewindsman had ook tot zijn teleurstelling moeten consta teren dat in Caracas veelal werd ge probeerd de oorspronkelijke gedachte dat de oceaanbodem een gemeenschap pelijk erfenis van de mensheid was in nationaal belang om te zetten. 'Men is erg bereid die gemeenschappelijke er fenis te onderkennen, maar men wil tegelijkertijd het eigen gebied zo groot mogelijk stellen INSIMON-FIURLBN MET VERKOOP VAN VERS VIE BS. OELDIO T/M 10 AUGUSTUS DEN HAAG De rol van de Vereni ging van Dienstplichtige Militairen zal binnenkort uitgespeeld zijn, meent de Christen-Officiersvereniging. In het blad van vereniging ('Spes) staat onder meer dat voor de VVDM de dag dreigt aan te breken dat er geen reële eisen meer te stellen zullen zijn. 'Als nieuwe eisen een doeltreffend functioneren van de krijgsmacht on mogelijk maken komt de reactie. Poli tieke partijen zullen hun handen van de VVDM aftrekken en de vereni ging is in zo'n situatie ten dode opgeschreven.' Volgens de vereniging is de WDM in extreem links vaarwa ter terechtgekomen. Het blad van de WDM geeft 'zogenaamde' feiten, vrij wel steeds sterk overdreven, uit hun verband gerukt, gekozen op effect, aldus het blad van de christen-officie ren. DEN HAAG De lonen van alle werknemers in de sociale werkvoorzie ning in ons land zullen met vijf procent verhoogd worden. Minister Boersma zal proberen die verhoging 1 september te doen ingaan. Dev erho- ging wordt berekend van de lonen zoals die op 1 juli waren. Van een verslaggever VARSSEVELD In het Gelderse Varsseveld worden ongeveer vijfhonderd gezonde eiken en populieren, alle vijftig tot zestig jaar oud, gerooid. Ze moe ten wijken voor een verbreding van de Slingebeek, heeft het waterschap van de Oude IJssel bekend gemaakt. Pogingen van het gemeentebestuur de bomen te redden hebben schipbreuk geleden. Met het omzagen van de bomen is al begonnen. UDEN De achttienjarige scholier Hans Pronk uit Amsterdam is na een verkeersongeluk in Uden (N. Br) overleden. Hij gaf met zijn bromfiets op een kruispunt geen voorrang aan een auto en werd aangereden. (ADVERTENTIE) Van een verslaggever UTRECHT Vain de sinds 1 Juni door de Stichting Directe Hulpverle ning NVSH geïntroduceerde methoden 'overtijdbehandeling' en 'menstruabie- regeling' wordt de menstruatiierege- ling door de Utrechtse vrouwenarts prof. dr. A. A. Haspels afgewezen. Volgens prof. Haspels is het gevaar voor infecties te groot om deze in greep maandelijke uit te voeren. Hij vindt, ondanks de problemen die veel vrouwep maandelijks hebben, dat het toch beter is 'de natuur zijn gang te laten gaan'. Het gaat hierbij om één en dezelfde medische ingreep, maar om verschil lende redenen uitgevoerd. De over tijdbehandeling voorkomt mogelijke zwangerschap in het allereerste stadi um. Bij de menstruatieregeliing is het de bedoeling vrouwen, die daarvan erg veel last hebben, voor een groot gedeelte van hun klachten af te hel pen. Dokter C. J. Smit van de Stichting Directe Hulpverlening is het maar zeer gedeeltelijk met prf. Haspels eens. Amerikaans onderzoek heeft ver hoogde kansen op infectie uitgesloten. Wel vindt ook dokter Smit dat je 'niet moet rommelen als het niet nodig is'. De klinieken in Den Haag en Zwolle passen menstruatieregeling dan ook alleen toe als een vrouw maandelijks ernstige klachten heeft, zoals ernstige en langdurige bloedin gen, of zodanige pijn dat ziektever zuim het gevolg is. Veel aanvragen om behandeling worden daarom afge wezen. UTRECHT De Stichting leef- en werkgemeenschap Nieuw Dennendal wil haar experimentele inrichting voor zwakzinnigen met ongeveer 36 pupillen beginnen. Drie groepen van twaalf pupillen. Daarna wil de stich ting zo spoedig mogelijk naar 72 pu pillen. In welk tempo het aantal pu pillen zal worden uitgebreid tot de voorgenomep 150, zal afhangen van de vorderingen van het experiment en van de plaatsingsbehoefte. 'Nieuw Dennendal heeft inmiddels een onder komen in Dirkshoorn, bij Alkmaar. Daar wonen in een boerderij die door de Wereldwinkó) ter beschikking is gesteld, vier groepsleiders met zes pupillen van de voormalige E-groep uit paviljoen Lorentz. Nieuw Dennen dal draagt zelf daarvan de kosten. DlEN HiAiAG In de Nederlandse plannen en voorstellen voor de regelingen bij de onafhankelijkheid van Suriname is niet voorzien in een dubbele nationaliteit. Zoals gemeld hebben drie in Nederland werkende Surinaamse welzijnswerkers deze week in Paramaribo bepleit om in Nederland wonende Surinamers straks een dubbele nationaliteit toe te kennen. Op het ogenblik is de Konin krijkscommissie bijeen in Wil lemstad op Curagao, onder meer om de regelingen voor Suriname's onafhankelijkheid voor te bereiden. Nederland heeft hier een werkstuk inge diend, dat officieel nog steeds geheim is, maar waarvan in Willemstad toch wel het een en ander is uitgelekt. Volgens dit werkstuk zouden op het ogenblik van de onaf hankelijkheid alle in Surina me wonende meerderjarigen de Surinaamse nationaliteit krijgen. Surinamers die buiten Suriname wonen, zouden even eens de Surinaamse nationali teit krijgen, met dit verschil dat deze Surinamers (mits hun vader of moeder buiten Suriname geboren is) binnen één jaar kunnen opteren voor de Nederlandse nationaliteit. Wel zullen volgens het Neder landse voorstel na Suriname's onafhankelijkheid de Surina mers in Nederland (en op de Antillen) tot tien jaar na de datum van de onafhankelijk heid voor de wet als Neder lander worden beschouwd met uitzondering van de dienst plicht en het (actief en pas sief) kiesrecht. Dit recht op voorkeursbehandeling verlje- zen zij echter weer als zij naar Suriname terugkeren of drie jaar buiten Nederland of de Antillen wonen. Nederlanders die bij Surina me's onafhankelijkheid in Su riname wonen zullen op hun beurt als Surinamer behan deld worden (met behoud van de Nederlandse nationaliteit), echter ook weer zonder het kiesrecht. De Nederlandse voorstellen hebben in Willemstad nogal wat opschudding veroorzaakt. De Surinaamse oud-minister Essed meende dat op deze ma nier de Surinamers in Neder land en op de Antillen zich tweede rangsburger zullen gaan voelen. Ook de Suri naamse oppositieleider Lach- mon (een man die in het verleden al meer dan eens blijk heeft gegeven zeer ge steld te zijn op zijn Neder landse nationaliteit) keerde zich tegen het Nederlandse plan. Hij vindt dat niet alleen de Surinamers in Nederland een keuze moet worden gela ten, maar ook de Surinamers in Suriname. Doet men dat niet, zo verklaarde hij, dan zal Suriname in de kortste tijd helemaal leeglopen (omdat heel wat Surinamers zich het recht van keuze willen voorbe houden en dit recht willen verwerven door vestiging in Nederland op de datum van onafhankelijkheid). De discussies kregen op een bepaald moment een emotio neel verloop. Toen het Suri naamse lid van de Konin krijkscommissie Derby herin nerde aan 'het leegroven van Suriname tijdens de koloniale periode' antwoordde mr. J. van der Hoeven (lid van de Raad van State en voorzitter van de Nederlandse delegatie) 'Wij zijn bereid om keiharde waarheden aan te horen en wij zullen ook keihard daarop antwoorden, maar men moet niet verwachten dat wij ons als pispaaltje zullen laten ge- bruiken', wat voor oud-minis ter Essed weer aanleiding was te zeggen: 'En de Surinamers van hun kant zullen zich niet als urinoir laten gebruiken.' In een persconferentie zei la ter het Surinaamse delegatie lid Derby dat clie dubbele na tionaliteit voor Surinamers in Nederland éen van de waar borgen dient te zijn bij de onafhankelijkheid in december 1975. 'Onder geen beding zal Suriname koehandel laten be drijven met de onafhankelijk heid. De terugkeer van Suri namers naar hun land en het afdammen van de stroom emi granten naar Nederland zal pas werken als Nederland de mogelijkheid schept voldoende arbeidsplaatsen in Suriname te cre'ëren. Laten we wel we zen: de Surinamer in Neder land is gewoon de uit zijn land gestolen rijkdommen na gereisd.' EEG-ministers moeten eerder bijeenkomen Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Het Landbouw schap stond gistermorgen langdu rig stil bij de boeren-acties van de afgelopen dagen. Drs. Zijlstra meende dat nu het tijdstip is aan gebroken 'de emoties even op stal te zetten'. Wat de actiecomité's de afgelopen dagen aan eisen op geplakt hebben is volgens de heer Zijlstra datgene wat het land bouwschap al een en ander maal bij de overheid heeft bepleit. Wat nu geëist moet worden zijn mo gelijkheden voor directe inkomensver betering (vermindering van het BTW- tarief en dergelijke).- Minister Van der Stee (landbouw) zou volgens de heer Zijlstra instructie moeten krij gen aan te dringen op een vervroegde vergadering van de ministers van landbouw van de EEG. De minister zal daar een herziening van het prijs peil moeten bepleiten. De vergadering is pas op 23 septem ber gepland, maar de centrale land bouworganisaties vónden die datum veel te laat. De organisaties menen dat spoedige hulp noodzakelijk is. Al le regeringen van de EEG-danden heb ben maatregelen getroffen om de ge volgen van de inflatie voor de loon- en salaristrekkenden weg te nemen en de industrie te helpen ter voorkoming van grotere werkloosheid. Daarom dienen er nu maatregelen te komen ten behoeve van de agrarische sector. Geen enkele regering zal hieronder kunnen, aldus de centrale organisa ties. Bedenkelijk Ook de 'heer C. G. A. Mertens, voor zitter van de Katholieke Nederlandse Boeren en Tuindersbond, pleitte voor een afkoeling van de emoties. Hij noemde hij een bedenkelijke zaak 'dat de boeren heel Nederland plat blijken te kunnen leggen'. Overigens liet hij er geen twijfel over bestaan dat de regering de boeren heel ver tegemoet zal moeter. komen. De onderhande lingsmarges zijii smal. Zouden deze eisen niet worden gehonoreerd dan zijn verdere acties ondanks mijn be- zwaen niet uitgesloten, aldus de heer Mertens. De heer J. J. Leuven van de katholie ke werknemers bracht in het land bouwschap nog de meeste sympathie op over de acties van de afgelopen dagen. De acties zijn keurig netjes verlopen en hebben zelfs sympathie gewekt bij de bevolking, meende hij. Hij sprak er zijn verwondering over uit dat de organisaties de acties niet hebben geleid: 'Van ondernemerskant blijft men toch wel wat lang voort borduren en het oude stramien dat alles via overweg tot stand moet ko men', zei hij. Van een verslaggever AMSTERDAM 'Wij doen ons best', zei de president van de Amsterdamse rechtbank gisteren tegen de 44-jarige in Oldenzaal geboren terrazzowerker Dante Romano F., die zojuist tegen hem verzucht had 'U ziet dat het recht altijd zegeviert'. De tarrazzower- ker was even tevoren door de recht bank vrijgesproken van de hem ten- lastegelegde afpersing. Volgens de dagvaarding had de terraz zowerker, die de laatste tijd bij het Leger des Heils in Amsterdam sliep en in die kringen 'Napoleon' werd genoemd, geprobeerd De Bijenkorf in de hoofdstad tienduizend gulden af handig te maken door op te bellen dat een door hem in het warenhuis geplaatste tijdbom zou ontploffen als men niet op een bepaalde tijd in een openbare papierbak het geld had ge deponeerd. Vijf minuten nadat de bedrijfsrecher che in overleg met de politie in die napierbak aan het Damrak een enve loppe met witte vellen papier en een gulden had gelegd kwam 'Napoleon'. Hij opende Ie enveloppe, gooide het papier weg en stak de gulden in zijn zak. De officier achtte schuld bewezen en vroeg tien maanden gevangenis straf met aftrek. 'Napoleon' zelf was van het begin af blijven volhouden het slachtoffer te zijn van anderen, die, zoals hij zei, 'misschien een gein tje hadden willen uithalen'. Dat hij de enveloppe uit de papierbak had ge haald was n>ets bijzonders. 'Dat doe ik iedere dag om mijn kostje op te halen.' Van een correspondent HOOFDDORP De achtjarige R. Elstgeest uit de Haarlemmermeer is door een personenauto overreden en om het leven gekomen. Hij was bij zijn vader, die bij de Ringvaart zat te vissen. De jongen stak onverwacht de weg over. 'Ik ben al een beetje 'beroeps'; iedere keer als mijn tante komt, krijg ik een kwartje als ik niet speel'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5