'Landbouwprijzen met vier procent omhoog' Zeer weelderige groei van paddestoelen Stranddag lokte veel bezoekers Jeugdige slachtoffers in verkeer weekeinde Commentaar Dagelijks bestuur Landbouwschap Moskou geïrriteerd Dood chauffeur in Calais nog raadselachtig Anti-Kalkar-tocht aan de adverteerders in de rubriek Het Onderwijs vraagt donderdagmorgen Ie post Dodelijk schot na binnendringen van woning Overheid VS tegen insekticiden Shell Zeldzame variëteit dankzij zompige zomer Actie boeren Drietal mannen stal voor tonnen TROUW/KWARTET MAANDAG 5 AUGUSTUS 1974 BIXNENLAM) T3 K3 Voor Cyprus en de landen die recht streeks betrokken zijn bij de gebeurte nissen op dat eiland is een week aangebroken, waarin belangrijke be slissingen genomen moeten worden. Om tot een oplossing te komen die voor beide bevolkingsgroepen aan vaardbaar is, zal vooral Turkije er goed aan doen elke actie te staken die in strijd is met reeds enkele malen gemaakte afspraken. Doet men dit laatste niet in Ankara, waar de besluiten worden genomen, dan zal Turkije veel van de sympathie verspelen, die zij aanvankelijk als ver dediger van de belangen van de 'un derdogs' op Cyprus genoten. Zelfs de Sowjet-Unie, die veel doet om de vriendschap van de Turken te winnen, ziet met groeiende irritatie toe, hoe Turkse troepen een eind maken aan de onafhankelijkheid van de republiek Cyprus, terwijl zij beweren, die juist te verdedigen. Voor Moskou zijn de zaken op eh om Cyprus uit de hand gelopen sin&s in een snelle opeenvolging aartsbisschop Makarios werd afgezet. Turkije troepen naar het eiland zond en in Athene het kolonels-regime plaats moest i maken voor een regering van democratische politici. Hierdoor danig in jde war gebracht zagen de Russische1 leiders zich ook nog geplaatst voor liet pro bleem dat hun land bij het zoeken naar een internationale oplossiiig over al angstvallig buiten werd gehouden. Het wonderlijke gedrag van üe Sow jet-Unie met betrekking tot delontwik kelingen op en om Cyprus bereikte een climax, toen haar vertegenwoordi ger in de Veiligheidsraad ziijh niet verzette tegen aanvaarding vin een resolutie, waartegen hij een dag eerder een veto had uitgesproken. De oorzaak van het soms onbegrijpe lijk lijkende optreden van de ]Russi- sche leiding moet vooral wordeh ge zocht in het feit, dat zij streeft1 naar herstel van de oude situatie op Cyprus en tegelijkertijd goede vrienden wil blijven met Turkije, dat bezii was drastische veranderingen teweeg te brengen in de verhoudingen op het eiland. Geïrriteerd door het feit, dat het buiten het overleg over Cyprus werd gehouden, heeft Moskou elke gelegen heid aangegrepen om een vinger in de pap te krijgen. Dat gebeurde voor het eerst toen Turkije de eerste bestandso vereenkomst schond door het aanvan kelijk veroverde gebied op Cyprus nog belangrijk uit te breiden. De Russische vertegenwoordiger ver langde een bijeenkomst van de Veilig heidsraad om naleving van het be stand te eisen. De resolutie van de raad, waarin dit bestand werd ver langd, voorzag ook in terugtrekking van alle buitenlandse troepen van Cyprus en (zonder zijn naam te noe men) de terugkeer van aartsbisschop Makarios als president. Bij twee gelegenheden heeft eeh Rus sische vertegenwoordiger het in de afgelopen weken nodig geoordeeld de Turkse regering een nadere verklaring te geven van de houding van Moskou. Het ene geval betrof de vertegenwoor diging van Cyprus op de Geneefse conferentie en het andere het terug trekken van alle troepen en de terug keer van Makarios. In beide gevallen werd de Turkse regering de verzekering gegeven dat de Russische stappen niet tegen haar waren gericht, maar integendeel oqk in het belang van Turkije werdén ondernomen. De tegenstrijdigheid va*n deze verzekering zal in Ankara nifet onopgemerkt zijn gebleven, al zal mèn daar nog meer interesse hebben voor de moeite, die Moskou doet om zich niet van Turkije te vervreemden. J Toch moet de Turkse regering eriijee rekenen dat de Sowjet Unie niets zal nalaten om te verhinderen dat Cyprus wordt gesplitst in een Grieks en {een Turks deel - een oplossing die door Ankara wordt nagestreefd. Moskou realiseert zich namelijk terdege1 dat een dergelijke verdeling het eiland - via het lidmaatschap van Griekenland en Turkije - onvermijdelijk tot jNA- VO-gebied zou maken. Het veto tegen de resolutie die de rol van de VN-troepen op Cypruswil uitbreiden, werd ecfiter niet alleen gehanteerd omdat Moskou vreesdevdat de verdeling van het eiland er door'in de hand zou worden gewerkt. De Russische vertegenwoordiger maakk\ er ook gebruik van om demonstratief vast te stellen, dat er buiten Moskou om geen besluiten kunnen worden genomen. Van een verslaggever DEN HAAG De EEG-landbouwprijzen voor 1974-75 moeten, mede gezien het aanhoudend hoge kostenniveau, met gemiddeld ongeveer vier procent ver hoogd'worden. Het was zaterdag dan eindelijk een keertje strandweer. De aangename temperatuur en de zon die een poosje scheen, maakten het zitten op het strand mogelijk. Velen waren door de onverwachte meevaller naar zee gegaan. In Zandvoort ver- maakte jong en oud zich best op deze schaarse stranddag. ADVERTENTIE Ach, had ik m'n occasion maar bij de VW-dealer icht 3 zekerheden J l^gorarrtie - ANWB-keuring- @-servicepaspoort Die wens uit het dagelijks bestuur van het Landbouwschap in een op somming van grotendeels reeds eerder geuite wensen, opgesteld voor de woensdag te houden extra-bestuurs vergadering van het schap. Het herin nert eraan dat dit voorjaar in Brussel een prijsverhoging van gemiddeld 8,5 procent uit de bus kwam, terwijl de EEG-landbouworganisatie Copa 12,5 procent gevraagd had, een wens waar ook het Landbouwschap zich achter had gesteld. Het instrumentarium zal zo moeten worden gehanteerd dat de in het vooruitzicht gestelde prijzen ook wer kelijkheid worden, vindt het Land bouwschap. Het heeft daarvoor al voortdurend gepleit. De prijzen moe ten niet kunnen dalen beneden het interventieniveau en de richtprijs moet gehaald kunnen worden, met name voor die produkten die op de Van een verslaggever CALAIS De 39-jarige vrachtauto chauffeur N. IJsselstein uit Amster dam is op een tot nu toe raadselachti ge manier in Calais om het leven gekomen. Zijn lichaam is vrijdag op een boulevard in Calais gevonden. Misdrijf wordt niet uitgesloten ge acht. De Franse politie ontdekte al spoedig dat het slachtoffer, kort voor dat hij de dood vond ruzie heeft gehad met de eigenaresse van een bar in Calais. De heer IJsselstein werkte voor C. J. Hendriks expeditie en veembedrijf te Amsterdam. Het onderzoek van de politie te Calais liep al spoedig vast. Aanvankelijk heeft men in Calais de bijrijder van de heer IJsselstein, de chauffeur Wil lem de Boo uit Haarlem, vastgehou den voor verhoor. Maar deze is zater dag weer vrijgelaten en met de vrachtwagen naar Amsterdam terugge reden. Volgens de heer De Boo zijn de heer IJsselstein en hijzelf op de boulevard gevolgd door een groepje jongelui. De beide mannen zijn bang geworden, maar het is de politie van Calais niet duidelijk wat daarna is gebeurd. Of de ruzie in de bar een rol heeft gespeeld, is evenmin duidelijk. internationale markt duurder zijn dan in de gemenschap. De EEG-besluiten ter ondersteuning van de vleesmarkt dienen op korte termijn ook in Nederland te worden toegepast, vindt het dagelijks bestuur van het schap. Men meent te weten dat de Nederlandse regering de pre mieregeling voor uitstel van het slachten van runderen pas wil gaan toepassen per 1 november, als de gemeenschap eraan gaat meebetalen. Maar de commissie veredelmgsland- bouw van het schap vindt dat het zo vroeg mogelijk moet Bescheiden Het bedrag van een half miljoen gul den, dat Nederland van de gemeen schap kan krijgen, voor een informa tiecampagne ter bevordering van de rundvleesconsumptie, is volgens de commissie veredelingslandbouw maar erg bescheiden. Italiaanse maatregelen tegen de vee- en vleesinvoer moet men met alle ter beschikking staande middelen ongedaan zien te maken, vindt de commissie. Aardgasprijs gulden per hectare glas per jaar meer moeten gaan uitgeven. De regering moet haar besluit in overeenstemming brengen met eerder door het Landbouwschap verdedigde voorstellen, vindt het schap. De jaar lijkse prijsaanpassing, voor een hoe veelheid gas, te vergelijken met een ton olie, moet niet uitgaan van basis bedragen van ongeveer 25 gulden, maar van maximaal 15 gulden. Aan oliestokers die niet kunnen overscha kelen op aardgas dient een voorschot te worden verleend ter overbrugging van het verschil met de gasprijs. Op zeer korte termijn wil het Land bouwschap een regeling tot uitstel van belastingbetaling voor bedrijven die door de sterke prijsdaling bij een aantal landbouwprudukten in ernstige liquiditeitsmoeilijkheden zijn geraakt. Om de acute liquiditeitsmoeilijkheden in enkele sectoren van land- en tuin bouw op te vangen dient de rijks groepsregeling zelfstandigen volgens het Landbouwschap soepel te worden toegepast. Voorkomen moet worden dat de vermogenssituatie zodanig wordt aangetast dat voortzetting van het bedrijf in gevaar komt. Groot bezwaar heeft het Landbouw schap tegen de manier, waarop de regering tot geleidelijke aanpassing van de aardgasprijs voor de tuinbouw aan de olieprijs wil komen. Voor die geleidelijkheid heeft het landbouw schap zelf gepleit, maar de concrete toepassing die de regering in de ko mende twee jaar aan de regeling wil geven, betekent dat de inkomensvor ming voor de tuinbouw ernstig in gevaar komt De tuinders zouden voor hun energie tenminste 15.000 Van een verslaggever AMSTERDAM Het landelijk Anti- Kalkar-comité gaat zaterdag 28 sep tember een anti-Kalkar-tocht houden. Vanaf Almelo en Nijmegen zullen de deelnemers aan de tocht zich in kara- vaans naar het Westdiuitse Kalkar be geven. waar om drie uur 's middags een bijeenkomst zal worden gehou den. Sprekers van de PvdA, CPN, ppr, psp en, D'66 zullen hier het woord voeren. Belgische en Duitse comité's zullen eveneens aanwezig zijn. Tijdens de actie wordt de aan dacht gevestigd op drie eisen: Neder land moet afzien van deelname aan het Kalkar-project, het hele Kalkar- project dient te worden stopgezet, van de regering zal intrekking van de wet financiering snelle kweekreactor wor den verlangd. Export Italië Het Nederlandse lid van het Europees parlement, C. Laban, heeft de Europe se commissie schriftelijke vragen ge steld over de Italiaanse maatregelen inzake de invoer van rundvlees uit Nederland. Laban zegt dat blijkens persberichten de uitvoer van Nederlands rundvlees naar Italië stil ligt, omdat vrijwel niet te voldoen is aan de Italiaanse eis wat betreft het kwikgehalte van dit vlees. Italië wil bij alle rundvlees uit Nederland een certificaat waaruit blijkt dat het kwikgehalte minder bedraagt dan 0,007 percent. Volgens de Nederlandse veeartsenijkundige dienst kan aan deze eis onmogelijk worden voldaan, omdat dit gehalte al van nature in het vlees kan voorko men. Laban vraagt de commissie of zij bereid is stappen te ondernemen die leiden tot een spoedige opheffing van de Italiaanse maatregel. De Zeeuws-Brabantse landbouwmaat- schappij wil dat alle boeren en tuin ders in Needrland van zaterdag 10 augustus a fhun belastingbetaling op schorten. totdat de regering aan de eisen van de landbouw tegemoet is ge komen. De ZLM gaat dit voorstellen op de zaterdag door de drie centrale landbouworganisaties in Utrecht te houden demonstratieve vergadering. AM STERDAM Beflialve de vier doden die in Borgharen zijn gevallen (zie pag. 1), heeft heft verkeer gedurende liet weekeinde nog een groot aantal vaak jeugdige slachtoffers gekost fADVERTENTIE MEDEDELING In verband met de grote hoeveelheid zet-advertenties voor onze zaterdagbladen, dienen advertenties voor deze rubriek Het onderwijs vraagt uiterlijk in het bezit van de advertentieorderafdeling van de Chr. Pers, Postbus 859 te Amsterdam te zijn. U gelieve uw opgave derhalve tijdig Is te zenden. Van een verslaggever EINDHOVEN De 27-jarige J. L. uit Eindhoven wordt ervan verdacht de 31-jarige Evert Jan Kleuver uit Hoogland te hebben doodgeschoten. De schietpartij deed zich vrijdagavond voor toen de heer Kleuver, samen met drie vrienden de kamer van de verdachte binnendrongen. Het viertal heeft waarschijnlijk wraak willen ne men in verband met een slepende ruzie die is ontstaan gedurende een vakantie in Frankrijk. De vier man nen hebben de deur van het huis van J. L. geforceerd. Toen ze binnenkwa men zou verdachte met een pistool meer dan één keer hebben geschoten. Het slachtoffer werd in de hartstreek getroffen. Later op de avond is J. L. aangehou den in het huis van kennissen van hem. Ook het wapen is gevonden. De drie vrienden van het slachtoffer zijn eveneens aangehouden. Het zijn de 19- jarige R. H. uit Naarden, de 26-jarige B. K. uit Hilversum en de 29-jarige S. P. uit Eindhoven. De hoofdverdachte J. L. is eerder met de justitie in aanraking geweest. Hij is in het vergeden onder meer veroor deeld voor een bankoverval in Eind hoven. NIEUWLEUSEN De 18-jarige K. Mijnheer raakte zaterdagavond in Nieuwleusen met zijn wagen van de weg af. Hij werd uit de auto geslin gerd en kwam om het leven. PESSE In het Drentse Pesse is de 19-jarige mejuffrouw J. Kruijer uit Hoogeveen tegen een boom gereden, nadat haar auto met grote snelheid rijdend van de weg afraakte. Het onge luk gebeurde in de nacht van zater dag op zondag. De auto vloog in brand. De bestuurster kwam om het leven. Een 20-jarige mede-inzittende moest zwaargewond in een ziekenhuis worden opgenomen. MEPPEN In Meppen in West Duitsland is in de nacht van zaterdag op zondag de 20-jarige J. Pater uit Ter Apel tegen een boom gereden en zo zwaar gewond geraakt dat hij later in een ziekenhuis overleed. RAALTE Op een overweg in Raal- te is zaterdagavond de 20-jarige D. Knaack uit Hamburg om het leven gekomen nadat hij op een motorfiets tegen een tegemoetkomende auto was gebotst BORNE In de nacht van zaterdag op zondag is de 19-jarige J. P. Lok uit Hengelo bij een inhaalmanoeuvre in het Overijsselse Borne frontaal tegen een tegemoetkomende Duitse wagen gebotst en om het leven gekomen. Een meisje dat naast hem zat, en de drie inzittenden van de Duitse wagen, moesten gewond in een ziekenhuis worden opgenomen. BLOEMENDAAL Het zesjarige jongetje Stefanus Bos uit Vogelenzang is zaterdagmiddag voor zijn huis aan gereden door een auto en gedood. DEN HAAG De heer F van der Staal uit Den Haag is zaterdagmorgen in het Belgische Bievre om het leven gekomen toen zijn auto frontaal in botsing kwam met een Belgische wa gen. Ook de bestuurder van de Belgi sche auto werd gedood De drie mede inzittenden van de heer Van der Staal, zijn vrouw, en een echtpaar uit Leiden, werden ernstig gewond. ROLDE Op een kruising in Rolde is zaterdag de 53-jarige mevrouw G. Paas-Vrome gedood toen ze bij het oversteken werd aangereden door een auto. DEURNE Op een met knip perlichten beveiligde overweg tussen Deurne en Horst Sevenum, is de 16- jarige J. G. M. Kuunders uit Deurne gistermiddag tegen een trein gereden en gedood. EINDHOVEN De 25-jarige Th. L. Veraa uit Eindhoven is gisteravond in Waalre de macht over zijn stuur ver loren en met zijn wagen over de kop geslagen. De auto kwam in een sloot terecht De bestuurder werd gedood. Vier andere inzittenden werden ge wond. WASHINGTON (ANP) Het Ameri kaanse bureau voor milieubescher ming EPA wil de produktie van de insektenbestrijdingsimiddelen aldrin en dieldrin tijdelijk verbieden, omdat zij een bedreiging zouden vormen voor die volksgezondheid. Het produk- tieverbod kan deze week al van kracht worden, tenzij de fabrikant Shell Chemical Company, een extra hoorzitting verlangt Dit zou volgens een spoedprocedure worden afgehan deld, en zou twee weken uitstel van de beslissing betekenen. De actie van het EPA betekent een flinke tegenslag voor Shell, die de beide middelen als enige maakt. Al drin en dieldrin zijn chemisch ver want aan DDT, en worden in het milieu niet of nauwelijks afgebroken. Dieldrin werd in dusdanige hoeveel heden in pluimvee aangetroffen, dat de regering in Washington eerder dit jaar de vernietiging van vijf miljoen kippen moest gelasten. In Nederland is de toepassing van aldrin en dieldrin krachtens de Be strijdingsmiddelenwet sterk beperkt. Het Amerikaanse incident zou hier niet hebben kunnen gebeuren, omdat onder andere de toepassing in stallen en voor de bestrijding van ongedierte op vee is verboden. Volgens het EPA is bij proeven met ratten en muizen komen vast te staan dat dieldrin een aanzienlijke uitbrei ding van het aantal kwaadaardige ge zwellen veroorzaakt. APELDOORN /M ARKELO A au af deze zomer kunnen paddestoelen niet meer adem genoemd worden met kabouters, of die nu Piggelmee heten, Spille- of nog anders. Er zijn de laatste dagen exemplaren met een hoogte van veer- Utimeter (Neede) en een gewicht van tien pond (Didam) waargenomen. Het blijkA overigens dat als gevolg vanxle vochtige zomer in vrijwel heW Nederland van een uiterst weelderige padde stoelenvegetatie>kan worden gesproken. Bij M^rkelo, waar in 197Q. een unieke gemeen schap werd ontdekt heeft men de laatste dagen zelfs vijftig verschillende poorten gezien, waaronder heel zeldza me. Markelo kwam enkele jaren geleden in het nieuws toen dr. J, J. Barkman, beheerder van het Biologisch Station der landbouwhogeschool in Wijs- ter (Dr.) daar een assortiment paddesteoelen vond (en ook overigens een flora), die te vergelijken was met de rijkste gebieden in dit opzicht in Zuid-Zweden, de kop van Jut land en de Eifel. Hij sloeg onmiddellijk alarm want de nieuwe Holland-Twen te route, de E8 was er dwars doorheen geprojecteerd. Wat zelden of nooit gebeurt geschiedde toen: Rijkswaterstaat legde de weg om, hoewel het tijd en geld kostte en het fraaie paddestoe lenlandschap bleef behouden. Vijftig- soorten Het lijkt nu zijn vruchten al afgeworpen te hebben. Alleen wat de paddestoelen betreft, is er de laatste tijd al een rijke verscheidenheid aangetroffen, j Vijftig verschillende soorten. Er zijn er zelfs bij waarover i men ;n de literatuur nog niets tegenkomt. Ook ie er een knopzwammetje bij van slechts een paar centimeter hoogte, dat leeft van vlieglarf- jes. Aldus vernemen we van de heer B. W L. de Vries, assistent van het Biologisch Station. De hoeveelheid paddestoelen wordt voornamelijk bepaald door twee factoren: De mini mum-temperatuur en de neer slag. In deze zomer hebben ze uitstekend kunnen gedijen. Verschillende soorten zijn ook bijzonder vroeg uit de grond geschoten. Men vindt ze in bossen, op weilanden, in tuin tjes en ook op kerkhoven. Op de begraafplaats in Bergen (NH) zijn vele graven er let terlijk mee overwoekerd. Een paddestoel, die deze zo mer veel wordt aangetroffen, is de reuze-bovist. Normaal ziet men die in Nederland niet erg veel. Het is een witte paddestoel, die op een voetbal lijkt. Hier en daar heeft deze een hoogte bereikt van vijftig centimeter. Normaal komen sommige paddestoelensoorten met verder dan dertig centi meter. De verleiding blijft groot pad destoelen te zoeken en mee te nemen naar huis. Voor een bakje en zo. Nog niet zo lang geleden werd het door het onderwijs zelfs gestimuleerd. Intussen is men er iets anders over gaan denken. Voor de hele levensgemeenschap in het bos i6 het beter ze te laten staan, temeer en dat is het ergste omdat vaak ook gro te stukken mos worden uitge graven. Wie van een padde stoel beslist niet kan afblijven (velen in Nederland zoeken ze nog altijd ter bereiding van maaltijden; 75 procent van de soorten hier te lande is eet baar) doet er in ieder geval goed aan hem halverwege de stam af te snijden, zodat het voetje in de bodem blijft staan. Vervolg van pagina 1 Op het eiland Schouwem-Duivelaoid in Zeeland verzamelden zich zaterdag morgen enkele honderden boeren om de drie toegangswegen tot het eiland te blokkeren. Ook deze blokkade duurde van ongeveer tien tot twaalf uur. Zaterdagmiddag werden de drie bruggen over het kanaal door Zuid- Beveland met tractoren en ander landbouwmaterieel geblokkeerd. Op de belangrijkste brug over het kanaal, van Bergen op Zoom naar Vlissingen, stond kort na het begin van de actie, om twee uur, voor de brug in de richting van Walcheren een file van 25 kilometer. Om ongeveer vier uur werd de bezetting beëindigd en kon het verkeer weer van de bruggen over het kanaal gebruik maken. Over het algemeen namen de vakan tiegangers in Zeeland de stagnatie rustig op. Alleen bij de Brouwersdam ontstond een incident, toen een auto mobilist door een gat in de versper ring reed, waarop een landbouwer met een krik van een tractor een deuk in de auto sloeg. Bij de Zeeland- brug voegde een woedende automobi list de landbouwers toe: 'Ze moesten jullie allemaal in de Oosterscheide gooien, dan zijn er twee problemen in één keer opgelost". In Zierikzee waarschuwde de heer H. Pots, voorzitter van het overlegorgaan van de drie centrale middenstands bonden, enkele honderden boeren er voor dat zij door hun acties de pu blieke opinie eerder tegen dan mee krijgen. Hij hiield de boeren voor dat de inkomensontwikkeling in het mid den- en kleinbedrijf nog veel ongun stiger is dan in de landbouw. De heer Pors riep de boeren op hun acties op te schorten tot de behande ling van de begrotingen van land bouw en middenstand in de Tweede Kamer. Acties waarvan het publiek de dupe wordt, noemde hij ondoeltref fend. Het hoofdbestuur van de Overijsselse 1 andbouwmaatschappij heeft zaterdag de leden aangeraden de acties op te schorten en het kabinetsberaad van donderdag af te wachten. Het hoofd bestuur vindt dat de Overijsselse boe ren zich waardig en correct hebben gedragen en dat de .trekkersacties een succes zijn goworden. Op de jaarlijkse Oosterscheldedag die zaterdag voor de derde maal in Yerse- ke werd gehouden, is duidelijk een stempel gedrukt door de actie van de Zeeuwse boeren. Duizenden mensen die van plan waren de Oosterschelde dag te bezoeken, moesten van dat voornemen afzien of kwamen pas uren later, toen de voornaamste pro grammapunten al achter de rug wa ren. Toch werd de Oosterscheldedag, met ongeveer 50.000 bezoekers een groot succes genoemd. LELYSTAD Drie 25-jarige inwo ners van Lelystad worden ervan ver dacht in de periode van mei tot augustus voor meer dan twee ton aan goederen te hebben gestolen. De poli tie, die het drietal zaterdagmiddag arresteerde, meent dat ze nog aan de zeer veilige kant heeft geschat. De verdachten zijn R., De V., en V. De drie mannen stalen zelfs boten op trailers en ze opereerden ook veel in zomerhuisjes. Het grootste deel van de buit kon echter worden achter haald. De goederen lagen bij R. opge- algen. Een boot en vier buitenboord motoren bleken echter te zijn ver kocht. RITA 'Als ik ondeugend ben word ik naar bed gestuurd en als ik me goed gedraag, word ik meege nomen naar de dokter

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5