'De 21e juli' chaotische schets van een staatsgreep Pü 1 ien vingers Prins Bernhard verkoopt het kasteel 'Warmelo' Denkbeeldig spel over aanslag op Hitier Paul Brand Chirurg in India Drie jaar voor verkrachting RTV-programma's TROUW /KWARTET ZATERDAG 20 JULI 1974 BCvNEXLAXD/RADIO-TV Tér SMIDJE VERHOLEN door Ton Hydra Vandaag is liet dertig jaar geleden, dat Hitier niet werd geliqideerd toen een bom onder zijn tafel ontplofte en een door lioge officieren onder leiding van graaf von Stauffenberg georganiseerde greep naar de macht mislukte. Vanavond vertoont de VARA daarover een denkbeeldig spel van Claus Hubalek; 'De 21ste juli', dat laat zien wat er had kunnen gebeuren als de aanslag wèl zou zijn ge slaagd. Dat is natuurlijk meteen al het zwak ke punt, want wit hij ook suggereert, het is slechts zijn eigen veronderstel ling waarvoor de schrijver geen enkel bewijs heeft. Bij het kijken naar deze televisiefilm, komt men dan ook meer dan eens op de gedachte, dat het best heel anders had kunnen verlopen. Dat vreet uiter aard aan de geloofwaardigheid van het spel. Daarbij komt, dat Hubalek zich van een tweede fictie heeft be diend: Hij doet voorkomen alsof de Duitsers in 1944 al televisie bezaten en via 'das Grossdeutsches Fernsehen' de verwikkelingen van minuut tot minuut op het scherm konden volgen. Verzwakt De auteur verzwakt daarmee ander maal de aannemelijkheid van zijn spel. Hij behept namelijk de uitzen dingen met alle denkbare kwalen, die horen bij de 'kinderschoenen'. Omroe pers en omroepsters stuntelen, allerlei kerels draven op verkeerde momenten door het beeld en schakelingen mis lukken om de haverklap. Een enkel keertje wil dat wel werken, maar het gaat gauw vervelen als het aan de lopende band gebeurt. Hubalek maakte nog een andere fout: hij liet zich al te zeer leiden door zijn eigen instelling tegenover het recente verleden van zijn geboorteland. Als oud-dramaturg van de toneelschrijver en theaterman Berthold Brecht, en dus ongetwijfeld ook marxistisch den kend, verfoeit hij Hitier hartgrondig. Vanzelfsprekend. Maar onlogisch is het, dat hij in zijn spel geen moment de 'Flihrer' in beeld brengt. Zelfs in ae scenes die spelen ten tijde dat de nazi's toch of al weer de baas waren, is nergens een portret of een borstbeeld te ziein, hoewel Duitsland er toen vol van stond. En op de bekendmaking van Hitiers dood, laat Hubalek geen treurmuziek volgen, of schoon eerder valt aan te nemen dat in die eerste momenten het gejammer niet van de lucht zou zijn gelest. Chaotisch Behalve chaotisch door het veelvuldig geschakel en tekortschietend door al te duidelijk subjectivisme, is de film ook weinig realistisch in de vertolkin gen. Het lijkt wel of de meerderheid van de bezetting grote moeite heeft gehad met die fictieve figuren. Een van de weinige uitzonderingen is Ingeborg Kanstein. Zij verbeeldt de omroepster, die bijna huilend de dood van Hitier niet kan verwerken en onder het oog van de kortstondige machthebbers voor de camera pathe tisch uitroept 'Leve de Führer'. Een veelzeggend detail is dan wel, dat zij later als de nazi-kliek weer heer en Duizendste (feest) Fabeltjeskrant HILVERSUM De NOS zendt vol gende week donderdag de duizendste aflevering uit van 'de Fabeltjeskrant'. De aflevering heeft een feestelijk ka- raktor. Er zullen die dag slingers in het grote dierenbos hangen en me neer De Uil geeft een korte terugblik. De eerste aflevering van 'de fabeltjes krant' werd door de NOS-televisie uit gezonden op 29 september 1968. De laatste volgt op zaterdag 31 augustus, waarna brigadier Dog de kinderserie een maand voortzet. Vanaf 29 september zal de NOS-televi sie een seizoen lang de kleuterserie 'Paulus de Boskabouter' gaan uitzen den, welke serie evenals 'de Fabel tjeskrant' wordt geproduceerd door Chanowski production., in Amster dam. meester is in de studio terugkeert. De mannen van de coupe hadden haar dus niet geliquideerd; dit in tegenstel ling met de ruim 150 'rebellen' die in handen vielen van de Gestapo en de nationaal-socialistische rechters. Graaf Felix von Stauffenberg Helemaal geloofwaardig wordt alleen de humoristische acteur, die zich be zighoudt met het samenstellen van een lexicon van soldatenuitdrukkin gen. Ze spetteren de archiefladen uit als hij' ze meegenietend debiteert. Maar de scene, hoe kostelijk ook. doet afbreuk aan de dramatische werking van het spel als geheel;, ze hoort er eigenlijk niet in thuis. Ridicuul Erger faalt Hubalek wanneer hij in zijn ironiserende benadering van de fictieve gebeurtenissen ook de con centratiekampen betrekt. Ondanks zijn te waarderen afzetten tegen het nazidom, is Hubalek voor mij hier precies gelijk aan- alle andere Duitsers die zich geen voorstelling kunnen vor men van wat er geleden werd in Hitiers folterkamers. Want zijn 'ge vangenen' zijn alleen maar ridicuul, in plaats van deerniswekkend. En dat laatste was een van de weinige zeker heden waarover de in zijn fantasie tekortschietende schrijver kon be schikken. Nederland I 21.30 uur. Programma over dichter Lodeizen HILVERSUM De NOS-radio zendt morgenavond een programma uit rond de in 1950 overleden dichter Hans Lodeizen, die 20 juli vijftig jaar geleden werd geboren. Deze uitzen ding die voortvloeit uit het cultureel verdrag tussen Nederland en België, zal zowel door de NOS als de BRT worden uitgezonden. In het program ma, komen interviews voor met Adri- aan Morrien en Willem A. Wilmink. Vierentwintig jaar geleden overleed in Lausanne de toen 26-jarige Hans Lodeizen. Het verlies, dat onze letter kunde leed, werd toen nauwelijks op gemerkt en beseft. Nu, na een wat luidruchtige en ludieke opmars van de poëzie-vemieuwers, die Lodeizen als hun voorganger erkenden, heeft de literatuurgeschiedenis hem wel als een der meest veel belovende dichters bijgeschreven in de officiële leerboek jes. Een verslaggever van het 'Grossdeutsches Fernsehen' vraagt voor- bijgangers naar hun mening over de geslaagde aanslag op Hitier, Van een onzer verslaggevers DIEPENHEIM Prins Bernhard heeft het kasteel 'Warmelo' bij Diepenheim, het landgoed waar'zijn in 1971 overleden moeder prin ses Armgard, woonde, verkocht. 77. De hertog wist niet hoe gauw hij zich moest terugtrekken binnen de veilige wanden van zijn pompeuze slaapvertrek. Hij had ook geen secon de later moeten zijn, want het spook Verholen had geen enkel risico geno men. Met grote kracht had hij zijn strijdbijl geworpen en deze sloeg kra kend in de deurpost. Diep drong het staal in het hout en de splinters vlogen alle kanten op. Doodsbleek kwam de hertog bij Asm ar terug en uitgeput liet hij zich in een diepe stoel -zakken. 'Asmar', fluisterde hij schor. 'Je hebt gelijk. Ik zag het spook ook. Het is een monsterachtige verschijning in een oud harnas. Het gruwelijke onding wierp mij een le vensgrote strijdbijl na. Als ik mij niet gauw had teruggetrokken, dan was mijn kop er misschien wel afgeweest.' 'Ik moet er niet aan denken', zei FERDINAND Asmar. 'Zeg dat wel', vervolgde de hertog zenuewachtig. 'Precies op de plaats waar mijn hoofd zich bevonden had, bleef de strijdbijl trillend in het hout zitten. Het moet een kwaadaar dig spook zijn, Asmar. Dat is wel duidelijk'. 'Och, dat valt misschien nog wel mee', vond Asmar. 'Hij heeft je per slot van reKening niet eens geraakt'. Ja, ja, die kleine Asmar voelde zijn moed weer stijgen, nu hij zag hoe bang zijn meester was. 'O.dank je wel!' zei de hertog toen. 'Leuke jongen ben jij zeg! Hij heeft me niet eens geraakt. Nee da's waar! Had-ie me misschien nog moeten raken ook? Is het nog niét genoeg, dat ie ons een dooschrik pp het lijf jaagt? Maar ©h..het ergste is, As mar, dat hij weet.'Dat hij wit weet?' vroeg Asmar nerveus. 'Dat hij weet, dat ik professor Nosco antwoordde de hertog. 'Ik begrjer niets van. We hadden alles nog *le mooi verborgen gehouden in on2j1> mommingen', zei Asmar i' 'Dan is het hier niet pluis, baar moeten we dadelijk weg!' '|d di Na al die voorbereidingen i goud weg?' riep de hertog woef. 'Ha! Ik denk er niet aan! We hf" het nog wel tot woensdag uit!' -r° is wel duidelijk, dat de zucht na A goud dé overhand kreeg over de^t van het tspook bij de valse lfh Want wij zien nu hoe deze een 1 rende cigaret opstak en uitriepj02 ha! Wij zullen dat spookje eensj zien, dat wij ons niks van hei®pi trekken. Vooruit Asmar. Het u rustig. Pak de koffie en laa[ drinken wat in de pot is!'- De prins, die al geruime tijd op zoek was naar een nieuwe eigenaar, heeft het 22 hectare metende landgoed voor een miljoen gulden overgedaan aan de beleggingsmaatschappij Evlima Trust in Liechtenstein. Deze maat schappij is van plan van 'Warmelo' een conferentieoord te maken. Prinses Armgard woonde ruim negen tien jaar op het kasteel. In 1952 kocht prins Bernhard het voor zijn moeder. De prinses raakte in de oorlog een groot deel van haar bezittingen in Duitsland kwijt: met name het land goed Reckenwalde. Prins Bernhard was na het heengaan van zijn moeder op 27 april 1971 eerst van plan Warmelo aan te houden. Naar hij toen vertelde 'als een monu ment voor mijn moeder'. In de praktijk bleken de kosten der mate hoog, dat prins Bernhard van gedachten is veranderd. Het kasteeltje is niet via een makelaar aangeboden. De prins heeft rechtstreeks onderhan deld met gegadigden. Vooral de tuinen van Warmelo zijn vermaard. Prins Bernhard stelde deze. na het overlijden van prinses Arm- 'Lalen we eens nagaan wat je verkeerd deed, Simpkins'. VIII Het was een reis naar het verleden alsook naar de toekomst. Voor de eerste maal sedert drieëntwintig jaar de lucht van zijn geboorteland inade mend, trof het Paul. hoe verbazing wekkend gewoon alles hem voor kwam. De geuren van India, samen gesteld uit stof, de rooq van verbrande koeiemest, zweet, sandelhout, jasmijn bloesem, sterke specerijen, armoede en mensen, veranderde maar weinig met de tijd, en maar nauwelijks in enkele tientallen jaren. De reuk van kerrie prikkelde zijn keel. Het ritme van een tabla deed zijn bloed sneller stromen. Dit was India: het klikkla- kend geluid van de trekossen op de weg, de nasale roep van venters, de kleuren en het rumoer van de ba zaars, het ratelen van karren die. hoe onmogelijk dit ook scheen, doorgan gen boorden door straten die waren geblokkeerd door handkarren, riksja's, vrachtauto's, zwaarbeladen ezels, fiet sers, bussen, voetgangers en traag voortsukkelende koeien. De grauwe lendedoeken, de blinkendwitte dhoti's, het rood en groen en geel van sari's en blouses en tulbanden het maak te allemaal evenzeer deel uit van zijn verleden als de Londense bobbies', het gerommel van de ondergrondse en de lichtreclames op Piccadilly Circus. En toen hij die eerste ochtend ontwaakte door het rauwe gekras van kraaien, wist hij dat hij helemaal thuis was. Hij verheugde zich over de lange treinreis dwars door Zuid-India, en zelfs het ongemak daarvan nam hij graaf voor lief. Met spijt zag hij het donker worden, en toen het eerste daglicht aan de einder verscheen zat hij al bij het venster en keek in hot voorbijgaan naar de kleine vuurtjes die langs de spoorlijn opvlamden, eni hri Dorothy Clarke Wilson Vertaling: H, A. Schreuder Uitgave: Boekencentrum BV ge warmte verschaffend aan de ineen- gehurkte gedaanten die er met uitge strekte handen bij zaten. Voorbijflit sende schaduwen bleken groepen hut ten te zijn. Het geknars van een windas, door een paar ossen voortbe wogen, en het gekloost van water dat uit een zak van geitehuid in een irrigatiegreppel stroomde was muziek in zijn oren. Hoe was het mogelijk, dat hij het verblindende groen, van heel bleek tot diep donkergroen, van de zonovergoten rijstvelden had ver geten? Of de uiterst gTacieuze gang van sjofele dorpsvrouwen met kope ren potten op het hoofd? Of zelfs de lelijkheid en toch grote waardigheid van een traag door het water voort- soppende buffel? Hij bemerkte het toen zij de streek bereikten waar Tamil werd gesproken, want de kreten van de verkopers op de stations begonnen begrijpelijk voor hem te worden. Hij had een triomfan telijk gevoel toen hij enkele woorden onderscheidde. 'Varaiparam, bananen!' 'Chai. theeg! Chai-ai' 'Thanni, water!' En tot zijn opluchting en verbazing tegelijk hoorde hij bij aankomst in Madras, waar hij enige dagen zou vertoeven, zichzelf tegen de kamerbe- diendc de juiste uitdrukkingen in het Tamil zeggen: 'Thanni kondu va, breng het water maar!' Pothum, ge noeg!' Ammam, ja'. Illai, nee'. Maar hij was niet naar India gekomen om zijn verleden te doen herleven. Hij was dan ook blij toen James MacGilvray, een van de leden van de staf van Vellore, hem kwam afhalen en hem de laatste honderdveertig ki lometer naar zijn einddoel reed. India was in december 1946 een land in overgangstoestand. Het land ver keerde in grote onrust, ook al omdat, al had Engeland onafhankelijkheid toegezegd, de onenigheid tussen de Congrespartij en de Muslim League in gewelduitbarstingen had geresul teerd. De zestiende augustus was 'De dag van actie' geweest. Toen was er gestaakt tegen Engeland én tegen de Congrespartij. Bloedige onlusten wa ren uitgebroken in Calcutta, die zich al spoedig uitbreidden over andere gebieden in het noorden van India. Op 9 december kwam de wetgevende vergadering in New Delhi bijeen om gard regelmatig open voor het pu bliek. Dit jaar bestaat daartoe voor het laatst de gelegenheid. Tot 15 au gustus kan men er elke dinsdag- en donderdagmiddag rondwandelen tus sen twee en vijf uur. De belangstelling is dit jaar uitzon derlijk groot voor Warmelo. Bij de VVV in Diepenheim, die deze zaak begeleidt, verwacht men ver over de twintigduizend bezoekers. MAASTRICHT De rechtbank in Maastricht heeft de 27-jarige koopman Ch. S. uit Walmen en de 24-jarige koopman F. O. uit Roermond wegens verkrachting veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De officier van justi tie had tegen S. 5 jaar en tegen O. 4 jaar gevangenisstraf geëist. De beide mannen hebben in de late avonduren van de 15e mei op een landweg tussen Geulie dn Beek een fietsende vrouw aangerand. TV-vandaag NEDERLAND I NOS 16.00 Journaal AVRO 16.02 AVRO's Sport- panorama NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 19.05 Coronation Street NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Uur Tom Cooper 21-00 Watermerk 21.30 21ste juli NOS 23.00 Journaal NEDERLAND II NOS 18.25 Rep. Tour de France 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal KRO 19 05 KRO-Cineac NOS 20.00 Journaal KRO 20.21 Zarewitsch 21.50 Brandpunt 22.40 Epiloog NOS 22.45 Journaal ce. 18.00 Tour de France. 18.35 Fabeltjeskr. 18.40 Vloek van Woeste wolf. 19.05 Tiener klanken, 19.45 Journaal. 20.15 Wielrennen: Tour de France. 20.25 Billy Liar. 20.50 Muz, biografie. 2140 Terro in the Sky 22.50 Journaal. DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Akt. en muz. 10.25 Rep. uit Bonn. 10.50 Vrol. béroepenraden 1135 Hitjournaal 11924-1920) 12.20 Akt.rubr. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal, 14.30 Journaal. Aansl.. Progr.overz. vh weekend 14.45 Kinderprogr. 15.15 Koorprogr. 16.00 Showprogr. 16.45 Verkeersvraagst. 17.15 Kcrk en gemeenschap. 17.45 Journaal. 17.38-18.30 Sportschau. Speciaal Radio-vandaag Op het andere net pronkt de KRO terecht met Leliirs' befaamde operet te 'Der Zarewitsch'. Het beroemde liefdespaar wordt vertolkt door*Tercsa Stratas en Wicslaw Ochman. Ned. 2/20.21 •Uit de KRO-studio komt de actua liteitenrubriek Brandpunt Een reportage over Cyprus wordt ge presenteerd door Scharlos Schwletert, hoewel er een filmverbod op Cyprus is. In samenwerking met de ANWB besteedt Willebrord Frequin aandacht aan gevaarlijke Spaanse verkeerswe gen, de 'bloedlijnen'. Met de Utrecht se gynecoloog prof. dr. Haspels tens lotte een gesprek over bevruchting buiten de baarmoeder. Ned. 2/21.50 Wie vanavond toch de voorkeur geeft aan een politiefilm kan alleen maar in Duitsland terecht. Volop dra matische verwikkelingen in de strijd van FBI-mensen tegen beroepsmoorde naars in de tv-film 'Schüsse aus dem Geigenkasten'. Dultsl. 1/22.10 Lekker griezelen (of er niet van kunnen slapen) is mogelijk door te luisteren naar Vara's 'Werelden onder de schedel'. Verhal ven over spinnen, slangen en een steeds groter worden de vlieg. Hilv. 1/22.00 (Reg progr.: NDR: 18.30 Elefantenboy. 19.00 Akt. 19.15 Rei rep. 19.58 Progr.overz.) F DR: 1835 Eddies Vater 19.00 Akt. 19.15 Reisrep 1958 Progroverz. WDR. 18.35 TV- serlc. 19.00 Akt. 19.35 TV-serie.) 20.00 Jour naal. 20.15 Grote detektive 21.15 Feurio. DUITSLAND II 13.45 Progr.overz. 14.15 Amusem. progr. voor Italianen en Duitsers. 14.58 Akt 15.00 Drie Müdchen und drei Jungen. 15.25 Teken- trucserie. 15.30 Sport. 17.00 Akut. 17.05 Akt uit BRD, Aansl.; Herr .Daniel passt nuf 18.00 Magazine met bijdr. van Jonge kij kers 19.00 Journaal. 19.30 Koffer .aus Ham burg. 20.15 Tollen Abentèure des Monsieur L. 21.55 Journaal. 22.00 Sportprogr. 23.15 Fettangen. 0.40 Journaal HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgyni (Si Z.O. (7.54 VPRO: Deze dag. 8.0l 811 Dingen vd dag.) 8.23 ZO. In Waterst.) 1030 tS) Zl. (11.00 Nws.)' Nws. 1311 (S) Wegens vakantie gt NOS: 14.45 (S) NOS-Jazz. 15.10 Prog! buitenl. werkn. (16.00 Nws) 1740 Vrije Gedachte NOS: 17.55 Med. 18.00 Nws. VARA: 18.11 Dingen v.in, IS.20 (S) Varie-bis. 18.50 Wolf Biefü> 1920 (S) Lichte orkmuz. 19.30 (S) J band Magazine. 20.00 (S) VARA felii 22.00 Werelden onder de schedel. 22.3 z 22.40 (S) Hoe later op de avond. 23.j0] Nws. de jaren 50 En verder». 23.Ï lip HILVERSUM TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) 7.30 Nws; 7.41-8.00 Aktua; 8.45 Gymn. v.d. huisvr. 10.OC 10.30. Nws, 1033 (S) Plaatvaerla Wegewezen. 11.55 Med. 12.16 Ove*» voorl.: Exportiviteite n - Nws. wenk adviezen. 12.26 Med. t.bv. land- en'ar 12.30 Nws. 12.41 Aktua. 13.00 (S) Country 13.45 (Sl Badmeesterrevue (S) Als dat zou kunnen, met 15.30-15.! r Michael Strogoff. 17.30 Nws. Aktua. 17.50 (S) Cafe-chantant TROS: 18.30 Nws. 18.41 (s) Close-Uj <S) Conc. la carte. 20.00 Nws. 20.05 Klankb. 20.30 Klavicrtuositeiten. 20. Om de kunst. 21.15 (S) Klass. muz. EO Avondoverdenk. 22.50 Klankbord. 23 Postludium 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 7.02 (S) Drie op je boterha (S) Tot uw dst, 10.03 Muz. bij de 12.03 (S) Drie tussen de middag. Lo 14.03 (S) Elpee pop. 15.03 (S) Filteijr Sportshow I. 18.02 Joost mag niet eten. SO stemm. 6.45-7.00 (S) Zondagmorgen, BELGIE 324 m i d, toneelagenda.) 1315 Sport en muz (1 T:, 15.00 Nws.) 17.00 Nws en med. 17.55 111 schaal. 18.00 Nws. 18.05 Jongerenprogr. 18.4 te ork.muz. 18.55 Taalwonken. 18 vd week 1900 Nws en med 19.S0 chansonprogr. 20.30 Nws. 20.33 Lichi 22.00 Nws. 22.05 Dansmuz, (23.00 2340-2345, Nws. ,tlal TV-morgen Speciaal een constitutionele regering te vor men, maar geen vertegenwoordiger van de Muslim League was erbij aan wezig. Toen Paul in India arriveerde stond het land op het punt onafhan kelijk te worden, maar het bevond zich eveneens op de dermepl naar een burgeroorlog. In Zuid-India was de onrust minder groot. De herfstmoessons hadden de gemoederen afgekoeld. De langdurige dorst van de aarde was gelest en haar verschroeide huid verfrist. Haar kaal heid was kwistig gekleed in groen en goud. Zeker, er deed zich wel eens sociale of politieke strijd voor, en er stonden wel eens opruiende leuzen op muren gekrast, zoals: 'Weg met de Britten, de Banians en de Brahma nen'. Maar van hoeveel geweld dit de voorbode leek te zijn, die indruk werd weer teniet gedaan door de overweldigende massa geduldig voort- zwoegende mensen, opgaand in hun dagelijkse zorgen, met hun nieuws gierige maar vriendelijke gelaatsuit- d rukking. En al was in New Delhi die negende december de vooraankondiging van het tragische conflict, een vijftienhon derd kilometer zuidelijker, in Vellore, was het een blijde eu hoopvolle dag. Het was namelijk de verjaardag van Dr. Ida Scudder, de stichtster en stuwkracht van het college en het hospitaal. Officieel was zij vier maan den tevoren met pensioen gegaan, maar zij voelde zich nog met hart en ziel met haar instituut verbonden, waaraan zij vijftig jaar van haar leven had gewijd om het op te bouwen. Met sympathie sloeg Paul de grijze vrouw gade, die daar in haar feestelijk ver sierde stoel gezeten was. Het viel nauwelijks te geloven dat die onstui mige energiebron zesenzeventig jaar was! (Wordt vervolgd) NEDERLAND I NOS 15.30 Journaal 15.32 Ti-ta-tovenaar 15.57 Ongerepte natuur 16.20 Honkbalweek Haarlem IKOR 1730 Kerkdienst over de grenzen 18.00 Wilde Ganzen NOS 18.55 Fabeltjeskrant 19.00 Journaal AVRO 19.05 Wereld Muz.concours Kerkrad© 1940 Eenzame jager 21.10 AVRO's Sport- panorama NOS 22.15 Journaal NEDERLAND II IKOR KRO RKK 18.50 Woord voor woord NOS 18.55 Fabeltjeskrant 19.00 Partridge Familij 1925 Studio Sport 20.15 Van Gewest tot Gewest 2040 Journaal 20.45 Rivalen van Sherlock Holmes 21.35 Mens in wording (2)] 22.25 Journaal BELGIE NEDERLANDS 10.30-11.30 Eucharlstievicr. 14.30 Intern, landb.raagazine. 15.00 Dok. 15.45 Eurovisie: Tour de France. Aansl.: ca. '16.30 DefUe In de Ikor-serie 'Kerkdienst over de grenzen' een vesperdienst in de Kloosterkerk van Ebstdorf. Ned. 1, 17.30 Problemen bij de terugkeer van frontsoldaten in de burgermaatschap pij vormen het thema van de film 'De eenzame jager'. Oorlogskameraden worden in deze Bavaria-produktie ver beten vijanden. Ned. 1, 19.40 Aflevering 2 van Bronowski's film serie 'De mens in wording' laat zien dat in de ontwikkeling van de land bouw en het temmen van steppepaar- den de wortel ligt van de oorlog. Bereden nomaden gaan agrarische dorpelingen van hun graan beroven. Ned. 2, 21.35 De Norddeutscher Rundfunk zendt een Tatortverhaal uit dat handelt over een actueel misdrijf: het illegaal lozen van giftige stoffen. Duitsl. 1, 20.15 Het nachtwerk in de Rotterdamse haven, ook van loodswezen en rivier politie, staat centraal in de NOS- documentairc 'Van middernacht lot 6 uur nul'. Hilv. 1, 14.30 Op het orgel van de Grote of St. Bavokerk te Haarlem spelen Michel Chapuis uit Straatsburg. Franz Lehrn- dorffer uit München en Louis Toe bosch uit Tilburg. Zij vormen dit jaar de Jury van het bekende Internationa le Orgelconcours. Hilv. 2. 22.05 Vi !d< 19.40 Med'. 19.45 Journaal. 20.00 Sport. 20.30 Rep. Circus van Moskou 22.40 Journaal. DUITSLAND I 9.15 Journaal. 9.20-10.05 Buitenl. journaal. 10.15 Progr.overz. 10.45 Inf. progr. 11.30 Kinderprogr. 12.00 Journalistenforum. 12.45 Journaal. Aansl,: Weekjournaal. 13.15 Reg. weekjournaal. 14.50 Robin Hood. 15.20 Dok. film. 16.05 Natuürfllm. 17.00 Dok. film. 17.30 Portret van een dame. 18.15 Kort journaal. 18.18 Sport. 19.00 Wereldsplegel. 19.30 Sport. 20.00 Journaal en weerovorz. 20.15 ^atort. 21.45 Filrabeeldon van New York, 22.30 Journaal en weerber. 22.35 Portret van een dichter. DUITSLAND II 9.45 Progr.overz. 10.15 Amuscm.progr. voor Grieken en Duitsers. 11.00 Natuurserie. 11.30 Weekkron. 12.00 Zondagsconc. 12.50 Wc- tensch. komm, 13.00 Akt. en muz. 13.35 Alle melnze Lieben. 14.00 Catwaezle. 12.45 Sterft onze planeet? 14.55 Journaal. 15.00 Sportakt. Radio-morgen HILVERSUM I VARA: 8.00 Nws. 8.10 Voor stad .17 Weer of geen weer, met 9.00 SpohL HUMAN. VERB.: 9.4^ Op uw gez 1 IKOR: 10,00 (S) Kinderzangdst in U e 10.30 Wilde Ganzen. 10.32-12.00 U en i homosexualiteit. AVRO: 12.00 (S) Mt Onthaal. 13.00 Nws. 13.10 Toestand ivereld. 13.19 Radiojournaal. 13.30 (S) zomer. 14,10 (S) Klass. planomuz. NOS n Van middernacht tot 6 uur nul15. ta-ta tot totale taal. 15.20 Gamma van en beta. 15.45 Nuleenentwintlgvijftig, #»v Journalistenforum. VARA: 17.00 (S) muz. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.15 Dat wel moge bekomen! 18.45 (S) Licht or zangsolisten. 19.15 Gesproken portret. 19.30 Nws. 19.35 Vandaag dit, morg 19.45 Anton Constandse. 20.00 VPRO-_ AVRO: 20.30 (S) In de kaart gespeeldlini Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 avond laat sport. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 8.00 Nws. 8.10 Overweg. 8. 'A3 Badlnerie. 8.45 V.d. kinderen. 9.00 Nv Waterst. 9.15 (S) Laudate. 10.00 Euch vier. 11.00 Nws. 11.02 (S) Omr.ork.. omr.koor en solisten: operaconc. 11.5 12.00 (S) In de volksmond. 12.30 Nws Echo. 12.50 Buitenl. komm. NOS: 13. Zondagmiddag-Ouverture. 14.00 (S) Symf. Ork. met solist: mod. muz. pauze: ca. 14.32-15.00 Adempauze. 15. Klarinet, viool en piano: mod. muz. lf Prix Italia 1973: mod. koorwerken., 17.00 Baptist, kerkdst. 18.00 Schrif IKOR: 18.30 Zingt het voorbedacht) 18.58 Wilde Ganzen. NOS: 18.00 Nws (S) Muz. uit de Middeleeuwen en Ren ra ce. 19.45 (S) Muz. uit de Barok. 20.! Tuig. NCRV; 21.00 (S) Klass. kerkcant Zal de kerk een zorg zijn. 21.45 (S) Nedcrl. Kamerkoor: geestelijke He 22,05 (S) Intern. Orgelconc. Haarlem ar 22.45 (S) Radio Simf. Orch. Frankf. en mod. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III atl AVRO: 7.02 (S) Drie op je bot( e Lukraak. 9.02 ulst op zondag. 10. Muz. Mozaiek. VARA; J11.02 (S) Klink- zonder nonsens. 12.02 (S) Met vrAVr groeten. 13.02 (S) NAR. NOS: 14.02 La lijn. 18.02 Joost mag niet eten. KRO i (S) KRO-op-Drie: Tombola. 23.02 (S) a, voor vogels. 0.02 (S) In the still ÓAI night. 2.02 (P)laatwerk. 4,02-7.00 Vincef)) Engelen Show. ar BELGIE 324 m NED. 11.30 Herh. van progr,'s. (12.00 13.00 Nws. weerber. en toneelagenda, ie Lichte muz. en Ronde van Frankr. 17.00 en 18.00 Nws.) (vanaf 15.00 2 mü'> uur: Wegeninf.) 18.30 R.K. godsd. uitz-.: Nws, weerber. en med. 19.30 Muz. ken grenzen. (20.30 Nws. 22.00 Nws.) 23.00. 23.10 Dansmuz. 23.40-23.45 Nws. de

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6