189.- 224 Verschuiving rijksweg 14 in onderzoek 'Staat' of 'zit' een verdachte terecht? Ook voor tombola's vergunning nodig 'Snelbus Den Haag is teleurstellend' Rotterdam trad in bevoegdheid van wetgever Soepel nappa vooreen draagH'kprgsje -ac Het prijsverschil indeBijenkorfjl^ FAMILIEBERICHTEN KORT GOED TROUW/K.WAiRTET DONDERDAG 27 JUNI 1974 DEN HAAG Samen met de ge meenten Voorburg en Leidschendam gaat Rijkswaterstaat onderzoeken cf de as van het tracé van Rijksweg 14 door deze gemeenten wellicht iets kan worden gedraaid. Hierdoor zal de af stand tussen deze toekomstige weg en de huizen aan de Dr. Beguinlaan, het Park Leeuwensteijn en het Zeehelden kwartier in Leidschendam worden vergroot Als deze maatregel doorgaat schept dit betere mogelijkheden voor een aantal voorzieningen in de strook tus sen weg en bebouwing. Aanbesteding van het bij ana vier kilometer lange gedeelte van Rijksweg 14 tussen Rijksweg 4 (Den Haag-Amsterdam) en de Bezuidenhoutseweg is onlangs voor maximaal vier maanden uitgesteld. Dit om nader overleg over dit soort wijzigingen mogelijk te maken. De draaiing van de trace-as wordt onder zocht op voorstel van de gemeente Voorburg. Reeds eerder heeft rijkswa terstaat toegezegd te onderzoeken of het deel van Rijksweg 14 langs het IsabeUaland verder van de bebouwing kan worden aangelegd. Van onze rechtbankverslaggever DEN HAAG Zullen in de nabije toekomst verdachten bij de Haagse rechtbank terecht moeten 'staan' dan wel 'zitten'? Dat is de vraag die gerechtelij ke kringen bij tijd en wijlen bezig houdt. Toen indertijd de Haagse recht bank de zaak tegen de Zuidmo- lukkers vanwege de bezetting van het consulaat in Wassenaar behandelde, werden op gezag van de toenmalige vice-presi dent, prof. mr. W. F. O. ran Hattum, de bekende hekjes in de rechtzalen verwijderd. Zij keerden na het proces niet te rug, omdat prof. Van Hattum de hekjes niet' meer passend vond in deze tijd. In plaats van het hekje werd een tafeltje met stoel in de zittingzalen ge plaatst. De president van de rechtbank, mr. H. C. Slotemaker zag geen reden tot ingrijpen en de hekjes bleven. Of het 'te- rechtzitten' nu een verbetering is, of dat het 'staan' toch meer in stijl was, daarover is men het nog niet eens. De vraag is nu of straks de nieuwe presi dent. mr. J. H. Blaauw 'staan' of 'zitten' zal prefereren. Voor lopig heeft de Rijksgebouwen dienst in de zalen van het nieu we Paleis van Justitie alvast gaten in de vloeren geboord, zodat opnieuw plaatsen van het hekje geen problemen hoeft te geven. RTTERDAM In Rotterdam is voortaan voor tombola's, net al$ voor andere loterijen, een vergunning no dig volgens de wet op de kansspelen. Die vergunningen worden door b. en w. afgegeven. Alleen bij een prijzen pakket onder de honderd gulden mag de hoofdcommissaris van politie toe stemming geven. Tot nu toe was voor dergelijke kleine re loterijen meestal georganiseerd op verenigingsavonden, geen vergunning nodig. Een van de redenen om de kansspelen op gelijke voet te plaatsen is de tombola tijdens de Nacht van het Hart in het Ahoy-gebouw. Het prij zenpakket bedroeg niet minder dan f 30.000. Na tussenkomst van het mi nisterie van justitie is nu een rege ling getroffen waardoor alle verlotin gen aan vergunning worden gebon den. B. en w. hebben hiertoe ook besloten om een betere controle te bereiken vooral omdat het bedrijfsleven de laatste tijd vaak waardevolle prijzen tegen een 'geringe vergoeding door het noemen van namen', beschikbaar stelt ALPHEN Het Intergemeentelijk Overlegorgaan Rijnstreek zal een on derzoek laten verrichten naar de openbare vervoerssituatie en openbare verveorsrel aties. Volgens de heer Kortman uit Alphen is de snelbusver- binding met Den Haag tot nu toe teleurstellend. De bus wordt in Zoe- termeer een stopbus en wellicht zou dat een oorzaak zijn dat er niet zoveel animo voor deze busdienst is. Burge meester R. M. Gallas merkte tijdens een bijeenkomst op dat dit nog be sproken zal worden met de desbetref fende maatschappij. ROTTERDAM De gemeente Rot terdam heeft het moeilijk gekregen. In de algemene politieverordening heeft de raad verleden jaar augustus een aantal bepalingen opgenomen om de prostitutie te helpen bestrijden, in ieder geval zodanig aan banden te leggen, dat goedwillende burgers er geen last van hebben Een van deze bepalingen is. dat B. en W. als een situatie de spuigaten uit loopt zo'n pand kunnen sluiten en een dergelij ke sluiting openbaar kunnen maken, door een afschrift van zo'n sluitings bevel op het desbetreffende pand aan te brengen. GS heeft deze beslissing van de ge meenteraad niet aanvaard: de gemeen te Rotterdam treedt daarmee buiten haar bevoegdheden, want zij betreedt daarmee het terrein dat aan de wetge ver is voorbehouden. En is dus in overtreding van de gemeentewet. B. en W. schrijven dit alles in een pre-advies aan de gemeenteraad, maar zij constateren wel een merkwaardig heid in de brief, die zij van GS hebben gekregen: nergens wordt er in die brief over gerept, dat GS schor sing of vernietiging van het raadsbe sluit van vorig jaar augustus bij de Kroon aanhangig zouden hebben ge maakt Het nappa-shirt dat u hierboven ziet, is er in zwart, donkerbruin, marine en gebroken wit. Helemaal gevoerd, maten 36 t/m 46. De prijs is zo aansprekend, dat u vast onmiddellijk uw jas aanschiet om u naar onze leer- en suèdeboetiek te haasten. Als tijdelijke prijswinner Leer- en suèdeboetiek Frederik Nagtegaal Johanna N agtega a 1-Bo termans de dag te herdenken dat zij 45 Jaar geleden in het huwelijk traden. Verslagen namen wij kennis van het overlijden van de heer P. Moree in leven oud-bestuurslid, oud-voorzitter en ere voorzitter van onze vereniging, die hij in deze funkties meer dan 25 jaar diende. Zijn nagedachtenis zal door ons in hoge ere wor den gehouden. Moge Hij die alle wonden heelt hen die achterblijven troosten. Namens het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel te Rockanje: H. J. H. de Frel. De oudercommissie: B. Groeneweg. Het personeel van de „WegwijzeV": A. Hiemstra. Het personeel van de „Springplank": Mevr. L. Tettelaar. Rockanje, 25 juni 1974. Uw goedertierenheid is beter dan het leven. Psalm 63 4a. Heden ontsliep in vrede na een rijk gezegend leven, onze geliefde zorgzame Vader, Schoon vader, Groot- en Overgrootvader Ni cola as Lagerweij weduwnaar van H. E. van Duijne, eerder weduwnaar van J. Schulp, in de ouderdom van 101 jaar. Scheveningen: B. van Leeuwen-Lagerweij Dordrecht: B. van Es-Lagerweij J. van Es 's-Gravenhage: Lagerweij A. M. W. Lagerweij-Moolhuijzen Klein- en achterkleinkinderen. Scheveningen, 24 juni 1974. „De Thuishaven", Duinstraat 17. Correspondentie-adres: Duinstraat 2. Geen bezoek Geen bloemen De teraardebestelling zal plaatsvinden vrijdag 28 juni te 3 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan, na een rouwdienst in „De Thuis haven", aanvangende 2 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis plechtigheid in de ontvangkamer van de begraaf plaats. Dr. J. J. Buskes Zondagmorgen-toespraken, gehouden voorde radiorubriek Onderweg van het IKOR. Ervaringen, ontmoetingen, reacties en getuigenissen van een bewogen mena, naar wie 't goed ia te luisteren. Paperback f 10,— Verkrijgbaar in de boekhandel ZOMER KEUNING W WAGENINGEN In zijn ondoorgrondelijke wijsheid nam God plot seling uit ons midden weg onze lieve Man en zorgzame Vader, Grootvader, Broer, Zwager en Oom Jacob Arie Zevenbergen echtgenoot van Bastiaantje den Boer eerder weduwnaar van Magdalena van Nederpelt op de leeftijd van 75 jaar en 10 maanden. Werkendam: B. Zevenbergen-den Boer Dronten: J. Zevenbergen A. Zevenbergen-den Engelse Jaap-Arie Pieter Werkendam, 25 juni 1974. Hoofdlande 30. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 28 juni van 19.30 uur tot 21.00 uur in het Jeugdgebouw der Ned. Herv. Kerk te Werkendam. De begrafenis is bepaald op zaterdag 29 juni te 14.00 uur vanuit de Ned. Herv. Kerk, waar vooraf een rouwdienst gehouden zal worden. Aanvang 13.30 uur. Hedenavond 22.30 uur nam de Heere tot onze diepe droefheid van onze zijde weg mijn geliefde Vrouw en onze zorgzame Moeder, Groot- en Over grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante Durvina Tanis op de leeftijd van ruim 83 jaar. Wij hebben haar toevertrouwd aan de Vader die barmhartig en genadig is. C. J. Tanis en familie Ouddorp, 25 juni 1974. Dirkdoensweg 10. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op zaterdag 29 juni n.m. 2.00 uur. DANKBETUIGING Door de overweldigende belangstelling betoond na het overlijden van mijn innig geliefde en zorgzame Man Adriaan Cornelis Heijboer is het mij onmogelijk een ieder persoonlijk te bedan ken Langs deze weg wil ik dan allen mijn oprechte dank betuigen. G. Heijboer-den Uijl. Zevenhuizen, juni 1974. In de volle overgave en zekerheid van zijn geloof nam de Here tot Zich mijn geliefde Man Arie Johannes van Nugteren in de ouderdom van 65 jaar Gelegenheid tot condoleren zaterdags van 10.15 toi 10.45 uur in de rouwkamer School straat 12. Thuis geen bezoek, geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben zaterdag 29 juni om 11.30 uur op de begraafplaats ..Tolsteeg". Opaalweg. Heden overleed geheel on verwacht onze beate Broer Zwager en Oom Jan Bosch op de leeftijd van 47 jaar. Uit aller naam: Haarlem. 26 juni 1974. De overledene is opgebaard in een der rouwkamers, Zijl- weg 63 te Haarlem: gelegen heid tot bezoek van 14.no uur tot 15.30 uur en van 19.00 uur tol 19.30 uur. De teraardebeslelllng zal plaatshebben vrijdag 28 Ju ni om 14.00 uur op do Noor derbegraafplaats te Haar lem. U en ik zijn rijk met Simon in de uiiik Van Nelle Supra koffie, vacuüm pak -265- Nescafé extra 200-gramspot.-820 w I w Heinz Sandwich spread ftQ pot-209" I Uw Unox kinpe-, tomaten- of Q O groentesoep 4-bordenbl.RÖ «70 Nibbit cocktail "I OC zak467- t £.%J Verkade, San Francisco 4 rol.435- I U9 Parein Prince Fourré "7 Q rol436 f 37 Parein CouqueBastogne "f OO pakI V/37 Maggi A EL tomatensoep, zakje .-69 w Liga CO kindervoeding, pak... ..-65 w Jozo zout j Q kilo.32 I W Koen Visser, nasi- of QO bami-goreng, literbl. 394 I wU Jif reiniger 4 O A flacon464 I O 37 Frolic hondevoer 4 CQ groot pak496 I >737 Bambix, instant C3 graanvlokken, pak492 O O De Ruyter chocolade- QQ vlokken, pak440- 37 37 Hero confiture, 4 7Q aardbeien, pot495 I f 37 Dubro afwasmiddel H OC met citroen, flacon449 I Blue Band 7 A pak34 f *T jr1.69 -1ö9ü' flut*** tde ie

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10