Tien vingers 'Publiek betrekken bij uitbreiding tv' Tandheelkundige zorg eindelijk uitgebreid Even puzzelen Radio nog geen stap vooruit Spook van de hongersnood Overstekend kind gedood Na bromfietsongeluk overleden Pleidooi voor onderzoek Andere structuur voor NOS-top voorgesteld Waldheim maandag hier Fout doet bedrijf de das om: ontslag voor laatste 17 man Zes miljoen gulden voor hulp aan droge Afrikaanse landen RTV-programma's Paul Brand Chirurg in India Man bekent moord op weduwe in Baarn TROUW/KWARTET WOENSDAG 3 JULI 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K4 HILVERSUM Er is zelfs nu nog geen zendtijdindeling gemaakt voor de radio. De omroepen weten nog niet waar ze aan toe zijn. De radiomedewerkers vinden de situa tie hoogst frustrerend. Ze kunnen hun programma's voor het nieuwe seizoen niet voorbereiden omdat ze niet weten of er ruimte voor is, evenmin als voor hun oude pro gramma. Hilversum wacht nog steeds of de minister van CRM de TROS tot A-omroep laat promove ren en of Veronica nu 'omroep' wordt of niet Op 1 juli zou de laatste beslissing gevallen zijn. Voor de TROS wordt nu weer 5 augustus genoemd. Koos Zwart HILVERSUM 'Een stevig net van vaste mensen dat vrij onge stoord zijn gang kan gaan. Wan neer de politie spreekt van grote vangsten, waar maanden achter heen is gezeten, lach je je rot. Zuiver toevalstreffers. Ook de 'Lammie*. Het schip werd dag cn nacht bewaakt, behalve op zondag, omdat onze marine dan niet werkt. De smokkelaars 'werken' gelukkig wel en zo is de markt ook daar door niet verstoord', aldus Koos Zwart in de VPRO-gids naar aan leiding van zijn beursberichten voor verdovende middelen, onder deel van 'Vara's 'De Rooie Haan'. Kerkrade HILVERSUM De NOS-radio zal drie gala-concerten rechtstreeks uitzenden, die in het wereldmu ziekconcours in Kerkrade van 5 tot en met 28 juli, worden gegeven. Verder wordt op de maandagavon den in die tijd een speciaal maga zine uitgezonden met opnamen van concertwedstrijden en interviews van deelnemers. De rechtstreekse uitzendingen van gala-concerten Walter van der Kamp: Tijl naar België, maar met alge meen beschaafd Nederlands... zijn op woensdag 10 juli, 17 juli en zondag 28 juli. Het magazine op maandag is steeds om zeven uur 's avonds. Tijl naar België ANTWERPEN De Belgische omroep (BRT) heeft Tijl Uilen spiegel' van de AVRO gekocht. Met ingang van 23 juli zal Walter van der Kamps spel, waarover hij zelf niet verrukt was na afloop worden uitgezonden. Hoewel het een Zuidnederlands spel is zullen de Belgen zich een beetje moeten inspannen om het te verstaan. Er is algemeen beschaafd Nederlands gebruikt om de rivaliteit tussen Noord en Zuid te vermijden, aldus Van der Kamp. Radio even weg HILVERSUM De radioprogram ma's zullen in juli en augustus op vaste tijden vijf minuten worden onderbroken in verband met me tingen van de PTT aan de midden golfzenders. Elke maandag en woensdag 's avonds van tien over half elf tot kwart voor elf op Hilversum 3 (298 m) en van tien voor elf tot vijf voor elf op Hilver sum 1 (402 m.). Mary Perkins Met schrijnende beelden uit de Sahel- zone van het om zich heen grijpende spook van de hongersnood werd in Brandpunt de wereldvoedselsituatie belicht De toestand is zorgelijker dan wij aan onze welvoorziene tafels wil len geloven. Nog denken we dat het ons slechts heel in de verte raakt, maar dat is een vergissing. Als een miljard mensen van die hongersnood te lijden krijgen en er volgens des kundigen de komende jaren daaraan meer ongelukkigen zullen sterven dan door oorlogen, dan zullen de gevolgen ook ons treffen. Reportages als deze Brandpunt uitzending zijn daarom zo benauwend omdat zij meteen aantonen hoe machte loos of onthullend het niet-hongerende deel van de wereld is. Hoe hopeloos langzaam noodzakelijk structurele veranderingen op gang komen. Ondanks alle waardering voor de aanpak van dit programma moet ik toch aantekenen dat het commentaar wel iets zorg vuldiger had kunnen zijn. Op een eens zeer bedrijvige markt worden nu 'belachelijk weinig' dieren verhandeld, zo werd gezegd. Dat is eerder triest dan om te lachen. En als inheemse chauffeurs binnen een paar dagen de Engelse vracht auto's onklaar rijden, dan is dat niet 'terecht' zoals de commentator stelde, maar begrijpelijk, omdat ze er niet mee om konden gaan. En dan zwijg ik verder over de herders die al eeuwen lang rondzwerven. Een vaak vertederend filmpje ver toonde de Vara over het leven in een gezin waarin één van de kinderen anders is. Een boeiende en voor ge- interesseerden ook leerzame observa tie van het gehandicapte kind en zijn omgeving. Zomaar een zomeravond is nog geen verstrooiiiigsprogramma dat eruit springt Het hinkt op verscheidene gedachten en ook presentator Edwin Rutten scheen zich niet te kunnen vrij maken van een zekere stroefheid. Hij produceerde tandpasta-glimlachjes inplaats van zich spontaan te roeren. In de serie Landleven weer een sug gestief gespeelde afuevering, al had er in sommige ver doorgevoerde rea listische scènes wel iets meer aan de fantasie overgelaten kunnen worden. In Paulic Collins, die een prachtige vertolking van de gehandicapte Ruby te zien gaf, zullen veel kijkers één van de hoofdpersonen uit de reeks Tussen salon en souterrain' hebbetn ontdekt. NUENEN De vierjarige Johan van Houtert is. toen hij van achter een heg plotseling de weg op liep door een auto overreden en om het leven gekomen. MILLINGEN a/d RIJN De negen tienjarige Bernadette M. M. Janssen uit Millingen a/d Rijn is in Lobith- Tolkamer met haar bromfiets tegen een trekker met aanhanger gereden en in het ziekenhuis overleden. SMIDJE VERHOLEN Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM "Het publiek komt eigenlijk in het geheel niet aan bod bij het voorstel tot uitbreiding van bet aantal tv-zenduren.' Deze conclusie is van Ad Kooyman, omroepsocioloog van de VPRO, in de VPRO-gids van deze week. Hij gaat in op liet voorstel van de 'commissie uitgangspunten' om in vijf jaar 34 tv-uren extra te bedingen bij minister Van Doorn. Fooi" kleuters en dertienjarigen DEN HAAG De tandheelkundige zorg voor twee groepen zieken- FERDINAND fondspatiënten heeft met ingang van gisteren langverwachte uitbrei dingen gekregen. Voor kleuters is het 'preventieplan' in werking ge treden. En een beperkt aantal dertienjarige kinderen komt in aan merking voor 'integrale tandheelkundige hulp', een pakket voorzie ningen dat verder gaat dan de 'eenvoudige' hulp waarop elke fonds- verzekerde aanspraak kan maken. 62. 'Neemt U me niet kwalijk mijn heer', zei de ijverige en van plichtsbe- wustzijn doordrongen agent Klaus K. Klumpfusz. 'Wat wilt U zo laat op het hoofdbureau doen? Bent U misschien een pijp verloren? Of een vulpen? Wilt U aangifte doen van het verlies? Dat kan oook bij mij, hoor', 'Welnee kerel', antwoordde smidje Verholen ongeduldig. 'Ik heb geen pijp en ook geen vulpen verloren en ik wil ook nergens aangifte van doen. Ik wil alleen aan de dienstdoende commissa ris geen vertellen, dat ik achter de voorbereidende plannen van een ge weldige diefstal ben gekomen'. 'Dan wilt u ds wèl iets aangeven!' hield Klaus aan. 'Gezien in het licht Van de politionele aangiftetechniek is er niet het minste verschil tussen een dood gewone vulpen of pijp van drie stui vers en een diefstal van een paar miljoen. Aangifte is aangifte en daar mee basta!' 'Goedaangifte is aan gifte zuchtte de smid en hij span de zich werkelijk in om al de lelijke dingen binnen te houden, die hij eigenlijk zo graag tegen die hardnek kige Klaus had willen zeggen. 'Ik ben blij, dat U het begint in te zien', glimlachte Klaus K. Klumpfusz tevre den en volkomen overtuigd van het feit, dat hij een van de belangrijkste verlengstukken was van de machtige arm der wet. 'Ja jaik zeg altijd maar, waar blijft een agent, als hij geen hersens heeft. Ik heb er zelf dan ook héél wat jaren op moeten studp- ren voor ik zover was. Maar eh wat wilde U ook weer weten?' Nu was smidje Verholen aan het eind van zijn anders toch zo grote geduld. 'Waar is het hoofdbureau van poli tie?' brulde hij nijdig. 'Het HOOFD BUREAU!?' Klaus werd bleek en sloeg bijna achterover van de schrik, 'Ddit straatje uit', stamelde hij. 'Dan de brug over rechts af en vervol gens langs de gracht tot de tweede straat links. Daar ziet U een groot plein met twee kerktorens. Nou d .daar is het. Het kén niet mis sen Zonder verder nog een woord te zeggen reed smidje Verholen op zijn geleende motor weg. Klaus keek hem in gedachten na. 'Waarom deed hij toch zo nijdig?' vroeg hij zich af, 'Nou jaléét maar. Niet op rea- gèèère. Ik geloof, dat alle vreemdelin gen een tikkie geschift zijn. Hij geeft inelk geval netjes richting aan Kooyman veronderstelt, dat men zou venvachten dat een onderzoek wordt gedaan naar de behoeften van het publiek. Voor hen wordt het tenslotte gedaan en zijn het toch die de extra financiële lasten moeten opbrengen. Het ls niet zo dat men binnen VPRO- kringen per definitie tegen zendtij- duitbreiding is. Wel :s men van me ning dat als tot uitbreiding wordt overgegaan men goed doet te analyse ren of er behoefte aan is bij de kijkers en vooral ook waaruit deze dan bestaat Daarnaast dienen tegelijk de financiële gevolgen zorgvuldiger te worden be studeerd dan nu ls gebeurd. Daarbij mag beslist niet de vraag buiten be schouwing blijven of het geld niet beter geïnvesteerd kan worden in een kwalitatieve verbetering van het hui dige programmaaanboa Inmiddels is er de laatste weken wel een telefonisch onderzoek geweest naar de wensen van de kijkers door de afdeling kijk- en luisteronderzoek van de NOS. Het resultaat wordt pas tegen half juli verwacht. Gevraagd werd op welke TV-loze uren de kij kers televisie zouden willen in geval er uitbreiding komt. Waar de commissie uitfangspunten over cijfers sprak inzake de verlan gens bij de kijkers waren dit oude cijfers van steekproeven van de afde ling kijk- en luisteronderzoek naar de vraag of er overdag belangstelling was voor herhalingen van avondprogram ma's. Daarop zei zeventien procent 'ja.' Dezer dagen houdt oe NOS ook een schriftelijk onderzoek naar de belang stelling voor extra-u reu. De antwoor den op een uitgebreid aantal vragen kunnen pas half augustus gerubri ceerd zijn. HILVERSUM De drie taken van de NOS moeten meer gescheiden worden. Dit heeft de commissie 'Onderzoek structuur NOS' gezegd. De commissie, die tot "taak heeft het functioneren van de top van de NOS te onderzoe ken, wil drie zelfstandige eenheden voor coördinatie, dienstverlening en de programma's. De indeling, zoals die wordt voorge steld is echter in strijd met de Omroep wet, aldus de commissie. Haar tweede voorstel is de diensthoofden de status van directeur te geven. Zij zouden zich dan meer kunnen bezighouden met de uitvoering van het beleid. DEN HAAG Kurt Waldheim, de secretaris-generaal van de VN, brengt volgende week maandag en dinsdag een bezoek aan Nederland. Waar schijnlijk wordt hij door koningin Juliana ontvangen. Er staan bespre kingen met premier Den Uyl en de ministers Van der Stoel en Pronk op het programma. Het preventieplan voorziet voor kin deren van twee tot en met zes jaar die in het bezit zijn van een geldig saneringsbewijs: tnondreiniging, in structie over tandenpoetsen aan het kind en de begeleidende ouder of verzorger, elementaire voedingsvoor lichting over het gebruik van fluori- debablctten en fluoridehoudende tandpasta. Vorig jaar schatte de ziekenfondsraad de extra kosten voor dit plan, dat ook toen al in de pen zat, op 900.000 gulden per jaar voor de naar schat ting 100.000 gesaneerde kleuters. Kinderen die in 1974 dertien jaar worden en een geldig saneringsbewijs hebben (dus geregeld voor halfjaar lijkse controle en behandeling bij de tandarts kwamen), krijgen dit jaar een 'selectie-onderzoek'. Als daarbij blijkt dat hun gebit goed onderhou den is en voldoet aan bepaalde eisen, komen zij in aanmerking voor de integrale tandheelkundige hulp die er voor moet zorgen dat de gebitstoestand Die hulp bestaat uit preventieve maatregelen plus uitgebreider behan delingsmogelijkheden. Wanneer de tandarts een behandeling nodig vindt die buiten het gewone ziekenfonds pakket valt, kan hij een behandelings plan indienen bij het ziekenfonds en dat na goedkeuring voor rekening van het fonds uitvoeren.Kinderen die een maal in dit systeem zitten, houden recht op deze integrale hulp, terwijl er elk jaar een nieuwe lichting 13- jarigen bijkomt Door deze geleidelij ke invoering wil men bereiken dat niet in een klap de tandartsen nog zwaarder belast worden dan ze het met name in de 'noodgebieden' nu al zijn. De filosofie achter dit '13-jarigenplan' is dat de uitgebreide zorg alleen zin heeft voor kinderen - en te zijner tijd volwassenen - die door een goede gebitshygiëne en verstandige voe dingsgewoonten zelf meewerken. Te gen verwaarlozing staat de tandarts, ook met een uitgebreid behandelings pakket toch machteloos. Van de ziekenfondsverzekerden is ge middeld rond dertig procent 'gesa neerd'. Voor dertienjarigen zal dit percentage hoger liggen, in verband met de georganiseerde schooltandver- zorging, die echter niet overal functi oneert De Ziekenfondsraad raamde de kosten voor het selectie-onderzoek vo rig jaar op ruim 900.000 gulden, de extra behandelingskosten per jaarklas se op bijna een miljoen en het pre ventiepakket op 2,5 miljoen gulden. 'NIJMEGEN De directie van het glasbedrijf Viba te Beek bij Nijmegen heeft bij het gewestelijk arbeidsbu reau een ontslagaanvraag ingediend voor de laatste zeventien personeelsle den. Bij de produktie van autolampen specialiteit van Viba is bij het vullen een vericeerd gas gebruikt De schadepost van een kwart miljoen gul den betekent vrijwel de genadeslag voor het 33-jarig oude bedrijf dat in de beginjaren 135 personeelsleden tel de. DEN HAAG Minister Polak zal zes miljoen gulden beschikbaar stellen voor hulp aan de door droogte getrof fen gebieden in de Afrikaanse Sahel- zone en Ethiopië. Drie miljoen gul den daarvan komt ter beschikking van het wereld-voedselprogramma van de VN en de andere drie miljoen gaan naar het kinderfonds van de VN, Unicef. TV-vandaag Speciaal Radlo-vandaag 13 Connie logeerde in Belgaum. Enkele uren later kwam oom Bertie terug naar Nethania, samen met Connie. Er lag een dappere glimlach om haar lippen, maar eigenlijk was het een grimas en haar ogen vertoonden een verdacht gejaagde blik. Zij wist het dus al. Het is niet waar, wilde Paul haar toeroepen. Het is alleeen maar een boze droom. Maar hij zei niets. Zij staarden elkaar alleen maar aan. 'Ik denk dat jullie liever alleen zijn', zei tante Eunice. 'Je hebt elkaar mis schien het een en ander tc zeggen'. Ze leidde hen naar Pauls kamer op de tweede verdieping en sloot de deur achter hen. Het was net of ze nu volwassen waren, en beiden voelden ze zich erg verward, en onhandig. 'Het is afschuwelijk, hè?' sprak Connie tenslotte met hoge stem'. 'Ja', antwoordde Paul, 'ik kan het nog niet geloven'. Zwijgend stonden zij daar, slecht op hun gemak. Pauls gevoel dat het allemaal niet echt was bleef nog dagen en weken aanhouden. Het was eenvoudig onmo gelijk zich voor te stellen dat vader, die grote, sterke, wijze, zachte en opgewekte man, er niet langer was. Maar langzamerhand begon Paul het te aanvaarden. Eén ding was er dat bijdroeg tot de onwerkelijkheid van het bericht, en dat was de vaagheid van zijn vaders aanwezigheid in de zes jaren dat zij gescheiden waren geweest Als hij zijn foto niet had bezeten zou Paul bijna vergeten zijn hoe hij eruit zag. Hij was wel 'echt' gebleven, maar zo op de manier waarop God echt was, op zekere afstand. Paul was eTaan gewend geraakt hem niet in den lijve bij zich te hebben. En aangezien de zeepost vele weken onderweg was ble ven vaders brieven nog enige tijd Dorothy Clarke Wilson Vertaling: H. A. Schrcudcr Uitgave: Boekencentrum BV komen. Hij schreef dat hij te paard naar Kiluvalavu was gegaan, waarbij hij onderweg luisterde naar de wind. die ritselde in de dode bladeren langs het pad, en keek naar het rozenrood en purper van de mossen op de stenen. 'Kun je je', schreef hij, 'de dubbele rij zilvereiken nog herinneren, langs het pad dat naar het huis voert? Ze waren nog heel klein toen jij weg ging, maar nu zijn het dikke bomen'. En in dezelfde brief: 'Wij hebben gesproken over onze vertrekdatum uit India het komend jaar. en we vermoe den dat we de eerste week van maart op weg zullen gaan'. Maar het had geen zin zichzelf wat voor te spiegelen. Vader zou in maart niet komen, noch op een andere tijd. Aanvankelijk wilde moeder India niet verlaten. Toen bood Pauls nicht Ruth, de oudste dochter van oom Bertie, aan naar India te gaan om moeder bij te staan, en ook om haar over te halen naar huis te komen, ook al zat Ruth zelf vlak voor een examen en betekende dit dat zij haar studie voor een vol jaar moest onderbreken. De hele familie was er opgelucht door. En toen er na verloop van tijd brie ven kwamen waarin plannen werden ontvouwd om de terugreis naar Enge land te aanvaarden, besefte Paul dat een nieuw gedeelte van zijn leven was aangevangen. Od weg in de boottrein van Londen naar Tilbury om zijn moeder af te halen voelde hij zich haast ziek van opwinding. Hij poogde zich haar voor te stellen zoals hij haar het laatst had gezien: rijzig, gracieus, vol grapjes en lachend, levendig als kwikzilver. Meer op grond van foto's dan van zijn herinnering wist hij dat zij het brui ne haar in het midden gescheiden droeg en bijeen had gebonden met een bandje, evenals tante Eunice, al was moeder jonger en knapper dan zij. Zou hij haar herkennen? Zou zij er nog steeds zo uitzien? Het schip liep binnen. De loopplank werd uitgelegd en de passagiers kwa men van boord. Paul stond op de kade. temidden van een menigte fami lieleden van de repatrianten. Zijn hart bonsde. 'Daar staan ze!' schreeuwde iemand. En daar kwam Ruth, de loopplank over en op hen toe, vrolijk als altijd. En in haar voetspoor Pauls hart stond bijna stil een kleine, onge looflijk kleine, ineengeschrompelde oude vrouw. De schok die deze aanblik hem gaf was zo mogelijk nog groter dan die welke het telegram hem had bezorgd, want dit was werkelijkheid, overwel digend en onontkoombaar. Paul stond bewegingloos, terwijl zijn moeder op hem toekwam, de armen uitgestrekt, tranen in de ogen. Zij moest omhoog- reiken om hem te kunnen begroeten. Hij kon het niet opbrengen iets te zeggen. Gelukkig deden de anderen dat wel voor hem. Wat later, in de trein, terwijl moeder tussen hem en Connie in zat en de kinderen aan spoorde tot vertellen door allerlei vra gen te stellen, gaf hij plichtmatig antwoord, maar meer ook niet. Dit is nu moeder, zei hij telkens weer tegen zichzelf, in een poging het te geloven. Dit is nu mijn knappe, gra cieuze en sprankelende moeder! Het kwam niet in hem op, dat althans een deel van de verandering bij hem zelf moest worden gezocht en dat zijn moeder het wel eens even moeilijk kon vinden zich ervan te overtuigen dat dit nu haar zoon was. Nee, het moest de dood van zijn vader zijn, die al deze veranderingen had veroorzaakt, en de woorden en gebaren van zijn moeder maakten hem daarvan alleen maar zekerder. Want als alle leden van de familie Harris schroomde zij niet haar gedachten en gevoelens te uiten. Het licht was uit haar leven weg. verzekerde hij. Nooit meer zou zij dezelfde zijn. Zij en vader waren volstrekt één geweest. En nu was er niets meer over. In Paul rees bij het horen van die woorden verzet Nee, dacht hij. Dat is niet juist. En onbewust, onverwoord, kwam hij tot de conclusie dat het niet goed kon zijn zó van iemand te houden, zo van iemand afhankelijk te zijn. Dat zou hém nooit overkomen! NEDERLAND I VARA 17.00 Film van Ome Willem 17.30 Hier komtde tijger NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest 19.25 W.K.Voetbal'74 In de pauze: Socutera: maatsch. tot redding van drenkelingen 21.20 Journaal 21.40 Panoramiek 22.05 W-K.Voetbal'74 Aansl. Film verslag Tour de France 22.35 Journaal NEDERLAND H NOS 15.55 W.K.Voetbal'74 NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 19.05 Nederpopdien NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Commissaris 21.20 Panorama Woensdag-show IKOR KRO RKK 22.00 Kenmerk NOS 22.25 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Dagboek. 10.20 Duitse akt. 11.05 Rep. 11.50 Zangprogr. 12.20 Akt.- 15.50 W.K.Voetbal. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Krlminalerzahlung. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau-magazlne. 19.19 Progr.overz. WDR: 8.05-11.30 Kursusprogr. (9.30-10.00 Sesamstrasse.) 18.00 Nws uit Noord.-Westfh. 18.05 Klnderprogr. 18.15 AV- serlo. 18.40 Akt.) 19.20 W.K.Voetbal. (In de pauze: 20.15 Journaal en weerber.) 21.15 Dok. film. 22.00 W.K.Voetbal. 23.00 Journaal, komm. en weerber. -Eerste buisbinder voor voetbalen thousiasten is de rechtstreekse televi siereportage van de wedstrijd Polen- West-Duitsland. Ned. 2. 15.55. De ontmoeting met Brazilië bete kent voor de Oranje-elf vanavond de laatste kluif in de tweede ronde. Com mentator: Herman Kuiphof. Ned. 1. 19.25 uur. Als 'tussendoortje' laat Van ge west tot gewest zien hoe het is ver gaan met het voetbalfenomeen van een vorige generatie: Abe Lenstra. Ned. 1. 19.05. Over de integratie van kleuter en basisonderwijs en over de ouderpar ticipatie geeft de Radio Volksuniever- siteit informatie. Hilv. 2 19.10. De eerste Nederlandse kunstmaan die 27 augustus wordt gelanceerd krijgt uitvoerig aandacht in de NOS-rubriek Panoramiek. Als het lukt, horen we voortaan tot de ruim tevaartlanden. Ned. 1 21.40. Afscheid van Panorama Woens dag Show het VARA-programma dat bij veel kijkers niet zo best gevallen is. Het komt in het nieuwe seizoen dan ook niet terug. Ned. 2 21.20. In 'Kenmerk' een reportage over het Russische dansersechtpaar Panow, dat naar Israël mocht emigreren, en een interview met Frans Wuytack, Belgisch priester- arbeider, die door Venezuela werd uitgewezen. Ned. 2 22.00. HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (SI Akt.show. (7.54 VPRO: Deze dag. '8.00 Nws en 9.00 Van alle markten thuis.) "9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Radlo- wcekblad. 11.00 Nws. 11.03 (S) Melodieen boeket. 12.10 Ach ja het beste v.d. Jaren 50. 13.00 Nws. 13.11 Dingen v.d. dag. 13.25 Middagje Stoomradio. 16.00 Nws. 16.03 (S) Bestaat u wel, mister Johns? 16.25 (S) VARA-Dansork. 16.55 (S) Nederl. cabaret op de plaat. 17.20 (S) Met de muz. mee. 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. 18.20 (S) Twee jongens en 'n gitaar. 18.30 (S) Licht trio en solisten. PP: 18.20 V.V.D. EO: 19.00 Klankbord. 19.15 (S) Wij hebben een woord v.d. wereld. 19.45 Bijbelstudie. 20.00 (S) Platen. 20.05 Grote opdracht. 20.15 (S) Popul. orgelbespel. 20.40 (S) Geestel. liederen. 21.15 Meditatie. TROS: 21.30 <S> Specialiteiten a la carte. 22.30 Nws. 22.40 Aktua. 22.50 Partnerruil. 23.40 (S) Platen, 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-Soo», (7.30 Nws. 7.41-8.00 Aktua. 8.30 Nws. 8.36- 8,45 Gymn. v.d. hulsvr.) 10.00 (S) V.d, kleuters. 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx, 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee, met 12.26 Med.: 12.30 Nws; 12.41 Echo en 13.00 Raden maar. NOS: 14.10 Onder de Groen* Linde. 14.30 (S) A3pekten v.d. Kamermuz. 15.30 Nws. 15.33 Spiegel van Duitsland. 16.00 Meer over minder. 17.00 (S) Eurollght, Overheidsvoorl.: 17.20 Terzake. NOS: 17.30 Nws. NCRV: 17.32 Hier en nu. NOS: 18.00 Bopthema's en Swingsesslons. IS.30 Nws. 18.41 Spiegel van Gr.-Britt. RVU: 19.10 En waarom zou Ik stille staan? NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 i'S) Holl. Festival 1974: Residentieork. met Ned. Kamerkoor en zang |||dU|| Muslca Nova. 23.55-24.00 I HILVERSUM III AVRO: 7.02 Drie op Je boterham. (8.02-8.05 Radiojournaal.) 9.03 (S) Pep-op-Drie: Ar beidsvitaminen. 11.03 Drie draalt op verz, 12.06 (S) Drie tussen de middag. 14.03 Pop- Kontakt I. 15.03 Pop-Kontakt II. 16.03 Hit- meester 1. (NOS: 16.03-16.59 Flitsen W.K.Voetbal.) 17.03 Radiojournaal. 17.06 Hit- meesters II. (17.06-17.50 NOS: W.K.Voei- bal.) NOS: 18.02 Joost mag niet eten, 19.02 <S) Drie loopt achter. 19.25 Woensdag III: lichte platen, sport en act., met o.a. tussen 19.25- 21.25 W.K.Voetbal. 22.55 Med. 23.02 W.K.Voetbal Journaal. 0.02 (S) Metro's Mid night Music. 1.02 Take it easy. 2.02 Donker lacht. 4.02-7.00 Meurders' Methode, s 2 3 2 3 i Horizontaal woorden invullen die ver ticaal dezelfde betekenis hebben. 1. traag, 2. gekheid, 3. vette vloeistof. 4. natuurlijk waterbekken. Oplossing van gisteren Hor.: 1. k.o., 2. moker, 7. al, 9. legatie, 12. sen, 13. Mei, 15. erg, 17. p.r., 18. varen, 20. o.a. 21. ovaal, 22. dadel, 23 e.o., 24. liter, 26. To, 27. les, 28. eer, 29. pen, 33. streven, 37. eg, 38. salon. Vert.: 1. ka, 2. mes, 3. Og, 4. kader, 5. et, 6. rib, 8. la. 10. vervoer, 11. troetel. 12. spoel, 13. malie, 14. ieder, 16. galon, 18. val 19. nar, 25. tegel, 30. ets. 31. ven. 32. de, 34. ra, 35. v.o., 36. Van een verslaggever BAARN De 24-Jarige inwoner van Baarn J. van R. die verdacht werd van het plegen van de wurgmoord op de 71-jarige weduwe A. Bax-Seip in Baarn, heeft gisteren tegenover de politie een volledige bekentenis afge legd. De man, die eerst ontkende, was zaterdag in de buurt rondgegaan, zich voordoende als inner van de honden belasting. Hij had ook bij de weduwe, die hem kende aangebeld, en zij had hem toegelaten. Van R. had haar een paar keer om geld gevraagd, maar niets gekregen. De man zei, dat hij bang was gewor den dat de vrouw hem zou verraden. Daarom had hij haar doodgemaakt. In de woning van de vrouw waren spo ren gevonden die erop duidden, dat Van R. de dader moest zijn. De 38 gulden die hij uit de woning had meegenomen, werden op hem gevon den. Macaroni met lever 400 gr. macaroni 400 gr. kalfslever zout, peper 2 eetl. bloem 1 ui, boter y 1 laurierblad basilicum 4 eetl. rozijnen rode wijn 2 eetl. soja De lever in reepjes snijden. Een mengsel maken van de bloem, zout en wat peper. Dan de stukjes lever door dit mengsel roeren. Wat boter smel ten en hierin de lever bakken. In een ander pannetje het gesnipperde uitje fruiten en dit dan ook bij de lever doen. Voeg ook het laurierblad, een halve theel. basilicum en de rozijnen toe. Giet er wat rode wijn over en laat het geheel zo'n tien minuten zachtjes stoven. De macaroni gaarko ken, op een schaal doen en doe er de lever, waar op het laatste mo ment de soja doorheen is gegaan, bovenop. Menutip: Macaroni met lever, gemeng de sla, vanillevla met slnaasappeL

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4