Sassenheimse voetballers blij met nieuwe velden Voorschoten dagje in feeststemming rond paardenmarkt Agenda voor Leiden 'Veronica' voetbalt in Rijnsburg Ook geiten, ezels en zelfs konijnen werden verhandeld BEZORGER Geslaagd ponykamp «"in Aarlanderveen Familieberichten J Marktberichten Nieuwe Leidse Courant Dronken student vernielde auto's Ds. te Winkel verlaat Sassenheim CDA Z'woude neemt genoegen met één wethouderszetel Rijnlands Lyceum in Sassenheim Gemeenteraden vergaderen Sportpark Randstad Sport nu officieel in gebruik Uit bocht gevlogen Straatterreur: daders gepakt Veemarkt Leiden Visserijberichten T2J0UW,/kwl\rte7t dinsdag 30 JULI 1974 SI AD EN REGIO L3 nen rijn. prel in H dat e v< ■hee dac n l beg zijn is. n b :ijn. aar )at get e e ikh, sen aan mo ijn vij in chic Jl i van ■cti< nog ijk? te vrij door Jaap Kamerling VOORSCHOTEN -Het was gisteren weer de dag van het dorp. De jaarlijkse paardenmarkt met zijn vrolijke entourage van markt kraampjes, standwerkers en kermisattracties bracht weer duizenden bewoners van het pittoreske dorp aan de Vliet en vele gasten uit de streek on de been. Het was in de schilderachtige, zono vergoten Voorstraat met zijn fraai overhellende boomkruinen een waar feestgewoel. Een draaiorgel speelde vrolijke wijsjes, satégeur prikkelde in je neus en lachende mensen ver drongen zich rond schertsende standwerkers. De een probeerde met z'n overheerlijke chocoladerepen nog meer vertrouwen in te boezemen dan de traditionele horloge- en sier raadverkoper. De chocoladeverkoper had, naar eigen zeggen, de noten er zelf in geschoten met behulp van een proppenschieter. Je kreeg zeker dertig repen voor een knaak. Met onvervalste humor en rap gepraat werden de repen aan de man ge bracht. 'Als 'tie ze niet verkocht, at- ie ze zelf wel op, want hij had schone broeken genoeg'. Ezels De paardenmarkt zelf gaf gisteren ook weer veel bedrijvigheid. Onder zoekende blikken van sceptische ko pers monsterden edele rijdieren- (zie foto) en soms ook de meest-uitge zakte en schonkige paarden. Alles bij elkaar werden er> 388 dieren aangevoerd; 126 paarden, 220 pony's en 42 veulens. In kleinere aantallen werden er ook nog geiten, ezels en zelfs konijnen verhandeld. De aan voer was dit jaar groter dan vorig' jaar. toen er 339 dieren werden aangevoerd. Zoals elk jaar hadden ook boeven en misdadigers, als ze er zouden zijn, weer vrij spel. Krachtens een veror dening uit de tijd, dat de markt ontstond (in 1282 bij decreet van graaf Floris V) mogen namelijk de ze lieden op het marktterrein zelf niet gearresteerd worden. De jaar lijkse feestdag mag immers niet ver stoord worden door optreden van de schout. Een kruis, dat bij het begin van het marktgebeuren wordt gesla gen, symboliseert dit curieuze boe- venprivilege. T's Middags werden weer de traditio nele paardendraverijen gehouden, voor de vijfde maal sinds de weder invoering van de markt in 1960. Grote en kleine gokkers volgden weer met spanning de verrichtingen van hun favoriete paarden. Er wa ren weer flinke geldprijzen uitge loofd. 's Avonds werd in de café's de vrolijke feestdag besloten. ADVERTENTIE 'De.Christelijke Pers vraagt voor haar ochtendbladen Nieuwe Leidse Courant Nadere inlichtingen afd. inspec tie, Steenstraat 37, tel. 31441. Na 6 uur 61033. Westerbeek opent sportcomplex AARLANDERVEEN De ruiterver- eniging 'De Viergangruiters', heeft de zer dagen voor het eerst sinds de oprichting in 1972, op het terréin van de heer C. van Schaick een pony- jkamp gehouden. Nadat de 25 jeugdige I ruiters de stal omgebouwd hadden tot slaap- en eetzaal, maakten zij op hun pony's en paarden een tochtje, door de Aarlanderveense polder. Aan dit •jjkamp deed ook een Koreaans meisje mee. pleegdochter van schrijver Jan [den Hartog. Na de zeskamp die bestond uit: Eie- yfJ*renraces, een proef op een evenwichts- Sj®balk, 'koekhappen en een orde draad'. werd er 's middags een boottocht femaakt °P- de Nieuwkoopse plassen; 's avonds werd een groot kampvuur n gehouden, bijgewoond door de ouders ilr g van ruiters. Op de J. C. Hoogen- doornlaan vond een puzzelrit plaats, ml °evo^d door een barbecue. Aan hét einde van de week, werd door be- j stuurslid W. T. Herr, de prijzen uit- gereikt. De wisselbeker ging naar Ell.v Bunnik als leidster van Groep 4 met «ll57 p. OVERLEDEN: Charlotte Sophia Vermont- Tuinhof dc Moed, 72 jaar. Leiden. Willem de Zwijgerlaan 10. begrafenis donderdag 1 au gustus om 12.30 uur op •Rhijnhof'. llermanus Ncuteboom, 71 Jaar, Leiden Bloe mistenlaan 11. begrafenis woensdag 31 juli om 1.30 op 'Rhijnhof'. Johannes Alexander Kanbier, geb. 11 novem ber 1954, Lelden, Zoeterwoudsesingel 70. Crematie woensdag 31 Juli om 10 uur in crematorium 'Ockenburgh', Ockenburghstraal 21 Den Haag. Petrus Homborg. 72 jaar, Leiden Driftstraat 24. Begrafenis woensdag 31 Juli om 12 uur op 'Rhijnhof'. Leuntjc de Mol. 73 Jaar Huize 'Salein' Duindoornlaan, Katwijk aan Zcc. Begrafenis woensdag 31 juli 3.45 uur op de Nieuwe Begraafplaats 'DuinriAt' te Katwijk aan Zcc. Johanna Cornelia van Kapcl-Eiskamp, 40 Jaar, Oegstgeest, Floris Vcrsterlaan 29, rouwdienst donderdag 1 augustus in het Groene kerkje Oegstgeest. aanvang 11.30 uur waarna begrafenis aldaar. Het nieuwe complex is uitgerust met een prima accommodatie. SASSENHEIM Zaterdagmiddag is de opening van liet nieuwe gecombineerde clubgebouw van de plaatselijke voetbalverenigingen op liet sportpark aan de Menneweg, waaraan deze week nog hard ge werkt wordt. Een jaar geleden werd begonnen met liet slopen van de oude kantine, waarmee plaats werd gemaakt voor de nieuwe kleedlokaliteiten, die in januari in gebruik zijn genomen en die zijn voorzien van alle vereisten, w.o. een massagekamer voor de eerste elflallen en reserveteams. KATWIJK AAN DEN RIJN 29 juli groente veiling: Aanvoer 13000 bloemkolen, 70 ton waspeen, S000 bos penen. Prijzen waspeen extra AI 640-950. II 370-9. extra B I 490-820. bloemkool 6 per bak I 125-163. II 35-117. 8 per bak I 102-139. II 37-85. 10 per bak I 13r 37: 12 per bak I 90-95, 11 31, andijvie 38-41, bospeen 93-108: II 20-97, krulpetcrselie 32-34, peterselie 29-33, blauwschokkers 3.30, prei 23-73. prinsessebonen 190-230, rabarber 16-29, radijs 32. rode kool 27-43, selderij 20-30, sla 1 9-21, snijbonen I 360. II 170,. spinazie 30-50, spitskool 51-81, tomaten 350, tuinbonen 66, uien per kist 410-860. LEIDEN Groente- en fruitveiling 29 juli: Aardappelen doré 28-31, appelen 32-70, prui men 205-215, andijvie 35-48, augurken 120, snijbonen 380-410, stambonen 160-220, kroten gekookt 130. rode kool 24-41, spitskool 60-73, postelein 41-52, prei 52-68. rabarber 24-39. spinazie 29-43. tomaten A 485-505. B 460-485, C 420-445, CC 270. uien 21-26, meloenen 195- 290. komkommers AAA 55. AA 50-53, A 45. B 45-48. C 38-40. D 34-37. E 23-24. sla licht 6, zwaar 18-23. bleekselderij 41-43. bospeen 58- 66. peterselie 15-27, selderij 9-11, paprika's kg 66-71. per stuk 16-14. Het eigen ochtendblad voor ètk protestant» Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS Door een separatie-wand, die zonodig op eenvoudige wijze kan worden ver wijderd voor speciale gelegenheden, wordt het gecombineerd gebouw ge scheiden, zodat iedere vereniging z'n eigen aktiviteiten kan ontplooien. Aan weerszijden zijn ruime bestuurs- en instructiekamers en toiletgelegenhe den, die uitkomen op de ontmoetings- ruimen. Deze zijn ca. 200 m2 en hebben een eigen keuken en voor- raadmagazijn achter de sfeervolle bars. In de keukens heeft men o.a. frituurovens. De ontmoetingsruimten hebben glazen wanden die uitzicht geven over de speelvelden. Vermeld moet ook worden de mooie prijzenkas- ten bij de ingang. Bij de ingangen zijn speciale tassenbergingen. Aan de buitenkant is een grote electrische klok geschonken door de fa. Wielen- ga Het geheel werd gebouwd door het plaatselijk aannemersbedrijf A. G. J. C v Breda, waarbij de zelfwerkzaam heid van beide verenigingen een grote rol speelde, o.a. bij grondwerk, schil deren en timmerwerk, w.o. het aan brengen van het hele houten plafond van het gebouw. Receptie De besturen zijn dankbaar en trots voor al dit werk onder leiding van de bouwcommissie, wat zeker 50,.000 op de bouwkosten heeft bespaard. Trots is men ook op de nieuwe ge luidsinstallatie, en op de beplanting en de prima conditie van de speelvel den: niet alleen van het hoofdveld, maar ook van de bijvelden. Uit één en ander blijkt dat de heer Koenen en z'n staf van de plantsoenendienst zich ook niet onbetuigt hebben gela ten. Hoewel namen noemen verder een haast onmogelijke zaak is, stelden de besturen er prijs op de 70-jarge Bert Huyts te noemen, die praktisch steeds op het werk aanwezig was, en ontzaglijk veel heeft verzet. De totale kosten bedragen rond de 650.000. waarvan het gemeente bestuur 150.000 bijdraagt. Door de vereni gingen zijn acties gevoerd waarvan één en ander nog loopt. Ter bestrij ding van de kosten hebben de vereni gingen 'een club van 100' opgericht, die financieel het object steunen. De twee drijvers, waarop de jaarlijkse exploitatie drijft, zijn de reclamebor den en de opbrengst van het clubhuis LEIDEN Een 21-jarige Leidse stu dent is op heterdaad betrapt, toen hij beaig was een op de Papengracht geparkeerde auto te vernielen. Ook enkele auto's op het Pieterskorkhof moesten het ontgelden. De jongen, die onder invloed van sterke drank verkeerde, is door de eigenaar van én van de wagens op het politiebu reau afgeleverd. In de afgelopen week zijn ernstige vernielingen aangericht in een kleu terschool aan de Oppenheimstraat. Er werden verlichtingsapparatuur, een hoeveelheid dakpannen en ook een partij voctlood ontvreemd. De daders zijn onbekend. De schade zou meer dan duizend gulden bedragen. Dit laatste is echter uitsluitend voor vereniging aktiviteiten van 'Ter Leed» en 'Teylingen'. De opening zaterdagmiddag is om 2 uur door loco-burgemeester P. Wes terbeek in een besloten bijeenkomst, waarna om 4 uur' receptie is tot half 6. Om 6 uur is er een voetbalwed strijd tussen de twee plaatselijke elf tallen Ter Leede en Teylingen. 's Avonds om 8 uur wordt er open huis gehouden. SASSENHEIM Ds. J. D. te Winkel, gereformeerd predikant, gaat ko mend weekend afscheid nemen. Hij werd door de Gereformeerde Synode benoemd tot predikant in algemene dienst voor de evangelisatie der Gere formeerde Kerken. Zaterdagmiddag is er, na een korte samenkomst met de kerkeraad en commissie van beheer, in het Jeugdhuis aan de Julianalaan van vier tot half zes gelegenheid van ds. en mevrouw te Winkel afscheid te nemen. Zondag zal de predikant in de avonddienst, die om 7 uur begint zijn afscheidspreek houden. Ds. te Winkel, die op 16 september 1965 zijn intrede deed in Sassenheim, was daarvoor ver bonden aan de Gereformeerde Kerken te Vorden en Medemblik. In 1971 deed hij doctoraal examen aan de Vrije Universiteit te A'dam, met als hoofdvak Evangelistiek. Over enige tijd hoopt hij o.I.v. prof. dr. J. Ver- kuyl te promoveren. De familie te Winkel gaat zich vestigen te Leusden. RIJSBURG Woensdagavond wordt op het terrein van Rijnsburgse Boys een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het elftal van Radio Veronica en het .bedrijf self tal van firma Glasbergen-De Best, bloemenhandel te Rijnsburg. De opbrengst van deze ontmoeting komt ten goede aan het kinderdagverblijf 'De Walnoot' te Oegstgeest, een tehuis voor geestelijk en lichamelijk gehan dicapten. De organisatie is in handen van de Oranjevereniging Rijnsburg, de Car navalsclub 'De Uienkoppen' en de fir ma Glasbergen-De Best. Scheidsrech ter is Lou van Ravens, terwijl als grensrechters fungeren de heren L. van Amerom en P. Ouwersloot. Voor het begin van deze wedstrijd zal er een parachutespringdemonstratie plaats vinden van 'The Flying Dutch man'. Muzikale medewerking wordt verleend door de Flora Band uit Rijnsburg. Om het geheel financieel een ruggesteun te geven zijn er ver schillende bedrijven bereid gevonden als sponsor op te treden. Deze spon sors verzamelden reeds 4.000. De aanvang van het hele gebeuren is bepaald om 18.00 uur. ZOETERWOUDE Het C.D.A dat bij de laatste gemeenteraadsverkiezing zeven wan de dertien zetels verwierf in daarmee de meerderheid verkreeg in de nieuwe raad, streeft er niet naar de beide wethouderszetels te gaan bezetten. Hoewel naar het Leidse voorbeeld de mogelijkheid tot de vor ming van een z.g. programcollege aan wezig is, wenst het C.D.A.- in over eenstemming met het verkiezingspro gramma-medewerking te verlenen aan een afspiegelingscollege. De heer En- gelkes, inmiddels tot fractieleider van de C.D.A. benoemd, heeft daartoe te zamen met zijn fraktiegenoten mevr. Plantiniga-van Heerde en P. van Rijn kontakt gezochit met de Progressieven en de V.V.D. 'Het ziet. er niet naar uit dat de tweede wethouder uit de progressieve hoek zal komen' zo verklaarde de heer Engelkes. Het ligt voor de hand dat de C.D_A. de zwaarste wethouders- post, die van openbare werken en ruimtelijke ordening, claimt Het meest waarschijnlijke is dat de heer P de Jong de kans krijgt zijn carrière voort te zetten. Halverwege de huidi ge, ten einde lopende rit, nam hij de wacht over van P. van Hofwegen. Woensdag 31 juli Scheppskerk: Poelgeestlaan. Oegstgeest. Con cert Continental Singers. Aanvang 20 uur. Vrijdag 2 augustus Marekerk: Mare, Orgelconcert door Nico v.d. Hoven met werken van Bach. Om 20 uur. Dienst apotheken in de regio Leiden- De avond- nacht; en zondagsdienst van de apotheek in de regio Leiden wordt waarge nomen van vrijdag 26 juli tot 2 augustus door apotheek Leiden Zuid-West, te Leiden en door apotheek Beker. Lijtweg 4. Oegst geest. Tevens op zaterdag tot 1 uur n.m. apotheek Boorschoten te Voorschoten. BIOSCOPEN LUXOR 'My name is nobody' 14 Jr. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur en zo extra voorstel ling 16.45 uur. STUDIO. 'Samen uit, samen thuis' a l. dag. 14.30. 19 en 21.15 uur en zo ook 16.15. Dag behalve zondag's 10.30 uur 'Dik Trom knapt het op.' LIDO. 'The Sting' 18 Jr. Tijden zie Studio. TRIANON, 'Rats, kuch en Bonen' al. dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. wo en za. 14.30 uur 'The Aristocats.' REX, 'Avonturen van Neptunus' 14 Jr. dag. 19 en 21.15 uur, dag. 14.30 uur 'De avontu ren op het schateiland' a.l. (beh. zondag s) Nachtvoorstclling vr. en za. 24 'Blue Movic' 18 jr CAMERA, 'De tien geboden' a.l. 14 en 20 uur. za en wo 14.30 uur en zo 14 en 16.15 uur. 'Alladdln en de wonderlamp' a.l. Nachtvoorstelling vr, en za. 24 uur 'Five easy pieces' 18 Jr. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Steenstraa 1 ma. t.e.m. za. 9-18 uur. Tentoonstelling 'Zuidzee uit de doeken', het leven en werken op het Zuidzee-eilandje Moce. Rijksmuseum der Natuurwetenschappen: Steenstraat la. ma. t.e.m. za. 10-7 uur zon en feestdagen 13-17 uur tot september Van 't Hoff tentoonstelling. Drukkerij de Bink: Rooseveltstraat 2, tel. 22841 ma, t.e.m. vr. 8-17 uur tot 31-8 tentoonstelling 'Ik zie. ik zie, wat u ook ziet' van de heer Haver. Atelier 'De Scherf' Nassaulaan 41. Oegst geest. tel 50220, ma t.e.m. zat 9-18 uur zondags gesloten. Ans v.d. Heide-Kort, ten toonstelling van eigen werk nl. glasbulgen. Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie; Raamsteeg 2. ma t.e.m. zat. 10-16 uur 1 juli t.e.m. 1 oktober tentoonstelling Dieren op postzegels. Galerie v.d. Vlist; Botermarkt. 3. tel. 22806 di t.e.m. zat. 10-18 uur. Zomertentoonstelllng van 10 kunstenaars in de maanden Juli en augustus met schilderijen, grafiek en kermai- ek. Sted. Museum: 'Oude Singel 28-32, ma t.e.m za. 10-17 uur. zon en feestdagen 13-17 uur. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis SASSENHEIM In 1971 werd beslo ten aan de vestiging van het Rijn lands Lyceum medewerking te verle nen. Tijdens de afgelopen maanden is met het bestuur van het Lyceum overleg gepleegd. Het bleek dat het moeilijk zou zijn de school te stichten op het terrein naast het zwembad. B. en W. menen nu dat het aanbeveling verdient het gebouwencomplex te pro- jekteren op het terrein aan de Zand- sloot en wel nabij de parkeersplaats van het zwembad. Langs het zwembad zou een sportveldengordel kunnen worden aangelegd, mede ten behoeve van de school. BENTHUIZEN Maandag 5 augus tus vergadert de gemeenteraad om 8 uur. De agenda vermeldt o.a samen voeging van de kringen Boskoop en Bodegraven van de Schoolartsendienst en een gemeenschappelijke Logopedis che dienst Verkopen van een strook grond ten oosten van de Prinses Bea- trixstraat aan de bewoners van de woningen 15 t.m. 45 (oneven), alsme de tot het verlenen van een krediet ten behoeve van de aanleg van een weg achter genoemde woningen. Kre dieten ten behoeve van asfalterings- werkzaamheden. Krediet voor de re constructie van het winkelcentrum 'De Korf'. Krediet voor het maken van een bochtafrastering bij de hoek Dr. Alb. Schweitzerlaan-Prins Bem- hardstraat ALKEMADE De gemeenteraad komt op 5 augustus om 8 uur bijeen. De bijeenkomst wordt bijgewoond door de commissaris der koningin die een werkbezoek aan de gemeente brengt. De agenda vermeldt o.a.: slo pen panden Julianalaan 2 en 4, aan brengen voetbrug langs de Paarde- brug te Rijpwetering, verbetering van het veer over de Ade te Rijpwetering, verbetering van een gedeelte van de Oud Adesedaan, verkoop grond indus trieterrein, overdracht gronden t.b.v. de bouw van een kleuter- en basis school. stichting 5 klassige christelijke basisschool in Roelofarendsveen. VOORHOUT De raad vergadert donderdag 8 augustus 's avonds om 8 uur in het gemeentebuis. De agenda vermeldt o.a. Verklaring voorberei ding van een bestemmingsplan voor een perceel grond aan de Jacoba van Beierenweg, garantie hypothecaire geldleningen, verhaal van schadever goeding. HAARLEMMERMEER De gebrui kelijke raadsvergadering op de eerste donderdag van de maand komt in augustus te vervallen. Op 29 augustus is er een introductieraadsvergade ring om half tien, 's middag om 4 uur gevolgd door een gewone raadsverga dering. De raad in huidige samenstel ling komt dan voor 't laatst bijeen. Op 5 september om half drie komt de nieuwe raad voor 't eerst bijeen om half drie. De introductievergadering is bedoeld om kennis te maken met de nieuwe raadsleden. SASSENHEIM Dinsdag 6 augustus vergadert de raad. Op de agenda staan o.a. de voorstellen; bepaling prioriteit sporthal en instructiebad, verhuur terrein Concordiastraat, situering Rijnlands Lyceum in het plan Was- peek, vaststelling bestemmingsplan 'Centrum'. VOORSCHOTEN Zaterdagmiddag werd op feestelijke wijze het nieuwe sportpark van Randstad Sport geo pend met de voetbalwedstrijd Rand stad Sport- F. C. Den Haag. De vele duizenden toeschouwers kregen een aantrekkelijke wedstrijd te zien, waar bij 2de klasser Randstad Sport met 0- fi de mindere bleek van de Haagse profclub. Ruststand 0-5. De aftrap werd verricht door wethou der ir. P. S. Pels, die direkt na de aftrap de rode kaart van de scheids rechter kreeg en het veld verliet. De wedstrijd betekende het einde van het oude sportcomplex aan de Juliana van Stolberglaan. De voorzitter van R. S. G. Schellevis haalde met assistentie van de voorzitters van de vier secties de vijf vlaggen binnen. Achter de muziek van D.V.S. uit Katwijk ging het gezelschap in optocht naar het nieuwe sportveld in Adegeest. Vier dames droegen de Randstad Sportvlag en een 8eel van de 150 jeugdleden maakten reclame voor plaatselijke middenstanders, die door een aktie Randstadsport steunen. Rondom het nieuwe veld werden door de aanvoerders van de jeugdelftallen een dertigtal rood-wit-blauwe vlaggen gehesen. De officiële opening van het nieuwe clubhuis is 17 augustus door de burgemeester. Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Elke dag 15.00 tot 16.00 uur, 18.30 tot 20 00 uur, voor de preinaturenafdeling gelden de volgende be zoekuren (alleen voor ouders): Maandag t.e.m. vrijdag 18.30 tot 18.45 uur, zaterdag en zondag 15.30 tot 15.45 uur. Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Diaconessenhuis. Middagbezoekuur, 13.45- 14 30 uur. Avondbezoekuur. 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00-19.00 uur. alleen voor ouders, zondag 14.00-15.00 uur voor overige familieleden. Kinderen beneden de 16 jaar hebben geen toegang tot de kinderafdeling. St. Ellsabeth-ziekenhuis klasseafdelingen Vol wassenen dag. v. 11.15 tot 12 uur en van 14 tot 14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 uur, kraamafdeling dag. van 11.15 tot 12 uur (alleen voor echtgen) v. 15 tot 16 uur en van 18.45 tot 19.45 uur, kinderafdeling dag. van 15 tot 18.30 uur, 3e klasse, dag. van 14.00 tot 14.45 uur cn van 13.45 tot 19.45 uur. Kraamafdeling dag van 15 tot 16 uur cn van 18.45 tot 19.45 uur, kinderafdeling dag, van 15 tot 18.30 uur. Endegecst, dinsdag en vrijdag 13-14.30 uur. 's zondags 11-12 uur en 14-i5 uur, eerste klasse de gehele dag. Annakllniek. Klasse afdeling van 11.00 tot 12.00 uur. van 13.30 tot 15.30 uur van 18 30 tot 19.30 uur, Avondbezoek voor de kinder zaal uitsluitend voor dc ouders, alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. LEIDEN Zaterdagavond is op de Maresingel een door een Leidenaar bestuurde auto uit de bocht gevlogen. De wagen vloog zigzaggend over de singel om tenslotte tegen een gepar keerd staande trekker met oplegger tot stilstand te komen. De auto werd geheel verniekl. Een van de twee inzittenden kreeg een beenbreuk. LEIDEN Twee jongens uit Leiden en een jongen uit Voorschoten, allen 18 jaar, hebben zich in de nacht van zondag op maandag schuldig gemaakt aan straatterreur, waarbij in totaal drie gewonden zijn gevallen. Op de Jan van Houtkade was het een 31- jarige inwoner van Warmond, die plotseling met een stuk hout op het hoofd werd geslagen door drie hem op de bromfiets achterop komende bromfietsers. Hetzelfde drietal takelde in de Burgsteeg een 20-jarige Oegst- geestenaar en op de Koornbeursbrug een 22-jarige Leiderdorper ernstig toe. De drie mishandelde mannen moesten zich allen onder medische behande ling laten stellen. Een van de gevaar lijke bromfietsers kon op straat wor den aangehouden, de twee anderen moesten van hun bed worden gelicht. AJJe drie werden ze ingesloten in het politiebureau aan de ZonneveldstraaL korfc-ru cukg-US t-dc-Tcnïo korl-Tiicu>!S-ii.lt-3e-ïKi£fio kori-iïieuv:ï-tïit-30-"»ï£io kort-Tilcuwn-nit-fle-ïo^xo kor fc-nici wr.-Tii t-3 e-Totfïo ALPHEN Een 17-jarige ALphenaar liep zondagmiddag om half zes een bovenbeenbreuk op toen hij met zijn bromfiets werd aangereden door een 24-jarige automobilist Het ongeluk gebeurde op de kruising Prins Bern- hardlaan -Willem de Zwijgerlaan waar de automobilist linksaf sloeg zonder de rechtdoorgaande bromfietser voor: rang te geven. AARLANDERVEEN Het optreden van de plaatselijke rui tervereniging 'De Viergangruiters', tijdens de Oran jefeesten op dinsdag 30 juli 's mor gens om 11 uur, gaat wegens de heersende paardenziekte niet door. BENTHUIZEN Het openbaar spreekuur van wethouder M. Seijbel is verschoven naar maandag 12 augu- sutsu. LISSE Muziekvereniging 'Trou moet Blycken' gaat op 3 en 4 augus tus naar de z.g. 'Europadagen' in Padderborn (Duitsland), waar korp sen uit verschillende Europese landen zullen optreden, 's Middags in een optocht en 's avonds tijdens een mu ziekfestival. VEEMARKT LEIDEN. 29 juli - Aanvoer: totaal 3327, slachtrunderen 1181 varkens 169. schapen en lammeren 1975 bokken of geiten 2. Prijzen in guldens per kg- stieren lste kwal. 5.70-6.20. 2e kwal 5.45-5.60 vaar zen lste kwal. 5.25-5.70. 2e kwal. 4.85-520. koelen lste kwal 5 00-540. 2e "wal 4.85- 4.90, 3e kwal. 3.35-4.65. worstkoeien 4.20-4.5a, slachtvarkens extra kwal. boven notering, lste kwal. 2 13-2.15. 2e kwal. 2.09-2.12 3» kwal. 2.06-2.08. slachtzeugen 1.45-1.j5, zware varkens 185-195. Prijzen in guldens pet- stuk: schapen 120-175, lammeren 140-185. Overzicht(resp. aanvoer, handel en prijzen, slachtrunderen groot - vlot - iets hoger varkens minder - sitroef - staand en schapen en lammeren, groot -redelijk - stabiel. KATWIJK AAN ZEE Maandag verschenen aan de haringafslag: KW 153, 45 k.. IJM 9, 08 k.. IJM 207 en 209 1 59 k KW 206 en IJM 211 396 k KW 206 en IJM 211, 396 k., KW 33 en 180. 247 k., HD 79. 670 pakken Prijs: volle groot 142-157, klein 240-272, tout 131-135, maatjes 289-360. steur 112. pakken groot 41.10-44 per 23 kg, klein 75-87,40 per 23 kg. steur 39,50-45 per 23 kg. IJMUEPEN T, Aan de maandagmarkt werd te IJmuiden aangevoerd: 14.900 kg tong. 143 kisten tarbot en griet, 768 kisten kabeljauw. 210 kisten koolvis. 145 kisten schelvis. 2.071 kisten kisten varia. Besommingen: KW 4 15.800. KW 22 15.600.KW 25 15.900, KW 51 22.900. KW 55 23.400. KW 80 17.000. KW83 10.300, KW8823.500. KW 113 11.800, KW14 5 20.900. KW 149 20.000, KW 152 1 0.60, KW175 23.00. KW187 12.000. KW189 20.80, KW 178 6.10. KW195 10.400, KW210 9.100, KW213 9.800 KW214 5.500, KW221 20 000. KW226 17.800, SCH117 17.000. SCH256 14.800. VL7 5 600. VL90 700, VL103 4.300, VUOS 1.10, VL121 1.800, VL 153400. WR 57 21.400, WR45 7.090. HD79 7.000, 1JM18 19.000, 1JM20 16.000. IJM23 12.800, IJM29 1.500, 1JM30 18.000. 1JM44 23.000. IJM154 20 700, KWM» en IJM 211 21.500, IJM 207 en IJM209 15.900, KW33 en KW180 5.000. rijzenper 1 kg in guldens: tarbot 10.14- 8.70: grote tong. 10.52-10.04: grootmiddel tong 10.55-9.79; kleinmiddel tong 10,31-9.60: tong I 9.95-9.09; tong II 6.90-6.46: zalm 12.62-1.50, Per stuk in guldens: kreeft 23.99-12.03; tonijn 130. Per 40 kg hl guldens: schelvis 1 en 2 134-110. Schelvis 3 12?-U4; Schelvis 4 100-57: Wijting 3 65-42; Wijting 2 47-29: schar S2-24: Oesters 67: Wolf 132. Steenbolk 41-23; schol 1 en 2 90-71; Schol 3 82-68: Schol 4 72-61; Kabeljauw 1 120-70: Kabeljauw 2 158-84: Kabeljauw 3 152-98; Kabeljauw 4 126-90: Kabeljauw 124-56; koolvis 3 75-70: Koolvis 4 55-42: Tarbot 310-64: Griet 214-84; Tongschar 172-112: Poontjes 37-28; Krab 24-17; Makreel 1 46-42; Makreel 2 52-l~,80; Makreel 3 34; Haring 1 36,80-31,60; Rode poon 97.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3