Karstens wil opstappen na straffe maatregelen Drie dagen niet spelen toch geen rust voor Borg Priem Celtic Requiem: behendige montage Politie overmeestert schutter in Drachten Bolland Festival 1914 Gasakkoord Duitsland, Iran en Sowjet Unie voorlopig van de baan Nederlander te laat bij dopingcontrole Vandaag TOUR IN CIJFERS Warrig stuk bij La Mama Amerikaans fregat los van zandbank Jongen verdronken Verongelukt bij terugkeer na voetbalwedstrijd Bezoeker bestolen; verdachte ingerekend Meisje verdronken na val in vijver Colporteur lichtte werkgever op TROTJW/'KVARTET DINSDAG 2 JULI 1974 SPORT/BINNBNLAINiD CAEN Zelfs in de eerste minuten na de finish van de derde etap-1 pe van de Tour de France leek alles nog kalm. De kilometers waren tussen Saint Malo en Caten weggetrapt zonder dat er sprake was van ernstige ontsnappingspogingen. De sprint in Caen was opnieuw tu multueus zoals steeds als het hele peloton op de streep afstevent.! Maar in de eerste uren na de finish ontstond het tumult. Er kwam een protest tegen Albert Huizebosch. De Nederlander had zich in de eindsprint afgezet op zijn ploeggenoot Poppe. Een overtreding die bestraf? werd met terugzetting naar de tachtigste plaats. Voor Huizebosch bleef er wei nig te protesteren over. Het tumult steeg echter tot grote hoogte ruime tijd na de finish. Ger- ben Karstens had zich namelijk niet of te laat gemeld voor de dopingcon trole. Een vergrijp dat door de UCI (internationale wielerunie) wordt uit gelegd alsof men doping heeft ge bruikt. Karstens viel daarom ook met een een straf ton deel. Hij kreeg tien minuten straftijd, werd teruggeplaatst naar de laatste plaats, kreeg een boete van 1000 francs en een voorwaardelij ke schorsing van een half jaar. Karstens uiteraard woedend. De Ne derlander die tot nu toe zeer sterk reed: Ik ben na de finish op zoek gegaan naar ons hotel om me wat te verfrissen. Maar het was erg druk in de stad en dat hotel bleek helemaal buiten de stad te liggen. In het hotel ben ik onder de douche gegaan. Toen kwamen ook de anderen van de ploeg aan. Ik moest naar de dopingcontrole; toen ik er aan kwam, bleek aleen dus ben ik weer teruggegaan. Maar toen ik daar aan kwam bleek nog iemand bezig te zijn de boel op te ruimen. Ik hoorde toen ook, dat ik niet alsnog mijn urine mocht afstaan. Ik was te laat op de dopingcontrole gekomen en daarmee uit, vond men'. Tourdirecteur Felix Levitan probeer de bij de commissie die het dopingon derzoek uitvoerde nog te pleiten voor clementie. Tecergeefs echter.De Itali aan Menillo bleef volhouden dat Kar stens te laat was geweest en dus de reglementen had overtreden. Daarna gaf de Tour-directie een comuniqué uit waarin stond, dat de maatregelen tegen Karstens niet in de einduitslag verwerkt zullen worden vóór vana vond. In die tijd hoopt men dan nog tot een vergelijk te komen. Want Gerben Karstens heeft inmiddels al gedreigd zijn koffers te zullen pakken en vandaag niet meer te zullen ver trekken. Gerben Karstens (32) rijdt in Franse dienst en daarom is er de Tour-directie veel aangelegen hem in de koers te houden. Ook omdat Kar stens in het algemeen klassement en in het puntenklassement dicht bij de eerste plaats was. Maar erg opmerkelijk was het allemaal nog niet. Patrick Sercu won opnieuw, Gerben Karstens werd tweede, Albert Hulzenbosch legde beslag op de derde plaats. Karstens kwam door de bonificatie tot op twee seconden van Eddy Merckx die de gele trui overnam van zijn ploeggenoot Bruyère. ïxew&ïyjM Eddy Merckx weer in de gele trui na de derde Tour-etappe. Cribiori) 184 km in 4 uur, 48 min 54 sec, met tijdsvergoeding 4.48.34, 2. Gerben Kar stens (Ned. De Muer) 4.48.54, met tijdsver- goeding 4.48.39, 3. Albert Hulzenbosch (Ned. Liebregts) 4.48.54, met tijdsvergoeding 4 48.44. 4. Gualazzini lit. Cribiori) 4.48.54 met tijdsvergoeding 4.48.49. 5. Guimard (fra, Cadiou) 4.48.54. 6. Piet van Katwijk (Ned, Liebregts) 4.48.54, 7. Lasa (Spa, Barrutia) 4.48.54. 8. Van Roosbroeck (Belg, van Vae renbergh), 9. Mourioux (Fra. Caput), 10. Huban (Eng, Caput). 11. Ovion (Fra. Plaud). 12. Delepine (a. Cadiou). 13. Rouxel (Fra. Plaud). 14. Oliva (Spa, Barrutia). 15. Rota (It. Cribiori), 16. Aja (Spa. Barrutia). 17. Baert (Belg. van Vaerenbergh). 18. Peron (Fra. Caput). 19. Rebillard (Fra. Cadiou). 20. Merckx 'Belg, Albani). 21. Gerard Vla- nen (Ned. Caput). 22. Wezemael (Belg, van Vaerenbergh), 23. Mintkiewicz (Fra. Sta- blinski). 24. Henk Poppe (Ned. Liebrechts), 25. Parecchini (It. Cribiori), 35. Fedor den Hertog (Ned, Liebregts), 37. Henk Prinsen (Ned, Liebregts), 56. Kees Bal (Ned, Caput), 69. Gerrle Knetemann (Ned, Caput), 122. Wll de Vlam (Ned, Liebregts), 124. Wlm Prinsen (Ned, Liebregts- allen in dezelfde tijd als de winnaar: 4.48.54. Algemeen klassement 1. Merckx (Belg. Albani) 17 uur, 2 min 49 sec, 2. Gerben Karstens (Ned, De Muer) op 2 sec, 3. Bruijcre (Belg. Albani) op 4 sec. 4. Sercu (Belg, Cribiori) op 18 sec. 5. Van Springel, (Belg. van Vaerenbergh) op 22 sec, 6. Gualazzini (It, Cribiori) op 25 sec. 7. Manzaneque (Spa. Barrutia), 8. Hoban (Eng, Caput) op 43 sec, 9. Agostlnho (Port, De Muer) op 45 sec, 10. Danguillaume (Fra, Plaud) op 52 sec. 11. Thevenet (Fra, Plaud) op 55 sec, 12. Pollentier (Belg, van Vaeren bergh) op 55 sec, 13. Fedor den Hertog «Ned, Liebregts) op 57 sec. 14. Lasa (Spa. Barrutia) op 58 sec. 15. Gerrie Knetemann (Ned, Caput) op 58 sec, 16. Pesarrodona (Spa, Barrutia) op 59 sec, 17. Pintens (Belg. van Vaerenbergh) op 59 sec. 18. Bertoglio (It. Cribiori) op 1 min. 19. Rebillard (Fra. Cadiou) op 1.01, 20. Bclini (It. Cribiori) op 1.02, 21. Henk Poppe (Ned. Liebregts) op 1.03. 22. Ovion (Fra, Plaud) op 1.03, 23. Campaner (Fra, Faubert) op 1.03, 24. Esclas- san (Fra. Plaud) op 1.03, 25. Rouxel (Fra. Plaud) op 1.03. 31. Kees Bal (Ned, Caput) op 1.07, 72. Piet van Katwijk (Ned. Lie bregts) op 1.23, 73. Don Allan(Aus.L ie- bregts) op 1.23. 81. Henk Prinsen (Ned. Liebregts) op 1.27. 104. Albert Holzenbosch (Ned. Liebregts) op 8.39, 106. Gerard Vianen (Ned. Caput) op 8.44. 118. Wll de Vlam (Ned. Liebregts) op 9.20, 124. Lorenzo Alai- mo (it. Liebregts) op 14.13, 125. Wlm Prinsen (Ned. Liebregts) op 14.39. Puntenklassement 1. Sercu 86 punten 2 Karstens (Ned) 75. 3. Gualazzini 51, 4. Piet van Katwijk 47. 3. Poppe en Bruijere 36.-. CAEN Cees Priem is gistermor gen, toen de karavaan op weg ging naar Caen, eveneens uit Saint Malo vertrokken. In het ziekenhuis had men er geen bezwaar tegen dat hij liggend in een auto naar Zeeland werd vervoerd. In de wagen van Nico de Vries directeur van sponsor Frisol is hij naar Caen vervoerd en vandaar zal hij verder naar Goes worden ge bracht. Tour-directeur Jacques Goddet, die gisteren naar het ziekenhuis te Saint Malo was gegaan om zijn belangstel ling voor Priem te tonen, ontdekte tot zijn verbazing dat de Nederlandse kampioen het ziekenhuis al Ijad verla ten. Het onderzoek heeft uitgewezen dat; 1. De omstandigheden bij de finish in alle opzichten uitstekend waren. 2. De finishlijn voldoende was vrijgehou den. 3. De hekken op de juiste wijze waren geplaatst. 4. De fotografen zich aan de voorschriften hebben gehou- den. 5. De cameraman, die het onge luk veroorzaakte, de groep renners niet heeft zien aankomen, en dat hij in een draaiende beweging, gemaakt om de renners te volgen, Delepine heeft geraakt. 6. De ordedienst uitste kend heeft gewerkt, en op geen enke le wijze de bewegingen van de ren-, ners heeft gehinderd. 7. De plaatselij ke ordedienst een compliment ver dient voor de manier waarop is ge handeld na het incident Uitslag vierde etappe: 1, Sercu (Belg, Xa zijn nederlaag stapt Björn Borg (rechts) naar Ismael el Shafei en feliciteert hem. LONDEN Op een hobbelig ach- terafbaantje van Wimbledon, waar een overjarige scheidsrech ter aan twee met zwakke ogen misdeelde lijnrechters vergeefs de capriolen van de door de bolle wind voortbewogen ballen pro beerden te volgen, heeft Rolf Thung moeten ervaren, dat rou tine een onmisbare factor is om een geplaatste speler de voet dwars te zetten. Na aanvankelijk goed verweer, verloor hij met 6-8 1-6 1-6 van de als elfde ge plaatste finalist van Rotterdam, Tom Gorman. Bij Wimbledon 1974 telt de ervaring zwaarder dan ooit Opkomende ster ren als de Amerikaan Billy Martin, de Mexicaan Ramirez, de Indiër Amritraj en zelfs de Zweed Björn Borg zijn zonder meer aan de kant gezet. De enige twee die gisteren aantoonden, dat het plaatsingscomité niet onfeil baar is, hebben zelf al jaren intensief toernooitennis achter de rug. Roscoe Tanner, de 22-jarige hardslaan- de lefthander van Look Out (Tennes see) won in vier sets van zijn zes jaar oudere dubbelspelpartner Arthur As he (7—0, 6—3, 89, 6—3). Ashe, die onlangs tot voorzitter van de spelers vakbond is gekozen, stond als num mer acht in het schema. Verder won de 26-jarige Egyptenaar Ismael el Sha fei, getrouwd en vader van een doch tertje met 62, 6—3, 61 van Björn Borg. De jonge Zweed heeft op Wimbledon riet veel anders gedaan dan klagen over vermoeidheid. Het succes van Rome en Parijs heeft een te grote aanslag op hem gepleegd. Daarbij kwam in Londen nog het leger kost schoolmeisjes, dat hem verhinderde de kamer van zijn hotel te verlaten. Drie dagen niet spelen, blijkt voor Borg geen rust te zijn geweest. De jonge Zweed had er meer, dan genoeg van. De laatste punten gaf hij vrijwil lig weg, en bedankte de politie-agen- ten die henj hier op Wimbledon voor lichamelijk letsel hebben behoed. Vandaag vroeg keert hij naar Zweden terug om een paar dagen in het vakantiehuisje van zijn ouders aan de Oostzeekust bij te komen. 'Ik heb te veel gespeeld om me nog te kunnen concentreren', verontschuldigde Borg zich. 'Dat heeft niets met de houd- ding van het publiek en mijn fans te maken. Ik hou van Wimbledon en ik hoop volgend jaar beter voorbereid hier te verschijnen'. Voor degenen, die Borg op voorhand hebben uitgeroepen tot de Wimble- donkampioen van de komende tien jaar, had El Shafei enkele interessan te opmerkingen. 'Volgens mij is Borg op gras heel wat zwakker dan op gravel. Ik had nog nooit tegen hem gespeeld, maar wel heb ik hem van dichtbij gevolgd. Hij imponeerde mij niet. Zijn service is niet echt hard en hij is kwetsbaar op de volley. Vooral op de lage.' Tien van de twaalf geplaatste spelers hebben zich bij de laatste zestien gekwalificeerd. De nummers een en twee, Newcombe en Nastase, zijn nog niet echt getest. Jimmy Connors, die waarschijnlijk het hardst slaat van allemaal, herstelde zich keurig. Hij won in straight sets van Adriano Panatta. De finalisten van vorig jaar, Jan Kodes en Alex Metreveli moesten de hele dag over de volle vijf sets maken. Een bezigheid, die hen in de loop van de week, als met man en macht wordt geprobeerd de achter stand van de eerste week in te lopen, kan opbreken. MetreveM as de tegenstander van Ok- ker op weg naar de laatste acht. De 28-jarige Russische journalist is een accuraat man, die aan het net goede dingen doet, maar net teveel kracht op service en smash mist om het Okker in topvorm moeilijk te maken. Maar hoe het met de vorm van de Nederlander is gesteld, is na de ont moeting tegen Ralston, Baranyi en Drysdale nog altijd niet voor de volle honderd procent te peilen. Langer dan anderhalf uur heeft hij nog niet op de baan gestaan. Het is onwaarschijnlijk dat hij het binnen die tijdslimiet tegen de taaie Metreve- li kan klaren. Wel os Tim meer ontspannen dan anders, en heeft hij twee dagen rust gehad. Dat laatste is geen overbodige luxe, als men be denkt dat Okker bij succes de komen- de dagen minstens drie keer achte- reen zware enkelpartijen zal moeten spelen. Heren-enkelspel: derde ronde: Newcombe (Aus)-Pilic (Joeg) 6—2, 7—5 en 7—5. Tanner (VS)-Ashe (VS) 7—5. 6—3, 8—9 en 6—3. Kodes (Tsj)-Crealy (Aus) 4—6, 6—4, 6—3, 2—6 en 75, Rosewall (Aus)-Kanderal (Zwi) 6—2, 6—3 en 6—3, Van Dillen (VS)-Vilas (Arg) 6—3. 6—4, 1—6 en 7—3. Nastase (Roem)-Flctcher (Aus) 7—5, 63, en 64, Connors (VS)-Panatta (It) 6—2, 7—5 en 6—2, Björn Borg (Zwe)-El Shafei (Egyp) 2—6. 3— 6 en 1—6. Rolf Thung (Ned)-Tora Gorman (VS) 6—3. 1—6, 1—6. Smith (VS)-Borowlak (VS) 8—9. 6—3. 69—6. Metreveli (Sow)- Pattison (Rho) 4—6, 6—4, 7—5. 4—6. 6—3. Dames enkelspel, derde ronde: R. Giscafre (Arg)-Tine Zwaan (Ned) 6—3, 6—2. Chris Evert (VS)-I. Fernandez (Col) 6—1, 6—1, Kerry Melville (Aus)-K. Sawamatsu (Jap) 6—2, —63. Billy Jean King (VS)-Francois® Dürr (Fra) 61, 75. Rosemary Casals (VS)-M. Jausovec (Joeg) 6—3, 6—4. Virginia Wade (Eng)-B. Nagelsen (VS) 6—3, 6—2, Olga Morozova (Rusl)-W. Paish (Aus) 26. 60, 9—7. Goolagong (Aus)-Harris (Aus) 4 6. 75 en 6 4. Heren dubbelspel, tweede ronde: Connors- Nastase (VS-Roei-Kakoelia-Metreveli (Sov- 4- 6. 6-3, 6-1, 8-6. Newcombe-Roche (Aus-Maud- Taylot (Z-Afr-Eng) 4-6. 8-9. 6-2, 6-4. 10-8. Dames dubbelspel, tweede ronde. Betty Stöve-Frangoise Oürr (Ned-Frl-Boshoff-Kloss (Z-Afr) 2-6. 6-3. 6-4. Heldman-Wase (VS- Eng)-Greer-Ornstein (VS) 6-2, 6-3. Athony- Schallau (VS)-J. Evert-Mottram (VS-Eng) 6- 1. 6-1. C. Evert-Morozova (VS-Sov)-Beaven- Helliar (Eng) 6-2, 6-0. door W. Wielek-Berg AMSTERDAM La Mama. de be faamde toneelgroep uit New York, hier te lande vooral bekend door de contacten met Mickery, doet de laat ste tijd steeds meer muziek, zang, dans, film, mime, lichteffecten en noem maar op in haar toneelproduk- ties. In Corfax (Don't ask) van schrij ver-regisseur Wilford Leach zijn al die elementen verenigd en tezamen leveren ze op.niet iets om over naar huis te schrijven. Als ik het goed begrepen heb (maar ik kan me vergissen want het gebeuren werd warriger naarmate de tijd verstreek) gaat het om een dierenarts uit de twintiger jaren, die bezoek krijgt van wezens van een andere planeet. Het kunnen evenwel ook eigentijdse ban dieten zijn daar durf ik mijn hand niet voor in het vuur te steken. In elk geval willen ze de president tijde lijk kidnappen om hem draadjes in het hoofd te monteren, zodat hij al leen maar luistert naar een stem uit een elektrische doos. Modieus, mo dieus. Het heeft wel iets van een musical en het zit vol slapstick, harde muziek en fel licht. Aan het eind wordt een. stukje film ingeschoven en dat levert Laterna Magica-effecten op: twee mannen op het doek achtervol gen een man op het toneel en zo meer. Het spel is uitmuntend en tech nisch zit de boel fantastisch in elkaar, maar het gegeven is zo mager en zo kinderachtig, dat men zich afvraagt of de leden van La Mama hun talenten niet voor iets substantiëders kunnen gebruiken. Zoveel leven om niets! Festival Agenda DINSDAG 2 JULI Amsterdam. Stadsschouwburg 20.15 uur. Corfax. Den Haag. Koninklijke Schouwburg 20.15 uur: Nederlandse Operastichting L Erismena. HOT Theater 20.30 uur: Délirante Sarah. Eindhoven. Stadsschouwburg 20.15 uur: Louis Falco Dance Company. Haarlem. Grote of St. Bavokerk 20.00 uur: Internationaal Orgelconcours, openingsconcert. Jongeman maakte amok in ouderlijk huis DRACHTEN De twntigjarige J. van der B. uit Drachten is door de gemeentepolitie gearresteerd ondermeer wegens het schieten op een politieman. Scène uit Corfax De politie begaf zich "twee man sterk naar de ouderlijke woning van Van der B. na een melding dat deze daar amok maakte. Inmiddels had ook Van der B. zélf de politie al telefonisch van dat feit op de hoogte gesteld. Toen de politieauto voor de woning van Van der B. stopte, zag een van de agenten dat vanuit de slaapkamer een loop op hem gericht was. Nog maar net had hij de deur weer achter zich dicht gedaan of er viel een schot dat tien centimeter achter het rechterpor tier insloeg en een deuk dn de auto veroorzaakte. Een van de politiemannen, de heer Van der Vliet, was inmiddels naar het huis gegaan en sprak daar met Van der B-, die nog steeds de loop op hem gericht hield. Van der B. ging ak koord met het voorstel het gesprek in door R. N. Degens DEN HAAG Het enige indrukwek kende moment in de uitvoering van het 'Celtic Requiem' van de Engelse componist John Tavener, zondagavond in de Grote Kerk te Den Haag o.l.v. John Andrews en David Atherton was het slot. Daar zingt het kinderkoor een liedje op de dood van Jenny Jones, een oeroud volksliedje met een sterk gescandeerd ntme. Het wordt door de kinderen, die in optocht door de kerk lopen, vele malen herhaald, a capella. zonder het letterlijke en fi guurlijke gedonder waarmee Tavener daarvóór in dit 'kerkspei voor so praan, kinderkoor, koor en orkest' een potpourri maakt van misteksten, Keltische gedichten en kinderzang spelletjes. De onderliggende gedachte: het pro bleem van leven en dood door middel van sacrale teksten en volksliedjes onderwerp van een muziekdramatisch spel te maken, is zeker met nieuw. Taveners oudere lanrigenoot Benjamin Britten, heeft daar ook al zo het een en ander aan gedaan. Diens War Re quiem al is dat dan geen kerkspei mag als een van de geslaagdste recente voorbeelden van de verbin ding van het sacrale en het profane gelden. Tavener wiens oprechte bedoelingen ik bepaaid niet in twijfel wil trekken, al geeft zijn muziek er alle aanleiding toe is echter zo bezeten van de klankeffecten die hij met instrumentale en vocale koren en elektronische middelen kan bereiken, dat hij geen maat weet te houden. Dat geldt zowel voor zi.in, vorige week in Haarlem uitgevoerde, Ultimos Ri- tos, als voor dit Celtic Requiem en het 'In Alium' dat eraan vooraf ging. De aftelversjes en de lied-spelletjes worden in het Celtic Requiem door het kinderkoor ook werkelijk 'ge speeld'. Een aardige gedachte, die ech ter niets bijdraagt tot een beter be grip voor de betekenis van die lied jes. of tot een sterkere functionele werking daarvan in het geheel. Het is eerder afleidend Tavener weet pre cies hoe hij de klanken van twee koren (Nederlands Kamerkoor en Vo caal Ensemble) kinderkoor (Fincley Junior Choir), orkest (Radio Kameror kest), sopraansolo (June Barton), plus Hammond orgel, pijporgel, pia no's en allerlei muzikaal en niet mu zikaal gerucht van geluidsbanden, tot een effectvol geheel in een grote galmende kerkruimte moet mixen. Er zijn waarschijnlijk nog wel wat beoog de effecten de mist in gegaan vanwe ge het niet op tijd functioneren van bépaalde bandopnamen. Maar het was zo ook meer dan genoeg om te kun nen constateren dat Tavener ook in dit Celtic Requiem weinig meer te bieden heeft dan een behendige mon tage van, af en toe ook nog banale, klanken die als muzikale compositie minder indruk maken dan dat ene kinderliedje over Jenr.y Jone6 aan het slot. En dat is niet van hem. de woonkamer voort te zetten, mits de politiemannen tenminste twee me ter uiit zijn buurt bleven. Tijdens het gesprek in de woonkamer richtte Van der B. beurtelings zijn wapen op beide politiemannen. Toen de tweede politieman, de heer Vonke- ma, een paar stappen opzij deed richt te Van der B. het wapen op hem en daarvan maakte de heer Van der Vliet gebruik: hij sprong boven op de schutter en wist hem het wapen, een vier-en-een-halve centimeter lucht buks, te ontfutselen. Van der B. is overgebracht naar het politiebureau. Het bleek dat in de slaapkamer een aantal luchtbuksko gels gereedlag. De politie neemt aan dat de man zich op een langdurig beleg had voorbereid. Het wapen be hoorde aan een broer van Van der B. toe, die het in de slaapkamer verstopt had. De gearresteerde had de deur van deze kamer ingetrapt en zich meester gemaakt van het wapen. Hij wordt ook nog verdacht van flesse- trekkerij. Van een verslaggever DEN HELDER Het Amerikaanse fregat Julius Furer, dat vastzat op een zandbank bij Den Helder, is gis termorgen vroeg door drie sleepboten van Wijsmuller Vlotgetrokken. Het fregat is in dieper water voor anker gegaan en duikers van de Koninklijke Marine onderzoeken de bodem van het sahip. Volgens de eerste berichten 'ziet het er goed uit'. Het schip kwam op de zandbank toen het met grote snelheid op weg was naar Den Helder om een zieke matroos aan wal te brengen. BERGEN In het noordlimburgse Well (gemeente Bergen) is gistermid dag de 13-jarige Chris Cuijpers uit Kessel tijdens het zwemmen in een grintgat verdronken. De jongen ver bleef in een verkennerskamp in Well. EINDHOVEN De 33-jarige A. Kui pers uit Asten as -dn Essen (West- Duitsland) met zijn auto verongelukt en overleden. Een tweede inzittende werd zwaargewond. De mannen keer den terug na het bijwonen van de voetbalwedstrijd NederlandOost- Duitsland. ROLDE De negentienjarige A. van Asselt uit Assen is na een inhaalma noeuvre in Rolde met zijn auto tegen een boom gebotst en omgekomen. HEERDE De 22-jarige L. A. Hui- zer uit Wapenveld is met zijn auto tegen een lantaarnpaal gereden en omgekomen. TIEL De achttienjarige T. Zoete- kouw uit Echteld is in het ziekenhuis te Tiel overleden nadat hij, toen hij dn Tiel fietste, aangereden was door een auto die dn een slip raakte. Gevangene ontsnapt uit ziekenhuis BREDA De 32-jarige gedetineerde A. L. uit Tilburg is gistermiddag gevlucht uit het Ignatiusziekenhuis dn Breda,waarin hij was opgenomen voor een spoedoperatie aan een oor, zo ds pas 'gisteren bekend 'geworden. De man, die vrijdag geholpen was, werd niet bewaakt Hij zat sinds 22 mei in voorarrest wegens 'mishande ling van 2djn concubine. De politie houdt er rekening mee dat L. zich binnen enkele dagen bij een arts moet melden, gezien de aard van zijn operatiewond. ARNHEM In Arnhems rosse buurt, het Spijkerkwartier, is een Marok kaan, van 2.000 Duitse marken be roofd. Hij zou hierbij met een mes zijn bedreigd. De politie heeft naar aanleiding hier van de 18-jarige prostituee J. T. en haar beschermer de 25-jarige H, P. U, ingerekend. Van een verslaggever OSS De zesjarige Tonneke Romijn- ders uit Berghem is gistermiddag met haar fietsje in de Vijversingel in Oss gevallen en verdronken. Het meisje was bij haar oma op vakantie. Van een verslaggever DRACHTEN De 40-jarige colpor teur J. K is door de politie van Drachten aangehouden op verdenking van oplichting, verduistering en fles- setrekkerij van tenminste vijftig dui zend gulden. De man zou zijn werkge ver gefingeerde orders gegeven heb ben, waarvoor hij enkele duizenden guldens provisie ontving. Uit het on derzoek bleek verder dat de man zich bij een vorige werkgever op eenzelfde wijze geld heeft toegeëigend. De man is voor de officier van justitie in Leeuwarden geleid. ESSEN De onderhandelingen over een aardgasovercenkomst tussen Iran, de Sowjet-Unie en West-Duitsland zijn voor onbepaalde tijd uitgesteld op verzoek van Iran. Dit is maandag meegedeeld door Ruhrgas AG, de Westduitse gasdis- distributio-naatschappij die bij het overleg betrokken was. Gisteren zouden in Essen besprekingen over de technische kant van de plannen zijn begonnen. Die voorzien in de levering door Iran van tien tot dertien mil jard kubieke meter aardgas aan West-Duitsland via een pijpleiding die door de Sowjet-Unie moet worden aangelegd. De helft van de hoeveelheid zou wor- den verder gepompt naar Oostenrijk, Frankrijk en Italië. De Sowjet-Unie en Iran waren het al eens geworden maar heropenden de on derhandelingen onlangs en kunnen nu kennelijk geen overeenstemming berei ken over de prijs, aldus de woordvoerder van Ruhrgas. Hij zei echter te ver trouwen dat voor bceinde van het jaar oplossingen voor alle moeilijkheden zu'lan worden gevonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8