Sociale ramp begeleidt feestelijke opening weg dichtbij Tito tussen gastarbeiders -mentaar Gedupeerde werknemers: 'U rijdt over ons geld' die (1) I ;idie (2) indarts boos over (en rusten idee tor noodgebieden de koe wordt weer gehesen kampioen gestrand het weer Natte inzinking Strandve^wach ting weerrapporten +++oproep toeristen+++ Overstekend kind gedood TKiW!A[RfH0T DOiNiDERiDAiG 27 JUNI 1974 BlNNBNliAND/OOMiMENTAlAlR T5/K7 °d men eet' d'ens taal men 25 Teert het spreekwoord, maar i. K?aat die regel in Nederland 2s p aanzien van de verhouding subsidie-gevende en de sub- ^ngende instellingen, collar: in de praktijk blijkt dat n gezagdragende overheden te graag naar de banale van het vaderlandse spreek- Uien leven, maar in dezelfde blijkt gelukkig ook dat het is de onafhankelijkheid en erheid van de subsidie-ont- ind€ instellingen bij de rechter van het Bossche ge- van gisteren, waarbij de ge- 17^indhoven wordt gelast de iaalep 'Proloog' alsnog te subsi- daar een bewijs van. Daar- het belang van het Bossche dan het al of niet voort- niim-yan de Eindhovense toneel- J^et is de bevestiging van een land door Jan Brokken BERGEN OP ZOOM Feestelijk zal de officiële opening van rijksweg 58 tussen Korteven en Rilland Bath vandaag niet worden. De nieuwe weg dreigt het ontslag van honderd werknemers van Westbra bantse transportondernemingen te bewerkstelligen. De chauffeurs en de bazen van de dertien gedu peerde bedrijven zullen vandaag daartegen protesteren. Met spandoeken zullen zij langs de nieuwe weg staan. 'U rijdt over ons geld', zal erop staan. gegroeide rechtsze- het gerechtshof dat het om als een optreden of deling van een subsidie-ont- jbij de subsidie-gever in het 3e keelgat schiet, deze laatste 3geren met het schrappen van jdie. 4ische arrest staat (alweer: ge- -j niet alleen. Een paar jaar j bijvoorbeeld, toen Luns nog ïsjind over het ministerie van 2^idse zaken voerde, kreeg deze van het Haagse gerechtshof soortgelijke zaak dé pin op Jjister trok een toegezegd over- isidie voor een jongeren-con- dekolonisatie in, omdat hem j of andere particuliere mening Afkeur, de congresstukken niet 27! De jongeren gingen naar de 3gjen kregen net als nu 'Pro- 37j- in eerste instantie geen ge- 2jaar in beroep bleek het Hof 10°ji nu) er anders over te denken. ij men op zich ook met deze 8. een dient te zijn, er blijft toch ^velende nasmaak, namelijk dat 45.[jk nog niet alom in Nederland 18] alle instanties het besef is igjdrongen welk groot goed er Jfjn ligt in dit historisch ge- 1 patroon van subsidiegeven. Dp keer en op de meest onver- plaatsen komt de klacht naar dat de overheid die-of-die ge- j^nis, zus-of-zo manifestatie, dit- televisieprogramma met haar jën mogelijk maakt en daarom loet ingrijpen als zoiets om een ere (maar meestal vrij willekeu- üfreden als niet genoegzaam bij verkomt. raak die redenering ook wordt rd, meestal is zij volkomen onte- In Nederland heeft nu eenmaal 4.] erheid een groot aantal zaken (in Z'unstleven, bij het onderwijs, bij en televisie) aan onafhankelijke en en instellingen gelaten en ook dc verantwoordelijkheid ge- - ijn geen spitsvondige oplossingen Zo gevonden zijn, om de overheid te geven zich mooi gedekt te -en; nee het is een principieel Tsngspunt van een delegatie en de- jfjalisatie van verantwoordelijkhe- waardoor de veelvormigheid van I ederlandse samenleving de groot- ,n beste kansen kan krijgen. .3 is een groot goed. Het is alleen te l3 n dat er steeds minder om beves- van de juistheid van deze stel- 8 n door de bedreigden aan de er moeten worden gevraagd. Ei- - jk zou het een vanzelfsprekend- - moeten zijn. Oorzaak van het dreigend ontslag is het faillissement van oen onderaanne mer, diie veel te laag heeft ingeschre ven. Deze onderaannemer, de firma Versteeg uit Hedel, had op zijn beurt weer dertien transportondernemingen in de arm genomen. Deze bedrijven hebben zes maanden zand gereden en ontvangen nu geen cent. Voor de kleine bedrijven betekent dit financieel debacle de doodsteek. Zonder steun van de overheid zullen de transport ondernemingen het loodje leggen. De chauffeurs zullen moeilijk ander werk kunnen vinden. De werkeloosheid in West Brabant is a'l jaren bijzonder groot. Woedend Chauffeurs en hazen zijn woedend over deze gang van zaken. Dat de weg bovendien neg officieel, en dus feeste lijk, geopend zal worden door de hoofdingenieur-directeur van de Bra bantse Rijkswaterstaat, ir. F. J. Spren- ger, viel helemaal in veikeerde aarde bij de met faillissement bedreigde ondernemers. Zij toesloten daarom de weg te blokkeren op de dag van de opening. Dat wekte weer de boosheid van Rijkswaterstaat op. Het hoofd van de afdeling Voorbereiding Nieuwe Werken van Rijkswaterstaat in Den Bosch, ir. M. Dirkzwager, dreigde de transportonderneming op een zwarte lijst te zetten, waardoor ze inliet meer voor de Brabantse Rijkswaterstaat mo gen rijden. Ir. Dirkzwager: "Wij heb ben geen behoefte aan kerels die een weg blokkeren en die wij door de politie moeten laten verwijderen'. De ze dreiging maakte de dertien onder nemers alleen maar bozer. 'Dit is pure chantage'. Zij namen contact op met hun organisatie, de Katholieke Vervoerders-Organisatie. Samen met het KVO besloten zij een vreedzamer actie op touw te zetten. Dat will niet zeggen dat him verbitte ring minder is geworden. De dertien ondernemers verwijten Rijkswater staat 'te weinig de vinger aan de pols te houden bij het uitgeven van werk aan onderaannemers'. Een woordvoer der van de KVO: 'Het is nu ad de tweede keer dat de firma Versteeg failliet gaat. Waarom bekijkt Rijkswa terstaat deze bedrijven niet 'kriti scher? Dat zou een hoop ellende voor komen'. Ir. Dirkzwager van Rijkswaterstaat deelt deze mening in het geheel niet en kaatst de bal terug naar de KVO, een organisatie van ondernemers in het vervoersbedrijf. 'Rijkswaterstaat volgt de activiteiten van de onderaan nemers kritisch en zal bestuderan of zij in de toekomst nog scherper kan opletten. Maar vee'l kunnen wij niet doen. Je kunt aan een bank vragen hoe een bedrijf ervoor staat. Wanneer die bank een positief advies geeft kun je weinig anders doen dan de laagste Inschrijver het werk gunnen. Juri disch gezien is de aanbesteding van een werk een moeras. De KVO doet er beter aan mee te helpen om de eigen bedrijfstak te saneren'. Geen contract Het woord moeras is niet overdreven. Bij de aanleg van rijksweg 58 ver- een onzer verslaggevers flECHT De Boxtelse tandarts J. Breuking maakt zich in een Wden brief in het blad van de «schappij Tandheelkunde uitzon- iijk boos op het bestuur van de lie ziekenfondsmedewerkers van organisatie. Hij had eind vorig op de algemene sectievergadering idee geopperd om het probleem de noodgebieden aan te pakken, streken waar ziekenfondsverzeker- igeen tandartshulp kunnen krijgen it te weinig tandartsen zich daar- beschikbaar stellen, half jaar later, op een volgende sadering, bleek het sectiebestuur opvatting te zijn, dat de suggestie Breuking in eerste instantie ishoorde bij de sectie die zich met hulp aan particuliere patiënten ighoudt. et is onverteerbaar', schrijft Breu- ig, 'als na een half jaar nog weer ts is ondernomen dan een onschul- lijkend dooddoenertje. Niet eens eer omdat het aanzien van deze Dfessie hier op het spel staat als 1 omdat al die paria's, zich dat lve jaar opnieuw van hun rechten rstoken zagen'- et plan van de heer Breiking is en eenvoudig als ingrijpend: de zie- nfondrtarieven verhogen en de par- luliere tarieven verlagen. 'Is het ms idioot', zo luidt zijn overweging, at A weigert in zo'n noodgebied te Jiiken als hij B, C, D, tot cn met Z ch naar vruchtbaarder oorden ziet toeden?' Ik vind dat je A dan finan- eel iets méér moet bieden, en dat it meerdere dan maar moet worden jgedragen door B tot en met Z'. strekte Rijkswaterstaat de opdracht aan Bos en Kalis, een zeer groot aannemingsbedrijf. Bos en Kalis nam voor het zanidifcransport de Rotterdam se firma Hoogstad in de arm. Deze onderneming had te weinig materieel om het werk alleen te klaren, en vroeg daarom aan Bos en Kaüs de firma Versteeg in Hedel te mogen inschakelen. Deze nam op zijn beurt weer contact op met dertien kleine transportondernemingen. Ir. Dirkzwa ger: 'Ik begrijp het niet. Die kleine bedrijven gaan op een telefoontje van Versteeg een paar maanden zand rij den, zonder daarvoor een cent te ontvangen. Contracten zijn er niet. Nee, deze bedrijfstak moet gesaneerd worden, en de KVO kan daar goed aan meewerken. Je ban moeilijk van Rijkswaterstaat verwachten dat zij als politie-agentje op gaat treden'. De KVO verlangt dat wel. 'Op het ministerie van verkeer en waterstaat wordt op het ogenblik een rapport samengesteld over de controlemoge lijkheden op de solvabiliteit van de onderaannemers. Dat ds misschien een eerste stap in de goede riChting'. Die eerste stap mag dan gezet zijn, de honderd werknemers van de Westbra bantse transportondernemingen zitten voorlopig met de brokken. Negen van de dertien bedrijven hebben inmid dels een advocaat in de arm genomen, mr. VreijiMmg uit Bergen op Zoom. Wonderen zal hij echter niet kunnen verriahten. Een woordvoerder van de KVO: 'Eerst moet Versteeg de schuld aan de bank betalen, vervolgens is de fiscus aan de beurt. Veel geld zal er dan niet meer overblijven, en dat wil zeggen dat de transportbedrijven met een totaal schadebedrag van een half miljoen gulden blijven zitten'. De eni ge mogelijkheid om de werkgelegen heid van de honderd mensen veilig te stellen is nu steun van de overheid. Staatssecretaris Hazekamp (economi sche zaken) heeft dé kwestie op het ogenblik in studie. Vragen in Kamer Het dreigende ontslag heeft ook de aandacht van een aantal Kamerleden. Het Tweede Kamerlid J. van de Eoef (PvdA) heeft vorige week vragen ge steld aan de ministerss Lubbers (eco nomische zaken) en Westerterp (ver keer en waterstaat). Hij verzocht de bewindslieden na te gaan welke moge lijkheden er liggen om dergelijke ca lamiteiten te voorkomen of naderhand op te lossen. Het Kamerlid drong er bij de ministers op aan nog voor de opening van de weg te reageren. Dit bleek niet mogelijk te zijn, omdat minister Westerterp in het buitenland verblijft. Langs de nieuwe rijksweg 58 zullen dus honderd werknemers staan, die geen enkele zekerheid hebben over hun toekomst. Zij dreigen het slacht offer te worden van de slechte struc tuur van een bedrijfstak en van een te groot optimisme van een onderaan nemer die te laag inschreef, een veel voorkomend verschijnsel in de aanne merswereld. Hoewel het maar een doekje voor het bloeden is, had Rijkswaterstaat er be ter aan gedaan de feestelijke opening af te gelasten. Ir. Dirkzwager: 'Dat kon niet. De uitnodigingen waren al verstuurd' Maarschalk Tito en zijn vrouw Jowanka poseerden gisteren temidden van landgenoten op het kasteel Gymnich dat zijn gastheren in Bonn tijdens zijn bezoek voor hem ter beschikking stelden. Het wa ren vertegenwoordigers van de anderhalfmiljoen Joegoslavische gastarbeiders in de Bondsrepubliek. Tito herinnerde aan zijn eigen ervaringen als gast arbeider als twintigjarig metaalarbeider in Duits land en vertelde dat hij er toen over dacht naar Amerika te emigreren. 'Dan was ik nu vast wel mil jonair geweest', grapte hij. Een gastarbeider wierp hem tegen dat hij dat nu óók wel zou zijn. Daarop antwoordde de president: 'Ik heb geen miljoenen alleen miljoenen Joegoslaviërs'. onder redactie van loessmit 'Op een keer sloeg de bliksem de trans van een toren Daar heeft zich een tijdlang geen mens mee bemoeid Maar toen kwam de Kampenaars plotseling ter ore dat 't dak van de toren met gras was begroeid. Dat vonden ze zonde, maar een van hen sprak: 'Ik weet wat. het zal je verbazen'. We hijsen eenvoudig een koe naar het dak. en die laten we daar rustig grp.- zen'. De koe werd opgetrommeld Kreeg om z'n nek een strop Drie kerels stonden boven en hesen 'm naar de top. 'Nee maar', riep de schout, 'kijk nou toch die schavuit hij steekt al begerig z'n tongetje uit' Maar 't lachen verging hem al gauw, want de koe was inmid dels allang naar z'n grootmoeder toe!' Dit is een van die fabelachtige verhalen, waardoor de 'Kamper Ui en ontstaan zijn, sterke verhalen over de steur, de kanarie en de koe van daarnet, die uitvoerig door Frans Halsema bezongen wor den op een uiteraard in Kampen geproduceerd 45-toeren-plaatje' 'Nu die uien, waar wij het daarnet over hadden de Kampenaars, zegt men, zijn vreselijk dom 't Is niet mijn bedoeling die lui te bekladden maar wat er verteld wordt, dat liegt er niet om'. Maar zó dom zijn de Kampenaars ook weer niet, of ze weten wel hoe ze profijt kunnen trekken uit de- scheldnaam die ze toebedeeld is. Al een paar jaar is daar het actiecomité Kamper Ui(t)-Dagen bezig. In de oude Hanzestad Kam pen organiseert het comité jaar lijks feestelijkheden die de Kamper Ui(t) Dagen heten. En omdat het dit jaar voor de vijfde keer ge beurt en dus een lustrum genoemd mag worden, wordt het een extra groot feest. De Dagen worden op alle donderdagen van de maand juli (4, 11, 18 en 25 dus) gevierd, maar de eerste is de meest bijzon dere dag der Dagen. Dan meert er 's morgens een boot af aan de IJsselkade met een groot, histo risch uitgedost gezelschap aan boord: Reinoud de Tweede, Hertog van Westfalen met zijn vrouw, ede len, pages en voetvolk, die ontvan gen zullen worden door schout en schepenen van Kampen. Omdat nie mand precies weet wanneer aan Kampen stadsrechten zijn verleend, doet de hertog het voor alle zeker heid nog eens dunnetjes over. Op het plein voor de Koornmarktpoort. worden ter omlijsting allerlei oude ambachten en kinderspelen van zolder gehaald en natuurlijk wordt de koe op de toren gehesen, maar dan wel iets zachtzinniger als in het versje. Op alle donderdagen is er verder tussen half elf 's mor gens tot diep in de avond van alles te doen: wedstrijden voor kinderen en volwassenen, toneel voorstellingen en sportdemonstra- ties, exposities, braderieën, show, variété, hondendressuur en tot slot een groot vuurwerk als het niet regent. Niet-Kamper Uien zijn na tuurlijk ook welkom. Er is (nog hoop voor iedereen die de moed al had opgegeven om ooit nog eens ergens kampioen in te worden. In Engeland zijn al voor de vierde keer de nationale kampi oenschappen scrabble gehouden en als het even wil, zal hier eindelijk ook wel eens een scrabble-enthou- siast opstaan om nationale wed strijden te organiseren. Of als dat niets wordt is er misschien wel iemand te Vinden voor het organi seren van klok-en-hamer, hamertje tiik- of vlooienspel-kampioenschap- pen. Aan de Engelse wedstrijden, die in Londen gespeeld zijn, deden 102 van de sterkste scrabbelaars mee, geselecteerd uit ruim 20.000 en thousiastelingen. Voor elk woord kregen ze twee minuten bedenktijd en toezichthouders gingen met twijfelachtige vondsten op een drafje naar Robert Burchfield, hoofdredacteur van de befaamde Oxford-Engedse woordenboeken. Het idee voor de kampioenschap pen komt van organisator Gyles Grandeth, die zoveel delinquenten in een gevangenis zich zag verma ken met de woordpuzzel en boven dien bedacht dat koningin Eliza beth dat spelletje zo graag speelt, dat hij scrabble rijp achtte voor nationale wedstrijden. Winnaar in Londen werd de 31-jarige uitgever Richard C. Sharp, die het spel al vijftien jaar intensief beoefent, maar zelden ddrekt op het scrab- blebord. Hij scrabbelt schriftelijk met medeminnaars in de Verenig de Staten en in heel Europa en bedenkt daarvoor passende woor den in Enigels, Frans, Duits. Spaans en zelfs Latijn. De Kamper Ui-koe was een hard lot beschoren; het arme dier stikte in zijn strop, lang voordat het de toren bereikt had. Tijdens de Kam per U.I(t) Dagen wordt de koe opnieuw in top gehesen, maar slachtoffers zullen er ditmaal niet vallen, zoals in hot versje in 'De koe wordt weer gehesen', het geval is. De vijftien man uit Ihet Groningse Grootegast, die op een vijftien- persoons tandem een propaganda- tocht door het land maken voor Unicef, zijn aan de oever van het Kanaal min of meer gestrand. Hun bedoeling is pas aan de Engelse kant van het Kanaal met fietsen op te houden; hun mon sterf iets zou daartoe op drijvers gezet wor den, waardoor ze al trappend het water over konden steken. In ver band met de weersomstandigheden hebben de kustwacht en de meteo rologische diienst van Boulogne de vijftien aangeraden hun watertocht vanuit Calais maar even uit te stellen; hun waterfiets blijkt toch niet op diie omstandigheden ge bouwd. Ze willen nu eind augustus nog eens een poging wagen, want ze zullen fietsend naar de overkant Van onze weerkundige medewerker Van de twee depressies (Scandinavië; Golf van Biskaje) die het weer in ons land zijn gaan bedreigen, is de eerste sterk verzwakt en imponeerde vooral de laatste. Een randstoring van dit systeem (duizend millibar) verplaatste zich constant in noordoostelijke rich ting. Gisteravond trok zij langzaam over België. Het systeem veroorzaakte in een vrij groot gedeelte van de Benelux regen en plaatselijk ook on weer. Al om zeven uur 's morgens bereikte de eerste nattigheid Zeeland en om vier uur 's middags vielen op Ameland (dat eiland mag toch wel tot het uiterste noorden gerekend wor den de eerste regendruppels, juist iéts voor het moment waarop de gras mat in Dilsseldorf (voetbalwedstrijd West-Duitsland-Joegoslavië) nat werd. Matige tot zware neerslag kreeg voor al de Engelse zuidkust gisteren over dag. Verscheidende stations hadden in de namiddag al rond 25 millimeter water opgevangen, op één station (Hampshire) was de hoeveelheid op gelopen tot ongeveer 38 millimeter. Ook vandaag zal het weer in Neder land de sombere en regenachtige con sequenties van de depressie in zich hebben. De temperatuur blijft lager dan we eerder deze week gewend zijn geweest: zeventien tot negentien gra den Celsius maximaal. Tegen het week einde (in de loop van vrijdag?) zal er vanuit de noordelijke richting een drogere en koele luchtstroming door komen met minder buien en een her nieuwde produktie van zonnige perio den. Vandaag somber met kans op plaatse lijk regen of een bui. Zwakke tot matige ivind in hoofdzaak uit richtin gen tussen noordoost en noordwest. Luchttemperatuur: vijftien tot zeven tien graden, zeewater vijftien tot zes tien graden; verdere vooruitzichten: weer zonnige perioden, maar vrij koud. max. neer- temp. slag OPKLARINGEN Z MIST b REGEN BEWOLKING 10 MAX. TE MP. 10 MIN. TEMP. WINDRICHTING HOOG WATER, 28 Juni 1974. Vllssingcn: 8.26—21.03; Harlngvlletslulzen: 10.04—22.37; Rotterdam: 11.25—23.37; Scheveningcn. 9.29— 22.02; IJmulden: 10.18—22.51; Den Helder: 1.27—13.44; Harllngen: 3.57—16.03; Delfzijl: 6.19—18.31. Amsterdam zwaar bew. 25 0 De Bilt zwaar bew. 24 0 Deelen zwaar bew. 25 0 Eelde zwaar bew. 22 0 Eindhoven half bewolkt 27 0 Den Helder zwaar bew. 17 0 Luchth. Rtd licht bew. 25 0 Twente mist 25 0 Vlissingen zwaar bew. 23 0 Zd. Limburg regen 26 4 Aberdeen regenbui 16 0.1 Athene onbewolkt 33 0 Barcelona geheel bew. 25 0 Berlijn onbewolkt 25 0 Bordeaux half bewolkt Brussel regenbui Frankfort regen 25 0.1 Genève zwaar bew. 22 0 Helsinki licht bewolkt '18 0 Innsbrück half bewolkt 25 0 Kopenhagen zwaar bew. 23 0 Lissabon licht bewolkt 20 5 Locarno regen 23 5 Londen regen 19 1 Luxemburg regenbui Madrid licht bewolkt 20 0.3 Malaga zwaar bew. 26 0 Mallorca licht bewolkt Milnchen zwaar bewolkt 23 0 Nice regen 22 2 Oslo regenbui 24 0.1 Parijs regen 25 28 Rome onbewolkt Split zwaar bew. Stockholm licht bew. 22 3 Wenen onbewolkt 25 0.1 Zürich onbewolkt 25 0.1 Istanboel onbewolkt 29 3 Las Palmas zwaar bew. 26 0 New York geheel bew. Tunis onbewolkt 32 0 'Na aftrek van belasting, pensioenpremie, ziekenfonds, aow-premic, aww- premie cn personeelsvereniging, bent u ons nog 7,25 schuldig.' ANP/KNMI ÏT-6 U.OO Van een correspondent BORNE De vijfjarige Marielle G. Harink is woensdagmiddag om het le ven gekomen, toén zij bij het over steken werd aangereden door een auto. De volgende personen wordt dringend ver zocht zo spoedig mogelijk dc ANWB-alarm- centrale In Den Haag to bellen, telefoon 070- 264426. NEDERLAND fam. c. Jongejan, Scheven- ingen, motorjacht 'Doerak 780 AK'; dr. L. G. Suttorp, Amsterdam, op zeilboot; dr. John Kelleher, Newhaven, Ver. Staten; A. J. Kenter, Emmen, ln gele Ford Coupö met zwart dak. 83-40-SX; J. W. F. Verrijk Delft, ln donkerblauwe Ford Taunus 15M, 35-55-JD; fam. T. Werlle, Nijmegen, ln witte VW Kever of Austin 7, LUXEMBURG H. W. Duchenne, Vlaardin- gen,.beige Renault 12TL, 31-01-RD; M. Hes sels. Den Haag, rode Renault met caravan, 7-7-JP; fam. D. Keuken, Deventer, ln licht blauwe Opel Ascona 1600S, 34-00-RG; fam. Kleyne, Beverwijk, gele auto (Simca?) met caravan. DUITSLAND fam. B. Mlessen, Zaandam, ln oranje VW Kever; fam. NIJman, Amstel veen, ln bruine PAF 66 marathon met cara van. 54-59-VT, FRANKRIJK Willem Krijgsman, Krimpen aan de IJssel, in groenblauwe Fiat 127, 46- AT-15; A. J. de Ruig, Sloten (Amsterdam) ln beige Flat 850, 45-79-FR; M. M. J, Vervuren, Heerlen, ln gele Datsun 120J Coupó met caravan. SPANJE C. J. Collee-Gabelen, Papen- drecht; Theo Plantlnga, Zuidlaren, In witte BMW 1600, 54-13-JP; mevr. Runneberg-BIJ de - Nes uit Beets, met vliegtuig. ITALlë A. M. L. Goedraad. Roozendaal, ln froene Ford Cortina, 07-22-PN. TALIëGRIEKENLAND fam. E. Bunders, Sassenhclm, VW 1200, RR-77-7?. GRIEKENLAND Dhr. Emiel Epel Apel doorn, liftende. ENGELAND dhr, J. H. Leuslnk. Schie dam, gele Audi 100 plus caravan, 46-82-VJ. NOORWEGEN A. M. van AmeIJde, Utrecht; fam. J. Omtzigt, Nijmegen, rode Renault 4, 65-49-ZA; dhr. R, van der Veer, Amerongcn, groen VW bus met verhoogd dak, 10-88-EZ. NOORWEGEN-ZWEDEN dhr, H, Zwebe, Amsterdam, onb, liftend,

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7