Flora's economische betekenis wordt alleen nog maar groter Adler Leiden gaat afval naar Duitsland afvoeren Klachten geluidsoverlast kunnen worden gemeld Pr. Bernhardlaan in hoger beroep Academische examens Marktberichten Zitten aan de Watersteeg Familieberichten Toestemming voor streekschool is er Kinderen gered van verdrinking Vakantiepret in Jeugddorp Z.-W. Afsluiting van de Oranjelaan Z.woude geeft moeilijkheden Visserij berichten J. Lijten kreeg kerkelijke onderscheiding - ROUVMKWARTET DONDERDAG 11 JULI 1974 STAD EN REGIO Ui Nieuwe secretaris J. Vianen: Van onze correspondente RIJNSBURG Flora heeft nu een maand een nieuwe secretaris, de heer J. Vianen, 57 jaar. Sinds 1960 zat hij al in het bestuur. 'De heer Den Haan heeft het bijzonder goed gedaan en ik zal het zeker niet beter doen', zegt Vianen. 'Het teamverband heb ik zeker no dig. Als dagtaak kan ik het niet. Mijn zoon runt de zaak wel en ook goed, maar ik zit er nog te veel met mijn hart in'. 'Als je eeri moeilijke tijd hebt mee gemaakt en je hebt er veel voor gedaan hang je eraan. Ook heb ik nog een zoon van 14 op de tuin bouwschool, die graag een handje helpt'. Het gezin Vianen heeft vijf kinde ren, twee zoons en drie dochters. Er zijn weinig avonden dat de heer Vianen thuis is, want hij heeft een druk bezet leven. Hij zit onder meer Jn het kringbestuur van de C.B.T.B., in het bestuur van de M.A.V.O., in het dagelijks bestuur van het proef station Aalsmeer en is voorzitter van de kerkeraad van de Chr. Geref. Kerk in Rijnsburg. Dat laatste is ook erg druk, omdat de Chr. Geref. Kerk in Rijnsburg nog geen eigen predikant heeft. 'Maar ik doe het heel graag en met hart en ziel'. Eigen taak 'Ook het werk als secretaris bevalt me bijzonder goed. Het organisatori sche ligt me wel. De notulen uitwer ken is wel veel werk, maar verder heeft iedereen in het bestuur een eigen taak. Een goede instelling, die Indertijd voorzitter G. van Delft in gevoerd heeft en de huidige voorzit ter heeft gehandhaafd. Er zijn b.v. twee mensen voor weg en werken, dat houdt in verbouwing, nieuw bouw en onderhoud. Bij het veilen is er altijd een bestuurslid aanwezig van 6.00-9.30 uur, om te zien hoe alles reitl en zeilt.' De nieuwe vestiging vindt de heer Vianen geen eenvoudige zaak. 'Het is te hopen', zegt hij', dat de be stuurders van de provincie de nood zakelijkheid van de nieuwe vestiging inzien. Ik kan me voorstellen, dat het bijzonder moeilijk is in onze dichtbezette Randstad een plaats te reserveren voor de veiling. Maar de economische betekenis van Flora is heel groot. In de toekomst wordt deze alleen maar groter. Vooral om dat de bloembollenkweker zijn pro- dukt verder gaat telen tot snij bloem. De bloembolleninteresse neemt in het buitenland af, dus in plaats van een halfprokukt (de bol» kweken er nu velen naar een eind- produkt (de bloem). Verarming Flora is van alle veiligen de groot- Opslag op terrein Roosevelt.straat LEIDEN B. en W. hebben antwoord gegeven op vragen van het gemeenteraadslid Van Aken over het opslaan van natrium-cyanide- afval op het terrein van de Ned. Adler fabrieken aan de Roosevelt- straat. In december 1972 is door de Adler Fabrieken een verzoek ingediend om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het uitbreiden en wijzigen van het bedrijf. Op de bij dit verzoek beho rende beschrijving werd nauwkeurig melding gemaakt van alle opgeslagen stoffen, dus ook van het bij het harden van metalen gevormde cyani- deafval. Dit afval bevat. 15 pet cyaan. De hoeveelheid afval bedraag 3000 kg en is opgeslagen in stalen vaten, in een afgesloten opslagruimte met hou den vlonders. Onbevoegden hebben geen toegang tot deze opslagruimte. ALPHEN AAN DEN RIJN Het actiecomité Prins Bernhardlaan gaat na het verloren kort geding in hoger beroep. De belanghebbende bewoners gaan weer geld ophalen voor de kos ten van dit hoger beroep dat waar schijnlijk pas half augustus voor het Gerechtshof te 's Gravenhage zal die nen. Advocaat Vermeulen zal evenals bij het kort geding als raadsman op treden namens het actiecogiité. Zijn plaatsvervangster (de heer Vermeulen is met vakantie) heeft dinsdag de dagvaarding naar de gemeente ge stuurd. Het actiecomité Prins Bern hardlaan werkt nu ook samen met het onlangs opgerichte comité Eisenho- werlaan. Samen zorgen zij ook voor de eerste aanloopkosten van deze rechtsprocedure. fcori-nievue-ui t-3c-Tc/Ti.o' kort-yncu vr.-u i t-fl c -To;:io kor t-nïou vö-u it-flo-m/rio kor t-Ti i cu wr-uit-flo-ïtttfio kortom cmm-uit-do-To/rio i KATWIJK B. en W. willen in de eerstvolgende vergaderirtg van de raad het 'tweede reconstructie-wegenplan' ter tafel brengen en het daarvoor nodige krediet, geraamd op 6.590.000,- aanvragen. KATWIJK De verkeerscommissie van de gemeente zal ijich maandag 15 juli om half 8 'in het gemeentehuis o.m. bezighouden met de bereikbaar heid van hét gemeentehuis, die door het uitstellen van de aanleg van het geprojecteerde parkeerterrein met op en afrit tussen de Kon. Julianalaan en de ieuwe Duinweg wel moeilijk ge worden is en ook niet van gevaren ontbloot. Dit laatste- geldt speciaal de situatie bij de inrit van de aan de voorzijde van het raadhuis gelegen 'parkeerstrook. Voorts wordt nogmaals aandacht gevraagd voor de voorrangs regeling op de kruising Meeuwenlaan- Secr. Varkevisserstraa ALPHEN AAN DEN RIJN Dc 14- jarige Marokkaanse jongen O. B. kwam dinsdagmiddag om één uur in Vlietstroom zo ongelukkig met zijn fiets te vallen, dat een pedaalas zijn lies verwondde. Een ernstige bloeding was het gevolg. Dokter Plag, die eer ste hulp verleende, liet de jongen naar het ziekenhuis Rijnoord over brengen. KOUDEKERK Van 5 tot 10 augus tus word in Koudekerk aan den Rijn de Vakantieweek gehouden. Op maan dag 5 aug. zijn er volksspelen, op dinsdag 6 aug. spelen, een wedstrijd, een voetpuzzeltocht, een grote ruil beurs en een talentenjacht, op woens dag 7 aug. een voetbaltoernooi, op donderdag 8 aug. spelen in het zwem bad en ganzebord, op vrijdag 9 aug. steprace. ringsteken en stel lopen, bloemschikken en een fietspuzzeltocht en op zaterdag 10 augustus viswed strijden, schaken, dammen cn sjoelen. Om afvoer van het afval mogelijk te maken is in 1973 advies gevraagd aan de Insprecteur van de volksgezonheid in Zuid Holland. Tot op heden is nog geen advies ingekomen. Tevens werd de hulp ingeroepen van de Arbeidsin spectie om op verantwoorde wijze het afval af te voeren. Uit het door haar ingestelde onderzoek bleek dat geen enkele vernietigingsbedrijf in Neder land bereid is het afval te vernietigen of te verbranden. Voor 1 augustus De stof, waaruit het onderhavige afval ontstaat, is van West Duits fabrikaat en wordt geïmporteerd door de firma Aberson le Olst. Deze firma beschikt over mogelijkheden om het afval te verzamelen en af te voeren naar Duitsland, waar het wordt ingemet seld in verlaten mijngangen. Het tran sport naar Duitsland wacht nog op de in- en uitvoervergunning. Verwacht wordt, dat het vervoer nog voor 1 augustus 1974 kan worden gereali seerd. Het ligt ln het voornemen van de directie van Adler om in het vervolg de afvoer van het afval steeds naar Duitsland te doen plaatsvinden. Te vens wordt overwogen een ander har dingsproces te gaan gebruiken, waar- bij geen cyaiïide-afval on staat. Akte Handenarbeid LO LEIDEN Van de lerarenopleiding aan de Chr. Pedagogische Academie te Oegstgecst slaagden de volgende stucrenten voor de aktie Handenarbeid LO: Do dames I Beeuw- kes er. K Tas te Wassenaar. E Reens te Katwijk, M v d Spek te Maassluis. J in 't Veld te Leiden, E Ploeger te Leiderdorp, M Remmerswaal te Zoetenvoude en F Bakker en G v Leeuwen te Lisse, de heren II v Boxtel te Alphen a d Rijn, P Folkersma te Leiderdorp. A Horsti^g te Aalsmeer, J KooiJ te Warmond. F Lugthart te Wassenaar. J Westerveld te Katwijk en J v Woudenberg te Alphen a de Rijn. Met nog negen kandidaten wordt het examen voortgezet. LEIDEN Geslaagd- kand. ex Godgeleerd heid mej. N. Evertsen Lelden, de heren J Nauta. Leidep, A A. S. ten Kate Leiden, duct. ex. fiscaal recht de lieren Th. .1 Kranenburg Leiden. A. K. Visser Lelden, kand ex Duitse taal- en letterkunde mevr. II R. Kraké-Krieg Wassenaar, doet. ex geschiedenis de heer P. Nleuwstraten Lei den. dc heet C P. Pieterse Leiden, doet. ex kunstgeschiedenis mej, M. Briët Leiden, doet. ex. Franse taal- en letterkunde mej. F. W. C. M. van Hussen Leiden, kand. ex. Nederlandse taal- en letterkunde mej. M. Rocleveld Leiden, doet ex. Slavische taai en letterkunde mej. J. W. R. M. Bakker Den Haag. kand. ex. Klassieke taal- en letterkun de mej. F. L. Ileres Leiden, doet. ex. Sociologie politieke wetenschappen P. II Schoute Leiden, doet. ex. fiscaal recht de heren J. A. C. Overgauw Den Haag. A. J. Wlot Alphen. ROELOFARENDSVEEN 9 Juli. Per stuk. Anjers 8 17. Yell Dusty 26, Charmeur 16 22. Tros 14 15, Rozen. Garnette. Carol.Zorlna, Belinda 5 12. Sp Sun, Mercedus, Belinda, Motrea, Esther Ofarim 13 18, Sonia, Ilona, Baccara, La Menuet 20 40, Lelie 20 37, Centourla 22 25, Alstromerla 5 10, Per bos, Clirys Spider 200 230, Gladiolen 70 130. Iris 100 285. Colvllly 75 90. Freesia 60 135. Brodea 25 31. Statlce 95 130. W Supreme 45 100. Liatrls 100 140. LEIDEN Groente en Fruitveiling, 10 Juli, Aardappelen 28 36, Andljvi e26 42, Doperw ten 229, Snijbonen 270 370, Stambonen 370 460, Tuinbonen 58 71. Kroten 18 21, Rode kool 78 92. Spitskool 40 52. Postelein 116 135. Prei 70 95. Rabarber 38 47, Spinazie 59 92, Capucljners 269. Tomaten A 480 510, B 420 470, C 430 440. CC 3 310, Uien 65 90. Waspeen 30. Meloenen 135 280, Pruimen 255 260, Bloemkool 6 71 90, 8 49 78. 10 35 57. Komkommers AAA 56. AA 42 46, A 36 40. B 30 31. C 28 31, D 21 25. E 17. Sla licht 11 1.8, zwaar 21 25. Bospeen 48 79. Peterselie Ti 27. Radijs 20. Selderij 8 11. Paprika's 20 35. KATWIJK AAN ZEE Donderdag 11 juli, hoog water 7ao en 19.31, laag water 3.01 en 15.15. Vrijdag 12 juli. Hoog water 7.c2 en 20.19, laag water 3.37 en 15.53. ste bolbloemenveiling; 46 proc van alle aangevoerde bolbloemen wordt op Flora geveild. Als Flora geen andere plaats zou kunnen krijgen, leidt dat tot verarming van onze streek. Flora heeft een geweldig sterke ko perstand. Prijzen op Flora besteed kunnen zich ruimschoots handhaven, want er is een zeer regelmatige prijsvorming. Dat kun je alleen hou den op een goede plaats. Als het bedrijf nu voor het' milieu niet gehandhaafd kon worden, maar het is een milieuschoon bedrijf'. Wanneer de voorgestelde plaats toe gewezen wordt, en die plaats ligt tussen Voorhout- Oegstgeest- Rijns burg, vlak bij de grote weg Amster dam- Leiden- Den Haag, zal het intensieve verkeer voor dc handel uitstekend lopen. 'We zijn de grootste bolbloemenvei ling, maar dat -wil niet zeggen, dat we niet iets anders te bieden heb ben. Het is voor de kwekers belan grijk hier rozen aan te voeren. De prijsvorming voor de rozen is hier zeker zo goed, als op cle andere veilingen. In onze omgeving zijn er weinig rozenkwekers, daar is het areaal te klein voor. Maar b.v. een groentenkweker die overstapt op ro zen, spoor ik nu aan te kiezen voor Flora. Dat is zeker geen propaganda, maar een eerlijke stellingneming. Ze halen niet gauw de piek, maar ook nooit de diepte. Rozen hebben hier een goede constante prijsvorming en Flora kan zich ruimschoots meten met een goede prijs'. De heer Den Haan heeft altijd een sterk gericht beleid op Flora gehad. 'Ik wil op dezelfde voet verder gaan. Het is in het belang van de kweker en handelaar'. LEIDEN Om een bijdrage te leveren aan de banken-actie ter gelegenheid van 400 jaar 3 oktober heeft de 79-jarige heer I. Tegelaar de gemeente Leiden gistermorgen een bank aangeboden, die een plaats kreeg aan de Watersteg. De naam van de schenker is op de bank aangebracht. De voorzitster van de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle nen, mevrouw Vis op dc foto naast hem aanvaardde het geschenk met blijdschap. De heer Tegelaar wilde met dit geschenk ook zijn kinderen een aandenken geven. OVERLEDEN: Johannes Haverkamp. 39 Jaar. Toussalntslraat 8 Alphen aan den Rijn. Uitvaart vrijdag 12 Juli half 11 in Bonifaci- uskerk. begrafenis balf 12 op Oosterbegraaf- plaats. Arie van der Plas. 58 Jaar, Adrianastraat 71 Katwijk aan Zee. Rouwdienst vrijdag 3 viur in hervormd centrum. Voorstraat 74. begra fenis 3.45 uur op Duinrusl. Alida Brussec-Spierenburg, 75 Jaar. De Wil- bert Katwijk. Uitvaart vrijdag 10.30 uur in kapel van deWilbert. waarna begrafenis op alg. begraafplaats Katwijk aan den Rijn. Wilhelmus van Velzen, 80 jaar. Utrechtse Veer 28 Leiden. Uitvaart vrijdag 10.30 uur in Meerburgkerk Zocterwoude Hoge Rijndijk, begrafenis 11 uur op begraafplaats bij de kerk. Frans Mïeremet, 7S Jaar. Javastraai 14 Lelden. Begrafenis vrijdag 2 uur op Hliijn- hof. Frederlkn Kort-Loclininns. 52 Jaar, Bevrij dingsplein 26 Leiden. Crématic zaterdag 13 Juli 10 uur op Ockcnburgh Den Haag. LEIDEN Voor de bouw van een streekschool voor beroepsbegeleidend onderwijs in Leiden heeft de minister van onderwijs zijn toestemming ver leend. Wethouder Duyverman deelde dit mee tijdens een vergadering van de gemeentelijke commissie voor on derwijszaken. De school voor partieel leerplichtige zal gebouwd worden in de polder Cronestein (omgeving Kanaalweg). Per l jaunari volgend jaar kan de gemeente Leiden aanspraak maken op subsidie van het ministerie. LEIDEN Hel 2-jarige jongetje Adam R. uit de Opaalstraat is gister ochtend van de verdrinkingsdood ge red. Tijdens het spelen was hij in een sloot achter de Agaathlaan geraakt, en was al bewusteloos toen buurtbewo ners hem opmerkten. De moeder werd gewaarschuwd, die het kind uit het water haalde. Een brandweerman, die op de menigte afkwam, paste onmid- delijk mond-op-mond beademing toe. De inmiddels gearriveerde Eerste Hulp Dienst bracht het kind naar het Academisch Ziekenhuis, waar de le vensgeesten weer werden opgewekt. Eenzelfde geval deed zich dinsdagmid dag in de Merenwijk voor. Daar raak te de 3-jarige Marco D. uit de Plata- nenrode te water in een sloot aan de Bosrode. Een ouder broertje alar meerde de moeder, die eveneens met mond-op-mond beademing haar kind wpnr *oi bewustzijn bracht. Eenmaal in .het ziekenhuis bleek het kind bui ten levensgevaar. I (i/i overvliegende vliesluisen LEIDEN Het Jeugddorp Zuid-West is in deze vakantiedagen weer een paradijsje voor de kinderen. Voor een gulden per dag kunnen ze zich uitle ven met spelletjes, waar thuis wel licht geen ruimte voor is. Verven, poffertjes bakker,, dansen cn na tuurlijk ook fijn knoeien met water, zonder de vermanende vinger van moe der. Er is een speciale modderpoel op het terrein, waar verreweg het meeste plezier wordt beleefd.' Maar bij dit alles blijft het niet. Er is ook een 'perscentrum' voor de kinderen ingericht, compleet met type- en stencilmachines, een bandre corder en fototoestellen, waar ze hun eigen 'Jeugddorp Koerier' samenstel len. Wie daar uiteindelijk genoeg van heeft (nauwelijks voor te stellen!) kan wat ambachtelijker te werk gaan door eigenhandig hutten te gaan bou wen, ook al weer een bezigheid die velen inspireert. LEIDEN Op verzoek van B. en W. heeft de raad voor de' Milieu hygiëne een onderzoek ingesteld naar de oorzaken van dc geluidshin der in Leiden en omgeving door overvliegende vliegtuigen. Voor het eerst is er dit jaar ook gezorgd voor de opvang van peuters (2- en 3-jarigen), die er van half tien tot twaalf uur terecht kunnen. Een zandbak, een kinderbadje en aange past speelmateriaal maken het ook deze categorie naar de zin. Voor de oudere kinderen is het dorp van maandag tot en met vrijdag geo pend van half tien tot drie uur. Een 'tienrittenkaart' kost 7,50. Tot 9 augustus zijn er honderd vrijwilligers beschikbaar om het de kinderen naar de zin te maken. Zoals bekend streven de luchtvaartau toriteiten naar vermindering van de zware geluidsbelasting van de dichtbe volkte gebieden rond Schiphol door voor het starten en landen van vlieg tuigen zoveel mogelijk gebruik te ma ken van de dunner bevolkte sektor ten zuidwesten van de luchthaven. Men maakt daarbij voornamelijk ge bruik van de zgn. Kaagbaan. Hoewel het gebruik van deze baan sterk af hankelijk is van de weersomstandighe den, zoals windrichting en windsterk te. wer.l toch ruim 40 pet van de vliegbewegingen hierop uitgevoerd. Dit had een toename van de klachten tot gevolg vooral uit de streek rond HiUlegom, Lisse, Noordwijk en Oegst geest. In september 1973 stelde het ZOETERWOUDE Als gevolg van de gedeeltelijke afsluiting van de Oranjelaan is een gevaarlijke situatie ontstaan. Voor de tweede maal binnen één maand bleken de aan het begin van de laan geplaatste palen een hin dernis voor brandweer en ziekenwa gen. Na veel gewurm. kon een ambu lance dinsdag via de Oranjelaan bij een zwaargewonde op het industrie terrein Grote Polder komen. Bij werkzaamheden aan de nieuwe fa briek van de Grofsmederij in het industriegebied maakte de 18-jarige R. L. uit Ridderkerk een val van 17 meter. Hij kwam op een tas met stenen terecht. De ambulance kon nog net tijdig arriveren om de Ridderker ker, die zwaar hersenletsel had naar de afdeling neurologie van het Acade misch Ziekenhuis te brengen. De brandweer heeft twee weken gele den ondervonden dat de Oranjelaan voor haar helemaal niet meer toegan kelijk is Zij kon niet dicht genoeg bij een huisbrandje komen om het te doven. Gelukkig Liep het met een sisser af. De palen zijn enige tijd geleden ge plaatst om de Oranjelaan te vrijwaren van zwaar verkeer dat naar het indus trieterrein Grote Polder gaat en er vandaan komt. Hiermee wilde het col lege van B. en W. de veiligheid van de bewoners waarborgen, temeer daar er een kleuterschool en binnenkort ook een basisschool in de wijk is, aldus de heer De Jong, wethouder van openbare zaken in Zoeterwoude. 'De palen zijn overigens zo opgesteld dat er een normale ziekenwagen langs moet kunnen'. Vooralsnog ziet het college van B. en W. geen aanleiding tot verandering. Om via de Burgemeester Smeetsweg het industrieterrein te bereiken hoeft ten hoogste drie kilometer te worden omgereden. KATWIJK AAN ZEE. 10 Juli Aan de afslag KW 41-2556 emmers. KW 81-444 kant jes Prijzen maatjesharing klein 326-327, idem groot 216. idem zout groot 154-159. emmers klein 20-2150 per 5 kilo. groot 1680- 1710 per kilo. SCHEVENINGEN 10 Juli Besommingen trawlers. SCH 9 5270, SCH 55 3545, Besom mingen kustvissers, SCH 11 4790, SCH 32 5240. SCH 39 3230, SCH 68 6360, SCH 73 2600. SCH 132 5365, KW 126 4560. Noteringen per kg. Tong g 1050 1069. gm 1130 1157. km 1143 1167, I 1054 1108, II 984 1022, Tarbot I 812 823, II 635 651, III 559 562, IV 532 540. Griet I 6 620, II 4 430, Per 40 kg. Schol 90 100, m 90 94. kl 87 99. Wijting gestr 80 106, Rode poon I 80 90. II 45 70, Schar 70 79. Kabeljauw m 116 140, I 110 120, II 100 120. Hl 105 118, Verse makreel 50 75. Per 100 kg. Kabeljauw gr 250 290, Aanvoer 230 kisten kabeljauw. 40 schol, 60 wijting, 15 schar. 20 verse makreel 420 tong en Tarbot. Verwach te aanvoer voor donderdag ca 15 kustvissers AANVOER IJMUIDEN 440 kg tong. 6 kisten tarbot en griet, 75 kisten kabeljauw, 6 kisten scjelvls. 77 kisten wijling, 133 kisten schol, 22 kisten schar, 2 kisten makreel, 54 kisten varia. raadslid A. Kuyper aan het College van B. en W. schriftelijke vragen over deze kwestie. Het blijkt, dat die geluisoverlast met name veroorzaakt wordt door de lan dende vliegtuigen, die op een hoogte van 600 tot 650 meter aanvliegen op een radiobaken in Buitenkaag. Sinds 3 januari van dit jaar wordt daarom een grotere aanvlieghoogte aangehou den, zo is meegedeeld. In een bericht aan B. en W. deelt de Raad voor de Milieuhygiëne mee een vermindering van de geluidsoverlast te verwaühten, maar, zo voegt zij daar aan toe, de praktijk zal moeten uitwijzen of een aanvaardbare situatie zal worden be reikt. In dit verband wijst de Raad op het klachtenbureau van de luchthaven Schiphol (Informatiecentrum Geluids hinder Schiphol, IGS) waar dag en nacht telefonische klachten over vlieg tuiglawaai kunnen worden gemeld. Het telefoon nummer is: 020-175000. Bij voorkeur de klacht melden met mededeling van plaats, tijd en andere bijzonderheden, zodat de mogelijkheid bestaat om de radarkontrole in te schakelen. Op zijn zestigste verjaar dag is wethouder J. Lijten onderschei den met de kerkelijke onderscheiding 'commandeur in de Orde van de H. Gregorius de Grote'. Deken L. van Noort zei over de redenen van de onderscheiding dat dc heer Lijten v velé functies al jaren bekleedt. Hij noemde de Cunera-stichting voor kin deren met leer- en opvoedingsmoei- lijkheden, de rk reclassering, de stich ting Rijn en Vliet cn de school voor gehandicapte kinderen. Mevrouw Lijten speldde haar man de onderscheiding op, tijdens een bijeen komst in Klein Minerva, waarbij een groot aantal vrienden aanwezig was. Het initiatief tot de intieme huldiging was uitgegaan van protestantse en katholieke vrienden die elkaar vier jaar geleden vonden in een gemeente lijk programmatisch akkoord dat aan het tegenwoordige Christen Democra tisch Appèl voorafging. De heer Lijten heeft zich voorgeno men zich langzamerhand uit het open bare leven terug te trekken. 1120. tong I 1254-11.52, II 9 40-9.11. tarbot 822-791. Per 40 kilogram tarbot 215-187, griet 125-110. kabeljauw 1 en II 132, III 112-104, IV 100-98. V 128. schelvis III 92. IV 88-82. schol IJl 110- 108, IV 76-60, wijting lil 94-75, IV 77. makreel II 57. schar 77-57. r poon 94-65. bol '28.24. inktvis 192-126, steenbuik 62-57. poon 24. BESOMMINGEN VAN WOENSDAG Zes schepen Til 24 14 300. EB 28 3 800. VD 6 940, UK 18 5 400, UK 56 4 600, UK 245 3 000 Meer nieuws uit Leiden en omgeving zie pagina 10

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3