Helft van Eerste Kamer wordt vandaag vernieuwd dichtbij Commentaar Karikatuur Rente persoonlijke lening kan wel tien procent uiteenlopen Nederland heeft zijn parlement voor een koopje MEDEDELING aan de adverteerders in de rubriek Het Onderwijs vraagt donderdagmorgen Ie post Gaspijpleiding in Spijkenisse mag aangelegd waar is die rugzak gebleven? coyote wanbetaler tegengif Te lange haren het weer Zon komt terug Stranclverwachting weerrapporten +++oproep toer,isten+++ TROUW'/KWARTET WOENSDAG 3 JULI 1974 BTNiNiENLAND/COMMEN.TAiAR T5/K7 Nog acht nachtjes slapen. Dan is het 11 juli en komen de Nederlanders eindelijk officieel te weten, wat er nu precies - namens hen - aan roekeloze plannen is neergelegd in de defensie nota van het kabinet - Den Uyl, die ettelijke inzittenden van het NAVO- hoofdkwartier de stuipen op het lijf heeft gejaagd. Gezegd moet worden, dat het Neder landse volk deze dag der waarheid met opvallende koelbloedigheid af wacht Van massale onrust blijkt niets. Des te opmerkelijker is het gebrek aan zelfbeheersing dat het se cretariaat van de NAVO in deze kwestie ten toon spreidt. Wekenlang al schijnt de Nederlander die daar de leiding heeft, zijn best te doen om - via de pers - zijn landgenoten hét hoofd op hol te brengen met griezel verhalen over een nota die niemand van hen nog onder ogen heeft gehad. Kennelijk niet voldaan over het effect van deze pogingen, heeft het NAVO- secretariaat eergisteren opnieuw ge probeerd om, via een persconferentie, het Nederlandse volk bij voorbaat op de kast te jagen. Het is te hopen, dat het gemis aan zelfbeheersing waarvan dit optreden getuigt, niet typerend is voor de NA- VO-leiding in haar geheel, en dat met name de planning van eventuele mili taire acties door wat méér evenwichtigheid wordt gekenmerkt. Nu zou het ietwat nerveuze gedram van de secretaris-generaal en zijn staf nog tot daaraan toe zijn, als ze in hun verhalen het beleid van de Nederland se regering serieus namen. Helaas echter wekken zij een andere indruk. Blijkens hun persconferentie van eer gisteren ontzien de heren zich niet, van Nederland en zijn regering een beeld te schetsen, dat een bittertafel karikatuur van de werkelijkheid is. Het is het beeld van een natie die erop uit is, om achter een door anderen betaald verdedigingsschild, zichzelf vet te mesten zonder zich druk te maken om wat er elders in de wereld gaande is. Dit is een vertekening van de realiteit die alleen geproduceerd kan worden door breinen die internationale ver houdingen uitsluitend in militaire ter men plegen te beschouwen. In feite bekommert Nederland zich juist méér dan de andere leden van de NAVO, om wat er buiten zijn grenzen ge beurt. Als het erom gaat, een deel van eigen welvaart af te staan voor hogere doeleinden dan de binnenlandse con sumptie, loopt Nederland voorop. Op de iijst van verschaffers van ontwikke lingshulp in 1973 die onlangs door de Europese Organisatie voor Samenwer king en Ontwikkeling is gepubliceerd, komt Nederland op de derde plaats. Nummer één is Portugal, welks inves teringen in overzeese gebiedsdelen blijkbaar ook als ontwikkelingshulp zijn aangemerkt, en nummer twee Zweden, dat geen deel uitmaakt van de NAVO. En als de Nederlandse regering haar plan uitvoert, om de ontwikkelingshulp volgend jaar op te trekken tot 0,8 procent van het bruto nationaal produkt (in 1973 0,54) dan streven we deze twee landen ook wel voorbij. Natuurlijk. Dan doen we nog altijd niet genoeg, maar er zou niette min al veel gewonnen zijn, als de andere NAVO-landen een voorbeeld zouden willen nemen aan de mate waarin Nederland op dit gebied te kortschiet. Ten slotte: (zoals in Brussel is ge daan), dat de Nederlandse voornemens om wat op de defensie te bezuinigen, op een bereidheid tot 'collectieve zelf moord' duiden, is helemaal je reinste lariekoek. Op he* ogenblik is de NA VO 'in veel opzichten gelijk of supe rieur aan' het Warschau-pact. Dat hebben wij niet uitgezocht, maar dat is vorig jaar vastgesteld door een commissie uit de Amerikaanse strijd krachten, wier onderzoek door de Christian Science Monitor in juli 1973 werd getypeerd als 'vermoedelijk het grondigste, ooit verricht'. Van een verslaggever DEN HAAG Het kan wel eens tien procent aan rente schelen of men een persoonlijke lening sluit bij de ene bank of bij de andere. Nog altijd is het de meeste banken niet duidelijk welke rente moet worden betaald. Dit komt naar voren uit een onderzoek, dat de Consumentenbond heeft inge steld naar persoonlijke leningen. Andere bevindingen van de bond zijn, dat sommige banken naar rete vra gen dan wettelijk is toegestaan. Ver der constateerde de bond, dat lenin gen afsluiten via tussenpersonen niet sneller gaat of voordeliger is, dan meteen bij de banken. De zogenaamde continue-edicten, waarbij tot een ze ker maximum op elk gewenst moment geld kan worden opgenomen en de rente over het schuldsaldo wordt be rekend, zijn meestal duurder dan per soonlijke leningen. Woningverbete- ringscredieten blijken meestal goedko per te zijn dan persoonlijke leningen, vooral als het om leine bedragen gaat en de aflossingen over een niet te lange tijd worden uitgesmeerd Volgens de Consumentenbond moet er een duidelijker weetelijke regeling komen voor de terugbetaling van de teveel betaalde rente in geval van vervroegde aflossing. door Ferry Mingelen DEN HAAG 'Aan het eind van een vergadering wordt de bel altijd extra lang geluid om de heren senatoren ivakker te krij gen'. Een standaard grap over dat deel van ons parlement dat van daag voor een deel nieuw geko zen wordt: de Eerste Kamer wordt vaak gezien als een gezel schap vergrijsde pak-met-vest- politici, dat om onduidelijke re denen de mooiste zaal van het Binnenhof in Den Haag een aan tal dagen per jaar bezet houdt. Wie zelf eens de senaa,t bezoekt, zou echter kunnen bemerken dat het ge zelschap niet zo /vergrijsd is en dat de debatten soms veel aardiger zijn dan in de Tweede Kamer. Slechts weinig mensen echter weten de Eerste Ka mer te vinden en het is daarom niet onbegrijpelijk dat pogingen om de Senaat maar op te heffen bij het kiezerskorps, vooral van de progressie ve partijen, instemmend worden ge volgd. 'Dat zit daar maar niks te doen en het kost nog geld ook', wordt er wel gezegd. Maar geld speelt bij de discussie over de Eerste Kamer geen rol. Dat is nogal logisch als je nagaat dat de Eerste Kamer per Nederlander niet meer dan 29 cent per jaar kost. De plaatsvervangend griffier van de Tweede Kamer mr. W. H. de Beau fort, heeft dat dezer dagen precies uitgerekend. Nederland heeft trouwens zijn hele parlement voor een koopje. De 225 Kamerleden (150 van de tweede Ka mer en 75 van de Eerste Kamer) plus hun medewerkers, de ambtenaren van het kamergebouw de griffies en zo voort kosten dit jaar welgeteld 2.55 per inwoner, iets meer dus dan een pakje sigaretten. D Westduitsers betalen per ƒ2.90, terwijl bijvoorbeeld de Belgen zeven gulden voor hun vertegenwoordigers over moeten hebben. Totaal kosten Eerste en Tweede Ka mer tesamen dit jaar zo'n 34 miljoen gulden. In 1946 was dat nog slechts 1.7 miljoen gylden, maar toen bestond de Tweede Kamer uit slechts honderd leden en de eerste uit 50 leden. Van die 34 miljoen voor dit jaar gaat slechts 3.9 miljoen naar de Eerste Kamer. Geen vetpot dus om op te bezuinigen. De discussie over het al of niet ophef fen van de Senaat is de laatste tijd weer actueel geworden door de gepu bliceerde regeringshota over de grondwetsherziening. De progressie ven in de regering, die voor afschaf fing zijn en de confessionelen die tegen waren, hebben in deze nota het compromis bereikt de Senaat te laten voortbestaan, maar dan wel met be perkte bevoegdheden en direct om de vier jaar gekozen. Moménteel zitten de Eerste Kamerleden zes jaar en worden zij indirect door de provincia le staten gekozen. Provinciale staten kiezen om de drie jaar de helft van de Eerste Kamer en die verkiezing vindt vandaag plaats. Een van de belangrijke redenen voor de regering zich uit te spreken voor directe verkiezing van de hele senaat om de vier jaar is dat de politieke Oud-premler P. de Jong: alleen als CDA'er, niet als KVP'er... verhoudingen volgens het huidige in directe kiessysteem pas veel later in de Eerste Kamer gestalte krijgen. Verschuiving Zoals bekend boekten PvdA en VVD bij de afgelopen provinciale statenver kiezingen op 27 maart grote winst, KVP AR en CHU leden samen een behoorlijk verlies en D'66 werd zowat geheel uit de staten gewipt. Doordat vandaag de provinviale staten van Noord-Holland, Friesland, Noord-Bra bant, Zeeland, Utrecht en Limburg slechts 38 van de 75 senatoren kiezen zal de politieke verschuiving van de laatste provinciale statenverkiezingen slechts voor een deel in de Eerste Kamer 'doorklinken.' Het best is dit te illustreren met het voorbeeld van D'66. Deze partij heeft nu nog zes zetels in dé Eerste Kamer. Ze zou deze zes zetels zonder twijfel verliezen, indien de hele Eerste Ka mer vandaag opnieuw gekozen zou worden, omdat D'66 in alle provincia le staten geen poot meer heeft om op Mevrouw drs. P. C. J. Wassen-van Schaveren: als het zo doorgaat is het beter de zaak maar op te hef fen... te staan. Maar zoals gezegd: slechts de helft van de Senaat wordt nu gekozen en in die andere helft die nu nog drie jaar te gaan heeft, zitten drie D'66-ers die daar gewoon blijven tot 1977. Oppervlakkig gezien zou het resultaat van de verkiezing nu al te berekenen moeten zijn. De politieke verhoudin gen in de staten zijn bekend en ervan uitgaand dat bijvoorbeeld ieder PvdA of KVP-statenlid zijn stem op 'een PvdA respectievelijk KVP-eerste Ka merlid gaat uitbrengen, kan de uit slag van te voren al bekend zijn. Zo eenvoudig ligt de zaak echter niet. Bij de stemmingen ontstaat er niet voor alle 38 zetels direct een meerder heid. Er zullen kandidaten zijn die nét een paar stemmen min der krijgen dan nodig is voor een zetel, er blijven dus restzetels over. De verdeling van die restzetels is afhankelijk van ingewikkelde bereke ningen en van de afspraken die tus sen verschillende partijen zijn ge maakt elkaar aan zo'n restzetel te helpen. Het is mogelijk dat een aantal statenleden van de ene partij, van tevoren toezegt op de kandidaat van (ADVERTENTIE) In verband met de grote hoeveelheid zet-advertenties voor onze zaterdagbladen, dienen advertenties voor deze rubriek Het onderwijs vraagt uiterlijk in het bezit van de advertentieorderafdeling van de Chr. Pers, Postbus 859 te Amsterdam te zijn. U gelieve uw opgave derhalve tijdig in te zenden. Afspraken kunnen uitslag erg onzeker maken een andere partij te stemmen. Derge lijke afspraken worden echter strikt geheim gehouden en de uitslag van de verkiezing wordt daardoor zeer onzeker. Afscheid Zeker is nu al dat enkele min of meer bekende senatoren niet meer in de senaat zal terugkeren. Dat is om te beginnen de KVP fractie-voorzitter en oud-premier Piet de Jong, die alleen als CDA-vertegenwoordiger en niet meer als KVP-man in de Senaat wilde zitten. Waarschijnlijk zal ook het eni ge PSP-Eerste Kamerlid Mr. J. H. van Wijk niet weer gekozen worden en in ieder geval verdwijnen drie D'66 ka merleden: A. Martini, prof. dr. W. Drayer en de fractievoorzitster me vrouw drs. P. C. J. Wassen-Van Scha veren Haar partij heeft het sterkst voor afschaffing van de Senaat ingezet, maar zij vindt het desondanks 'zeer jammer' de Kamer te moeten verla ten. 'In de Eerste Kamer is het kli maat veel rustiger. We kunnen actue le onderwerpen wel eens laten liggen om bepaalde zaken eens goed uit te diepen. Dat is nuttig werk, maar niet nuttig genoeg om de Kamer in stand te houden. 'Het beetje gewicht dat we met dat werk nog hadden wordt momenteel overigens door de Kamer zelf al min of meer vrijwillig uitgehold door vooruit te lopen op de beperkingen die de regering in de grondwet aan de senaat wil geven. We praten pas over de begrotingen voor 1974, terwijl alom al aan de begrotingen voor 1975 wordt gewerkt. De debatten worden zo veel minder interessant en als dat zo doorgaat is het maar beter als de zaak wordt opgeheven,' aldus me vrouw Wassen. DEN HAAG De Nederlandse Gasu nie kan een pijpleiding op het grond gebied van de gemeente Spijkenisse aanleggen. De Kroon heeft de beslui ten van B. en W. en de gemeenteraad van Spijkenisse vernietigd, waarbij een bouwvergunning werd geweigerd.. De pijpleiding wordt aangelegd voor Total en loopt van Vlissingen naar de Maasvlakte. Spijkenisse had geen ver gunning gegeven vojr de bouw van een steilijig, die noodzakelijk is bij de aanleg van de leiding. Volgens de Kroon kan het bestaande uitbreidingsplan van in hoofdzaak de voormalige gemeente Hekelingen geen weigeririgsgrond zijn. Het bouwwerk dat moet worden opgetrokken is, al dus de Kroon, geen gebouw in de zin van de woningwet. Bovendien heeft de gemeenteraad, t»j het ongegrond verklaren van het ceroep tegen de weigering van B. en W. zijn beslis sing ten onrechte mede gebaseerd op de gemeentelijke bou'werordening. ondér redactie van loessmit Bent u een van de velen geweest, die in 1968 of 1969 op de Dam in het hart van Amsterdam geslapen hebben? Zo ja, dan heeft Vrij Nederland, Nederlands links-ge oriënteerde weekblad, belangstel ling voor uw herinneringen aan die tijd. Zo ongeveer stact het in een ad vertentie die in diverse buiten landse kranten (onder meer de internationale editie vn de Herald Tribune) en grote popmuziekbla den geplaatst is. Vrij Nederland, dat op deze manier kranten- en tijdschriftenlezers in een groot aantal Europese landen en Ameri ka bereikt, vraagt de ex-Damsla- pers daarin wat ze zich nog herin neren van die roerige jaren. 'Wat is er daarna von u geworden Hebt u uw rugzak nog altijd?' Zo'n voormalige pleinslaper wordt dan verzocht zijn 'memoires' in het kort op papier te zetten en die naar het Amsterdamse redactiebu reau te sturen. De advertentie van 'waar is die rugzak gebleven?, waarmee het weekblad Vrij Nederland probeert te achterhalen wat er van de vrij buiters terechtgekomen is die aan het eind van de Jaren zestig de Amsterdamse Dam als slaapplaats uitkozen. Het wordt zeker wel najaar, meent een Vrij Nederland-er, voordat er genoeg reacties binnen zijn om er "hn VsJVPl Q een verhaal tan te kunnen maken. GV/I\.c I Clo De VN-redactie is vooral benieuwd uit welk land de meeste Damsla- pers afkomstig waren. En ivaar ze allemaal gebleven zijn. Daarom is die vraag 'wat is er van u gewor den?' erg belangrijk, want het to tale resultaat moet dan wel een soort nostalgische terugblik op het eind van de jaren zestig worden, het zal toch meer een verhaal zijn over het heden van de vroegere Damslapers dan over het verleden van de Amsterdamse Dam. Een coyote is een prairiewolf, maar liet woord is in Amerika ook vaak gebruikt als scheldwoord voor leden van minderheidsgroeperin gen. Het is trouwens ook de naam van de bond van lichtekooien in San Francisco, maar in dat geval is het een afkorting, die staat voor 'call off your old tired ethics' hou op met je afgezaagde zedeprc- kerij. De bond heeft voor het eerst in de Amerikaanse geschiedenis een landelijk congres van prostitu ees georganiseerd, waar de afge vaardigden van de dames van lich te zeden uit verschillende grote steden een wettelijke regeling van hun oude beroep hebben geëist. In eerste instantie heeft het congres dus wel vruchten afgeworpen en dat nog wel op banken en kansel van een methodistenkerk in San Francisco, eentje die altijd open staat voor radicale manifestaties. Tien jongens van tussen de veer tien en twintig jaar uit de Amster damse Pijp hebben voet aan wal gezet in Amerika. Alle jongens zijn leden van de boksschool van de vereniging Het schoolkind, die hu drie weken op boksreis in de buurt van Los Angeles rond mo gen kijken.' Ze hebben dat te dan ken aan de inspanningen van hun trainer Ruud van der Linden, een Nederladse touroperator en een Amerikaanse bierbrouwerij. De Amsterdammertjes mogen niet al leen trainen in de sportschool van de bero emde boks er Sugar Ray Rubinson en we reldkamp oen zwaargewicht George Foreman een handje geven, maar ook zullen ze een bezoek brengen aan de film- studios in Hollywood. Daar zullen ze niemand minder dan Ed Nelson ontmoeten, in ons land be kend als dokter Mike Rossi van Peyton Place, die ze eventueel weer kan oplappen na de ontmoe ting met Sugar Ray en Foreman. De senatoren van de Amerikaanse staat West Virginia menen een soort tegengif gevonden te hebben tegen het verschijnsel streakers, ook wel blootlopers, naaktrenners ofwel schichters genaamd: de grij ze eekhoorn. Dit diertje, dat onder meer op het terrein van het Capi tol voorkomt, is watervlug en grijpt alles wat en iedereen die hij op zijn pad tegenkomt en begint er dan zonder aanzien des persoons met zijn vlijmscherpe tandjes aan te knabbelen. In West Virginia willen ze deze grijze eekhoorn nu op naaktrenners-rijke terreinen 'importeren' en met lekkers ter plekke vast zien te houden. De senatoren waren het er meteen over eens dat dit een echt doeltref fend middel tegen streakers zou kunnen zijn. Iedereen stemde vóór het voorstel. De New Yorkse politie heeft een aangetrouwd familielid van de Kennedy's opgepakt, omdat die een taxichauffeur zestig (dollar)cent te weinig wilde betalen. Stephen Smith, een zwager van de vermoor de president John Kennedy, ge trouwd met diens zuster Jean, vond dat de taxichauffeur die hem vervoerde teveel omreed cn wilde daarom een deel van het tarief inhouden. De chauffeur nam dat natuurlijk niet en haalde de poli tie erbij, die Smith meenam naar het bureau, maar hem prompt weer vrij liet. Wel zal de wanbeta ler op een nader vast te stellen datum aan de rechter moeten ko men uitleggen, hoe alles nou pre cies in elkaar zat. In juni zijn aan de Westduits-Tsje- rhoslowaakse grens 103 Duitse en 91 toeristen uit andere landen te gengehouden omdat de Tsjechische douane hun haar te lang en niet in overeenstemming met de foto op hun paspoort vond. Aan de vijf grensovergangen tussen Beieren en Tsjechoslowakije werd in juni op verscheeidene gronden 226 Duitse en 263 andere toeristen de toegang tot Tsjechoslowakije ontzegd. Van onze weerkundige medewerker De vakantiegangers in Nederland krijgen deze week geen bestendig, weer. Er zijn storingen aan de markt, maar telkens wint de zon het van de regen en de wolken en dan zijn er perioden met heel goed bruikbaar weer. Zo zien wij vandaag dat na een regenzone, behorend bij een van de Azoren afkomstige hardlopende de pressie, de zon doorbreekt en er op de meeste plaatsen droog weer is. De atmosfeer is wel nog dermate oneven wichtig, dat een plaatselijke bui mo gelijk is, maar over het geheel geno men zal het toch goed wandel- en bromweer zijn. Een geluk voor de vakantiegangers is, zoals gezegd, dat de storingen er flink de sokken in houden. Daardoor is de cyclus van weersverschijnselen elkaar snel opeenvolgend. Dit is anders dan in Midden-Europa, waar het weer zich de afgelopen dagen heeft gestabili seerd. Buien die er aanvankelijk aan de lopende band voorkwamen, zijn nu veel sporadischer geworden. De tem peratuur is er bovendien heel goed: 20 tot 25 graden. Zolang de wind uit richtingen tussen zuid en west waait, blijft de temperatuur in onze omge ving gematigd met maxima tot circa 20 graden. Op de Balkan en in Italië en Spanje vallen de zomerse tot tropische tempe raturen als rijpe appels van de bo men. In het land van Sinterklaas liggen de maxima tot boven 30 graden, af en toe zelfs boven 35 graden. De nieuwe storing, waarvan de regen dinsdagmorgen om 6 uur de Scilly- eilanden en zuidwest-lerland al had bereikt, kondigde zich gisteren over dag in ons land duidelijk aan door de enigszins wilde verwaaide plukjes cir ri (ijswolkjes op grote hoogte). Vandaag opklaringen en slechts plaat selijk een bui. Matige tot krachtige wind uit zuidwest tot west. Vrij koel. Lucht- cn zeewatertemperatuur 17 d 18 graden. Verdere vooruitzichten: Ook donderdag zonnige perioden en gema tigde temperatuur. plaatselijk een bui S OPKLARINGEN <£L HAOEl ■TA BEWOLKING 10 MAX. TEMP 10 MIN. TEMP WINDRICHTING HOOG WATER 4 juli Vlissingen 1.44- 14.02. Haringvlletslulzen 3.27-15.52. Rotter dam 4.36-16 51 Schevenlngen 2.57-15.24. IJmulden 3.30 15 57. Den Helder 7.27-19 48. Harllngen 9.41-22.09. Delfzijl 12.00 u oo j-i -.T Weerrapporten van gisteravond weer max. neerslag Amsterdam zwaar bew. 20 0 De Bilt zwaar, bew. 21 0 Deelen half bew. 21 0 Eelde zwaar bew. 19 0 Eindhoven licht bew. 22 0 Den Helder regen 17 0.1 Luchth. Rtd. zwaar bew. 20 0 Twente zwaar bew. 20 0 Vlissingen zwaar bew. 20 0 Zd. Limburg licht bew. 22 0 Aberdeen geheel bew. 16 0.1 Athene onbewolkt 30 0 Barcelona onbewolkt 27 0 Berlijn zwaar bew. 21 0 Bordeaux onbewolkt 31 0 Brussel zwaar bew. 22 0 Frankfort licht bew. 23 0 Genève onbewolkt 25 0 Helsinki licht bew. 18 0 Kopenhagen half bew. 21 0 Lissabon onbewolkt 31 0 Locarno onbewolkt 30 0 Londen regen 19 0.2 Luxemburg onbewolkt 21 0 Madrid onbewolkt 36 0 Malaga onbewolkt 30 0 Mallorca onbewolkt 30 0 MUnchen onbewolkt 20 0 Nice onbewolkt 23 0 Oslo half bew. 24 2 Parijs licht bew. 24 0 Split onbewolkt 29 0 Stockholm licht bew. 25 0 Wenen half bew. 20 0 Zürich onbewolkt 23 0 Casablanca geheel bew. 27 0 Las Palmas licht bew. 30 0 New York onbewolkt Tunis onbewolkt 32 0 'Goed, goed, Simpkins, jc bent geen volmaakte idioot. Niemand is immers volmaakt.' De volgende personen wordt dringend ver zocht zo spoedig mogelijk de ANWB alarm centrale ln Den Haag te bellen, telefoon 26 44 26. NEDERLAND Fam. G. Eemtlng. Sneek witte plerlerboot, fam. Van Erp. Bennebroek motorschip Je- meltje. A Jongeriue. Amsterdam In zilver kleurige Slmca 1100. 09-28-VM, mevr Kraak- Brand uit VS. Gaetan Lavertu. Canada. H. J. Nung, Oostzaan op motorboot Ons Inde aal. Pleter Rotman Uit Berne ln rode Bedford bestel met caravan. BELGIe Schipper G. Hamstra. Groningen op motor boot DIJo. ENGELAND Bert Boonstra. Wassenaar In metallic bruine Opel Ascona, 84-92-VT. J. H. Leusink. Schie dam In gele Audi 100CL mei caravan. 46-82- VJ. DUITSLAND Fam. W. C. M Lakens. Rotterdam-Zuid, J. Plnkert. Zoetermeer In blauwe Datsun. echtp. G. A. van Schootcn. Zoeterwoude in beige Toyota Crown. 77-17-NN. fam Timpers. Hengelo In donkergroene Slmca 1500. FRANKRIJK Fum. H. Aelen, Belfeld (L.) In groene VVV 1200, Ans van den Berg, Utrecht per trein, fam. Bouwsma, Dokkum In rode Citroen demi, Hoogezand ln crèmekleurige 2cv 4 81- DF-75. J. Warrla, Goor In groene DAF. K. Warris. Haren In rode Opel Kadett 53-18-XG. J. Warris. Stadskanaal ln zilvergrijze simca 100 met aanhanger 47-BV-47. OOSTENRIJK A. Dekkers. Ursum en A. Dekkers. Midwoud In groene Opel stationcar 09-12-NN. fam. Fijn van Draad. Oudekerk In witte Ford Aaunus Combi, 03-35-XL, fam. Qualm, Rotterdam In bruine Opel Kadett,, fam. G. C. Smit, Irnsum ln metallic blauwe Slmca 100 met caravan 37-59-XG. ZWITSERLAND Fam. E. K. Goede. Amsterdam-N. In beige Daffodil 98-60-BK. ITALIC Echtp. J. va. Howellngen, Gorkum in witte Ford Caprl met zwart dak 50-33-PM, T, I.lngg. Amsterdam ln rode Flat 124, 99-8Ö-TO. echtp B Prins. Heemstede In gele Ford Taunus met i JOEGOSLAVIË Echtp. Berenbak, Den Haag ln witte VVV 1500. M. van der Wal, Lekkerkerk ln Audi met caravan, B3-28-ME. fam. G. Strampel, Langelillc (Fr.) ln metallic groene Ford Taunus 15M, 22-98-PD. FRANKRIJK Mej. W. C. Arrcman, Moordrecht In oranje Renault 5. 30-AN-57. FRANKBIJK-SPANJE J. de Jong. Lieferen In rode Mercedea stationcar met

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7