De weg van de bewust wording Fraaie improvisatie r bij afsluiting van orgelconcours M tisJ Vrouwenemancipatie is een politieke zaak DE VROUW ill M Circus mag vijf jaar niet in Ede komen wegens 'wangedrag' Prinses bij stoommanifestatie Inschrijfgeld van rijexamens hoger rit FAMILIEBERICHTEN F. J. L. Diepen TROUW/KWARTET MAiAiNDAG 8 JULI 1974 K6JT6(T Frisse, nieuwe aanpak Vrouwenemancipatie is een politieke zaak. De bedoeling van femi nisten is om bestaande patronen te veranderen, vrouwen dezelfde mogelijkheden te geven als mannen, en zo'n streven kan eigenlijk alleen slagen als de maascliappij verandert En dt is een politiek doek Om zo'n doel te bereiken is een bewustwordingsproces nodig: vrouwen (en ook mannen) moeten ingelicht worden over de huidige situatie, over de noodzaak om daar verandering in te brengen en de mogelijkheden om zulke veranderingen voor elkaar te krijgen. Dat bewustwordingsproces kan via allerlei acties op gang ge bracht worden, maar ook boeken, arti kelen en pamfletten kunnen tot die bewustwording bijdragen. Of dat in werkelijkheid ook lukt, is een tweede: je kunt hoogstens zeggen dat de schrijvers en schrijfsters de hoop koesteren mensen aan het den ken te zetten over de rol die vrouwen en mannen spelen en de wenselijk heid van dat rolpatroon. De rest moe ten de lezers en lezeressen zelf doen: in die zin kun je zeggen dat de boeken tot actie uitnodigen. Bij het overzien van de markt aan boeken over emancipatie valt meteen op dat er heel verschillende actiemo gelijkheden zijn. ,Een boekje als 'Het groene boekje voor meisjes' (Bruna, prijs 3,-) gaat vooral over seks, geeft ruime voorlichting, vooral over het voorkomen van ongewenste zwan gerschappen, ongewenste huwelijken. Het groene boekje, dat uiterlijk sterk lijkt op het eertijds befaamde rode boekje voor scholieren (waarom is dit eigenlijk groen?) gaat ervan uit dat seks een gewoon en veel voorkomend verschijnsel is en dat jongeren in de eerste plaats behoefte hebben aan voorlichting. Gemoraliseer over seks in de geest van: dat is niets voor kinderen, komt in dit boekje niet voor. integendeel zelfs en om die reden zullen veel meisjes dit boekje graag willen lezen, maar dan niet bij voorbaat in de huiskamer thuis. Emancipatorisch is het zeker, omdat het ervan uiitgaat dat meisjes bewust gemaakt moeten worden van hun mo gelijkheden en beperkingen op het gebied van seks. Soort ganzenbord Een heel ander soort bewustwording streeft het Kommunikatie Projekt 2, Vrouw en Man (Bert Bakker, prijs 16,50) na. Dat is een soort ganzen bord, geheel in de traditie van de PPR toegespitst op een knelpunt uit de samenleving, de rolverdeling van man en vrouw. Met allerhande ingewikkelde kaartjes kunnen de spelers erachter komen hoe remmend de vaste rolverdeling vooral voor vrouwen is en welke tamelijk stompzinnige vooroordelen er over mannen en vrouwen en hun rol in de maatschappij bestaan. Nou, dat is allemaal waar natuurlijk, maar ik vraag me af of tegenstanders van emancipatie wel zulke spelletjes willen spelen, laat staan dat ze via zulke grappen als dit spelletje tot echte verandering overgaan. En daar gaat het toch om. De DIC-map 42, 'De bevrijding van de vrouw, naar een menselijker samenle ving', pakt het wat serieuzer aan. Enkele tientallen artikelen over dis criminatie van de vrouw, vrouwenbe wegingen. en mogelijkheden om ver anderingen aan te brengen werden verzameld, met de bedoeling vor mingswerk, studiegroepen en ge spreksgroepen van dokumentatiemate- riaal te voorzien en bij te dragen aan een kritische bewustwording en opi nievorming. Opvallend is deze verzameling artike len is de plaats die is ingeruimd aan de situatie van de vrouw in de kerk, een aspect dat niet zo vaak aandacht krijgt in de geschriften over emanci patie. De map is uitgebracht door De Horstink in Amersfoort, kost 13,25 en zeer informatief. Tegenstanders Bewustwording kan ook vanuit het negatieve. Tegenstanders van het fe minisme kunnen, als ze tenminste niet vervallen in ongeargumenteerde woede, een uitstekende bijdrage leve ren aan de discussie over rolverde ling, discriminatie en onderdrukking. Midge Decter schreef De Nieuwe Kuisheid en andere bedenkingen te gen de feministische beweging. (Pa- ris-Manteau, prijs 14,-). Vrouwen zijn helemaal niet te bekla gen, vindt ze, en vrouwen die vinden dat ze op alle mogelijke gebieden een beklagenswaardige rol spelen, hebben eigenLijk alleen maar last van 'zelf- Sexisme niet weg met opheffen van diverse klassen haat'. Uiteindetijk is hun grief dat ze vrouw zijn, niet dat ze gediscrimi neerd worden, slecht behandeld of verdrukt Zegt Midge Decter, die op die manier via een woordenspelletje de basisdiscussie over rolverdeling en het al dan niet wenselijke daarvan uit de weg gaat. Want waarom zouden sommige vrou wen er zo de pest in hebben dat ze in de maatschappij de vastgestelde rol van vrouw moeten spelen? En waar om vinden andere vrouwen dat juist prima? Of om eens een andere groep te noemen: waarom vinden sommige mannen hun positie wel aardig, ter wijl anderen bezwaren maken tegen een maatschappij waarin zulke vaste wetten gelden? Zelfhaat? In ieder ge val illustreert het boek van Decter weer eens dat de scherpste aanvallen op vrouwen en emancipatie uit de hoek van de vrouwen zelf komen. Gezin Ook Lene Dresen-Coenders heeft be zwaren tegen sommige aspecten van de feministische beweging. Maar in tegenstelling tot Decter probeert zij tendensen die ze onwenselijk vindt in de emancipatiebeweging om te buigen naar een richting die ze wél accep teert. Vrouwenemancipatie Gezin- semancipatrie (Ambo, prijs 7,90) is de titel van haar boek en daarmee is wel de richting aangegeven waarin ze denkt. Het is stom van de vrouwen als ze voortdurend hameren op hun eigen slechte positie. Ze zouden moeten inhaken op een veel bredere emancipatiebeweging die maximale ontplooiingskansen voor ie dereen nastreeft. Uiteindelijk zal dat ook de positie van de vrouw ten goede komen. Lène Dresen bepleit een emaneipering van het gezin om dat dat voor de meeste mensen de allerbelangrijkste basis is van waaruit ze leven. Een open gezin waarbinnen alle gezinsleden eigen verantwoorde lijkheden hebben kan ook naar buiten toe een belangrijke emanciperende functie vervullen. Tenslotte twee bewustwordingsboeken die Van Gennep dit jaar heeft uitge geven. Nicoldne Lad an en Marjo van Soest, leden van de Marx-club van Dolle Mina verzamelden een aantal essays uit Amerika over de emancipa- titr,. 'J In door Piet Visser INC hmi HAARLEM Het vier-en-twintigste Haarlemse Orgelconcours iwee vrijdagavond besloten met een reproductie van de fraaiste en pret tr n tigste improvisatie van heel de week: een huldigend stuk muziek in de Burgerzaal van het Stadhuis, afgedraaid op een bandje, voor lt ja af gespeeld op het Muller-orgel van de oude Bavo door Albert de is I Een stuk van de voormalige boezemlanden van het Rliddenblok, gelegen aan de voet van de dijk van de Hollandsche IJssel, tussen Gouda en Gouderak. tie. Sociale emancipatie van de vrouw (prijs 14,90) laat zien dat emancipa tie vooral 'n politieke zaak is. Eman cipatie van de vrouw is onderdeel van het streven naar een socialistische maatschappij, al zijn de voorbeelden van onderdrukking van de vrouw in socialistische of marxistische 'landen legio. Een maatschappij zonder klassen bete kent (jammer genoeg) niet: een maat schappij zonder sexisme. Zo is de praktijk, al zou het niet eerlijk zijn alleen daarom de stelling van de twee samenstellers van deze bundel af te wijzen dat de vrouwen uiteindelijk hun weg zullen moeten vinden naar de marxistische en communistische politieke partijen. In ieder geval kun je het er wel mee eens zijn dat vrouwenemancipatie niet losgemaakt moet worden van 'algeme ne' politiek. En de verzameling arti kelen die ze bijeenzochten, is zeer de moeite van het lezen waard, vooral vanwege de mogelijkheid om wat the oretischer over feminisme na te den ken. Interviews Bibeb Lampe, interviewster voor het weekblad Vrij Nederland, verzameld veertien interviews die ze de laatste jaren met vrouwen gemaakt heeft. Dat zijn dan voor het merendeel be kende vrouwen, schrijfsters, emanci- patieheldinnen. artisten, politieke vrouwen. Mensen die vooral geïnteres seerd zijn in de psychologie van vrou wen (al zijn dit dan bekende, speciale vrouwen wat ze misschien interessan ter maakt dan je buurvrouw of jezelf) zullen dit boek (Veertien vrouwen 10,90) achter elkaar uitlezen. Bibeb kan erg goed emoties oproepen bij haar gesprekspartners o.a. door haar emoties op tafel te leggen. Dat levert soms warmbloedige verha len op: een andere keer 'lukt' het niet, misschien omdat Bibebs emoties dan niet gelijk op lopen met die van de andere vrouw; en het gebeurt ook wel dat de lezer een beetje het gevoel krijgt ergens in gemengd te worden waar hij niet om gevraagd heeft, gêne dus. Maar over het algemeen lezen deze interviews als boeiende persoon- li jildh eidsanalyses. Wat is nou het emancipatorische aan zo'n boek? Afgezien van het feit dat het feminisme vaak ter sprake komt, loopt dor het boek wel als een soort rood draadje de opvatting van Bibeb zelf. Over het feminisme. Of het le zers tot handelen aanzet, tot een soort emancipatie, is de vraag. Maar na al JuryC0flC6rt de theorieën van de hieibovenge- noemde boeken is het wel heel ver frissend om vrouwen zelf aan het woord te zien. Klerk. Het was een afscheidsgeschenk aan wethouder Geluk op het thema van enkele letters van zijn naam. Een allervriendelijkst stuk spontane muzi kaliteit, met grote bekwaamheid in klankvorming uitgevoerd door een or ganist die zijn instrument wel door en door moet kennen. Tegelijk ook met een muzikaal esprit, dat zijn weerga moeilijk zal vinden. Aange hoord door een verraste wethouder- voorzitter van de Stichting Internatio naal Orgelconcours Haarlem en een talrijke schare orgelliefhebbers in de feestelijk verlichte historische zaal. Vooraf aan dit joyeuze spel met de zelfde voorzitter zoals gebruikelijk de coneoursprijs uitgereikt aan de win naar, de jonge Oostenrijkse organist Rupert Gottfried Frieberger, een vo rig jaar door Flentrop gebouwd porta tief, dat een jaar ongebruikt op het Haarlemse stadhuis gestaan heeft, om dat in de wedstrijd-1973 niemand deze fraaie en aantrekkelijke prij6 had ver diend. Het is als steeds een wisselprijs die driemaal gewonnen moet worden eer de winnaar die be houden mag. Behalve deze prijs wer den hem de grote bronzen medaille van de stad Haarlen plus een boeken- bon van het Holland Festival en een oorkonde overhandigd. Medaille, boekenbon en oorkonde ont vingen ook de drie andere deelnemers Peter Bares (Duitsland), Merril N. Davis (USA) en Egidius.Doll (Duits land). Nog werd het woord gevoerd door de vice-voorzitter, ir. A. Luteyn, die na een hartelijk afscheidswoord aan de wethouder een beeldje van Mari Andriessen uit zijn zak toverde, een vioolspeler voorstellende, als het symbool van de muzikant Nieuwe aanpak Karrevrachten vuil in de bossen gegooid O O Van een verslaggever EDE Het circus Rem mag in vijf jaar niet in Ede komen omdat het zich volgens burgemeester en wethouders van die gemeente schandalig heeft mis dragen. Circuspersoneel heeft onlangs na twee voorstellingen karrevrachten vuil in de Veluwse bossen gegooid. In een brief zegt het college van B. en W. nu 'zeer ontstemd' te zijn over deze 'wandaad'. De gemeente Ede heeft de rommel inmiddels opgeruimd en heeft de eircusdirectie de rekening gepresen teerd. HOORN Prinses Margriet heeft zondag, vergezeld van haar drie zoon tjes, een bezoek gebracht aan de drie daagse stoommanifestatie in Hoorn. De prinses kwam in Hoorn met het koninklijk jacht Piet Hein. Haar man kwam niet mee omdat hij de voetbal wedstrijd NederlandWest-Duitsland bijwoonde. Van een verslaggever RIJSWIJK De inschrijfgelden voor alle rij-examens zijn met ingang van vandaag met 3,75 verhoogd. De prijs van de 'eigen verklaring' blijft onge wijzigd. Dit heeft de Stichting Cen traal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen in Rijswijk meegedeeld. Traditiegetrouw was deze stadhuis plechtigheid voorafgegaan door het jury-concert, waar Louis Toebosch, Michel Chapuis, (Parijs) en Franz Lehrdorfer (Münchenj elk een kort programma van bestaande orgelmu ziek afsloten met een improvisatie op een voor ieder een ander thema; Toe bosch voerde Sweelinck's Ricercare in A uit in een rustig tempo, een serene registratie en een duidelijke polyfone constructie met een, orgelklank die als een verademing opbloeide uit de meesterhand. Zijn eigen Toccato .rnediis in tenebris.had een nogal programmatisch karakter van licht-duisternis-licht Zijn improvisatie op een Baskisch volkslied bracht een ritmische en chromatische verrijking van de grondstof met een kruidigheid in het verloop en een vrij explosieve polyfone structuur. Toch wel heel knap gedaan. Chapuis speelde in een open 'galli- sche' registraterklank Badhs Variaties over 'Sei gegrüsset, Jesu gütig\ Een uiterst beheerst toegepaste keus uit de rijke dispositie van dit orgel. Zijn improvisatie over het thema 'Gelobet seist Du, Jesu Christ* gaf een nogal a- tonale omkleding van het thema, dat in de variatie-reeks soms maar héél in de verte te onderkennen was. Lehrndorfer speelde eerst de Sonata II van Harold Ganzmer in een vaardig vingerspel, waarin vlot weg voorge dragen figuraties in lijnen en tegen- lijnen een imponerende muziek vorm den zonder een duidelijk tonaal eet» trum. fcci Zijn improvisatietaak op het the«u de 'Ik wil mij gaan vertroosten' harmoni seerde hij al dadelijk op een 'moder _tu ne' manier, die een vriendelijke be- lleS( grafenismiuzielk ging vormen voor het jj, zo sympathieke thema. Soms wekt* hij de indruk het thema van alii kanten te gelijk aan te pakken en muzikaal te 'consumeren' voor eigei IT^,r plezier. En dat op zulk een groot en^ mooi instrument. tic; dag Overzien we dit hele 1974-concours, srho dan constateren we tegenover vorig het jaar een frisse, nieuwe aanpak: Het 5 K mleidings-concert onder leiding van die Jan Boeke met ondermeer het veertig caai stemmige motet van Thomas Tallis, het was als een frisse golf van nieuwtsjtu; energie. Ook de manier van recrute aaal ring der wedstrijdVcandidaten was een m c novum. Berustte dat voorheen op re- gew latie-inf onna tie, dit keer heeft men van een oproep laten rondgaan die kandi-m, daten uitnodigde om een eigen recen- .ara te improvisatie in te zenden op een^leg bandje. De stichting kreeg daarop 21 mje inzendingen en koos daaruit de vierjghe beste (waaronder géén Nederlander^ b was!). gï Ook de keuze van het thema was Ve: anders opgezet; praktisch iedereen 3n i kon een thema inzenden. Daaruit koosBün de commissie het wel lange, maar naa toch als improvisatie-materiaal goed >ide bruikbare en schone thema van het -:n oude Paaslied: 'Christ lag in Todes- JCT banden'. De resultaten van deze wed- strijd waren uiteenlopend: Duidelijk j hoorbaar was, dat er vier bekwame organisten aan de speeltafel zaten. Hun vertrouwdheid met de dispositie en was nogal verschillend en bij allen kreeg me* sterk de indruk van zo [oe modem mogelijk deze ouderwetse en sterk in de tonaliteit gebouwde inelo die te gaan 'behandelen'. Müller-'slagveld' i dd Deze behandeling is bij drie van de vier minder goed tot zijn recht geko- (F men. Er kwamen herinneringen aan p de jazz bovendrijven, er waren vaak saamgebaïde harmonieën, soms kleine K clustertjes die hun kopjes niet zo heel !Sci hoog durfden opsteken, vrij veel zoe- Ist kwerk om uit een eenmaal ingeslagen ^ei weg- terug te komen, strikt gehand-I haafde thema-gragmenten om er een#® gezicht aan te geven pogingen totP?j° beperking om niet te veel op de toegestane tijd uit te lopen. Kortom een vaak prettig aanhoorbaar gevech met de muzikale materie op dit oud( Muller-'slagveld'. Waarbij we tenslotti willen opmerken, dat de jongste spe- Ier Frieberger het pleit verdiendj^s' heeft gewonnen. enie irdo Alain Zondag is de Haarlemse Orgel-Acade mie geopend, waarvan de docente Ma-. rie-Glaire AJain weer terug is, maar de voornaamste figuur sedert vele jaren, Anton Heilier, plotseling we gens een hartaanval op jl. donderdag verstek heeft moeten laten gaan. Zijn taak wordt verdeeld onder Klaas Bolt (Haarlem) en J. Cl. Zehnder (Basel). ob list atr Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegcnneid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nng de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020- 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidetijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw. Het Kwartet) of in de f.ehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet, alsmede de gewenste breedte. Wij sturen geen kaarten, maar u bent van harte welkom als op 10 juli 1974 onze Ouders Gerrit de Vries en Martje de Vries-Kruger hun 40-jang huwelijksfeest hopen te herdenken. Zij geven receptie op 10 juli van 20-22 uur in de Wijk- zaal van de Zuiderkerk, G. v. Amstelstraat, Hilversum. Hun dankbare kinderen Taludweg 19, Hilversum. Na een ernstige maar kortstondige ziekte, nam de Here tot Zich mijn lieve Vrouw, onze lieve Moe der en Oma Eeffien Vroom op de leeftijd van 65 jaar. geliefde echtgenote van Hendrik Woldring Xietap, 5 juli 1974 J. P. Santeeweg 117. Jesaja 40 8 Nietap: H. Woldring Onnen: A. H. Bos-Woldring J. Bos Hoogeveen: H. A Schaper-Woldring W. Schaper Lettelbert: H. Woldring H. Wol dring-de Boer Helpman: M. G. Dijkstra-Woldring J. W Dijkstra en kleinkinderen De overledene staat opgebaard in de aula Leek- sterweg 44 te Roden. Gelegenheid tot condoleren op dinsdag van 19.30-21.00 uur in de aula. De rouwdienst is op woensdag 10 juli om 14.00 uur in de Geref. kerk te Roden, waarna de begrafe nis zal plaatsvinden. Op 4 juli overleed de heer Wij treuren om het verlies van een goede vriend, een pionier van de Europese lucht vaart en een persoonlijkheid van internationale betekenis. N.V. Koninklijke Nederlandse Raad van Commissarissen VFW-Fokker Vliegtuigen fabriek FOKKER Raad van Bestuur Düsseidorf - Amsterdam - Amsterdam Medewerkers Bremen Het bericht van het plotseling overlijden van de Heer, president-commissaris van onze vennoot schap Frits J. L. Diepen heeft ons zeer geschokt Het scherpe, zakelijke inzicht, waarvan hij steeds weer blijk gaf, gevoegd bij de warme menselijk heid, die hij in de persoonlijke contacten betoon de, maken zijn heengaan voor ons allen tot een bijzonder groot verlies. Directie en commissarissen Crane Nederland N.V. Deventer, 8 juli 1974. Op 4 juli overleed de Heer F. J. L. Diepen Wij treuren om het heengaan van onze oprichter, die gedurende bijna 30 jaar, waarvan de laatste 20 jaar als gedelegeerd commissaris, op eminente en zeer persoonlijke wijze de ontplooiing van onze onderneming heeft geleid en gestimuleerd. Directie en medewerkers Avio-Diepen B.V., Rijswijk Door een noodlottig ongeval werd van ons weggenomen ons medebestuurslid, de heer K. Kooi Wij wensen zijn vrouw. Kin deren en familie Gods hulp toe bij dit zware verlies. Hei bestuur van de A. R. Kiesvereniging te Ezinge. Gezang 171 4 Heden nam de Here tot Zich onze geliefde Moeder, Schoonmoeder, Groot- en Overgrootmoe der Jaantje Bakker weduwe van H. C. van Ballegooijen in de ouderdom van 84 jaar. Haarlem: Mr. C. van Ballegooijen G. M. van Ballegooij en- Rijkhart Castricum: P. van Ballegooijen L. van Ballegooijen-Prins Bathmen: H. C. van Ballegooijen J. van Ballegooijen- van Woerkom Rotterdam: Drs. A. van Ballegooijen D. K. van Ballegooijen-Bons Purmerend: E. van Ballegooijen P. van Ballegooij en-Greeve Loosduinen: A. van Ballegooijen Sliedrecht: J. van Ballegooijen A. van Ballegooijen-Lanser Kleinkinderen en achterkleinkind Sliedrecht, 5 juli 1974 Huize „Parkzicht" Lijsterweg 1. Liever geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren: op dinsdag 9 juli 's avonds van 7-8 uur in de aula van Huize „Park zicht" en na afloop van de begrafenis in de aula op de begraafplaats. De begrafenis zal plaatshebben D.V. woensdag 10 juli a.s. om half vier op de begraafplaats te SLiedrechL Op zijn 90ste verjaardag nam de Heere voor ons toch nog onverwacht tot Zich onze zorgzame Va der, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Gerrit Methorst Drager van de eremedaille van de Orde van Oranje-Nassau sinds 1964 weduwnaar van Jannigje van Setten. Uit aller naam: E. Dissel-Methorst Scherpenzeel, 6 juli 1974. Bejaardencentrum 'Het Huis in de Wei'. Vijverlaan 2. Correspondentie-adres: Vlieterweg 7, Scherpenzeel. Vader is opgebaard in de aula van het bejaarden centrum (ingang Noordzijde). Gelegenheid tot condoleren aldaar dinsdagavond van 7.30-8.30 uur. De teraardebesteling zal D.V. plaatshebben woens dag 10 juli om 14.00 uur op de Algemene Be graafplaats 'Glashorst' te Scherpenzeel. Heden nag God geheel onverwacht tot Zich onze geliefde Broer. Zwager en Oom Pieter Frans „Veilig in Jezus armen" Landsmeer: G. C. Knibbe A. E. Knibbe-van Berge Alkmaar; K. van Til E. Frans-Wagenaar A. Wagenaar-Frans Neven en nichten Alkmaar, 5 juli 1974. Kennemerstraatweg 325. Corr.-adres: Mevr. A. Wagenaar-Frans. Kenne merstraatweg 313, Alkmaar. Geen bezoek aan huis en geen bloemen. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 10 juli om 2.00 uur n.m. op de Algemene Begraaf plaats te Heiloo. Gelegenheid tot condoleren: na de teraardebe stelling in de aula op de begraafplaats. Dankbaar jegens God, dat wij hem zo lang in ons midden mochten hebben, delen wij u thans mede, dat voor ons nog onverwacht op de leeftijd van 78 jaar, vredig is ontslapen, onze geliefde Vader en Opa Johannes Hordijk weduwnaar van Anna van der Linden „Daar ruischt langt de wolken een lieflijke naam, die hemel en aarde verenigt tezaam Uit liederenbundel Joh. de Heer lied 33 Kortenhoef: A. Mak-Hordijk C. Mak Rotterdam: P. Hordijk D. Hordijk-Dirkzwager L. Hordijk H. Hordijk-Berghout C. Hordijk H. Hordij k-Ambachts-Heer J. J. Noordzij- van der Klaauw, Huisgenote klein- en achterkleinkinderen Rotterdam, 6 juLi 1974 „Haegenburgh" Vredehagen 1 k. 230. Geen bloemen - Geen bezoek aan huis. Vader is opgebaard in de rouwkamer van „Hae genburgh", aldaar. Gelegenheid tot rouw- en condodéancebezoek, dinsdagavond van 7-7.30 uur. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden door de Weleerwaarde heer Ds. D. Bouwknegt op woens dag a.s. om 11 uur in bovengenoemde rouwkamer. De teraardebestelling zal plaatsvinden woensdag 10 juli op de Algemene Zuider begraafplaats aan de Slinge 50, 12 uur. Vertrek vanaf de rouwkamer om 11.30 uur. Voor uw blijken van belangstelling, uw medeleven en uw gebed tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve Man. onze lieve Vader en Grootvader Johannes Timmerman Kz. betuigen wij u onze dank. Fritz Conijnlaan 8, Alkmaar. Namens allen: W. Timmerman-Asma

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6