Kret:'Ik kan me de vreugde bij de linkse partijen volledig voorstellen' Wethouder Mazee: 'Een flinke vent' Katwijks orgelreeks speelt net quitte Laura prettig en gezellig Gevreesde oppositieleider wordt burgemeester van Sassenheim Familieberichten Veemarkt Leiden Marktberichten Visserijberichten Burgemeester verwijt provincie traagheid Mevr. Kramp volgt raadslid Kret op TROUW/KiWlAIR/IlET WOENHDlAG 3 JULI 1974 STAD EN REGIO L3 'Sassenheim zal hem met open armen ontvangen LETOEN/SASSENHEDI Bij Ko ninklijk Besluit van 1 juli is de heer A. J. Kret, wethouder van stadsontwikkeling en grondzaken te Leiden, met ingang van 16 au gustus benoemd tot burgemeester van Sassenheim, als opvolger van de heer J. Baron van Knobelsdorff, die dijkgraaf van het Hoogheem raadschap van Rijnland werd. De beëdiging van de heer Kret tot burgemeester zal op 9 juli in Den Haag plaats hebben. Zijn installa tie in Sassenheim zal in de tweede helft van augustus geschieden. Gisteravond hebben de wethouders van Sassenheim, de heren Wester beek en Mazee, een bezoek aan de nieuwe burgemeester in zijn wo ning aan de Van de Brandelerkade in Leiden gebracht. De heer Wes terbeek kwam daartoe van vakan tie terug. Wethouder Mazee verzekerde ons gistermiddag, dat Sassenheim hem met open armen zal ontvangen (ongeveer 13.000 inwoners). 'Wij zijn ruim zes maanden burgemees terloos en dat heeft geen zorgen gegeven, maar we vinden het toch wel heel prettig, dat deze plaats nu weer wordt bezet'. De heer Mazee kent de nieuwe burgemees ter niet, hij had echter uit alles wat hem ter ore was gekomen wel de indruk gekregen dat Kret 'een flinke vent' is. 'En dat geeft goede verwachtingen'. Dat de installatie nog een week of zes op zich laat wachten, is toe te schrijven aan de vakantie. Maar dat geduld kan Sas senheim na een aantal maanden ook nog wel opbrengen. Weer een uitgelezen gez elschap KiA/rWIJK Volgende week dinsdagaivond begint in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat de jaarlijkse serie orgelconcerten. Het eerste concert wordt gegeven door de bekende organist Piet van Egmomd. In de vijf weken daarna treden achtereenvolgens op Dirk Jansz. Zwart, Klaas Jan Mulder, Charles de Wolff, Feikc Asma en George Stam. Het gezin Kret: Ineke 16 jaar, Hans 19 jaar, de vader, Hilde 10 jaar, en moeder. door Willem Schrama HEIDEN /SASSENHEIM 'Ik kan me voorstellen dat mijn vertrek uit Leiden een oplossing is voor diegenen bij het CDA en de WD, die menen dat er de komende vier jaar zaken'kunnen worden gedaan met de progressieven. En ik kan me ook de vreugde bij de linkse partijen voorstellen. Het moet voor hun een onzalige gedachte zijn geweest als deze benoeming niet was doorgegaan. Nee, dat telefoontje van Waal daarnet, en die bloemmetjes van Van Akenik kan me him blijdschap ten volle aanvoelen.' Aan de vooravond van zijn intrede als burgemeester van Sassenheim is ds. A. J. Kret nog even de sfinx. Verre weg de sterkste pion van het zittende college van B. en W., dat per 1 september geacht wordt op te stappen teneinde plaats te maken voor zes plaatsvervangers uit de linkse hoek. Kret heeft daar zo z'n eigen gedach ten over, en heeft die ook nooit versluierd. Zelfs nu niet, nu hij aan het eind van de vierjaarlijkse stadspo litieke parade niet de gevreesde oppo sitieleider wordt, maar burgemeester van een luchtige gemeente met om en nabij de 13.000 aanzienlijk rustiger inwoners. Nog steeds zorgen dus. Kret: 'Omdat ik geloof dat men de problematiek van een portefeuille als stadsontwik keling en verkeer ten ene male onder schat, en dat men de heleidsmarge duidelijk overschat. En dk hoop maar dat ze er gauw achter komen. Ik zie teveel de mentaliteit van 'we zullen het even maken'. Die mentaliteit had ik in 1970 beslist niet, en misschien heb ik er daarom juist wat van weten te maken'. 'Vandaar ook dat dit me zo vreselijk lang heeft tegengehouden om te solli citeren. Er iis één uitdrukking, die me werkelijk in m'n ziel heeft getroffen. Die van Van Dam (de toekomstige PydA-wethouder financiën WS), die zed dat dk de boel hier in de steek laat. Nou, als ik één ding niet doe, dan is dat 't. Ik had er makkelijk de kans voor gehad. Toen het burgemees terschap van Bodegraven vacant was, heeft men mij al gevraagd. Toen heb ik het niet gedaan'. Kansel Het lang uitblijven van uw benoe ming heeft, dacht ik, te maken gehad met uw wens om predikant te blijven. 'Nou, dat ligt iets anders. Die benoe ming heeft niet zo lang geduurd van wege dat preken, maar eigenlijk om dat ik lange tijd niet te bewegen was tot solliciteren. Vorig jaar werd ik zo nu en dan eens benaderd door men sen (uit de partijtop WS), die zeiden: jij ligt goed in de markt voor 'n burgemeesterschap. Nou, ik had er nog nooit bij stilgestaan, en als zoda nig reageerde ik ook op die opmerkin gen. Eigenlijk hetzelfde als in 1970, toen ik wethouder werd, en ik' ine afvroeg: dan dat. en verlies ik niet de bevoegdheid tot preken. Juist ook, omdat zoiets zelden of nooit voor komt. Zolang dat niet vast stond, heb ik er niet over gedacht om te sollici teren. Maar toen begin van dit jaar Sassenheim vrijkwam, heb ik de stou te sahoenen maar aamgetrokken, om dat ik toen een vrij grote garantie had dat ik kon blijven prediken, al zal dat wat minder frequent worden. Tot op de dag van vandaag sta ik elke zondag nog op de kansel} maar dat zal wat minder moeten worden. Zowel in gesprekken met de Commissaris van de Koningin als met de minister is deze zaak uitdrukkelijk aan de orde geweest. Ik heb toen gezegd dat dit mij erg hoog zat, anders zou je teveel roofbouw plegen op jezelf'. 'Een tweede overweging, die mij vo rig keer belette om te solliciteren was trouwens het feit, dat ik me toen echt een wegloper zou hebben gevoeld. Nu ligt dat anders. De vierjaarlijkse rit is bijna afgemaakt, en ik hoef voor die laatste veertien dagen niet meer ver vangen te worden. Die twee weken doe je toch niets meer dan afscheid nemen van het oude college'. Gniffe lend: 'Nu heb ik Ledden tenminste niet laten zittend Profiel Bij burgemeestersbenoemingen wordt door de betrokken gemeentera den altijd met profielen gesmeten. Meent u aan dat van de Sassenheimse raad te kunnen voldoen? 'Ik kende dat profiel. Men wenste een CDA-burgemeester, en men wilde ook graag een dynamische figuur. En men vond dat heel wat problemen van Sassenheim in zich duidelijk afspelen op het gebied vain de ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer. Ja, ik had voor mezelf wel de indruk dat ik wat dat betreft zoveel mogelijk aan dat profiel beantwoordde. Maar op het moment dat je solliciteert, ken je dat profiel natuurlijk nog niet. Maar ik zat dicht genoeg bij Sassenheim om daar enige voorkennis van te hebben'. 'Een moeilijkheid zou natuurlijk nog kunnen zijn, dat er bezwaren rijzen tegen iemand uit Leiden, die burge meester wordt van een omliggende gemeente. Het bezwaar dat hij op z'n minst één oog voor de Leidse belan gen zou openhouden, of dat hij voe ling blijft houden met zijn oude va derstad. Ik kan me da$ best voorstel len, maar daar hoeft men allerminst bang voor te zijn'.. Merkwaardig eigenlijk, dat 'een baanveger als u burgemeester wordt van een gemeente, die praktisch is volgebouwd. Men had eigenlijk een wat oudere man verwacht, die in Sassenheim de laatste jaren van zijn carrière zou slijten. 'Misschien is het een plaats om te consolideren, maar mijn beweegrede nen tot solliciteren liggen voorname lijk in het feit dat i'k met het oog op de Sassenheimse belangen een bijdra ge wil leveren aan samenwerking met Sprifigpl3nK de omliggende plaatsen. Noemt het voor mijn part gewestvorming. De problemen liggen daar duidelijk in de infrastructuur. En dan een PPD, die continu droomt van een groot stadsge west Den Haag, waar niemand wat van weiten wil. Ik hoop dat ik in deze streek, zonder de verdenking op me te Iaden Leidenaar tc zijn, de kans krijg om daar wat aan te gaan doen'. Schooladviesdienst Daar is niks aan te doen'. Relatie U bent als ik goed ben inge licht geen onbekende van de vroe gere burgemeester Van Knobelsdorff. 'Dat klopt. In de winter van '52-'53, toen ik leer vicaris was in Zeist, heb ik daar bij de moeder van Baron van Knobelsdorff in huis gewoond. Ik kende dus de zoons. Later heb ik nog met de heer Van Knobelsdorff als burgemeester van Hellevoetsluds in een provinciale diakonale commissie gezeten. Maar tijdens mijn Leidse wet houderschap heb ik met de heer Van Knobelsdorff praktisch niets te maken gehad'. Die relatie moet dus niet in ver band worden gebracht met uw sollici tatie. 'Nee, oh nee. Die schijnt mag zelfs niet gewekt worden. Nee hoor!' Ik neem aan dat het nu definitief met uw ambt van godsdienstleraar op het Visser 't Hooft-lyceum gedaan is. 'Ik begin me te realiseren dat dit oude schoenen zijn geworden, die ik definitief rnoet gaan uittrekken, ja. Maar dat gaat niet zomaar aan mijn gevoelens voorbij. Ik ben al die tijd met speciaal verlof geweest, maar nu zal ik het schoolbestuur een briefje moeten schrijven dat ik er van af moet zien. Ook mijn vrouw zal haar functies hier moeten neerleggen, als secretaris van de stichting Interkruis, en als full-time medewerkster van de OVERLEDEN: Isaak van der Vlerk, 82 jaar. Wasstraat 2a Lelden, oud-hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Lelden. Cremaltc in stil te. Geertrulda Langcvcld. 86 Jaar, Sumatrastraat 2 Leiden. Uitvaart donderdag 12 uur ln Jozefkerk Herensingel, waarna begrafenis op Rhljnhof. Nceltjc Duindam-Van Duyn,' 60 Jaar, Zout- manstraat 20 Noordwljk. Rouwdienst vrijdag 1.30 uur ln Ver. gebouw Hoofdstraat 11 Noordwljk aan Zee,, waarna begrafenis om 2.15 uur op alg. begraafplaats. Cornelia Horstman-liogervorst, 56 jaar. Vel- llngkade 28 Lelden. Begrafenis donderdag der Wllligenhof Leiden. Begrafenis in stilte. Jacobus van der Meer, 88 Jaar, Zuldcinde 36a Roelofarcndsveen. Uitvaart donderdag 10.30 uur In parochiekerk St. Petrus Banden, waarna begrafenis op parochiekcrkhof. LEIDEN, 2 juli Op de markt van dinsdag werden aangevoerd: slachtrunderen 195, ge- brtiiksvee 334, graskalvèren 22, nuchtere kalveren 2254, paarden pony's 11, varkens 34, lopers 25, biggen 360. Gebruiksvee: melk- en kalfkoelen 1000-2000 p st, varekoeien 750-1600, nuchtere kalveren voor fok of mesterlj rood 100-300, zwart 75- 150, lopers 110-125, biggen 70-85, drachtige zeugen 400-500, geiten 20-90. Slachtrunderen handel zelfde als maandag, kalf- en melkkoeien aanvoer normaal, handel rustig, prijzen stabiel, varekoelen normaal, matig, iets minder, vette kalveren slecht niet gunstig, slecht, minder, nuchtere kalveren iets minder, lui slecht te plaatsen, minder, varkens normaal, matig, minder, geiten goed. rustig, stabiel. KATWIJK AAN ZEE Woensdag 3 juli: hoog water 2.23 en 14.4<9, laag water 10.32 en 22.59. Donderdag 4 juli: hoog water 3.03 en 15.30, laag water 11.18 en 23.39. LEIDEN Bij koninklijk besluit is in de vacature Willem Bloem be noemd tot gerechtsdeurwaarder te Leiden Petronelaa Maria Christina Zeegers. Zij heeft zich gevestigd ten kantore van K. E. v. d. Veen, die per 1 juli is afgetreden. ALPHEN Werd de 27e Alphense Laura-vierdaagse maandagavond onder grillige weersomstandighe den geopend, de eerste echte dag was het fietsweer bij uitstek'. Toen de hele caravaan in Burgerveen was aangeland, gingen de a-rijders richting Bennebroek en Vogelenzang en de b-rijders richting Noord- wijk. Het complete peloton maakte via Katwijk en Leiden de terugtocht naar Alphen. De heer G. van Weerd uit Kapel-Avezaath, verkoper van beroep, is één van de 1100 Laura-fietsers. Hij rijdt dit jaar voor de 26e keer mee. Het hele jaar zit hij achter het stuur en deze fietsweek is voor hem dan ook pu re vakantie en ontspanning. Zijn enthousiasme is al overgeslagen op de 15-jarige dochter, die pa deze dagen dan ook trouw vergezeld. Aan training is deze Betuwse deelnemer dit jaar niet toegekomen. Desondanks fietste hij gisteren de 130 kilometer zonder moeite uit. Van Weerd typeert de stemming onder de Laurianen als heel prettig en gezellig. Ongelukken hebben zich niet voorgedaan en het aantal pechgevallen was op de vingers van één hand te tellen. De concerten worden ook dit jaar georganiseerd door het Orgelcomité Katwijk, dat zich al sinds 1935 ten doel stelt via deze zomerconcerten gelden te verzamelen om het orgel van de Nieuwe Kerk in optimale staat te houden. Dit orgel stamt uit het eind van de vorige eeuw. De kerkvoogdij heeft het toen ook gekocht van een r.k. kerk in Nijmegen. Toen het instrument in de kerk werd ingebouwd had het 23 stemmen terwijl het voorts gebaseerd was op een mechanisah-pneumatisch systeem. Thans heeft het 38 stemmen en sinds de opknapbeurt van 1947 ook een elektrisch pneumatisch systeem. In datzelfde jaar kreeg de speeltafel een plaats naast het orgel. Tot 1935 werd het orgel alleen gebruikt bij kerkdiensten. De in dat jaar begon nen zomerconcerten boden bekende organisten de kans zich in Katwijk te manifesteren. Voor de oorlog waren dat mensen als Jan Zwart. Ook tegenwoordig slaagt men er ieder jaar weer in gerenom meerde organisten naar Katwijk te krijgen. Sinds vorig jaar maakt ook Piet van Egmond weer van dit gezel schap deel uit. Een paar jaar geleden wilde hij niet meer in Katwijk optre den omdat het orgel te traag zou zijn. Die visie heeft hij inmiddels echter herzien. Overigens is het orgelcomité er niet in geslaagd Van Egmond meer dan eens te contracteren. Evenals Feike Asma liet hij in net najaar van het vorige jaar al weten zich slechts één avond te kunnen vrijmaken omdat hij verder al was volgeboekt. Dat duidt op een grote belangstelling voor de orgelmuziek. Toch is de belangstelling voor deze Een eerlijk antwoord, meneer Kret, ziet u de gemeente Sassenheim als springplank? 'Men zegt dat dat zo is, ja. Maar ik kan moeilijk in mijn geest al afscheid nemen van een plaats waar ik naartoe moet. Ik heb het wethouderschap ook nooit als een springplank gezien, en dat blijkt het achteraf wel geweest te zijn. Zo zie je maar'. Bij uw afscheid van de stad Leiden zullen er ongetwijfeld een aantal ge voelens door u heen gaan. Probeert u daar alvast eens iets van onder woor den te brengen. 'Het zal me erg veel moeite kosten om afscheid te nemen. Toen ik in 1961 de mogelijkheid had om leraar te worden, heb ik ook bewust Leiden gekozen, omdat ik weer terug wilde. Ik ben er tenslotte geboren en opge groeid. Ik moet zeggen: ik heb een fijn aantal jaren gehad. Ook het wet houderschap vond ik een onvergete lijke periode. Juist ook vanwege de manier waarop alles is gegaan. Soms met je rug tegen de muur iets verde digen waar je in geloofde, dat was een ongelofelijke leerschool. En (la chend) ik heb er psychisch noch fysiek onder geleden'. Slotvraag. Burgemeesters plegen nogal eens te worden ingedeeld in twee categoriën. De burgervaders en de managers. Ik geloof dat u een combinatie van beide wordt. 'Ik hoop tenminste dat ze me als burgervader zullen accepteren. Dat ligt me wel ja. Ik heb me tijdens mijn wethouderschap ook niet voor de bevolking opgesloten. Ik dronk ook rustig een pilsje in Pardoeza'. Dat zal dan in Sassenheim wel 'Het Bruine Paard' worden. 'Dat weet ik niet. Dat hangt er ook van af hoe 'Het Bruine Paard' is. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling 2 juli: 10.600 bos penen. Prijzen waspeen extra AI 1190-1430, II 280-1380, extra BI 1670- 2060, bloemkool 6 per bak I 2102, II 111, 8 per bak I 164-167, andijvie 24-31, bospeen 1 102-129: II 22-93, krulpeterselie 26-29, peter selie 12-22, capucijners 260, postelein 26-37, prei 67, prinsessebonen 250-320, radijs 27, selderij 15-23, sla 6-17, snijbonen 140-310. spinazie 69, spitskool 11-52, tuinbonen 39-48, uien 20-48. Aan de dinsdagmarkt werden te IJmuiden aangevoerd: 129 kg tong, 4 kisten tarbot en griet, 154 kisten kabeljauw, 1 kist koolvis, 1 kist schelvis, 66 kisten wijting, 16 kisten schol, 4 kisten schar, 15 kisten varia. BESOMMINGEN KW 4 1.000, KW 25 1.500. Prijzen per 1 kg in guldens: tarbot 7.81-7.38, grote tong 9.18, grootmiddel tong 10, klein middel tong 10,81, tong I 10.80, tong 11 8.78. schol 3 73-69, schol 4 77-73, kabeljauw 2 98- 74, kabeljauw 3 96-75, kabeljauw 4 77-72, kabeljauw 5 57-47, koolvis 3 65, tarbot 233- 150, griet 133-92. KATWIJK AAN ZEE 2 Juli: Aan de afslag KW 43, 342 kantjes, KW 44 en 85 479 kantjes. Prijzen maatjesharing groot 179-207; ldo klein 276-313; steurharlng 110. SCHEVENINGEN 2 Juli. Besommingen kustvlssers. SCH 32 710, SCH 68 1060. Noteringen per 40 kg: schol m 80-100, schol kl 75-95, wijting gestr. 59-64, kabeljauw m 84-100, kabeljauw I 915-100, kabeljauw II 100- 105, III 95-100, verse makreel 32-50. Notering maatjesharing per kantje, pakken haring 78-80. Aanvoer: 4 kisten kabeljauw, 5 kisten schol. 10 wijting. 19 verse makreel, 2205 pakken gez. haring. Verwachte aanvoer voor woensdag: ca 10 kustvlssers. Meer regionaal nieuws zie pag. 11 BENTHUIZEN Het vlot niet erg met de laatste fase van de omleidingsWeg. Burgemeester Keyzer weet dit tijdens de raads vergadering aan de traagheid van de provincie. De weg zelf is reeds klaar. Alleen de aansluiting aan de Hoogeveenseweg moet nog ge realiseerd worden. De plannen betreffende deze aanslui ting en de afsluiting van de huidige entree van het dorp vanaf de oostzij de kunnen nu pas ter visie worden gelegd. De tekeningen hebben drie maanden onaangeroerd in de provinci ale bureauladen gelegen, volgens de burgemeester. De gevolgen hiervan zijn dat het werk stagneert waardoor de kosten extra hoog worden. De gemeente verwacht dat er bezwa ren ingediend zullen worden tegen de afsluiting van het oosteinde van de Dorpsstraat door agrariërs die dan net hun voertuigen zullen moeten omrijden via een parallelweg. Daarom werd besloten erop aan te werken dat deze weg die nu aangelegd is vanaf het nieuwe aansluitingspunt omlei- dingsweg - Hoogeveenseweg naar de huidige aansluiting ongeveer 100 me ter wordt doorgetrokken tot de Bent- horn, zodat het agrarische verkeer vanuit de richting Boskoop nu niet meer moet om rijden. Hiermee wil de raad voorkomen dat de bezwaarschrif ten tot in de laatste instantie worden uitgevochten. Nadat de burgemeester deze hele pro blematiek geschetst had, werd de ver gadering geschorst om de raadsleden, voor wie dit grotendeels nieuw was de gelegenheid te geven zich nader te laten informeren. Benthuizen heeft zich aangesloten bij het overlegorgaan Midden-Holland. De raad stond unaniem achter dit voor stel. Er werd besloten tot aankoop van een nieuwe auto voor Gemeentewerken. De begroting van de streekmuziek- school werd nog niet goedgekeurd, omdat de raad een stijging van de kosten van 4700 tot bijna 12.000 te veel vond. De raad zendt aan de raadsman van de heer Schuiten een brief waarin bezwaar gemaakt wordt tegen de scha declaim wegens het ten onrechte wei geren van een bouwvergunning. Rond het Dorpshuis De Tas dreigen dit jaar financiële zorgen te komen, deelde wethouder Seybel mee. Hij zou zorgen voor overleg met het bestuur en de gemeenteraad. Binnen enkele weken zou van de nieuwe penning meester een halfjaarlijks verslag ko men. Er komt nu definitief een parkeerver bod in de Albert Schweitzerlaan om het doorgaande verkeer vanaf de om- leidingsweg niet te belemmeren. Om aan de bezwaren van garage Van der Meer tegemoet te komen, worden aan westzijde zes parkeerplaatsen gemaakt. Burgemeester Keyzer deelde nog mee dat de heer Van Kleef, benoemd is tot gemeentesecretaris van de gemeen te Roosendaal bij Arnhem. Aan het begin van de vergadering werd het overlijden gememoreerd van de heer Van Os die jarenlang hoofd is geweest van de openbare school. LEIDEN Wegens zijn benoeming tot burgemeester van Sassenheim zal 4s. A. J. Kret in de Leidse raad worden opgevolgd door mev. Corry Kramp-Heitink (29). Zij is werkzaam in het open jeugdwerk, voorheen in het jeugdhuis aan de Morsweg, thans in Zuid-West. zomerorgelconcarten niet zo groot als zij gezien het potentieel aan orgellief hebbers in Katwijk en omgeving wel zou kunnen zijn. In vergelijking met vroeger komen er minder mensen naar de concerten. Waren er in het verleden zo'n zes- zevenhonderd luisteraare, vorig jaar moest men het doen met driehonderdvijftig man. Men heeft er bij het Orgelcomité geen idee van hoe men deze gang van zaken moet verklaren. Men denkt aan een langzaam overvoerd raken van het publiek of het feit dat het vaak warme weer weinig stimulerend werkt voor een bezoek aan een concert. Om de belangstelling in een ander jaargetijde eens te peilen was men vorig jaar van plan een kerstconcert te geven. De oliecrisis gooide echter roet in het eten. De kerk moet name lijk twee dagen voor het concert al verwarmd worden en dat vond imen vanwege de toenmalige energiecrisis niet verantwoord. Waardoor het comi té nog geen uitsluitsel over de in vloed van het seizoen op het bezoek aan een concert heeft gekregen. Gevolg van de mindere belangstelling is natuurlijk wel dat er ook belang rijk minder inkomsten zijn. Mede doordat men de toegangsprijs hand haaft op een aantrekkelijk niveau is men de laatste twee jaar niet verder gekomen dan quitte spelen tussen uit gaven en inkomsten. De onderhouds beurten van het orgel moesten daar door achterwege blijven. Door de welwillende houding van de kerkvoogdij komt de serie concerten echter niet in gevaar. Deze instantie laat de concerten ondanks de mindere inkomsten ongemoeid. Een ander gevolg van een dalende opbrengst is dat het orgelcomité niet in de gelegenheid gesteld wordt jonge organisten uit te nodigen. Men moet er namelijk vanuit gaan dat deze organisten nog weinig publiek trek ken zodat zij een 'bijlegposf zijn, zoals dat heet. En het contracteren van een bijlegpost .kan men zich slechts permitteren als men bij de concerten van gevestigde organisten genoeg geld verdient En dat gebeurt in onvoldoende mate. Dat is een situatie waar het enthousi aste Orgelcomité graag vanaf wil. Het heeft ook dit jaar weer een uitgelezen gezelschap organisten weten te strik ken, die een programma hebben dat zeer gevarieerd is samengesteld. Van daar dat de organisatoren hopen dat er nu eindelijk een doorbraak bij het publiek zal plaatshebben, dat deze concerten de belangstelling krijgen die ze qua kwaliteit en entourage verdienen. ik orfc -na cm.-c-nit-f! c-cre^io k ori-Tiieu vs-ui£-3e-TC&io kor t -nÏGUtó-ii it-3a-"»i£icv kort-nIcuws-nxt-aQ-a»£iö NOORDWIJK De bewoners van de Van Speykstraat en omgeving be speurden een sterke gaslucht, die zelfs op grote afstand viel waar te nemen. Om explosies te voorkomen werd de straat voor het verkeer geslo ten. Deskundigen van het gemeentebe drijf stelden een onderzoek in en daarbij bleek dat er een breuk was ontstaan in het zadelstuk van de hoofdbuis. NOORDWIJK Op de Koningin Wilbelmina Boulevard, ter hoogte van hotel 'De Zeeleeuw' schrok een tot een ruitergroep behorend paard van een passerende autobus. Het dier wierp zijn berijdster af en sloeg op hol. De jeugdige amazone, Onna Har tendorp, 13 j aar woonachtig te Rotter dam liep hoofdletsel op. Het paard kon later in de Julianastraat worden opgevangen. HAARLEMMERMEER De heer P. J. Camphuysen is benoemd tot voor lichtingsambtenaar van de gemeente Haarlemmermeer. Hij iis 29 jaar. De heer Camphuysen was al voorlich tingsambtenaar in Amstelveen. Hij woont in Uithoorn. KOUDEKERK Uitslag wedvlucht 'Ons Genoegen' vanaf Compiègne. Aankomst le duif 11.48.03; laatste duif 13.01.24 uur. H. van Vegteu 1, 3, 5, 11, 12, 13, 14, 15; Getor. De Wit 2, 16, 17, F. v. d. Tol 4, H. SchelHonger- hout 6; J. v. d. Wal 7, C. de Keijzer 8, 18, D. J. Faber 9, 10. Wedvlucht Chateroux: Aankomst le duif 17, 21, 39; laatste duif 18, 06, 18; J. Faber 1. 10; H. van Vegten 2, 3, 5, 7, 12, 15; Gebrs. De Wit 4, 6, 8, 9. 11, 13, 14. VOORSCHOTEN Voorschoten heeft deze week weer twintig tijdelij ke inwoners. In huize 'Beresteyn' het Montfoortaanse seminarie aan de Leidseweg, zijn twintig langdurig zie ken de gasten. Vorige week donder dag werden de zieken gebracht door Rode Kruisauto's. Ze werden namens het gemeentebestuur officieel begroet door wethouder P. S. Pels. De gehele week zorgt o.a. het verenigingsleven voor ontspanning. Daarnaast zijn er bezoeken aan de weekmarkt en het Berkhoutpark en worden wandelingen gemaakt in de omgeving. OEGSTGEEST Vlakbij de plaats waar een nieuwe brug over het Oegst- geesterkanaal komt (dn het verlengde van de Irislaan) wordt een verzor gingsflat gebouwd. Dezer dagen werd het hoogste punt bereikt van het acht verdiepingen tellende hoofdgebouw. OEGSTGEEST Dezer dagen heeft de Rode Kruis Lektuurdienst de re sultaten bekend gemaakt over 1973. In totaal werden in Zuid-Holland 11.025 zakken ad 50 kg verzameld. De op brengst van de afdeling Rijnland, om vattende Oegstgeest, Rijnsburg, Voor out en Warmond bedroeg 325 zak ken. Enkele vergelijkbare cijfers: Lei den en omstreken 249; Rijswijk Lil Wassenaar 235; Gouda e.o. 223; Zoeter meer 5.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3