Tien vingers 41 Volgens de NVSH is Helen géén vrouw van deze tijd Even puzzelen t3\ Koos Postema wil levendiger kabinetsberaad 'Hier en Nu' filmt op Cyprus Ab Coerant nog steeds op post Politie pakt wapendieven Geen kernwapens bij Lauwersmeer Belgen mogen voor laag tarief naar Aruba gaan vliegen Een botsing meebeleven Bij botsing vader en twee dochters dood Paul Brand Chirurg in India RTV-pfogramma's Vanavond wordt beslist over Tros Interim-rapport ruilverkaveling komt nog dit jaar i"n Boerderij afgebrand TROUW/KWARTET VRIJDAG 19 JULI 1974 BINNENLAND /RADIO-TV T4/W Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM 'Helen, een vrouw van deze tijd'? De NVSH vindt van niet. In de televisie-serie ontbreekt de maatschappij-kritiek. De structuur van de samenleving, waardoor Helen in moeilijkhe den is geraakt, wordt als vaststaand gegeven gebracht en als niet- veranderbaar en niet beïnvloedbaar. Helen reageert schijnbaar rationeel in onoplosbare situaties. Zo luidt een deel van het antwoord van de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming op de vraag: 'Is Helen een vrouw van deze tijd?' Dat Helen financiële steun van haar aanbidders afwijst, vindt de NVSH redël. Financiële afhankelijkheid van een aanbidder zou het gebruike lijke recht ip tegenprestatie opleve ren. Maar Helen zou op zijn minst voor de kijker gedachten hebben kunnen uiten, dat zij een overheids- salaris wenst voor haar feitelijke werkzaamheid: het opvoeden van kinderen met alles wat daarbij hoort. Verder \wordt Helen representatief genoemd voor die groep, die lagere school en voortgezet onderwijs heeft genoten en waarvan het gezin be staat uit vader, modder tussen 25 en 35 jaar en twee kinderen. Er staat een auto voor de deur. Albert Heyn zou zich naar deze groep richten. Dan constateert de NVSH, dat over spel geen reden meer is voor echt scheiding. Juridisch gezien is de overspelclausule geen reden meer. De persoonlijkheidsstructuur van Helens echtgenoot Frank, wordt on waarachtig gevonden. Deze wordt bepaald door hetgeen Helen doet. Hij hangt erbij en doet dingen om dat Helen iets' moet gaan doen. Tenslotte zou de NVSH, in haar zakelijke en theoretische benade ring. Helen niet graag terug willen zien bij haar man. Of de vereniging haar zin krijgt zien we maandag avond. HILVERSUM Zou de wekelijkse Haagse persconferentie met de mi nister-president niet in zijn geheel of gemonteerd op het scherm kun nen komen, en wel van half acht tot acht uur op vrijdagavond? Dit vraagt Koos Postema zich af. Vol gens hem kunnen het praatje met Den Uyl en het nieuws uit het kabinetsberaad levendiger gebracht worden. In de VARA-gids schildert Koos de gang van zaken, zoals dat voor va- kantietijd was. Op vrijdag wordt na het wekelijks kabinetsberaad een persconferentie belegd waar kran ten, radio en televisie de premier beurtelings voor zich opeisen. Daar gaat een soort gevecht aan vooraf. Nieuws wordt dan zo snel mogelijk door het NOS-journaal doorgegeven. 'En zo hoort het ook', schrijft Koos. 'Het is alleen jammer, dat de daar toe benoemde redacteur, Hans van der Werf, dit tekstje volstopt met onafgemaakte en -van verkeerde klemtonen voorziene zinnen, die naar mijn gevoel toch goed op pa pier zijn gezet. Maar kom aan: be grijpelijk presenteren is nu eenmaal geen toelatingseis meer voor heden daagse schermheiligen.' Na het nieuws wordt DenUyl on dervraagd door een intdrviewer van de omroep die aan de beurt is. Dit gesprek wordt bewaard tot ongeveer tien over half elf. Koos voorstel: houdt de persconferentie om zes uur, dan kan de radio rechtstreeks uitzenden en de televisie, omdat die nu eenmaal later begint, snel monte ren, een paar minuutjes overhouden voor samengevat nieuws en commen taar en uitzenden. HILVERSUM Hier en Nu'-televi- sie besteedt vanavond aandacht aan Cyprus waar reporter Gijs Brandsma ter plekke is. Er wordt nauw samen gewerkt met KRO's 'Brand punt', waarvan Charles Schwietert eveneens op Cyprus is en zaterdaga vond verslag zal doen. Correspon dent Ab Courant geeft indrukken voor de NCRV van de aankomst van het eerste schip in Athene met vluchtelingen, gewonden en doden. Verder zendt 'Hier en Nu' met 'A small case of black mail' een film uit die aantoont, hoe extremistische groepen makkelijk aan materiaal kunnen komen om atoombommen te plaatsen en te chanteren. Tenslotte ging eindredacteur René Eibersen kijken naar de nieuwste televisie-mogelijkheden die in Enge land gedemonstreerd worden, waar door de kijkers via een druk op de knop op ieder gewenst moment het laatste nieuws, weerberichten, sport, maar ook bijvoorbeeld encyclopedi sche gegevens op hun scherm kun nen laten verschijnen. 'Hier en Nu' zendt vanavond uit om tien voor half tien op Nederland 1. Alison Fiske, die de rol van Helen heeft gespeeld wil daar toch wel duidelijk afstand van nemen. Ze voelt zich de laatste tijd achtervolgd door 'Helen, altijd weer Helen' en ze is bang dat haar persoonlijkheid daardoor in het gedrang komt. Als ze straks in een nieuw stuk gaat spelen, nog niet bekend wat. dan zal dat zo ver mogelijk van Helen ver wijderd zijn. Dat, ondanks ze de prijs kreeg voor de beste televisie- actrice van het jaar. Maar dat laat haar koud, evenals hoge kijk- en waarderingscijfers. ATHENE De Nederlandse jour nalist Ab Courant bevindt zich, on danks de officiële uitwijzing van de Griekse regering dnkele weken gele den, nog steeds in Griekenland. Daar verzorgt hij op het ogenblik het nieuws over Cyprus. Vorige maand kreeg hij bevel het land te verlaten omdat hij de 'natio nale veiligheid' in gevaar gebracht zou hebben. Hij was aanwezig ge-' weest bij een demonstratie van de Duitse journalist Walraff, die anti regiem-pamfletten had uitjgedeeld. Een aanvraag om te blijven tot het schooljaar van zijn kinderen vol was, werd eerder ingewilligd. Eind vorigd week zou de uitwijzing van kracht zijn geweest De kwestie Cyprus schijnt de aan dacht van hem te hebben afgeleid. Het dreigement van de buitenlandse persvereniging in Griekenland zich zelf te ontbinden als Courant zou worden uitgewezen, acht de VARA wel van doorslaggevend belang voor het feit, dat Courant nog steeds gewoon zijn werk kan doen voor de radio en enkele Nederlandse kran ten. Van een verslaggever ARNHEM Gistermorgen heeft de Arnhemse politie twe? mannen aange houden, die vermoedelijk betrokken zijn geweest bij een wapen diefstal in Hengelo. Tijdens de surveillance ont dekten politiemensen een busje, dat 1 aan de voorkant geen kentekenplaat had. Toen de politie-auto naderde, gaf de bestuurder van het busje gas en probeerde te ontkomen. De politie zette daarop de achtervolging in, vooral omdat de wagen in verband met de wapendiefstal stond gesigna leerd. Doordat de twee mannen ter plaatse niet bekend waren, reden zij een doodlopende straat in, sprongen uit de auto en verstopten zich in de bosjes. Al spoedig kon een ongeveer 50-jarige man worden aangehouden. Hij wilde zijn identiteit niet bekend maken en werd naar het bureau mee genomen. Enige tijd later hield de politie de andere man aan, een 25- jarige voeger uit Enschede. Deze bleek een ontvluchte gedetineerde te zijn, die in het verleden al eens op de politie heeft geschoten, aldus de Arn hemse politie. In de bus worden ongeveer twintig jachtgeweren en nog enkele karabij nen aangetroffen. De politie onder zoekt de inhoud van de bus en is begonnen met het verhoor Van een verslaggever DEN HAAG Er zullen geen kern wapens worden opgeslagen op het toe komstige militaire oefenterrein Lau wersmeer. Er komt ook geen grote munitie-opslagplaats en geen schietr terrein voor de luchtmacht. Dit ant woordt staatssecretaris Stemerdink van defensie op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Van der Spek (PSP). De terreinen zijn bestemd als oefen en schietterrein voor de koninklijke landmacht Volgens de staatssecretaris ligt het niet in de verwachting dat er NAVO-bondgenoten komen oefenen. Geen land heeft daar nog om ge vraagd, en de heer Stemerdink ver wacht zulke aanvragen ook niet. SMIDJE VERHOLEN Van een verslaggever SCHIPHOL De Belgische lucht vaartmaatschappij Sabena mag desge wenst een lijndienst Brussel Aruba gaan vliegen tegen hetzelfde lage 'Ko ninkrijkstarief dat de KLM vanaf Schiphol berekent. Dit hebben ver keersministers Westerterp en Voges van Nederland en de Antillen deze week in Den Haag afgesproken. Wel zal de Sabena voor het lage tarief soortgelijke voorwaarden moe ten stellen als de KLM: het geldt alleen voor ingezetenen van België en de Nederlandse Antillen. Daarom zal de regeling maar een licht deukje betekenen in de monopoliepositie van de KLM op de route naar de Antillen. Minister Voges bij 2ijn vertrek naar de West: 'Hoeveel Belgen begaven zich tot nu toe per KLM naar Aruba? Een zeer gering aantal.' Door de Bel gen het koninkrijkstarief aan te bie den hoopt hij extra toeristen naar Aruba te krijgen. Nooit ben ik zo dwingend bepaald bij verkeersongelukken en de vaak afschuwelijke gevolgen voor de overlevenden als donderdagavond door de film 'Botsing' van de Zweed Bengt Bratt. Ik heb geprobeerd te blijven kijken als de nuchtere, beroepsmatige waarnemer, maar dat is mij niet gelukt. Het meebeleven van een aantal gemoedsbewegingen van de betrokkenen was al gauw onontkoombaar. Ik heb mij dan ook maar overgegeven aan het suggestieve uitbeeldingsvermogen van de cineast, die evengoed een bekwaam psycholoog als een groot dramaturg had kunnen worden. Bratt ging eigenlijk te werk als Hitchcock die later bij de VPRO schitterde met een revue uit zijn films. De met de Prix Italia bekroonde film toont al in het begin de elementen en omstandigheden, die samen aan leiding geven tot de fatale botsing of pas daarna hun dramatische werking kregen. Een evenals Hitchcock stelt Bratt de climax uit, waardoor de spanning wordt opgevoerd en je, hoewel je het ziet aankomen, toch nog wordt overrompeld door het gebeuren. 'Krocken', zoals de Zweese titel luidt is echter meer dan de zenuwen prikkelend kijkspel. De film heeft ook een boodschap, die al even knap gaandeweg wordt opgebouwd. Ik weet niet of de wetenschappelijke uitpluizers van de moderne verkeers- misère ooit zoveel aandacht hebben gegeven aan die schijnbaar onnozele kronkels in de psyche van weg gebruikers. De film laat het in ieder geval haarscherp zien hoë beroeringen in het emotionele vlak verschrikkelijke gevolgen kunnen krijgen. Dat ze tot een obsessie kunnen uitgroeien blijkt uit het verhaal van de man, wiens vrouw bij de gecompliceerde botsing werd gedood. 'Het ergste is, dat er zoveel ds blijven liggen, dat er zoveel onopgelost bleef tussen elkaar.' Dat onopgeloste stapelde zich op, totdat hij tot het inzicht kwam: 'Ik nam mijn humeurigheid mee de weg op en zo werd dk een agressieve rijder.' Maar de man beschuldigde ook de anoniemen in de maatschappij die er verantwoordelijk voor zijn dat er mensen met een rijbewijs op de weg komen, zonder getraind te zijn dn mogelijke gevaarlijke situaties. Een van de ergste is de slip. Het volgen van sliplessen echter is wiet verplicht. De oplossing, die de man wa veel zelfkwelling aan de hand doet, luidt: zorg voor goed en gratis openbaar vervoer. Dat is goedkoper dan de miljarden verslindende voorzieningen voor het toenemende autoverkeer en het onrustbarend stijgende aantal slachtoffers. Je bent geneigd de man volkomen gelijk te geven, terwijl je meteen beseft dat de meerderheid het een miserabel alternatief zal vinden, waar men niet aan wil. 'Botsing* is een beklemmende en dikwijls ontroerende film. Alleen: je blijft noodt zo' lang in een bepaalde stemming. PS. Er is alweer een touringcar verongelukt en op tal van plaatsen zijn personenauto's op elkaar gebotst. De tarieven van de Nederlandse spoorwegen gaan binnenkort opnieuw omhoog. TON HYDRA EINDHOVEN De 35-jarige C Pij nenburg uit Eindhoven en zijn doch tertjes Marie José (7) en Edith (6) zijn woensdagmiddag om het leven gekomen bij een autobotsing in Duits land. Mevrouw Pijnenburg werd zwaar gewond, maar is volgens de Duitse politie buiten levensgevaar. Het ongeluk gebeurde bij Kaiserslau- tern. De familie was met vakantie. De auto van de heer Pijnenburg kwam frontaal in botsing met een tegemoet komende Amerikaanse legervrachtau- to, die te veel links zou hebben gehouden. ,'P I 4 76. Als de pseudohertog vón Zwie- belbeiss zu Heisserwursten al niet wakker was geweest, dan was hij het beslist wel geworden van het meer dan ijselijke gebrul, dat uit Asmar's angstige keeltje opwelde. 'Wat is er nou weer aan de hand?' foeterde de hertog, die met verwonderde ogen aanschouwde hoe zijn kleine dienaar zich voor zijn bed op de knieën stortte. 'Schei toch eens uit, Asmar', vervolg de hij, 'Je hoeft niet zo te schreeu wen. Ik ben al lang wakker, hoor!' 'Het sp spook bracht Asmar er steunend uit. 'Het bi.bloedeloze sp spook Diederic staat radeloos op de gang z.zonder gr.gr.graf!' 'Wét klets je daar voor onzin?' gromde de hertog. 'Diederloze BI..bloederic.steunde Asmar FERDINAND nogmaals. 'Ik heb hem tweemaal ge zien. Hij staat z.zonder graf op de r.radeloze gang. O, meestertje lief! B.begrijp het dan toch! Het spóóókü! 'Een spook op de gang?' riep de hertog uit. 'Wel hier en gunter, dat moet nou maar eens uit zijn met, die grappenmakerij!' On verschrokken wipte" de pseudo-edel- man uit zijn bed en gekleed in zijn keurige pyama trad hij met forse schreden op de deur van zijn kamer af. Met een krachtigs ruk wierp hij die deur epen en met donderende stem riep hij uit: 'Hé, spook! Waar zit je. Kom eens voor de draad als je het lef hebt? Ik lust je, hoor!' Even was het stil en de hertog dacht al, dat hij het pleit gewonnen had. Doch toen verscheurde plotseling een dui velse lach de deftig! kasteel. Een macaber gehuil sneeP weerzinwekkende wijze door de fke: gen en het was alsof de echovli woorden van het spook duizendi? deed weelgalmen. 'Hier hen ik',; SCO!" gilde het spook. 'Ik koij bi hééélen! Ik ben Bloedeloze Die^iop de man zonder Graf! De Radj 0 Ridder van de Lijkk'nt in de Wij{ers der! Wee....!! Wee....!!jet ('Hallo!' perste de hertog uit ziji&ali angst toegeknepen keel. 'Asmar fbe gelijk... er is een spook!' jen. wendde hij zich in de richting T waar het geluid weerklonken h. 2 Toen zag hij het spook op hem heb men, groot en sinister. Driegendidt de gruwelijke verschijning zijn stie bijl omhoog.Ln 27 Aan dokter Cochrane schreef Paul dat hij dienst ging nemen en dat hij niet in de mogelijkheid verkeerde een be noeming als docent aan te nemen, en dat bovendien zijn vrouw Ln verwach ting was. Hiermee meende hij dat de zaak afgedaan was. Maar dan kende hij Robert Cochrane niet Per keren de post kwam er een brief, waarvan de inhoud hierop neerkwam: 'Ik ont moet u onder de klok op Victoria Station op- die en die tijd'. Paul was er, zuiver uit beleefdheid. Een jonge dokter, bij wie de inkt op zijn diploma's nog maar net droog was, laat nu eenmaal een arts van de reputatie van een Robert Cochrane niet ergens staan wachten. Dat moet een vastberaden persoon zijn, dacht Paul, die de man slechts vaag ln herinnering had. Dokter Co chrane was meer dan vastberaden. Hij was energiek, strijdlustig, dynamisch. En bij de taak die hij had aanvaard, het opvijzelen van het christelijk me disch college en ziekenhuis te Vellore, opdat het zou beantwoorden aan de nieuwe maatstaven welke de Indiase overheid aanlegde, had hij die eigen schappen hard nodig! Dat was zo mogelijk nog meer het geval geweest bij de stichtster, Dr. Ida Scudder, die de instelling van een kleine polikli niek in 1900 had uitgebouwd tot een college met een capaciteit van meer dan tweehonderd studenten en een ziekenhuis van zo'n tweehonderd bed den, plus een verpleegstersschoo!, een apotheek, een kraamkliniek en mobiele poliklinieken, waarmee per jaar niet minder dan 100.000 mensen konden worden geholpen. Nu. legde dokter Cochrane uit met de levendig heid die zowel zijn woorden als zijn bewegingen kenmerkte, moest de op- Dorothy Clarke Wilson Vertaling: H. A. Schrcuder Uitgave: Boekencentrum BV leiding op hoger niveau worden ge bracht om aan de schrikbarende pro blemen het hoofd te kunnen bieden. Aanvankelijk was het een medische opleiding voor vrouwen geweest, maar nu waren zowel college als ziekenhuis opengesteld voor mannen. Nieuwe ge bouwen ter waarde van een miljoen dollar moesten worden opgericht Het aantal bedden voor het onderwijs moest worden verdubbeld. En er moesten tenminste vier nieuwe afde lingen worden gesticht. Zijn eigen speciale probleem was, dat de staf diende te worden uitgebreid met ten minste twaalf bevoegde docenten. Zelf had hij zijn eigen werk als hoofd van een grote leprozerie tijdelijk opgege ven om die belangrijke taak op zich te nemen. Dat was het! Ineens herinnerde Paul het zich weer: lepra! Natuurlijk. Ro bert Cochrane, de meest vooraanstaan de lepraspecialist ter wereld. 'En wij willen u graag naar Vellore krijgen', vervolgde Cochrane zonder omwegen. 'En 'wel dadelijk. Macpher- son, een van onze beide chirurgen, is juist ziek naar huis gegaan. Wij heb ben u nodig'. Geduldig zette Paul nogmaals de rede nen uiteen waarom hij werkelijk niet kón. Allereerst was daar uiteraard zijn militaire dienst. 'Laat dat maar aan mij over!' Cochra ne wuifde het argument weg als was het een lastig insect Paul staarde hem verbijsterd aan. Het lef van de man om te denken dat hij met zijn povere overtuigingskracht het logge ambtenarendom van het Verenigd Koninkrijk te lijf kon gaan, en het dan ook nog kon winnen! Maar als je hem aankeek zou je haast geloven dat het zo was ook! 'Beseft u wel', bracht Paul als tweede argument naar voren, 'dat u mij nu een verantwoordelijke onderwijsbe- trekking aanbiedt waarvoor men toch tenminste zes tot acht jaar ervaring nodig heeft als specialist, terwijl ik met mijn twee jaar nog maar pas kom kijken?' 'Laat dat nu maar aan mij ter beoor deling over', baste Cochrane. 'Ik ken uw staat van dienst'. TV-vandaag Speciaal Radio-vandaag NEDERLAND I NOS 18.25 Rep. Tour de France 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal NCRV 19 05 NCRV-Poppenkast 19.30 Jonkvrouw van Avignon NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Flash Back 21.10 Hier en nu 21.50 Lang leve de operdtte 22.40 Vroomheid in hout en steen NOS 22.55 Journaal NEDERLAND H NOS 28.45 Fabeltjeskrant 18 55 Journaal TROS 19.05 Waltons NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Zomer'74 21110 F.B.I. 22.15 Wordt u al geholpen? IKOR 22.50 Camisards (1) NOS 23-45 Journaal 18.55 Fabeltjeskr. 19.00 Vakantiequiz. 19.30 Progr.ovërz. 19.40 Weerber. 19.45 Journaal 2015 Familie Ashton 21.05 Dok. over ruimte, vaart. 22.35 Fabelserie. 23.00 Journaal. DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Akt. en muz. 10.25 Bande des Schreckens. 12.05 Kult. magazine. 12.50 Persoverz 13.00-13.20 Journaal. 15.50 Journaal. 15.53 Rep. 16.40 Progr. vd Jeugd 1710 Szene 74 17.55-18.00 Journaal In twee delen zendt het Ikor een film uit over 'Les Camisards', de Franse Hugenotemin de Cevennen die een rebellenleger vormden en zelfs met succes slag leverden tegen (|e troepen van Lodewljk XIV. Ned. 2/22.50 Flash back is samengesteld uit de eerste negen shows van Eddy Becker. Daarin zit o.a. een optreden van Vicky Leandros, Cliff Richard en Gil bert O'Sullivan. Ned. 1/20.21 Voordat Jan van der Waart los brandt met zijn bejubeling van de operette, brengt de NCRV een afleve ring van Hier en Nu. Ned. 1/21.10 'Het laatste Paradijs' is een Duitse televisiefilm over de directeur van een dierentuin die zeldzame dieren laat' slachten om zijn in verwachting zijnde vrouw aan lekkere hapjes te helpen; Daar komt bonje van. Duits. 1/22.50 Vara-Klassiek bestaat deze keer uit een concertuitvoering van Verdi's opera 'Un glorno dl regno'. Hilv. 2/21.00 Er wordt heel wat 'geblikt' bij de NOS. Eerst een blik op de derde wereld, dan de blik op Europa en vervolgens het Zoeklicht op Neder land. Hilv. 1/14.30 (Reg. progr.; NDR: 18.00 Sportschau. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau maga- zipe 1926 TV-serie 19.59 Progr.ovërz.) 20.00 Journaal en weerber .2015 Charade 22.05 7. Slnn. 22.10 Rep uit Bonn. 22.35 Journaal en weerber. 22.50 Letzte Paradies. 0.15 Jour naal. HILVERSUM I AVRO. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnr- (S) Dag met een gaatje. (7.55 Verkeer' 8 00 Nws. 8.U Radiojournaal. 8.30 Grt T man.) 9.00 (S) Klass. pianomuz. Wat heeft dat kind? 9.35 Waters,. 9.40 (S) Sopraan en plano: Spaanse volFr deren. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 t Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. ll.03-ll.Oj; diojournaal.) 11.30 Horlepiep. 11.55 tf ber. NOS: 12.00 Toerlsmo. 12.30 UltzJ U. landb. NOS: 12.40 Sur la route du Tod France 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingeih- dag. NOS: 13.25 Spiegel van Belgle. 13.!( Intern. Spectrum. 14.30 Blik op wereld; 14.45 Blik op Europa. 15.00 Zoef Nederl. (18.00 Nws.) HUMAN. VERB.;! Laat je niks wijsmaken. VPRO: 17.00.1 Vrijdag: magazine, 17.55 Med. VPRO: 18.00 Nws. 18.11 Vandaagrgei morgen dat. 18.20 VPRO-Vrljdag - its comm. en analyses. KRO. 19.00 lf Koning Komp. 19.05 (S) Springplank.' in Instemmen met velen. 19.45 Jeremia. (S) In antw. op uw schrijven. 22.00 soogst. 22.25 Overweg. 22.30 Nws. f" Hits. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Levende Woordf (S) Badlnerie. (7.30 Nws: 7.41 Echo.f Overweg. 830 Nws 8.36 Gymn. v.d. 845 Vd kinderen 9.00 Moeders wil L in vakantiesfeer. 10.00 (S) Aubade, j Nws.) 11.00 Gebakjes en een beter I 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf totf; met 1222 Wij v.h. land; 12.26 Med.; Nws; 12.41 Echo en 13.00 Raden maf_, 14.00 (S) Holiday Interlokaal, met 15.30K" 17.00 (S) Country and western müz.F Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) Gramm.pl.progr. I8.30i 18.41 Echo. 1850 Verkenn 1858 Mal.. VPRO. 1900 (S) Tahiti FM NOS. 20.51 H Haag vandaag. VARA: 21.00 (S) Un gloi regno. 23.00 (S) Fur Elise. 23.35 van deze eeuw. 23.55-2400 Nws. HILVERSUM III EO. 7.02 (S) Gospelsound. 8.02 (S) 1g£! thee en koffie. 10.03 (S) Muzikale fruit pi NCRV: 11.03 Drie draait op verz. 12.( Drie tussen de middag: Bij Barend. 13, Drie tussen de middag. Ontroerend bs NOS: 14.03 Popkontakt I: Meurders 1 m de. NOS: 18.02 Joost mag niet eten: Roe roll methode. 20.02 (S) Gevolmac VPRO. 21.00 VPRO-VrIJdagavond- NCRV: 2.02-7.00 (S) Bent U daar nog? 'En mijn vrouw staat op het punt haar tweede kind te krijgen. 'Vellore is een prachtige plaats', kaat ste Pauls gesprekspartner terug, 'voor vrouwen en kinderen. Het is echter niet nodig uw gezin direct mee te brengen. Als u in dienst gaat, bent u meer dan twee jaar van uw gezin gescheiden. Kom dus een jaar naar ons, en als het werk u bevalt laat u uw gezin ook overkomen. Zo niet, dan keert u eenvoudig terug. Wij verke ren in een crisis. Wij pogen de groot ste christelijke medische instelling van heel Azië van de ondergang te redden. En daarvoor hebben wij u nodig'. Het ministerie van defensie haalde bakzeil voor een wil die sterker was dan de zijne, die van God zoals Margaret vroom geloofde of die van Robert Cochrane zoals Paul in zijn hart vermoedde dan wel voor beide, wat het meest voor de hand lag, daat die twee blijkbaar samen werkten. Zorgvuldig hield Margaret de afkeuring van haar ouders over het besluit voor Paul verborgen, en traohtte hem uit de buurt te houden, wanneer haar zwagers hun wenkbrau wen optrokken en hun wat zure com mentaren van zich gaven. Hun tweede kind, Jean, werd geboren onder bege leidend vuurwerk, op het moment dat Paul bezig was zijn bagage bijeen te pakken voor zijn reis naar India. Bij het afscheid van zijn gezin kwam hem zijn eigen eenzaamheid in zijn jon gensjaren in herinnering, en hij be loofde plechtig dat zo'n scheiding niet nogmaals zou plaatsvinden. Op het weefgetouw van Pauls leven ging andermaal de schietspoel heen en weer. (Wordt vervolgd) Figuur-puzzel Van onze radia- en tv-redactie DEN HAAG Vanavond na acht uur zal het ministerie van CRM laten we ten, hoe de beslissing over de aanvra gen Tros en Veronica uitvalt. De bei de organisaties weten nog van niets. Bij de Tros is men ervan overtuigd A- omroep te worden. Veronica's Rob Out weet niet wat hij verwachten moet Bij een negatieve, beslissing zal Veronica misschien doorgaan als zeezemder. Men zal zich er niet bij neerleggen. Gedacht wordt aan een kort geding of hoger be roep. Acties van aanhangers om het vakan- tiejacht van minister Van Doom van CRM te torpederen, waarover geruch ten gaan, wijst hij absoluut af. DEN HAAG Nog dit jaar ls interimrapport van de interdep mentale commissie landinrichtii verwachten. Daarin zal worden gesteld dat, als de landinrichti in werking is getreden, de volj schema's voor ruilverkaveling< beoordeling moeten worden vo legd aan de rijksplanologische missie. De ministers van Landbouw en rij, mr. A. van der Stee, en volkshuisvesting en Ruimtelijke ning, drs. J. P. A. Gruijters, mee in hun antwoord op vragen dii de Tweede-Kamerleden mevrouw gendijk-De Jong en de heer Gi (beiden (PvdA). NI rist Horizontaal woorden Invullen die be tekenen: Ir medeklinker, 2. bergweide, 3. stok met voettrede, 4. schedelboor, 5. door dringend, 6. ziekelijke steelzucht 7. grieks veldheer voor Troje, 8. wedde, 9. kleurstof, 10. verlegen, 11. klinker. Bij juiste invulling leest men verti caal 1 hetzelfde als horizontaal 6. OPLOSSING VAN GISTEREN: Hor.: 1. verbolgen; 2. agio-lor-la; 3. loet-itala; 4. Eem-ben-mal; 5. rede-ma- rad; 6. Ira-lapere; 7. atlasveen; 8. ara Deen-ei; 9. nadeel-eng. Vert.: 1. valeriaan; 2. egoeer-tra; 3. riem-dal-ad; 4. bot-bel-adé; 5. olie-mas- Ee; 6. lot-mapvel; 7. gramreene; 8. Ellaare-en; 9. naaldenig. DELFZIJL In Uitwierde (gemeen te Delfzijl) is gistermorgen een boer derij tot de grond toe afgebrand. Veel landbouwwerktuigen, hooi en stro gingen verloren. De eigenaar van de onder monnumen- tenzorg staande boerderij, kwam juist terug van het koeien melken toen de vlammen al uit het rieten dak sloe gen. Over de oorzaak is nog niets bekend. Doorstroming.. is e ikt i ek hst led' cha ivek >roi slu NV ove <lel\ 'hO'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4