ïxon »p het Huis Daden die tot afzetten Nixon kunnen leiden •Sk' Kolonisten moeten W-oever verlaten Moskou pleit voor Makarios brd gaat twijfelen :shington knoopt .rekkingen aan t Oost-Duitsland Regering Peru neemt pers over Linkse gaullisten steunen Giscard Britse militaire bases bedreigd met bomaanslagen het weer Zelfde weerbeeld Strandverwachting weerrapporten toeristeri+++ HltW/KWlARTET MA ANDAG 29 JULI 1974 BUFTENL AND "WEER TA KT EHINGTON (.AP, U,PI. Reuter, A®1P) President Nixon blijft vertrouwen dat liet Huis van afgevaardigden niet voor zijn ;iting (impeachment) zal stemmen, ondanks het feit dat de iische commissie van het Huis een aanklacht tegen hem heeft evolen. an d r all d ma t ee korte verklaring zegt het Wit- ente iis: 'De president blijft er op luwen dat het volledige Huis fgevaardigden zal erkennen, dat nvoudig geen bewijzen zijn om enig ander artikel betreffende 'Jlng te ondersteunen en dat het niet voor afzetting zal stemmen, Brtrouwt daar volledig op omdat e *u eet dat hij niets hééft misdreven e &>or afzetting in aanmerking zou "wo komen'. hoorde het nieuws dat de Juri- commissie zijn afzetting had olen tijdens zijn verblijf in San »nte, waar zich het 'Westelijke Huis' bevindt. Zijn perschef de dat de president niet naar de sie had gekeken om de debatten stemming in de commissie te Hij werd wel nauwkeurig op logte gehouden door zijn mede- ie d|>rs. Perschef Ziegler antwoordde vraag, waarom Nixon niet naar had gekeken, dat de president al niet zo'n enthousiaste tv-kij- s en dat hij bovendien ander te doen had. Volgens de persbu- j0fwom de president in zee, toen h°jhem de uitslag van de stemming vertellen. waarnemers in Washington et feit, dat zes republikeinen en conservatieve zuidelijke democra- 1I7„nn de Juridische commissie voor "mbeveling van Nixons afzetting j?n gestemd, zeker doorwerken in voltallige Huis van afgevaardig- heef gi heef eni] it II itbu As •nkel gebl ?mel -e den. Het Huis komt in verband met de aanbeveling mogelijk al op 12 augustus bijeen, waarna misschien voor het eind van die maand een beslissing valt. Wordt Nixon door het Huis schuldig bevonden, dan kan de berechting in de Senaat beginnen.- Omstreeks half november zou de uitspraak van de Senaat verwacht kunnen worden. Demarcatielijn idi i le P HINGTON (AP) De Verenig- megtaten zullen begin deze week jehoimatieke betrekkingen aanknopen Oost-Duitsland, aldus hebben ionarissen van het ministerie ^Mniitenlandse zaken zaterdag in Rington bekend gemaakt, formele ondertekeningsplechtig- zou vandaag of dinsdag plaats en in Washington. 1 u zou ook bekend gemaakt worden tot Amerikaanse ambassadeur in (Duitsland is benoemd, meest waarschijnlijke kandidaat is <ens zegslieden John Sherman er, oud republikeins senator van ucky. mmen in Ulster FAST (AP) In het stadje done in County Antrim in d-Ierland zijn dit weekeinde bin- een half uur vijf bommen ont- in het centrum. Een anoniem Dontje stelde "de autoriteiten in het centrum van de stad te limen, zodat er geen slachtoffers 'treuren zijn. De materiële schade oot. De aanslag wordt toegeschre- »an het Ierse Republikeinse leger. bellen in India DELHI (AP)' Seperatistische len in Nagaland, het Indiase sgebied met Birma, 1500 km ten m van New Delhi, hebben met Inatische wapens 11 politieagen- vodin hun auto in een hinderlaag ngeut en doogeschoten. lar persbureau United News of India es o:htte dat de rebellen er vandoor gegaan met de wapens van de ten. jrokkaanse betoging -TAN Marokko (UPI) Duizen- "tarokkanen hebben gisteren vlak grenstussen hun land en de se Sahara een massabetoging ge- Jen tegen Spanje en voor koning ins streven het gebied in bezit te Jen. letoging was sw omvangrijkste l deze aard sinds 8 juli, toen 1 het jaar 1974 uitroep tot 'jaar I de bevrijding van de Spaanse jra'. vangenisopstanden 'S (AFP, Reuter) In talrijke gevangenissen zijn dit week- e weer opstanden uitgebroken jaa|>rptest tegen het strafstelsel en de jaafcriële omstandigheden. In Colmar 0. I )ost-Frankrijk staken gedetineer- "fiet een deel van de gebouwen in 32,51 d en verschansten zioh op de e n, vanwaar zij de politie met ieligiannen bekogelden. Twintig ge- ri enen ontsnapten, van wie er lf weer werden gepakt. 1. Dl ingenismuiterij speelde zich ook Amiëns, Marseille, Varces, Mui- Je, Ensisheim, Parijs (Fresnes en HL2lante) en Rennes ■epolew-ongeluk it opgehelderd SLe (DPA) De oorzaak van de t ri Tamp met de Russische superso- »e vliegtuig Toepolew-144 blijft usti),oehelclercJ- Het neerstorten van tele toestel tijdens eer. luchtvaartten- HLJ stelling Parijs kostte in juni vo- paar aan 13 mensen het leven. missie van onderzoek stelt vast er geen fouten zijn gemaakt bij instructie van het toestel en dat SM^iselijk falen' de meest waarschijn- NA oorzaak van het ongeluk is. a&erstromingen in India H> DELHI (AP) Bij overstro- narjfSen in de staat KmeraJa in .g27F'ijk India zijn in de afgelopen juur 16 mensen om het leven —■omen, zo is gisteren bekend gewor- Honderden gezinnen zijn dakloos Ijpj'orden en zijn overgebracht naar ïüllige plaatsen. De democratische fractieleider in de Senaat, Mike Mansfield, heeft ver klaard dat hij vandaag een ontmeting zal hebben met de leider van de republikeinse (minderheids-) fractie Hugh Scott. Mansfield zal dan officieel beginnen met de voorbereidingen voor een proces dat in de Senaat tegen president Nixon gehouden zou moeten worden. 'De demarcatielijn is bereikt', aldus Mansfield, toen de Ju ridische commissie van het Huis van afgevaardigden Nixons afzetting had aanbevolen. Naar het oordeel van vice-president Gerald Ford (die Nixon opvolgt, als deze uit zijn ambt wordt verwijderd) zijn de kansen van de president in het Huis na de stemming van zater dag ongunstiger geworden. De vice- president, die er in de afgelopen we ken steeds van is uit gegaan dat er geen meerderheid voor Nixons afzet ting in het Iluis zou zijn, meent nu dat de kansen 'ongeveer gelijk' zijn. Toen hij er aan herinnerd werd dat zes republikeinen in de Juridische commissie voor de afzettings-aanbeve- ling hadden gestemd, zei Ford:' 'Ik ben teleurgesteld'. Ford, die er 'diep in zijn hart' van overtuigd is, dat Nixon onschuldig is 'aan welk misdrijf ook, dat voor afzet ting in aanmerking komt', heeft nu verklaard dat Nixon niet moet aftre den, 'zelfs als hij door het Huis van afgevaardigden in staat van beschuldi ging wordt gesteld'. Volgens Ford zou 'een persoon die onder dergelijke om standigheden zou aftreden, er van be schuldigd kunnen worden, dat hij schuld heeft bekend. Ik denk dat het een ernstige fout van hem zou zijn, als hij zou aftreden', aldus Ford. Dieptepunt Volgens de laatste Gallup opiniepei ling heeft de 'populariteit' van Nixon het laagste punt bereikt, dat een Amerikaanse president ooit heeft be haald, nl. 24 procent. Een maand geleden kreeg hij nog 28 procent. Wat de al dan niet afzetting van de presi dent betreft, wijst een onderzoek van het instituut van Harris uit, dat 55 procent vindt dat het Huis van afge vaardigden Nixon in staat van be schuldiging moet stellen: dat 47 pro cent meent dat de Senaat hem moet veroordelen; en dat 55 procent denkt dat Nixon niet uit zijn ambt zal worden ontzet. Morgen zal rechter Leon Jaworsky al 20 van de 64 bandopnamen ontvangen, die Nixon in opdracht van het Hoog gerechtshof moet afstaan. Over de overige bandjes moet nog een ak koord worden gesloten. Uit Tokio wordt gemeld, dat de Chi nese regering zich ernstig zorgen maakt over de aanbeveling om Nixon af te zetten. De officiële Russische media hebben geen melding gemaakt van de aanbeveling. Hector Cornejo (rechts van de microfoon, met een krant onder zijn linkerarm), de nieuwe directeur van de grootste en invloedrijkste krant in Peru, 'El Com- mercio', gaat het nieuwe personeel voor bij liet afnemen van de nationale eed van trouw. Dit gebeurde gisteren nadat de militaire regering van Peru het be heer over zeven kranten had overgenomen. Politieagenten met automatische wapens drongen de krantengebouwen binnen om de nieuwe door de regering aangestelde hoofdredacteuren naar hun bureau te begeleiden. Bij de overge nomen kranten zijn ook regeringsgezinde bladen. WASHINGTON (Reuter) De tekst van het impeachment-artikel, zoals door de juridische commissie van het Huis van Afgevaardigden is, luidt als volgt: In zijn uitoefening van het ambt van president van de Verenigde Sta ten heeft Richard Nixon, zijn consti tutionele eed schendend om het ambt van president der Verenigde Staten getrouw uit tc voeren, en zijn grondwettelijke plicht schen dend om zorg te dragen voor getrou we naleving van de wetten, de rechtspleging verhinderd, belem merd en tegengewerkt op de volgen de wijze: Op 17 juni 1972 en vóór die datum zijn agenten van de Commissie voor de herverkiezing v an de president onwettlng binnengedrongen in het hoofdkwartier van de Democratische nationale commissie in Washington, District of Columbia, om politieke spionage te bedrijven. Vervolgens heeft Richard M. Nixon, gebruik makend van de bevoegdhe den van zijn hoge ambt. persoonlijk en via zijn ondergeschikten en hel pers een gedragslijn of plan aan- vaaord, bedoeld om het onderzoek naar deze onwettige binnendringing te vertragen, te belemmeren en te gen te werken teneinde de verant woordelijke mensen te dekken en het bestaan en de omvang van de onwettige geheime activiteiten te verhullen. Middelen Eén of meer van de volgende midde len zijn aangewend om deze gedrags lijn of dit plan tot uitvoering te brengen: het afleggen of laten afleggen van valse of misleidende verklarin gen ten o verstaan van de wettig bevoegde functionarissen en ambte naren van de Verenigde Staten, die belast waren met het onderzoek. het achterhouden van ter zake doend en feitelijk bewijsmateriaal of inlichtingen voor de wettig bevoeg de functionarissen en ambtenaren van de Verenigde Staten. het goedkeureu, toelaten, toe stemmen in, en het adviseren van getuigen met betrekking tot het af leggen van valse of misleidende ver klaringen ten overstaan van de wet tig bevoegde functionarissen en ambtenaren en valse of misleidende getuigenissen In de gerechtelijke procedures en in de procedure van het Congres. bemoeienissen of pogingen zich te bemoeien met de uitvoering van de onderzoekingen door het Ministe rie van Justitie van de Verenigde Staten, het Federale bureau van on derzoek (FBI), het bureau van de speciale aanklager voor Watergate en door Congrescommissies. het goedkeuren, toelaten en toe stemmen in de geheime betailng van aanzienlijke bedragen, met de bedoe ling getuigen, potentiële getuigen of personen die deelnamen aan onwet tige binnendringing en andere ille gale activiteiten te laten zwijgen of hun getuigenverklaringen te beïn vloeden. pogingen om misbruik tc maken van de Centrale Inlichtingendienst (CIA), een instelling van de Vere nigde Staten. het verstrekken van inlichtingen, verkregen van ambtenaren van het Ministerie van Justitie van de Vere nigde Staten, aan mensen tegen wie een onderzoek gaande was, uitge voerd door de wettig bevoegde func tionarissen en ambtenaren van de Verenigde Staten, met de bedoeling deze mensen te helpen en te steu nen In hun pogingen hun strafrech telijke verantwoordelijkheid te ont gaan. het afleggen van valse of mislei dende openbare verklaringen met de bedoeling het volk van de Verenigde Staten te bedriegen en het te doen geloven dat een grondig en volledig onderzoek was uitgevoerd naar be weringen van wangedrag van mede werkers van de president van de Verenigde Staten, en van medewer kers van de Commissie tot herver kiezing van de president, en dat er geen sprake was dat deze medewer kers zich hadden schuldig gemaakt aan dergelijk wangedrag. pogingen om potentiële verdach ten, en mensen die rechtmatig zijn berecht en schuldig bevonden, een voorkeursbehandeling tc doen ver wachten in ruil voor hun stilzwijgen of hun valse getuigenissen, of liet belonen van personen voor bun sti- zwijgen of hun valse getuigenis. Conclusie In al deze zaken heeft Richard M. Nixon gehandeld op een wijze die in strijd is met zijn ambt van vertrou wen als president, die de constituti onele regering ondermijnt, die grote schade doet aan recht en gerechtig heid, en die een duidelijke krenking betekent van het volk van de Vere nigde Staten. Daarom verdient Ri chard M. Nixon wegens een derge lijk gedrag dat de procedure voor zijn afzetting op gang wordt ge bracht, tc worden berecht, en onthe ven van zijn ambt. TEL AiVIV, CAIRO, BEIROET' (Reuter. I PI, .AP) De groep Israëlische kolonisten, die op de westelijke oever van de Jordaan, in de buurt van Nabloes, waren neergestreken, moeten hun kam pement ontruimen. Dit heeft de Israëlische minister van defensie, Shimon Peres, gisteren meegedeeld. De minister had een ultimatum gesteld dat gisteravond tegen zonsondergang afliep. In de Israëlische havenstad Edlath zijn Jordaanse en Israëlische generaals voor vijf dagen bij elkaar gekomen om te spreken over e en tro ep en scheiding tussen beide landen, zo hoeft het dagblad Al Liwa in Beiroet meege deeld. Egypte heeft eerder deze maand in een gezamenlijk Egyrtisoh-J ordaans communiqué zijn steun betuigd aan 'n troepenscheidiingsverdrag tussen Israël en Jordanië. Israëlische militaire en regeringskringen hebben het bericht van het overleg tussen de generaals van beide landen als 'onzin' bestem peld en bedoeld om de regering in Amman dn verlegenheid te brengen. Palestijnse verzetsorganisaties zijn sterk tegen zo'n verdrag gekant omdat het een deel van de Jordaanse 'westoe ver weer onder het bewind van Hoes sein zou brengen. Troepenscheiding Mede als gevolg van dc toenemende controverse met Egypte zijn de Pales tijnse guerrillastrijders dichter in de buurt gekomen van het uitroepen van een Palestijnse regering in balling schap. Het Libanese dagblad An Na- har en het in Beiroet verschijnende Frans-talige dagblad l'Orient le Jour meldden dit weekeinde dat de kwestie over de regering in ballingschap is toegevoegd aan de agenda voor de besprekingen die guerrillaleider Jas- ser Arafat in Moskou gaat voeren. De Sowjet-Unie heeft er lang bij de PLO de overkoepelende Palestijnse verzets organisatie, op aangedrongen een re gering dn ballingschap te vormen, voor de Arabisch-Israëldsche vredes onderhandelingen in Genève zullen worden hervat. De Russen zouden Arafat de verzekering gegeven hebben dat 103 lidstaten van de Verenigde Naties bereid zijn een Palestijnse re gering te erkennen. Vanwege interne conflicten in de PL»0 as de vorming van zo'n regering steeds uitgesteld, maar volgens de belde bladen in Liba non heeft de twist met Egypte bijge dragen tot het sluiten van de rijen onder de guerrillastrijders. Handgranaat De betrekkingen tussen Egypte en Lybië zijn opnieuw verslechterd, nadat in een nachtclub in Alexandrië een handgranaat op de dansvloer ontplof te, waarbij in Cairo de indruk wordt gewekt dat Lybië daar de hand in had. Volgens een officiële bekendmaking in Cairo zijn zeven met-Egyptische Ara bieren in verband met de aanslag gearresteerd, onder wie drie chauf feurs van de taxidienst 'Lybië-Cairo.' Bij de ontploffing werden 17 mensen gewond. De kolonisten bleven echter zitten en volgens de woordvoerder, Menahim Felix, zal het kampement vanochtend door politie en militairen ontruimd worden. De kolonisten zullen dan lei- delijk verzet bieden, aldus Felix. Poli tie en militairen hadden wegversper ringen aangebracht op de wegen naar de nederzetting, maar konden niet voorkomen dat velen, vooral jongeren, zich bij de kolonisten aansloten. Vervolg van pagina 1 een kwestie is, die de Griekse Cyprio ten aangaat. 'Wat ons betreft kunnen we alleen maar opmerken dat aarts bisschop Makarios voortdurend de le galiteit heeft geschonden door te wei geren om de grondwet van Cyprus toe te passen, die voorziet in een Grieks- Turkse deelname aan de regering van de republiek. Deze situatie kan uiter aard niet blijven voortbestaan'. Makarios heeft van (tijdelijk) presi dent Glafcos Clerddes van Cyprus in een telefoongesprek het advies gekre gen om voorlopig niet naar het eiland terug te komen. De aartsbisschop zou Clerides van New York uit hebben opgebeld. Hij zou gezegd hebben te willen terugkomen om geraadpleegd te worden over de samenstelling van een nieuw kabinet. Clerides zou moei lijkheden hebben bij het vervangen van tien door Nikos Sampsoii benoem- PARIJS (AFP) De linkse gaullisten die zich onder generaal Pierre Billotte hebben verenigd in de 'beweging voor het socialisme door middel van parti cipatie', hebben zich aangesloten bij de presidentiële meerderheid van presi dent Valery Giscard d'Estaing. Generaal Billotte, die minister onder de Gaulle is geweest, maakte bekend dat de MSP 'één van de drijvende krachten' in de meerderheid wil zijn. De MSP werd op 14 november 1971, ruim een jaar na de dood van de Gaul le, opgericht om het denkbeeld van de generaal voor het deel hebben van de arbeiders aan de vruchten van hun ar beid levend te houden. De voorzitter van de nationale vergadering, Edgar Faure, is erevoorzitter van de bewe ging. ATHENE (AP) Turkije heeft een topconferentie voorgesteld op het ni veau van eerste ministers om de crisis over Cyprus op te lossen. Van Griekse zijde kon nog niet worden gezegd, waar of wanneer de topconferentie zou plaats vinden. Er deden gistera vond geruchten de ronde dat de Griekse premier Konstantine Karaman- lis zich gereed maakte om 'naar Genè ve te gaan om daar zijn Turkse ambtsgenoot Bulenl Ecevit te ontmoe ten. de ministers. Inmiddels heeft de Sowjet-Unie geëist dat de regering van de van Cyprus gevluchte Makarios moet deelnemen aan het overleg in Genève, dat totdus- ver alleen door Engeland, Grieken land en Turkije werd gevoerd. Het volk van Cyprus moet volgens Moskou 'het recht krijgen om over zijn eigen problemen te beslissen". Het zou 'niet langer mogelijk zijn de situatie op Cyprus te tolereren'. De Sowjet-Unie herhaalde haar oproep voor een terug trekken van alle buitenlandse strijd krachten van Cyprus. Zij heeft Viktor Minin, directeur Midden-Oosten van het Russische ministerie van buiten landse zaken, als waarnemer naar Ge nève gestuurd. Ook de communistische partij van Cyprus heeft de terugkeer van aarts bisschop Makarios geëist. De partij is één van de best georganiseerde van de eiland-republfek. Zaterdag had de socialistische partijleider Lyssarides al verlangd, dat Makarios zou worden toegestaan, naar Nicosia terug te ke ren. Rust Op Cyprus heerste gisteren volstrekte rust. Het.Turkse leger werd gisteren nog steeds versterkt met mankracht en wapens, maar het begeeft zich niet meer buiten de stellingen, die het tot eind vorige week heeft betrokken. Volgens Grieks-Cyprische ramingen be vinden zich nu al 25.000 Turkse mili tairen op het eiland. Voorzichtiger schattingen kwamen op 15.000 man en ongeveer 1.000 tanks, welk laatste ge tal ook van Grieks-Cyprische zijde werd cpgegegeven. Volgens Rauf Denktash, leider van de Turkse min derheid op Cy<prus zijn er ongeveer 20.000 Turkse militairen op het eiland geland en zijn er niet meer dan 200 tanks aan land gezet. Lady Anjalia Fleming, de in Green land geboren weduwe van de ontdek ker van het penicilline, is gisteren in Athene teruggekeerd na bijna drie jaar van ballingschap. De Westduitse auteur Giinter Walraff heft verklaard, zwaar mishandeld te zijn in Griekse gevangenissen. Vrijdag werd •'hij vrij gelaten. LONDEN (AFP, Reuter) In Groot- Brittannië zijn de veiligheidsmaatre gelen rond 'militaire bases en olieraf finaderijen verscherpt Dit naar aan leiding van anonieme telefoontjes die onder meer op het ministerie van defensie werden ontvangen en waarin gedreigd werd met bomaanslagen op legerplaatsen gedurende weekeinde. Verder werd een luchtvaartdag die zaterdag zou woren gehdouden op de Amerikaanse luchtmachtbasis in Al- conbury in Midden-Engeland 'om vei ligheidsredenen" afgelast. Ook bij gro te oliemaatschappijen zijn bomdreige- menten binnengekomen. Tijdens hei weekend hebben de oce aanstoringen een beetje consideratie met ons gehad. Er viel teel regen en motregen en hier en daar een buitje, maar de hoeveelheden waren toch niet erg groot. Dat was op de meeste plaatsen in Engeland ook zo. Slechts hier en daar in noordiuest-Engeland en in zuidoost-Wales viel wel vijf tot zeven millimeter, maair de storingen waren van beperkte omvang en je kon echt zien dat er geen echte depressie aan het werk ivas. Het was meer een onregelmatigheid in de isobaren, die een en ander veroorzaakte. Zaterdagmiddag was het een tijd lang tamelijk drukkend in Nederland. Dit kwam echter bij ons niet tot omveer, zoel in noordwest-Duitsland na het bereiken van een temperatuur van twintig graden; Bremen zeven milli meter, Bremerhaven tien. De weer kaart die wij zondagmiddag tekenden, zag er in grote trekken net zo uit als die op de eerste zondag van de bouio- vakantie, dus van veertien dagen ge leden. Aanwezig zijn nog altijd het stationaire hogedrukgebied bij de Azoren, in dit geval iets minder krachtig, namelijk 1020 mb met een klein centrum van 1025 mb ten zuid westen van het weerschap K met luchtdrukstijgingen in de richting van Bretagne en zuid-Engeland, en verder depressies van 995 en 1000 millibar ten westen van Noorwegen en ten zuiden van IJsland. Het 500 mb-kaartje (niveau van 5,5 km hoog tegeeft een patroon te zien van strakke west-oost gerichte lijnen, waarlangs de westelijke ivinden nog altijd een flinke vaart ontwikkelen: op 12.000 meter hoogte had de teind gistermiddag boven De Bilt een snel heid van ruim 140 kilometer per uur, boven weerschip Juliette ten westen van Ierland 155 kilometer per uur. Bij deze drukverdeling blijft het Noordzeegebied nog altijd open liggen voor af en toe storingen met kans op wat nattigheid of een buitje, maar we geloven niet dat die neerslag in de eerste helft van deze week erg belang rijk zal zijn. Verschillende streken zullen vermoedelijk overwegend droog weer hebben met name in de zuidelij ke helft van het land. De kans dat campings blank komen te staan door zware buien zien wij als uiterst ge ring. Van tijd tot tijd zijn er wat verspreide opklaringen, maar hogere middagtemperaturen dan negentien a twintig, bij uitzondering 21 graden zullen niet tot stand komen. Europa is verdeeld in een zonnig en (zeer) zomers zuidelijk gedeelte en een koel en onbestendig noordelijk deel, tv aar bij op de kaart van zondagmiddag één uur de 25 graden Celsius-temperatuur- grens verliep van Bretagne via zuid- Duitsland, noord-Oostenrijk en het noorden van Roemenië naar de Oe kraïne. Tropische warmte van 30 tot 35 gra den was er in zuidoost-Spanje, de Franse Rivièra en in Joegoslavië en Griekenland. Het onweerde op ver schillende plaatsen in west-Rusland, de randstaten en Tsjechoslowakije en zeer lokaal voor de westkust van Marokko. Vandaag eerst bewolkt, daarna opkla ringen en.ovenvegend i'roog. Een frisse wind uit zuidwest tot west. Luchttemperatuur 18 graden, zeewater 17 graden. Verdere vooruitzichten: koel besluit van juli. De Bilt zwaar bew. 21 0 Amsterdam regen 20 0.1 Deelen zwaar bewolkt 21 0 Eelde motregen 19 0.5 Eindhoven zwaar bew. 23 0 Den Helder regen 19 0.3 Luchth. Rtd. zw. bew. 20 0 Twente zwaar bew. 19 0 V lossingen zwaar bew. 19 0 Zd. Limburg licht bew. 22 0 Aberdeen regenbui 20 0.1 Barcelona onbewolkt 29 0 Berlijn half bew. 22 0 Bordeaux onbewolkt 30 0 Brussel half bew. 23 0 Frankfort onbewolkt 26 0 Genève onbewolkt 29 0 Helsinki zwaar bew. 16 11 Innsbrück licht bew. 29 0 Kopenhagen regenbui 21 2 Lissabon onbewolkt Locamo onbewolkt 28 0 Londen regenbui 23 0.2 Luxemburg onbewolkt 22 0 Madrid onbewolkt 36 0 Malaga licht bew. 27 0 Mallorca onbewolkt 31 0 München onbewólkt 27 0 Nice onbewolkt 24 0 Oslo zwaar bew. 19 1 Parijs licht bew. 27 0 Rome onbewolkt 27 0 Split onbewolkt 33 0 Stockholm zwaar bew. 18 0 Wenen onbewolkt 28 0 Zürich onbewolkt 26 0 Casablanca onbewolkt 30 0 Las Palmas zwaar bew. 31 0 New York zwaar bew. Tel Aviv onbewolkt 29 0 Tunis onbewolkt 31 0 Dc volgende personen worden verzocht zo spoedig mogelijk dc ANWB-alurmi-entrale In Den Haag te bellen, telefoon 070-264426. NEDERLAND Fam. C'. Bottema, Gronin gen, blauw-wit motorjacht 'Fresk'; Fam. W. P. Hageman, Dordrecht, witte zeesloep 'Iris'; Kam. W. A. Kooten Kieft, Purmercnd, met botter; Fam. J. Westra en fam. S. Hoekstra. Joure en Lemmer; Wijnand Hoope, Schiedam, motorschip 'Marjo'; Mevr. A. Verhoeven- Delhij, Utrecht, zeiljacht 'Lappcrjan'; Kam. Van de Bosch-Verhoef, Mnarssen, wlt-blauwe Vcchtkruiser 'Passaat'; Mevr. Angenenl-do Jong, Hilversum, groene boot de 'Zeester'; Fam. A. M. Verlngmeljer. Rotterdam, boot 'Aleto'; Fam. Hassoldt, Amsterdam, de 'Oa se'; Fam. Veldt-do Jong, Den Haag, met huurauto; D. en C. J. Schot, Rotterdam en Zwijdrecht, motorjacht 'Mistrahl'; Fam. Fam. Van het Hof-Istha, Tholen, verm. auto en caravan; Fam. I. C. Hasselt, Amsterdam, kajuitjacht 'Oase'; Fam. Wltter-Sterk, Schlc- St. Anna Jac.-polder; II. J. Altona. Dolden, motorjacht 'Klaziena'; D. Delvos, Amersfoort, groene auto. NEDERLAND-DUITSLAND Arendgren, Zweden, met witte Volvo Amazone, BK X 116; Fam. D. J. K. van der Stel. Muiden. groene Toijota, 56-79-XD LUXEMBURG Nel Kuipers en Theo Gergs. Weert, grijze Opel Kadett, 04-67-EM. BELGIc Fam. S. V. Ingeveld. Bovenkar- spel. rode Renault 4; G. Overdijn; T. Slaats- Klokgieter, Geldrop. BELGIO-FRANKRIJK Fam. L. Toot, Hedel beige Opel plus caravan. FRANKRIJK Fam. Bosua-WIJngaard, Bol nes. rode Renault 4; P. H. Groenwegen. Amsterdam, oranje VW Campingmobiel; Fam. Tonkens-Huurman. Odijk, witte Simca; Mej. T. Verboon, Amsterdam, rode Citroên Dyana, SNEEUW OPKLARINGEN ^"*V REGEN IPP HAGEL BEWOLKING 10 MAX.TEMP. 10 MIN. TEMP. WINDRICHTING opklaringen iWP/TW <?-00 7*-* 54-60-XT; H. P. Vcrseput. Geldrop. Mercedes- bestel. FRANKRIJK H. Verhulsdonk, Amsterdam, liftend; Fam. G. de Wilde. Arnhem, mei DAF 66; Fam I. Imthorn, Groot Ammers. lichtblauwe Ford 2000GXL, 55-89-VU. KRANKRIJK-SPANJE Fam. P. van der Glcssen. Den Haag, Datsun 120O, 42-09-XII; fun, Citroen bestel, oranje; Fam. C. Kools. Ilburg, rode Citro3n 2CV, S4-BX-15. Fam. L. Theunissen. Bunde Lomb. groene Peuge ot 504; Mej. M. V. Gilst en B. ten Wolde. Arnhem, blauwe 2CVplus boot met aanhang- motor. FRANKRIJK-PORTUGAL Mej. A. A. Venc- ma, Groningen, rode Citroën combi. MB-01- 72. FItANKRIJK-ITALIë H. Majoor, Utrecht, blauwe Peugeot 204, 82-BS-03. ITALIë Fam. Post Passchlor, Zeist, witte Diana, 08-5.-RV; H. S. Boorsma. Amstelveen, bruine Ford Taunus 1600, 72-72-XV; T. v. Leeuwen, Zoeterwoude, liftend; P. Gouwe loos, Wagenlngen. Morris Mini, 20-98-TV; Fam. Huberts, Amstelveen, Renault 16TL Plus vouwcaravan; W. Rebel rode Peugeot; Mej. B. v. Schalk. Geldermalsen fbusreis). ITALlë-ZWTTSERLAND Fam. Pletcr den Brecjen, Dordrecht, groene Ford Taunus 1600 met caravan. DUITSLAND Hr. Nieuwehuis, Losser, rode DAF 33, 01-BH-31; G. Overdijn en R. Hoorn fop brommers). Helloo; Fara. Bekhuis-Engel- bertink. Denekamp, witte Renault, 63-21-DL; D. v.d. Huik. Eindhoven, groene Range Rover plus caravan; M. Rutten, Hclde- Pannlngen, groene Simca 1000, 16-58-UU; J. Bccben, Valkenswaard, beige Mercedes 240B. 21-BT-18 DUITSLAND-DENEMARKEN-NOORWEGEN- ïZWEDEN' Faro. J. R. van Amerongen. Brlelle, wlt-gele Mercedes kampeerauto, AF- 38-39. OOSTENRIJK Fam. R. Hermant, Castrl- cum. groene Simca 1301; Fam. LaurelJ-Tlole- mans. Geldrop. d.-groene Simca, 19-38-PH; Fam. Wormmeester, Eenrum. groene Mazad, 70-93-ZK; Fam. K. v. Woerkom. Zoetermeer. rode VW; J. Eras. Nijmegen, beige Sim ca 1501. SPANJE J. G. Koster. Amsterdam, vlieg tuig; Fam. F. J. Prudon, Eindhoven, groene Dalsum 120IJ. ITALIë-JOEGOSLAVIë I. M. Smit, Den Haag, witte Peugeot 304, 54-AD-46. JOEGOSLAVIë Mej. Huisberg; Fam. B. Raben. Winterswijk, bclge Mercedes; Fam. Veldhoen. Maassluis, groene Peugeot 304, 54- 97-NT. TURKIJE Fam. M. J v.d. Woude, Almelo, witte Ford Taunus, 17-76-MV. ZWITSERLAND K. v Leeuwen, Zeist, groene Austin 850. 39-43-PR. SCHOTLAND H. B. Debberdinck, Ensche de. rode DAF plus, caravan. 16-10-XX. IERLAND W Lasseij. Ierland, grijze Ford Escord, WHI-713. ENGELAND Mevrouw Piller-Smit, Asten, groene Citroën. 81-13-VM. NOORWEGEN Fam. V.d. Meer, Noordwljk. beige-grijs Renault R4. 65-12-SJ. SCANDINAVIë Fam. H. de Vries, Spijk, gele Flat 217. JUTLAND G. J. v.d. Woude. Alphen a d. Rijn. oranje Volkswagen, 94-50-NZ. ISRAcL J. de Jong. Ammerstol.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7