igeunerfamilie it ons land weg Hier gebeurde het: Boze boeren blokkeren Groningse wegen 4 in kalvervoer: "lar miljoen schade Dies 't wachten meer dan beu &J Werken van beeldhouwer niet nogmaals af beschadigd op Ermelose buiten-tentoonstellin g 'Kindertopsport' aanvechtbaar, zegt Diepenhorst Weer arrestatie in moordzaak- Terschelling Ruim 35 mille buit bij twee roofovervallen U gaat heel wat geruster op vakantie als u eerst naar de Amro Bank gaat TTT 1 11 Franse kernproeven Maatregelen tegen de vogelcholera Marktkooplui Veenendaal dreigen met staking in museum Flehite Velen misten de boot naar Schiermonnikoog - File bij Nieuwerschans Protest tegen prijsbeleid •iKW AiRTET DENSDAG 30 JULI 1974 BEWENLW» T3/K5 verslaggeefsters - De Joegoslavische zigeunerfamilie Hopic, die sedert vorig jaar augustus in ons land was en tijd moeilijkheden gehad heeft 0111 zich ergens te vestigen en werk te krijgen, heeft Neder- wij} aal«c problemen van de laatste r hj - ruzie met andere aigeuner- 'aiuij die hun wagens in brand Je dreigingen van uitwijzing deïitbréken van een standplaats JtvUlgOOru. het wachten meer dan beu, zijnrland weggegaan. Iiie Hopic, die bij het vertrek men telde, had van Release in dde steeds voor hen gevoch- zieit, nieuwe auto's en caravans' as» kelijk niet in slaagt een groepje men sen als de familie Hopic een mens waardige verblijfplaats aan te bieden. fen te tijd verbleef de familie e d in Tie] in afwachting van blijvende standplaats in Daarvoor stonden zij op ïwagenkam? in Assen, waar oegjenigheid met de daar verblij- amilie Westhiner, moesten :n. Ze verbleven daarna tijde- totterdam en Tiel. omdat de de gemeente Lekkerkerk het s had kunnen worden over frstel van B. en W. om de 1 1 een vestigingsplaats aan te )e stemmen staakten, omdat er ie stemming een raadslid met was. De zaak zou volgende ipnieuw in behandeling wor- omen. 1 mil ie Hopic vertrokken is uit id, hebben B. en W. van Lek- besloten het voorstel in te De burgemeester heeft aan eenteraad geschreven het te n, dat Nederland er klaarblij- Tijdens haar verblijf in Nederland is de familie Hopic aanvamkelnjk uit Amsterdam verdreven, waarna men onderdook in het kerkje van Ruig- oord. Dit onderduiken was nodig omdat de familie voor de tweede maal (de eerste keer gebeurde dat in het voorjaar van 1972) het land uitgezet zou worden. Op het laatste nippertje kregen zij van staatssecretaris Glastra van Loon een verblijfsvergunning van een half jaar. Zij gingen toen naar Assen, maar nadat een andere familie hier hun (nieuwe) caravans en auto's had ver nield, vluchtte de familie Hopic uit angst voor verdere wraakmaatregelen weg. Inmiddels was hun verblijfsver gunning voor een half jaar verlengd. Desondanks werden zij toen weer met uitzetting bedreigd, omdat geen enke le gemeente in het land de zigeuners een plaatsje wilde aanbieden. Naar Assen terug durfde de familie Hope niet meer, ook al was er een voorlopi ge verzoening toet de familie Westhi ner bereikfr" Reie-ase Haarlem geeft als commen taar dat het experiment met de fami lie nu ten einde is, zonder dat het als mislukt beschouwd kan worden. 'f li- verslaggever EN De schade, ontstaan doordat kwik in kunstkalvermeik chlgekomen, bedraagt wel enige miljoenen. Deze ruwe scliat- ordt gemaakt, op een moment dat een volledig overzicht van ade nog niet is te geven door Trouw en Co. in Putten, de kal- ïkfabriek, die anderhalve maand lang abusievelijk een kwik- i6,inde grondstof in haar produkt deed. eyergoeding van de door haar 1 geleden schade heeft Trouw 1 het bedrijf dat de verkeerde tof leverde aansprakelijk ge- >njf drs. T. G. H. van Breevoort en Co vertelde gisteren Nederland ongeveer duizend te of van besmetting verdachte n moesten worden opgeruimd, (een kalf 600 tot 650 gulden In Italië, waarheen Trouw werden tot nu toe zeshon- le kalveren gemeld. Drs. Van >rt meent dat als de Italiaanse titen dezelfde maatregelen ne- de Nederlandse, de schade- Italië dubbel zo hoog zu!- inen zijn als die uit Nederland, in Italië verdergaande maat- génomen dan in Nederland, het Italiaanse schadebedrag ;er worden. Iflels bedrijf i eveer 30.000 ondanks het nutti- .3 n verkeerd voer gezond geble- 'ederlandse kalveren, waarvan lin de organen zijn vernietigd. niet geëxporteerd worden, binnenlandse markt is het an die gezond gebleven dieren ledgekeurd, omdat volgens het 0 ïrie van volksgezondheid het r OUt toegegeven 10 halte vele malen lager is dan 4ajjg toelaatbare. nrfrkeerde grondstof, waarmee s terechtgekomen in kunstkal- u2k van Trouw en Co, is geleverd !PC, een internationaal levens- is lenproduktie- en handelscon- .„van Amerikaanse origine. Het Laïevattende zetmeel produkt is ge- door de Engelse tak van dit CPC United Kingdom, en in land ingevoerd door de Neder- tak, CPC Sas van Gent BV te De indruk van de heer V an den Berg was dat in Italië drie aspecten een rol hebben gespeeld die wat anders lagen dan hier in Nederland. Er zijn daar ginds meer kalveren met het kwik. bevattende voer gevoederd dan hier: ongeveer vijftigduizend tegen dertig duizend. Naar het schijnt hebben die vijftigduizend Italiaanse kalveren niet zoveel onbesmet voer naast het be smette gekregen als hier in Nederland het geval was, zod at er onder hen meer ziektegevallen en sterfte voorkwa men. Tenslotte is er in Italië met meer zuidelijk temperament, met meer pa niek gereageerd dan hier, en daardoor ook wel eens incorrect. De maatregelen die in Italië zijn geno men, zijn in feite dezelfde als hier: terughalen van het vergiftige voer, vernieti ging van gestorven en zieke dieren. Er zal nog wel enige tijd overheen gaan voor de 29.000 gezond gebleven dieren alle geslacht zijn. Men laat ze rustig slachtrijp worden bij een mest kalf duurt dat van d e geboorte af zeventien weken. Ze worden, zoals gemeld, geslacht in Aalten, de levers en nieren worden vernietigd. Het vlees mag wel op de bi nnenlands e markt komen maar niet worden geëx porteerd. it. en Co heeft hier in Nederland honderden klanten. Daarvan voorzover tot nu toe bekend, ertigtal min of meen-ernstige men gekregen dodV het voede- n het vergiftigde voer. De ver- g tussen ziek geworden en ge- gebleven dieren in de eigen •ij van Trouw komt ongeveer op 'de neer. bntarisatie f is nog bezig met een inventari- onder haar klanten samen met temene inspectiedienst van het erie van landbouw en visserij, eel klein partijtje van het be voer. 23 ton, is naar Frankrijk 1. Normaal exporteert Trouw de :alvermelk uitsluitend naar Ita- mdat dochterondernemingen in Westeuropese landen, ook rijk. dit produkt ter plaatse ma ilaar die 23 ton was uit Neder- naar Frankrijk gezonden voor iroef. geen aanwijzing dat de affaire al leiden tot Italiaanse maatrege len de invoer van kalfsvlees of kalvermelk uit Nederland. Met ndruk is drs. H. A. van den Berg, teur van de Nederlandse Veeart- Jjkundige dienst, uit Rome terug- pen. ?t weekeinde heeft hij in Rome ijn Italiaanse collega informaties 1 sseld over de in beide landen nen maatregelen. Men vroeg hem -garanties voor de zuiverheid van Nederlandse produkt en hij ant- dde daarop dat zulke garanti es L gegeven kunnen worden. Een woordvoerder van CPC Sas van Gent vertelde gisteren dat men daar de order van Trouw en Co voor maiszet meel aan het Engelse zusterbe drijf had doorgegeven, omdat de pro ductiecapaciteit in Sas van Gent niet alle bestellingen meer aan kon. De woordvoerder van CPC Europa in Brussel gaf gisteren toe dat het Britse CPC-bedrijf de verzendingsfout ge maakt heeft. Hij vertelde dat alle door CPC naar Zweden en Denemar ken verzonden voer achterhaald, en geblokkeerd was, maar dat nog niet alles wat naar België gestuurd was is teruggevonden. Huso Hopic, hoofd van de vertrok ken zigeunersfamilie. (Staatssecretaris Glastra van Loon had namelijk van het verblijf van de familie hier in Holland een experi ment gemaakt dat op allerlei manie ren en door allerlei instantnes bege leid werd.) Overigens voert Release Haarlem nog steeds een financiële actie om het geld bij elkaar te krijgen voor de auto's en de caravans, die de zigeu nerfamilie cadeau zijn gedaan. Van de benodigde 16.500 gulden ontbreekt nog de helft. Het is niet bekend waar de familie Hopic been gaat. Zij kunnen altijd terug naar Joegoslavië, waar zij oor spronkelijk vandaan komen. Alleen krijgen ze daar geen wenk. Joegosla vië geeft namelijk alleen werkvergun ningen aan zigeuners, die zich blij vend op een vaste' plaats in het land vestigen. Zigeuners die willen blijven rondtrekken wonden wat het werk betreft achtergesteld. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Nederlandse zwem- kampioenschappen, waarbij vorige week titels te behalen waren voor jongens en meisjes onder veertien, onder twaalf en onder tien jaar, zijn cultureel aanvechtbaar, creatief van geringe waarde, maatschappelijk wei nig opbouwend en vermoedelijk ook ongewenst uit sociaal-medisch oog punt. Deze kritiek uit het eerste kamer lid Diepenhorst (ARP) in een aantal vragen die hij naar aanlei ding van de zwemkampioenschappen aan minister Van Doorn (CRM) heeft gesteld. Prof. Diepenhorst wijst erop dat er zowel van de zijde van trainers als van medici reeds bezorgdheid is uitgesproken over het te veel van zichzelf vergen door zeer jonge kinderen. Bovendien, aldus de heer 'Diepenhorst, zouden dwaas-eer zuchtige ouders hun kroost, onder aanmoediging van opa's, oma's, ooms en tante's opzwepen tot prestaties, welke naderhand kwalijke gevolgen voor de gezondheid kunnen hebben. Tenslotte vraagt senator Diepenhorst over te gaan tot de instelling van een commissie, die kwesties van sport- etiek nader kan bestuderen. zvan een onzer verslaggeefsters TERSCHELLING Er is gisteren door de politie ergens in het land men wil de juiste plaats niet opgeven een jongeman aangehouden, die beantwoordt aan het signalement van de dader van de moord op de achtja rige Bastiaan Ellmer^op Terschelling. Bovendien had de man bloedvlekken in zijn kleren. Op het ogenblik wordt in het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk een onderzoek ingesteld naar de herkomst van deze bloedvlekken. Verder heeft de dienst luchtvaart van de rijkspolitie gisteren luchtfoto's ge maakt van de omgeving van het zwembad, waar de moord gepleegd werd. De politie van Terschelling ver sterkt met enkele tientallen recher cheurs uit Leeuwarden, krijgt nog steeds veel belangrijke tips binnen. Men krijgt enorm veel medewerking van de bevolking van het eiland. Bij het station van Alkmaar was gis termiddag een man gesignaleerd, wiens uiterlijk overeen zou komen met het signalement van de vermoe delijke dader. De man zat in de restauratie. Toen de politie daar aan kwam, was hij verdwenen. Volgens de politie op Terschelling was dit niet de man, die later is aangehouden. Van een verslaggever NIJMEGEN/AMSTERDAM Bü twee roofovervallen, op een filiaal van de Algemene Bank Nederland in Nijmegen en op een sigarenwinkel annex bijkantoor van de gemeentegiro in Amsterdam, is gisteren samen in totaal voor ruim 35.000 gulden buitge maakt. In het filiaal van de ABN in Nijme gen drongen twee mannen binnen en eisten onder bedreiging met een pistool geld. Met ruim 28.000 gulden gingen zij er van door. Een groepje kinderen zag de overvallers, die bei den ongeveer 25 jaar waren, uit de bank komen. Een van de twee trok al rennend een ijsmuts van zijn hoofd. De kinderen zagen de jongemannen in de blauwe Fiat 124 verdwijnen. De Nijmeegse politie gaf onmiddellijk groot alarm en begon een zoekactie waarbij ork een vliegtuig werd inge schakeld. De zoekactie had echter gis teren geen resultaat. Twee gewapende mannen die gister morgen het bijkantoor van de ge meentegiro aan de Hemonystraat in Amsterdam overvielen, vluchtten met ongeveer 7500 gulden in een gestolen auto. De mannen, van wie er één lane rood haar had en de ander blond krullend haar, bedreigden de eigenaar met pistolen en grepen ruim vierdui zend gulden uit de kassa. In de win kel stond juist een incasseerder van een ziekenfonds die drieduizend gul den wilde storten. Ook dat geld na men de mannen mee. De politie acht het niet uitgesloten dat de overval het werk geweest is van dezelfde mannen die vorige week een soortge lijk girokantoor aan het Delflandplein in Amsterdam overvielen en er met vijfduizend gulden vandoor gingen fADVERTENTIE Twaalfhonderd kilometer van huis en dan opeens zonder geld. Wat een paniek! Ook u kan zoiets overkomen. Loop daarom voordat u op vakantie gaat even binnen bij de Amro Bank. En vraag de Amro Refe- Natuurlijk hebt u voor uw eerste uit gaven ook wat kontant buitenlands geld nodig. Dat kunt u bij de Amro Bank laten verzekeren, gelijk met uw bagage. U merkt wel, de Amro Bank kan voor u als cheques. Raakt u ze op een of andere manier vakantieganger heel wat doen. kwijt, dan hebben anderen er niets aan en u Daarom: ga bijtijds naar de Amro Bank krijgt ze gewoon vergoed. U belt even met In uw buurt. Voor buitenlands geld, Amro Teieservice en binnen de kortste keren cheques en uw reisverzekering, krijgt u geld telegrafisch overgemaakt naar Vergeet niet het gratis landengidsje de bank ter plaatse, waar ook in Europa. te vragen. Politie heeft geen idee tcie de daders zijn Regering wijst de Van een onzer verslaggevers ERlMELO De jeugdige beeldhouwer J. Vemus heeft slechte er- vaiHingen opgedaan met een eersite buiten-expositie in Erunelo. Drie van de abstracte beelden, die de 25-jarige beeldhouwer, medewerker beeldende expressie in liet psychiatrische ziekenhuis Veldwijk te Ermelo, in een parkje nabij het gemeentebuis plaatste, zijn dezer dagen nogal ernstig beschadigd. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De vogelcholera, die op het ogenblik voorkomt onder een den in Ermelo en omgeving, moet volgens een beschikking van minister Van der Stee van landbouw en visse rij worden aangegeven. Om bestrij ding mogelijk te maken is een ver- voersverbod afgekondigd en een ver plichting tot het inenten van eenden in het bedreigde gebied. Volgens de staatscourant van vandaag zullen het vervoersverbod en de ent verplichting gelden van 5 augurtus tot 1 december. Van het vervoersver bod zijn uitgezonderd slachtrijpe een den, die rechtstreeks naar een pluim veeslachterij worden vervoerd. In ge noemde periode zullen alle eenden, ouder dan twee weken, in de gemeen ten Barneveld, Ermelo, Harderwijk, Nunspeet, Nijkerk en Putten twee keer met een tussenpoos van tien dagen moeten worden ingeënt. De kosten zullen door overheid en be drijfsleven gezamenlijk worden gedra gen. 'We hadden dit al zo'n beetje voor speld', aldus de rijkspolitie ter plaat se. De politie zegt nog geen enkel aanknopingspunt te hebben voor op heldering van de zaak. Venus is pas afgestudeerd aan de Gerrit Rietveldacademie te Amster dam (afdeling beeldhouwen). Hij vindt dat op de Veluwe, en met name in Ermelo, weinig gedaan is in dit opzicht.. Om zoals hij zelf zegt er wat leven in te blazen, organiseer de hij een kleine buiten-tentoonstel ling in een parkje, omgeven door bebouwing pardoes bij een drukke verkeersweg, de oude Zuiderzeroute van Amersfoort naar Zwolle. Zij be doeling was aan te tonen, dat een kunstwerk, wil het zijn sociale beteke nis waarmaken, in vormtaal moet har moniëren met de omgeving, waarbij het erlangs komende verkeer niet mag worden uitgesloten. Losgewrikt De jonge Venus moet tot zijn teleur stelling ervaren, dat droom en werke lijkheid elkaar nogal een tijdje ontlo pen. Hij stelde zeven sculpturen op, deels in Franse kalksteen, deels in gepolijst gips. De burgemeester ver richtte de opening. Om zoveel moge lijk aandacht te trekken, werden de beeldhouwwerken 's avonds mooi met spotjes beschenen. Een weel na de opening van de expositie was bijna de helft van de beelden al beschadigd. De beelden werden van de sokkels losgewrikt. Wie zijn de daders? In principe kan volgens de politie iedereen het zijn. Jeugdige Ermeloërs, vakantiegangers (er zijn er 20.000 in Ermelo) en soldaten. Het parkje ligt vlakbij café's en bij toegangswagen naar campings en kazernes. Vermoedelijk is het door dronken mannen gebeurd. Het kan gewoon vandalisme zijn. Het kon een manier van protesteren zijn tegen een kunstuiting, waarin de meesten niets zien. Het kan ook bei den zijn. Venus is meteen aan de herstelwerkzaamheden begonnen. Hij hoopt de beelden over een weck weer op te stellen. Daarna zal hij van week tot week bekijken of liii ze er langer laat staan. De politie heeft hem gead viseerd: 'Niet doen!' Van een verslaggever VEENENDAAL De kans is groot dat vandaag voor het eerst in driehon derd jaar de warenmarkt in Veenen daal met door zal gaan. De meeste Van een verslaggever DEN HAAG Minister Van der Stoel van buitenlandse zaken zal niet ingaan op het verzoek van de PPR om nogmaaLs namens de Nederlandse regering publiekelijk en met nadruk te verklaren, dat Nederland de Franse kernproeven in de Stille Oceaan en het daaruit blijkende streven naar een eigen Europese kernmacht af wijst. Van der Stoel acht het stand punt van de regering ten aanzien van kernproeven genoegzaam bekend, evenals de afwijzing van een Europe se kernmacht Van der Stoel antwoordde gisteren op vragen van de Tweede Kamerleden Eric Jurgens en Bas de Gaay Fortman van de PPR, dat hij tijdens het bezoek van zijn Franse ambtgenoot Sauvagnargues aan Den Haag, hem de grote bezorgdheid van Nederland over de bovengrondse kernproeven op het Moeroa-atol heeft overgebracht. De Nederlandse bezwaren richten zich overigens niet uitsluitend tegen de door de kamerleden aangehaalde Franse kernproeven, maar tegen alle kernproeven, bovengronds cf onder gronds. waar ook ter wereld, aldus Van der Stoel. Overigens zou gistermorgen de vijfde in de reeks Franse kernproeven in het gebied van de Stille Oceaan heb ben plaatsgevonden. De Nieuwzeeland- se premier Norman Kirk verklaarde gisteren reden te hebben om aan te nemen, dat een kernbom van hoog stens honderd megaton tot explosie is gebracht en dat de mogelijkheid niet uitgesloten moet worden geacht dat er nog een proef volgt. De Franse regering weigerde gisteren echter het bericht van de proef te bevestigen of te ontkennen. Volgens de Australische regering is er sinds de Fransen dit jaar hun kernproeven hebben hervat, in zes van de negen gecontroleerde melkmonsters de aanwezigheid van ra dioactief jodium geconstateerd. markthandelaren zijn wel van plan om lVflinmnot nn Tnl/tar naar de markt te komen, maar ze wil- iTlttllIllIUCL UU AU1UC1 len daar niet uitpakken, omdat de ge meente de markt weer naar de oude plaats in het centrum heeft verplaatst. In verband met werkzaamheden was de markt de laatste maanden op een an der plein gehouden. De zaken liepen daar volgens marktkooplui en bezoe kers veel beter, onder meer dank zij ruimere parkeermogelijkheden. Van een verslaggever GRONINGENUit protest tegen de landbomvpolitiek van de EEG heeft een vijf- tigtal Groningse boeren gisteren een aantal wegen met landbouwtractoren versperd. Geblokkeerd ^werden gedurende een paar uur onder meer de weg van Groningen naar Leeuwarden bij Aduard, de grensovergang Nieuwesclians. de toegangsweg naar Lauwersoog en de grensovergang Rederweg in Bcllingwolde. 3; oft".2 aJN' Het verkeer werd het ernstigst gestagneerd bij Aduard, maar later slaagde de politie erin de stroom om te leiden. Bij de grensovergang Nieuwe- schans ontstond een file van een kilometer lengte. De blok kade van de weg van Gronin gen naar Lauwersoog met tractoren en andere landbouw werktuigen had onder meer tot gevolgd dat velen de boot van negen uur naar Schier monnikoog misten, wat voor hen een vertraging met ruim ongeveer drie uur betekende. De demonstraties van de boe ren verliepen overigens rustig. Het initiatief ertoe was zon- dag door een kleine groep ge nomen, waarbij als voorman nen optraden de makelaar- boer Tebbens Torringa uit Zuurdijk en de boer Leeuwma uit Bcerta. De groep wilde met deze demonstratie kracht bijzetten aan hun eisen aan de Nederlandse regering om te werken aan herziening van de prijzen binnen de EEG. Zij wil dat de regering evenals de Franse en Belgische regeringen compensatiemaatregelen treft voor de land- en tuinbouw en de veeteelt. Doet de regering dat niet dan zal de concurren tie veel te scherp worden, al dus de demonstrerende boe ren. Gezamenlijk protest Tevens wilden de boeren pres sie uitoefenen op het bestuur van het Koninklijk Nederland Landbouwcomité. dat gister morgen in Utrecht bijeen kwam. Na afloop van die ver gadering werd bekend dat het KNLC bij de twee andere cen trale landbouworganisaties zal aandringen op het gezamenlijk organiseren van een landelijke demonstratieve vergadering waar land- en tuinbouw eisen zullen moeten stellen. De secretaris van het KNLC, drs. N. A. Vaandrager, zei dat er duidelijk sprake is van een vertrouwenscrisis: de boeren vertrouwen de regering niet meer en uit de gebeurtenissen in het Noorden is gebleken dat de onrust onder de boe renstand veel groter is dan men een week geleden nog dacht Volgens het KNCL is men in de hoofdbesturenvergadering tot de conclusie gekomen dat het 'falende' markt- en prijs beleid geleid heeft tot een voor de boeren en tuinders onaanvaardbare situatie. Enige eisen die men in de demonstra tieve vergadering gesteld zou willen zien: wederinvoering van de revaluatiecompensatie via de BTW totdat daarvoor in de plaats een goede andere maatregel gekomen is, toesla gen voor sterk in prijs geste gen hulpmiddelen (zoals kunstmest en energie), en uit stel van belastingbetaling. Woensdag, als de voormannen van de landbouworganisaties in Den Haag bijeen zijn voor de vergadering van het dage lijks bestuur van het land bouwschap, zal het KNLC hun zijn voorsteilen voorleggen. Ambulance mocht door Tijdens de demonstraties van gistermorgen in Grpningen mochten alleen ambulance en enkele taxi's met passagiers voor het ziekenhuis in Gronin gen de afgesloten wegen passe ren. De grensovergangen bij Boertange en Ter Apel wer den door de demonstranten ongemoeid gelaten. De Groninger CBTB en de Groninger Maatschappij van Landbouw (afdeling van het KNLC) waren bij de actie in het Noorden niet betrokken: het waren individuele boeren die telefonisch contact met collega's opnamen. De heer H. te Velde van de Groninger CBTB had de indruk dat niet eerder dan zondagavond de op roepen daartoe zijn uitgegaan. Noch de Groninger CBTB, nooh de Groninger Maatschap pij van Landbouw wilde zich gisteren m positieve of nega tieve zin over de acties uitla ten. De heer H. de Kroon van de Groninger Maatschappij van landbouw zei er wel voor begrip voor te hebben omdat de redenen waarom de actie gevoerd wordt en de motive ring 'billijk' zijn. Van een onzer verslaggever AMERSFOORT In museum Flehite aan de Westsingel 50 in Amersfoort begint vrijdag een zomertentoonstel- ling onder het motto 'Mammoet op Zolder'. De expositie bestaat uit mate riaal, dat in de loop der jaren is bijeengebracht door de heer A. Flonk uit Amersfoort. Het materiaal is voor een belangrijk deel tevoorschijn/geko men 'bij baggerwerkzaamheden in de grote rivieren en bij zandafgravingen. De heer A. H. T. var] der Wey, wethouder voor culturele zaken in Amersfoort, opent de expositie vrij dagmiddag 2 augustus om vier uu in de gehoorzaal van het museum (in gang Breestraat 82). De expostitie blijft geopend tot en met 30 november. De openingstijden zijn'van dinsdag tot en met zaterdag van tien tot twaalf en twee tot vijf uur, zondags van twee tot vijf uur. Op maandagen is 'Mammoet op Zol der' dicht. RITA 'Als u onze bal niet teruggeeft, dan schakel ik de Kinderbe scherming in

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5