Werknemers zetten failliete autospuiterij zelf voort dichtbij Personalia tommentaar Vaste klanten gaven Leeuwarder trio steuntje in rug lyprus (1) I |prus (2) Lesje V erkeersonge vallen bij Venray eisen drie mensenlevens een trein voor jantje alleen spel onwettig prinses kerkpret )p brommer verongelukt Onvast en koel weerrapporten I +++oproep toensten+++ Strandverwachting piW/KWAiRiHET ]>INSD\C 16 Jl'LI 1974 BINNENLAND T5/K7 Dk Griekenland heeft veertien jaar Jeden het verdrag ondertekend, dat zelfstandigheid van de pasgeboren publiek Cyprus beoogde te garande- n. Dit heeft de Griekse regeringen idien nooit verhinderd om, als ze aar even de kans kregen, hun neus steken in het beleid van de' presi- van deze republiek, Makarios. eze bemoeizucht ging zelfs zover, tt Makarios er eens toe gedwongen erdi een paar ministers die de rege- in Athene niet aanstonden, te ïtslaan. Wat zich nu op het eiland speelt, stelt echter alle vorige blijken in Griekse interesse voor het bestuur an Cyprus verre in de schaduw, et wel: wij beweren niet, dat de xlracht om Makarios te wippen en •entueel te vermoorden, rechtstreeks ïomstig was van het kabinet in thene. Dat de opstandelingen op yprus in onmiddellijke opdracht van thene handelden, valt niet te bewij- Maar het ontbreekt niet aan anwijzingen die het in elk geval itermate onaannemelijk maken, dat s rebellie tegen het bewind van Ma- arios geheel buiten de Griekse rege- ng om werd voorbereid. ro noemen er enkele. De officieren de Cyprische nationale garde die opstand hebben uitgevoerd, zijn rieken. Hun commandant, Denisis, vroeger een hoge post in het iriekse leger bekleedde, was enkele vóór de omwenteling naar me gereisd om daar te bespreken, hij zou reageren op een hem 'elgevallige eis van Makarios. De- e eis hield in, dat Denisis en de onderden andere Griekse officieren de nationale garde voorgoed af- cheid zouden nemen van Cyprus, lun aanwezigheid werd door de lyprische president niet langer op rijs gesteld, omdat ze steun en lei- ing zouden geven aan de guerrillaor- anisatie EOKA-B, die ijvert voor enosis' oftewel aansluiting van Cyprus ij Griekenland. Hoe de Griekse rege- ing over dit optreden van Makarios lacht, kon iedereen in Athene aflei- len uit de teksten op posters die nlangs met officiële toestemming op llerlei gebouwen werden aangeplakt. )aarin werd de president van Cyprus ekenschetst als een 'op macht beluste lonnik', die 'verraad' had gepleegd egens de Griekse natie'. Is het rreemd, als nu het vermoeden rijst, lat degenen die zich als leiders van eze natie hebben opgeworpen, dit erraad gisteren hardhandig hebben ten bestraffen? Als lid van de NAVO is ook Neder land bij de staatsgreep op Cyprus betrokken, en wel omdat hierdoor de och al belabberde verhouding tussen de bondgenoten Griekenland en Tur- dje, die zich elk met een deel van de Cyprische bevolking vereenzelvigen, nog aanzienlijk is verslechterd.' De spanning tussen die twee was de laat ste tijd al gestegen naar aanleiding van een olievondst in een deel van de Aegeïsche Zee dat beide landen me nen te mogen exploreren. Om hun aanspraken kracht bij te zetten, pro- >eerden deze NAVO-partners elkaar te intimideren met vlootmanoeuvres. let is niet waarschijnlijk, dat het bij nanoeuvres blijven zal, als het nieuwe tewind op Cyprus een al te grote hartelijkheid jegens Griekenland aan de dag legt in dat geval zal de Turkse regering haar handen niet kun- ien thuishouden. Voor Nederland, tenslotte, biedt deze ontwikkeling het voordeel, dat de lei ding van de NAVO zich nu gedwon gen ziet zich meer met wézenlijke bondgenootschappelijke problemen he rig te houden en minder met het vermeende gevaar dat ze de laatste ijd vanuit Den Haag zag dreigen. Het is maar gelukkig, dat er van het gesprek tussen de heer Stemerdink en de redactie van dc Westduitse krant Bildzeitung toch nog een gesproken tekst bleek te bestaan. Nu kon onom stotelijk worden vastgesteld, dat de jeugdige staatssecretaris anders dan sommige relschoppers-in-spé hadden gehoopt niet had gedreigd, dat Nederland de NAVO zou verlaten, als er niet spoedig een (overigens zeer dringende) standaardisatie van wa pensystemen werd uitgedacht. Wat leert deze geschiedenis niet alleen ons, maar hopelijk vooral onze minis ters en staatssecretarissen? Dit: dat ze niet alleen nooit zelf achter het stuur moeten gaan zitten, na een vermoeien de werkdag, maar er ook voor moeten zorgen, dat interviews (zeker met een buitenlands blad, en helemaal wanneer dat blad Bildzeitung heet) alleen wor den gegeven in het bijzijn van een lid van de departementale voorlichtings dienst. Dat voorkomt onrust. door Dick Ringlever LEEUWARDEN De vaste klanten hebben hen niet in de steek gelaten Toen begin deze week sinds de faillietverklaring de auto spuiterij Posthuma in Leeuwarden het bedrijf voor het eerst onder leiding van drie oud-werknemers opnieuw ging draaien, kwamen de nieuwbakken ondernemers al gelijk handen te kort. Met zes verkreukelde auto's hadden de Leeuwarders hen een stevige steun in de rug gegeven. Voor de 23-jarige boekhouder J. Har- kema, de even oude spuiter B. Bijker en de 28-jarige uitdeuker G. W. van Dijk was het een even onverwachte als bemoedigende eerste aanzet na de sombere ontwikkelingen van de laat ste maanden. Nog maar een paar weken geleden had de 62 jarige directeur en oprich ter H. Posthuma zijn veertien werk nemers bijeen geroepen om hun mee te delen* dat hij er geen gat meer in zag. De schulden aan de fiscus en anderen waren zo hoog - tot 250.000 gulden - opgelopen, dat hij er niet meer onderuit kon de zaak te sluiten. Temeer, omdat hij ook voor de toe komst weinig perspectief zag. Wilde het bedrijf weer levensvatbaar wor den dan zou het dienstenpakket moe ten worden uitgebreid met benzine pompen. En dat kon niet omdat de gemeente daarvoor geen toestemming wil geven zolang niet vaststaat of het pand aan de Verlengde Schrans kan blijven bestaan als' de gemeentelijke wegenplannen in dit stukje Leeuwar den worden uitgevoerd. 'We hebben 15 jaar lang touwgetrok ken met de gemeente over uitbreiding en modernisering van de zaak, maar een definitieve uitspraak hebben we nooit gekregen. Men heeft ons in het onzekere gelaten en dat ben ik nu beu', zegt de heer Posthuma. Doorgaan Maar drie van zijn werknemers zagen de toestand minder somber in. 'We richten een andere bv op en gaan gewoon door, op kleine schaal met een man of zes, stelden zij voor. Posthuma vond dat best en bleek zelfs bereid alle outillage, de appara tuur en het pand, aan hen te verhu ren. Dat kon hij, omdat deze geen eigendom waren van de failliet ver klaarde bv Posthuma, maar van de firma Posthuma, waarvan de heer Posthuma enige firmant is. Die plannen zijn nu uitgevoerd. Er is een financieringsmaatschappij gevon den, die het drietal voor de eerste tijd krediet geeft en er werd een nieuwe bv opgericht, de bv autobe drijf De Rondweg. Markema, Van Dijk en Bijker werden enige aandeél- houders en tevens directeur. Als per soneel trokken zij drie andere oud werknemers aan. Harkema: 'We zijn ervan overtuigd dat het ons lukt, al zullen we het de eerste jaren rustig aan doen. Je moet ervoor passen een zaak als deze te snel te laten groeien, dan doe je jezelf de das om. Dat is wel gebleken. De lasten werden in het vorige bedrijf te zwaar. Daar komt bij, dat het zakelijk niet altijd even verstandig werd ge rund. De heer Posthuma was een goede baas, maar het ambacht ging hij hem voor het zaken doen. Je zag hem meer in overall in de spuiterij dan bij de administratie'. Die boekhouding heeft Harkema nu voor zijn rekening genomen. Een ac countant, die elke week komt contro leren, helpt hem erbij. De twee ande- Bijker en Van Dijk, twee directeuren bezig met hün eerste karwei. J. Markema: nieuwbakken ondernemer. re aandeelhouders werken in en hou den toezicht op de spuiterij. Toekomst Hun doel? 'Eerst een reserve aankwe ken. Met onze door vaste klanten als de gemeentepolitie gegarandeerde om zet mikken we op een winstje van zestig mille binnen een half jaar. Heb je nodig als je een bedrijf verder van de grond wilt krijgen. Later zien we dan weer of het wenselijk is verder uit te groeien. Door bijvoorbeeld een autoshop te beginnen of een repara tieafdeling voor boten op te zetten. Maar dat- is nog maar toekomstmu ziek. We hebben afgesproken, dat we niet meteen gaan luchtfietsen. Onze eerste zorg is de zaak in deze omvang gesmeerd te laten lopen. Dat betekent een omzet van zo'n zes mille per week maken. Ik geloof, dat dat er wel inzit'. Als de verwerkelijking van hun ideaal staat Harkema en zijn twee compag nons een bedrijf voor ogen dat ook in sociaal opzicht een model onderne ming zal moeten zijn. 'We gaan er vanuit, dat iedereen er een goede boterham moet verdienen. En dat er - als de zaken goed gaan - royale grati ficaties worden gegeven. Een bonus, die voor iedereen gelijk zal zijn, of het n uom de directeur gaat of om een aankomend vakman. Van een verslaggever VENRAY Bij twee verschillende verkeersongevallen in de buurt van Venray zijn gisteren drie personen om het leven gekomen en vier ernstig ge wond. Bij een botsing tussen twee vrachtwa gens werden gistermorgen de 52-jari- ge bestuurder van de ene wagen, M. van Moorsel en zijn 48-jarige echtge note mevrouw H. van Moorsel-Dirks gedood. Een 16-jarige dochter en haar 15-jarige vriendin werden ernstig ge wond. Gistermirogen botste op de Maashese- weg bij Venray een Volkswagenbusje tegen een boom. Een der inzittenden, de 20-jarige J. van Heugten uit Hel mond, was op slag dood. Twee perso nen liepen ernstige verwondingen op. Verder krijgt iedereen volledige in spraak. Het beleid wordt door allen samen bepaald. We vormen een col lectief, waarbinnen iedereen zijn ei gen ideeën naar voren kan brengen. In de praktijk is dat haalbaar geble ken. De mensen kafferen elkaar wel eens uit, maar dat kén. We opereren min of meer als een vriendenclubje'. Reacties Leeuwardense klanten hebben op het initiatief positief gereageerd. De poli tie, één van de belangrijkste klanten van de voormalige bv Posthuma, heeft al toegezegd niet naar de concurrentie te zullen gaan. En ook van veel particulieren hebben de drie jonge ondernemers aanmoedigende reacties gekregen. En de voormalige baas Posthuma, die 39 jaar terug zijn bedrijf met 40 gulden opzette, door het faillissement een strop van een halve ton leed en nu met zijn tjalk op de Friese meren zwerft: 'Ik ben blij, dat de jongens de zaak op deze manier kunnen voort zetten. Ik ben ervan overtuigd, dat ze slagen, 't Zijn keihard en goed wer kende knapen. Ik wens ze alle succes'. Rechterlijke macht Benoemd tot officier van justitie in het arrondisse ment Arnhem: mr. F. Th. Boerwinkel, thans substituut-officier van justitie in Arnhem. Benoemd tot officier van justitie in het arrondissement Utrecht, mr. T. van Dijk, thans plaatsvervangend officier van justitie in Utrecht Benoeming Dr. J. Hoeing is per 1 september benoemd tot hoofd van de afdeling intra- en extramurale zorg voor zwakzinnigen van de inspectie voor de geestelijke volksgezondheid. Dr. Hoeing is op het ogenblik genees heer-directeur van de Johannes Stich ting in Nieuwveen en De Hooge Burch in Zwammerdam. Hij volgt bij de in spectie de heer J. Veerman (67) op, die zijn functie 1 oktober neerlegt. onder redactie van loessmil We zijn eens bij mensen op bezoek geweest die zo'n elektrische trei- nen-toestand in huis hadden. Er was een speciaal vertrekje voor ingericht. Wij mochten ook even kijken. In een eerbiedige stoet lie pen we naar het kamertje. De gastheer ging voorop met een sleu tel in de hand, want de deur van dit heiligdom was altijd op slot. Anders zitten de kinderen er aan, legde mevrouio ons uit. Afgezien van de (voor ons te ho ge) prijs hebben we ook hierom nooit iemand een elektrische trein cadeau gedaan: vader speelt er mee en Jantje mag alleen af en toe een knopje indrukken, waardoor er een treintje gaat rijden of juist stilstaan. Verder heeft zo'n kind er met z'n vingers af te blijven; vóórdat je 't weet maakt ie iets kapot, en 't is al zulk kostbaar spul. Toch icillen we het spoorwegwezen niet uit het kinderleven bannen. Integendeel En daarom maken we te pas en, menen we, nooit te onpas, reclame voor lego. Dót moet je kopen, dan kunnen de kinderen Wie nog steeds niet weet wat te doen in de vakantie, zou naar het vormingscentrum De Drieburg in Driebergen kunnen stappen. Workshop '74 die daar van 29 juli tot 2 augustus wordt gehouden zou wel eens niet aleen een besteding van de vakantiedagen, maar ook nog veel ideeën voor latere lange winteravonden kunnen opleveren. Workshop is een soort creatieve markt, waar jong en oud, gewoon alles en iedereen door el kaar, samen gaan proberen het spel te (her-)ontdekken. En dan méér dan alleen 'boter, kaas en eieren', het motto van deze zomer week, waarover via postbus 112 in Driebergen of telefoon 03438-3193 alle gewenste inlichtingen te krij gen zijn. zelf rails maken en uitleggen, zelf een locomotief en een trein bou wen, een spoorwegovergang en een seinhuisje. De route kan net zo grillig zijn als ze zelf icillen en als het kind genoeg heeft van perso nenrijtuigen maakt hij er goede renwagons van. Na een week of zo heeft ie ook daar weer genoeg van en wordt de hele bups gesloopt Het kind gaat nou een stad maken, met een tram. Alles met dezelfde spullen uit dezelfde dozen. Het lijkt er misschien op of we een folder voor lego-speelgoed schrijven, maar de zaak is deze dat toe bezig zijn een nieuwe uitgave aan te kondigen: 'Doe meer met lego'. Een fiks boek van Duitse komaf. De schrijfster Karin Gross- mann zet binnen het bestek van honderdenzestig pagina's en aan de hand van meer dan tweehon derd gekleurde afbeeldingen uit een wat peuters, kleuters en scho lieren allemaal met lego kunnen doen, al dan niet geactiveerd door vader, moeder of de juf voor de klas. Kinderen kunnen hun eigen fanta sie laten werken als ze met lego bezig zijn; het voorbeeldenboekje is niet meer dan een aanzet, een steuntje in de rug. Onderzoekingen hebben Karin Grossmann ervan overtuigd dat lego wat je noemt creatief spel bevordert en dus cre atief speelgoed is. De schrijfster gaat grondig te werk, maar we kunnen ons voorstellen dat er ge noeg ouders en opvoeders zijn die niet om zo'n boek zitten te sprin gen. Maar omdat we uit eigen prvaring weten dat lego fantas tisch speelgoed is, voor alle kin derjaren èn daarna, willen we ie der die er nog een beetje onwen nig tegenaan kijkt of wiens kinde ren een zetje nodig hebben, toch aanraden 'Doe meer met lego' in huis te halen voor 24,50. Het boek is door Helmond te Helmond op de markt gebracht. Franse koeien zijn hard aan de emancipatie van hun soort toe. Volgens de Franse wet is het wel geoorloofd dat koeien via kunstma tige inseminatie kalveren krijgen, maar aleen als de vader uit dezelf de streek komt. Een boer uit het zuidwesten van Frankrijk had te gen deze wet gezondigd: hij had er voor gezorgd dat koeien in de stad Nantes, ver van zijn eigen huis, op kunstmatige wijze kindertjes van stieren uit zijn. stal kregen. Onwet tige kinderen dus, reden waarom de boer in Nantes voor de rechter moest verschijnen. Terwijl de rechtbank zich het hoofd over dit brandende probleem brak, hield een grote groep medeboeren een demonstratie voor het gerechtsge bouw. Ze eisten seksuele vrijheid voor hun koeien, maar of dat ooit zover komt, zullen ze pas in sep tember horen; eerder doet de rechtbank geen uitspraak. Kinderen die met hun ouders op zondagochtend meegaan naar de Onderwergkerk in Nulde (Noord west Veluwe) hoeven zich niet te vervelen als ze niets van de preek begrijpen. In de bovenzaal van het Postiljon-wegrestaurant, waar de diensten gehouden worden, liggen papier en kleurpotloden klaar. Ter wijl de dominee aan het woord is, mogen ze tekenen zolang en zoveel als ze willen en als het eindpro- dukt erg mooi wordt, komt het ook nog aan de muur van de Kerkzaal te hangen. De dominee wordt trouwens ook niet boos, als ouders hun kinderen even een handje helpen. Mevrouw J. de Haan uit Dokkum heeft het tot anderhalve prinses geschopt. Eerst tot naaldprlnscs van Nederland en dit weekeind in het Duitse Baden-Baden ook nog eens tot tweede m de wedstrijden om de titel 'naaldprinses van Eu ropa'. Daar deden niet minder dan tweeënveertig prinsesen-in-spé uit tien landen aan mee. Alleen een Westduitse was van al die dames nog een tikkeltje beter vond de jury dan mevrouw De Haan, maar tweede worden als er tweeën veertig meedoen is toch een pres tatie om u tegen te zegen. Van een verslaggever SLUISKIL De 44-jarige mevrouw T. E. den Hooglander-Putter uit Oost Souburg is gistermiddag op een voor- tangskruising bij Sluiskil om het leven gekomen, toen zij met haar brommer Werd gegrepen door een bestelwagen. Van onze weerkundige medewerker Het weer is stabiel in het onstabiele. Gisteren drukte de zoveelste oceaan depressie haar stempel op het atmos ferisch gebeuren. Dit betekende regen en veel icind. Buitengaats kwam het tot stormachtige wind, kracht 8 ge meld o.a. door een Engels lichtschip in het Kanaal en een koopvaard ij- schip ten noordwesten van Den Hel der. Ook vandaag en morgen zijn we nog niet uit de zorgen. Achter een depressie die met 990 mb in de kern poolshoogte gaat nemen op de Noord zee, volgen buien. De vakantieganger kan dus voorlopig zijn lol wel op, al zal er ock ruimte zijn voor opklaringen. Satellietfoto's lokaliseerden gistermiddag midden op de oceaan een vrij belangrijk wolken- gebied dat binnenkort over zuid-Enge- land naar het oosten zal trekken en in een latere fase ook het ueer in Nederland zal beivloeden. Uit die wolken valt regen. In de hogere ni veaus staan tussen zuid-Groenland en de Britse eilanden stromingen uit noordwestelijke richting. Het is dit patroon dat de meteorolo gen in West Europa niet zo graag zien in de zomer. Niet komen er met deze 'glijbaan' telkens nieuice storin gen op ons af, de temperatuur ver toont bovendien eerder een dalende dan een stijgende tendens, althans op den duur. Gistermiddag teas het aan de grond in Ierland 14 tot 15 gr. op het weerschip J 13 gr. I ten zuiden van IJsland 12 en in Prins Christians Sund aan de zuidpunt van Groenland 5 gr. In Oostenrijk was het gisteren een stuk kouder, na de 23 gr. -explosie van zondag. Wenen en Linz gaven nu om één uur 19 gr. Graz 17 en Klagen- furt 15 gr. In Italië nam de hitte toe. Dit land en Griekenland zuchten over de hittegolf die Spanje daarvoor kreeg te verwerken. Messina en Tra- pani op Sicilië kregen maxima van 35 gr. Amendola aan de oostkust 37 gr. Athene had ook iveer een abonnement op temperaturen van 37 tot 38 gr, evenals Cyprus. De hittegolf zet zich voort tot in de Oekraine, waar de zuidelijke stations Vaznisensk en Mo- gilev-Podolsky maxima hadden van 34 gr- Afgaande op mededelingen in de Nieuivsbrief van het Landbouw-Eco- nonvisch Instituut kan geconflucdeerd oorden sat de eerste helft van de zomer dit jaar niet meer dan een 5.5 op gedrag krijgt tegenover een 7 vorig jaar in dezelfde periode. Vandaag matig strandweer met af en toe opklaringen, maar ook hier en daar een bui. Krachtige vooral in het Waddengebied tamelijk nog harde wind uit zuidwest tot west. Aanhou dend lcoel met maxima van 16 tot 17 gr. zeewater idem. Weerrapporten 19 uur: Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. R'dam Twente Vlissingen Zd. Limburg Aberdeen Barcelona Berlijn Brussel Bordeaux Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Istanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis van gisteravond regen regen regen regen geh bew regen regen regen zwaar bew zwaar bew regen onbew zwaar bew geheel bew geheel bew zwaar bew licht bew zwaar bew licht bew zwaar bew onbew zwaar bew motregen zwaar bew licht bew onbew onbew half bew onbew licht bew regenbui licht bew onbew licht bew licht bew licht bew onbew zwaar bew licht bew onbew 18 19 20 18 20 17 18 20 18 20 16 25 23 19 25 23 24 17 24 20 26 27 17 22 30 27 33 21 28 20 21 29 34 20 23 22 29 20 29 36 S OPKLARINGEN REGEN (PT HAGEL BEWOLKING MAX. TEMP. MIN. TEMP. WINDRICHTING Dc volgende personen wordt dringend ver zocht zo spoedig mogelijk de al Kjncentrale in Den Haag te bellen nr. (073) 16 44 26. NEDERLAND C. Blauwboer uit Rotterdam: II Muller uit Persen (Did) in Mercedes KK-EX-215. J. Blauwboer uit Rotterdam; Hr. Coers uit Assen: P. Fransen dit Groningen, Fam. Van Wagensveld uit Heemstedo met motorboot; Fam. v.d. Jagt uit Amsterdam met boot. C. Klapthor-Nelis uit Terneuzen met ms "Ineke'; J. Pook uit Zaandam in rode Opel Kadett. P. van Riemsdijk uit Losser in zeilboot 'De Wlndreus'; H. de Wijk uit Utrecht op brommer. BELGIc Ronald Baarn uit Terneuzen ir. groene Aus tin. 13-DF-12; J. Pardoel met motorsleepboot 'Gema'. LUXEMBURG C Hiubers en Fred Ista resp. uit Spanbroek en Rotterdam In zwarte Ford Taunus. FRANKRIJK OF LUXEMBURG J. J. van Berkel uit Apeldoorn in beige Ford 15M, 98-42-TZ. FRANKRIJK C. van Overbeke uit Haarlem In blauwe Volvo. 05-AK-22; J. Hooykaas uit Voorburg in rode Foird Escort: mevr. J. Heg-Hoogenboom Renault. 01-S4-UK; A. Amersfoort u;t Bunr.'k in beige DAF: Tinie Scholtens u'.t Leens in gele Citroen, FZ-94-04: fam. Schmidt-hoekstra uit Hengelo in witte Slmca, 50-D2-75; A. Bouwman-De Waal uit Wijk en Aalburg in rode Flat 124; fam. D. Kaptoin uit Dulem- borg in groene Ford Consul; Th. A. J. Brugman uit Emmeloord n wltto Simca. 45- DC-20; Fam. D. Boer uit Amsterdam in oranje Cltroën Dyane, 15-BZ-63; F. de Spenke uit Amstelveen in Renault 10; echtp. V.d. Wissel uit Maassluis in gele Renault. 77-DD- 41; R. de Wijk uit Utrecht in oranje Slmca; W. H. Schoonaard uit Zwljndrecbt in witte Peugeot, 26-81-VS; G. Pbilips-Meervis uit Antwerpen In gele Ford Taunus: G. Pas- schier uit Hendrik Ido Ambacht ln zilver kleurige BMW. 63-00-UV; Paul Hanraets uit Huis Ter Heide per groepsvervoer: echtp. Van der Beek-Lutke Schipnol uit Udden in witte Cltroën, 33-92-FZ; H. Benn uit Teinou- zen in blauwe Toyota. ZWITSERLAND-FRANKRIJK MeJ. A. M. Schuitemaker uit Wassenaar in blauwe Cltroën Dyane, 68-60-FD. ZWITSERLAND J. van Roekei uit Uithoorn In beige Vw 1600. MA-65-43: Fam. Nieuwenhuis uit Bolres in oranje Skoda met zwart rtaa. ZWlTSERLAND-ITALIë H. Kap ITALlö Fam. Romers uit Maasdijk in d.rode Opel, 30-BF-08; J. Molenaar uit VUardingen in HOOG WATER 17 juli: Vlissingen 12.04- Haringvlletslulzen 0.56-13)32; Rotterdam 1.59- 14.38; Schevenlngen 0.28-13.06; IJmuiden 1.07-13.43; Den Helder 5.09-17.50; Harlingen 7.39-20.13; Delfzijl 9.39-22.04. grijze Opel: J. Molenaar uit Eindhoven ln oranje Opel Kadett. 96-76-VT; J. v.d. Bosch uit Eindhoven in gele Toyota Carina. 66-17- TN: Fam. Dirks-De Greets in blauwe BMW 2200; Henk Jansma uit Appelscha openbaar vervoer; mevr. Leendertz-Polak uit Wager.in- gen in rode 2CV. 65-89-TN; Fam. Peters-üirks uit St. Antonius verm, in gele Plat; H. Winters uit s Gravezande in groene Opel Kadett. 45-12-MK; Leo Verberne uit Grots Broek in blauwe Simca Chrysler, 79-50-SL* OOSTENRIJK-ITALIë Fam. A. Bouwman-De «Vaal uit Wijk en Aalburg ln blauwe Fiat 127; Fam. Brandsen- v d. Brink uit Naarden in gele Saab, 82-25- XH; Fam. J. v.d. Heijden-Vingerhoeds pit Luljkgestel op oranje Honda 750, VU-96-35, OOSTENRIJK G. Visser en A. van Beve-en resp, uit Leeuwarden en Amsterdam »n bruin-geie Opel. 04-69-XF: Jan Overboom uit Avenhorn in rode Fiat HB-36-04; Fam. Korendijk-Van Gorp uit Breda in oranje Renault. 53-15-ZD: Jan en Fransien van der Heijden op blauwe Honda 750 44-51-JV; J. J. Korendijk uit Breda In oranje auto. 53-15-ZU; R. Tavenler uit Amsterdam in rode Toyota, DUITS LAND-OOSTENRIJK F. Jacobs uit Rotterdam in groene Fiat 128; Corry van der Pol uit Mierloo in beige VW 1301. DUITSLAND Fam. Bos-Ensink en mevr. Mulder-Ensink uit Enschede in gele Datsun Cherry. 50-AF-4S; T. Brugman uit Middelrode in zilverkleurige Opel Kadett; C. Fooien uit St. Michelsgestel ln witte VW met Alpen Kreuzer; O. v.d. Maat uit Nljverdal in grijze Peugeot 304; John Overboom uit Avenhorn in Opel Ascona 26-53-NP; N. Vtngerhoeds uit Meerveldhoven in grijze Peugeot 404 07-20-EM: Fam. Van IJ peren uit Zeist in bronskleurige Slmca, 18- 18-UE. OOST-DUITS LAND F. J. Scheper uit Emm en ln beige VW met Caravan. SPANJE Willie v.d. Brink uit Arnhem (n Toyota, 69- 50-NU; fam. Dirks-Prinsen uit Geldrop per vliegtuig; J. R. Kerkvoordcn uit Hoogezand in gele Ford Transit VJ-62-65: C. van Muilekom uit Zevenaar Ln creme Taunus 12M. ENGELAND H. C. van Broekhuizen uit Amstelveen in bronskleurige Renault 12, 39-EF-96. JOEGOSLAVIË M. Brouwers uit Ter Westel in rode Cltroën 2CV. 04-78-TR; Fam. Deen-Graafman uit Am sterdam ln gele Fiat 127. ROEMENlo L. Obers uit Deurne in Ford Escort, 22-16- RZ. DENEMARKEN HAM. Stomps-Vt rolvo; G. v.d. Leest uit "t Zand groene Ford Escort, 84-AV-95. FINLAND Arie Veenstra uit Helsinki ln witte Saab, ZWEDEN c. Obers uit 's Hertogenbosch ln rode Renault 4. OP WEG NAAR NOORWEGEN Fam. R. Akkerman-Janssomus uit Delft ln grijzo Renault, 26-8S-DX, TURKIJE A. Heule uit Utrecht ln bruine Skoila met caravan. EUROPA G. Alk am a uit Amsterdam, I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7