PSY vreest chaos emonstraties van boeren vooral uit org voor toekomst Bezig bedrijf Priem en Van Katwijk wel naar Montreal Weidevogels Eempolder zullen verdwijnen bij verlaging grondwater Jindhovenaren willen gesprek over verbreken van contracten China met grote ploeg atleten naar Spelen Franse zwemsters snel op sprint Feyenoord: forse verhoging van toegangsprijzen Kunst Pianist Cyril Smith (64) overleden CRM-subsidies voor kunst-experimenten Indisch restaurant Renesse afgebrand Pleitnota tegen bestemmingsplan St. Johns College Choir in Den Bosch Volksdansfestival dit jaar in Leiden Door zuurstofgebrek bij douchen overleden DOW JONES INDEX NEW YORK VAST GESTEMD IHmiJW"/JCWIARTPET DINiSDAlG 6 AUGUSTUS 1974 T9/K9 I iC n onze speciale verslaggever 1 k. s'DHOVEN Het is nagenoeg rer dat Ralf Edström, de ,...reedse spitsspeler van PSV, ko- ind seizoen gewoon bij de Eind- vense club blijft voetballen, kom ids de wereldkampioenschap- de %i in West Duitsland is Edström lerwerp geweest van geruch- over een transfer naar Span- tog( De PSV-speler, die in de afge- ien competitie maar liefst 19 Slpunten maakte, zegt zélf ichts één keer over een trans om 1 te zijn benaderd. ,pnel' middellijk na het wereldkampioen- r ap', aldus Edström, 'heeft iemand •ond S6vraa2d of ik belangstelling had an h Spanje te gaan voetballen. Ik kin' toen gezegd dat er altijd kon den gepraat. Maar ik heb nóóit id onl6mand teruggezien. Alle berich- die daarna zijn verschenen, zijn oon oevveldig opgeblazen', zov ''s manaSer Ben van Gelder deelde eren tijdens een persconferentie dat 1116611 Beal Madrid daadwer- ijk belangstelling heeft getoond. J i Gelder: 'Dat is de enige club die correct heeft benaderd. Toen ze rden dat Edström nog bij ons er contract stond, hebben ze ech- eeri beloofd niets te zullen onderne- Bei. Real heeft gezegd dat de club jnacl weer interesse heeft als Edströms les tract bij ons afgelopen is en als hela daarna bij PSV weg zou willen. jne andere berichten zijn afkomstig /ond dubbeltjesjagers die aan Edström schi i hebben willen verdienen'. ce> ,i Gelder hekelde het gepraat van e Seisfers van spelers die neg bij hun j,n 2onder contract staan. 'Dat in het 31 van Johan Neeskens een buiten- club misbruik heeft gemaakt onze wet, dat is tot daar aan toe. voller als ook de Nederlandse clubs L,raan mee gaan doen, dan wordt in jlen voetballerij één grote ahaos'. Van deelde namens zijn club mee, men in Eindhoven bang is dat de van, isfer van Neeskens verstrekkende olgen gaat krijgen. Van Gelder: ej is wel degelijk een precedent ;taat ihapen en het is de vraag waar het ie h ie ligt. We moeten het betreuren l. L) er op dit moment überhaupt een Jce' ire-Notten is. Toen wij vorig sei- iU interesse voor Notten hadden, en 2 v rden dat hij nog bij FC Twente er contract stond, hebben we van aat zaak afgezien', SPREK lat is zeer waarschijnlijk dat PSV t proberen om binnenkort met een tal grote clubs rend de tafel te om situaties te voorkomen rin onder contract staande spelers r concurrerende clubs worden be- lerd. Men is bij PSV van mening Ralf Edström tijdens een training van PSV. dat een geval als dat van René Notten die. zoals bekend door Ajax is bena derd terwijl hij nog onder contract stond bij FC Twente, grote onrust zaait in de spelersgroep. 'FC Twente', aldus Van Gelder, 'is niet in de positie om iets terug te doen. Maar laat ik er dit van zeggen: als een club op dit momerut aan één van onze spelers komt, dan ben ik in staat om drie spelers van de tegenpartij te gaan benaderen. Dat zou ik er in het belang van het Nederlandse voetbal voor over hebben'. Kees Rijvers, PSV's trainer, pleitte tijdens de persconferentie voor voor zichtigheid van bondscoach George Knobel bij de behandeling van de PSVnsipelers. Rijvers sprak de ver wachting uit, geen van zijn spelers bij de selectie van het Nederlands elftal zal zitten, dat op 4 september een vriendschappelijke wedstrijd zal spelen tegen Zweden: Rijvers zei: 'Ik zou het fijn vinden als het ook zo zou zijn. Ik hem mijn spelers ook verteld, hoe ik over dit soort zaken denk. Het is dom, als je je laat gebruiken als tweede keus, wanneer je op belangrij ke momenten toch weer weggegooid wordt. Als mijnheer voor de interland tegen Zweden niet vrijgemaakt kan of wil worden en mijn spelers tonen zich bereid om te spelen, dan betreur ik dat'. Gok Jan van Beveren, PSV's keeper die vorig seizoen door een blessure lange tijd buiten het veld is gebleven, uitte zijn bedenkingen, toen het Ne derlands elftal ter sprake kwam. Van Beveren zei alleen in Oranje te willen optreden als alle spelers weer de motivatie kunnen opbrengen die in West Duitsiland werd opgebracht. 'Maar ik betwijfel', zei hij, 'of men wel weer voor de premies van des tijds wil voetballen'. BUITENLAND Vóór het begin van de competitie gaat PSV voor de tweede keer binnen korte tijd met de kerngroep naar het buitenland. Op uitnodiging van de vermaarde Di Stefano zal de ploeg vier dagen deelnemen aan een toer nooi van de Spaanse club Valencia. Eerder in de voorbereidingsperiode bivakkeerde PSV al 12 dagen in Zwe den, waar in 3 wedstrijden maar liefst 30 doelpunten werden geproduceerd. De supporters van PSV hebben op nieuw hoge verwachtingen. Dat mag tenminste worden afgeleid uit het aantal tot dusverre seizoenkaarten dat inmiddels tot 11.000 is opgelopen. De zitplaatsen zijn reeds volledig uit verkocht PSV zal zijn thuiswedstrij den zo veel mogelijk op zaterdaga vond proberen te spelen. De wedstrijd PSV-Feijenoord zal echter gewoon op zondag 8 september worden gespeeld, omdat het Nederlands elftal op woensdag 4 september tegen Zweden uitkomt. PSV is overigens niet langer verplicht om de Zweedse spelers Ralf Edström en voorstopper Björn Nordqvist aan het nationale elftal af te staan. Kees Rijvers zal beide spelers adviseren om niet aan de interland deel te nemen. Rijvers: 'We gaan nu pas begonnen aan onze voorbereiding. Die 12 dagen in Zweden zijn in de war geschopt doordat 5 van onze spelers tot het einde toe bij het wereldkampioen schap waren betrokken. We lubben er daarom in Zweden een soort uitgelo pen vakantie van gemaakt. Want bij het vaststellen van de voorbereiding van het komend seizoen, zijn we er van uitgegaan, dat géén PSV-ers aan het wereldkampioenschap zouden deelnemen'. JAN VAN DER KROON PEKING (Reuter) —De Volks republiek China heeft een ster ke atletiek-ploeg geselecteerd voor de Aziatische Speilen, die komende maand in Teheran worden gehouden. Het is de eerste multi sport manifestatie, waaraan de Volksrepubliek sinds tien jaar deelneemt. De ploeg bestaande uit 24 heren en 20 dames plus zeven Officials werd zondag bekendgemaakt. Er maken van deel uit de hoog springer Ni Ohin-Ohin, die al 2.29 meter heeft gesprongen een evenaring van het wereldre cord en hoger dan de winnaar van de Olympische Spelen in München, kwam en China's snelste sprinter Chen Ohia-Chu- an. Deze liep twee jaar geleden 10 seconden rond. Chen wordt echter genoemd als leider van de afvaardiging en staat niet bij de atleten, hetgeen vermoede lijk inhoudt dat hij zelf niet aan de wedstrijden zal deelne men. De op één na snelste sprinter is Yu Wei-Li, die bij de nationale kampioenschappen van verleden jaar 10.2 seconden liep op een doorweekte baan. De Volksrepubliek publiceert niet veel wedstrijdresultaten. Zeker is evenwel dat in de heren-afvaardiging voor Teher an tenminste vier nationale re cordhouders zijn opgenomen. Het zijn Fu-Lin (kogelstoten 17.39 meter), Chang Tao (speer werpen, 78.19 meter), Ni Chin- Chin (hoogspringen 2.29 meter) en Tsai Chang-Hsi (polsstok hoogspringen 4.92 meter). De damesploeg omvat onder meer veteraan sprinter Ho Tsu-Fen, die vorig jaar een nationaal re cord van 24.2 seconden vestigde op de 200 meter en met 11.5 seconden dat van de 100 meter evenaardde. Eveneens nationaal recordhoudster is Pa Hsiu-Yun, die vonig jaar een tijd maakte van 14 seconden op de 100 me ter horden. Overigens zou geen van de Chinese atletes bij de Olympische Spelen van München hoger zijn geindigd dan zevende, als men tenminste hun persoonlijke records als maatgevend beschouwt. Men wijt dat aan gebrek aan interna tionale wedstrijdcontaoten en trainingsfaciliteiten, eerder dan aan gemis van talent. Overeenstemming met KNWU AMSTERDAM (ANP) Mleke van Wissen, de Nederlandse recordhoudster op de 100 meter horden en de vijf- kamp, is benaderd om zitting te ne men in de nationaal technische com missie senioren. DORDRECHT (ANP) Cees Priem en Piet van Katwijk zullen wel mo gen starten bij de wereldkampioen schappen wielrennen in Montreal. Hun werkgever, de Stichting Frisol Sport, heeft het startverbod dat beide renners was opgelegd, ingetrokken. Dit is een gevolg van de overeenstem ming die maandag is bereikt tussen de sponsor en de KNWV (Koninklijke Nederlandse Wielren Unie) om bin nen afzienbare tijd met elkaar te spreken over de mogelijke verwezen lijking van de vijf punten die door de sponsor aan de KNWU zijn voorge legd. Die vijf punten zijn: 1 - Een in oktober te houden algeme ne vergadering met de KNWU, de sponsors en de beroepsrenners; 2 - Het samenstellen van een aparte sportcommissie voor de profs. Deze moet onafhankelijk zijn van de ama teurs. De commissie moet bestaan uit twee vaktechnische leden en een com mercieel medewerker; 3 - De selectie voor afvaardiging naar de wereldkampioenschappen profs moet cverleg plegen met alle ploeglei ders van Nederlandse prof teams 4 - De commissie moet in de gelegen heid worden gesteld profwedstrijden te volgen om de renners te beoorde len. Bij financiële problemen zouden de sponsors hierin moeten bijdragen; PARIJS (SID) Tijdens de Franse zwemkaimpioenschappen in Parijs zijn goede prestaties geleverd. Zo bleek op de 100 meter vrije slag dames een verrassende breedte met vier zwem sters in de buurt van de minuut De snelste was Guylaine Berger met 59.22 seconden. Bij de heren was Michel Rousseau weer heerser op de korte vrij-slag- nummers. Vooral zijn 200 meter im poneerde ditmaal: 1.54.61. Toch zal Rousseau (24) bij de Europese kampi oenschappen in Wenen niet op d'it nummer starten. Hij will zich volledig concentreren op de 100 meter vrije slag, waarop hij een kans meent te hebben de Rus Boere het Europese record (51.77 sec.) te ontnemen. Rous seau zwom nu 52.61. De belangrijkste uitslagen van de Franse kampioenschappen zijn: Da mes: 100 meter vrije slag: 1. Guylaine Berger 59.22; 2. Claude Mandonnaud 59.92; 3. Chantal Scherts 1.00.22; 4. Sylvie Ie Noach 10058 200 meter vrije slag: 1. Mandonnaud 2.08.47. 100 en 200 meter rugslag: 1. Sylvie le Noch 1.07.19 (serie 106.96) en 2.22.63. HEREN, 100 en 200 meter vrije slag: 1 Michel Rousseau 52.61 en 1.54.61. Bij de Belgische kampioenschappen in Molenbeek noteerde Carine Verbau wen een snelle tijd op 800 metr vrije slag: 9.15.19. e 5 - De leiding van de ploeg voor het wereldkampioenschap moet in de toe komst in handen zijn van deze specia le sportcommissie voor profs en een door de commissie aan te wijzen ploegleider van de bestaande Neder landse sponsors voor profs. TENNIS Elly Blomberg heeft bij het toernooi van Lecuwenbergh vrijwel de gehele Nederlandse tonnlstop verslagen. Zij zegevierde achtereenvolgens over Ll- sette Boshouwers, Nora Lautenslager, Ju dith Salomé, Nellemlcke Brouwer en ln de finale met 6—1, 6—3 over nationaal kampioene Marijke Schaar. In de eind strijd van het herenenkelspel stonden de huidige (Jan Hordijk) en voorlaatste (Fred Hemmes) kampioen van Nederland tegenover elkaar. De oud-kampioen won met 6—1, 6—5. In de finale van het gemengd dubbelspel wonnen Tlne Zwaan en Niefc Fleury met 6—0, 6—2 van Judith Salome en Fred Sanders en Koek zege vierden in de eindstrijd van het heren dubbelspel met 6—2, 6—4 over Hordijk en Van Min. TENNIS Tom Okker van de Buffalos heeft John Newcombe van Houston dit laar voor de tweede maal verslagen. Hij kopte Newcombe met 76 ln het Ameri kaanse stedentoernool In Houston. MOTORSPORT Met een overwinning en een tweede plaats ln de Grote Prijs van België voor de 500 cc motocross ln de Fin Heikkl Mikkola vrijwel zeker van dewereldtltel. Het Belgische publiek dat in groten getale was komen opdagen om hun landgenoot Roger de Coster te steu nen ln zijn laatste kans Mikkola te passeren ln het algemeen klassement moest dit na afloop teleurgesteld vast stellen. Voor Gerrit Wolslnk verliep de race nogal ongelukkig. In de eerste manche vlei Wolslnk ln de zesde ronde toen hij samen met Mikkola een voor sprong had opgebouwd van 34 seconden op de rest van het veld. In de tweede manche weer op kop liggend viel de man uit het Gelderse Hengelo al ln de eerste ronde. Met gekneusde rlbbn moest hij naar het ziekenhuis worden gebracht en het ls nog niet zeker of hij zondag zal starten ln de Grote Prijs van Luxemburg, de laatste cross van dit seizoen, die meetelt voor het wereldkampioenschap. ROTTERDAM De supporters van Feyenoord zullen in het nieuwe sei zoen heel wat meer voor een toe gangskaartje moeten ncertellon dan in het verleden. De directie van het stadion heeft bij het ministerie van economische zaken en verzoek inge diend om de toegangsprijzen, varië rend van 15 tot 20 procent te verho gen. Ofschoon het ministerie nog niet zijn fiat heeft verleend aan de drasti sche opgetrokken die volgens de stadi ondirectie wegens de gestegen kosten noodzakelijk zijn, liggen de rollen kaartjes met de nieuwe prijzen al klaar. Een kaartje voor de eretribune gaat in het vervolg niet minderdan 11 gulden kosten. Voor de Maastribu ne moet 9 gulden worden neergelegd, de plaatsen in de zijvakken moeten 6 gulden opbrengen. Een staanplaats je kost in het vervolg 3 gulden en een kinderkaartje 1 gulden. air ïDrs. R. Zijlstra, voorzitter van de Nederlandse Christelijke Boeren- en s^Tuindersbond, schrijft ons: ii 'nen Het is niet ongebruikelijk dat ie- k°jmand die geïnterviewd wordt, bij ia'terileaing van zijn eigen woorden, het verband waarin deze zijn gebruikt, CWs nu en dan een bedenkelijk ge- os nicht trekt. Een reactie op een 111 nterview laat ik edhter meestal eeèn phterwege, omdat een journalist eur lijn eigen verbanden mag leggen haI' :n nuanceringen aan mag brengen. ipeze zaak veranderdt echter als 57-7 trekking, toonzetting en feitelijkhe- len zodanig worden weergegeven, standpunt en opinie van de [eïntorviewde een verkeerde in- 0 so ruk kunnen vestigen. 29 ki- is dit in mijn interview, dat ^idjriterclag jL werd geplaatst, het ge- 69-7itval. In de uitermate moeilijke en situatie waarin de land- kg_ en tuinbouw verkeert en gelet op en' nijn verantwoordelijkheid in dit '•706 verleg, acht ik een rectificatie 10 j 'an dirt interview op en aantal jren lunten noodzakelijk. n de eerste plaats, de kop van het 1 os.rfrtikel zou conform mijn uitspraak n a-moeten luiden: 'Demonstraties sra^ ouden eigenlijkoverbodig moeten y® n de tweede plaats heb ik een nalyse van de huidige moeilijk- 13-2 eden gegeven, die als volgt heeft itsko eluid: 'oor wat de tuinbouw betreft Is e onrust vooral ontstaan door het 2 eit dat de energieprijzen voor i is ardgas en stookolie zo drastisch nJijn verhoogd, npio komt bij, het besluit van de ijvie egering om de aardgasprijs dn de bone omende twee jaar nogmaals rond icoi 0 pet te verhogen en dat, zoals 4i iet nu lijkt, de prijzen hiermee bij yhs' inge na geen redelijke tred kun- ''4io en houden. 420-let zijn echter niet alleen econo- s lische oorzaken die hierbij een ui. H spelen; de oorzaken liggen ieper en zullen ook niet ultslui- eeks end toegeschreven mogen worden an deze regering. Ook bij vorige vein abinetten zou deze situatie zich er i.i. hebben voorgedaan. 95-3! 'ervoigens geeft Henk Thomas tuks 'Ün commentaar weer op de iLnde- 39 ing die de heer Mertens, voorzit- 6r van de KNBTB ln het Alge- og leen Dagblad vorige week gaf Op j 1-1 en vraag hoe de inkomensverde- ^0' nS in de land- en tuinbouw aan- ,od' even zou kunnen worden, heb ik us- ezegd, dat de vuistregel, namelijk s'0 at dertig procent tot de gezonde ,0 jnedrijven, veertig procent tot de n 1- ïiddenmoot en 30 pet. tot de be- 5elai{ rijven die met veel moeite en- 'kg, ankzij een sobere levensstijl kun- 2 en rondkomen, mij wel juist 0(>rkwam. I Ten aanzien van de inkomensver gelijking met andere bevolkings groepen heb ik gezegd dat bij een dergelijke vergelijking, bedacht moet worden, dat uit het inkomen van een boer of tuinder niet alleen de gezinsuitgaven moeten worden gedekt, maar ook het bedrijf op peiil gehouden moet worden. Vervolgens zou ik gezegd hebben, dat alleen de sector dlie zich bezig houdt met de vleesproduktie in moeilijkheden verkeert. Uit de rest van het verhaal en uit de demonstratieve acties valt even wel duidelijk af te leiden, dat dit in genen dele het geval is. Ik heb wel gezegd dat de vleessector nu mijn inziens in de grootste moei lijkheden verkeert en daarbij het voorbeeld aangehaald van een varkensmester die twee jaar gele den nog een inkomen van veertig duizend gulden had en nu tot ver onder nul is gezakt. Tenslotte vermeld de interviewer dat ik zeer optimistisch ben over de inwilliging van het eisenpakket dat nu door ons op tafel is gelegd en dat door de regering te nemen" maatregelen veel op het Belgische steunprogramma zullen lijken. Wat de door ens voorgestelde maat- reeglen betreft heb ik verwezen naar ons persbericht, uitgegegeven na afloop van de bespreking met minister Boersma en waarin deze exact zijn geformuleerd, en de verwachting uitgesproken, ook om dat deze niet strijdig zijn met het EEG-beleid, dat de regering bereid zal zijn deze in te willigen'. Mijn oordeel over de demonstra ties van boeren en tuinders samen vattend, zou ik in genen dele wil len zeggen dat zij overbodig zijn geweest. Zij komen niet alleen voort uit ongenoegen over een ma teriële achteruitgang, maar zijn vooral ook ingegeven door grote zorg voor de toekomst. Ik acht deze echter wel onwense lijk en mijn collega's en ik hebben dan ook nadrukkelijk vorige week opgeroepen deze te staken, ook om de sfeer voor nader overleg met de regering intact te houden. Met deze preciseringen en aanvul lingen wil ik in genendele het werk van Henk Thomas diskwalifi ceren. Het betreft hier 'n materie die, zoals ook al zijn collega's hem wel zullen hebben verteld, een ui termate ingewikkelde en lastige zaak is. Ik hoop van harte dat ook hij deze opmerkingen zal aanvoelen als zaken die in dit verband nodig zijn om mijn opvattingen op deze zo essentiële punten te completeren. LONDEN De bekende Engelse con certpianist Cyril Snuith is op 64-jarige leeftijd in Londen overleden. Smith die ook buiten Engeland bekendheid genoot door vele toernee's, beëindigde zijn solo-carrière nadat in 1956 zijn linkerarm verlamd was geraakt Dit gebeurde als gevculg van een trombo- se-aanval tijdens een officiële concert reis vanwege het ministerie van bui tenlandse zaken door de Sowjet-Unie. Hij keerde daarna nog wel op het podium terug voor het geven van recitals met zijn vrouw, de póandste Phyllis Seliick; zij gaven 'driehandige' recitals met bewerkte vierhandige pia nomuziek. DEN HAAG Ten behoeve van experimenteel werk heeft minister Van Doorn (CRM) een aantal subsi dies toegezegd aan het Nederlands Vocaal Ensemble (olv Marinus Voor berg), het Penta Theater te Rotter dam, mejuffrouw Francis Verdonk uit Amsterdam en aan de Rotterdamse kunstenaar Woody van Amen. Van Amen heeft maximaal 10.000 ter besteding toegewezen gekregen voor een project dat hij 'Kopie-reis naar Zwitserland' noemt. Hij kopieert daarin een reis uit 1929 om de erva ringen van reizigers van toen te ver gelijken met die van de hedendaagse reiziger. Mejuffrouw Verdonck mag hoogstens 24.500 besteden voor een niet nader omschreven experiment op het gebied van mengvormen van thea terkunsten. Het Penta Theater, een jonge dansgroep die uitgaat van im provisatie in de dans, heeft de haar toegewezen 44.000 bestemd voor de 'Fabels van La Fontaine' van de Roe meense choreograaf Gigi Cariuleanu. Het Nederlands Vocaal Ensemble krijgt maximaal 60.000 voor de vor ming van een componisten-atelier. De bedoeling van dit atelier is, het werk van vooral jonge Nederlandse compo nisten meer af te stemmen op koor zang. In het componisten-atelier zul len het ensemble en de componisten samen studeren op nieuwe compositie- en notatietechnieken. De vorming van het atelier zal gebeuren in samenwer king met het Genootschap van Neder landse Componisten. Het definitieve bedrag van de toege zegde subsidies wordt vastgesteld na dat de betrokkenen verslag over hun experimenten hebben uitgebracht en een overzicht van de kosten daarvan hebben gegeven. RENESSE In Renesse is gisteren het Chinees-Indisch restaurant Indra- poera geheel uitgebrand. De schade wordt begroot op meer dan een ton. Het bedrijf was nog nieuw. Van een onzer verslaggevers UTRECHT 'De grutto's, kieviten, kemphanen en tureluurs, kortom als onze weidevogels, zij allen de ziel van de polder, zullen verdwij nen'. Deze waarschuwing is te lezen in de pleitnota van de Neder landse Vereniging tot Bescherming van Vogels, aan het college van gedeputeerden van Utrecht, waarin wordt geprotesteerd tegen het be stemmingsplan 'Landelijk Gebied' van de gemeente Eemnes. In dit bestemmingsplan is ondanks de bezwaren van de Stichting Natuur en Milieu, een sterke verlaging van de grondwaterstand van de Eempolder opgenomen. 'Met het sterk verlagen van de water stand', aldus de Vogelbescherming, 'zal de zachte bodemlaag veranderen in een keiharde laag, waar geen grut tosnavel meer in komt en waarin bovendien een voedselschaarste, ver oorzaakt door deze miilieuwijzlging, ontstaat. Het enige wat we overhou den zal een 'dode' polder zijn waarin hoogstens een enkele kraai en wat verwilderde eenden zich kunnen handhaven'. De Eempolder wordt als een uniek vogelgebded beschouwd. Het is een 'knooppunt' van vogelleven, dierenle ven en flora. Elke aantasting, hoe klein ook, dient daarom te worden afgewogen tegen de schade aan de natuur. Er zijn in het thans door de DEN BOSCH Het beroemde koor van St. John's College uit Cambridge zal vanavond in de St. Janskatbedraal te Den Bosch een concert geven. Er zal speciaal religieuze muziek van he dendaagse componisten worden uitge voerd. Het hoogtepunt van het con cert zal de uitvoering worden van de Massa Festiva van Flor Peeters. Het concert, dat om 20.15 uur begint, vindt plaats in het kader van de manifestatie 'Zingende kathedraal, 700 jaar koorzang'. LEIDEN Het Internationale Volks dansfestival wordt dat jaar in de Groenoordhal in Leiden gehouden. Behalve de Nederlandse Volksdansver eniging nemen de gemeente Leiden en de WV-Leiden ditmaal deel aan de organisatie van het festival waarin groepen uit Israël, Joegoslavië, Roe menië, Tsjechosiowakije, Turkije, de VS, Zweden en natuurlijk ook uit Nederland zullen optreden. Het festi val wordt vrijdag 9 en zaterdag 10 augustus gehouden, beide avonden om 20.00 uur. raad van Eemnes vastgestelde bestem mingsplan vele van die kleine aantas tingen/Wanneer deze worden gereali seerd, aldus de pleitnota, dan is het gedaan met dit unieke natuurgebied. De verbetering van de bodemexpdoita- tie is het motief voor de grondwater- standyerlaging. Binnen de huidige wetgeving (het niet gelden van verbo den in het kader van de milieube scherming als het 'verbetering van de bodemexpiloitatie betreft) is hier niets tegen te doen. In de pleitnota wordt dan ook gesteld dat het 'economisch- belang nog steeds in staat is om op formeel onberispelijke wijze, een na tuurmonument van meer dan nationa le betekenis geruisloos te bederven'. Van een verslaggever 1 BREDA In Breda blijkt de 46-jarige mevrouw A. Hastuty tijdens het dou chen te zijn overleden als gevolg van zuurstofgebrek. De vrouw is levenloos gevonden door hulsgenoten. Omdat het in de keuken, waar de douche was in gericht, koud was, had zij enkele gas pitten ontstoken. In de keuken was onvoldoende ventilatie, zodat er zuur stofgebrek ontstond. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avond- verkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tort stand: AKZO 56.90-57.50 (56.60): Hoogovens (68.50): Kon. Olie 76.80-77.50 (76.80): Philips 28.10-28.40 (28.10): Unilever 103.50-104.00 (103.40): KLM (55.00). Indust. Sporen Ultll. Obi. Mods 1 aug. 751.10 158.31 68.00 66.47 856.9 2 aug. 752.58 157.77 67.68 66.31 849.2 5 aug. 760.40 157.85 68.06 66.14 83.81 Aand. Obl. Tot. H. L. laug. 11.470 13.170 1.713 459 825 2 aug. 10.110 12.250 1.718 557 737 5 aug. 11.230 12.270 1.740 779 561 Koersen in Montreal Bovls Husky Nat. Gas Mass Ferguson Nat. Resources Shell Canada Minder winst Deli-Atjeh AMSTERDAM De Handel-Maat- schappij Deli Atjeh heeft ondanks een kwart hogere omzet in 1973 bijna geen winst behaald: ƒ2.000 tegen 189.000 in 1972. Enkele nieuw be gonnen handelsactiviteiten bleven in ontwikkeling en rendement achter. Minder perspectief biedende belangen zullen worden afgebouwd. De resulta ten tot nog toe in 1974 zijn bevredi gend. Na genomen maatregelen ver wacht de directie, dat het dividend over het lopende boekjaar kan wor den hervat. Thyssen-Bornemisza verlengt bod Indian Head AMSTELVEEN Thyssen-Bornemis za Group zal de termijn van haar bod op alle uitstaande aandelen en 'war rants' Indian Head Inc., New York, verlengen tot 19 augustus. Oorspron kelijk zou 2 augustus de laatste aan meldingsdag zijn. Volgens voorlopige tellingen bezit Thyssen-Bornemisza nu 85 pet van de ongeveer 5,8 min uit staande gewone aandelen. Van de bij na 40.000 'warrants' zijn er circa 12.000 aangeboden, vertegenwoordi gende 3 pet van het totale aantal 'warrants'. Nijverdal-ten Cate koopt nieuwe spinmachines ALMELO Nijverdal-ten Cate gaat zg. open-end spinmachines installeren in haar bedrijf 'Indië' te Almelo. Omstreeks het midden van 1975 zal de eerste groep van vier machines in Almelo aankomen. Nijverdal-Ten Cate heeft met deze apparatuur goede erva ringen in de spinnerij te Nijverdal. Volgens de directie is sprake van een doorbraak op het gebied van spintech- niek. De produktiviteit ligt hoger en de kwaliteit van de garens is beter. NEW YORK ACF Industries Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am. American Brands American Can. Am Cyanamld Am Electr Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlant. Richfield 2/8 5/8 35% 36 10% 11% 35% 37 47% 47% 313,4 3034 23% 25% 18 18 5% 5% 20% 20% 42 42% 3% 3% 25% 24 22% 22ya 86% 86% 33% 33% 46% 46% 14% 14% Bendix 25% 26% Bethl Steel 30% 80»< Boeing 17% 18 Burlington Ind. 18% 18% Can Pacaflc Ry Celaneso Chase Manhattan Chessle System Chrysler Clttes Service Colgate Palmollve Colt Industries Commonw Edison Cons Edison Cont. Can Cont. Oil Curtlss Wright Curtlss Wright A Dart Ind Deere and Co. Dow Chemical Du Pont (El) 81/7 1/8 5/8 1.51 42% 16% 16% 16% 8% 16% 16% 16% 443L 4.43L 4.40L 14% 14% 14.12 Eastman Kodak 85% 76% First Nat City 30% 31% Admiral Corp Allengheny Pow S 15% 15% Akzona 17 16% Am Standard 12% 12% Amsted Ind. 39% 39% Can Breweries Cetto Chadbourn Goth Chase Select. Fd Columbia Gas Comlnco Cont Telephone Gen Electric Gen Fonds Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel Tel Getty Oil Gllette Glmbel Brothers Goodyear I and Gulf Oil Illinois Central Ind. Instico Int Busln Mach. Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel 43% 44 22% 22 43% 43% 11% 11% 20% 20% 99101% 26% 26% 19% 19% E 23% 23% 19% 19% 15% 15% 6% 7 200% 204% 22% 22% 27% 27% 46% 47 18% 18% 12% 12% 24% 24% Llng Lemco Vougt Litton Ind. Lockhead Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Dougl. Mobil OU Corp. Nabisco Nat Cash Reglst Nat Distillers Nat Cypsum Nat Steel Nat Lead Ind. Int Bank for Ree Int Klav. Frag Int Paper 4) Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger Madison Fund 6% 6% 3% 4% 23% 24% 14% 14% 2034 21 12 11% 40% 41% 26% 26% 29% 30% 13% 13% 10% 10% 35 35% 13% 13% Pac Gas and El Penn Central Pepslco Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr. Procter Gaml RCA Republic Steel Reynolds Ind. Royal Dutch Petr. Santa F6 Ind. Sears Roebuck Shell 011 Southern Co Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Stand Oil Calif. Stand Oil Indiana Exxon Corp. Studebaker Worth Sun Oil 15 15% 21% 21% 1% 1% 48% 49% 36% 37% 47% 46 47 90% 90% 13% 13% 24 24% 43% 43% 29 29% 27% 27 64% 65% 42% 42% 11 11% 29% 30 40% 39% 32% 32% 26 26 82% 83% 76% 77% 23% 23 38% 39% Texas Gulf Texas Inst. Transamerlca Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel West Union Tel. Wesllnghouso El. Woolworth 24% 24% 83% 85% 6% 6% 10*4 11% 12% 12% %ZX 12% 12% 12 99b 99b 29% 31% 35% 36% 17.00 17.00 9% 15% 16 20% 20% 56% 56% 12% 12% 10% 10 7% 7% Nat. Can 7% 7% NY Centr. A 4% 4% North West R 56% 5634 N Am Philips Co 18 153,4 Occidental Petr. 9% 9% Pacific Light 16% 18% Public Steel 14% 14% Reliance Group 50% 50% Union Electr. 11% 12 United Corps 6% 6% United Gas 12 12% Western Bancorp 16% 16%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9