'uders noemen besluit t ontruiming van orentz' onrechtmatig Slagers: Lubbers trapte ons in een hoek Mil j oenenschade bij brand in centrum Haarlem Meer kans bij loten voor de tweede keer Twee uur in wachtkamer Raad besluit, om rust te bevorderen Café's mogen ook 's nachts open op Texel WA-bestuur ziet sluiting als og geen besluit ^Tf ontruiming irdt doorgezet iindhoven moet Proloog subsidiëren I Wie draagt üw I levensrisico? Vier panden met woonhuizen verwoest Zes ontsnapten gisteren nog voortvluchtig Hotelportier in wijnkelder van leven beroofd Prij zen-besluit zou gebaseerd zijn op wantrouwen 'We willen niet meer voor kwaaie pier spelen' WENK^ef' PPT-vrouwen zijn woedend op Gruijters K'/KiWiAiRfTET DONDERDAG 27 JLJM 1974 BINNENLAND T3/K5 HCBBf onzer verslaggevers RG Op het eiland Texel binnenkort ook 's nachts de jeopend zijn. De gemeenteraad •,t acht tegen vijf stemmen bij loijze van proef de slui- n van café's en bars deze trij te laten. De voorstanders raad een deel het PAK, 'VD en Gemeentebelang me- hierdoor de rust in de dor- worden bevorderd. Burgemees- [H. Sprenger, de ARP- en CHU- en een ander deel van het [jn er echter van overtuigd dat tregel de onrust 's nachts zal js adjudant J A. Winkel van Ispolitie wordt de nachtrust van jars en vakantiegasten al jaren- testoord, doordat bezoekers bij Jssaal verlaten van de café's na Kjstijd veel rumoer maken en dit bij snackbars, die op een I tijdstip dichtgaan. Om deze van cafébezoekers op brom- mers en in auto's wat gelijkmatiger naar huis te laten gaan, adviseerde adjudant Winkel onlangs in een ver gadering van Horecaf, Horeca en ge meentebestuur de sluitingstijden vrij te laten. Burgemeester tegen Burgemeester Sprenger keerde zich in de raadsvergadering fel tegen het voorstel. Hij vreest onrust in de ca fés' gedurende de nachtelijke borrelw- ren, waarbij dan tevens de middelen (geen sluitingstijden, te weinig agen ten om 's nachts te laten patrouille ren) ontbreken om de openbare orde te handhaven. Bovendien meent bur gemeester Sprenger, dat het 's nachts openlaten van de café's de nachtrust van omwonenden niet zal bevorderen. Integendeel, aldus de burgemeester, bewoners en de op het eiland logeren de badgasten, zullen te kampen krij gen met een over de gehele nacht verspreid lawaai. zijn )te belangstelling voor kort geding over Dennendal lijn. Ie hodeen onzer verslaggevers en s. Hi alen. ihurl Zemi HAAG Het besluit over te gaan tot ontruiming van liet paviljoen 'Lorentz' van de zwakzin- •ioliting 'Dennendal' in Den Dolder, is een onrechtmatig besluit. Het is in strijd met de ver gen, die het bestuur van de Willem Arntsz Stichting heeft tegenover de ouders van de pupil- mag daarom niet worden uitgevoerd. Ook staatssecretaris Hendriks mag aan dit onrechtmatige geen medewerking verlenen. Dit zei gisteren mr. Frits Koers, namens de ouders van de pu- die op paviljoen Lorentz zitten. groep ouders had een kort ge- 1 aangespannen tegen staatssecre- Hendriks en tegen het bestuur de Willem Arntsz Stichting voor laagse rechtbank, waarin van de ident van de rechtbank, mr. A. H. lama, een verbod wordt gevraagd 'ptlicyp llifwPO'' ontruimingsbesluit uit te voeren u o*"' 1 o ontr uimingsbesl ui t if daar medewerking aan te verle- Het kort geding vond plaats ;r grote belangstelling, ook van de van Kamerleden, de beheerder van 'Denmenidal', dr. G. Brenninkmeijer, woonde j gedeelte van de zitting bij. Hij 1de nog mee, dat eerst de uitslag J het kort geding zal worden afge- )ht, alvorens men tot handelen zal rgaan. Koers schetste uitvoerig de ge- ECHT De commissie Lange- net ijer is gisteren niet tot een besluit omen over de vraag of ontruiming 1 Paviljoen Lorentz van de zwakzin- i eninrichting Dennendal in Den lder nog moet worden doorgezet, nleiding tot de uren durende bij- 8 sn ikomst van de commissie op het •Ministerie van volksgezondheid in (i idschendam, was de bereidheid van i'o l werkers van het paviljoen alsnog 10 plan-Brenninkmeijer te aanvaar- .00 n- tribui de commissie niet tot een besluit gekomen, wil zij zich strikt beper- n n tot haar oorspronkelijke op- Ni acht: begeleiding van de door latssecretaris Hendriks (volksge- ndheid) te nemen maatregelen ten nzien van Dennendal. De beheerder Dennendal prof. G. Brenninkmeij- presenteerde vorige week dinsdag """"In vcertienpunten-plan ter oplossing de vastgelopen situatie rondom iljoen Lorentz. paviljoensraad zei vorige week :hter 'ja' noch 'nee' op dit voorstel, staatssecretaris besloot toen het les van de commissie-Langemeijer >r te nemen om het paviljoen te itruimen. Evacuatie zou niet nodig als de werkers van Lorentz (al- aanhangers van de denkbeelden ontslagen Dennendaldirecteur Ca ll Muller) maandagavond voor zes ïr plaats zouden maken voor ander irsoneel. Maar de werkers weigerden vertrekken en aanvaardden dinsdag _»h het voorstel-Brenninkmeijer. •of. Brenninkmeijer reageerde hier (Jisteren echter niet op en liet een islissing over aan de commissie-Lan- imeijcr, die niet tot een besluit kon tomen liddels is gisteravond de eerder je week aan enkele ouders van •nnendal-pupillen gedane toezeggin- dat hun kinderer» in de Rijkspsy- ,i fhiatrische Inrichting in Eindhoven .pijtonden worden opgenomen telefonisch '"getrokken. Het ministerie wilde voor racuatie naar deze inrichting geen toe- t jkemming verlenen. DEN BOSCHDe gemeente Eindho ven moet haar subsidietoezegging voor het seizoen 1974-75 aan de To neelwerkgroep Proloog gestand doen. Het gerechtshof te Den Bosch heeft nl. het vonnis van de Bossche recht bankpresident mr. Cremers in .het kort geding dat Proloog op 5 maart aanspande tegen de gemeente Eindho ven. vernietigd. Dit vonnis (van 13 maart) bevestigde dat de terugtrek king van de subsidie door Eindhoven op 22 februari gerechtvaardigd was. Proloog heeft op dit arrest uiteraard met enthousiasme gereageerd. Zij en haar verdediger br. N. N. H. Bakker- Schut hebben zich steeds uiterst ver baasd getoond over 'het formele en weinig realistische vonnis' van de pre sident in de eerste instantie. Proloog beschouwt de uitspraak van het hof als een eerste principiële stap op de weg naar een grotere rechtszekerheid van gesubsidiërde instellingen tegeno ver de subsidiërende overheden. beurtenissen op Dennendal vanaf ok tober vorig jaar. Hij merkte onder meer op, dat ihet de WA-Stichting de laatste jaren aan een gced, flexibel bestuur had ontbroken en dat men met name het huidige bestuur niets in de weg had gelegd om te kunnen handelen, zoals het dat tot nu toe heeft gedaan. Van de 53 ouders die door de beheerder tijdens zijn laatste poging in juni zijn gehoord, zijn er dertig in het algemeen tevreden, ter wijl drieëntwintig van hen niet tevre den zijn. Alle ouders zijn echter té gen ontruiming. Hij formuleerde vijf stellingen, waar van de belangrijkste zijn: Dennendal wordt als waardevol be schouwd, dat is algemeen erkend, ook door staatssecretaris Hendriks; Het ontruimingsbesluit is niet ge nomen om een directe bedreiging je gens het in gevaar komen van de verzorging van de pupillen, tegen te gaan, maar om het conflict dat in feite al jaren voortduurt, op te lossen. De ouders, die op grond van toezeg gingen van prof. Brenninkmeijer mochten verwachten, dat hun mening zwaar zal wegen, zijn niet over de ontruiming gehoord. Niet gerechtigd Fel bestrijdt mr. Koers het feit, dat het WA-bestuur dit besluit had geno men, terwijl het volgens de statuten daartoe niét gerechtigd is. Ook de mediische basis voor dit besluit viel hij aan. Het medisch rapport, waarop men zich beroept, is door de Inspectie opgemaakt in augustus 1973 en nu, bijna een jaar later, wil men dit als grond laten gelden voor ontruiming. Nadien is er geen medisch rapport meer verschenen, allèen nog een tus- senrapportjc van de voormalige be heerder, R. W. Gay Balmaz, maar deze is zo wedniiig in de paviljoens geweest, dat het alleen maar vaaghe den bevat en geen bewijzen, aldus mr. Koers. Vast staat dat de pupillen ernstige schade wordt aangedaan, als tct ont ruiming wordt overgegaan. Het be sluit is uitsluitend genomen om een streep te halen door het conflict. Daarmee wordt het belang van de pupillen geschaad en het conflict uit eindelijk niet opgelost. Het WA-.be- stuur heeft zioh verplicht te zorgen voor een goede begeleiding en verzor ging van de pupillen en die garanties daarvoor worden minimaal bij een evacuatie naar de Rijkspsychiatrisehe Inrichting te Woensel bij Eindhoven Oud besluit Mr. R. de Jonge, die optrad namens het WA-bestuur, zei dat het bestuur zich beriep op onmacht, dat alles was geprobeerd en dat het in feite nog maar één uitweg zag: sluiting van de paviljoens. Dit besluit was in feite al op 8 februari genomen en dat besluit ligt er nog steeds.. In feite gaat het dus om een oud besluit, waar nu alsnog uitvoering aan wordt gegeven. Ontruiming is het uiterste middel, een andere oplossing is er niet. Mr. J. A. E. van deir Does, de landsad vocaat, zei nog, dat de inrichting reeds is gesloten en dat het alleen maar gaat om een effectuering van het besluit. Staatssecretaris Hendriks heeft met de commissie-Langemeijer alleen geprobeerd te onderzoeken, of er nog andere mogelijkheden waren. Maar de eerste opdracht van de com missie-Langemeijer was en is ontrui ming van de paviljoens. Hendriks wilde iedere kans om evacu atie te voorkomen aangrijpen. Het is niet relevant om vast te stellen, wie er schuld, meer schuld of de meeste schuld heeft. Er is echter geen uit zicht op een wendbare situatie. Uit stel werkt alleen maar in het nadeel van de pupillen en levert geen voor deel op. De president zal maandag 1 juli uit spraak doen De brand brak even na middernacht uit in een café op de hoek van de Koningstraat en de Paarlaarsteeg, een ruim drie meter brede passage naar de Grote Houtstraat. Volgens omwo- ADVERTENTIE) DEVENTER De bezoekers van de polikliniek van het St. Josephziekcnhuis in Deventer hebben in de laatste jaren gemiddeld twee uur in de wachtkamer moeten doorbrengen voordat ze behandeld werden. Dit blijkt uit een onderzoek dat is ingesteld door de 'rooie vrouwen' van dc PvdA. Volgens de 'rooie vrou wen' is er de laatste tijd enige verbetering in deze toestand gekomen. w E&L doet dat. fi En zij tilt er zeer zwaar aan. Zodat u van t beste verzekerd H kunt zijn. H Elke goede verzekeringadviseur weet dat. Gelukkig. Kamer eens met beperking toelaten studenten DEN HAAG De Tweede Kamer is gisteren, met de stemmen van de PSP, CPN en Boerenpartij tegen, akkoord gegaan met be perking van de toelating van studenten tot bepaalde universitaire opleidingen voor een jaar. De Paarlaarsteeg, waar aan weerszijden de uitgebrande panden lig gen. De brandweer is hier bezig het vuur in het café, waar de brand is ontstaan, te blussen. Van een verslaggever HAARLEM Een grote brand in de binnenstad van Haarlem heeft gistermorgen twee cafés, twee winkels en de daarboven gelegen woonhuizen verwoest. De schade wordt geschat op ongeveer twee mil joen gulden. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorge daan. nenden zou zich in het café, dat dinsdag was gesloten, een ontploffing hebben voorgedaan. Het vuur verspreidde zich snel naar een naast het café gelegen discobar en een parfumerie. Tevens sloeg de brand over naar een tegenover de vuurhaard gelegen kledingzaak. De Haarlemse brandweer werd bij het blussen geassisteerd door de korpsen van Overveen, Heemstede en Zand- voort. Het nablussen heeft gisteren tot tegen het middaguur geduurd. Secretaresse Tot particulier secre taresse van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven is per 1 sep tember benoemd mej. G. Th. E. M. Hazenberg te Den Haag. Zij volgt mej. E. E. M. Ariens op, die op haar verzoek eervol is ontslagen. Mej. Ha zenberg werd in 1948 geboren te Vught, doorliep de MMS. waarna zij in Frankrijk en Engeland talen stu deerde behaalde het diploma directie secretaresse aan het instituut Schoe- vers en trad in dienst bij buitenland se zaken, als secretaresse. Zij is vier maanden werkzaam geweest voor de Nederlandse missie bij de VN te New York Vóór de Kamer deze beslissing nam, laaide er nog even een debat op over de extra kansen, die studenten krij gen, die vorig jaar zijn uitgeloot en dit jaar wéér aan de loting deelne men. Bij de behandeling van de begroting van onderwijs sprak de Kamer zifh uit voor een 'aanzienlijk grotere kans'. Dit had de heer Van Leijen* horst (CH) zó opgevat, dat deze stu denten twee keer zoveel kans zouden hebben bij de loting als de studenten, clie voor het eerst meedoen. Maar uit een schriftelijke mededeling van staatssecretaris Klein, die de Kamer op het laatste nippertje kreeg, bleek, dat de loters voor de tweede keer ASSEN De zes gedetineerden, die gisteren na een bus van het strafge- sticht Esserheem in Veenhuizen te hebben gekaapt, 'overstapten' in een groene Fiat van een politieman, wa ren gisteravond nog steeds voort vluchtig. Om half acht gistermorgen ontsnapten negentien gedetineerden met een bus uit de strafinrichting, toen zij op het punt stonden naar het werkkamp te gaan. Voordat de chauffeur en de twee transportbegeleiders konden in stappen, wist een van de gedetineer den met een vals contactsleuteltje de motor op gang te brengen en weg te rijden. De gestichtswacht zette met een auto de achtervolging in. De bus werd met acht gedetineerden aange troffen in Haulerwijk. Drie andere gedetineerden, die even min wilden ontvluchten, waren onder weg uit de bus gesprongen. Daarbij brak een van die gedetineerden zijn pols. Twee van de voortvluchtigen waren inmiddels aangehouden. De overige zes hielden zich aanvankelijk op in het Blauwe Bos in Haulerwijk. In dat bos slaagden zij erin een Fiat te stelen van een politieman, die daar zijn vrije dag doorbracht. BUSSUM Keukenpersoneel van ho tel Jan Tabak heeft gistermorgen vroeg de portier, de 62-jarige Amster dammer N. Hol vermoord aangetrof fen in een kelder van het hotel. Men had de man al even gemist en ging op zoek tot men hem in de wijnkei- der aantrof, imet ingeslagen schedel en in een plas bloed. Uit het feit dat uit de kas van het hotel een bedrag van ongeveer vierhonderd gulden ver mist wordt, leidt men af dat het hier om een roofmoord gaat. De moord moet hebben plaatsgevon den tussen half twee 's nachts en 's morgens omstreeks 6 uur. Omstreeks half twee namelijk heeft én van dc buren de portier nog gezien. De Bus- sumse recherche die het onderzoek in eerste instantie leidde heeft intussen de zogenoemde Gooise moordbrigade opgeroepen voor het verdere onder zoek. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie volwassen kinderen. Een overbuurman, eigenaar van een ander Bussums hotel, had hem omstreeks half twee nog gezien. De moord moet dus nadien zijn gebeurd. Dc portier had de gewoonte 's nachts op een bank in de hal van het hotel wat te rusten. Vermoedelijk heeft hij zelf zijjn moordenaar, nadat deze had aan gebeld, open gedaan en binnen gela ten. Wat er verder is gebeurd blijft voor lopig nog een raadsel want in de hal en gang van het hotel zijn geen sporen van geweld gevonden. slechts dertig procent meer kans kre gen. Voor de heer Van Leijenhorst was dit een reden om de kwestie weer ter sprake te brengen. Het belangrijkste argument van staatssecretaris Klein was, dat de stu denten, die voor het eerst aan do loting deelnemen, nog minder kans zouden krijgen de studie van hun voorkeur te volgen als de gedachte van de heer Van Leijenhorst verwe zenlijkt zou worden. Als de Kamer alsnog een motie zou aannemen, waar in duidelijk zou staan dat men geen •aanzienlijk grotere kans' maar twee keer zoveel kans zou moeten hebben, zou de bewindsman zich daaraan hou den. Het indienen van deze motie bleef echter achterwege. t an onze sociaal-économische redactie DEN HAAG 'Minister Lubbers beeft de slagers in dc boek getrapt. Daar kunnen en mogen we geen genoegen mee nemen. Hij zal in het openbaar moeten verklaren dat ie fout is geweest.' In de industriezaal van bet moderne gebouw van de Sociaal Economische Raad in Den Haag was bet gistermiddag even stilna deze dreigende woorden van de voor zitter van de Nederlandse Katholieke Slagershond, de beer A. P. Goossens. De ge zichten van de leden van bet bedrijfsschap slagers verrieden echter instemming. Per slot van rekening was dit de consequentie van de verontwaardigde woorden die zij eerder die middag aan bet adres van de minister hadden geuit. In diezelfde industriezaal had minister Lubbers maandag be kendgemaakt dat de kruide niers wél en de slagers niet vrijgesteld zouden worden van het strakke prijsbeleid. En waarom werd de slagers dit aangedaan? 'Omdat', aldus de zelfde heer Goossens 'de mi nister een black-out heeft ge had. Bij het publiek bestaat de indruk dat de slagers profi teren van de lagere groothan- delsprijzen van het vlees. De minister kan daar echter geen enkel bewijs voor leveren. De en'ge reden waarom wij onder het prijsbeleid blijven is' dat de buitenwacht ons met wan trouwen beziet', aldus de voor- tter van de Kathnliekè Sla gershond. De slagershond beschouwt de beslissing van de minister zo ongeveer als de nekslag in de negatieve kritiek die de laat ste maanden over de slagers is uitgestort. Enige maanden geleden daal den de groothandelsprijzen van vlees gemiddeld zo'n vijf tien procent. Er was sprake van een soort vleesberg. maar ondertussen bleef het vlees in de winkel aan de prijzige kant. De landbouwor ganisaties begonnen kritiek te uiten (duur vlees bevordert per slot van rekening de om zetstijging niet) en ook de consumentenorganisaties wa ren niet mals in hun oordeel over de slager. Tot gisteren hebben de slagers die kritiek redelijk beheerst over zich heen laten gaan, maar giste ren tijdens de vergadering van het bedrijfsschap slagers, was voor hen de maat echter meer dan vol. Dp voorzitter van het bedrijfs schap, de heer D. Groeneweg. zei er voor te passen bij het publiek nog langer de rol van 'kwaaie pier' te willen spelen. 'Het is onredelijk van de con sument van ons slagers te ver langen dat de consumenten prijzen evenveel in prijs kun nen zakken als de prijzen van de groothandel. In onze prij zen is een reeks bijzondere kosten verwerkt: het dalend vleesgebruik, de loonkosten, transportkosten, duurdere ver pakking en het feit dat ook wij gewoon meer moeten ver dienen om in ons onderhoud te kunnen voorzien', aldus de voorzitter van het bedrijfs schap. De heer H. de Mooij. voorzit ter van het Nederlands Chris telijk Ondernemers Verbond, spitste zijn kritiek meer toe op het besluit van de minis ter: 'De minister zelf heeft gezegd dat naar de indruk van zijn departement de slagers zich aan de regels hebben ge houden. Het is daarom irritant dat hij zijn beslissing baseert op het wantrouwen dat er bij de mensen bestaat. Zijn argu ment tenslotte dat de concur rentie in onze bedrijfstak wel licht niet zo goed werkt is bijzonder flauw. 'Er is in de slagerswereld een concurrentie op leven en dood. Ik heb de minister maandag uitgenodigd om zelf eens een half jaar in een slagerswinkel te gaan staan. Nu heeft hij een sector uitgeschakeld zonder bewijs voering. Dat neem ik de mi nister bijzonder kwalijk.' Een opmerkelijke rol in de discussie speelde het prijsver loop van de schouderkarbona- dc. In de publiciteit van de consumentenorganisaties was dit het enige vleesartikel dat er redelijk vanaf was geko men, de prijs ervan was in tegenstelling tot andere vlees- produkten gedaald. Diezelfde karbonade dook weer op in het verhaal van de heer De Mooij dat hij maandag hield om de minister ervan te over tuigen dat er in de slagerswe reld wel degelijk sprake is van concurrentie: 'De groot- handelsprijs van de karbonade is sterk gestegen, maar in de slagerswinkels is dat niet ge bleken'. heb ik tegen de mi nister gezegd', aldus de heer De Mooij. De toorn van het bedrijfschap slagers richtte zich ook tegen de consumenten en landbou worganisaties. De' laatstep kre gen het verwijt te horen' dat zij de slagers ten onrechte hebben aangevallen, bevreesd (ADVERTENTIE) Verwacht U een echte kOh ner van Jonge Jenever? Zorg dat U Da KuypflT Jonge Jenever in huis hebt. EXPORT JONGE JENEVER OEJONGE JENEVER MET KWAUTEITS-CERTIFICAAT Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Gruij ters heeft zich de woede op de hals gehaald van de actiegroep Protesterende PTT-vrouwen. De actiegroep, die onlangs de voorzit ter van de bijzondere kamercommissie inzake spreiding rijksdiensten vierdui zend handtekeningen van PTT-gezins- leden overhandigde, schrijft in een brief aan minister Gruijters geschokt 6n verontwaardigd te zijn dat zij In een krant hebben moeten lezen, dat hij de commissaris van de koningin in Groningen zou hebben verzekerd dat de regering vasthoudt aan de plannen voor de spreiding van de rijksdien- sten, zoals de overplaatsing van de centrale directie van de PTT. De actiegroep verkeert in de veron derstelling dat de regering (en dus ook minister Gruijters) de uiteindelij ke beslissing zou laten afhangen van de bevindingen van de bijzondere ka mercommissie en van de uitspraak van de Tweede Kamer. Van een van de belangrijkste oprichters van de partij Democraten '66 mag je aldus de brief, zoiets toch wel verwachten. De actiegroep voelt zich nu voor gek gezet door de uitnodiging in de staats courant om bezwaren tegen de sprei dingsplannen kenbaar te maken. Het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening ontkent dat minister Gruijbers heeft gezegd conse quent te zullen vasthouden aan het voornemen van de regering. Bij de bespreking in Groningen heeft minis ter Gruijters volgens het ministerie voortgeborduurd op de regeringsplan nen, maar niet gezegd dat de regering er aan vasthoudt. (ADVERTENTIE) als zij waren voor de dalende vleesomzet. De indruk bestaat nu echter bij de slagers dat de landbouworganisaties hiervan zijn teruggekomen. Ditzelfde kon het bedrijfschap niet zeg gen van de consumentenorga nisaties. Hun steekproeven zouden te eenzijdig zijn ge weest (voornamelijk gericht op de duurdere vleessoorten). Het Consumenten-contactor gaan deed voor voorzitter Groeneweg de deur helemaal dicht toen het deze week een kritische kanttekening plaatste bij de informatiefolder die de slagers verspveiden over het barbecuen. De slagers zouden deze liefhebberij eenzijdig toe juichen vanwege de omzetver dubbeling van het vlees, maar weinig oog hebben voor de gevaren die eraan zijn verbon den. En dat terwijl we de actie juist begonnen zijn om op die onveilige .aspecten de aandacht te vestigen, aldus de heer Groeneweg. De heer Groeneweg deelde tot slot mee dat het bedrijfsschap op 14 augustus een barbecue zal verzorgen voor zeshonderd man van het Staatsbosbeheer. Kom naar het Dolfinarium dolfijne show Harderwijk In het grootste overdekte Dollijnenstadion ter wereld met 2.500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en Jolfijnen in één programma. Tijdendagelijks 10.00 - 11.30 - 13.00 - 14.30 - 16.00 en 17.30 uur. Zondags niet om 10.00 uur. Onderwatervoedering door kikvorsmeisjes. Robarium. Expositie walvisachtigen. DOLFINARIlim HARDERWIJK 'X!0 RITA 'Ik heb spijt van wat ik aan Tommy schreef. Ik bedacht, dat zijn moeder het hem moet voorlezen.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5