Knap spel in zeurderig concert van fluittrio i ien vingers Niet veel opwinding in Haagse Diligentia Speciaal Even puzzelen Holland ftslïval 1074 Eigenaar nachtclub beroofd van f 6500 Lijk in gracht was van Japanner Boeiende vertolking kerkmuziek Vrouwen stelen etalage leeg Eerlijke, heldere reconstructie s~r~i Paul Brand Chirurg in India Zuidwolde bouwt 52 experimentele bejaardewoningen 1 i 2 3 4 5 6 7 8 9 I 11 dagpeceptj TROUW/KiWiAjR/TET MAANDAG 1 JULI 1974 KUNST/RADIO EN' TV T4/K4 REJSWUK Sliakespeare heeft het zich reeds afgevraagd: W'hat's in a name'. Het programma dat door de drie blokfluitisten Frans Brüggen, Walter van Hauwe en Kees Boeke zaterdagavond in de hal van het Rijswijkse stadhuis werd gebracht droeg de titel Sour Cream. door Adr. Hager De toelichting op deze benaming gaf geen antwoord op Shakespeare's vraag. Men zou tot het einde van het druk bezochte concert moeten wach ten oin te weten wat de bedoeling was van Sour Cream. Dat wachten viel. dankzij sommige programma onderdelen wel lang De weergave van hxft eerste werk. een triosonate van Sammartini maakte het reeds duidelijk, dat dit een oncon ventionele muziekavond zou worden. Wie droomde ooit van een vertolking van een 18e ceuwse compositie door twee blokfluiten en een elektrische gitaar? Sammartini zeker niet! Geen puriteinen dus, de leden van dit trio. Dat was wel duidelijk. Dat Frans Brüggen en de zijnen niet voor één blokfluit zijn te vangen, maakten zij duidelijk in enkel*» com posities uit circa 1500, waarin zij demonstreerden hoe voortreffelijk zij op elkaar ingespeeld zijn. Niet alleen oude muziek op het programma, ter afwisseling een compositie van Kees Boeke, één der uitvoerenden, getiteld Vier in drie in twee in één'. De elektronische techniek stond de com- te kunnen verwezenlijken. Bedoelingen, te kunnen verwezelijken. Bedoelingen, die leken te steunen op een klankex periment door twee blokfluiten met zelf voortgebrachte 'bijgeluiden'. Meer langdradige vindingrijkheid dan een muzikale belevenis. De publiekelijke waardering was dan ook zeker niet onverdeeld gunstig. Doch het publiek stond nog meer te wachten. Aan afwisseling geen gebrek. Na een speelse sonate van Boismor- tier een ingrijpende programma-wijzi ging. Frederic Rzwesky, eeh Poolse Amerikaan, schreef in 1969 een werk getiteld 'Les moutons de pan urge'uit te voeren door drie virtuozen. Het is gebaseerd op een verhaal waar in een schaapherder wordt misleid, waardoor zijn schapen stuk voor stuk door verdrinking om het leven ko men. De uitvoerenden blijven die schapen tellen, stuk voor stuk, totdat eindelijk één schaap dwz één noot overblijft. De opzet is verrassend, de uitwerking stomvervelend en irri terend. Een groot deel van het pu bliek trachtte er door applaus vroegtijdig einde aan te maken, maar de musici gingen stug door. De uit eindelijke waardering betrof dan ook het knappe spel, niet het computer achtige notenspel. 'Sour Cream' tenslotte, bleek een im proviserend samenspel van pianissimo tot een zo hard mogelijk fortissimo. Een padvindersfluitje maakte hieraan, en aan dit vermoeiende concert, een bevrijdend einde. Waarom tussen de verschillende werken steeds de band recorder met zeurderige orgelmuziek werd aangezet is een raadsel. door R. N. Degens DEN HAAG Een degelijk, en der halve weinig opwindend onderdeel van het Holland Festival zijn de Ron dom Schönberg-concerten, waarvan het tweede zaterdagavond dn Den Haag en zondagavond in Amsterdam werd gegeven. In Den Haag heerste zaterdagavond in de donkergrijs met dofrood gekleurde Diligentiazaal, een stemming als in een crematorium vóór de plechtigheid. Het was er rede lijk vol en muisstil, minutenlang, voordat het Amsterdams Strijkkwartet opkwam voor de vertolking van Zem- linsky's Derde Strijkkwartet Diligentia is al sinds mensenheugenis het gerenommeerde Haagse adres voor keurige kwartetavonden en recitals en behalve de verf en de stoelen is er nog mets veranderd. Het is waar schijnlijk nog de enige zaal in Neder land waar men voor en tijdens het concert een speld zou kunnen horen vallen als iemand dat zou durven. Maar dat is ondenkbaar in een sfeer waar slechts de Kunst als een stoffig droogboeket op het podium, mag rit selen. En daaraan kan dan ook Rein- bert de Leeuw met zijn Rondom concerten weinig veranderen. Zodat Van een verslaggever DEN HAAG De 60-jarige A. van der Pol, eigenaar van een nachtclub in Den Haag, is in de nacht van vrijdag op zaterdag beroofd van 6500. Toen hij tegen half vijf bij zijn huis uit de auto stapte, zag hij twee gemaskerde en met pistolen ge wapende mannen op hem afkomen. Hij gooide zijn koffertje waarin het geld zat neer en rende weg. De rovers gingen hem achterna. Toen zij hem hadden ingehaald, trokken zij zijn colbertjasje uit en doorzochten de zakken, waarin niets van waarde zat Daarna zijn de overvallers er per auto vandoor gegaan. die hier met Schönberg als middel punt nog triester zijn dan elders. Mede daardoor klonken het roman- tisch-nostalgisahe strijkkwartet van Schönbergs leraar Zemlinsky en de liederen van Anton Webern (vertolkt door Dorothy Do row) hoe knap ook gespeeld en gezongen, als inleidingen tot iets waarop men heel lang moet blijven wachten. Misschien kwam het met het slotstuk, Schönbergs eigen droefgeestig opgewekte Serenade uit 1923, voor klein ensemble en een lage mannenstem (Lieuwe Vsser). Ik heb er niet op gewacht ditmaal. Van een verslaggever AMSTERDAM Het lijk dat verpakt in zeildoek op 21 juni uit het water van de Rapenburgerwal in Amsterdam werd gehaald, is van een 25-jarige Japanse winkelbediende, die met va kantie in Nederland was. De Japanse politie, die van de Amsterdamse re cherche een nauwkeurige beschrijving kreeg van het uiterlijk van de man en ook de beschikking had over diens vingerafdrukken, heeft dit zaterdag aan de Amsterdamse politie meege deeld. De Japanner, Yoshiaki Suzuki, ver trok op 20 april uit Tokio voor een vakantie in Europa. Volgens de Ja- panee politie stuurde hij op 21 mei vanuit Rotterdam een brief aan een vriend in Japan, waarin hij vertelde naar Amsterdam te zullen gaan. Nadat daar op 21 juni het lijk was gevonden, kwam uit de sectie vast te staan, dat het ongeveer eer maand in het water had gelegen. De doodsoor zaak kon nog niet worden vastgesteld: er waren volgens de politie op het lichaam geen sporen van geweld te zien. Evenmin zou de man door ver drinking om het leven zijn gekomen. Ti '8DL&J LiWICSAF EU u I "Sccms8 Door W. H. Wolvekamp ROTTERDAM Het tweede concert in een serie van drie, die worden op genomen om later via de radio uitge zonden te worden, werd zaterdagmid dag gegeven door de gecombineerde koren 'NCRV Vocaal Ensemble' (diri gent Marinus Voorberg) en het Neder lands Kamerkoor, waarvan de leiding berust bij Hans van den Hombergh. Beide koren, die zicb vorige week uitsluitend gezamenlijk a capella lie ten horen, zongen ditmaal een drietal composities aan het orgel begeleid door Ar ie Keijzer. Het waren 'De Profundis' van Marcel Dupré, een driedelig koorwerk van Rudolf Escher en het Te Deum van Hendrik An- driessen. Muziek dus, van deze eeuw, maar in een zeer gematigd modern klank idioom geschreven. Dupré's De Profundis is gecompo neerd voor sopraan, tenor, bas, koor en orgeL Een, vooral in de polyfone fragmenten, moeilijk naar zijn bedoe ling goed te realiseren werk. Het is duidelijk dat geheel bevredigende uit voeringen slechts aan beroepsensem bles zijn voorbehouden. Waarom veel liefhebbers van koor zang deze unieke gelegenheid hebben laten voorbijgaan om deze indrukwek kende negendelige compositie in zijn volle schoonheid te horen, is niet duidelijk. Marinus Voorberg, die voor de pauze de leiding van het gehele ensemble had, heeft een niet mis te verstaan pleidooi gehouden voor deze De Profundis, waarin Trudi Koele- man, sopraan, Gerard van Dolder, te nor en Ton van Breemen, bas-bariton, als solisten dan wel gecombineerd een belangrijk aandeel hadden in het ho ge uitvoeringspeil. Na de pauze hoorden wij een modern 'romantisch' werk van Rudolf Escher, bestaande uit een ode, een chanson en een sonnet, waaraan natuurpoëzie ten grondslag lag. Een vooral in harmonisch opzicht fijnzinnig geconcipieerd werk, dat on der H. van den Hombergh op voortref felijke wijze tot klinken werd ge bracht Tot besluit van dit zangfes tijn, eveneens onder V. d .Hombergh, het welbekende Te Deum van Hen drik Andriessen. Mede door de ver zorgde orgelbegeleiding van Arie Keij zer maakte deze eigentijdse kerkmu ziek weer een sterfte indruk. Het laatste concert in deze reeks wordt door bedde ensembles gegeven op zaterdag 6 juli, dok weer in de grote Doelen. Programma: Orlando di Lasso, César Franck en Anton Bruckner. Voor meer kunst van het week einde, zie pagina T8K10 ROTTERDAM De Rotterdamse po litie heeft in de nacht van zaterdag op zondag drie vrouwen aangehouden, die in het bezit waren van zeven gestolen transistor-radio's. De vrou wen, 19, 55 en 55 jaar oud, bekenden de radio's te hebben weggenomen uit een winkel aan de Noordmolenstraat, waarvan zij de etalageruit hadden in geslagen. Een nog altijd puntig en boeiend docerende leraar geschiedenis van 88 jaar lijkt een onbestaanbaarheid. In de persoon van dr. W. Drees sr. bezitten we echter dit unicum wel degelijk. Zondagavond werden zijn al geruime tijd geleden opgenomen 'les sen' uitgezonden. Een terugzien op 70 jaar politiek en sociaal leven. Pe ter Venema had dit herbeleven kundig voorzien van uit oude film- en foto beelden bestaande inlassen. Verwonde ring over wat er in zo korte tijd alle maal is gebeurd, zal bij veel kijkers zijn vermengd geweest met bewonde ring voor een 88-jarige die daarvan zo een heldere en eerlijke reconstruc tie wist te geven. Ook zaterdagavond viel een beeldbuis- spreker op door een voortreffelijke en snelle ordening van zijn gedachten. Dat was de heer A. 's-Gravemade van de Industriebond NW, die in Hier en Nu van de NCRV sprak over het groeiend aantal oncontroleerbare handelingen bij de grote internationale concerns. De vakbondsman zette de zaken rap naast elkaar en gaf als zijn visie dat Shell de benzineprijs gemakkelijk vier cent per liter omlaag kan brengen. Het is, zo zei 's-Gravemade, niet een kwestie van particuliere acties, maar voor alles een politieke zaak om die verlaging af te dwingen. Een ander onderwerp in Hier en Nu dwong eveneens tot nadenken. Het betrof de al lang slepende problemen van vrachtwagenchauffeurs die veel te veel uren achter het stuur zitten. Een voorgestelde, en in tal van andere landen al voorgeschreven, controle maatregel door middel van een soort prikklok in de auto, schijnt bij veel ondernemers op veTzet te stuiten. Dus blijven er doden vallen onder over vermoeide vrachtrijders maar ook onder degenen die van botsingen mede het slachtoffer worden. Het economisch belang staat immers bovenaan. Voor ik van de Hier en Nu-uitzen- ding afstap, moet ik eerst Henk van den Berg een compliment maken. In zijn reportage over patiënten vao Dennendal die alreeds paar Eindhoven zijn overgeplaatst, wist hij de juiste toon te vinden voor het contact met die pupillen. Het resultaat was een on bevangen en spontaan reageren, waar door het nog eens duidelijk werd dat het in de affaire-Dennendal in de eerste plaats behoorte te gaan om de belangen van de zwakzinnigen. Zondagmiddag liet Koen Verhoeff grimmig merken dat hij de gepubli ceerde kritiek op de televisiecommen tators bij het wereldvoetbal goed had gelezen. Hij had er zich niet alleen aan gestoten (want hij sprak over journa listen die hun pen in vitriool dopen), maar had er ook nog van geleerd. Voor het eerst kregen de kijkers namelijk ook enige resultaten van andere wedstrijden te horen, iets wat tot dusver door de mensen van Studio- Sport werd nagelaten om de spanning erin te houden. Dit is opgevat als achterhouden van nieuws, en daar zit wat in. Een beetje symboliek was ook te bespreuren. Het Westduitse muziek korps marcheerde na de pauze af met de befaamde mars Alte Kameraden. En daarmee zullen eerder de Oost- duitse spelers zijn bedoeld dan de Nederlanders binnen en buiten de krijtlijn. Waardevol tegenwicht bij zoveel sport was het door de KRO uitgezonden portret van de fijnzinnige dirigent Carlo Maria Giulinl. TON HYDRA DÊ CUDé AF EXi U -n- ÖI3 Dé JS5&i#v<Yaaj SMIDJE VERHOLEN —ïi— De bende tantes zagen hun taak, en praatten met Paul. Zelfs deden ze een poging hem van de ernst van de zaak te overtuigen door een flinke stok te kopen en die op een in het oog vallende plaats te hangen. Een keer of twee heeft tante Eunice de stok ook gebruikt Haar reactie op onge hoorzaamheid was heel typerend voor haar: precies, logisch, zakelijk. Paul werd bijgebracht rich goed te gedra gen, met hetzelfde eindeloze geduld waarmee tante Eunice hem leerde zijn zakgeld van twee en later van vier pence per week te besteden. Tante Hope, wier emoties diep gingen en die dat niet verhulde, verloor vaker haar geduld. 'Je zit altijd maar te dromen. Beste Jongen, Je luistert nooit naar wat we zeggen. We konden net zo goed mauwende katten zijn. Word alsjeblieft eens wakker. En ook Connie, die zelf zodra ze uit school kwam aan haar huiswerk begon, droeg haar steentje bij aan het alge mene verwijt 'Zo ga je niet over. Paul', zei ze bezorgd. Maar hoe dan ook. Patri ging wel over. En het deed hem maar weinig dat hem dat gelukte met zo weinig inspanning. Dat neemt niet weg dat hij zich scherp bewust was van zijn gebreken. Iedereen In de familie had wel een of ander artistiek of lóterair talent Moeder schilderde; Connue kon mooi tekenen en schreef gedichtje». Overal in het hui» hingen schilderijen van grootvader, zeer gedetailleerd: elk grassprietje was nauwkeurig neerge zet Tenminste één schilderij van hem hing in de Royal Academy. Diverse tantes schreven. Alleen hij. Paul, scheen geen enkele aanleg te hebben voor iets anders dan mislukkingen Op school oogstte hij steeds afkeu ring. Op Connies rapporten stond tel kens 'goed', 'uitstekend', of 'heeft ar tistieke aanleg', 'Is heel vindingrijk'. Bij Paul was or even regelmatig van Dorothy Clarke IV ils on Vertaling! 11. A. Schrcuder Uitgave: Boekencentrum BV het tegendeel sprake: 'voldoende, on voldoende' 'voldoende', 'onvoldoende', 'zwak', 'nogal teleurstellend'. Het was niet zo dat Paul een hekel had aan lezen, neen, alleen aan zijn schoolwerk. Hij las gretig, zelfs op weg naar school, zodat hij vaak tegen andere mensen opbotste. Hij koo6 zijn boeken met zorg. maar had geen al te intellectuele smaak. Het liefst las hij avonturenverhalen. Dickens las hij graag, maar van Sir Walter Scott moest hij niets hebben. Na natuur kunde was Engels zijn voorkeursvak. Paul blonk uit in het houden van spreekbeurten: zijn onderwerpen ont leende hij aan de wekelijkse brieven van zijn ouders, en verder onderhield hij zijn gehoor over wilde dieren, msecten en vogels. Maar in minder bewonderenswaardige bezigheden was Paul zo mogelijk nog meer haantje de voorste. Bij aard rijkskunde bijvoorbeeld hield de le raar hem goed in de gaten. Paul zat namelijk achteraan. Soms liet hij zich door het raam op het dak van de fietsenstalling glijden, sprong dan op de grond en ging door de voordeur weer naar binnen, om zijn leraar bij het betreden van de klas voor de tweede maal te vegroeten. 'Goede morgen!' zei hij dan opgewekt. waarbij de verbaasde gelaatsuitdruk king van zijn leraar hem -groot ver maak bezorgde. Klimmen bleef een van zijn meest geliefde bezigheden. In de vaikanrtiie liep hij achteloos langs de uiterste rand van steile rotsen, waar bij zijn gezelschap verstijfd stond van schrik afgezien dan van Connie, Toen hij al naar een hogere klas was overgegaan trok hij de aandacht door een van de vierkante hoekpilaren van het hoofdgebouw van de school te beklimmen, zich als een kat langs de bakstenen uitsteeksels van de gevel om hoog te werken en zijn naam in het gebouw te krassen, op een hoogte van twaalf meter. Er was maar een maal een jongen hoger gekomen, en diens naam op de top van de gevel was onleesbaar. Nimmer legden de beide tantes de kinderen lets in de weg bij hun klünavonturen of andere riskante ondernemingen, hoogstwaar schijnlijk omdat ze er geen vermoe den van hadden. De dienstmeisjes waren minder onop lettend dan de tantes wanneer Paul bezig was met zijn wetenschappelijke erperimenten. Op een keer bouwde hij een generator om gas te verkrij gen door brandspiritus te verhitten. Door een kaars onder een maatje alcohol te houden verkreeg hij een 60. Smidje Verholen vond, dat hij de herbergier maar niet al te veel vertel len moest, want je wist per slot van rekening maar nooit waar zo'n praat grage kastelein zou ophouden met het verder vertellen en aan wie hij alles zou overbrieven. 'Ja.kijk 'es an, herbergier', zei de smid. 'Ik mag niet alles vertellen wat ik weet, want er staan zelfs mensenlevens op het spel. Maar dit kan ik je wél zeggen. De beide opa's Zeurtjes en van Zemelen zijn helemaal geen opa's. Ze hebben valse baarden voor en ze zijn allebei lid van een internationale dievenbende, die nu hier In de buurt opereert. Daarom moet ik je twee dingen vragen. Laat ten eerste de opa's niet merken, dat je iets van ze weet. Als ze hier komen, behandel ze héél gewoon'. FERDINAND •Wat? Zijn de opa's geen echte opa's?' vroeg de herbergier. 'O, o, wie had dat nu gedacht? Het leken van die brave mannetjes!' 'Schijn bedriegt, herbergier', vervolg de de smid. 'Het zijn twee niets ontziende woestelingen. En nu mijn tweede vraag. Heb je telefoon? Kan ik van hieruit de politie opbellen?' "Nee, jammer genoeg niet', antwoord de de herbergier. 'Ik heb geen tele foon, maar ik heb wel een oude motorfiets in de schuur staan. Mis schien kan ik u daarmee van dienst zijn, als er haast bij de zaak is'. 'Maar kerel, dat Is préchtig!' riep smidje Verholen blij uit. 'Dan rij ik nu meteen naar Siebenfurt!' 'Kom dan maar mee', zei de herber gier en even later sjorde hij in de schuur een motorfiets achter een in tense hoop rommel van kachels, strijkplanken, kisten en oude dozen vandaan. 'Dit is hem', zei de eigenaar van het overjarige vehikeltj blij. 'Hij is niet meer zo nieuw, maar hij doet het nog best. Ik zal een liter of wat benzine in de tank doen, dan haalt u Siebenfurt gemakkelijk. En eh.ik mag zeker tegen niemand zeggen, dat ik u gezien heb, hè? Ik heb u namelijk wel dóór, ziet u. U bent vast en zeker een beroemde detective, die achter de boeven aanzit!' 'Je bent een slimme slimmerd, her bergier', zei de smid lachend. Toen sloeg hij. de motor aan en even later suisde hij al over de weg naar Sleben- fm-t... 'V'. Televisie vandaag Radio vandaag Van onze correspondent ZUIDWOLDE De Drentse gemeen te Zuidwolde zal in de loop van volgend jaar de beschikking krijgen over een complex van 52 experimente le bejaardenwoningen. De huizen wor den gebouwd rond een parktuin en worden onderling verbonden door overdekte straatjes. De huurprijs zal rond de 250 per maand bedragen. mooie vlam, en alles ging goed totdat het maatje smolt en de zaak ontplof te. Dadelijk stond de kamer in lich terlaaie. De meisjes waren werkelijk ontzet en gaven Paul een strenge reprimande. De speelkamer bevatte een werkbank je met gereedschap, waar Paul graag gebruik van maakte om iets èn elkaar te knutselen. Zo bouwde hij een voliè re, een andere keer een hok voor hun witte muizen, met twee verdiepingen, verbonden door een trapje. Ook maak te hij stelten en oefende zich erop te lopen. Samen met Connie bouwde hij ook een kano van canvas, dat wil zeggen Paul gaf de aanwijzingen en Connie deed het meeste werk. Pauls neefje Norman deelde Pauls afkeer van de sport zoals die op school werd gegeven. Op weg naar het sportveld slopen zij vaak weg om elders in bomen te klimmen en ze kwamen dan besmeurd en bemodderd thuis. Tante Rose nam dat niet al te zwaar op. maar de precieze tantes moeten ernstig op de proef zijn ge steld. 'Het was geweldig van hen dat zij ons verdroegen', zed Paul veel later eens, vol vuur. In die tijd had hij er echter minder waardering voor. Met vreugde zag hij steeds de bezoeken tegemoet aan Bel- gaum, het huis van de familie Brand in Guildford, waar de sfeer wat losser was. Daar mocht op zondag ook ande re dan godsdienstige lectuur worden gelezen en waren dobbelstenen geen verboden accessoires bij het spel. Bij de familie Brand was het godsdienstig leven niet mlnc'-r echt, maar het hield ze niet zo de hele dag bezig als de familie Harris. In de familie Harris was echter één uitzondering: oom Charlie, die de tan tes diep schokte door Presbyteriaans te worden. 'Hoe heb Je zoiets kunnen doen. Charles!' (Wordt vervolgd) NEDERLAND I NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Super King Toppop NOS 20.00 Journaal AYRO 20.21 Allo hens (I) 21.10 Televizier Magazine 22.00 Helen, vrouw van deze tijd NOS 22.50 Journaal 22.55 Filmversl. Tour de France NEDERLAND II NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal NCRV 19.05 Jonkvrouw van Avignon NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Zo vader, zo zoon 20.45 Doc Elliot 21.35 en zij keerden niet terug 22.10 Geestelijke liederen NOS 22.20 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Akt. platen. 10.35 TV- fllm. 12.20 Akt.rubr. 12.40 Persoverz. 12.50 Bultenl rep 1615 Journaal. 16.20 Muz. show. 17.05 Klnderprogr. 17.30 Tsjech, pop- penfilm. 17.55-18 00 Journaal. (Reg. progr.. NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 TV-sorle. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Sportoverz 19.26 Verv TV-aerle. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.20-12.15 TV-kursussen. 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.05 Klnder- frogr. 18.15 Betty und Alexander. 18.40 Akt. 9.20 Betty und Alexander. 19.48 Intermez zo.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Akt. 21.00 Amusem.progr. 21.45 W.K.Voetbal: tus sen de wedstr. 22.15 Journaal, komm. en weerber. 22.35 Film. 23.25 Journaal. BELGIE NEDERLANDS 18.55 Fabeltjeskr. 19.00 Poppenfllm. 19.12 Sportdok. 19.38 Med. en weeroverz: 19.45 Journaal. 20.15 Glerenwally. 21.55 Filmdisk. 22.25 Journaal m.o.m. Uit de Wetstraat. 22.45-0.15 W.K.Voetbal "74 - Eurovisie. DUITSLAND II 10.00 Journaal. 10.05-13 00 W.K.'74: resulta ten v.d. vorige dag. 17.00 Journaal. 17.10 Jerome und Isabelle. 1.785 W.K.Magazl- 18.25 Tekenfilm. 19.00 Journaal. 19.30 Jnf. progr. 20.15 Gezondh.magazine, 21.00 Joür- naal. 21.15 Dok. spel. 22.45 Journaal. DUITSLAMD HI WDR MAANDAG 1 JULI VOOR 18 UUR 8.20 t.e.m. 11.45 Schooltelevisie. (9.30 Se samstrasse.) 17.00 en 17.30 Schooltelevi sie. DUITSLAND III WDR 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Taalkursus. 19.00 Zandmann. 19.05 Voor Italiaanse gastarb. 19.15 Prisma v.h. westen. 19.45 Mws uit Noordr.-Westf. 19.55 Komm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Inf. progr. 21.00 Dok. film. 21.45 Journaal. 22.15-2235 riiarmacist. Wie zich afvraagt wat dc Marine eigenlijk uitvoert in vredestijd, krijgt vanavond al een paar antwoorden. De AVRO start met een negendelige film- serie van de BBC. Het scenario is van Ian Mackintosh, schrijver van thril lers, die zelf marine-officier is. Ned. 1/20.21 Elk jaar schieten Italianen zo'n 250 miljoen trekvogels dood om ze op te eten. Meer over deze moorddadige aantasting van het natuurlijk milieu (ook in ons land) ln de film En zij keerden niet terug. Ned. 2/21.35 Kijken naar het onverbloemde le ven van een geëmancipeerde vrouw, betekent kijken naar Helen, eén vrouw van deze tijd. Ned. 1/22.00 Liefhebbers van doktersverhalen slaan de aflevering van Doc Elliot natuurlijk niet over. Ned. 2/20.45 Avro's Televlzier voorziet vana vond actualiteiten van commentaar. Ned. 1/21.10 Atje Keulen-Deelstra ls te gast bij Gerard van den erg voor het NCRV-spclletje Zo vader, zo zoon. Ned. 2/20.21 HILVERSUM I VARA. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Spitsuur. (7.54 VPRO: Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Dingen v.d. dag.) 9.15 (S) Licht strijkork. 9.35 Waterst. 9.40 (S) Muz. voor luisteraars. 11.00 Nws. 11.03 (S) Radio Fllh, Ork. met solist: Russ. klass. muz. NOS: 12.00 Den Haag deze week. VPRO: 12.15 VPRO- Maandag - Tussen-de-middag-magazine. 13.00 Nws. 13.11 Vandaag dit, morgen dat. 13.20 (S) VPRO-Maandag-Muz. AVRO: 14.45 <S) Met het oog op luisteren. 15.35 (S) Biels en Co. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Hits v.d. kids. 16.30 (S) Mikadoo. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal, 18.21 (S) Jazz Spectrum. NOS: 19.00 (S) Harm, en Fanf. in Nedcrl. en Eur. 19.30 (S) Muzibas. 20.00 Komt u maar 21.50 Rep. 22.15 Voor blinden en slechtzienden. 22.25 Uitz. v.d. Bond zonder Naam. 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS; 22.50 CS) Hobbyscoop. 23.20 (S) NOS-Jazz - Jazz ln Aktie. 23.55-24.00 Nws. v HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Levende Woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt. 8.00 Te Deum laudamus. 8.24 Op de man af. 8.34 Nws. 8.38 Gymn. v.d. hufsvr. 8.45 (S) Klass. muz. voor blazera.-9.30 (S) Oratorlumfragm. 10.30 Nws. 10.33 (5) Volksliederen. 10.45 V.d. kleuters. 11.00 In 't zilver. 11.55 Med. 12.00 (S) Killma Hawaiians Show. 12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 .Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 Mikro. 13.00 (S) Cavalleria Rusticana. 14.20 (S) Viool en plano: klass. muz. 15.00 Vrij evangel, mlddagdst. 15.30 Nws. 15.33 (S) Studio 6. (16.30 (S) Hier en nu.) 16.50 Pleisterplaats. Overheldsvoorl.: 17.20 Ontmoe tingen met rijksgenoten. NCRV; 17.30 Nws, 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Bandstand. 18.30 Nws. 13.41 Toelicht, bij het nws. 18.48 (S) NCRV Vocaal Ensemble. 19.00 (S) Vincent van Gogh. 19.30 (S) Literama. NOS; 20.00 Nws. 20.05 (S) Holl. Festival 1974: Musica Antlqua A'dam. klass. muz. NCRV: 23.00 Theolog. kron. 23.15 Italiaanse barokmuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III KRO: 7,02 (S) Drie op Je boterham. 9.03 Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verz. 12.03 (S) Drie tussen de middag, met 13.03 Raden maar. TROS: 14.03 Pop-Kontakt I: van twee tot drie op III. 15.03 Pop-Kontakt II: Hugo van Celderen Show. 16.03 Hitmeesters: Hugo van Gelderen Show, lncl. nationale tlp- twintig. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. AVRO: 19.02 Drie loopt achter. 20.02 Radiojournaal. 20.05 (S) Take the 8-traln. 21.02 Megen-uur- show. 22.02 (S) Superclean Dreammachlne. NOS: 23.02 W.K. Voetbaljournaal. AVRO: 23.20 (S) Vanavond Iaat. 0.02 Radiojournaal. 0.05 Cees van Zijtveld. 1.02 (S) Dat had Ja gedroomd. 2 02 Continu de nacht door. 6.02- 7.00 Voor dag em dauw. (2.02, 4.02 en 6.03 Radiojournaal.) Horizontaal woorden Invullen die be tekenen: 1. Waterkering. 2. Doortocht- geld, 3. platvis, 4. wandversiering, 5. Loot, 6. woonboot, 7. spitse bek van een vogel, 8. zangstem, 9. grondsoort, 10. keuring, 11. teken in de dieren riem. Bij juiste Invulling leest men in de verticale rij 1 de naam van een voor jaarsbloem. Oplossing van vrijdag: Hor. 1. mals, 5. Alda, 9. relatie, 11. arena, 13. emmer, 15. rong, 17. oele, 18. tod, 19. noteren, 21. salon, 22. stapper, 24. kap, 26. teer, 27. Ome, 28. orgie, 30. elite, 31. inertie, 32. arts. 33. sela. Vert. 2 Arend, 3. leng, 4. sla, 5. Ate, 6. limoen, 7. Denier, 8. part, 10. aren, 12. rooster, 14. elegang, 16. Polen, 19. nap, 20. tor, 21. sprint, 22. stop, 23. Aegir, 24. kriel. 25. peer, 27. olie, 29. Ees, 30. ets. Invul-puzzei Bietjes in azijn 100 gr. bietjes 2 laurierblaadjes 10. peperkorrels 8 kruidnagelen half I. azijn Jampotjes of lnmaakflessen ln heet sodawater wassen, omspoelen er laten uitlekken. De gaargekookte bietjes stropen en in blokjes snijden. De blokjes biet in de potten of flessen overdoen. De kruiden er over verde len en er zoveel azijn óverschenken dat de bietjes net onderstaan. De potjes sluiten met een glazen deksel of met cellofaanpapier dat met een elastiekje over het potje wordt ge spannen. Na enkele maanden is dit uitstekend tafelzuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4