Eddy Merckx winnaar; wielersport verliezer Karstens en Vianen tevreden 'dertigers' Vierde etappezege aan Sercu ontnomen Vijf van de zes halen Parijs Tour van sportief circus tot commercieel gebeuren TROCTVK.WARTET MAjAMDAJG 22 JULI 1974 SPORT W/ PARIJS (Van een speciale ANP-verslaggever) - Meer dan 100 van de 130 renners, die in Brest vertrokken, hebben de eindstreep van de Tour. na ruim 4100 kilometer, te Parijs gehaald. Metir dan honderd ren ners in Parijs is een unicum in de Tourgeschiedenis. Een aantal dat met drie cijfers wordt ge schreven, werd alleen bereikt in 19"0. In dat jaar voltooiden pre cies 100 van de 150 de wed strijd. Absoluut gemeten was het aantal uitvallers kleiner in 1934, namelijk 21. Veertig jaar geleden werd het vertreksein slechts gegeven aan zestig man. Het kleine aantal uitvallers is voor Jan Janssen, de winnaar van 1968 het bewijs dat er on voldoende strijd is gelevérd. Janssen: 'Ik wil niet tornen aan de macht van Merckx. Dat had in de wedstrijd moeten ge beuren. Zoals er nu is gekoerst zijn de renners bezig hun eigen vak te vernietigen. Pas nadat de beslissing voor alle klassemen ten was gevallen, is er gekoerst. In en na de Pyreneeen kwamen de ritten van Danguillaume en Campaner. Ik ben geen verbit terde oude man die het vroeger allemaal zo veel beter vond. Tien jaar geleden echtér werd er wel gekoerst. Men durfde op avontuur te gaan. Het risico van een dag terugslag na een geleverde prestatie werd geno men. Deze generatie wielren ners werkt er alleen maar voor in Parijs te komen. Twaalf ploegen hebben berust in de heerschappij van Merckx en zijn ploeg. Wanneer er een in de aanval gaat is het voor Molteni niet moeilijk de zaak te bijven controleren, maar wan néér eder wat zou ondernemen, wordt het ook voor Merckx moeilijk. Er zijn drie punten die ik niet begrijp, namelijk. Waarom is Merckx niet aangevallen voor hij de gele trui had, of toen hij hem niet had. Te veel renners hebben zich neergelegd bij de macht van Merckx. Wat is nog de waarde van het bergklasse- ment wanneer cols van de vier de categorie zo zwaar blijven tellen. Pesarrodona mag dan een betrekkelijk goede sprinter zijn, hij is toch niet de man die het bergklassement van de Ron de moet winnen. Wanneer de punten voor het bergklassemént zo gemakkelijk op cols van de vierde categorie kunnen worden verdiend zeg ik. 'Dat bergklas sement stelt niets voor.' Zo is het ook met de bergritten zelf geweest. Ik kan mij herinneren dat wij in de Ronde van 1965 in Briangon ruim twintig man kwijtraakten. Die werden zon der pardon buiten de koers ge zet. Het aantal eliminaties dit jaar was vrijwel te verwaarlo zen. Het kwam niet omdat de renners zo veel beter zijn ge worden, maar omdat iedereen dé strijd heeft willen ontlopen, waardoor de verschillen klein bleven'. PARIJS Vier Ronden van Frankrijk heeft Eddy Merckx gewon nen omdat hij de beste was. De vijfde, die van 1974, kon hij winnen omdat er geen betere was. Meer echter nog omdat niemand serieus heeft willen proberen strijd aan te gaan met de man die deze Ronde niet kon verliezen. Raymond Poulidor, de 38-jarige, die dit keer nog eens als hoofd persoon in zijn ploeg optrad omdat kroonprins Joop Zoetemelk af wezig was, heeft het als enige echt geprobeerd. Hij ervoer op de Galibier dat Merckx dit jaar geen uitschieters nodig had om net als Anquetil die in de Toer een vergelijkbare recordlijst opbouwde op zijn gemiddelde de onaantastbare heerser te blijven. Het spel is niet gespeeld zoals het moest De man in de hoofdrol kon niet schitteren omdat niemand hem tegenspel van enige importantie heeft gegeven. In Parijs, op de piste muni cipale van Vincennes, heeft Merckx weer het gebruikelijke applaus gekre gen dat de Fransen de winnaar geven en ook het te verwachten gefluit omdat hij toevallig geen Fransman is. Merckx is de winnaar, de wieler sport de verliezer van de Ronde van Frankrijk, die nog nadrukkelijker van een sportief circus tot een commercieel gebeuren is geworden. De onaantast bare Belg heeft in het slotweekeinde laten zien dat de knikkende knieën van zijn tegenstanders begrijpelijk zijn, wanneer hij werkelijk zijn macht toont De kracht van de enkeling heeft de Ronde kunnen bepalen omdat de 120 anderen d:e ruim drie weken geleden het eerste startschot in Brest aanhoor den geen front tegen de heerser heb ben willen maken, of hem zelfs hand en spandiensten hebben aangeboden. Die passiviteit, gevoegd bij een zekere mate van collaboratie (de ploegen van Brooklijn en Kas), het absolute aan vaarden van het leiderschap werden pas vergeten nadat alle prijzen waren verdeeld). Het verlangen Parijs te bereiken heeft overheerst in de karavaan, die gespeend was van Iedere lust tot avontuur. De renners die slechts in de vlakke ritten enig succes konden •hebben, gingen in rustig tempo naar de bergen om daar tenminste enige reserve over te hebben, het gevolg was dat ook Merckx en de zijnen ongebroken, om niet te zeggen onaan getast aan de voet van de Alpen arriveerden. Voor het Oostfranse bergmassief had Merckx de gele trui al heroverd, die hij sinds Brest enkele dagen had uitgeleend aan Bruijere, Karstens en Sercu. De voorsprong is van dat mo ment alleen maar groter gewor den. Hij heeft zich geïrriteerd getoond nadat Jaques Goddet in zijn hoofdar tikel in L'equipe had geschreven over het catenaccio dat Merckx en zijn ploegmakkers speelden. Merckx' reac tie was een aanval. Hij deed het nog eens op de voorlaatste dag van de Tour, voortgedreven door zijn eer zucht die niet kon verdragen dat hem Eddy Merckx rijdt zijn ereronde na zijn vijfde Tour-zege. een deel van de verwijten over te weinig strijd in deze Ronde in de schoenen werd geschoven. Zaterdag op iets meer dan tien kilometer van Orleans zocht Merckx het offensief zoals alleen hij het kan. Zaterdagmiddag, gehaast, omdat hij het parkoers voor de tijdrit nog wilde verkennen, vertelde hij: "Er gebeurde weinig, toen heb ik gereageerd op een paar aanvalletjes. Ik heb willen bewij zen dat wie in deze Tour wat wil betekenen in staat moet zijn mij terug te halen. Mijn ploeg en ik hebben de koers niet stilgelegd. Dat is toch zaterdag gebleken. Met grote verwondering heb ik gezien dat de mensen die kritiek op onze manier van rijden hebben, niet bereid zijn - of misschien niet in staat zijn - mij terug te halen." Het gelijk is altijd aan de zijde van de winnaar. Zeker wanneer die min al vijf keer de sterkste in de Ronde is geweest "Wat moet ik dan nog meer doen?", vroeg Merckx zich af. Op die laatste zaterdag reed hij alleen, tien kilometer lang tegen zestig aan het uur. Het was een demonstratie van macht, die ieder voortdurend had ge vreesd. De nederlaag van het wielrennen tussen Brest en Parijs ligt ook in de verzakelijking van de sport. Geen ploeg durft het zich te veroorloven in blinde aanvallen grote risicos te ne men omdat daardoor mogelijk de ren ner zich vernietigt voor de laatste eindstreep. De 'commerce' heeft ook zijn greep op de organisatie. Levitan zoekt overal het geld dat zijn evene ment in stand moet houden. Hij vindt het zelfs niet beneden zijn waardig heid als tourdirecteur om in tv-ge- sprekken voor de camera te verschij nen met een jack dat duidelijk recla me voert. Er is meer. De karavaan heeft enorme reizen gemaakt om in de volgende etappeplaats te komen. Aan het verlangen geld te beuren van start- of finishplaatsen zijn de belan gen van de renners volledig onderge schikt gemaakt Dit gegeven dat ook de deelnemers aan de Ronde niet ontgaat stimuleert niet tot het leve ren van grote prestaties. Op het sportieve vlak is het succes bijna volledig voor de ouderen ge weest Nauwelijke een enkele jonge renner heeft zich aangediend. Michel Pollentier is de enige die zich heeft binnengedrongen in de groep van ar- rive's. Vorig jaar bij zijn debuut als professional, werd Michel Pollentier 34e op ruim anderhalf uur. Dit keer bedroeg zijn afstand tot de winnaar iets meer dan een kwartier en eindig de hij bij de eerste tien. Een dergelijke prestatie heeft bij lange na niet binnen het bereik van de Frisol-ploeg gelegen. Fedor den Hertog, de kopman, heeft zijn reputa tie bij de profs nog niet kunnen vestigen. De Nederlandse sprinters hebben hun werk gedaan en de rit- overwinnine van Poppe is geen uit schieter geweest De renners van Lie- bregts hebben echter voor alles gere den om Pari is te halen en het verloop van de Ronde heeft er mede toe bijgedragen dat zes man zo ver zijn gekomen. Het aantal zou zeker niet groter zijn geweest als Priem en Hui zebosch niet door valpartijen en de daaruit voortvloeiende blessures had den mo°ten opgeven. Van de andere Nederlanders heeft Karstens (32) de gele trui gedragen na zich vooral in het beem van de Ronde met zijn volle ambitie te heb ben ineeze* voor dat doel. Gerard Vianen heeft zich eindelijk een naar keer durven verheffen uit zijn figu rantenrol waarin hij zich ten onrech te zo comfortabel voelt. Zijn eerste ritzege in de Ronde van Frankrijk in Nantes bewees het net zo nadrukke lijk als zijn geweldige tijdrit in Bor deaux. Van de jonge Nederlandse renners bij Gan-Mereier is het karakter van Knetemann belangrijker gebleken dat de kwaliteiten van Bal. Knetemann zou in deze Ronde, indien hij niet verplicht was geweest tot het uitoefe nen van een knechtenrol en wanneer hij in de bergen niet door lekke Patrick Sercu gaat als winnaar van de laatste etappe over de finish maar omdat hij enkele meters der zijn landgenoot Staf van Roosbroeck bijna van de baan had gereden, werd hij later teruggezet nf' de derde plaats. PARIJS In Parijs hebben zon dagmiddag zeven Nederlanders met enige voldoening, met een zekere opluchting en ook met het gevoel dat het allemaal is mee gevallen teruggekeken op de Ronde van Frankrijk. De tevredenheid was het grootst bij Karstens en Vianen, de 'der tigers' uit het zevental dat de Ronde voltooide. Karstens meer omdat hij een goede Ronde had gereden dan omdat hij de gele trui heeft gedragen. Vianen in de eerste plaats omdat deze Tour hem voor het eerst een ritzege heeft gebracht. Dit zeiden de renners die de Ronde uitreden: Gerard Vianen: "Net als de vorige keren, ben ik blij dat ik er ben. Voor mij is het de mooiste Ronde geweest, door die rit naar Nantes, maar ook de gemakkelijkste. In vorige jaren was de koers veel zwaarder. Ik geloof dat het voor ons ook moeilijker zou zijn geweest als Joop Zoetemelk had gere den. Dan zou ik mijn rit niet hebben gewonnen, maar dan zou ik vrijwel zeker de voldoening hebben gehad van Joops Ronde-overwinning". Gerben Karstens: "Het is mijn bes te Tour geweest. In de eerste week heb ik op mijn wil gereden, daarna is het steeds beter gegaan. Op mijn karakter ben ik er door gekomen Ik heb veel gedaan, in het begin sprintte ik aldoor mee met de points chauds omdat er seconden te verdienen wa ren voor de gele trui. Later ben ik ermee doorgegaan omdat de tweede plaats in dat klassement geld ople ver!. Aan deze Ronde, de eerste waar banden ongeveer een kwartier had vcioren. Uicht in de buurt of mis schien boven Den Hertog zijn geëin digd. Ondergewaardeerd in het klasse ment is ook Henk Prinsen, die in zijn eerste grote Ronde een goed leerline is gebleken. Hij heeft ontdekt dat zijn mogelijkheden verder reiken dan hij zelf veronderstelde. Dat hij, en velen met hem, het tot Parijs hebben ge bracht, komt doordat vooral Spaanse professionals met meer ervaring en meer reputatie zich zo gemakkelijk hebben geschikt in de macht van Merckx, de enige die ook aan deze Ronde weer heeft gewonnen.- in ik bij een massasprint ben gevail- len, heb ik goede» aanbiedingen voor volgend jaar overgehouden, maar als Bic doorgaat blijf ik daar volgend seizoen. Miijn contract loopt nog. Ik heb tegen Maurice de Muer gezegd, zo eerlijk ben ik wel, dat Bic er, wat mij betreft, best mee zou mogen stop pen". Gerrie Knetemann: "In die twee tijdritten heb ik gezien dat ik nog niet sterk genoeg ben. De kortste kon ik op mijn snelheid rijden, voor de tweede had ik gewoon nog niet. vol doende kracht. De Ronde is mij meer mee- dan tegengevallen. Ik had wel gedacht bij de eerste 25 te kunnen eindigen, maar dat bleek onmogelijk omdat je als nieuweling in een grote ploeg natuurlijk niet je eigen koers kimt maken, je wordt gereden". Fedor den Hertog, die zich als veer tiende in de laatste tijdrit enigszins revancheerde: "Deze Ronde is een goede training voor mijzelf geweest. Ik zal moeten leren mij nog meer aan te passen en ik zal graag naar de Tour terugkomen omdat de praktijk de beste leermeester is. De Ronde is mij bevallen, ik ben goed verzorgd, ik heb geleerd, maar ik fiets nog altijd niet alleen maar om te winnen. Waar schijnlijk zou ik het toch beter heb ben gedaan als ik niet voortdurend last van mijn voeten had gehad". Piet van Katwijk: "Ik voel natuur lijk dat ik een Tour in mijn benen heb, maar ook dat ik door deze drie weken aan kracht heb gewonnen. Als ik mij heb hersteld zal ik een sterke re renner zijn. Met meer vedetten was de Ronde voor mij waarschijnlijk veel zwaarder geweest. Ik had niet gedacht het te zullen halen, ik had van mijzelf niet verwacht nu al een Tour de France te kunnen voltooi en". Henk Prinsen: "Ik ben begonnen met alleen maar te willen zien hoe ver ik kon komen. Ik had er geen idee van* wat de Tour.was, ik had nog nooit een grote wedstrijd gereden. In deze Ronde ben ik beter geworden. In het begin van de bergritten heb ik de angst gehad te veel te geven, in elkaar te storten. Die angst is geleide lijk verdwenen. Als er een volgende Tour voor mij is, zal ik anders rijden. Ik zou er volgend jaar graag weer bij zijn". De Australiër Don Allan is waar schijnlijk de hardste werker uit de Frisol-ploeg geweest. "Het geeft mij ook voldoening als ik wat voor ande ren kan doen. Het is een geweldige ervaring geweest. Ik was bang voor de bergen, maar ik hoop volgend jaar terug te komen. Met de besten zal ik gaan, maar wat bijvoorbeeld Ho p£ kan in de bergen, moet ik ook kLjr nen leren." De tevredenheid heerste ook Icht Frisol-ploegleider Piet LiebrdL: "Wij zijn met een man meer' Parijs aangekomen dan ik had iwa: wacht. In de eerste week hebben a i sprinters de anderen handen vol vf gegeven. Wij hebben een rit ge^l nen en er zijn meer ervaren plo< die dat niet hebben bereikt. Ik zal pbeg versterken om volgend jaar^ rug te kunnen komen: Er moet i ervaring ingebracht worden. Daal hebben wij contacten gelegd Teirlinck. van Neste en van In| daarom hoop ik ook dat wij j overeenstemming komen met Hei Kuiper. De Ronde zelf is mij als wedstLÏÏ tegengevallen. Ik had meer strijd f?™ wacht, met Zoetemelk zou de Rod® veel interessanter zijn geweest. Fcf den Hertog is enigszins onder verwachtingen gebleven als hij nf ®e van het karakter van zijn broer zou hij geweldig zijn. Ik ben. er J j~ van overtuigd dat Fedor meer r gedaan wanneer wij Ce es Priem in pUl Ronde hadden gehouden." mv Ploegleider Liebregts over zijn iaa dere renners: "Wam Prinsen h< as: goed werk gedaan, inzet getoo e ïlenk Prinsen is een belofte voor sen toekomst. Piet van Katwijk zal zich nie de toekomst iets minder indiiySdui t p tisch moeten gedragen, hij dient ik t wat meer aan te passen aan de pl< Ier Van Lorenzo Alaimo had ik niet u wacht dat hij in Parijs zou kom d; Don Allan is de geweldigste man bi de ploeg. Niets is hem te veel, k heeft zeker 400 bidons water en ze de: regenjassen voor anderen geha eei Don wil ik voor geen goud km r j Albert Huizebosch heeft de goi v« mentaliteit getoond. Cees Priem 11 in deze Ronde iets kunnen bereiltev en zou een stimulans voor ande lit zijn geweest. Henk Poppe heeft a va dagen goed gereden, hij moet ïem harder worden. Wil de Vlam is r te sterk genoeg voor dit werk, hij m m zich toeleggen op criteria en kern a(j koeren." or Had Piet Liebregts achteraf schien liever andere renners meegt ur men? Het antwoord is duideli ezc "Nee. Als je een keuze maakt moet g later niet zeggen had ik maar dat m dat gedaan. Ik zeg alleen dat jammer is dat Leo Duijndam niet w inzet heeft van Sercu of Karstens, J heeft namelijk dezelfde snelheid in Raymond Poulidor via sterke tijdrit naar tweede plaats in klassement natuurlijk nooit mee omhoog kunnen meevragen sprint. Voor de Ronde van Franki ,0' had hij weinig interesse en ik gel< dat je zo'n renner dan niet mf 1 ïe° PARIJS Patrick Sercu heeft zondag de Ronde van Frankrijk afgesloten met een sprintover winning op de baan van Vincen nes. De overwinning werd hem echter letterlijk en figuurlijk fel betwist door Staf v. Roosbroeck, die op het laatste rechte eind van de baan door Sercu in het gras werd gedrukt. Parijs (Van een speciale ANP-ver- slaggever) - Patrick Sercu heeft zon dag de Ronde van Frankrijk afgeslo ten met een sprintoverwinning op de baan van Vincennes. De overwinning werd hem echter letterlijk en figuur lijk fel betwist door Staf van Roos broeck, die op het laatste rechte eind van de baan door Sercu in het gras werd gedrukt Sercu wenste die overwinning ei genlijk nauwelijks. Hij wilde de eer laten aan Eddy Merckx. die echter op het laatste eind wel de macht had om over Sercu heen te gaan. maar zonder twijfel zou zijn verslagen door de onderdoor schietende van Roosbroeck. Dat heeft Sercu voorkomen. Onregle mentair volgens de jury. Sercu werd naar de derde plaats teruggezet en Merckx kreeg zijn achtste ritoverwin- ning. Het was de laatste daad van samen werking tussen de koppelgenoten Ser cu en Merckx in deze Ronde, die in het slotweekseindc nog net Raymond Poulidor op de tweede plaats van het eindklassement kreeg. Poulidor, derde in de Ronden van '62, '66, '69 en '72 was tweede in 1964 achter Anquetil en in 1965 achter Girqondi. Poulidor veroverde zijn derde tweede plaats dankzij de tijdrit waarin hij meer dan twee en een kwart minuut wen op Lopez Carril en daardoor de Span jaard met een seconde passeerde. De tijdrit overigens werd de eerste echte nederlaag voor de ongenaakbare Eddy Merckx, die terecht de strijdlustigste renner van deze Ronde van Frankrijk werd, in deze Ronde. Michel Pollen tier die hem in Bordeaux had be dreigd. versloeg hem in Orleans met tien seconden, mede geholpen door een wat gunstiger indeling in de race. Merckx immers moest, vier minuten gestart na Lopez Carril, voortdurend in het blinde rijden, Pollentier had al snel Santy als^ richtpnt, die twee minuten voor hem aan de krachtme ting over bijna 38 kilometer was be gonnen. In de rit van zondag, van Orleans naar Parijs, heeft Poulidor zijn plaats zeker gesteld door als tweede te eindi gen in de tweede premiesprint. Het leverde hem vier seconden winst op en hij vergreotte daardoor zijn mini male voorsprong van een seconde op Lope2 Carril tot een handvol. Gehol pen door al zijn ploeggenoten kon Poulidor de seconden Veroveren waar een ijverige Lopez Carril tevergeefs voor had gevochten. De Spaanse kam pioen. die door zijn. passieve wijze van rijden in de bergen zijn kansen voorbij had laten gaan, probeerde door aanvallend te rijden in de slotrit de fout te herstellen. Hij slaagde niet omdat de ploeg van Gan veel te machtig was, zeker in de premie- sprints, waarin Mcurioux, Hoban, Via nen en Knetemann een ondoordring baar scherm vormden voor de te laat actief geworden Spanjaard. De zege van Merckx in Parijs bete kende een evenaring van zijn record van 1970, toen hij acht ritzeges be haalde. Uitslag eerste gedeelte van de 2le etappe: 1. Merckx (Bel-Albanl) 2.19.05 (met tijdver- goeding 2.18.45), 2. Sercu (Bel-Cnb.rtri) 2.20.30 (met tïjdvergoeding 2.20.1a). 3. Ho- ban (GB -Caput) 2.20.30 (met tïjdvergoeding 2.20.20). 4. Esclassan (Fra-Plaud) 2.20.30 (met tïjdvergoeding 2.20.25), 5. De Meijer (Bcl-Schotte) 2.20.30, 6. Baert (Bei-Van Vae- renbergh), 7. Julle (Fra-Stablinski), 8. AUan (Austr-Llebregts). 9. Ovion (Fra-Plaud). 10. Van Sprlngel (Bei-Van Vaerenbergh), Tweede gedeelte21e etappe, tijdrit over 37.5 km: 1. Pollentier (Belg-Schotte) 48 min 23.55 sec. 2. Merckx (Bel-Albani) 48.33.22 3. Manzaneque (Spa-Moreno) 48.50.23 4. Baert (Belg-Van Vaerenbergh) 48.50.89, 5. Poulidor (Fra-Caput) 48.52.80. 6. Agostinho (Port-De Muer) 49.01.88, 7. Bruijere (Belg-Alban!) 49.04.50 8. Danguillaume (Fra-Plaud) 49.25.13, 9. Labourdette (Fra-De Muer) 50.13.24. 10. Martinez (Fra-Stablinski) 50.27.93. Het Eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Merckx (Belg. Alabanl 116.16.58. 2. Poullr- dor (Fra. CaputV op 8.04. 3. Lopez-Caril (spa. Velez) op 8.09. 4 Panlzza (It. Cribio- rlop 10 53. 5. AJa 'Spa. Velez» op 11.24. 6. Agostinho i Port. De Muer) op 14.24, 7. Pollentier (Belg. Schottel op 16.38. 8. ,aril- nez (Fra. Stabllnskli op 18.33, 9. Santlj (Fra. Caput» op 19.55. 10. van Springel (Belg. van Vaerenbergh'.op 24.11. 11. Pinge- on (Fra. I.apeblei op 26.50, 12. Delisle 'Fra. Plaud» op 28.59, IS. Ro Romero (Fra. Lapebie) op 29.35, 14. Danguillaume (Fra, Plaud) op 29.43, 15. Zurano (Spa, Moreno) op 30.20, 16. Perin (Fra. Plaud op 31.57, 17. Lasa (Spa. Velez) op 32.55. 18. Oliva (Spa, Moreno) op 37.11. 19. van Impe (Belg. Stabllsnk!) op 37.29, 20. Labourdette (Fra, De Muer) op 38.02 21. Bruller# (Belg. Albanl) op 41.31, 22. Janssens (Belg. Albani) op 44. 30, 23. Bertogllo (It, Cribiori) op 45.58, 24 .van Neste (Belg. Stablinskl) op 46.50. 25. De Witte (Belg. Schotte) op 48.10, 26. Bellini (It, Crlblorl) op 48.31, 27. Den Hertog (Ned. Liebregts) op 50.58, 28. Catle- au (Fra, De Muer) op 51.11. 29. Pesarrodona (Spa, Velez) op 53.44, 30. Plntens (Belg, van Vaerenbergh) op 56.43. 31. MHlard (Fra, Cadlou) op 57.08. 32. Jullen (Belg. Stablins kl) op 1.00.06 33. Borland (Fra, De Muer) op 1.01.13. 34. Ovlo n (Spa Plaud) od 1.04.16. 35. Llevens (Belg. Albanl) op 1.09.16, 36. Van Schil (Belg.Albanl) op 1.12.37, 37. Hoban (Eng. Caput op 1.13.29. 38. Knete mann (Ned. Caput) op 1.14.25, 39. Campaner (Fra. Labeple) op 1.16.19, 40. De Meijer (helg, Schotte) op 1.17.18. 41. Martos.(Spa. Velez) op 1.18.04. 42.Eubero (Spa. Velez) op 1.18.12. 43. Pecchlelan (It. Crlblorl) op 1.19.15. 44. Porurena (Spa, Vlcz) op 1.19.18. 45. Manzaneque (Spa, Moreno) 1.19.21, 46. De Schoenmaecker (Belg. Albani) op 1.19.36, 47. Blaln (Fra. Lapoble) op 1.22.52, 48. Spruijt (belg, Albanl) op 1.25.17, 49. Melero (Spa, Velez) op 1.25.31, 50. S. Vasseur (Fra, de Muer) op 1.26.31. 51. Bourreau (Fra. Plaud) op 1.26.49. 52. van de Wlele (Belg. Velez) op 1.30.43. 55. Dlerlckx (Belg. Cadl ou) op 1.31.03. 56. Vianen (Ned. Caput) op 1.37.09. 57. Wright (Eng. Stablinskl) op 1.38.11. 58. Mollet (Fra. Plaud) op 1.38.26. 59. Delcrolx (Fra. Albani) op 1.39.07, 60. Ablllera (Spa, Moreno) op 1.39.12, 61. Kar stens (Ned. De Muer) op 1.39.21, 62.Torres (Spa, Moreno) op 1.39.47. 64. Nogues (Fra, Stablinskl) op 1.42.17, 65. Teirlinck (Belg. Stablinskl) op 1.47.05. 66. Genet (Fra. Ca put) op 1.47.56. 67. Huljsmans (Belg, Albanl» op 1.49.00. 68. Wim Prinsen (Ned, Liebregts) op 1.49.11, 69. Sanquer (Fra. Cadlou) op 1.50.29, 70. Lualdl (it, Crlblorl) op 1.51.25, 71. van Clooster (Belg. van Vaerenbergh) op 1.51.43. 72. Sibille (Fra. Plaid) op 1.52.09. 73 Moneijron (Fra, Cadlou op 1.52.25, 74. Rouxel (Fra. Plaud) op 1.53.16, 75. Wesemacl san' (Fra, Plaud) óp 1.56.23. 78. Riotte (Fra. Plaud) op 1.56.52. 79. Mourioux (Fra. Caput) op 1.57.50, 80. Rebillard (Fra. Cadlou) op 1.58.03, 81. A. Vasseur (Fra, De Muer op 2.01.32, 82. Magnl (Fra. Lapebie) op 2.06.03. •83. Mintjens (Belg. Albanl) op 2.06.37, 84. Ducreux (Fra, Lapebie) op 2.08.20, 85. Henk Prlnsep (Ned. Liebregts) op 2.08.22, 86. Botherel (Fra, Stablinskl) op 2.11.38, 87. Guillemot (Fra, Lapebie) op 2.12.12. 88. Mintkiewicz (Fra. Stablinski) op 2.16.05, 89. van Marke (Belg, van Vaerenbergh) op 2.17.28, 90. Sercu (Belg. Cribiori) op 2.19.28, 91. Di Lorenzo (It. Cribiori) op 2.19.46, 92. Baert (Belg, van Vaerenbergh) op 2.23 .39, 93. Croljet (Fra, De Muer) op Z.23.57, 94. LasaCSpa. Velez) op 2.28.19, 95. Coroller (Fra. Cadiou) op 2.35.29. 96. Van de Vijver (Belg. Schotte) op 2.37.40, 97. Clgana (Fra. Lapebie) op 2.41.41, 98. van LooiJ (Belg, Schotte) op 2.43.50. 99. Verplancke (Belg, Schotte) op 2.46.50 100. Parecchinl (It. Cribiori) op 2.51.11. 101. Delepine (Fra, Cadiou) op 2.54.12. 102. van Katwijk (Ned. Liebregts) op 2.57.01, 103. Allan (Aus. Lie bregts) op 3.06.58, 104. Masson (Fra. Lape bie) op 3.24.38. 105. Alaimo (It. Liebregts) op 3.52.40. Het bergklas sement ziet er als volgt uit: 1. Perurena (Spa) 171 punten. 2. Merckx (Belg) 133, 3. Ablllera (Spa) 108, 4. AJa (Spa) 104. 5. Poulidor (Fra) 93. 6. Lopez-Carrll (Spa) 84. Het puntenklassement zie t er als volgt uit: l. Sercu (Belg) 283 punten. 2. Merckx (Belg) 270, 3. Hoban (Eng) 170, 4. Karstens (Ned) 149, 5. Esclassan (Fra) 143. 6. van Sprlngel (Belg) 113, 7. Pollentier (Belg) 107. 8 van Katwijk (Ned) 97. 9 Vianen (Ned) 94, 10. Poulidor (Fra) 94.-. Het elndploegcnklassement ziet er alsvolgt Uit: 1. Velez 350.24.27. 2. Caput 350.39.53. 3. Albani 350.55.50. 4. Stablinski 351.13.29. 5. De Muer 351.14.17, 6. Cribiori 351.17.31. 7. Lapebie 351.25.36. 8. Plaud 351.39.51. 9. Moreno 351.58.14. 10. van Vaerenbergh 352.01.02. 11. Schotte 352.18.07. 12. Cadlou 352.41.15, 13- Liebregts 354.09.20 Nadat hij tijdens de voorlaatste etappe ten val is gekomen, Gerben Karstens de radioverslaggevers te woord.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8