Ook schoolvakantie zou gespreid moeten worden koeriers Politie kent een van de daders van overval die man leven kostte Vier militairen in Suriname weer vrij Rustig weekend op Nederlandse wegen Minder doden op de weg in Finland Massale ontsnapping Montagefoto overvallers Weer gewonden bij steekpartij na sociëteitsbezoek Spuitbussen met gif blijven zoek ook na speuractie Visserij-instructieschip Verhuizingen piano-transporten Jan van Duuren GEMEENTE LEIDEN BESTEMMINGSPLAN 'ZWEMBAD HOGE BOMEN' STRUKTUURPLAN KOM NAALDWIJK Olie op strand van Italiaanse Rivièra Vakantie en recVeatie diversen DATSUN ^ealer AUTQBEDR'JF BROERTJES SAS^EVjhFIM 02522-1??/1! Van onze onderwijsredactie DEN HAiAG We ziten op bet ogenblik midden in de vakantie en dat is op stranden, camping9 en bungalowparken te merken. Mannetje aan mannetje staan tenten en caravans opgesteld en op bet Strand is tussen de buien door nauwelijks een rustig plekje te vinden. Een paar weken gele den zijn de borden vakantiegan gers neergestreken en over een paar weken zijn ze weer even plotseling verdwenen. Binnen zes weken speelt zich de vakan- tiekermis af. Vakantiespreiding is, ondanks elk jaar gevoerde reclameakties, een utopie. Steeds meer mensen gaan met vakan tie (op het ogenblik ongeveer de helft van de bevolking, 6.5 miljoen men sen) en een groot deel van die men sen is gedwongen in een van bovenaf opgelegde periode zijn vakantie op te nemen. Gedwongen als het om men sen uit het bouwvak gaat en evenzeer Op den duur ook bij onderwijs naar 'Vrije vakanties' Mannetje aan mannetje, een paar weken lang gedwongen als het om ouders van schoolgaande kinderen gaat. Daarnaast bestaan er dan nogal wat plaatselijke en regionale collectieve sluitingen van fabrieken en bedrijven. Met alle ge volgen van dien, zoals het volstrekt mislukken van serieuze pogingen om de vakanties te spreiden. Zo'n serieuze poging ondernam de Coördinatiecommissie Vakantiesprei ding Bedrijfsleven, en Onderwijs kort geleden door voor te stellen om de schoolvakanties voortaan een kleine mogelijkheid te bieden om te 'schui ven'. Er zou dan een periode van aoht weken moeten worden afgesproken, waarbinnen de scholen hun zes vakan tieweken zouden kunnen uitkiezen. Door het land in drie gebieden te verdelen die elk op een ander tijdstip met de vakantie beginnen (en ermee stoppen natuurlijk) zou dan een klein beetje gespreid kunnen worden. Het ministerie van onderwijs heeft inmiddels het land in drieën verdeeld en de Stichting van de Arbeid (die in de Coördinatiecommissie is vertegen woordigd) heeft zich bij deze verde ling aangesloten in haar jaarlijkse adviezen voor de vakantiespreiding voor het bedrijfsleven. Volgend jaar zal er voor het eerst met dit 'dak pansysteem' gewerkt worden. Een kleine moeilijkheid vormde nog de bouwvakvakantie: om geen bouwvak kers met schoolgaande kinderen te duperen, zal volgend jaar de bouwvak- vakantie precies middenin de vakan tieperiode moeten vallen. Wat er de jaren daarna gaat gebeuren, moet nog besproken worden. Tijdelijk Want het is duidelijk dat het voorstel van de Coördinatiecommissie aan mi nister Boersma heeft uitgebracht maar een klein beetje helpt en dan nog maar tijdelijk. Zoals gezegd gaan steeds meer mensen met vakantie, (buitenlanders ook!), en schoolvakan ties van zes weken die dan een week eerder of later mogen beginnen bie den aan de massa's mensen die kinde ren hebben veel te weinig mogelijkhe den hun vakantie op te nemen op het tijdstip dat ze zelf willen. Zolang we vastzitten aan collectieve vakanties, is echte vakantiespreiding onmogelijk. De volgende vraag is dan ook of collectieve vakanties nodig zijn. Een woordvoerder van de Coördina tiecommissie: 'Collectieve vakanties bestaan nu eenmaal, die accepteren wij als een feit. Er zijn bovendien best een paar economische en prakti sche voordelen aan verbonden. Maar het is wel zo dat de ontwikkeling steeds meer in de richting van vrije keuze van vakantie gaat'. Experimenten Volgend jaar worden er proeven geno men met vakantiespreiding van een aantal sectoren van het bouwvak. Bo vendien gebeurt het steeds vaker dat bouwvakkers hun 'officiële' vakantie verlengen met een week ervoor of erna. Dat recht om drie weken aan eensluitend vakantie op te nemen, komt binnenkort in de bouw-CAO te staan. Op dat moment wordt d an eigenlijk een rigoreus doorgevoerde collectieve bouwvakantie onmogelijk. 'Bij een andere personeelsbeleid, ze ker bij grote bedrijven kan de zaak best doorwerken, als een deel van het personeel op vakantie is. De ontwik keling naar opheffing van die collec tieve vakanties zit er wel dn. Volgens ons zit de grote moeilijkheid bij de scholen. Die zes weken, eventueel te spreiden over acht weken, zijn een veel grotere belemmering voor echte vakantiespreiding'. Andere indeling Er zijn wel een paar suggesties te doen om dat probleem op te lossen. Er zou een andere indeling van het schooljaar overwogen kunnen worden, met een flinke vakantie rond Pasen of Pinksteren. Het schooljaar zou van januari tot december kunnen gaan lopen, zodat midden in het jaar niet zo'n zware overgangs- of examendruk- te valt; de schoolvakanties zouden ver lengd kunnen worden. 'Maar over dat soort dingen moet het onderwijs zeker meebeslissen en daar is men absoluut tegen verlenging van de grote vakan tie'. Dat klopt. De onderwijsorganisaties willen geen schoolvakanties die langer dan zes weken duren. W. A. van Dijk medewerker van de Katholieke Onder wijs Vereniging (KOV): 'Wij kijken vanuit het onderwijs altijd wat arg wanend aan tegen voorstellen om va kanties te spreiden door middel van verlenging van schoolvakanties. Uit eindelijk gaan die voorstellen die door het bedrijfsleven of de recreatie sector gedaan worden uit van econo mische motieven. En wij vinden dat de belangen van leerlingen en leer krachten centraal moeten staan'. Twaalf weken per jaar Een schoolkind (en een leerkracht) op de basisschool heeft op het ogen blik zo'n twaalf weken vakantie per jaar. Door de grote vakanties te ver lengen, moet er op de 'tussen'-vakan- ties bezuinigd worden, want door het minimum-aantal uren dat een kind per jaar les krijgt en het maximum aantal uren dat hij per dag op school mag gjitten (vijf en een half uur) zullen er niet gauw meer dan twaalf weken vakantie per jaar komen. Al staat helemaal niet vast of zes weken voor de jeugd te weinig, teveel of precies goed is (daar is nooit onder zoek naar gedaan, min of meer toeval lig hebben kinderen nu zes weken grote vakantie), wel kan zelfs een leek vermoeden dat het beter is een schooljaar op regelmatige tijdstippen te onderbreken voor vakanties dan een grote hap in de zomer te 'geven' en wat kruimelvakanties over te hou den voor de rest van het jaar. Zes weken zomervakantie is welletjes, vin den de onderwijsorganisaties en veel ouders zijn het daar hartelijk mee eens. Zes weken welletjes Niet alleen raken kinderen op een ogenblik uitgespeeld (vooral als ze in de grote stad wonen waar op straat spelen vaak niet mogelijk is), ook werkende ouders worden wanhopig van die lange vakanties voor kinderen, terwijl zijzelf met drie of vier weken toemoeten. Wat er met de kinderen moet gebeuren als zij weer aan het werk moeten, wordt nooit betrokken in de overwegingen van mensen die het over vakantieverlenging hebben. Vrije vakanties Ook Van Dijk van de KOV denkt dat het op den duur ook voor het onder wijs zal komen tot 'vrije' vakanties. Het dakpansysteem zal best een beetje helpen, maar het is nodig alvast na te gaan denken over de mogelijkheid de collectieve schoolvakanties af te schaf fen en de kinderen en hun ouders meer kansen te geven zelf hun vakan ti etijdstip te bepalen. 'Vroeger, toen het onderwijs strikt klassikaal werd gegeven, was het na tuurlijk uitgesloten dat kinderen er op verschillende tijden een paar we ken tussen uitgingen. Maar het onder wijs wordt steeds individueler, elk kind gaat steeds meer in zijn eigen tempo aan zijn eigen taken werken. In principe zou het best kunnen dat een kind met vakantie gaat en daarna gewoon verder gaat waar hij is geble ven. Niemand hoeft daar hinder van te ondervinden'. Een ontwikkeling, die in principe mo gelijk is, moet met enige goede wil ook praktisch opgelost kunnen wor den. Maar omdat er nogal wat organi satorische haken en ogen zitten, zou het wel eens een tijdje kunnen duren. 'Maar de tendens is er, er wordt over gepraat. Het is een kwestie van tijd'. Ook voor de leerkrachten zou zo'n vrije vakantie mogelijkheden bieden. Ze zouden het recht krijgen een paar weken aaneengesloten met vakantie te gaan, in de tijd die ze zelf willen. Voor veel mensen is het een aanlok kelijk vooruitzicht rustig, buiten het hoogseizoen, een paar weken vakantie te hebben. Er is eigenlijk geen enkele groep mensen die van dat voorrecht uitgesloten hoeft te zijn.' Misschien dat bij de experimenten om tot een nieuwe basisschool te koipen, ook dit aspect eens onderzocht zou kunnen worden. SAN REMO (AFP) Het strand van San Remo op de Italiaanse Rivièra is verontreinigd door een olietapijt van tien kilometer bij honderd meter. Het tapijt was in de loop van de dag al door de politie opgemerkt toen het langzaam op de stranden toedreef. Honderden badgasten hebben water en strand moe ten verlaten. De politie zoekt uit van welk schip op zee de olie afkomstig is. PARAMARIBO Vier Nederlandse militairen die in Suriname veertien dagen in voorarrest gezeten hebben wegens het dragen van burgerkleding na hun diensttijd zijn zaterdag door de krijgsraad in Paramaribo op vrije voeten gesteld. In afwachting van de verdere behandeling van hun zaak voor de krijgsraad zullen zij gewoon hun dienst doen bij hun onderdeel. Zij hebben beloofd zich tot die tijd niet aan dezelfde overtreding schuldig te maken.. Onder (Ie vief militairen waren drie bestuursleden van de Vereniging van Dienstplichtige Militairen. Met negen anderen was het viertal gearresteerd,, omdat zij op de grenspost Albina geweigerd hadden na diensttijd hun uniform aan te houden, Volgens een order van de commandant van de Troepenmacht in Suriname is het uni form op de grensposten (in tegenstel ling tot Paramaribo) ook na dienst verplicht om de aanwezigheid van de militairen in Suriname te demonstre ren. Negen militairen waren eerder vrijgelaten maar de vier bleven in voorarrest omdat- de militaire autori teiten in Paramaribo 'herhaling' vreesden. De militairen zijn de twin tigjarige De Jong, de 21-jarige Oppe- dijk, de 25-jarige Hakstege en de 21- jarige Hendriks. Van een verslaggever DRIEBERGEN Op de Nederlandse wegen is het in het afgelopen wee keinde over het algemeen rustig ge weest, zo is de indruk van de algeme ne verkeersdienst van de rijkspolitie in Driebergen. Zowel zaterdag als zon dag hebben zich vrijwel nergens op stoppingen voorgedaan. De rijkspolitie heeft de indruk, dat de vele duizenden bouwvakkers, die van daag weer aan het werk gaan, 'drup pelsgewijs' naar Nederland zijn terug gekeerd. Men vermoedt, dat vooral als gevolg van het aanhoudende slechte weer velen al vrijdag thuis kwamen, Zaterdag en ook gisteren zijn opmer kelijk weinig Westduitsers de Neder landse grens overgekomen, hoewel de verwachting was dat veel vakantiegan gers uit het Ruhrgebied naar ons land zouden komen. Het slechte weer is waarschijnlijk de hoofdoorzaak van het wegblijven van onze oosterburen geweest. HELSINKI (Reuter) in het eerste halfjaar van 1974 is het aantal doden als gevolg van verkeersongelukken in Finland gedaald met 40 procent. In die periode gold nog een snelheidsbeper king tot 8Q km. Deze maatregel, ge troffen met het oog op de oliecrisis, is deze maand afgeschaft. MEMPHIS (AP) Drie gevangenen, gekleed in uniformen van cipiers, en dertien andere gevangenen, zijn zater dagavond ontsnapt uit de strafboerde-* rij in Shelby, Tennessee. Er wordt nu met man en macht naar hen gezocht. Na een appel bleek dat er zestien man waren uitgebroken. Er zijn er tien ge pakt, zes man zijn nog voortvluchtig, aldus de politie. De Rijswljkse recherche heeft aan de hand van verklaringen van de agente M. Lether (25) en F. van Nelfen (24) twee montagefoto's samengesteld van dfo gezichten van de mannen, die vrijdagmorgen om vijf uur genoemde agenteif onder bedreiging van een machinepistool hebben gedwongen hun uniforme^ en persoonlijke bezittingen aan hen af te geven. De Rijswljkse politie heeft inmiddels de montagefoto's verspreid onder al% Nederlandse politiekorpsn en alle grensposten. Men ach,t de kans groot dat di!n twee rovers met behulp van de uniformen, de dienstpistolen en de legitimatie^ bewijzen van de agenten in het land 'ongemerkt' overvallen en dergelijke zu len plegen. Beide gezochten zijn circa 30 tot 35 jaar oud. De man met de bri is ongeveer 1.75 lang en spreekt zeer beschaafd Nederlands. De andere ma doet enigszins 'zuideuropees' aan, is plusminus X.80 meter lang en heeft ee; atletische gestalte. Hij sprak gebroken Engels. ROTTERDAM Aan de Boergoense- vliet in Rotterdam, bij het begin- en endpunt van tramlijn 2 hebben zich het afgelopen weekeinde weer ernstige moeilijkheden voorgedaan. Enkele be zoekers van de jeugdsóciëteit 'Charlois' kregen ruzie, waarbij een 16-jarige Rot* terdamse jongen twee jongens van 17 en 18 jaar met een mes ernstige ver wondingen in de buik toebracht. De dader probeerde, met lijn 2 te vluch ten, maar enkele politiemannen arres teerden hem in de tram. De twee slachtoffers zijn in een ziekenhuis op genomen. Bezoekers van de sociëteit hebben de afgelopen weken al enkele malen de rapporten van de Rotterdamse politie gehaald. Vorige week woensdag veroor deelde de politierechter in de Maas stad drie jongelui tot een celstraf van zes maanden waarvan drie maanden voorwaardelijk. De drie hadden enkele dagen daarvoor na een bezoek aan de sociëteit een trambestuurder van lijn 2 zwaar mishandeld. De politie ging na dit voorval intensiever surveilleren in BUSSUM. Een speurtocht die d-r Bussumse politie met de marktkooi' man, G. door het Gooi gemaakt heef om te trachten de door de marktkooj man weggegooide spuitbussen met giF tige inhoud terug te vinden, heefl_ geen resultaat gehad. G. werd enig^1 tijd geleden gearresteerd omdat hi een partij met 2500 van deze spuitbui sen die hij naar zijn zeggen in An sterdam had gekocht, her en der i het Gooi en omgeving had weggewo pen. Tot dusver zijn ongeveer duizen bussen teruggevonden, zodat er n nog vijftienhonderd zoek zijn. De speurtocht, leverde slechts enkel toppen van bussen op, die nu gebli ken is niet zoals aanvankelijk gemel met gif Lindane bevatten maar-eet] nog giftiger op paraithiion gelijkend stof. de buurt van de sociëteit en de tranv' halte. Deze extra aandacht van de p H litie leidde ertoe at de 16-jarige me§t sensteker snel kon worden aangehoijm den. Dit is het visserij-intructievaartuig dat het Koninklijk Onderwijsfonds vooiii de Scheepvaart laat bouwen bij de Sleephelling Maatschappij in ScheveningeM Het schip, dat in november 1975 zal worden opgeleverd, wordt 48 meter lanb» en tien meter breed. Groepen van twintig leerlingen zullen er praktijkles i* kunnen krijgen. Overvallers verloren 21.000 gulden GELEEN Hoewel de politie in Geleen de naam van een van de daders van de roofoverval, die vrijdagmiddag het leven kostte aan de 29-jarige ondeniitvoerder Sipke Bergsraa, kent, is zij er nog niet in geslaagd deze man op te pakken. Van de twee andere daders vermoedt men de indentiteit Begrafenisonderneming Van der Luit i Haagweg 31 - Leiden Tel. 23574 in binnen- en buitenland. Onder garantie. Verwarmde bergplaats voor inboedels. Middelstegracht 36 Leiden - Tel. 25468-24060. Alle drie de overvallers, die tussen de 20 en 28 jaar zijn, zijn Zuid-Moluk- kers. Vrijdagavond had men al ie mand aangehouden, maar deze, een zekere C., werd later weer vrijgelaten, omdat hij niet rechtstreeks bij de overval betrokken was, volgens de politie. Inmiddels wordt het buurtonderzoek voortgezet naar aanleiding van een behoorlijk aantal tips, dat sinds vrij dagmiddag is binnengekomen. Bij de gewapende overval, die vrijdag middag gepleegd werd door de drie nu voortvluchtige mannen in een kan toorgebouw aan de Breitnerlaan in Geleen, werd een tweede persoon ge wond. de 26-jarige W. de Boer. Na een operatie is de toestand van de heer De Boer. die de compagnon was van het slachtoffer, niet zorgwekkend meer. Mevrouw Bergsma was op het mo ment van de oven-al met een van haar kinderen op het kantoor van haar man aanwezig. Hij werd voor haar ogen doodgeschoten. Zij kreeg een shock. Het kind bleef ongedeerd. De drie overvallers hebben bij hun vlucht uit de flat op de derde etage 21.000 gulden in een gangetje verlo ren; zij hebben slechts vier of vijf honderd gulden meegenomen. Op het ogenblik van de overval was er nogal wat geld op het kantoor, omdat de weeksalarissen uitbetaald zouden wor den. De heer Bergsma was onderuit- voerder van het koppelbaaskantoor Lacom, dat ongeveer honderd losse arbeiders in dienst heeft in België en Duitsland. Deze zouden aan het eind van de middag nun geld op het kantoor komen ophalen. Een van de daders heeft tijdens zijn verblijf in de flat zijn bril verloren. Nadat de auto. waarmee de mannen naar de flat gereden waren, niet wil de starten, zijn zij te voet gevlucht. Zij zouden met een taxi naar het station in Geleen zijn gereden en daarna met een autobus in de rich ting van Maastricht. De politie heeft inmiddels de buschauffeur gesproken. Deze verklaarde, dat hij de drie van de overval verdachte mannen niet als passagiers had gehad. Agenda voor de vergadering van de rechtskundige commissie op woensdag 31 Juli a.s.. te 16.00 uur. in de kamer van burge meester en wethouders. Stad huis. Ontwerp-verordentng op hel voortgezet onderwijs. Ontwerpstatuten van de Ge meentelijke Woningstichting. Intrekking Monumentenverorde- ning en wijziging van de Ver ordening op de Welstandscom missie. De Burgemeester der gemeente Naaldwijk brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 2 au gustus 1974 ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, gedurènde een maand voor een ieder ter inzage wordt gelegd het ontwerp-bestem- mingsplan 'Zwembad Hoge Bomen', gelegen ten oosten van de v.m. trambaan ter hoogte van de Hoogwerf. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijke bezwaren indienen tegen dit ont- werp-bestemmingsplan bij de gemeenteraad Naaldwijk, 23 juli 1974 De Burgemeester van Naaldwijk, lo.b. M. A. G. ZWINKELS NIEUWE AUTO HUREN autoverhuur Tin TOD st.aagtenstraat14 lil Ivl telefoon: 01710 -25709-53677 leiden De Burgemeester der gemeente Naaldwijk bengt ter openbare kennis, dat met ingang va 2 augus tus 1974 ter gemeentesecretarie, afdeling algeme ne zaken, gedurende een maand, voor een ieder ter inzage wordt gelegd het ontwerp/struktuur- plan kom Naaldwijk met verkeersstudie/verkeers- onderzoek. Gedurende bovengenoemde termijn kan een Ie der schriftelijk bezwaren indienen bij de gemeen teraad tegen het ontwerp. Naaldwijk, 23 juli 1974 De Burgemeester voornoemd, lo.b. M. A. G. ZWINKELS personeel gevraagd Met spoed gevraagd VER KOOPSTER. Slijterij-Wijn handel Klerks V, Bevrij dingsplein 19, tel. 01710- 33561. Leiden ZW. onderhouden reparatie LEKKAGE van goten, da ken, mastiek en rubberroid wordt door ons snel en vakkundig verholpen. Te vens pannen en ont'roes- tings werkzaamheden. Van daag gebeld, morgen her steld. Telef. 020448767 of 05420-61252 door heel Ne derland. Vrijblijvend prijsopgave, behang-, wit- en schilder werk. Gebr. Heystek, L. v. Meerdervoort 392, Den Haag tel. 336502. HL9 WASSERIJ 'OZON' voor uw was, chemische reini ging, partijen jassen, over hemden. overalls, kleding, reparatie, stoppage, suède- reinigitig enz. Vraagt in lichtingen. Tel. 22675. HL9 KUNSTGEBITTEN- REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Dag.. beh. zat., van 9-11.30 en 2-4 uur. Maand.- en dond.avond van 19-19.30. Fa. v. Bergen Henegouwen, Schelpenkade 47. Leiden. Tel. 20794. HL9 meubilair en huisraad Bankstellen met 5 j. garan tie op het binnenwerk, nor male prijs 1350, voor 695. Verder talloze moge lijkheden tegen de scherp ste prijzen b.v. zeer fraai hoekbankstel in ribkord. 795. LUNSTROO-MEUBE- LEN BV, Industriegebouw, Oostzeedijk 234, R'dam, 010-129038, HoefweT 129. Bleiswijk, 01892-518S di. t.e.m. za. 10-17 uur. Vrijdag tot 21 uur. HL12 HANG-LEGKASTEX, lin nenkasten, wandstijlmeube- len, keukenkasten, keu kens, slaapkamers en bu reaus. Enorme sortering. Ultra modern. Niet duur. De Kastensuecialist, Hoogl. Kerkgracht 4749. Hoek Nieuwstr. Tel. 01710-33078. HL12 Kleding en kapsel Dames grijp de winst!!! Nu tijdelijk 20 pet zomerk ur- ting. duizenden korte en lange BONTMANTELS, bonthoeden. colliers collec tie 1974. Nu kopen en in de winter betalen, gratis bewaren. 3 jaar waarborg- garantie! Desgew. zeer soe pele kredietservice. De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C., tel. 010 - 117.117. Groot parkeerter rein voor zaak. Gratis rei zen bij koop reisgeld door geheel Nederland terug (ook benzine auto) voor 2 personen. Te koop in Friesland en Groningen versch. fraai en land. gelegen woninkjes en boerderijtjes, voor zowel recr. als perm, bewonin, Vraag de gratis wortinglijst. lnl. J. Lok, Ketting 6, Hee renveen, postb. 522, tel. 05130-22991. 11 h ACHTERHOEK, gren streek, riant gemeubileer^ boerderijtje. Unieke rustig e ligging in bosrijke omg a] ving. Bevat o.a. woon- e e bijkeuken, 4 sl.k. (10 slbl plaatsen), oliestook, douch koelk., tv, etc. Vrij v. 24-8. Tel. 05454-1569. HL21 Kinderrijwielen v.a. 4 jaapr 87,50 (zijwielen), 6 jaaferi 94,50, 9 jaar ƒ104,50. I )c doos: groei- en vouwfiet e met verlichting, 132,51 d Steppen, driewielers e n skelters, zeer voordelig ia aanbiedingen. Op alle ri e: wielen 1 jaar garantii lf Cash and carry prijzen. Dikn soswa B.V., Turfmarkt li Leiden. Tel. 24409. e HL2!a lessen en klub$ DANSEN is plezier voor 2. Voor nieuwjaar kunt u fijn meedansen. Klubs voor jon gelui - boven de 21 - gehuw den. Bij Evert Castelein in Leiden - Rijnsburg en de Bollenstreek. Inschrijving vanaf 15 ougustus. Huur of koop TELEFOONBE ANT WOORDER 070-868322 of 01731-8337 Dag en nacht bereikbaar. HL31 VERHUIZINGEN en trans porten door geheel Neder land, verzekering volgens A.V.W. Telef. 020-931268. HL31 BALLETSCHOOL Chris vat) Weerden, Houtlaan 40, Ler* den. Klassiek-Jazzballet, rif1* misch trimmen. AanvaiiK nieuwe seizoen: 12 augusti 1974. Inl. en inschr. telel® 070-655996. HL5 51 LAAT NU UW GRASMi CHINE SLIJPEN EN Ni ZIEN. Korte levertijd. Kil pengaas, harm, gaas, aff( palen en alles voor tuin en gazon. W. P. Haif rijk, Nieuwe Beestenmarli* 7-11, Leiden. Telef. 26627H TROUW/IKJWiARTtET MAANDAG 29 JUU 1974 'Dakpansysteem' zal een klein beetje helpen, en dan nog maar tijdelijk

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6