Uitwassen in handel tweedehands auto's blijken weer te stijgen l\ 1 i nerv *7 Boeiende beweging in Kylians De Enkeling ra 'Medische toetsing verplicht stellen voor specialisten' Verbeteringskosten van Hoogeveense Vaart vliegen de pan uit Nederlander omgekomen FAMILIEBERICHTEN J Naar BRUNNEN, ff NED. CHRISTELIJKE REISVEREN1GINQ TROUW/KTORTET ZATERDAG 20 JULI 1974 door Dick Ringlever DEN HAAG Ervaringen bij de technostations van de ANWB wijzen erop, dat het aantal uitwas sen in de tweedehands autohandel weer aan het toenemen is. Nadat de bond vorig jaar samen met de Consumentenbond en Koning Klant enkele schrijnende gevallen in de publiciteit had gebracht, daal de aanvankelijk het aantal klachten van opgelichte kopers. Maar sedert enkele maanden zit daar weer een duidelijke stijging in. Deze ontwikkeling houdt nauw ver band met de deze zomer sterk geste gen vraag naar 'occasions'. Veel va kantiegangers blijken voor hun reis over de grens 'nog gauw even' een auto te wiillen kopen. De meesten verzuimen echter, zo ervaart de ANWB, daarbij de nodige garanties te vragen. Gevolg: financiële stroppen en klachten. De waarnemend chef van het ANWB- technostatioc in Den Haag, de heer C. A. van der Pijl, gewaagt in dit ver band van een 'zo nu en dan onvoor stelbare nonchalance' bij de kopers. 'Loopt men voor de aanschaf van een kieuren-tv of een wasmachine vaak de hele stad af, bij de koop van een auto legt men grif bij de eerste de beste handelaar vele honderden vaak duizenden guldens zomaar op tafel zonder zich er van tevoren van te overtuigen, dat geen kat in de zak wordt gekocht.' Intimidatie Hoe groot het aanbod Is van auto's, die eigenlijk al niet meer op de weg zouden mogen blijven, illustreert hij met cijfers: bij vier van de tien bij de ANWB ter keuring aangeboden wa gens, moet aankoop worden ontraden. De heer Van der Pijl: 'In zulke geval len is er dan nog geen man over boord. De mensen zijn tijdig gewaar schuwd. Maar er zijn er velen, die niet laten keuren en regelrecht de boot In gaan, omdat zij zich hebben laten overdonderen door de praatjes van de verkoper. In sommige gevallen kan je zelfs beter spreken van intimi datiepogingen.' Als voorbeeld noemt hij de ervarin gen van een vrouw, die enkele weken geleden in Amsterdam voor 2750 gul den een auto kocht. Toen later bleek, dat het wagentje levensgevaarlijke mankementen vertoonde, er een repa ratie van zeker duizend gulden zou zijn om die te herstellen en zij die schadepost trachtte te verhalen op de handelaar, werd zij ontvangen met een pistool en een stiletto. Handtekening De heer C. A. van der Pijl in de Haagse technohal van de ANWB. kocht de auto. Een ANWB-keuring? Welnee, dat was toch niet nodig? Hij was zo correct behandeld, het keu ringsrapport van de andere auto zo gunstig, dat hij direct aannam, dat ook deze auto wel goed zou zijn. Had hij dat nu maar wél gedaan, want de wagen bleek een wrak te zijn. De eerste auto, die helemaal niet total loss was gereden, had alleen maar gediend om vertrouwen in te boeze men.' den terug te betalen met het argu ment, dat de koop eigenlijk al geslo ten was en dat hij nog zeter coulant was, dat hij niet de volle prijs edste. De heer Van der Pijl: 'In zulke geval len wordt er gewoon op gespeculeerd, dat de koper voor die 1000 gulden toch geen civiele procedure zal aan spannen.' Altijd keuren Handgeld In de dossiers van de heer Van der Pijl zijn meer van die gevallen vastge legd. 'Bijna altijd blijkt, dat de ko pers zich hebben laten overbluffen en te vlug hun handtekening zetten. Veelal beseffen ze niet eens, dót ze getekend hebben en de koop in feite al gesloten is. Als de verkoper bij voorbeeld voorgeeft, dat het maar een voorlopig contract is, of wanneer hij 'een krabbeltje' vraagt om alvast het kentekenbewijs te kunnen laten ver schrijven. Op zo'n moment fs de' ko per al gevangen. Wie eenmaal tekent, zit aan de koop vast.' Dat sommige handelaren niet terug deinzen voor de meest grove praktij ken, blijkt uit de geschiedenis van de vrouw, die haar Volkswagentje wilde inruilen voor een andere tweede handswagen. De handelaar had wel 'wat aardigs' en bood een proefrit aan. Maar eerst wilde hij het kente kenbewijs van haar oude auto hebben om wat technische gegevens over te nemen. Wat hij daarmee voorhad, bleek al gauw. Toen de vrouw na de proefrit toch maar van de ruil afzag en weer met haar oude auto wilde vertrekken, werd haar zonder veel omhaal te kennen gegeven, dat die inmiddels was verkocht. Ze zou dus wel genoegen móeten nemen met de occasion. De vrouw, die helemaal be duusd was, stemde uiteindelijk toe, hoewel ze dit in dat geval niet had hoeven doen. Dat ze een kat in de zak gekocht had, bleek een paar weken later, toen ze haar occasion bij een ander wilde inruilen en er maar honderd gulden voor terugkreeg. Wéér andere handelaren halen alleen al door het handgeld dikke winsten binnen. Bij de ANWB is een geval bekend van een handelaar, die driemaal een handgeld van 1000 gulden incasseerde voor één en dezelfde auto, die voor 3000 gulden werd aangeboden. Voor schotten van mensen, die de wagen hadden laten keuren en van de koop afzagen toen ze het rapport onder ogen kregen. De handelaar weigerde die 1000 gul- Zoeken naar verborgen gebreken 'Om die trucs te voorkomen', aldus de ANWB-deskundige, 'is maar één ad vies te geven: betaal nooit handgeld en sta erop, dat de auto door de ANWB wordt gekeurd. Beter 65 gul den betaald (80 gulden voor niet- leden) dan een strop van duizenden te lijden. Wanneer de handelaar dit weigert, of er onderuit probeert te komen door te zeggen, dat dat allemaal te lang gaat duren (niet waar: een aankoop keuring wordt meestal binnen twee dagen verricht), stap er dan van af. Koop ook nooit overhaast en luister niet naar het bekende verhaal 'dat er nog meer mensen belangstelling heb ben'; in negen van de tien gevallen is dat niet waar. Zorg er voorts voor, dat een degelijke garantie wordt gegeven, minimaal een Bovag-garantie of een die er minimaal aan gelijk is. Neem geen genoegen met slechts een kwitantie met de vermelding 'met Bovag-garantie', want die heeft geen enkele waarde. Het gebeurt nog steeds, dat volkomen inhoudsloze garantiebewijzen worden afgegeven, ivaarvan de interpretatie geheel aan de handelaar wordt over gelaten. Vooral gastarbeiders worden daar nogal eens de dupe van, omdat ze de tekst niet kunnen lezen. Twijfelt men, dan kan men altijd bij de ANWB te rade gaan. Daar kan men trouwens ook terecht voor een adressenlijst van handelaren, die hun auto's voor ze deze in de verkoop brengen, eerst door de ANWB laten keuren. cru Trucjes De heer Van der Pijl: 'Lang niet altijd echter gaat de handelaar zó bot te werk. Soms hanteert men veel listiger trucs. Zoals die verkoper, die een juweeltje van een auto te koop aanbood. Als meneer hem wilde laten keuren bij de ANWB, was daar geen bezwaar tegen. Nou,, die keuring viel zeer positief uit en de koop werd gesloten. Een paar dagen later zou meneer zijn auto thuiskrijgen omdat er nog een paar kleine dingen aan gedaan moesten worden. Vóór die tijd was verstreken, werd de koper echter door de zich in excuses uitputtende handelaar opgebeld met de mededeling, dat de auto 'total loss' was gereden. Zijn monteur was er tijdens een proefrit mee tegen een boom gebotst. Heel erg spijtig, maar over het al betaalde geld hoefde me neer zich geen zorgen te maken. Dat kreeg hij terug, natuurlijk. Zelfs de kosten van de keuring wilde hij wel voor zijn rekening nemen. En als meneer soms een andere auto wilde, dan kon dat uiteraard. Hij had toeval lig nog een goede staan. Boordevol vertrouwen trapte de koper er in en Ikonen-tentoonstelling in 'Huis ter Duin' NOORDWIJK Evenals vorig jaar organiseert de heer A. J. M. Zoetmul der in samenwerking met de directie van Grand-Hotel "Huis ter Duin' een interessante verkooptentoonstelling van Ikonen. Dit jaar is de heer Zoet mulder er in geslaagd een kwalitatief hoogstaande collectie van ca. 50 Griekse- en Russische ikonen uit de 17e tot en met de 19e eeuw bijeen te brengen. Daaronder bevinden zich stukken voor iedere beurs betaalbaar. Van zaterdag: 20 juli tot en met woensdag 31 juli is de tentoonstelling te bezichtigen van 11 tot 21 uur. Festival Nederlands Dans-Theater AMSTERDAM Met luide toejuichingen en met een bloemenhulde ontving het publiek in de Amsterdamse Stadsschouwburg 'De Enke ling' van de aan het Stuttgart Ballet verbonden choreograaf Jiri Kylian, de eerste première van het Nederlands Dans-Theater in het Amsterdamse balletfestival. door Hans W. Ledeboer Door allerlei omstandigheden heeft het Nederlands Dans-Theater niet kunnen deelnemen aan het Holland- Festival. Het Amsterdamse Balletfesti- val is daar voor dit ensemble voor in de plaats gekomen. Het wordt gehou den van 18 tot en met 31 juli en er worden vier premières in gepresen teerd. Kylians 'De Enkeling', met tot uiter ste soberheid teruggebrachte cos- tuums en décor van Walter Dobbe en met als begeleidende muziek en waarschijnlijk ook Kylians inspiratie bron de 'Solitaire' van de Noorse componist Arne Nordheim, handelt over de spanning tussen de enkeling en de massa. Een nogal uitvoerig aantal 'verklarende steJlingen' in het programmaboekje, maakt daarbij een wat overbodige indruk en doet zelfs, voor wat betreft het ballet, het ergste vrezen. Een goed, helder ballet heeft geen verklarende tekst nodig. Gelukkig valt dat allemaal best mee. Zijn onderwerp biedt Kylian alle mo gelijkheden tot gestyleerde melodra- matiek. maar hij is er gelukkig in geslaagd zonder ongelukken om deze afgrond der sentimentaliteiten heen te komen. Dat deed hij met heel interessante en boeiende beweging, die helemaal zonder muziek inzet waardoor de toeschouwer wordt ge dwongen zich helemaal op die bewe ging te concentreren. Kylian begint zijn ballet met een enorme poliep of zee-anemoon met wuivende tentakels. Uit die poliep ontworstelt zich de hoofdfiguur en de als poliep optredende massa komt op allerlei manieren in hoofdzaak agressie met die enkeling in con frontatie. Bankjes spelen bij dit alles een voor name rol en misschien zou Kylian beter hebben gedaan zijn oorspronke lijke titel 'stoolgame' bankjesspel te 'behouden. Die naam was subtie ler en speelser en het ballet op zich zelf is helder genoeg om de bedoeling van de choreograaf te laten overko men. Muziekopdrachten aan Nederlandse componisten DEN HAAG De Johan Wagenaar- stichting gaf opdrachten aan drie Ne derlandse componisten: aan Tristan Keuris te Amersfoort voor het compo neren van een concert voor hobo en orkest; aan Dick Borstlap uit Leid- schendam voor een muziekprojekt op verzoek van orkest de Volharding; en aan Peter Jan Wagemans te Den Haag. voor iets voor het Nederlands Saxofoonkwartet. Moeizaam Wat moeizaam daarbij is het nogal schimmige half-duister op het toneel. UTRECHT De 'taakgroep intercol legiale toetsing' van de Landelijke Specialistenvereniging meent, dat de medische specialisten in de ziekenhui zen verplicht moeten worden mee te werken aan intercollegiale toetsing: het beoordelen of laten beoordelen van eikaars medisch handelen, met het doel de kwaliteit daarvan te ver beteren en te bewaken. De taakgroep zegt in een interimrap port dat verplichtstelling noodzakelijk lijkt om vrijblijvendheid te voorko men. De specialisten zullen zich dan ook moeten onderwerpen aan sancties, waarbij zij de mogelijkheid moeten hebben om in beroep te gaan als ze vinden dat ze ten onrechte tot een andere handelwijze worden gemaand. De taakgroep zegt in een interim rap port, dat verplichtstelling noodzake lijk lijkt om vrijblijvendheid te voor komen. De specialisten zullen zich dan ook moeten onderwerpen aan sancties, waarbij zij de mogelijkheid moeten hebben om in beroep te gaan als ze vinden dat ze ten onrechte tot een andere handelwijze woorden ge maand. De taakgroep suggereert in dit verband het instellen van een landelijke commissie van toezicht en advies, die ook als beroepsorgaan kan optreden. Als mogelijke taken voor de in de ziekenhuizen te vormen toesLngscom missies noemt de taakgroep onder meer het beoordelen van diagnose en behandeling van bepaalde ziektebeel den of complicaties die zich daarbij voordoen, het toetsen van eenvoudige routinebehandelingen, het onderzoe ken van afwijkingen van de normen zeals die bijvoorbeeld naar voren ko men uit de gegevens van de Stichting medische registratie, het bespreken van de ziektegeschiedenis van overle den patiënten, het nagaan of voldoen de onderzoek en behandeling plaats vinden en het voorkomen van overbo dige handelingen. Van onze correspondent HOOGEVEEN De kosten van de werken voor de verbetering van de Hoogeveensche Vaart tussen Hooge- veen en Meppel vliegen de pan uit. Werden ze vorig iaar nog op een bedrag van ruim 52 miljoen begroot, de verwachting is dat het bedrag tegen het einde van de werken zo tegen de 70 miljoen zal lopen. In een vergadering van het bestuur van het waterschap Riegmeer. dat 2,1 procent in de kosten zal bijdragen, werd ernstige bezorgdheid uitgespro ken over deze zo drastisch stijgende kosten. Het waterschap is van mening, dat de boeren die het toch al zo moeilijk hebben door deze werken veel te zwaar belast worden en dat er naar een andere verdeelsleutel gezocht moet worden. Volgens de bestuursleden zou ook de rijksbijdrage aan het waterschap op een hoger peil gebracht moeten wor den. Inmiddels zijn de kaïiaalwerken al flink gevorderd, maar het moeilijk ste gedeelte, de omlegging rond Mep pel met een uitmonding in het Mep- peler Diep, komt nog. Daarbij moet de spoorlijn Meppel - Zwolle en de rijksweg van Meppel naar Zwolle ge- kruisd worden en moeten heel wat werken worden aangelegd. MONTPELLIER Bij een botsing met een vrachtwagen in de buurt van Beziers in Frankrijk, is gisteren de 34-jarige J. van der Knaap op slag gedood. Zijn vrouw en drie kinderen zijn in zorgwekkende toestand in een ziekenhuis te Beziers opgenomen. De auto waarin het gezin reisde werd ge heel vernield. Voor die belichting' is Joop Caboort verantwoordelijk. Een interessante bijzonderheid is, dat Kylians dansbewegingen weinig ge compliceerd lijken, maar voor wat betreft techniek en virtuositeit van de dansers nogal wat eisen. De andere premières in het Balletfes- tival zijn vanavond 'Calcium Light Night' van Don Asker op muziek van Charles Ives, dinsdagavond 'A Ring of Time' van Lois Bewley op muziek van Dominick Argento en maandagavond 29 juli Nostalgia van Leon Koning op muziek van Frangois Glorieux. Holland Dada in Haags Gemeentemuseum DEN HAAG Tn het Haags Gemeen temuseum komt van 27 juli tot 9 september de tentoonstelling Holland Dada Paul Citroen en het Bauhaus, van collages, schilderijen, tekeningen, foto's en documenten uit de Neder landse Dada-tijd van kunstenaars als Van Doesburg, Van Rees, Rinsema, Dutilh, Werkman en Schwitters. Van Paul Citroen wordt getoond hoe hij betrokken was bij de Berlijnse Dada, en bij het Bauhaus van Weimar waarvan de invloeden weer doorwerk ten in de Amsterdamse Nieuwe Kunst school. Hoge prijzen voor oude meesters LONDEN Op Sotheby's laatste vei ling in Londen, betaalde een onbeken de eenenvijftig duizend pond voor een vroege El Greco, een zogenaamde Christus, vermoedelijk in 1580 ge schilderd. Een wintertafereel met schaatsers, op een bevroren rivier, van Hendrick Avercamp (1609), ter verkoop aangeboden door het Weiz- mann Instituut te Israël bracht vier enveertig duizend pond op. Twee Pieter Brueghels (de jongere), Vlaam se Spreekwoorden en Triomf van de Dood gingen weg voor vijfendertig en voor eenenveertig duizend pond. Er werden ook recordbedragen neerge legd voor een Hans Maler (36.000), Jan Both (27.000). Joos van CJeve (22.000). Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020- 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet, alsmede de gewenste breedte. Onze geliefde Ouders E. Bemnink E. Bennink-Boulogne zullen, D.V., op 28 juli a.s. 25 jaar getrouwd zijn. Wie hen met dit heuglijk feit wil gelukwensen kan van 16 uur af dit doen ten huize van het bruidspaar, Anna- laan 57 te Leidschendam. Hun dankbare Kinderen. Met grote verslagenheid geven wij kennis dat na een lang en geduldig gedragen lijden op 64-jarige leeftijd is overleden de heer Piet Tibboel Wij zullen hem bijzonder missen. De rouwdienst wordt gehouden op maandag 22 juli a.s. om 2.00 uur nam. in de Ned. Herv. Kerk, Heereweg 250 te Lisse, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden op de prot. begraafplaats „Duinhof" te Lisse om 3.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Lisse, 18 juli 1974. Directie en medewerkers van Interieur-Verzorging Tibboel B.V., Grachtweg 43 te Lisse. Algemene kennisgeving O mijn ziel wat buigt g'u neder; Psalm 42 7 (ber.) Heden behaagde het de Heere, na een kort, smar. telijk en geduldig gedragen lijden, maar in de hope des eeuwigen levens van ons weg te nemen mijn geliefde onvergetelijke Man en der kinderen zeer zorgzame Vader Arie Jonker op de leeftijd van 48 jaar. W. Jonker van Klaveren Kees 0 Janneke Annelies Willeke Henriëtte Katwijk aan Zee, 19 juli 1974 Synthese 18 Rouwbezoek: des nam. van 3-5 uur en 7-9 uur. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. dins dag 23 juli 1974, des nam. 1.45 uur in het Herv. Kerkel. Centrum, Voorstraat 74, waarna de ter aardebestelling zal plaatsvinden omstreeks 2.30 uur op de nieuwe begraafplaats „Duinrust" aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. Het bloed van Jezus Christus reinigt ons van alle zonden. Heden behaagde het de Here na een geduldig ge dragen lijden in Zijn Heerlijkheid op te nemen onze geliefde Zoon, Broer en Verloofde Jan van Rootselaar in de ouderdom van 23 jaar. J. van Rootselaar B. van Rootselaar-Bontje Hendrika van Rootselaar en verloofde Marian van Haasteren Rijnsburg. 19 juli 1974, Het Cappelrij eland 14. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van Ingen Schenau, Hogewoerd 84, Leiden. Gelegenheid tot condoleren maandagavond 22 juli van 7 tot 8 uur Hogewoerd 84. De rouwdienst zal gehouden worden dinsdag 23 juli in de N. H. Kerk te Rijnsburg om 2 uur waar na de begrafenis zal plaats vinden op de N. H. Begraafplaats aldaar. Heden behaagde het de Heere, na een langdurige ziekte, van ons weg te nemen, mijn geliefde en zorgzame Man, onze lieve Vader en Opa Johan George de Visser in de ouderdom van 60 jaar. Ger de Visser-Voskamp Piet, Lia, Corine en George Willy Goverien Corrie Gerda Jan Amsterdam, 19 juli 1974 Anske Lamming astraat 7 hs. Gelegenheid tot condoleren aan het woonhuis za terdagmiddag 20 juli van 4-5 uur, maandagavond 22 juli van 7-8 uur. Geen bloemen Geen toespraken De begrafenis zal D.V. plaatsvinden dinsdag 23 juli om 3 uur op de begraafplaats „Jaffa" aan de Jaffalaan te Delft. Dankbaar dat wij haar zo lang in ons midden mochten hebben, delen wij mede, dat God heden tot Zich nam onze lieve Moeder, Groot-, Over grootmoeder en Zuster, Elisabeth Haalmeijer weduwe van Pieter Nicolaas Pikaar, in de ouderdom van 98 jaar. Zetten: M. C. Pikaar 's-Gravenhage: J. D. P. Pikaar T. Pikaar-Böhke Amsterdam: P. N. Pikaar M. Pikaar-Poster Breda: B. P. E. Pikaar Winterswijk: E. P. N. Pikaar Barneveld: B. P. Haalmeijer Klein- en Achterkleinkinderen Winterswijk, 18 juli 1974. Tuunterstraat 11. Gelegenheid tot condoleren op 22 juli a.s. van 13.00 tot 13.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te Steenderen. De rouwdienst zal worden gehouden door Ds. J. J. Saraber van Winterswijk, waarna de ter aardebestelling zal plaatsvinden te Steenderen. Liever geen bloemen. Het bestuur van de afdeling WD te Dordreu en de fractie van de VVD in de gèmeenterT) van Dordrecht geven hiermee met grote r slagenheid kennis van het plotseling overlijc op 18 juli 1974 van Mevrouw Mr. D. M. Hen/ny-van Randwijk wethouder van volksgezondheid en recreatii oud-voorzitter van de afdeling, oud-fractievoorzitter. Gedurende de 21 jaar van haar lidmaatschap de gemeenteraad heeft zij de liberale beginsel vertegenwoordigd. Wij zijn haar veel dank verschuldigd. TI Ir. B. J. Tideman, afdelingsvoorzitter: |g Drs. G. M. V. van Aardennefld fractievoorzitter. Dordrecht, 20 juli 1974. t i Met deze vervullen wij de droeve plicht U keni te geven dat geheel onverwacht in de zekerh^0J Iet des geloofs is ontslapen de heer Arie Aart van Bruins wijk In de ouderclom van 76 jaar. Asperen: M. de Kruyk-Meijdam IJ. de Kruyk Heilouw: A. de Koek K. de Kock-Floor Asperen, 15 juli 1974. Voorstraat 8. De teraardebestelling heeft inmiddels plaats j had. Tengevolge van een noodlottig auto-ongeval ovf leed op 18 juli 1974 1 Mevr. Mr. D. M. Henny-van Randwijke Wethouder van de gemeente Dordrecht ul< in de leeftijd van 58 jaar. Haar warme menselijkheid, spontaniteit en ho| plichtsopvatting zullen wij in dankbare herinqz ring houden. De Dordtse gemeenschap verliefcei in haar een van haar meest meelevende en ^jj waardeerde burger. (n, Dordrecht, 18 juli 1974. |d( De secretaris, 1 P. J. Neef (l.s.) W De burgemeester, F L. van Bohemen (l.b.) Onverwachts heeft God tot Zich genomen orie geliefde Man, Vader, Broer, Zwager en Oom Hendrik Jan Lugtenborg w echtgenoot van A. Bruin, in de leeftijd van 45 jaar. ie; Romeinen 14 :Fr ie A. Lugtenborg-Bruin Ellen be Annette V Henk ra Jeannine >j< Kwadijk, 18 juli 1974. Hollandiaplantsoen 5. De begrafenis zal plaatsvinden op maandag ir juli 1974 op de Algemene Begraafplaats te Kwl s dijk. Na afloop van de rouwdienst in de NeU Herv. Kerk die om 13.00 uur aanvangt. Met ontroering geven wij kennis van het overlijden van onze Organist Jan Euser Wij leven met -dit gezin mee. Namens gemeente en kerkeraad van de ger. kerk in Capelle a.d. IJssel: SJ. C. van Ketel, J. P. Sluys DANKBETUIGING Voor de bewijzen van medele ven en belangstelling ons be toond na het heengaan van mijn innig geliefde Vrouw, onze lieve zorgzame Moeder. Dochter. Zus ter, Schoonzuster en Tante Cornelia van Dam- Kloos Leiden, juli 1074. Jac. Urlusplantsoen 346. Op 16 juli j.l. is vanD heengegaan mijn lieve b; onze zorgzame Vil Schoonvader. Groot- Overgrootvader, Broer, pi ger en Oom op de leeftijd van 72 F1 Uit aller naam: r- W. Borgmeijer-Bertn Paulus Borgmeije '2 Ti irtxf1 111 ft Aan huis geen bezoel De teraardebestelling inmiddels plaatsgevondel de begraafplaats „Eik# burg" te Rijswijk (Z.j DANKBETUIGING Voor de bewijzen van leven en belangstelling toond na het heengaan Tante Christina Jacoh^ Ckristiaanse Uit aller naam: J. A. van Ees-Christ j Leiden, juli 1974, Meloenstraat 15. Goed nieuws voor mensen met aambeien. Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen Ptfn kalmeert. Jeuk stopt. Zwelling verdwiJi" Do wetenschap kent tegen woordig een middel dat de bij zondere eigenschap heeft aam beien te doen 'wegdrogen'. De pijn stopt. De zwelling ver dwijnt. Dit middel heet Sperti Preparation H.* Met Sperti Preparation H ver schrompelen ook hardnel aambeien. i Sperti Preparation H ls 1 en ontsmettend. Voor dii1 snelle, afdoende hehani I van aambeien is er rnaa e middel: Sperti Preparat zalf en zetpillen-^Handel) schitterend gelegen aan het „Vierwoui stedenmeer". Per Lorelcy-Express tot Brunnen v.v. 1 dagen volledig verzorgd. 9 augustus24 augustus; Reissom: 756,—. Reis gaat door! Nog enkele plaatsen vrij! Vraagt inlichtingen aan Nederlandse Christelijke Reis-Vereniging WETERINGKADE 22a DEN HAA( Telefoon: 070—814691.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 16