madurodam! Tien vingers 1 Zomeravond van VARA Leven in een wildernis Extra programma WK voetbal op tv nze RTV-programma's Paul Brand Chirurg in India Even puzzelen Bekneld bij stenen lossen dsgpecept Bruine uiensoep TROUW/KW A.RTET Dr\'SD\G 2 JULI 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K4 «AllC TDUTISlilW^fflulUlcaS Ji?. <3eMj€ÊST?0P>J£O -Afa WÊSBÊÊO?éiC>tD.lf >ssfr,7! V£RWATHTT£ DlTA,. J K\jgü&' ALL66.M MAA2 0£ AAW VJI32/N ÖEW^lC^e" N^GANGN- MtrQw^évAx: DG VAM «SïOCTS C5A.CÊ OÊ XJAA-M VtAMOMeri? I CULtA- ALIÊ&AJ -MAA< LAST l£>VCC% HILVERSUM Met ingang van vanavond begint de VARA-televisie met het programma 'Zomaar een zomeravond': Tien voor half negen, Nederland 1. Het is een verzameling lichte actualiteiten, amusement en een wedstrijd in sneltekenen, die rechtstreeks uit de VARA-studio komt Jan Blaaser heeft er zijn ru briek 'Jan praat op straat* in. Aan willekeurige voorbijgangers vraagt hij: bent u al met vakantie geweest? Edwin Rutten is presentator. McCloud LOS ANGELES Een van de be langrijkste problemen waarmee ac teur Dennis Weaver, ofwel politie man McCloud, zich het hoofd over breekt is de vele herhalingen van TV-shows. Hij is voorzitter van de bond van Amerikaanse filmacteurs en verdedigt de belangen van hen. Hoe meer films herhaald worden hoe minder vraag er is naar acteurs voor nieuwe shows. 'Het zit ons het meest dwars, dat we haast niets voor ons optreden krijgen, maar ook dat- dc zendtijd vol is met herhalingen'. Pleuni op Bali HILVERSUM Morgen vliegt Pleuni Touw dn gezelschap van Jan van Hillo en een film-team voor de NCRV naar Bali. Van Hillo wil een documentaire maken in verband met her feit dat het een halve eeuw geleden ls, dat de eerste vlucht van de KLM naar Nederlands-Indië werd gemaakt 'Vlucht tussen toen en toe komst' heet de documentaire, die een NCRV-jubileumproductie wordt. Berio's A-Ronne HILVERSUM Vanavond zendt de KRO-radio de première uit van het muziekstuk 'A-Ronne', dat Luciano Jan Blaaser praat met mensen op de Amsterdamse Dam. Berio in opdracht van deze omroep heeft gecomponeerd. Uitzending: kwart over acht op Hilversum 2. In 'A-Ronne' wordt de tekst, die San- guineti schreef tien keer opnieuw en anders gelezen. De tekst in dit avantgardistixche muziekstuk bestaat onder andere uit het begin van het Johannes-Evangelie in Grieks. Duits en zoals Goethe het in Faust zei. Vijf acteurs verlenen medewerking: Hans Karsen, Barg, Hans Veerman, Nelly Frijda, Ileana Melita en Henk Reijn. Jazz in Laren LAREN Er zal dit jaar geen concours verbonden zijn aan het Internationaal Jazz Festival Laren 1974, dat van 6 tot en met 10 augustus in Singer in Laren wordt gehouden. In de plaats komt het Laren Jazz Podium 1974, dat elke festivalmiddag wordt gehouden in de tuinzaal van Singer. Nederlandse groepen of solisten kunnen zich aan melden voor vrijdag 12 juli bij de NOS, dienst radioprogramma's, post bus 10, Hilversum. MA4Ï \.WACXT£fSM' SMIDJE VERHOLEN Van televisie-kijken kun je ontmoedigd raken. Tenminste, wanneer je alles volgt, wat met de werkelijkheid heeft te maken. De uitzending van een actualiteitenrubriek bijvoortieeld is dikwijls een opeenhoping van misère, wantoestanden en conflictsituaties. AVRO's Televizier Magazine gaf je maandagavond het gevoel, dat tal van problemen uit de hand dreigen te lopen. Niet alleen in Rotterdam groeien zeer onaangename tegenstellingen tussen gekleurde en blanke rijksgenoten. Niet alleen in Utrecht verbaast de politie zich over het toenemend aantal diefstallen uit auto's en over de schade die aan wagens wordt toegebracht Niet alleen in Amsterdam manifesteren zich jongeren die de samenleving één grote slappe vaatdoek vinden. Ook al timmeren dc hoofdstedelijke Heli's Angels misschien wat nadrukkelijker dan elders aan de weg, overal keren jongeren zich tegen een prestatiemaatschappij. Zij zijn, als we dat eerlijk onder ogen durven zien, niet de enigen die denken dat zij leven in een wildernis, waar je je al vechtend overeind moet zien te houden. Met je ellebogen of met boks beugels. Nu kunnen we wel 'boe* roe pen over al dezulken, maar daarmee is het probleem niet opgelost Evenmin als met een soort werkplaats, waar ze voor noppes aan hun motoren kunnen sleutelen, zoals het gemeentebestuur van Amsterdam waarschijnlijk voor ogen staat Jammer, dat AVRO's Televizier het bij deze constatering liet Want de redelijk begaafde kijker vraagt zich natuurlijk af, wat er dan wel zou moeten gebeuren. Als er fundamenteel iels mis is. dan zullen we bij het fundament moeten beginnen om de zaak weer op te kalefateren. Echter, wie durft dat precies te omschrijven? Djt goldt ook voor het nog meer explo sieve probleem van de groeiende wrijving tussen Surinamers en Neder landers. Of, om met de woorden van de Rotterdamse hoofdcommissaris van politie te spreken: 'Tussen sommige Surinaamse groeperingen en de politie'. Loco-burgemeester G. Z. de Vos zei onomwonden voorstander te zijn van een onmiddellijke stopzetting van de toevloed van Surinamers. Maar hij weet natuurlijk, dat dit onmogelijk is. Iedereen weet rissen factoren op te sommen, die de moeilijkheden kun nen verklaren; oplossen .is echter vers twee. De vraag blijft of er nog wat valt op te lossen op een gemoedelijke manier. Na de zeilavonturen bij de VARA zal de moderne marineserie van de AVRO zeker op een flinke klantenkring kunnen rekenen. Nu de aanloop met de noodzakelijke introducties is ge nomen, met misschien wel al te veel verschillende gezichten tegelijk, kan men uitzien naar spannende episodes. Een in de ogen vair marinemensen grote fout viel te constateren in de Nederlandse vertaling. Daar deed men voorkomen, alsof men elkaar aan sprak met de militaire rang van bij voorbeeld overste of schout-bij-nacht in plaats van met het gebruikelijke 'meneer'. De Britse acteurs bezigden dan ook altijd de aanspreektitel Sir. Bent u tegen de georganiseerde, mas sale slachting van onze trekvogels en dat moet wel haast na wat de NCRV daarvan te zien gaf), dan memoreer ik graag de nuttige actie van de heer Bartels in de stichting 'Mondiaal Al ternatief, De Ruyterstraat 94. Zand- vogrt. TON HYDRA HILVERSUM De NOS-televisie zendt vanavond om elf uur een extra programma uit in het kader van het wereldkampioenschap voetbal. In dit programma, op Nederland I, worden de kansen van Nederland centraal gesteld. Morgenmiddag wordt na de directe uitzending via Nederland II van de wedstrijd West-DuitslandPolen (vanaf 15.55 uur) in een extra pro gramma over de uitslag hiervan gefi losofeerd tot half zeven 's avonds. VAASSEN De achttienjarige F. J. Nieuwenkamp uit Apeldoorn is gister nacht voor een cafetaria in Vaassen na een ruzie om het leven gekomen. Het slachtoffer had in de cafetaria ruzie gekregen met de twintigjarige A. D. uit Vaassen en het tweetal was naar buiten gegaan om het uit te vechten. Brieven die niet voorzien zijn van naam en adres kunnen niet in behan deling worden genomen. Geheimhou ding is verzekerd. Vragen die niet on derling met elkaar in verband staan moeten in afzonderlijke brieven wor den gesteld. Per brief dient een gul den aan postzegels te worden ingeslo ten Adres: Uw probleem ook het on ze, postbus 507, Voorburg. Vraag: Een van mijn zoons heeft enige tijd geleden een kennisgeving ontvangen van inschrijving voor de dienstplicht 1976. Nu zou ik als moe der graag contact willen opnemen met de medicus die de keuring zal doen. Kan dat? Antwoord: Het is van groot belang dat geïnteresseerden de dubbele in- schrijvingskaart met aandacht lezen. Alles wat van belang kan zijn, staat daarop of wordt erop aangege ven. Bij twijfel kan men nadere in lichtingen vragen aan de. ambtenaar militaire zaken op het gemeentehuis van de plaats van inwoning. Bij de keuring, die geruime tijd voor de opkomst geconvoceerd wordt, kan de dienstplichtige zijn bezwaren kenbaar maken (op die leeftijd zal de jongen zeker zijn eigen woord wel kunnen doen), mits hij ter staving van zijn bezwaren een brief kan overleggen van huisarts of specialist. Vraag: Ik wil me trainen voor een lange afstandsmars, maar heb last van blaren. ADVERTENTIE Brand op olietanker wordt geblust in ANTWOORD: Belangrijk voor de a.s. wandelaar is de staat warin zijn voe ten zich bevinden. Waarom gaat u niet eens even naar een pedicure om uw voeten vakkundig te laten behan delen, de nagels te laten knippen enz. Een vakman/vrouw kan u het beste wijzen waar de moeilijkheden ont staan zijn De tijden dat men het overbodig of verwijfd vond, dat een man zich liet pedicuren, zijn geluk kig lang voorbij. U hoort dan ook welke sokken u beslist niet en welke u wel moet aantrekken, naadjes en stopjes zijn uit den boze. Stevig schoenwerk kan men overal kopen. Nieuwe schoenen kunnen een hele vakantie bederven en dat geldt even zeer voor een afstandsmars. Trainen kan men zich het best door steeds de klein begonnen wandeling verder Xe gaan maken. Vraag: Hoe kan ik het beste een antiekzaak beginnen? Antwoord: Dit leert men niet uit een boekje of uit een brief. Meestal gaat het vak van vader op zoon over. Er komt een groot investerihgskapitaal bij te pas en een aangeboren gave om echtheid van de zg. antieke zaken te herkennen of te betwijfelen. Een anti quair neemt niet, gaarne een stagiair, vertelde men ons. Men kan een an tiekzaak beginnen zonder dat er enige wettelijke rompslomp bij te pas komt. mits er maar geen nieuwe dingen verkocht worden. Er zijn in deze tijd van het jaar weer talloze rommelwin- keltjes en boetiekjes met spullen uit grootmoeders dagen. Maar zoiets, hoe aardig ook (en meestal hoe kortston dig ook) kan men toch geen serieuze antiekzaak noemen. Vraag: Ditmaal een vraag over het maken van een binnenvolière en de titel van een goed boek over kleine vogeltjes. Antwoord: In vogel- en dierenwinkels kan men volières kopen in verschil lende afmetingen. Bent u een handige doe-het-zelver, dan zal u weinig moei te hebben met het bouwen van een aan de ruimte, die u daarvoor heeft, aangepaste volière. Moeilijke onderde len zijn kant en klaar te koop. Zowel voor die volière als voor het houden van de bewoners moet zich wel goed laten voorlichten. In de Ik Kan-serie (A. W. Sijthoff te Leiden) is een bekend boek: 'Ik kan vogels houden'. Dit is een groot boek. maar er. zijn nog vele andere. In elke boehandel zijn ze te vinden. Vogelvrienden vin den elkaar in tal van verenigingen, waar u de problemen en de oplossin gen kan uitwisselen. 61. De stad Siebenfurt lag gelukkig niet al te ver weg. Nauwelijks had smidje Verholen een kwartiertje gere den of daar doemden de gebouwen en torens al voor hem op. Ofschoon het al héél erg laat was, toen hij de stad binnenreed, toch stelden de dienst roosters der Siebenfurtse gemeente politie hem in staat onmiddellijk na vraag te kunnen deen naar het hoofd bureau. De genoemde dienstroosters voorzagen er namelijk in dat de ijve rige diender Klaus K. Klumpfusz zich op zijn nachtelijke ronde in de Kla- genbrückerdwarsstraat bevond, toen smidje Verholen daar op zijn motor langs kwam rijden. 'Ha, daar loopt een agent', zei de smid. Toen hij het silhouet van een krijgshaftig mansper soon waarnam, die de handen op de rug hield en op zelfbewuste en waar dige wijze door de straat schreed. Men houde dit goed in het oog: agenten lopen niet, zij schrijden. Natuurlijk had Klaus K Klumpfusz de met veel lawaai van knalpotten naderende motor ook wel gehoord. Dat vond die Klaus eigenlijk maar zozo, want in een derftige straat bet hoorde men de nachtelijke stilte niet zo rauw te verscheuren met knalpot ten. Dies draaide Klaus zich vastbeslo ten om, van plan om de motorrijder eens flink de waarheid' te zeggen. Juist op dat moment stopte de motor vlak naast hem en stierf het helse gedender der cylinders weg in een hees geslobber om dan met een zielig zuchtje volledig uit te doven. 'Net op tijd, vreemdeling', zei de dienaar der wet Klumpfusz, en een spijtige trek overtoog zijn mariale gelaatstrekken, want hij had maar wat graags eens een nachtelijk proces-verbaal opge maakt. Dat kwam hem namelijk gun stig voor in verband met zijn eventue le bevordering tot hoofdagent der tweede klasse. 'Inderdaad agent, net op tijd', zei smidje Verholen zuch tend. 'Ik hoop maar, dat ik het haal. Waar ïs het hoofdbureau van politie, als ik zo vrij mag zijn?' Stomverbaasd keek Klaus de motorrijdende vreem- deling aan, want zó had hij het heler - maal *niet bedoeld PERDINAND TV-vandaag Speciaal Radio-vandaag 12 Met plezier gingen Paul en Connie ook naar het gezin van oom Charlie, in Northwood. De vrijere sfeer daar inspireerde hen al vanaf het moment dat ze de trein verlieten, en zij ren den zo hard naar huis, dat hun nicht- je Peggy, dat hen afhaalde, er nim mer in slaagde ze in te halen. Het was een levendig en ondeugend kind, vrijwel even oud als Paul, en jaren achtereen bracht zij samen met Paul en Connie de zomervakantie door m West Runton. aan de oostkust van Ervgeland. Daarbij werden zij gezel schap gehouden door Nancy Robblns, een ander nichtje, veel bedachtzamer van aard. Deze vakantiedagen, bijna even vrij en ongereglementeerd als het leven in de Kolli's, vormden een ware uitlaat voor Pauls opgekropte energie. Hier kon hij zijn schoenen, de dagelijkse routine, de conventie, afwerpen. Na een zomer in West Runton kon hij het weer opbrengen zich opgewekt te schikken in de gevangenis die Londen en de school voor hem vormden. Na een dergelijke vakantie ging hij op school heel goed vooruit, en vader brieven, die gewoonlijk teleurstelling ademden, prezen hem uitbundig. 'Als je eens wist, beste jongen', schreef hij in juli van het jaar 1927, 'hoe goed het nieuws van jouw succes moeder en mij doet! Het is voor ons een blijde verrassing*. Het succes was evenwel van korte duur. Binnen het jaar waren vaders brieven weer op de oude toon: 'Het rapport dat ons deze week bereikte was een grote ontgoocheling. Het is niet erg dat je voor sommige vakken lage cijfers haalt, als je ziek bent ge weest. Wat mij hindert is te moeten lezen: 'hij kan het beter, als hij bet maar probeert', of 'lui!' Maar Jesse schreef nog meer; altijd bevatten zijn brieven allerhande ver Dorothy Clarke W ilson Vertaling: II. A. Schreudcr Uitgave: Boekencentrum BV halen over dieren in het gebergte en ander nieuws uit de Kolli's 'Weet je wel hoe een pomp werkt? De onze, bij het meisjeshuis, is wel vijf tien meter diep en gisteren moesten we hem leegpompen om iets te repa reren. We lieten een .iongen aan een touw naar beneden zakken, dat donke re gat in. dat koude water'. 'Ruth staat naast mij en kijkt naar de schrijfmachine. Het is een aardig klein meisje, maar ze vertoont geen aanstalten erg groot te worden. Aüron was met de Kerstdagen bij ons'. 'Het is jammer dat wij dit jaar geen verlof konden nemen, maar er was iemand die het harder nodig had dan wij. En voor wat betreft het volgend jaar: ik denk dat wij de eerste week van maart scheep kunnen gaan. Dat betekent dat we op tijd in Engeland kunnen zij voor de QPaasvakantie'. Maart! Dat was op het ogenblik dat de brief aankwam nog bijna een vol jaar. Pauls ontgoocheling was groot. Hij was nu bijna vijftien en het was zes jaar geleden dat hij zijn ouders voor het laatst had gezien. Hij en Connie overdachten hoe ze de tijd sneller konden doen verlopen. 'Wij zijn iets nieuws begonnen', schreef Paul zijn moeder. 'We hebber al jullie brieven op volgorde gelegd en bij elkaar opgeborgen, zodat je er gebruik van kunt maken als je hét boek gaat schrijven over het werk in de Kolli's'. Op dertien mei 1929 schreef vader aan Paul een van zijn meest ontroe rende brieven. 'Wat prettig te lezen van je lange wandeling met Norman naar Northwood. Dat is wel dertig kilometer! Gisteren reed ik over de winderige heuvels rondom Kulivalavu en ineens schoot mij toen de oude versregel te binnen: 'De hemel boven is dieper blauw.Als ik zo alleen mijn lange tochten maak schep ik behagen in de zoete geuren v?n het bos. de warme bruine kleur van de aarde, het zachte mos op dc rotsen en de opwarrelende blaren, die als sneeuwvlokken op een winterdag door de lucht jagen. God wil dat wij ons verheugen in zijn wereld. Het is met nodig op de hoogte te zijn van bota nie of zoölogie of biologie om plezier te hebben aan het veelvormige leven van de natuur. Je hoeft alleen maar te kijken. En je moet altijd dankbaar zijn dat God je op zo'n mooi plekje in het heelal heeft geplaatst als de pla neet aarde'. Dit was Jesse Brands laatste wil. het testament voor zijn zoon. Het telegram bereikte Engeland eer der dan de brief. Het luidde: 'Jesse is door de Heer tot zich genomen na twee dagen hoge koorts. Zeg het de kinderen voorzichtig. De Heer re geert'. Paul had die middag een lange wan deling gemaakt met Norman. Het was midden juni. De school was dicht. Vermoeid van uren draven in de hitte, doorgloeid van de zon, zwart en vol schrammen, kwamen ze opgewekt thuis. Paul voelde zich licht in het hoofd; de lucht, die hij diep inadem de, was haast even zuiver als die in de Kolli's. 'Kom eens mee naar de eetkamer. Paul', zei tante Eunice. Haar gezicht zag er vervallen uit en had een ge kwelde uitdrukking. Tante Hope zat er al, evenals oom Bertie. Beiden keken zeer ernstig. Pauls hart zonk in zijn schoenen. Wat had hij wel gedaan? Het moest wel heel erg zijn als oom Bertie er ook al was! Hij zette zich schrap. Tante Eu nice had een geel vel papier in de hand. Zij keek oom Bertie aan en deze schraapte zijn keel alsof hij iets wilde zeggen. Maar er kwam niets. Nog nooit eerder had Paul zijn oom naar woorden zien zoeken. 'Het spijt ons, dat wij het nieuws zo plotseling moeten brengen', zei tante Eunice abrupt. En zacht vervolgde zij: 'Je arme vader is gestorven'. Misschien zei ze nog meer, maar Paul hoorde het niet. Neen! Hij uitte een ongearticuleerd geluid. Alles leek tot stilstand te komen. De gezichten van zijn tante en van oom Bertie warert even stil en bewegingloos als het albasten borstbeeld in de gang. Hij wilde een beweging maken, maar het lukte hem niet. Toen, als was het na vele jaren, verbrak oom Bertie de stilte. Hij ging naar de grote tafel en nam zijn hoed op. 'Ik moet naar Guilford', zei hij, 'om het daar te zeggen'. (Wordt vervolgd) NEDERLAND I NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal VARA 19.05 Eilanden v.d. rode vogels 19.30 Mijn broertje David NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Zomaar een zomer avond 21.25 Landleven 22.15 Achter het Nieuws NOS 22.45 Journaal 22.50 Filmverslag Tour de France NEDERLAND II NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal KRO 19.05 Voetbalkwis 19.30 Melchdors NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Brandpunt 21.10 Getuige a charge NOS 23.05 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Rote Schal. 11.40 Museumrondleid. 12.05 Akt. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Dok. 17.05 Klnderprogr. 17.55-18.00 Jour naal. (Reg. progr. NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 TV-portret. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55' Nordschau-magazine. 19.26 TV-serie. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-12.15 Kursus- progr. 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.10 Elefantenboy. 18.40 Akt. 19.20 TV-serie.) 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Spel- progr. 21.00 Die Wltwe. 21.45 W.K.Voetbal. 22.15 Journaal, komm. en weerber. 22.35 Rep. 23.20 Journaal. DUITSLAND II Brandpunt brengt een speciale uitzending over de voedselsituatie in de wereld. Gesprekken met o.a. EEG- commissaris Lardinois, de secretaris generaal van de FAO, dr. Boerma en de secretaris-generaal van het Interna tionale Rode Kruis, dr. Baehr. Ned. 2. om 20.20 Wat wordt er in een gezin erva ren als daartoe een gehandicapt kind behoort? Dd twaalfjarige Karon ver telt daarover in de film Mijn broertje David. Ned. 1 om 19.30 Charles. Laughton is vanavond te zien als een vermaarde Britse straf pleiter. Tegenspelers is Getuige char ge zijn o.a. Tyrone Power' (in 1958 plotseling overleden) Mariene Die trich en Elsa Lanchester (Laughtons vrouw). Ned. 2 21.10 De Engelse filmserie Landleven concentreert zich op de botsende ka rakters van drie jaloerse mensen. Vraag is wie het veld zal moeten ruimen. Ned. 1 2125 Anton PieCk, de 78 jarige popu laire tekenaar vertelt over zijn leven in de radiorubriek van de KRO Spreekuur. Hilvér. 2 16.00 In 'Achter het Nieuws' onder meer een reportage uit Koerdistan in Irak (met een interview met Koerden- leiddr Barsani) en een filmportret van vakbondsleider A. Schravemade van de Industriebond NW. Ned. 1 22.15 u. 18.25 Follyfoot-Farm. 19.00 Journaal. 19.30 Old Surehand. 21.00 Journaal. 21.15 Inf. progr. 22.00 Der Tor und der Tod. 22.50 Journaal. BELGIE NEDERLANDS 18.55 Fabeltjeskr. 19.00 Tlenerprogr. 19.40 Med. 19.45 Journaal. 20.15 Liftster. 21.00 Wetensch. serie. 21.50 Festival van Vlaande ren. 22.15 Het vrije woord. 22.45 Journaal m.o.m. Uit de Wetstraat. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Othtendgymn. 7.20 luister. 10.10 (S-M) Arbeidsvitaminen. (11.0 Nws, 11.03 AVRO's radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom Twaalf met Groenteman. 12.15 Kwis- pel Paris vous parle. 11.55 Beurspl. 5. 12.30 Overheldsvoorl.: V.d. landb. 12.40 (S) Impro viseren met Tera (IV). 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Hedend. karaermuz.: mezzosopraan en plano. EO: 14.00 Woord der Weerh. 14.15 (5) Over en weer. 14.55 (S) Trekvogels. 15.15 (S) Licht en uitzicht. 16.00 Nws. 16.03 Klankbord. 16.10 (S) Eigenwij», 16.30 (S) Jeugdtoer. AVRO: 17.00 (S) Mobiel, 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. .18.21 Arabieren ontwaken. 18.40 (S) Inbla zen. 19.30 (S) Vanavond. 19.30 Dochter Muriel. 20.00 Kwispel. 20.05 Wat Je ver haalt. 21.00 Neem nou 21.10 Met muz. oo stap. 21.45 Herengr. 338. 22.10 George van Renesse improvisiert. 22.30 Nws. 22.40 Radio- Journaal. 22.50 (S) Er floot een vogel ln de wel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Levende woord. 7.07 (S) Badlnerie. (7.30 Nws. 7.40-7.50 Echo.) 8.24 Overweg. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Hoera vakantie. 9.00 Moeders wil ls wet in vakantiesfeer. 10.00 Wereld om ons heen. 10.20 (S) Aubade. (10.30 Nws.) 11,00 Gebakjes en een beter leven. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. (12.22 WIJ v.h. land. 12.26 Med. 12.30 Nws. 12.41 Echo. 13.00 RadeD maar.) 14.00 Hoera vakantie. 14.30 (S) Holi day Interlokaal. (15.30 Nws.) Overhelds voorl.: 17.00 Raymundo Debrot spreek met Nederlander over zijn ervaringen in de Ned. Ant. KRO 17.10 V.d. kleuters. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) KRO-muz. uit eigen prod. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 (S) Lichte gramm.muz. 19.00 (S) Zin ln muz. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Overweg. 20.15 (S) Hedend. muz. 21.30 Dinsdagavondtheater. 22.15 (S) Klass. kamer- muz. 23.00 Strip: boekbespr. 23.10 (S) Ker- korgelconc. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.02 Drie op Je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 Tom Blom ln uw radio. 12 03 (S) Drie tussen de middag: opvall, vrol. gevar. visite. 14.03 Pop-Kontakt I. 15.03 Pop-Kontakt II: Drie-draai. 16.03 Mix. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. VARA: 19.02 Drie loopt achter: poprekonstr. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz en blues. 22.02 (S) (P)npdonder. 22.55 Med. NOS: 23.02 W.K. Voetbaljournaal. VARA: 23.20 (S) Wachten op middernacht. 0.02 (S) In de kleine uren. 2.02 (S) Kees van Maasdam. 3.02 Willem van Beusekom. 4.02 Alfred Lagarde. 5.02-7.00 Hans Hamburger en Wlm Bloemendaal. Horizontaal: 1. sportterm, 2. soort ha mer, 7. reeds, 9. gezantschap, 12. vreemde munt, 13. deel van het jaar, 15. bar, 17. poste restante, 18. spore- plaijt, 20. onder andere (afk.), 21. Kruiswoord-puzzel eirond, 22. zuidvrucht, 23. en omstre ken (afk.), 24. inhoudsmaat, 26..meis jesnaam, 27. onderricht, 28. lof, 29. schrijfgereedschap, 33. trachten. 37. landbouwwerktuig, 38. ontvangkamer. 39. spil van een wiel. Verticaal: 1. volksnaam van de kauw, 2. snijwerktuig, 3. koning van Basan, 4. omlijsting, 5. voegwoord (fr.), 6. ge bogen been, 8. bergplaats, 10. trans port, 11. kwast als versiering, 12. weversklos, 13. kolfhamer, 14. elk, 16. boordsel, 18. vangwerktuig, 19. dwaas, 25. platte steen. 30. wandversiering, 31. heidemeertje, 32. lidwoord, 34. rondhout, 35. van onderen (afk.), 36. bouwland. Oplossing van gisteren: 1. dam, 2. tol, 3. bot, 4. ets, 5. ent, 6. ark. 7. neb. 8. alt. 9. oer, 10. net. 11. ram. DOTTERBLOEM. HAAMSTEDE De 39-jarige P. van Ham uit Zevenbergschenhoek is in Stevenssluis (gemeente Duiveland) bij het lossen van stenen bekneld geraakt tussen chassis en boek van een vrach tauto. Hij was onmiddellijk dood. 2 grote uien 60 gram boter 30 gram bloem 1 liter bouillon 2 glazen wijn 4 sneetjes brood 75 gram geraspte kaas De uien fijnsnijden en in de helft van de boter fruiten. Intussen de andere helft van de boter smelten en er de bloem doorroeren. Zorg ervoor dat de bloem niet verbrandt Dan de uien bij het mengsel voegen en de twee glazen droge, witte wijn erbij. De anderhalve liter bouillon (zelf getrokken of van blokjes) door het mengsel roeren en de soep tien minuten zacht laten koken. Leg op ieder soepbord een boterham, strooi er geraspte kaas overheen en vervolgens de soep ero ver gieten. Menutip: Bruine uiensoep, koud vlees, aardappelsalade, aardbienkwark. Mary Perkins

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4