Vorig jaar sloten duizenden winkels Bezig bedrijf Benzine kan goedkoper Autorijden op aardgas alleen bij grote afzet Van werknemers is 38 procent georganiseerd Vooral in levensmiddelensector Baggeraars willen CAO voor collega's in het buitenland Carnaval in Keulen huilt Voortzetting IHC-werfinVS gewaarborgd FAMILIEBERICHTEN PRAKTISCH TUINIEREN Vreugde van het wildspoor TROUW/KWiAiRTET DINSDAG 2 JULI 1974 KIO DEN HAAG In 1973 zijn, volgens de cijfers van het Centraal Re gistratiekantoor Detailhandel-Ambacht, weer duizenden winkels en andere verkoopplaatsen (markthandel, rijdende winkels, postorderbe drijven, werkplaatsen, hallen) gesloten. Het aantal verkoopplaatsen verminderde per saldo met ongeveer 4000. In 1972 bedroeg de aöhteruitgeng 2.500, in 1971 6.100 en in 1970 4.900. In 1972 werd het zicht op de feitelijke achteruitgang enigszins versluierd door de inwerkingtreding van de ves tigingswet detailhandel. De mogelijk- Super voor 96 cent? Vervolg van pagina 1 pompen in Nederland benzine kunnen verkopen tegen concurrerende prijzen. Zij wijzen erop, dat er in de wereld overvloedige benzinevoorraden zijn. Dit heeft ertoe geleid, dat de notering voor superbenzine op de vrije wereld markt nu 135 dollar per ton is. 'Hier door zouden de witte pompen gemak kelijk superbenzine kunnen verkopen voor 96 cent per liter ofwel twee cent goedkoper dan de merkbenzine. Maar de grote oliemaatschappijen die hun overtollige produkten op de vrije markt plegen te brengen, zorgen er voor dat de 'brokers' (makelaars) niet aan Nederlandse handelaren leveren voor 135 dollar per ton. De onafhan kelijke branstoffenhandelaren zijn er van overtuigd, dat de grote maat schappijen hun overtollige benzine voorraden vasthouden zolang zij geen toestemming krijgen van de Neder landse overheid om hun eigen merk benzine in prijs te verhogen. Hoewel onlangs in Zweden en Zwit serland de benzine in prijs verlaagd is (door de grote maatschappijen), sla gen de Nederlandse handelaren er niet in om in deze landen benzine in te kopen tegen de prijs van de offici ële notering. 'Het lijkt erop of de grote maatschappijen door heel Euro pa heen de opdracht hebben gegeven om niet aan ons te leveren'. De prijs van superbenzine op de vrije wereldmarkt is op het ogenblik 85 dollar per ton lager dan tijdens de oliecrisis. De prijs zakte van 210 dol lar in oktober, via 175 in januari en 160 in mei tot 135 dollar nu. Een woordvoerder van Shell heeft de beweringen van de vrije handelaren ontkend. Hij zei, dat zijn maatschap pij. die zich slechts sporadisch op de vrije markt zou bewegen, ook nimmer contact heeft gehad over deze proble matiek met de onafhankelijke brand- stoffenhandel. De heer A. Schravemade. bestuurder van de Industriebond NVV, zei tij dens de in- het weekeinde in Nunspeet gehouden conferentie van d/e interna tionale federatie van vakbonden in de chemiesector, dat in Nederland de prijs van merkbenzine makkelijk vier cent omlaag zou kunnen. Hij was van mening dat het prijsver schil tussen merkbenzine en 'witte' benzine, dat vóór de energiecrisis be stond, door de grote olieconcerns was weggewerkt, zonder dat daar enig voordeel voor de consument uit was voortgekomen. heid tot legalisatie van bestaande ves tigingen heeft het aantal nieuwe in schrijvingen gestimuleerd. Het is mogelijk, dat dit proces ook in 1973 nog invloed heeft gehad, m.a.w. dat de feitelijke achteruitgang groter is geweest dan 4000. De vermindering was in 1973 gespreid over alle be drijfsvormen: ondernemingen met één vestiging (3.300), filiaalbedrijven (200) en de markthandel (500). De achteruitgang was het grootst in de levensmiddelensector: in de bran che daalde het aantal winkels en andere verkoopplaatsen met ongeveer 2.200. Verder zette de daling zich voort in de branches textiel (met 340), tabaksartikelen (met 350), brandstoffen (met 300) en rijwielen (met 200). Er waren ook branches, waar het aantal verkoopplaatsen toe nam: zo was er een lichte groei van het aantal antiekzaken en zaken in autoaccessoires en sportartikelen. Ook het aantal winkels in hout en houtwa ren (de doe-het-zelf-sector) vertoonde een stijging. In 1973 is ook het aantal vestigingen in ambacht en kleine nijverheid te ruggelopen en wel van 118.000 tot 116.000, derhalve met ongeveer 2.000. Het aantal bakkers verminderde met 320, het aantal fietfc en bromfietsher- stellers met 200, het aantal kappers met 340. Voorts waren er einde 1973 200 minder schoenherstel lersbed rij ven dan einde 1972. Een stijging deed zich alleen voor bij het a antal schoon maak- en glazenwassersbedrijven. Hiervan waren er einde 1973 100 meer dan einde 1972. Van een verslaggeve- UTRECHT De vakgroep Baggerbe drijf van de federate van de bouw bonden van NVV en KNV heeft ern stige kritiek geuit op de weigering van de werkgevers om een CAO af te sluiten voor de ongeveer 1500 werkne mers op de Nederlandse baggervloot in het buitenland. KEULEN In Keulen, de hoofdstad van het carnaval in het Rijnland, zijn de namaak- tranen van de carnavalsclowns echte tranen geworden. Tal van carnavalsverenigingen blijken nl. hun centjes in goed vertrou wen bij Herstatt's Bank in be waring te hebben gegeven. De ineenstorting van deze bank be tekent échter, dat ook de carna valsverenigingen naar hun cen ten kunnen fluiten en dat het wel eens enkele Jaren zou kun nen duren voordat zij dat ver lies weer te boven zijn. Maar bovendien zullen zij het voortaan moeten stellen zonder hun schatbewaarder in de vorm van de heer Iwan Herstatt, die aan het hoofd stond van Her statt's Bank. Herstatt, die ge wend was met milde hand steun te verlenen aan de diver se carnavalsverenigingen in Keulen, voerde ook het bevel over de erewacht van Prins Carnaval. ROTTERDAM IHC Holland heeft in principe overeenstemming bereikt met Baker Shipbuilding Corp. in oprichting in Texas over de voortzet ting van de produktiefacöliteiten van IHC, die gevoerd worden onder de naam IHC Holland Marine Corp. in Inglesd.de in de VS. IHC Holland fa briceerde op deze produktiefaciliteit, zoals bekend, booreilanden voor de offschore olie-industrie. Baker Shipbuilding is, aldus IHC Hol land, van plan haar activiteiten te beginnen nadat IHC Holland Marine Corp. -het in aanbouw zijnde boorei land voor Petrobras heeft voltooid. De tewaterlating van dit eiland is gepland aan het einde van deze maand. Voortzetting van de activiteiten door Baker Shipbuilding houdt mede in, dat het thans in dienst van IHC Holland Marine Corp. zijnde perso neel het werk op dezelfde plaats zal kunnen voortzetten bij Baker Ship building, die zich eveneens met de fabricage van offshore booreilanden zal gaan bezighouden. De transactie zal geen verdere financiële consequen ties hebben ten aanzien van de eerder gemelde verliezen op de activiteiten van IHC in de VS. DEN HAAG Technisch gezien zijn de problemen, verbonden aan het rijden op vloeibaar aardgas, voor het belangrijkste deel wel op gelost. Commercieel gezien zal voor vloeibaar aardgas als motor brandstof slechts een afzetmarkt kunnen worden gevonden als het tegen een voldoende lage prijs kan worden gemaakt Weinig vrouwen beneden de 25 lid van vakvereniging Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Het percentage werknemers, dat is aangesloten bij een vakvereniging is de laatste tien jaar vrijwel ongewijzigd gebleven. Bijna al die tijd bedroeg het aantal georganiseerden 38 procent. Om mee te groeien met het totaal aantal werkne mers moest het aantal georganiseerden met 200.000 toenemen. Dit blijkt uit de tweejaarlijkse enquête, die het Centraal Bureau voor de Statistiek bij de vakorgani saties heeft gehouden. De aantrek kingskracht van de vakorganisaties is voor vrouwen kleiner dan voor de mannen: ongeveer vijftien pro cent is vakbondslid. Van de man lijke werknemers is ongeveer 47 procent lid van een vakbond. De laagste organisatiegraad is te vin den bij vrouwelijke werknemers beneden de 25 jaar, namelijk ne gen procent. Het aandeel van de vakcentrales is wat teruggelopen: in 1963 was 81 procent van alle georganiseerden bij een vakcentrale aangesloten, in 1973 was dat 78 procent. Deze ontwikkeling was gedeeltelijk het gevolg van de groei van de organi saties voor hoger personeel. Vol gens dé statistiek bleef de organi satiegraad in de nijverheid nage noeg onveranderd (46 procent), liep de bezetting in landbouw en visserij sterk terug, namelijk van 68 tot 49 procent en trad ook in de dienstensector een daling op: van 34 naar 32 procent. De meeste geestdrift voor de vak organisaties bestaat in het noor den. Daar bedraagt de organisatie graad 51 procent, in het oosten is het 44 procent, maar in het zuiden en het het westen is de organisa tiegraad het geringst: 36 procent. Op 31 maart 1973 stonden ruim 1.654.000 personen ingeschreven als lid van een vakorganisatie. Van dit aantal was 40 procent lid van het NVV, 24 procent van het NKV en 14 procent van het CNV. Een lage prijs is alleen te behalen als aardgas in relatief grote hoeveelheden vloeibaar wordt gemaakt. Het aantal auto's, dat op vloeibaar aardgas (LNG) moet rijden om de minimale vereiste produktie te kunnen opne men, is dusdanig groot dat dit thans nog een economisch verantwoorde start in de weg staat Tot deze conclusie zijn de functiona rissen van het Gemeentelijk Gasbe drijf van Groningen gekomen, die ex perimenteren met het geschikt maken van auto's voor het rijden op vloei baar aardgas- ln het orgaan van de Koninklijke Vereniging van Gasfabri- kanten hebben zij verslag uitgebracht van de vorderingen, die zij hebben gemaakt. Onder bepaalde omstandig heden (als de vloeibaar-aardgas-instal latie uit een ppg-2500 generator be staat en als 260 auto's gemiddeld 25.000 km per jaar afleggen) is het mogelijk 600 gulden per jaar te bespa ren door niet op benzine, maar op LNG te rijden. Minder auto's zijn voor economisch rijden nodig, als men op het vloeibaar aardgas uit de betrokken installatie ook zwaardere wagens met een hoog brandstofgebruik (bussen en vuilnis auto's) laat rijden of wanneer het vloeibaar aardgas ook voor andere doeleinden moet worden geprodu ceerd. Voor auto's met een laag jaarlijks brandstofverbruik zal het. evenals bij LPG het geval is, nimmer interessant worden om op LNG te gaan rijden. Ondanks deze problemen meent men bij het gemeentelijk gasbedrijf te Gro ningen, dat het toch nuttig is de experimenten voort te zetten om daar mee voldoende know-how te verzame len. Het mag namelijk niet uitgeslo ten worden geacht, dat in de naaste toekomst nog eens situaties zullen ontstaan, waarin andere dan commer ciële factoren een overwegende rol gaan spelen, bijvoorbeeld bij stagnatie van de olietoevoer naar ons land. Nederhorst erkent beoordelingsfouten ROTTERDAM Er zijn bij Neder- horst in 1973 inderdaad beoordelings fouten gemaakt, deze geven echter geen aanleiding tot een onderzoek door een onafhankelijk adviesbureau naar de samenstelling van de bedrijfs- top. Aldus president-commissaris rnr. O. Vogelenzang van Nederhorst Uni ted, op de jaarvergadering. Nederhorst wijdt de gedecimeerde winst aan een aantal incidentele te genslagen, die buiten de berekening van het bedrijf om toevallig samen vielen. Een aandeelhouder noemde dit abonnement op calamiteiten' een ge brek aan goed bedrijfsbeledden. Hij vroeg om een onderzoek haar de sa menstelling van de bedrijfstop. Het directeurenbestand is zijns inziens te groot en hij verweet de leiding van de tot het concern behorende bedrijf een gebrek aan coördinatie. De aan deelhouder wilde uitdunning van de top. De president-oommissaris achtte een dergelijk onderzoek thans niet oppor tuun. A. L. van Beek: geen handel met Rhodesië ROTTERDAM Het tweede kwartaal is voor A. L. van Beek, handelsfirma in tabak, aanzienlijk beter geweest dan de eerste drie maanden. Mede hierdoor verwacht de raad van be stuur dat 1974 een redelijk resultaat zal opleveren. Ook wat betreft de tabakshandel in het algemeen ziet Van Beek de toekomst met vertrou wen tegemoet, ro is op de jaarverga dering gezegd. Ondanks anti-rookcampagnes neemt de consumptie van tabak nog steeds toe. Dat heeft ook te maken met de stijgende welvaart in de wereld. Men ziet dat in de ontwikkelingslanden: als mensen het beter krijgen gaan ze sigaretten roken, aldus de heer A. L. van Beek, voorzitter van de raad van bestuur. Hij ontkende dat zijn bedrijf handel drijft met Rhodesië. Een aandeelhoud ster vroeg zich af hoe dat mogelijk is, terwijl van Beek drie vestigingen heeft ln Rhodesië. 'Deze bedrijven werken alleen (dienstverlenend en be leggend in onroerend goed) in Rhode sië zelf', aldus de heer Van Beek. Gelijk dividend Wijklijn ROTTERDAM Stoomvaart Maat schappij Wijklijn stelt voor over 1973 een onveranderd dividend van 9 pet uit te keren. Rohte en Jiskoot open voor samenwerking AMSTERDAM Oscar Rohte en Jis koot (groothandel in tabak) staat dui delijk open voor samenwerking. Het bedrijf zoekt nog steeds naar wegen voor intensieve samenwerking. De kansen op een fusie of overneming zijn thans, gezien de slechte situatie Ln de tabakshandel, niet groot. Om dezelfde reden is het in de afgelopen drie jaren niet gelukt om tot een vorm van samenwerking te komen. 'Dit hebben we wel serieus bekeken', aldus president-commissaris A. Jis koot, op de jaarvergadering. De verkopen van tabak door Rohte en Jiskoot hebben zich tot nu toe in 1974 behoorlijk ontwikkeld. De prijzen wa ren goed. Rohte en Jiskoot hoopt, dat het nu wel goed zal gaan in Indonesië (waar in '73 flink werd verloren) en dat er een behoorlijke winst zal worden be haald. Zo niet, dan zie ik de toekomst somber in', aldus de heer Jiskoot. Gero voorziet 5 ton winst ZEIST Na een verlies van ruim 1.5 min in 1973 rekent Cero (o.m. bestek) erop dit jaar te kunnen af sluiten met een winst van rond 500.000. Het bedrijf zit na een erg sombere periode, waarbij rond 160 van de 840 man personeel moest afvloeien, weer in de lift. En naar verwacht voor goed. Gezien de vermogenspositie eii de schuldenlast van Gero is een winst van een half miljoen gulden toch nog vrij bescheiden. Aldus bewindvoerder mr. W. Nye in de jaarvergadering. In september zal de rechtbank worden gevraagd de sur seance te verlengen en bewindvoerder Nye verwacht niet dat de rechtbank en crediteuren daarmee problemen zullen hebben. Canadees olieconcern wil raffinaderij in Nederland DEN HAAG De Canadese Forsythe Lubrication Associates Ltd. heeft in Den Haag de eerste Europese vesti ging geopend. De activiteiten van Forsythe Europe omvatten de import en distributie van industriële smeero liën, vetten en vele specialistische produkten. De maatschappij overweegt binnen een aantal jaren in Nederland een raffinaderij te bouwen met de daarbij behorende 'blending plants'. Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020- 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw. Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet, alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. Bedroefd om haar heengaan maar dankbaar dat wij haar zo lang mochten bezitten, nam de Heere van ons weg onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Neeltje de Koning weduwe van Johannes van der Ree, in de ouderdom van 88 jaar en 11 maanden. Oud-Beijerland: A. P. van der Ree J. van der Ree-Kooiman P. A. van der Ree G. van der Ree-van Hoek M. II. Vlasblom-van der Ree T. Vlasblom Zwijndrecht: H. M. van der Ree S. van der Ree-Westerman Nieuw-Beijerlandc J. N. van der Ree M. van der Ree-Boender Oud-Beijerland: H. N. de Lange-van der Ree A. de Lange Klein- en achterkleinkinderen Oud-Beijerland, 29 juni 1974, Karei Doonnanstraat 12. De begrafenis zal plaats hebben D.V. op dinsdag 2 juli 1974 nam. 2 uur op de Algemene Begraaf plaats te Oud-Beijerland. Toch nog onverwacht overleed Zondagmiddag op 64-jarige leeftijd, mijn lieve Man, onze lieve Vader en Opa Cornelis Verschoor in het vaste vertrouwen dat er ook voor hem een plaats is bij onze Heer. Woorden schieten tekort voor al wat hij voor ons was. C. M. Verschoor-Lammers Gert en Gineke Gerdien, Marike, Kees Piet en Toos Kees, Gerben, Mirjam Gerrie en Jan Mariëtte, Robert Aat en Nel Carola, Cor Rob en Mary Robert, Jan, Cynthia Elly en Ton Adrie, Marina, Simone, Claudia Jan en Marjorie Bep en Daniël Daan en Cocky Henk Joke en Jan Gusta Onno Voorschoten, 30 juni 1974, Voorstraat 45. Gelegenheid tot condoleren thuis, woensdagavond 3 juli van 8-10 uur. De begrafenis vindt plaats op de begraafplaats „Rosenburgh" te Voorschoten op donderdag 4 juli a.s. om 2 uur n.m. Het Bestuur en Directeur van de „Stichting Zwijndrechtse Chr. Technische School" geeft met grote onsteltenis kennis van het plotseling over lijden van één van zijn zeer gewaardeerde mede werkers Johannes Kooiman in leven leraar electrotechniek aan de school. Hij zal in de gedachten van het bestuur en di recteur voortleven als een zeer principieel en kundig leraar met een nauwgezette plichtsbe trachting. Moge God de familie sterken in deze voor haar zo droevige dagen. Zwijndrecht, 28 juni 1974. Het bestuur voornoemd, H. J. van Wuyckhuyse, voorzitter en J. M. Kooyman, secretaris. Het personeel van de Chr. L.T.S. te Zwijndrecht is diep geschokt door het plotselinge overlijden van de Heer Johannes Kooiman op de leeftijd van 48 jaar. Gedurende de vele jaren, die wij met hem moch ten samenwerken, hebben wij hem niet alleen le ren kennen als een zeer bekwame collega, maar tevens als een goed vriend. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 3 juli om 13.00 uur op de Algemene begraafplaats aan de Jeroen Boschlaan te Zwijndrecht. Zwijndrecht, 28 juni 1974. Heden nam God tot Zich onze lieve Grootmoeder en Overgrootmoeder Neeltje Broekhuizen sinds 1949 weduwe van Jan van den in de ouderdom van bijna 85 jaar. Kleinkinderen en achterkleinkinderen Noordwijk, 30 juni 1974. Haak, Geschokt en ontroerd maar ten diepste getroost geven wij kennis van het onverwachte overlijden van onze lieve Broer Kees Paarlberg echtgenoot van Hillie Doekes. op de leeftijd van 46 jaar, terwijl hij met vakantie uit Ermelo in Seroos- kerke was. Zijn leven stond in dienst van zijn Heer en van allen die de Heer op zijn weg bracht. Alkmaar: T. Hagenbeek-Paarlberg G. K Hagenbeek Heiloo: J. van 't Veen-Paarlberg J. van 't Veen Velsen-Nrd.: M. Paarlberg Heerhugowaard: J. Pluister-Paarlberg C. Pluister Dirkshorn: K. J. Paarlberg S. Paarlberg-Zijlstra Dirkshorn: J. Paarlberg N. Paarlberg-Zijlstra Uden: G. Paarlberg B. Paarlberg-Schiebaan ALGEMENE KENNISGEVING Met droefheid geven wij kennis, dat geheel on verwacht van ons is heengegaan onze zorgzame Moeder, Schoonmoeder en Grootmoeder Hendrika van der Vorm weduwe van Johannes de Koning, in de ouderdom van ruim 76 jaar. Rotterdam: J. de Koning Rhoon: P. de Koning J. F. de Koning-Dits Ede: Ch. A. de Koning en kleinkinderen Rotterdam, 30 juni 1974, Boergoensevliet 145a. Geen bloemen. Gelegenheid voor condoleance en rouwbezoek aan woonhuis dinsdag en woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. De bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden donderdag 4 juli a.s. op de begraafplaats Charlois van de Hervormde Gemeente Rotterdam-Zuid, Charloise Lagedijk 680, Rotterdam-Zuid om onge veer 11.45 uur. Vertrek van Boergoensevliet 145a om 11.30 uur. Gelijk een vader zich ontfermt over zijn kinderen, ontfermt Zich de Here over die Hem vrezen. Psalm 103. Op des Heren tijd is in zijn Heer en Heiland ontslapen onze innig geliefde Man en Vader Hendrik Visser op de leeftijd van bijna 70 jaar. Los Angeles, Calif.: Los Angeles, Calif.: Holland, Michigan: Grand Rapids, Mich.: Holland, Michigan: Mr. en Mrs. Harry Visser Mr. en Mrs. Clarence Visser Mr. en Mrs. Jake Visser Mr. en Mrs. John Visser Mr. en Mrs. Ronald Visser Kleinkinderen Holland, Michigan, 25 juni 1974, 624 Washington Avenue. Met droefheid geven wij kennis dat de Heere van ons heeft weggenomen in de Hope des Eeuwige Levens onze geliefde Oom en Neef Hein Schijf in dc ouderdom van 8S jaar. Mocrkapellc. 28 juni 1974. Bejaardentehuis Beth-San. Kerkplein 1. Corr.-adres: A. van Steijn. Flakkeesestraat 18. Scheveningen. Geen bloemen De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van be jaardentehuis Beth-San. Be zoek en gelegenheid tot con doleren aldaar dinsdag a.s. van 19.30—20.00 uur. De begrafenis zal plaats hebben D.V. woensdag 3 juli a.s op de Algemene Begraafplaats Moerhage te Moerkapelle. Op Zijn tijd nam de Heere van ons weg. mijn innig ge liefde Vrouw, onze zorgzame Moeder. Behuwd en Groot moeder. Zuster, Behuwdzus ter en Tante Maria Verkade-iDijkshoorn in de leeftijd van 71 Jaar. Roderijseweg 329 De overledene ligt opge baard in de aula van het ziekenhuis Eudokia, het be zoek aldaar is: dinsdag avond van 8.30 tot 9 uur. De begrafenis zal plaats heb ben woensdag a.s. op dc Al gemene begraafplaats te Berkel te 1.45. Vertrek vanaf het woonhuis te 1.25 uur. Geen bloemen. Liever geen bezoek aan huis. De Heer heeft onverwacht thuis gehaald onze lieve Zus ter. Schoonzuster en Tante Willemtje Martens op de leeftijd van 62 jaar. Wie tot Mij komt, zal ik geenszins uit werpen. Joh. S 37b. A. Martens Steenbergen. R. Martens C. Martens Hartholt Montfoort: J Martens C. A. Martens- Geldermans Elsje Rades-Place, Tunesië: H. Martens De begrafenis vindt plaats dinsdag 2 Juli 1974 om 13.30 uur vanaf lokaal Geref. kerk te Beilen. U wordt verzocht de over ledene de laatste eer te be wijzen en om 12.45 uur aan wezig te zijn. in woord en beeld Fotostrips an takanlnpsn laten u zltn hoa u alle tuinwertaaanheden moet verrichten. In da takatvela praktische tnetruetiea. Een zeer origins#! tulnboek Met 500 afbeeldingen: f 14.50 Verkrijgbaar ln de boekhandel ZOMER KEUNING WAGENINGEN VREUGDEVAK HET WILDSPOOR ■et 234 fate's tk dsnfsl Ean groot-formaat boek vol unieke waarnemingen van net diaranlavan in bot en vald. Foto's en tekst: Jaroslav Holecek U kunt méér genieten van het leven! Laat dit boek u meenemen op boeiende zwerftochten in de vrije natuur. Kijk. kijkl Het edelhert burlt in de ochtendschemering. De auerhaan voert zijn fascinerende baltsdans uit Reintje de vos is op jaoht en volgt de bewegingen van de oehoe. Vogels bouwen nesten en vliegen af en aan. U net de dieren in hun eigen leefmilieu, meestal ver van het rumoer van de mensenwereld: reeën, wolven, beren, zwijnen, gemzen, bunzingen, marters, dassen, uilen, aalscholvers, adelaars, fazanten, buidelmazen, goudvinken enz. - heel de fauna van een van de rijkste natuurgebieden van Midden-Europa. Totaal 234 actiefoto s. Het resultaat van onvoorstelbaar f24.90 geduld liefdevolle aandacht en groot vakmanschap. Met interessante tekst. Varkrijgbaar in da boekhandel 1 EEN BOEK VAN ZOMER KEUNING WAGENINGEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10