ff AN LEEUWEN STOPT Atletiekselectie is 'gehalveerd' Dusan Tigerman niet ter discussie Als ik voetbal, dan wil ik de beste zijn' Georgie Best is weer 'populair' Ajax 'begrijpt' PSV en Feyenoord niet meer oemenië roept ovacs terug velino breekt ïietgebed af lympische Spelen leten meer naakt' «|>k FC Dordrecht dwingt Arsenal erdwenenboei engt onrust Maar tien atleten mogen naar Rome Hans Vultink start met winstpartij Na zeven-jarig bewind is Nederlandse tafeltennis kwalitatief n iet verbeterd R1 tW/Kwi vRTCT WOENSDAG 7 AUGUSTUS 1974 SPORT T9/TOL9 ner'i onze speciale verslaggever .,EEN Iets meer dan twee seizoenen geleden baarde een betrek- jk onbekende spitsspeler opzien in het B-team van topclub Feye- rd. In Amper twee jaar tijd bereikte Henk van Leeuwen, de per- in kwestie, toen namelijk de respectabele score van 52 doelpun- op rij. Van Leeuwen heette een talent te zijn, dat op 'inpassing in enoord's topteam wachtte'. Maar zoals vaker begon Van Leeuwen bij Feyenoord maar elders aan het Grote Werk. Roda JC con- ^teerde hem voor twee jaar en sneed daarmee een slinger van an- kandidaat-kopers, typerend de pas af. andifi 'ij aa e van Leeuwen maakte in zijn Limburgse seizoen veertien go- werd daarmee Roda JC's top- •r van dat jaar. Maar teeglijk n op det, moment, na zijn eerste van (relatief) topvoetbal in een mali-ge eerste divisie-ülub, de ba- aangewaaid voor wat nu, luttele sn voor de start van de competi- lijkt af te lopen in een afscheid, k van Leeuwen heeft ruim twee 5 en terug definitief geweigerd om handtekening te zetten onder het ,„jwe contract dat hem door Roda „werd aangeboden. Van Leeuwen na twee jaren full-prof voet- v»; erd oli do pos onze sportredactie IJS Stefan Kovacs ooit een succesvol trainer bij Ajax, heeft de Roemeense autoriteiten be- gehad, dat hij zo snel mogelijk ligen land wordt terugverwacht, ge maand al kwam Kovécs via-via e hoogte van de mogelijkheid, dat op korte termijn nodig zcu zijn te helpen in de top van het meense voetbal. Na een maand twijfels hebben de autoriteiten de »p doorgehakt: Kovacs kan niet er worden gemist. Kovacs zei: 'Ik een maand lang geen plezier r gehad. Omdat ik wist dat dit gebeuren. Het is verschrikkelijk.' KEN ln het schaaktoernooi, om pen Nederlands kampioenschap dat e\v wordt gehouden, zijn na de ronde de hoofdklasser Van der en de Zweed Kaiszauri nog ongesla- T Van der VU et greep de volle winst n Viet duel met Eddy Scholl. Kaiszauri hfflts medekoploper Verholt kwam terug, i\nJNIS De Italiaanse tennisfederatle l i tfl un Zuid-Afrlka gevraagd de lnter- halve finale om de Davis Cup a J de belde landen In Europa te 1 In ruil daarvoor wil Italië aan Afrika de keus laten van de baUen, and en de soort baan. ri EN Nederlandse zeilers hebben arste wedstrijd van het open West- i kampioenschap Vaurien op de ■SU nersee nabij Dlepholz beheerst. De V werd gewonnen door het duo i, f/Blerling, terwijl de koppels il/Van de Hoek en Voogt/Grocn (lie ctievelljk tweede en derde werden, ndore ereplaatsen werd Ingenomen Zwitsers en Westduitsers. IT NATURE Op het imitermiatio- naturisteneongres is een voorstel J^kliénd dat op de volgende Olympd- Spelen de deelnemers naakt moe optreden zoals dat in het oude o kernland was. Het congres wordt "ki ewoond door naturisten uit 22 len. Enige sprekers zeiden dat het stel wel op kon gaan voor lieden discuswerpers en hardlopers, ar", zei de heer Werner Dorfü uit tenrijk, 'zoiets kun je niet eisen r sporten aLs schennen, voetballen 5 bobsleeën', bestond evenwel geen reden, zei dat er niet naakt gezwommen, ligelopen of gegymnastiekt kon 3 den. Maar hoe moest men nagaan 4 welke landen de sportlieden be- 4 den als ze rondgingen zonder din- 0 's rugnummers? 'Door', zeiden gedelegeerden, 'om hun hals 2 gen te bevestigen van hun eigen 3IDRECHT FC Dordrecht is er :igen veld in geslaagd een oefen- strijd tegen de Engelse eerste- 26ieclub Arsenal (zonder Allan gelijk te spelen met 11. Bij de van de aantrekkelijke ontmoeting de .stand nog 00. Hoogmoed 8. de in de 60e minuut voor een sprong van Dordrecht, die 20 mi- n later door Brady evenwel werd et gedaan. Charles Corver floot, 6000 toeschouwers. EK Een enorme consternatie 8 orzaakte tijdens de derde dag van sneekweek een op onverklaarbare e losgeslagen wedstrijdboei. Op moment dat drie van de belang- J8 te klassen (Schakels, 16 m2, Re- togen) zich ongeveer halverwege route bevonden, bleek er een boei jn verdwenen. De zeilers zochten a lop en hoewel de wedstrijdcom- 'e even later het onmisbare attri- ontdekte in een rietkraag, kon ze anders doen dan de wedstrijden wat betreft de genoemde klassen ildig verklaren. bal genoegen te nemen met een (la- gier) semi-profcontract. Spelvreugde Maar daamédst speelt het voorbije seizoen bij hem nog altijd in het achterhoofd mee. Roda JC's eerste seizoen in de eredivisie heeft het talent- Van Leeuwen, in oorsprong spitsspeler, maar langzaam 'naar ach teren' gedrongen, gesloopt en zijn uitbouw tot stilstand gebracht. 'Ik vind', zegt Van Leeuwen (23) 'dat ik geen hoge eisen stel. Maar toen mana ger Coerver me vertelde wat Roda bood, toen heb ik gezegd: laten we maar gewoon ophouden. Ik wil voet ballen óf een baan hebben, maar niet allebei. Daarbij heb ik een jaar lang zonder spelvreugde gevoetbald. Steeds DEN HAAG Roda JC heeft de Deense International Steen Ziegler gecontracteerd. Ziegler, 24 Jaar en een aanvallende midden velder, speelde twaalf keer ln het nationale team en Is afkomstig van Hvldovre Kopen hagen. I Naast Henk van Leeuwen mist Roda JC komend seizoen ook Wlm Langenhulzen. Deze linksbuiten speelt vanavond voor het eerst bij Patro Elsdcn, de Belgische club die getraind wordt door Roda's voormalige tweede oefenmeester Bobby Bechholz. SITTARD Jan Benen, de karaktervolle voorstopper van Fortuna SC, speelt komend seizoen bij de Belgische dub Tor Waterschei, die getraind wordt door Benens eigen broer Peter. met de rug tegen de muur. Ik heb éigenlijk alleeji maar lopen verdedi gen. Ik herinner me maar één wed strijd waarin ik voorin heb gelopen. Dat was tegen De Graafschap, maar vraag me niet wannéér dat was....' Van onze sportredactie DUNSTABLE Georgie Best, het talentvolle lastige mannetje, dat zo langzamerhand bij iedereen bekend Is door zijn grillige levensstijl, is weer in het nieuws. Georgie heeft het bestaan om zowaar een keer op tijd te verschijnen bij een wedstrijd waarin-ie zelf tot veler verbazing mee speelde. Best was uitgenodigd door Dunstable Town, een nagenoeg on bekende club uit de 'Southern League'. Dunstable Town speelde, met Georgie Best in de basisopstelling, tegen het reserve-team van Manchester United en won uiteindelijk met 32. Formeel staat Best nog altijd bij Mancheter United onder contract. Het was bij Manchester dat Best destijds leek uit te groeien tot een grote vedette, maar door persoonlijke misdragingen, even groot in getal als onregelmatig, keerden de spelers zich op een gegeven moment van Best af. Best heeft vaak verklaard, dat hij met voetbal zou sloppen. Maar nu is er opnieuew een kans dat die beslissing herroepen gaat worden. Dunstable Town heeft zijn zinnen op Best gezet ook al kwam Best tegen het B-team van Manchester United niet tot scoren. Manager Fry van Dunstable Town zei na de wedstrijd: 'We zouden hem graag willen hebben. Normaal krij gen we ongeveer 53 toeschouwers op de tribunes. Nu waren het er 3866. We hebben acht jaar lang onderaan gestaan. Voor ons is er maar één weg: omhoog* UTRECHT Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft na voordracht van de nationaal technische commissie se nioren (NTC-S) de Nederlandse ploeg aangewezen voor de Europese Atletiekkampioenschappen, die van 1 t/m 8 september in Rome wor den gehouden. De KNAU wees zes dames en vier heren aan voor het Europese titeltoemooi. Henk van Leeuwen (links) kopt zowaar op doel. Heinz Stuy, de keeper van Ajax bokst de bal weg. Ach ter Stuy hangt Roda JC's Jos Dijkstra. om acht uur zijn deur uit om in de bossen te trainen; minimaal één keer per week zoekt hij de bekende judoka Martin Poglajen op cm in diens sau na- sportaccommodatie aan krachttrai ningen te doen. 'Poglajen', zegt Van Leeuwen, 'dat is mijn gabber. Hij slaat de blauwe plekken op mijn lijf. Maar dat is goed voor mijn body. Martin heeft ook helemaal geen ver stand van voetbal. Dat werkt soms zalig, want ik heb totaal geen behoef te om van mijn sport een probleem te maken. Als ik voetbal, dan wil ik de beste zijn. Als ik train ook. Dat is met Poglajen alleen een beetje móei- lijker'. JAN VAN DER KROON Lopen gillen PAULO De Braziliaanse inter- onal Rivelino heeft zondag opnieuw wapenfeit aan zijn dadenlijst toe- egd door het snelste doelpunt te en in de geschiedenis van het Bra- anse voetbal. Vijf seconden na de ip van de wedstrijd tussen zijn Corinthians en America uit RJo o schoot Rivelino de bal vanaf het den van het veld in het lege doel de tegenpartij, terwijl de doel ver ger naast het goal zijn sohietge- e aan het opzeggen was. In het eerste jaar eredivisie heeft Roda JC, terecht, voor behoud geko zen. Pas in de laatste wedstrijd, tegen Ajax, speelde de ploeg zich 'veilig', aan het eind van een seizoen vol dreiging en spanning. Van Leeuwen zegt: 'Die spanning heb ik nooit zo gevoeld. Ik miste alleen de lol, de spelvreugde. In Feyenoord's B-tram heb ik soms lopen gillen omdat er zo goed gevoetbald werd. Ik geef toe, dat de tegenstand daar soms matig was. Maar er werd in elk geval 'getikt'. Je voetbalde daar om goals te maken. Dat ben ik bij Roda steeds meer gaan missen'. Aardig voetballen Bij het begin van Roda's tweede sei zoen in de eredivisie vormt dat gemis de feitelijke reden van Van Leeu- wen's besluit om bij Roda te stoppen. 'Als ik na mijn eerste seizoen bij deze club was weggegaan, dan had elke andere club me willen hebben voor het bedrag dat in mijn contract lag vastgelegd.' Maar nu ben ik gewoon Henkie van Leeuwen, één van die voetballers van wie de club zegt, dat 'ze te hoge eisen stellen'. Ik heb ook geen zin om dit aan de grote klok te hangen. Ik wil geen slijmjurk zijn die zich in een voetbalblad aanprijst. Dat is mijn trots en die hóü ik. Ik wéét van mezelf, dat ik aardig kan voetbal len en daarom doe ik geen concessies. Ik wil topvoetbal bedrijven en dat kan alleen maar als full-prof' Gabber Zoals de zaken nu liggen, verdwijnt Van Leeuwen binnenkort geheel uit het voetbalvizier. Hij is serieus van plan om zich, net als vroeger, in de kunststoffen-zaak van zijn schoonva der te storten. Intussen stelt hij wel alles in het werk om de basisconditie op peil te houden. Viermaal ln de week stapt Van Leeuwen 's morgens Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Tijdens de pers conferentie diie Ajax gisteren organi seerde is van de kant van manager Hans Kraay en voorzitter Jaap van Praag nogal lakonlek gereageerd op de kritiek die dezer dagen is verno men van de kant van, met name, Feyenoord en PSV. Zowel in Eind hoven als in Rotterdam is recent, zoals bekend, uitvoerig commentaar geleverd op de koers die Ajax vaart inzake René Notten. Beide concur renten hebben in de afgelopen da gen laten blijken, dat ze het niet op prijs stellen, dat Ajax (en eventueel ook andere clubs) spelers benadert die nog bij hun eigen vereniging onder contract staan. KOPEN EN VERKOPEN Ben van Gelder, de manager van PSV, zette zich afgelopen maandag zelfs fel af tegen de mander waarop Ajax zich in de onderhandelingen met René Notten heeft gedragen. Van Gelder zag dat als een duidelijk bewijs van de gevaren die de clubs, en in het algemeen het betaalde voetbal, bedreigen. Hans Kraay, de manager van Ajax die gisteren debu teerde, liet duidelijk merken, dat hij het probleem van PSV (en Feyen oord) helemaal niet zo ziet zitteh. Kraay sloeg zelfs, genuanceerd, te rug in een beschuldiging-achteraf. 'Zowel Feyenoord als PSV', zei hij, 'hebben zich in het verleden zelf bezondigd aan datgene waar ze zich nu tegen afzetten. Het is in de voetbalwereld gewoon een gegeven dat spelers die nog een contract bij hun eigen club hebben, benaderd worden door andere clubs. Met dat gegeven moeten we werken. We kunnen een heel jaar kopen en verkopen'. Kraay benadrukte dat Natten wat Ajax betreft 'geen zaak van onze club is'. Hij zei: 'We hebben er belang bij. Maar verder is het ge woon een zaak van Notten zelf. We hopen, dat er zo nel mogelijk een uitslag van de arbitrage-commissie loskomt en hopelijk dan positief vóór ons. Dat lijkt me een gezond standpunt. Ik verbaas me ook over de houding van de persmedia. Toen het geval-Neeskens speelde repte ie dereen over 'die' arme jongen met sociale problemen'. Notten schijnt niet arm te zijn en óók geen sociale problemen te hebben. Dat vind ik een vreemde benadering. Maar in feite verandert het aan de situatie helemaal niets'. NIET STRENG Kraay sprak opnieuw de voorspel ling uit, dat Ajax zich zal blijven neerleggen bij het (bindende) ad vies van de arbitragecommissie. 'Ik weet op dit moment trouwens ook niet meer", zei hij, 'of Masman van FC Twente zich wel of niet bij die uitspraak zal neerleggen'. Wat wèl vaststaat is dat Ajax zich bij het benaderen van spelers ook in de toekomst niet zal storen aan nog lopende contracten van diezelfde spelers. Daarmee lijkt het (voorlo pig?) weinig zinvol, dat de grote clubs zich rond één tafel over de ontstane problemen in het transfer- wereldje gaan beraden. Ben van Gel der toonde zich afgelopen maandag immers voorstander van een zakelijk 'transfer'-overleg met de oollaga-top- clubs. Hans Kraay onderstreepte gisteren, dat rechtervleugelverdeddiger Willem Suurbier nog tot 1976 bij Ajax on der contract staat. 'Dat contract', aldus Kraay, 'blijft gehandhaafd. Of Suurbier intussen salarisverhoging krijgt, dat is een zaak tussen hem en Ajax*. Barry Hulshoff, de stopper die door een blessure het wereldkampioen schap aan zijn neus voorbij zag gaan, werkte gisteren in zijn eentje de training af. Hulshoff heeft nog duidelijk last van de naweeën van zijn knie-blessure, maar de medische staf van Ajax vertrouwt op een snel en volledig herstel. Kraay: 'De dok toren Greep en Rolink zijn erg opti mistisch. Ze achten het mogelijk dat Barry 1 september al weer ban spe len. Maar ikzelf vindt dat nog wat voorbarig;. Ook Jan Mulder zal voorlopig nog niet beschikbaar zijn. Hij heeft zijn kwetsbare knie tijdens de eerste traininigsweek overbelast en onder vindt daar sindsdien ook veel last van. Mulder zal voorlopig dan ook niet worden ingezet in de serie nog af te werken oefenwedstrijden. JAN VAN DER KROON Het zijn dames: Wilrna van Gooi (AVR) 100 en 200 meter, Trudy Wun- derink (GAC) 400 meter, Annemieke Bouma (Atmodes) hoogspringen, Elly van Beuzekom (AV Castricum), Lida Kuys (DEM) speerwerpen en Ciska Janssen (Sagitta) verspringen en vijf kamp. Heren: Raymond Heerenveen (PEC) 20P meter Jos Hermens (Quick) 5000 en 10.000 meter, Frank Nusse (QAC) 400 meter horden, Haico Saham (CI- KO '66) 1500 meter. DE HELFT De ploeg die de KNAU maandagavond na langdurig overleg aanwees voor rome, is precies de helft van de afvaardiging die drie jaar geleden naar de Europese kampioenschappen in Helsinki ging. Naar de Finse hoofdstad werden elf dames en negen heren gestuurd. Van hen haalde toen alleen Haico Saham de eindstrijd op de 1500 meter, het nummer waarvoor hij ook nu is aangewezen. Van de formatie die nu is samenge steld maakte het merendeel ook de Europese kampioenschappen van drie jaar geleden mee. Bij de dames zijn dat Wiima van Gooi, Trudy Wunder- ink en Annemieke Bouma en bij de heren Haico Scham, Jos Hermens en Frank Nusse. De laatste nam in Hel sinki deel aan de tienkamp. JAN STRUYK De ploeg is nog voor uitbreiding vatbaar. Zo wordt komende zondag tijdens de drielandenwedstrijd Neder- land-België-WestDuitsland nog een vijfkamp gehouden waaraan Mieke van Wissen en Mirjam van Laar, die beiden door blessures niet tot optima le prestaties konden komen, nog een kans krijgen. Ook voor andere kandi daten zijn er nog mogelijkheden. Eén van hen is 400.meter hordenloper Jan Struyk. NTC-S-lid Jan Parlevliet: 'Hoe graag wij Jan Struyk ook hadden BUENOS AIRES Hans Vultink is het toernooi om het wereldkampioen schap biljarten anker bader 47-2, dat wordt gehouden in de Argentijnse hoofdstad goed begonnen. De titelhou der versloeg in zijn eerste partij de Egyptenaar Abdel SaJam in tien beur ten: 400-29. In een andere partij won de Argentijn Osvaldo Berardi even- eens in tien beurten van de Colombi aan Mario Crdales: 400-63. Frank Nusse willen inschrijven, het was ons ge woon onmogelijk, omdat de bepalin gen van de Europese Atletiek Associa tie voorschrijven, dat een land wan neer het meer dan één deelnemer op een nummer inschrijft alle lopers of loopsters aan de minimum eis op dat nummer voldaan moeten hebben. Jan Struyk heeft de 51.2 seconden op de 400 meter horden nog niet gehaald'. ZEILEN De Noorse zeiler Bente Han son heeft In het Oslofjord de eerste wedstrijd voor het wereldkampioenschap in de IngUnK-klasse gewonnen. De twee de tot en met de vijfde plaats werden ook door Noren Ingenomen. Als zesde eindigde de Nederlander Peulen, Zijn landgenoot, Wester werd achtste. ZWEEFVLIEGEN Kees Musters heeft gisteren het Nederlands record zweefvlie gen verbeterd met een standaard 'Libel- le'. HIJ steeg 's ochtends om 10.30 uur op van het vliegveld Teuge voor een 500 kilometer driehoeksvlucht die om 18.42 uur weer op Teuge eindigde. WINTERSPELEN De voorzitter van het International 01ymj»isch Comité de Ier Lord Klllanin, heeft gezegd dat hem nog niet officieel Is meegedeeld dat Vancou ver (Canada) zich terugtrekt als kandi daat voor het houden van die Olympische Winterspelen van 1976. HOOGSPRINGEN Dwdght Stones, de Amerikaanse wereldrecordhouder hoog springen met 2,30 meter, heeft tijdens internationale atletiekwedstrijden In Lap- paeenranta (Oost-Finland) 2,24 m hoog gesprongen. EINDHOVEN Zeven jaar duurt nu het bewind van de Joegoslavi sche tafeltennisprofessor Dusan Tigerman. Een periode die niet die successen heeft opgeleverd, waar men in de pingpongerij aan vankelijk vrij algemeen op reken de. Het tegendeel is eerder het geval. Met uitzondering van een oplevinkje in 1972 toen de Europese kampioenschappen in eigen huis (Rotterdam) plaats vonden is het tafeltennis in vergelijking met de gloriejaren van Bert Onnes en Frans Schoofs kwalitatief niet verbeterd. Een voorbeeld: het laatste Europese kampioenschap in het tijdperk vóór Tigerman (Londen 1966) leverde een elfde plaats op voor de dames en een veertiende voor de heren. In april van dit jaar kwamen de Oranjeploe- gen in de E. K. in Novi Sad, Joegosla vië, niet verder dan een veertiende en een twaalfde positie. In menige sportorganisatie zou een dergelijke teleurstellende gang van za ken aanleiding tot revolutionaire ont wikkelingen. Het hoofd van de bonds coach zou vallen en er zou naarstig worden gezocht naar een andere aan pak. Zo niet bij de tafeltennissers. In de boezem van de Nederlandse Tafel tennis Bond is men nog altijd niet van plan om Dusan Tigerman als belangrijkste 'schuldige' voor het weg blijven van tot de verbeelding spre kende resultaten aan het kruis te nagelen. Alhoewel men steeds meer begint in te zien, dat 'Dusco' zoals hij in spelerskringen kozend wordt aangesproken V als coach niet heeft voldaan, staan zijn capaciteiten als trainer, althans bij de officials, nog altijd buiten discussie. Ook het hoofdbestuurslid Ad Poulis- sen (33), de nieuwe voorzitter van de NTTB-Sportcommissie is de mening toegedaan dat Het niet-doorbreken van Nederlandse tafeltennissers naar de internationale top zeker niet primair is te wijten aan een gebrek aan kwaliteiten bij Tigerman. Poulissen: 'Er zijn diverse oorzaken voor aan te wijzen. Het maatschappelijk klimaat bijvoorbeeld waarin de spelers hun spo-t moeten beoefenen. Er zijn hier voortdurend problemen met schoo, werk, gezin en noem maar op. lïans Lingen hijvoorbeeld, toch een jongen met toekomst, gaat het komend sei zoen weinig trainen. Hij is dit jaar gezakt voor zijn HAVO en dat kan hem niet nóg een keer overkomen. Door deze problematiek hebben de spelers in het verleden over het alge meen te weinig zelfwerkzaamheid ont plooid. Er waren er ook die het gewoon niet hebben kunnen opbren gen veel te trainen. Verder was de sfeer binnen de topverenigingen niet altijd ideaal. ij de wereldkampioen schappen Was er in de ploeg een rotsfeer. Dat kwam door moeilijkhe den bij een club. Die problemen gin gen mee naar de W.K. en daar sta je dan als begeleiding machteloos bij te kijken'. In het eerste jaar dat Poulissen de Sportcommissie aanvoert, wordt hij niettemin geconfronteerd met het pro- bleem-Tigennan. Het kontrakt van de bondstrainer/coach loopt in augustus '75 af. Maar veel eerder, waarschijn lijk in oktober of november van dit jaar, valt er een beslissing over een al dan niet verlenging van de verbinte nis. Tigerman hierover: 'Na de Euro pese jeugdkampoenschappen (het af gelopen weekend in Göttingen gehou den) ga ik met mijn vrouw en zoon eerst lekker op vakantie in Joegosla vië. Daar ga ik eens rustig nadenken over mijn toekomst. Ik hoop korte tijd daarna mijn wensen kenbaar te maken aan de Sportcommissie.' Poulissen: 'Daar moeten we in ieder geval op wachten. Daarna moet er zo vlug mogelijk een beslissing uit de bus komen. Dat is voor alle partijen het beste. We moeten in ieder geval vóór januari 1975, wanneer er een begroting wordt ingediend bij het hoofdbestuur, de zaak Ln kannen en kruiken hebben'. Poulissen heeft al met diverse spelers van gedachten gewisseld over de kwaliteiten van de bondstrainer/coach. 'Vrij algemeen blijkt dan dat men over de trainingen wel te spreken is, maar dat het pro bleem schuilt in de opvang en hege leiding van de groep. Ik durf er geen oordcel over uit te spreken, maar je kan aan de mening van de spelers natuurlijk niet voorbijgaan.' Poulissen acht het niet uitgesloten, dat indien het kontrakt met Tigerman wordt verlengd, diens werkzaamheden Dusan Tigerman iets verlegd worden. Poulissen: 'Ik ben persoonlijk een voorstander van een andere rolverdeling. In een aantal landen zijn het trainers- en coach- schap strikt gescheiden. Die ontkoppe ling vind ik vrij logisch, want voor beide functies zijn specifieke eigen schappen noddg. Een bondstrainer moet in mijn ogen ook een meer coördinerende taak op het tramings- gebied hebben. In het nieuwe seizoen gaan we trouwens die kant al min of meer op. We hebben Tigerman twee keer in de week vrijgemaakt om de afdelingen in te gaan. Een onderzoek heeft uitgewezen dat er de afgelopen maar in een stuk of vijf, zes van onze eenentwintig afdelingen een verant woorde training werd gegeven. Vooral in de buitengewesten was dat een probleem. Dat willen we veranderen met behulp van de bondstrainer, die op diverse terreinen Iran gaan advise ren. Bij het geven van de training zelf, maar ook bij het op stapel zetten van trainingen in die streken waar dat noodzakelijk is.' Tigerman zelf, erg enthousiast, ziet die nieuwe opzet helemaal zitten: 'Er valt een berg werk te verzetten en dat is echt een kolfje naar mijn hand. Er ligt een compleet terrein braak en met de medewerking van afdelingen en verenigingen kunnen we binnen enkele jaren de vruchte plukken van de inspanningen'. Een ander onderwerp dat de harde werker Poulissen die in het 'dage lijks leven' werkzaam is op het bu- reau Arbeidszaken van Philips Eind hoven hoog op zijn prioriteiten lijstje heeft staan is het verbeteren van de kontakten tussen de 'bond' en de clubs. Zo heeft hij onlangs een gesprek gehad met Avanti, de club die onder leiding van trainer Gerard Bakker topjeugd heeft gekweekt. De Hazerswoudse vereniging had de buik vol van Tigerman én de Sportcommis sie, omdat zijn spelers niet werden geselecteerd voor internationale uit zendingen. De reden: ze volgden geen bondstrainingen omdat de afstanden te groot zijn. Poulissen: 'Je mag als band de ogen niet sluiten voor ont wikkelingen als bij Avanti. Daar ge beuren hele goede dingen. Het ge sprek met Avanti en met Gerard Bak ker was hard. Bakker zei op een gegeven moment: Jullie komen wel wat laat Daar had hij natuurlijk gelijk in. Maar ik vind dat het nooit té laat is om te praten. Het resultaat is nu dat de lucht wat is opgeklaard en dat de spelers van Avaniti nu toch voor het Nederlandse team geselec teerd kunnen worden'. Tenslotte is er een plan ontwikkeld om de spelers meer te prikkelen. Ze aan te sporen ook buiten de bond strainingen om veel 'uren te maken'. Poulissen: 'We hebben in het komend seizoen het internationale programma opgebouwd via drie of vier voorron des alsmede de finales van de NTTB- cup en de Lumburg-coupe. Onmiddel lijk na die eindstrijden volgt dan het trainingskamp voor de wereldkampi oenschappen, die dit keer in Calcutta worden gehouden. Vrijwel elke top- speler ambieert een reisje naar India, laten we eerlijk wezen. Maar ze zullen er dit jaar dan toih wel verschrikke lijk veel voor moeten doen. TED VAN DER MEER

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9