Wraak van Karstens levert gele trui op Ongeïnspireerde Tom Okker een van de slachtoffers van de regen Nederlander door premiesprints voorbij Eddie Merckx Vandaag Oo Ismael el Shafei en Ilie Nastase uitgeschakeld FAMILIEBERICHTEN TROUW/EWlAORfTET WOENSDAG 3 JULI 1974 K8 Van een speciale verslaggever DIEPPE Felix Levitan leidde Gerben Karstens gisteravond per soonlijk naar de dopingcontrole. De Tourdirecteur wilde geen en kel risico meer nemen. Na de moeilijkheden van maandag avond wenste hij er absoluut ze ker van te zijn dat Karstens zijn waterwerk op tijd afleverde, te meer omdat de renner geslaagd was. De gele trui, die hem sinds Brest obsedeerde, kreeg hij in Dieppe om de schouders gehan gen. Gerben Kastens en niet Ed dy Merckx zal vandaag het meest begeerde shirt van de Ronde van Frankrijk naar België rijden. Aan de greep naar de macht van Karstens was wel het een en ander voorafgegaan. Maandagavond al begon Maurice de Muer op zijn in dringende wijze te lobbyen bij de koersdirecteuren. Hij had het geluk dat zijn ploeg een begrip in Frankrijk is, en Karstens bovendien een vedette. Wat een ander niet gelukt zou zijn, lukte de Muer wel. Wat een kleintje niet mag, werd Karstens toegestaan. Zijn fout werd hem vergeven. De directie van de Tour maakte de beslis sing van de internationale jury onge daan. Dinsdagmorgen hoorde Karstens het, geen straftijd, handhaving van zijn plaats in de etappe van maandag, geen boete, geen voorlopige schor sing. De Ronde van Frankrijk boog. De reglementen werden opzij gezet. De dreiging van een staking van de ren ners was afgewend. De geest van het anti-doping reglement werd gesteld boven de letter van de wet. en het leek niet onredelijk. Het is eigenlijk pok niet onrechtvaardig, al dacht Jac ques Goddet, de oude baas van de Ronde, er enigszins anders over. Voor de start kwam hij Karstens de hand. schudden. Hij bekende Karstens dat Levitan en hij achter de Nederlandse renner stonden, maar hij voegde er gelijk aan toe: "Je bent fout geweest. De dopingcontrole is een noodzaak. De renners hebben het telf gewild, niemand wenst nog eens een affaire- Simpson mee te maken. Er zijn re gels, en die dienen te worden gehand haafd". Karstens antwoordde met: "Ie der mens kan toch iets vergeten mijn heer Goddet. Zelfs u". Goddet bleef glimlachen, maar gaf onmiddellijk keihard lik op stuk: "Inderdaad Kar stens, alles. Behalve dit". Het was net de extra-stimulans die Karstens nodig had. De toch al enigs zins geprikkelde renner was geladen. Maurice de Muer, zijn slimme en bekwame ploegleider had het begre pen. Hij wist, beter dan wie ook, dat Karstens zich de laatste dagen had geërgerd aan de betrekkelijk geringe steun die hij van zijn ploegmaten had gekregen. De Muer nam zijn maatre gelen. Karstens kreeg de hulp die het hem mogelijk maakte om de revanche compleet te doen zijn. Gisteren werd Karstens niet beschouwd als de man die zijn ploeg aan incidentele successen helpen. In de vijfde rit stond de ploeg op last van de baas achter de man die met alle inzet een doel wilde bereiken. Karstens heeft de macht die hem werd gegeven gebruikt. Hij heeft er voor gezorgd dat een etappe die bijna 140 kilometer niets om het lijf had, een spannende rit werd. Bij de eerste afgeschud, langs hem en Merckx heen. Karstens zag het met een glimlach aan. Ieder die hem en Merckx voorbij kwam, zou Merckx van de ereplaatsen kunnen houden. Twintig man vlogen hem nog voorbij in het laatste stukje. Het deerde hem niet. Gerben Kar stens had zijn doel bereikt. Hij had niet alleen het onrecht gewroken dat hij meende hem in Plymouth aangedaan te zijn, hij had zijn revan che voor de fout die hij maandag in hautain gebaar van zich zou hebben zijn opwinding had gemaakt. Hij zou bovendien op 32-jarige leeftijd, in de avond van zijn carrière, tijdens zijn zevende Ronde van Frankrijk voor het eerst de gele trui om zijn schou ders voelen. Het was een héérlijk Gerben Kastens praat voor het vertrek met de man die hij later ont troonde, de Belg Eddy Merckx. premies-print al, na net dertig kilome ter, worstelde hij zich met al zijn macht en inzet voorbij Merckx om twee seconden meer tijdsvergoeding te veroveren dan de almachtige Belg. Karstens en Merckx stonden gelijk aan de top van het klassement. Er volgden weinig betekenende schermutselingen, maar kortstondige perioden daargelaten, bleef de groep bij elkaar. Van tijd tot tijd waren er wat vluchters, soms waren er wat achterblijvers en onder hen Wil de Vlam en Piet van Katwijk, die de inspanningen van de afgelopen dagen voelden. Ruim dertig kilometer voor Dieppe lagen er weer zes-, vier-, en twee seconden te wachten op de beste drie uit de premiesprint. Het werd weer een gevecht dat met veel zwaarder materieel werd uitgevochten dan deze - als koersprikkels bedoelde - sprints eigenlijk waard zijn. Het leek schie ten op een mug met een stuk geschut. Merckx en Gualazzini mobiliseerden hun ploeggenoten, Karstens vond de zijnen tot helpen bereid. Agostinho, de leider van de ploeg nu Ocana uit het beeld is verdwenen, wierp zich op als voor naamste assistent van de gretige Ne derlander. Dank zij de heilige wil om de leiderstrui te pakken, slaagde Kar stens. Hij kwam weer als tweede, weer achter Gualazzini, maar voor Merckx, over de kalklijn. Op dat mo ment was de gele trui hem. Maar zekerheid had hij nog niet. Indien Merckx bij de eerste vier zou eindi gen, en hij achter Merckx binnen kwam, waren zijn twee seconden winst niet genoeg. Het vertrek van Pingeon en De Witte uit het peloton kwam Karstens zeker niet ongelegen. Als zij uit het oog bleven, was er slechts bonificatie voor twee mensen uit het peloton. Na de laatste helling voor Dieppe toonde Merckx dat hij een van die twee wilde zijn. Hij stortte zich in de afdaling. Hij wierp zich met al zijn kracht en durf in de jacht op Pingeon en De Witte. Ruim vijf kilometer voerde hij de meute aan. Pingeon, die een lekke band had gekregen, werd teruggepakt. De Witte verloor zijn winst, die bijna een minuut had be dragen, met handenvol seconden tege lijk. Als Merckx in het offensief gaat, smeken de kleineren. In het zicht van wat waarschijnlijk zijn laatste illusie als wielrenner is, wilde hij niet bui gen. Toen Merckx goed 2000 meter voor de eindstreep eindelijk het gat gemaakt had. dat hem de trui zou doen behouden, toonde Karstens nog een keer al zijn grimmigheid. Meter voor meter vocht hij zich. naar de gele trui, die op enkele tientallen meters voor hem in de avondzon schitterde. Hij kreeg hem te pakken op minder dan 400 meter voor de streep. Op dat moment vlogen sprin ters die Karstens gewoonlijk met een De Uitslag van de vijfde etappe, van Caen naar Dieppe, over een afstand van 165 kilometer, is: 1. De Witte (bclg. Schottel 4 uur, 15 minuten en 34 seconden, met tijds vergoeding 4.15.14, 2. Patrick Sercu (belg, Cribiorl) 4.15.43, met tijdsvergoeding 4.15.28. 3. Guimard (fra. Cadioitt. o.?y, met tijds vergoeding 4.15.33, 4. Gualazzini (it. Cribio- Hoban (eng. Caput) 4.15.43, 6. Esclassan (fra, Plaud) 4.15.43, 7. Lasa (spa. Barrutia) 4.15.43. 8. De Meijer (belg. Schottel. 9 Pollentier (belg. Schottel, 10. Wezemael (belg. Van Vaerenbergh). 11. AJa (spa. Barrutia). 12. Van Springe! (belg. Van Vaerenbergh). 13. Gerard Vianen (ned. Ca put). 14. Henk Poppe (ned, Llebregts), 15. Teirlinck (belg. Stablinski), 16. Martinez (Stablinski). 17. Nogues (fra. Stablinski), 18. Rebillard (fra, Cadiou). 19. Agostinho (port. De Muer). 20. Zurano (spa. Barrutia). 21 Merckx (belg. Albani). 22. Danguillaume (fra- Plaud). 23. Ovion (fra. Plaud). 24 Gerben Karstens (ned. De Muer). 25. Ber- land (fra. De Muer). 28. Albert Huizebosch ined. Llebregts), 30. Fedor den Hertog (ned, Liebregts). allen in de tijd van 4.15.43. 62. Gerrie Knetemann (ned. Caput), 4.15.53, 72 Kees Bal (ned. Caput) z.t.. 100. Wim Prinsen ined, Liebregts) 4.16.31, 103. Henk Prinsen ined, Liebregts) z.t.. 113. Piet van Katwijk (ned. Liebregts) 4.17.31. 121. Wil de Vlam (ned. Liebregts) 4.19.10. Het algemeen klassement ziet er als volgt uil: 1 Karstens (ned. De Muer) 21 uur. 18 minuten en 26 seconden. 2. Merckx (belg Albani) op 2 sec. 3. Sercu (belg. Cribiori). op 9 sec. 4. Gualazeini (it. Cribiori' op 10 sec. '5. Bruijere (belg. Albani op 10 sec, Van Springel (belg. Van Vaerenbergh) op 28 sec. 7 De Witte (belg. Schottel op 43 sec. 8 Manzaneque ispa. Barrutia i op 44 sec, 9 Hoban (eng. Caputi op 49 sec. 10. Agostinho iport, De Muer) op 51 sec, 11. Danguillaume (fra. Plaud) op 58 sec, 12. Thevenet (fra. Plaudi op 1.01. 13. Pollentier (belg, Schotte» op 1.01. 14. Fedor den Hertog (ned. Lie bregts) op 1.83. 15. Lasa (spa, Barrutia) op 1.04. 16. Gerrie Knetemann (ned. Caput) op 1.04, 17. Pesarrodona (spa. Barrutia) op 105. 18. Pintens (belg. Van Vaerenbergh) op 1.05. 19 Rebillard (fra. Cadiou) op 1 07. 20 Henk Poppc med. Liebregts) op 1.09, 2). Ovion (fra. Plaud) op 1.09. 22 Campaner fra. Faubert) op 1.09. 23. Esclassan Ifra. Plaud) op 1.09, 24 Aja (spa. Barrutia) op 1.11, 25. Poulidor (fra. Caput) op 1.11. 27 Kees Bal (ned. Caput) op 1.13. 59. Piet van Katwijk (ned, Liebregts) op 1 29. 90. Henk Prinsen ined. Liebregts) op 2.21, 104. Ge rard Vianen (ned, Caput) 'op 8.50. 108. Albert Huizebosch (ned, Liebregts) op 9.10. 113. Wil de Vlam 'ned, Liebregts) op 12.53. 119. Wim Prinsen (ned. Liebregts i op 14.45. LONDEN - Tom Okker niet bij de laatste acht van Wimbledon. Mie zerige regen, spekglad gras en een gebrekkige bewaking van de lijnen vormden op de achtste Wimbledondag de detonerende entourage voor de spelers, die het moeten hebben van snelheid van handelen meer dan van slag kracht. Orantes eruit tegen El Shafei, Okker. die in vier sets verloor van Alexander Metreveli (9-8, 6-3, 4-6, 2-6) en de als twee de geplaatste Ilie Nastase, die het niet bolwerkte tegen de Ameri kaanse nummer dertien Dick Stockton. Wimbledon is gisteren meer kwijtge raakt dan alleen maar wat geplaatste spelers. Er is een stuk inventiviteit verloren gegaan. Maar er is één troost de straklijnigheid vsn de hardhitters zal het toernooi niet totaal bepalen. Ken Rosewall is overgebleven. De 39- jarige 'kampioen zonder titel' bestond het om onder deze abominabele om standigheden het serveergeld van Ro- scoe Tanner te pareren en het centre- court urenlang te vullen met de ma gie van zijn totaal-tennis. Hoewel het op deze miezerige dag in de loop van de dingen lag, dat Okker verloor, hing er toch rond baan twee waar hij optrad, een wolk van frustra tie. Nastase on OLRANTES VERZET TE NZICH TOT DE LAATSTE SLAG TEGEN HUN UITSCHAKELING Ok ker niet Hij was vol goede moed begonnen, maar met de eerste regen druppels kwam de irritatie, die zich ontlaadde toen hij eenmaal de 'tiebre ak' van de eerste set met 8-6 had verloren in een nijdig geslagen bal, die hoog over de heining uit het zicht verdween. Vanaf dat moment bewoog Okker zich uiterst omzichtig langs de achterlijn, wilde een keer zijn bullen pakken, toen de druppels zich ver dichtten en maamte de indruk overal liever te zijn dan op Wimbledon. Het leek een typisch voorbeeld van gebrek aan professionele trots. Metre veli jagend op alles wat binnen zijn bereik kwam, Okker laconiek aan zijn plaats genageld. Met wat meer mobili teit zou er geen twijvel over de uitslag zijn geweest, maar het kwam er niet van. Okker vertrok als een colporteur, die ergens bot heeft ge vangen. Volgende keer beter er resten nog vele met tennis gevulde dagen. Tc beginnen maandag in Buffalo en dinsdag in Toronto. 'Ach', sprak hij: 'ik had een beetje last van mijn benen in de tweede set. Misschien was de conditie niet helemaal goed In het stedentennis speel je per slot van rekening niet langer dan twintig minuten achter elkaar. Ik serveerde niet best. Hij kon om de tweede bal heenlopen. IK HEB HET EIGENLYK VERPRUTST BY 4-3 en 4-0 in de derde set. Als ik toen had doorgezet, had ik dit partijtje nog wel gewon nen. Dat is wel waarschijnlijk, want Metre veli is wel een Ijverig en bekwaam tennisser, die niet veel fouten maakt, maar hij is behept met het onvermo gen de belangrijke punten goed te spelen. Hij liet heel wat kansen voor open doel liggen, miste bijvoorbeeld bij 8-7 in de eerste set niet minder dan vijf setpunten waarvan de vierde zelfs door een kind zou zijn benut. Voor de derde set had hij ook wedr vier setpoints nodig en in de vierde, toen Okker de strijd eigenlijk al had gestaakt, miste hij nog twee match points. Imponeren was het dus alle maal niet. maar het was genoeg tegen een Okker. die niet durfde te lopen. Heren enkelspel achtste finales: Newcombe (Aus)-Vam Dillen (VS) 75. 6—3. 6—4: Smith (VS)-Domlnguez (Fra) 63. 64. 75; Kodes (TsJ-SD-Gorman (VS) 68, 26. 63. 97. 61. Alex Metreveli (Rus)-Tom Okker (Ned) 9—8. 3—6. 64 en 6—2. 111e Nastase (Roem)-Dick Stockton (VS) 75. 46. 36 en 89. Ken Rosewall (Aus)-Roscoe Tanner (VS) 2—6. 9—7. 6—3. 7—5. Damesenkelspel, vierde ronde: Billie Jean King (VS)-L. Charles (VS) 6—3. 6—0; Chris Evert (VS)-Monika Schallau (VS) 7—5, 6—1: Laura Boshoff (Z Afrika (-Rosemary Casals (VS) 6—2. 63. Olga Mnrozova (SU)-Karen Krantzcke (Austr) 97. 6—4: Evonne Goola- gong (Austr)-K. Kemper (VS) 61, 64. llcrendubbelspel tAveede ronde:Borowiak en McManus (VSi-Machette Reld (VS) 60, 9— 7. 6—1: Alexander en Dent (Austr)-Dell en Stewart (VS) 6—4. 8—6. 6—4; Okker en Drvsdale-Fraser en Hoad (Aus) 61. 36. 9—8 en 6—2. Dames dubbelspel derde ronde: Chris Evert en Olga Morozova (VS. SOV)-Kloymura-Na- gelsen (VS) 6t, 7—5. Rosemary Casals en Billie Jcan Klng-Gourlay en Krantzcke 36. 6—3. 4—6. Gemend dubbelspel eerste ronde: Roche en Durr (Aus. Fra)-Wilson en Janes (Eng) 63. 6I: Fraser-Gourlay (Ausi-Amritray-Dimon ilnd en Aus) 6—2. 6—4 Kuil en Miyashlta Jap)-Hordijk en Appel (Ned) 2—6. 6—4 en 6—3. Hemmes en Lauteschlager (Nedi-Amri- tra May ilnd en VS) 63 en 6—4 Tweede ronde: Warwick en Goolagong - Becker en Wade (Engi 8—6. 6—2; Metreveli- Morozova (Sov)-Johansson-Anilot (Zwe) walk over. Connors en C. Evert (VS-Pokorny- Pachta (Oos) 4—6. 7—5. 6—3. DS. J. VAN DEN B LIN DAGBOEK VOOR PERSOONLIJKE MEDITATIE Schriftwoorden, overden kingen en gebeden; een kostelijk boek voor het eigen geloofsleven. Vèrkrffgbiir In dr botkhwdê! f 15,50 ZOMER KEUNING WAGENINGEN Geschokt en ontroerd maar ten diepste getroost geven wij kennis van het onverwachte overlijden van onze lieve Broer Klaas Paarlberg echtgenoot van Hillie Doekes. op de leeftijd van 46 jaar, terwijl hij met vakantie uit Ermelo in Seroos- kerke was. Zijn leven stond in dienst van zijn Heer en van allen die dc Heer op zijn weg bracht. Alkmaar: T. Hagenbeek-Paarlberg G. K. Hagenbeek Heiloo: J. van 't Veen-Paarlberg J. van 't Veen Velsen-Nrd.: M. Paarlberg Heerhugowaard: J. Pluister-Paarlberg C. Pluister Dirkshorn: K. J. Paarlberg S. Paarlberg-Zijlstra Dirkshorn: J. Paarlberg N. Paarlberg-Zijlstra Uden: G. Paarlberg B. Paarlberg-Schiebaan 30 juni 1974. Voor ons geheel onverwacht heeft de Here in Zijn heerlijkheid opgenomen onze zorgzame Vader en Grootvader Pieter Wildschut weduwnaar van Jentien Hajer op de leeftijd van 82 jaar. Psalm 103 Rotterdam: M. Wilschut H. Wilschut-Wilting Terneuzen: A. Wilting-Wilschut J. S. Wilting Axel: J. J. Strijker-Wilschut J. Strijker Worcester (Z.-A.): J. Vermaat-Wilschut C. H. Vermaat Lopik: P. Schinkel-Wilschut J. J. Schinkel Rotterdam: R. Wilschut H. M. E. Wilschut van de Merwe Voorschoten: P. Wilschut W. Wilschut-van de Merwe en kleinkinderen Rotterdam. 1 juli 1974. „Te Hoogerbrugge", Varenhof 141. Correspondentie-adres: Corn. Outshoornstraat 14. Rotterdam-14. Geen bloemen - Aan huis geen bezoek De dank- en biddienst zal gehouden worden D.V. vrijdag 5 juli om 1.30 uur in de zaal „De Brug" in Huize „Te Hoogerbrugge" door de weleerw. heer Ds. D. Bouwknegt, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats „Crooswijk", na aankomst om circa 2.45 uur. Gelegenheid tot condoleren uitsluitend donder dagavond van 77.30 uur in de Rouwkamer Voorschoterlaan 51 en na de dienst in Huize „Te Hoogerbrugge''. De Heer toont Zijn welbehagen aan hen, die need'rig naar Hem vragen, Hem vrezen, Zijne hulp verbeiden en door Zijn hand zich laten leiden. Ps. 147 6 (berijmd). Met droefheid geven wij U kennis dat de Here van alle leven, na een ziekbed van enkele weken, uit onze familiekring wegnam onze geliefde oud ste Broer. Zwager, Oom en Neef Arie Adrianus Jongebreur op de leeftijd van 71 jaar. Nieuwerbrug a/d Rijn: Bergschenhoek: E. Jongebreur-van der Waal A. C. van dè Berg-Jongebreur M. van de Berg Waddinxveen: C. J. van der Hee-Jongebreur K. van der Hee Capelle a/d IJssel: M. Jongebreur G. Jongebreur-Goudriaan P. C. W. Jongebreur C. Jongebreur-Kortleve J. M. van der Waal-Jongebreur P. van der Waal H. Jongebreur J. P. Jongebreur-Montijn G. Jongebreur S. J. Jongebreur-de Haan M. Jongebreur C. Jongebreur-Vuyk M. Schinkel Neven en nichten Capelle a/d IJssel. 30 juni 1974, 's-Gravenweg 210. Gelegenheid tot condoleren in het Havenzieken huis te Rotterdam, woensdagavond van 7.30-8.30 uur en na de begrafenis in de aula van de be graafplaats. De begrafenis is bepaald op donderdag 4 juli a.s. op de begraafplaats van de Ned. Herv. Gem. „Oud-Kralingen", Kralingseweg 334, na aankomst in de kapel, om 12.00 uur. Vertrek om 11.45 uur vanaf het woonhuis. Liever geen bezoek aan huis - Geen bloemen Capelle a/d IJssel: Waddinxveen: Stad aan 't Haringvliet: Capelle a/d IJssel: Capelle a/d IJssel: Psalm 34 5 onberijmd. Bedroefd, maar toch dankbaar dat wij zo vele jaren met elkaar verbonden mochten zijn, nam de Here tot Zich, mijn geliefde Vrouw, onze zorg zame Moeder, Schoonmoeder en Oma Johanna de Vlieger geboren Oostergetel, op de leeftijd van 75 jaar. Rotterdam: A. A. de Vlieger Krimpen a/d Lek: J. C. Beijderwellen- de Vlieger J. M. Beijderwellen Mississauga Canada: M. A. Olivier-de Vlieger H. Olivier en kleinkinderen Rotterdam, 1 juli 1974, Bree 172. Geen bloemen. Rouwbezoek en gelegenheid tot condoleren in de rouwkamer van het Clara ziekenhuis. Olympia- weg 340 te Rotterdam, woensdagavond van 7.45 uur tot 8.15 uur. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden donderdag middag 4 juli a.s. op de Zuiderbegraafplaats, Slinge 50. Vertrek vanaf het woonhuis om 1.30 uur. Dankbaar dat zij door God uit haar lijden is verlost, delen wij u mede dat heden overleed onze geliefde Moeder, Groot -en Overgrootmoeder Sijke Elizabeth Bax-cle Haan weduwe van G. R. Bax. op de leeftijd van 85 jaar. Den Haag: G. Bax H. J. Bax-Thijs De Lier: H. Eax S. Bax-Vermeer Amsterdam: M. Deenik-Bax- Sommelsdijk: H. de Wit-Bax J. J. de Wit Heemstede: S. A. Kleinhout-Bax G. Kleinhout Rotterdam: S. E. van Reijn-Bax M. van Reijn klein- en achterkleinkinderen. Laren (N.H.), 2 juli 1974. Corr.-adres: Banstraat 33 hs. Amsterdam-Z. De ruowdienst wordt gehouden zaterdag 6 juli a.s. om 11 uur in de aula van de Nieuwe Alge mene Begraafplaats aan de Bosdrift te Hilversum, waarna de begrafenis aldaar om 11.30 uur zal plaatshebben. Gelegenheid tot condoleren in de aula na afloop van de begrafenis. Geheel onverwacht nam de Here tot Zich onze lieve Moeder en Oma Neeltje Duyndam-van Duyn op de leeftijd van 60 jaar. Oegstgeest: Joke en Cok Yvonne en Martin Noordwijkerhout: Cok en Wim Hanneke, Andrea en Willem-Jan Noordwijk: Arie en Wouda Arjan Gerard Cobie en Piet Nelly Noordwijk, 1 juli 1974, Zoutmanstraat 20. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden vrijdag 5 juli om 13.30 uur in het Verenigingsgebouw Hoofdstraat 11 te Noordwijk aan Zee, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om ongeveer 14.15 uur op de Algemene Begraafplaats te Noordwijk. Gelegenheid tot condoleren woensdag- en donder dagavond van 19.0020.00 uur, Zoutmanstraat 20, en direct na de begrafenis in het Verenigings gebouw. Heden nam de Here in de ouderdom van 86 jaar tot Zich, onze innig geliefde Vader, Schoonvader, Groot -en Overgrootvader Diederikus Johannes Steeneveld weduwnaar van Jacoba Maria Steeneveld, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Nootdorp: J. Steeneveld Dzn. J. C. Steeneveld-Durieux Nootdorp: M. G. Westmaas-Steeneveld A. Westmaas Rijswijk (Z.-H.): G. P. Steeneveld-Steeneveld M. H. Steeneveld Nootdorp: P. H. de Baat-Steeneveld L, C. de Baat Klein- en achterkleinkinderen Nootdorp, 1 juli 1974, Oude Weg 27. Geen bloemen Geen toespraken Rouwbezoek woensdag- en donderdagavond van 7.309 uur. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 5 juli om 2 uur in de Ned. Herv. Kerk te Nootdorp, waarna de begrafenis in het familiegraf op de begraafplaats achter de kerk zal plaats hebbta. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de consistorie. Het leven is een damp, de dood wenkt ieder uur. Psalm 89 19 Dankbaar voor alles wat wij in er. van haar ont vingen geven wij diep bedroefd kennis dat de Heere plotseling van onze zijde heeft weggeno men, onze innig geliefde, altijd zeer zorgzame Moeder. Zuster. Behuwdzuster en Tante Theodora Magliena Fok, weduwe van Johannes Cornelis van Herwijnen, in de ouderdom van 75 jaar. Mede namens de familie C J. van Ilerwijnen J. C. van Herwijnen Zwijndrecht, 1 juli 1974. Burg. de Bruïnelaan 22. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren D.V. woensdag 3 juli a.s. van 15.00 tot 16.30 uur en van 19.30 tot 21.30 uur, aan het woonhuis. De begrafenis zal plaatsvinden D.V donderdag 4 juli a.s. op de algemene begraafplaats aan de Jeroen Boschlaan te Zwijndrecht. 'Hij is verlost. God heeft hem welgedaan.' Heden is in de Here ontslapen, na een geduldig gedragen lijden, mijn innig geliefde Man, onze lieve Vader en Opa Arie 1 op de leeftijd van 65 jaar. i Delft H. van Delft-Korpelshoek kinderen en kleinkinderen Katwijk aan den Rijn, 2 juli 1974. Wassenaarseweg 26.' Geen bezoek. De uitvaartdienst is bepaald op vrijdag 5 juli a.s. om 3 uur in de Gereformeerde Kerk, Rijnstraat te Katwijk aan den Rijn, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om ca. 3.45 uur op de Algemene begraafplaats aan de Kerklaan te Katwijk aan den Rijn. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Dorpshuis bij de begraafplaats. Na een langdurig, moedig gedragen lijden ging van ons heen onze Broer, Zwager en Oom Arie van Delft, echtgenoot van H. Korpelshoek, op de leeftijd van 65 jaar. Rijnsburg: mevr. A. van Delft van den Eij kei Katwijk: W. van Delft-Durieux Den Haag: F. de Mooy C. de Mooy-van Nieuwkoop Rijnsburg: mevr. H. van Delft van Klaveren Katwijk: mevr. G. van Delft van der Luit G. van Delft 'f_ C. van Delft-Brussee G. van Voorbergen-van Delft H. van Voorbergen J. van Delft M. van Delft-de Best G. Wagter-van Delft J. Wagter Joh. van Delft E. van Delft-van der Berg Jac. van Delft G. van Delft-van Iterson Rijnsburg: Woubrugge: Katwijk: Reeuwijk: Geleen (Limb.): Katwijk, 2 juli 1974. Heden nam God tot Zich na een moedig gedragen lijden nog geheel onverwacht onze geliefde Oom A. van Delft in de leeftijd van 65 jaar. A. en L. van Delft Katwijk, 2 juli 1974. O verrijn 28.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8