Hilversi^mse zenders tot vijf uitgebreid Tien vingers rWi .MÏÏW?I Even puzzelen Radiosysteem wordt drastisch gewijzigd Impeachment-debat voor radio en tv Poging tot roof mislukt Strijdbeelden Boeren willen een grote demonstratie Paul Brand Chirurg in India j iiÖlSP RTV-programma's ;;d Puzzelhoek iii Y i Y i Internationale koorweek Helmond 3? TROUW/KWAtRTET DINSDAG 23 JULI 1974 BINNENLAND/RADIO-TV T4/JC Van onze radio- en tv^redactie HILVERSUM Voor 1 oktober van dit jaar zal het Nederlandse radiosysteem drastisch worden uit gebreid. Het resultaat zal de mogelijkheid opleveren van vijf programma's, Een van de belangrijkste aanzetten is de veelbesproken ontkoppeling van fm en de middengolfzenders, waarop thans voor een groot deel gelijktijdig dezelfde programma's worden uitgevonden. Dit zijn enkele van de plannen van de raad van 'beheer, die in een nota zijn vervat en vrijdag aan het NOS-be- stuur ter goedkeuring worden aanger boden. Daarna zal programmacommis- saris-radio mr. W. J. A. Wagenaar in oktober met een eisenpakket naar de golflengteconferentie in Genève stap pen, waar met tussenpozen twee jaar lang wordt vergader^ over de verde ling onder de verschillende landen van de midden- en de lange golven (dus niet FM). Ter voorbereiding is genoemd plan opgesteld. In de nota wordt voorge steld de drie FM-eenders ter beschik king te stellen van de omroeporgani saties, die daarop bij toerbeurt hun totaal programma kunnen uitzenden, zodat hun identiteit tot uiting kan komen. Met FM wordt de best moge lijke (stereo)kwaliteit bereikt. Reclame-actie Uit het laatste onderzoek, dat dateert van oktober vorig jaar Is gebleken dat toen vijftien procent van de Neder, landse gezinnen FM niet kon ontvan gen. De heer Wagenaar stelt voor, dat er een grootscheepse reclame-actie wordt gehouden voor FM, via omroep, PTT en de industrie. Wil men dus de programma's van de omroep waar men Md van is kunnen beluisteren, dan moet men in het bezit zijn van FM. Van de zijde van de NCRV was men al bevreesd niet alle leden te kunnen bereiken. In het plannen-pakket wordt een vier- de FM-zender voorgesteld, zodra er grotere behoefte bestaat aan regionale en lokale programma's. Dan zullen er twee middengolfprogramma's komen. Een voor een klassiek muziekpro gramma, waarin tevens informatieve en educatieve programma's worden gebracht. De stichting Nederland Mu ziek, bij monde van journalist Wim Jungman, toonde zich daarover bijzon der enthousiast. Het tweede midden golf-programma bestaat uit popmu ziek, die zowel overdag als 's nachts wordt uitgezonden, in combinatie met dienstverlening. Service-programma Tenslotte wordt gepleit voor een ser vice-programma voor Nederlandse toe risten op een lange golfband. Samen met de Wereldomroep-Nederland en de BRT zal een claim \vorden gelegd op zendtijdop oen lange golf. In 1948 bij de laatste conferentie over golf lengten werd Nederland de lange golf afgenomen. De Wereldomroep wil 's avonds uitzenden voor Europa in vreemde talen. Weliswaar gaat het verlangen van de Wereldomroep in de eerste plaats uit naar een midden golf, maar als die ni$t beschikbaar komt dan heeft men graag een ge- deelde lange golf. De BRT hecht gro te waarde aan een gezamenlijke noord-zuid programma als manifesta- lienoemingen: Binnenkort is de be noeming te verwachten van mr. A. R, Tammenoms Bakker (54) tot buiten gewoon en gevolmachtigd ambassa deur van ons land in Washington. Mr. Tammenoms Bakker was tot voor kort ambassadeur in Moskou en in de Mongoolse Volksrepubliek met stand plaats Moskou. Hij volgt mr. R. B. Baron van Lynden op, die een andere functio zal krijgen. De opvolger van mr. Tammenons Bakker als ambassa deur in Moskou is jhr. mr. J. L. R. Huydecoper van Nigtevecht (52). Deze is thans buitengewoon en gevolmach tigd ambassadeur bij de Nederlandse deiegatie naar de conferentie voor Europese Veiligheid en Samenwer king (CEVS) in Genève. Binnenkort is eveneen de benoeming to verwachten van D. W. Baron van Lynden tot buitongewoon en gevol machtigd ambassadeur te Bonn. Hij is thans directeur-generaal politieke za ken van het ministerie van Buiten landse zaken. Baron van Lynden volgt dr. J. G. de Beus op, die tegen het einde van dit jaar met pensioen gaat Overleden: Oud-directeur J. J. Ab- spoel van de Nederlandse Luchtvaart maatschappij (NLM) is kort na een operatie in het Academisch Zieken huis in Leiden overleden Hij is 6é jaar geworden. De heer Abspoel is van 1966 tot zijn pensionering in 1972 directeur van de NLM geweest. Daar na was hij commissaris van de onder neming. Onderscheiden: Dr. P. SideriuS, secre taris-generaal van het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne, is benoemd tot grootofficier in de Kroonorde van België. De direoteur- generaal van de volksgezondheid, dok ter W. B. Gerritsen, werd comman deur in dezelfde orde. De Belgische minister J. de Saeger (volksgezond heid en gezin) reikte gisteren in Den Haag de bijbehorende versierselen uit Benoemd: Mr. E. Westerhuis (56) is Mr. A. R. Tammenoms Bakker benoemd tot burgemeester van de nieuw gevormde gemeente Elburg. Veel verandering levert dat voor-hem en de gemeente niet op, want de heer Westerhuis (ARP) was sinds 1963 burgemeester van Doornspijk en sinds 1973 bovendien waarnemend burge meester van Elburg Tot burgemeester van Ruinerwold is benoerrld drs. J. van der Steur (36), thans chef van het kabinet van de burgemeester van Apeldoorn. De heer Van der Steur is lid van de WD. Tilburg (KH): benoemd tot buitenge woon hoogleraar in de accountancy drs. G. G. M. Bak; Benoemd tot curator aan do Katholie ke Leergangen in Tilburg drs. G. H. J. Blom; NIJMEGEN (KU): benoemd tot voor zitter van het college van bestuur ir. W. C M. van Lieshout; ENSCHEDE (TH): benoemd tot go- woon hoogleraar in de sociale be drijfskunde dr. H. J. van Zuthem. tie van culturele verbondenheid. 'Pen uniek experiment', alejus mr. Wage naar. Voor de klassieke zender, de popzen der en later een instructieve zender voor cursussen claimt Nederland drie middengolven. Voorlopig zal de PTT de nodige voorzieningen treffen om >de middengolfzenders die er zijn, op timaal uit te breiden zodat het bereik groter is. Ze bedekken Nederland niet volledig, maar als twee combinaties van elk twee middengolven, met on-- dersteunlng in noord-oost Nederland door de extra FM-zender van Irmsum en Hoogezand wordt gecompleteerd, is het bereik beter. De nieuwe opzet van de Nederlandse radiozenders impliceert een zendtijd uitbreiding van vijftig procent. De kosten zijn, naar dit moment ge raamd, 21 miljoen voor het eerste jaar. De kritiek die op deze plannen, tot dusver 'binnegekomen, zegt dat er geon inspraak is geweest van de Ne derlandse luisteraar. Volgens NOS- voorzitter E, A. Schuettenhelm was de tijd daarvoor te kort. Het gaat om een nieuwe opzet, die straks in Gen- ve kan worden getoond in een 'offen-- sief programma'. WASHINGTON (AP) In het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden is maandag na stemming beslist dat het komende debat, van de juridische com missie van het Huis, over het al dan niet in staat van beschuldiging stellen van president Nixon, rechtstreeks mag worden uitgezonden voor radio en televisie. Het laatste woord in deze berust bij de commissie zelf, maar aangenomen wordt dat die er niet tegen zal zijn. Woensdag begint het debat. Het be sluit yan de commissie kan tegen het begin van de volgende week worden verwacht. AMSTERDAM Een onbekend ge bleven straatrover heeft maandagoch tend vroeg tevergeefs gepoogd de 58- jarige Chinese eethuishouder Se-Wan- Tslng uit de Binnen Bantammerstraat te Amsterdam van 20.000 gulden te beroven, die de man op zak had. Volgens de politie mocht de Chinees niet over gebrek, aan geluk klagen. Zijn aanvaller loste op de hoek van de Binnen Bantammerstraat en de Gelderse Kade vijf schoten op Tsing, een kogel doorboorde de linkerhand van de eethuishouder. De andere ko gels hoorde hij dekking zoekend langs zijn oren fluiten. Behalve het geld had Tsing ook nog een kostbare diamant bij z,tch. De recherche stelde meteen een on derzoek naar de schutter en de hulzen in maar met tot dusverre negatief resultaat. Prijzen voor Sluizer AMSTERDAM George Sluizer heeft in Rio de Janeiro de Kwaliteitsprijs, van 40.000 gulden gekregen voor de technische, artistieke en culturele waarde van zijn film Joao en het Mes, die tot een van de beste twaalf, In Brazilië gemaakte, films wordt gere kend. Joffre Soares, die Joao speelde, werd uitgeroepen tot beste Braziliaan se acteur van 1973. Met Het Vlot, ook in Brazilië gemaakt, viel George Slui zer weer in de prijzen van het film festival te Melbourne. Filmbeelden van de gevechtshandelingen op Cyprus hebben tot dusver nog maar weinig laten zien van de omvang van die strijd. Een oorlog is in de beginfase meestal duidelijk een tweerlchtingverkeer. Zit je aan de ené kant, dan weet je zeker dat de vijand zich aan de andere zijde bevindt. Maar op dat eiland van Makarios zijn er meer dan twee kemphanen en dat geeft zelfs de meest ervaren oorlogscorrespondenten het onprettige gevoel dat ze eigenlijk nergens 'rugdekking' hebben. Zonder op sensatie uit te zijn, ben ik toch nieuwsgierig naar filmopnamen die aan de kant van het Turkse invasieleger zijn gemaakt. Worden de 'pottenkijkers' van de nieuwsmedia door de Turken geweerd, of durft men niet goed in hun buurt te komen. Het volk van de kromzwaarden heeft In hot vere verleden een gevreesde reputatie opgebouwd en daarvan zou best nog iets kunnen nawerken. Er bestaan verscheidene Nederlandse spreekwoorden, die aangeven dat de eerste berichten niet altijd uit de lucht gegrepen hoeven te zijn. De geruohjten over een staatsgreep in i Griekenland worden in Athene fel tegengesproken. Maar de immer voorzichtige mr. Htlteraian deed in AVRO's Tetevizier Magazine uitkomen, dat de verhalen over een coup misschien niet zozeer onjuist als wel voorbarig kunnen zijn geweest. Een 'item' over de opvolging van Franco door prins Juan Carlos leek ook al Improviserend tot stand te zijn gekomen. De naam en de kwaliteit van een Spaanse communistenleider werd boven twee verschillende personen geprojecteerd, al kon je uit de opmerkingen wel opmaken wie de monarchist was. Een correspondent vertelde, dat volgens een enquête 75 procent van de Spanjaarden liever niets met de politiek te maken wil hebben. Dit om Iets aan te dulden omtrent het al dan niet meegaan van de bevolking met nieuwe politieke leiflers. Jlaar een steekproef in een politiestaat bewijst natuurlijk niets. Pas wanneer de dictatuur is opgeheven, durft de man in de straat weer vrijuit te praten. Volgens mij weten we dus helemaal niet hce de grote massa Spanjaarden werkelijk zal reageren als voor Franco het requiem heeft geklonken. Soms verloopt het vader- of moederraden heel spontaan, maar andere keren lijken de deelnemers uitsekeken te. raken op dit NCRV- spelletje. Dan moet dat verschijnsel zich ook voordoen onder het kijfcvolk, zou je zo denken. Maar logica is niet de sterkste kant van onze kijkgewoonten. De NCRV zette een eigen team op het spoor van de Falasha's in Ethiopië. Men kwam thuis met een redelijk werkstuk, dat echter weinig ocht intrigerende opnamen bevatte. Bovendien was er de handicap, dat niet zolang geleden een reportage over deze 'zwarte joden' werd uitgezonden. Het is aannemelijk dat de kijkers massaal zijn overgestapt naar de laatste aflevering van 'Helen, een vrouw van deze tijd'. Zij was, hoe dan ook, wel intrigerend. TON HYDRA Van een verslaggever ZWOLLE-DEN HAAG Overijsselse boeren, aangesloten bij de Overijssel se landbouwmaatschappij, maken zich ongerust over de steeds slechter wor dende financiële resultaten van de landbouwbedrijven. Van hun landelij ke organisatie, het Koninklijk Neder lands Landbouwcomité KNLC verlan gen zij nu, dat dit samen met de andere twee centrale landbouworgani saties een landelijke demonstratie or ganiseert om de algemene aandacht op de moeilijkheden te vestigen. Het hoofdbestuur van de KNLC ver gadert maandag om de wens van de Overijsselse boeren te bespreken. Eer der heeft het al tekenen van onge rustheid gekregen van andere aange sloten gewestelijke organisaties, met name uit Zuidwest-Nederland. Deze week houdt het KNLC voeling mot de andere twee centrale organisa ties, Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond KNBTB en Neder landse Christelijke Boeren- en Tuin dershond NCBTB, om de stemming hier alvast te peilen. Het KNLC heeft al de Indruk, dat bij die andere twee organisaties de druk uit de gewesten minder sterk is, al is men ook hier slecht te spreken over prijsbeleid en p rijsontwikkeling. SMIDJE VERHOLEN 79. 'Dat de. zoete rust Uwe gekwelde lichamen moge verkwikken', grinnikte de smid plechtig. 'De hertog heeft zijn'sponde nog kunnen bereiken, zie ik. Noudan moest ik maar eens even kijken of hij inderdaad de per soon is, voor wie we hem verslijten. Als hij Nosco is, dan draagt hij een pruikje, Is hij Nosco niet, dan trek ken we hem aan zijn haren en heeft hij pech gehad, zoals ze in Amster dam zeggen. Een, twee, hoepLaaa!' Nu, het bleek al gauw, dat de pseudo- hetrog van Zwiebeibeiss zu Heisser- wursten geen hoofdpijn zou krijgen van smid je Verholen's haartrekken j- en, want zonder moeite liet de pruik los en toonde zich het weliswaar geni ale, maar toch kwaadaardige hoofd FERDINAND van Nosco. 'Dacht ik het niet!' zei de smid toen. 'Het is professor Nosco! Amper is hij uit de gevangenis, of hij begint alweer met nieuwe misdaden. Dat zo'n man nou niet begrijpt, dat misdaad niet-loont. Dat misdaad het meest onvoordelige zaakje ter wereld is. Vroeg of laat loop j© toch tegen de lamp en dan kost het je jaren van je leven'. Meer filosofische bespiege lingen over de onvoordeligheid van de misdaad veroorloofde de smid zich echter niet. Hij greep de kleine As- mar onder de arm en bracht deze naar diens slaapvertrek, waar hij hem zonder omwegen in bed smeet. En juist op dat moment viel het cog op Asmar's wekkertje. 'Wel verdraaid!' grinnikte de smid, die een grand! idee kreeg. 'Wel verdraaid! Hj spóókuur! Hahaha! Ik zet alle klokkd0 hier in huis op twaalf uur stil. Ik het hele huis door en ik sla geen klqT over! 'Vol ijver kweet de smid ziip van cjeze nieuwe taak. Nauwgezet 11? hij door alle vertrekken van het si?*, heen en waar hij maar een klo_ vond, zette hij hem stil op twaalf uit11 Dat was nog niet eens zo'n gemakkj lijk werkje, want grootvaders kld' bijvoorbeeld, waar hij mee bezig wr: liet zich maar moeilijk stilzetten. JM dere keer kwam de hardnekkige slif ger opnieuw in beweging, doch eind" lijk gelukte het en toen trad ee1 waarlijk doodse stilte in R Het leven in Vellore bestond echter niet alleen uit werken. Met dezelfde intensiteit waarmee het merendeel van de stafleden tien of twaalf uur per dag aan de arbeid waren, beleef den zij hun schaarse vrij tijd. De ver jaardag van dokter Ida was er slechts één vtfn de tenminste 3 verjaardagen die Paul in die decembermaand bij woonde. Ook ontving hij een uitnodi ging voor een uitgebreide partij om streeks Kerstmis, compleet mot een banket en vee) Britse formaliteit. En vrijwel dagelijks was er gelegenheid voor een pittige partij tennis. A| woonde Paul bij de Carmans in hun ruime, onregelmatig gebouwde bunga low in Viruthampet. een drietal kilo meters van hot ziekenhuis, en tien van het college, weldra werd hij opge nomen in de eollegiaiteit en de war me kameraadschap die alle stafleden verbond. Met Jongensachtig enthousiasme schreef hij aan Margaret: 'Nog nooit heb ik zo prettig gewerkt, met zulke plezierige mensen, zo buitengewoon toegewijd en zo vriendschappelijk'. Zijn beschrijvingen waren alle in su perlatieven. Zo had hij het ook heel goed naar zijn zin op het college, gelegen in een prachtig dal, even buiten de stad. De gebouwen waren van steen; ze waren neergezet In een café rondom een verlaagd aangelegde tuin met een lelievijver in het mid den, Zijn groep van zeven vljfdejaars- studenten was héél Intelligent en wekte zijn gróte enthousiasme. En voor wat betreft het werk in het ziekenhuis: het was een genoegen op zichzelf te weten dat men je zo vrése lijk nodig had! Twee jaren zouden veel te kort zijn voor een taak als deze. Margaret deed dus maar het Dorothy Clarke Wilson Vertalm» H. A. Schreuder Uitgave: Boekencentrum BV beste zo gauw zij kon over to komen. Met instemming en opluchting las Margaret dit. Maar zo niet haar ou ders. 'Wat wil die jongen eigenlijk?' brieste dokter Berry. Hij wil geloof ik dat wij aannemen dat India een of ander utopia is. terwijl elke krant die we in handen krijgen ons toeroept dat het niets anders is dan één groot bloed bad? Kijk hier: Wanordelijkheden in de hele Punjab de laatste botsing tussen Hindoes en Moslims mondde uit in een koelbloedige afslachting van driehonderd mannon, vrouwen en kinderen'. Zezorgd, steeds ontvankelijk voor de genen van wie zij hield, heflas Marga ret Pauls brieven. 'Hij spreekt met geen woord over onlusten.- Ik vraag me af hoe dat kan'. Haar vader snoof verachtelijk. Hij wil dat je komt, dét is de reden.' 'O. maar zó is Paul niet!' Margaret sprong voor hem in de bres. 'U denkt toch niet dat hij willens en wetens zijn vrouw en kinderen in gevaar brengt'! 'Laat hem dit dan maar eens verkla ren. En dokter Berry wierp haar een tiental kranten toe, waarvan de kop pen niets te raden overlieten. Vraag hem dan maar eens wat hij voorheeft met voor tc stéllen dat een vrouw en twee kleine kinderen daarheen gaan'. En plichtsgetrouw haalde Margaret in haar antwoord aan Paul de kranten aan en vroeg hem een verklaring daarvan, terwijl zij tegelijkertijd, als Pauls vrouw, haar vertrek voorbereid de. In India ging Paul onverdroten voort met in enthousiaste bewoordingen naar huis te schrijven, waarbij hij opgewekt voorbijging aan Margarets vragen en citaten. Want hoewel do geboorteweeën van de nieuwe natie ieder die het land een goed hart toedroeg tragisch moesten voorkomen, schenen ze 1 etrekkelijk onbeduidend met betrekking tot het eigen, persoon lijk leven. Die onlusten, vijftienhon derd kilometer noordelijker, leken even ver van Vellore als van Enge land verwijderd te zijn meer nog. aangezien de Indiase pers, er nauwlet- 1 -y I K [Vi AT7-W w 1 - 0»'0B- //7S? TV-vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 1905 Eskimo's vd Inglefleld Fjord NOS 2000 Journaal VARA 20.20 Zomaar eep zomer- avond i< 21.25 Landleven 22.15 Achter het Nieuws NOS 2245 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal KRO 1905 Vqetbalkwis 1930 Melchiors NOS 20.00 Journaal KRO 'Teken des kfuises 22,15 Goija NOS 2305 Jourilaal belgie nederlands 18.55 Fabeltjeskr. 19.00 Korte film. 10.10 Vrije Woord. 10.40 Med. l9,45!Journaal. 20.15 Tijl Uilenspiegel (1>, 21.45 Men® in wording;. 22.35 Journaal. Speciaal Radlo-vandaag De KRO vertoont 'Het teken des krulses' de spectaculaire historlsch-reli- gieuze film van Cecil B. de Mille uit 1932. Charles Laughton speelde daarin» do rol van keizer Nero. Ned. 2/20.21 Na een aflevering van 'Landleven', een Granadaproductie die opvalt door sterke karakterrollen, volgt Achter liet Nieuws. In de actualiteitenrubriek van de VAra krijgt Cyprus de meeste aandacht. Ned. 1/22.15 Uit Berlijn komt een opvoering van eon meer dan 2300 jaar oud blijspel. Dat is T)c vogels' van de Athcense dichter Aristophanes. Dnltsl. 1/21.00 In Dinsdagavond theater van de KRO is Paul Kohls hoorspel 'De Go lem' te volgen. Het is gebaseerd op het gelijknamige boek van Gustav Meyerink over Kabbelisten (joodse mystici) die een lemen beeld tot leven zouden kunnen wekken. Hlfr. 2/21.00 Radioluisteraars komen zelf hun vacantieherinnerlngen vertellen in de Avro-rubrlek 'Wat je ver haalt'. Hilv. 1/20.05 In de fiimserie 'Museum zonder muren' wordt de Spaanse kunstenaar Francisco Goya getoond als schilder van mensen en monsters. Ned., 2/22.15 HILVERSUM 1 AVRO: 7.00 Nwg. 7.11 Ochtendgymp. I (S) Dag met een gastje, (8.00 Nws, Radiojournaal.) 8.50 Her" "J (S) Romant. conc. (XI). (S) V.d. kleuters. 10.10 (S-M) Arbeidsvitaf nen. (11.00 Nws. 11.03-H.O5 Radiojournaal 11.30 (S) Rondom Twaalf, rnet 11.55 BeiU ber. Overheldsvoorl.12.30 Ujtz. v,d. lanr AVRO; 12.40 (S) Improvisaties over kini?1 liedjes. 13.00 Nws. 13.11 Rad!"'1 (S) Hedend. fcamenpuz. EO: bord. 18.10 (S) Voor kleuter en klnde. l?c (S) Jeugdtper. AVRO; 17.00 (S) Mobiel, lju, Med. r'. AVRO: 18.00' NW8.\ 18.11 RadioJournfUL 18.21 (S) Licht ork. met zangsollst. lfo Tqu» a tol. 19.05 (S) Y'AU come. 19.30, Dqchter Muriel. 20.00 Bwlapel. 20.03 (S) ff Je ver haalt. 21.00 (8) Neem nou.., 2>lg (S) Met muz. op stap. 21.45 (S) Herett 338. 22,10 (S) Planomuz. 22.30 Nws. 2f„. Radiojournaal. 22.50 (S) Lichte gramme] 23.10 (S) Andy Williams in hdt Conc.gJO 23.55-24.00 Nws. ,r{ HILVERSUM II KRO; 7.00 Nws, 7.02 Levende woord. (S) Badtaerie. (7.30 Nws; 7.41-7.50 Ecif5 8.24 Overweg, 8.30 Nws. 8.36 Gymn. E" huisvr- 8.45 V.d. kinderen. 9.00 Moeders is wei ln vakantiesfeer. 10.00 Wereld om heen, 10.20 .(S) Aubade. 10.30 Nws. IIP Gebakjes en een Beter leven. 11.30 Bejahi denprogr. 11,55 Med. 12.00 (SI Van twi tot twee met 12.22 WH v.h. land; 12.26 Mi 12,30 Nws; 12,41 Echo en 13.00 Ra maar14.00 V.d. kinderen, 14.30 b' Holiday Interlokaal, met 15.30 Nws. 1 Overheidsvoorl.; Freek van Wel spreekt op tijdschrift 'De Stoep'. 17.10 V.d, kleutf 17,30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) KRO-muz. uit eigen pn[ 18,30 Nws. 18,41 Echo. 18.50 (S) Lit1 gramm.muz. 19.00 (S) Zin ln muz. NOS: i|« Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Jour naal. 16.20 Muz.show. 17.05 Zweedse kinder serie. 17.30 Kinderprogr. 17.55-18,00 Jour naal. (Ree. progr.; NDR; 18.00 Boottocht. 18.30 Akt. 18.45 Sandmann. 18.55 Nordschau-maga- rie. 18.40 Akt. 19.20 TV-serlQ. 19.45 Dok. progrj 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Chansons en sketches. 21.00 Vogel. 22.30 Journaal, komm. en weerber. DUITSLAND II 16,30 Progr. voor ouder# kijkers. 17,00 Journaal. 17.10 TV-serle. j7.35 Akt. en 18.25 Arpad. 19.00 Journaal. 19.30 Auch grosse Schelne können falsch sein. Aansl.i Filmtips en -kritiek. 21.00 Journaal. 21.15 inf. en meningen. 22,00 Beshin-wiese. 22.30 Journaal. DUITSLAND 111 WDR 18,30 Sesamstrasse. 19.00 Sandmann. 19.05 Amusem.progr. voor Griekse gastarb. 19.15 Weekalmanak. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Komm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Rep, 3100 Anpassung. 21,49 Journaal, 22.05-22.35 Portret van een surrealist, schil deres. Overweg. 29.15 (S) Radio Kamerprk. solisten; klass. en mod. muz. 21.00 Gol 22.25 (S) Pianorecital: mod. muz. 23.00 StiT Dlnsdagavondkrant over boeken, 28.05 A Concergeb. Planokwartet: klass. muz. 2 (S) Sopraan en plano: mod. muz. 23,85-3 31 Nws. HILVERSUM, «I VARA: 7.02 Drie op Je boterham. 0.03 Pep op drie, U.03 Aad Bos. 12.03 (S) I 'f tussen de middag; Opvall. vrol, ge te visite. 13.03 (S) Drie tussen de nrJ (verv.). 14,03 Pop-Kontakt I. 15.03 Kontakt II: Driedraai. 16,03 (S) JU*. NOS: 18.02 Joost mag niet eten, VARA; Drie loopt achter; Pupreconstr. &n <S) Nashville. 21.02 (S) Jazz en Blues- (S) (P)opdonder. 22.35 Med. 23.02 (S) ton op middernacht. 0.02 (S) In de kli .uren. 2.02 (S) Kees van Maasdam. Willem van Beusekom, 4.02 Alfred Laga 5.02-7,00 Hans Hamburger en Wim Bloer daal. tend zorg voor dragend de emoties niet nog verder aan te wakkeren, er veel ingetogener over schreef dan de Engelse. Bovendien was Paul met zijn uitputtende dagtaak aan onder wijs en praktisch werk, een ongere geld en fragmentarisch krantelezer. De chirurgie-opleiding liep uitste kend. En de zeven meisjes, de voor hoede van de candidaten die het nieu we M.B.B.S.-diploma wilden behalen, vonden hem een uitzonderlijk goede en inspirerende docent. Niet alleen maakte zijn gevoel voor humor, zijn levendigheid en inlevingsvermogen het theoretisch werk plezierig, maar ook legde hij de dingen zo eenvoudig en beeldend uit, dat zij ze nooit meer vergaten. 'Wat is er met mij aan de hand?' vroeg hij bijvoorbeeld, terwijl hij het leslokaal waggelend als een eend bin nenkwam. 'Heupontwrichting?suggereerde ie mand. 'Prima!' Zij koesterden geen angst voor hem. Zijn relatie tot hen was als die van dokter Ida tot haar eerste groep van veertien meisjes, destijds in 1918, en had iets van dio van een goeroe tot zijn volgelingen. Zij gingen samen picknicken, beklommen de Kailas, de berg in de nabijheid van het college, en gingen gezamenlijk naar de kanti ne om koffie te drinken. Er was van hun kant geen sprake van ontzag" in de gebruikelijke betekenis. 'Hoe gaat het er mee?' begroetten zij hem met spottende bezorgdheid. 'Sleoht', was dan zijn antwoord, en hij somde alle mogelijke symptomen op, aan de hand waarvan zij geacht wer den een diagnose te stellen. (Wurdt vervolgdJ In elk vakje een letter plaatsen, die tezamen woorden vormen. Tot en met de zesde rij bestaat elk woord uit dezelfde letters als het voorafgaande woord plus een letter. Na de zesde rij bestaat elk woord uit dezelfde letters als het voorafgaande woord minus een letter. I. lidwoord, 2. lied, 3. manier van klederdracht, 4. vermoeid, 5. armoede (barg.), 6. bezinksel, 7. familielid, 8. gesel, 9. toespraak, 10. buitenhaven, II. voorvoegsel. 01 w l'°l 1,1 Oplossing van gisteren: Hor. 1. baron, 5. dam, 8. Ares,. 9. node, 10. leg, 11. peper, 12. netel, 13. re, 16. ar, 18. bever, 20. repel, 22. eed, 24. edel, 25. ende, 26. tel, 27. keten. Vert. 1. bal, 2. aren, 3. regel, 4. os, 5. dop, 6. ader, 7. merel, 9. nel, 11. pekel, 14. baret, 15. meent, 17. rede, 18. bel, 19. rede, 21. pel, 23. den, 25. Ee. .'Laten wo dit een beetje eerlijk spelen, Simpkins, bij kruis geen opsl^ en bij munt krijg Je ontslag HELMOND In het kader van de zomeractivlteiten van de Europese fe deratie van jongerenkoren organiseert de Nederlandse Federatie voor de tweede maal in ons land een interna tionale koorweek. In 1972 werd een dergelijke manifestatie voor het eerst in Breda gehouden. Dit jaar is de gemeente Helmond voor de periode van 21 juli tot en met 28 juli tot arbeidsterrein gekozen. Voor deelneming aan dit studiepro- ■or m ject hebben zich 76 jeugdige koor gers uit Nederland, België, Zwit£ land en Duitsland aangemeld, koorweek staat in het teken van teverdi. Onder leiding van de Zwil se dirigent Klaus Knall worden de Johannes-vespers en enkele drigalen ingestudeerd. Het opent slotconcert, waaraan solisten en strumentalisten uit binnen- en bui land meewerken, wordt gegeven zaterdagavond 27 juli in de C Lieve Vrouwenkerk te Helmond. rek

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4