Brazilië over top heen hili it de itrijd Zweden drukt Uruguay met neus op de feiten Sanon naar FC Antwerp Nieuwe doelman voor FC Twente Zwakke landen niet meer in eindtoernooi Wereldkampioenen op defensieve Europese toer WTT eist 26 miljoen Real Madrid in finale Vijftigste gele kaart voor Cruijff Ook Henri Francillion in onderhandeling JW/IKW MOTET MAANDAG 24 JUNI 1974 SPORT T10/K11 kir zuU ^Jjtnze speciale verslaggever ite^ENKIRCHEN Wereldkampioen Brazilië heeft de eerste ron- jn het eindtoernooi toch overleefd. Elf minuten voor het einde Mie strijd tegen Zaire scoorde Valdemiro de verlossende derde 0O^r, waardoor Brazilië op doelsaldo de tweede finaleronde bereik- vade titelverdedigers in Gelsenkirchen echter lieten zien. leek in jop wereldvoetbal. jië over zijn top? Het ziet er na feningsronde wél naar uit. Tegen slavië en Schotland wankelde de feie van trainer Mario Zagalo tegen het einde hevig en over- met geluk deze slagen. Tegen was er ook weinig van het kelende aanvallende spel, dat de nerikanen in voorgaande edities it wereldkampioenschap zo po- maakte. jj^ië is de afgelopen jaren op de !se toer gegaan. Heeft het de- ingestelde spel van de Europe- igeïmiteerd en gaat niet meer stelling uil dat de ploeg die if [JN Geremd door 'latent w a fi rn over een vermeende geheime ak tussen de beide Duitslanden laatste wedstrijd in groep 1 Chili voor de schamele coulis- in slechts 16.038 betalende toe- vers in het Berlijnse Olympi- itadion door een 0-0 gelijkspel Australië dc laatste kans op e deelname aan het wereldkam- i chap verknoeid. uitsland, dat het meeste profijt «e uitslag had, mag de Australi- libero Peter Wilson dankbaar Den deze in de 94ste minuut met het hoofd uit het door de n verlaten Australische doel Daardoor kon Oost-Du'tsl and zorgen aan het prestigeduel West-Duitsland beginnen. Het eve hoogtepunt van deze ont- ig zonder enig niveau werd in minutte bereikt, toen scheids- r Namdar Raymond de Austra- ichards wegens kritiek op de van het veld stuurde. De 28- aanvaller had reeds vijftig mi- tevoren een waarschuwing ge- De toeschouwers floten de rechter uit en vuurden in de e de Australiërs heftig aan, die 'waterballet' zonder meer een aantekening voor hun ijver ver in. Fluitconcerten waren er daar- n voor de Chilenen, die on een aanvalslinie van vier man ;aten vonden in de door SchSfer Ison meesterlijk georganiseerde ilische verdediging. De Chileen- ies waren te kort van opzet om ians van slagen te hebben. Toch de Chilenen weer beschikken (^anvaller Carlos Caszely, die na West-Duitsland van het veld te estuurd, in de ontmoeting tegen uitsland aan de kant had moe iten. De 24-jarige gastarbeider Spaanse club J^C Levante over- ijn Australische collega Adrian die in de 66ste minuut zelfs worden uitgewisseld. Desondanks er geen vloeiende aanvals- naties tot stand. De Chilenen zich blijkbaar nog niet vol- hersteld van de krachten de wedstrijd tegen de Oostduit- ntmoeting werd tweemaal on- >ken eenmaal voor een heftige die met donderslag gepaard waardoor het helemaal een ge- fel werd. De andere maal ia de 21 minuten durende rust acht demonstranten! erin ,sllen met een grote Chileense vlag iet opschrift 'Chile socialists' op ild te komen. De in grote getale zige politie stormde ze achter- ii voerde ze in politiegreep af. Australiërs, die niet zijn gewend regen te spelen, ontwikkelden t spekgladde veld bewonderens- ige kwaliteiten en hoewel ze kansen weggaven, hielden ze het algemeen goed stand. Ook Collin Curran geblesseerd was Raimond Richards het tinoest verlaten, ut kleurstelling in het Chileense was na het doelpuntloze Sdijk- jgen Australië te snijden: Chili's ner Piedro Morales: 'Wij waren rvan bewust, dat deze wedstrijd ons gevaarlijk zou kunnen zijn, de tegenstander had niets meer men. Mijn ploeg moest doelpun- laken. Die dwang was te groot, leslissende invloed op het spel M e toestand van het veld. Het was udig niet mogelijk een aanval op te bouwen. De Australiërs fden alleen te storen', lio Mart'nez, de Chileense dele- tider. 'Het was een slechte ijd. Maar men moet bedenken: Hen is tegen een ploeg als ilië moeilijker dan verdedigen.' isco Fluxa, de Chileense voetbal- tter: 'Naar de kansen gemeten, n we zeker met 1-0 moeten win- laar dat is nu eenmaal sport', lasic. trainer van Australië: 'Wij n het ene punt van het gelijke zeker niet te danken aan de nd van het veld. Een goede ploeg onder alle omstandigheden Wij hadden net zo goed kun- winnen De Chilenen hadden met hoge verre ballen kansen scoren. Wij zijn redelijk tevre- let het resultaat'. df -] 1 ntfi de meeste doelpunten maakt toch al tijd wint. Brazilië heeft voor de de fensie gekozen. Voor het niet verlie zen. Moeizaam werkte de formatie zich zaterdag dan ook door het beslis sende gevecht. En dat in een duel, dat de Brazilianen gezien de vriend schappelijke verhoudingen die er met Zaire bestaan, eigenlijk geen moeite op had mogen leveren. Het wereldkampioenschap heeft dan ook een ander Brazilië te zien gege ven. De ploeg is spelend als de afgelo pen weken beslist niet de grote favo riet meer, al is de kracht docr het gegroepeerde spel vooral defensief nog sterk. Brazilië heeft nog geen enkel doelpunt tegen gekregen en dat zal ook voor de tegenstanders in de tweede finaleronde geen gemakkelijke oogave zijn. Toch zijn de Nederlandse h-'-yl«coaches niet pessimistisch over rlc kans. die Nederland tegen dit R7 heeft. 'Het moet', wordt zelfs -••'r-vi-rgd. 'geen al te groot pro- m 'Hn. Brazilië heeft op voetbal- ce;l stap teruggedaan na de wereldkampioenschappen in 'X CO. blii trouwens ook Brazilië's coach Zaga'o was toen na 13 minuten Jair- z'nho de scire opende blijkt uit het feit dat deze onmiddellijk een kruis sloeg. Een periode van 193 minuten doelpuntloos voetbal was met Jairzin- ho's treffer afgesloten. Maar met het breken van de doelpunten-ban kwam het aanvallend superieure Brazilië niet terug. Zaire kreeg alle gelegen heid enkele balvaardigheden te de monstreren en eveneens te laten zien dat de ploeg in dit toernooi veel had geleerd door enkele knappe combina ties. Voor Brazilië bleef de spanning echter hangen want de 20 winst van Schotland op Zaire moest in ieder geval worden overtroffen. Het lukte, maar overtuigend was het niet. Zagalo over het spel van zijn ploeg: 'Brazilië heeft bereikt wat het wilde. De ploeg heeft mogelijkheden, dat is ook steeds in vrrige toernooien gebleken. Wij hebben precies gegeven wat nodig was om verder te kunnen spelen.' Grootheidswaanzin of waarheid? Feit is dat naarmate de strijd vorderde de tegenstand van Zaire niet werd gebro ken. Zelfs kreeg de ploeg prachtige kansen om te scoren (Myanga in de Het tweede doelpunt van Brazilië. Rivelino C10) heeft de op de grond zittende doelman Muamba Kazadi kansloos gepasseerd. Edu C20) juicht. 24e minuut en Ntoemba in de 54e minuut). Het overwicht van de Brazi lianen was met dertien hoekschoppen tegen twee en negentien doel rijpe kansen tegen drie in cijfers echter veel sprekend. Brazilië zorgde zodra de ploeg even uithaalde ook wel di rect voor paniek, maar imponeren deden de Brazilianen niet. Het specta culaire, maar ook onzeker optreden van doelman Kazadi, die meer dienst deed als verkeersagent dan als een echte keeper, ten spijt. In de tweede helft bleef Brazilië vruchteloos doorborduren. Het uitval len van Leivinho (gekneusde enkel) gaf rok problemen in de aanval. Za- gallo: 'De rust was eruit en die keer de ook niet terug na het eerste doel punt. Dat heeft me verwonderd. Het duurde te lang voordat de ploeg naar behoren ging draaien.' Brazilië bleef vriendelijk jegens de Afrikaanse te genstanders, die iedere actie zagen gehonoreerd met luid gejubel en uit bundig handgeklap van de tribunes. Maar het hielp allemaal bit.er weinig. Slechts een tempoverhoging van Bra zilië in de slotfase stelde de kwalifica tie zeker. Zaire was toen binnen enke le minuten op de kniieën. Eerst scoor de Rivelino met een schitterend schot vanaf de rand van het strafschopge bied na 68 minuten, waarna elf minu ten later Valdomiro er 30 van maakte. Kazadi dook sierlijk over het schot van de Braziliaan heen. De tom tom dreunde uit het Braziliaanse Vallejos: Garcia. Qutntano-Cruz. FT Arias: Paez, Caszely, Retnoso; Val- nas). Ahumada, Vellz (Yavar). f: Rcilly: Utjesenovic, Wilson, |«K'er. Curran (Williams); Richards. Mackay; Abonyt, Alston (Ollerton), Bondscoach Roberto Porta neemt onmiddellijk ontslag Van een speciale verslaggever DÜSSELDORF Hoezeer Roberto Porta, de bondscoach van Uruguay, in zijn maag heeft gezeten met het povere spel dat zijn elftal tijdens het wereldkampioenschap heeft laten zien, is pas gisteren voor de buitenwereld duidelijk geworden. Na afloop van cïe wedstrijd tegen Zweden, die met maar liefst 3o werd verloren, deelde Porta de verzamelde pers med\ dat hij als coach van Uruguay ontslag nam. Porta bood in het openbaar zijn excuus aan voor, zoals hij het uitdrukte, 'de schandelijke vertoning van mijn team tijdens dit toernooi'. De dialoog tussen Porta enerzijds en de aanwezige journalisten anderszijds mondde uiteindelijk uit in een soort alternatieve schuldbeketenis waarin Porta zijn teleurstellingen van de laatste dagen uitvoerig en bovenal openhartig onder woorden bracht. Porta had daarbij zichtbaar moeite om zijn tranen te bedwingen. Hij zei: Dit is de laatste keer dat ik met het Uruguayse team heb gewerkt. Ik trek me terug. Wat hier gebeurd is. dat is me mijn hele leven nog niet overko men. Ik wil mijn verontschuldigingen aanbieden voor de bedroevende ma nier waarop mijn team hier heeft geacteerd. In 45 jaar tijd heeft ons team nog nooit zo slecht gespeeld'. BRAZILIë SLECHT Porta die meer dan 50 maal uitkwam voor het nationale elftal en daarin negen jaar lang aanvoerder was sprak voorts een openhartig oordeel uit over het Zuidamerikaanse voetbal: 'Dat heeft in dit toernooi een dodelij ke tik gekregen. We moeten een an der imago gaan ontwikkelen. Zelfs Brazilië speelt slecht. Ik ben de eerste die zal toegeven, dat het Europese voetbal geweldig vooruit is gegaan. We moeten daarom bij onszelf te rade gaan om te zien wat ons in dit toernooi is overkomen'. Uruguay, dat per se van Zweden moest winnen cm nog een kans te imken op een plaats bij de laatste acht. g'ng in vergelijking met de ultradefensieve vertoning tegen het Nederlands elftal, zeer offensief van start. De Urupuezen. tijdens de we- rpidkamnio°nschonnen van Mexico in 1970 nog als vierde gefinishd. heer sten op het middenveld en kregen een aantal serieuze kansen om aan een ^oorsprong te komen. Zo dwong Vic tor Esparrago doelman Ronnie Heilström van Zweden al in de vierde minuut tot een knaone redding en produceerde Den's Milar een ser'e gevaarlijke afstandsschoten. In de 23e minuut moest Ronnie Heilström op nieuw stijlvol ontreden om een ei een doelmmt van Knr'sson te voorkomen. Langzaam echter kregen ook de Zwe den pen aantal knonn* mn-xdHl-Knden 7vpr)«n ma^ifprtporde zich vóór de ruct vnnral in dc enunter Dr'" m'Ti"- ten voor de Danzp krppp (Ve K^dvsU. do 7«-ppd sp rout'nipr een niét te missen kans. maar Kindvall schoot voor een vol led'p verlaten doel tóch nog over. Tn de tweede helft sloegen de Zw°dpn. tot verbazing vpti de vei- raste Urnguvezen. pijlsnel toe. Ran Edström kopte uit een voorzet-vanaf- Bezwaren uit Europa: FRANFURT Joao Havelange, de nieuwe voorzitter van de FIFA, heeft zijn eerste problemen binnen. De leidende figuren in het Europese voetbal mopperen, omdat zij het niet juist vinden, dat landen als Zaire, Haiti en in mindere mate Australië wel aan de eindronden deelnemen en landen als Engeland, Spanje, Hongarije, Tsjechoslowakije, Portugal en België moeten thuisblijven. Zij dringen er op aan, dat het kwaliteitsgemiddelde in de toekomst hoger zal moeten worden. De Italiaan Franchi heeft als eerste scherp gereageerd. 'Een eindtoernooi om de wereldtitel moet wor den verspeeld door topploegen. Uitslagen van 90 en 70, zoals nu is gebeurd, mogen tijdens een dergelijk evenement niet voorkomen,' zei hij. Nu de FIFA heeft besloten in Argentinië, tijdens de WK 1978, twintig landen toe te laten, betekent het, dat er dan meer landen uit Azië en Afrika kunnen meedoen. Het feit, dat Zaire, Haiti en Australië bij de bookmakers 10001 stonden genoteerd is evenals het feit dat alleen Australië een punt heeft veroverd (tegen Chili) een bewijs voor de 'kracht' van deze landen. Deze ploegen hebben de eindronden gehaald dankzij de verdeling die de FIFA heeft gemaakt, namelijk in continentale bloikicen. Aan de andere kant is het een vrijwel onmogelijke zaak om een 'openi' lo ting te laten plaatsvinden, want dan kan het gebeuren, dat bijvoorbeeld Malta tegen Brazilië loot en Zambia tegen Rusland moet spelen. De Euro pese voetballeiders hebben hierop gezed, dat het met de tegenwoordige verbindingen moderne jet-vliegtuigen niet zo'n probleem is. Over het financiële aspekt wil men niet praten. Eén ding is duidelijk, de Europese leiders willen tijdens eindronden om de wereldtitel af van de dwergen, hoezeer men deze landen het gunt om deel te nemen. Joao Havelange kan de komende tijd over dit probleem zijn hersenen pijnigen. Nu zal moeten blijken of. zoals men in Europa denkt, Havelange inderdaad Europa's in vloed zal drukken. kamp en even leek het erop dat Zaire in die laatste fase van de strijd nog onder de voet zou worden gek pen. De strijd werd iets vinniger Mirandin- ha en Mwepoe kregen zelfs een gele kaart van de lankmoedig leidende Roemeense soheidsreohter Rainea, die Brazilië tenminste twee strafschoppen onthield maar Brazilië stopte plot seling weer af Vidiniic: 'Wij wisten dat we gingen verliezen. Ons doel was reeds bereikt met deze eindronde. Wat nu gaat gebeuren is niet meer mijn pro bleem.' Vidinic weg? De lange Joego slaaf haalde de schouders op. 'We zien wel verder. Zaire heeft louter ama teurs en het zal nog jaren duren voordat dezelfde graad en hardheid is bereikt die nodig is om succes in dit soort toernooien te hebben.' Brazilië dus nog steeds in de slag. Hoezeer Zagallo de waarheid heeft gesproken of hoezeer hij gebluft heeft, zal woensdagavond aan het licht komen. Dan gaan de wereldkam pioenen namelijk het veld in tegen de DDR, de grote verrassing vin dit toernooi tot nu top RRAZILIË-ZAïnE 3-0 (1-0) 13. Jairzinho 1-0. 67. Rivelino 2-0, 79. Valdemiro 3-0. Scheidsrechter Nicolae Rainer iRoem). Toe schouwers 37.200. Brazilië: I.eao; Ncllnlio. I.uls Perelra, Mario Marinho. Fransisco Marinho; Piazza (Sebas tian Mirandlnha), Rivelinho, Paulo. Cesar: Jazlnho. Leivinha (Valdomiro), Edu. Zaire: Kazadi: Mwepu, Mukombo. Bwanga, Loblln; Klbonge; TschinablJ (Kembo), Mana: N'tumba. Kidumu iKilasu), Mayanga. Schrijvers accepteert aanbod niet ENSCHEDE (ANP) FC Twente heeft een driejarige overeenkomst gesloten met de Belgische doelman Mare de Clerck, als opvolger van Piet Schrijvers, die niet op het hem door de Enschedese ere-divisie- club aangeboden contract wenste in te gaan. Begin vorige week nog werd Schrijvers door FC Twente benaderd, maar de thans in Hiltrup verblijvende doelverdediger, bleef bij de door hem in samenwerking met zijn zakelijke adviseur Cor Coster opgestelde eisen. FC Twente, dat vorige week de eerete telefonische contacten had gelegd met de 24-jarige en 1.86 meter lange Mare de Clerck, besloot toen om de knoop door te hakken en ging een verbinte nis aan met de van A. A. Gent het vroegere La Gantoise afkomstige Belg. De Enschedese club verlengde ook het contract met Henny Ardesch, die het afgelopen seizoen als tweede man achter Piet Schrijvers fungeerde. LONDEN (Reuter) Wereld Team Tennis, de Amerikaanse stedentennis- organisatie, waarbij onder meer Tom Okker onder contract staat, is van plan een dwangsom van 26 miljoen gulden te eisen wegens het feit dat Junmy Connors en Evonne Goolagong niet zijn toegelaten tot de toernooien van Parijs en Rome. WTT-official Ge orge McCall verklaarde zondag op een persconferentie dat zijn organisatie promotor Jack Kramer, zaakwaarne mer Donald Dell en sponsor Commer cial Union voor de Newyorkse rechter zal dagen. Jimmy Connors en Evonne Goolagong werden niet toegelaten, omdat zij onder contract staan bij de WTT. McCall: 'Wij hebben het bewijs dat Kramer, Dell en de Commercial Union hebben samengespannen om de WTT te vernietigen.' Kramer en Do nald Dell, de leiders van de vakbond van tennissers (ATP) gaven een ver klaring uit, waarin staat: 'Het is een droeve dag voor tennis, als mensen, die nauwelijks zes weken bezig zijn, aanleiding zien om één van de groot ste vrienden die de tennissport kent, Commercial Union voor het gerecht te dagen.' Voor laatstgenoemde is de deur welis waar nog niet helemaal in het slot gevallen, maar als hij het komend seizoen voor de Enschedese formatie wenst te' spelen ergens anders zal hij vermoedelijk emplooi kunnen vin den in verband met de voor hem gevraagde transfersom van ruim an derhalf miljoen gulden zal hij heel wat water bij de wijn moeten doen. Bovendien zal Schrijvers die een bedrag van 200.000 gulden vraagt de concurrentiestrijd met De C. Lerck en Ardesch dan in zijn voordeel die nen te beslissen, aangezien hij bij een eventuele rentree niet automatisch als eerste man beschouwd zal worden. De 48-jarige Guy C. Defaix is verder officieel benoemd tot zakelijk leider directeur van FC Twente. De nieuwe commerciële topman van de Ensche dese club, die als zodanig mr. E. Mulder opvolgt, bezit de Franse natio naliteit. Hij is in Dordrecht geboren uit Franse ouders en is thans nog werkzaam als commercieel adjunct-di recteur In de woningbouwsector. De faix hoopt zijn werkzaamheden bij FC Twente per 1 september te kunnen aanvangen. In de voetibailwereld is hij ruim 22 jaar actief geweest, eerst als scheidsrechter bij de amateurs en de betaalde B-elftallen, later als grens rechter in de eredivisie in welke periode hij samenwerkte met o.a. An- dries van Leeuwen en Sjef Dorpmans. Bovendien is Defaix, die gekozen werd uit bijna vijftig sollicitanten, rapporteur voor het betaalde voetbal en voorzitter van district West I van de centrale organisatie van voetbal scheidsrechters COVS. MADRID (AFP) Real Madrid heeft zaterdagavond in Las Palmas de finale bereikt van het toernooi om de Spaan se voetbalbeker door een overwinning met 2-1 op de club van die naam. De Madrilenen hadden de thuiswedstrijd in de halve finales tegen Las Palmas reeds met 5-0 gewonnen. Tegenstan der van Real in de finale zal zijn At- letico Madrid of Barcelona, die van avond in Madrid hun tweede wedstrijd spelen, nadat de eerste in een gelijk spel (1-1) is geëindigd HAMBURG De 50-ste gele kaart in dit toernooi om de wereld beker ls zondag uitge deeld aan Johan Cruijff. Na 1.448 minuten voetbal werd gis teren aan Nederland in de wed strijd tegen Bulgarije ook de eerste strafschop toegekend. Jo han Neeskcns schoot van elf meter raak in dc zesde minuut van de wedstrijd. Ook de twee de strafschop in de 45ste mi nuut werd door hem benut. BOMMELDING DUSSELDORP Het Oostduit- sc voetbalelftal ls zondag onder strenge bewaking aangekomen in Dusseldorp. De verscherpte politiemaatregelen waren het gevolg van een Bommelding. Alle startbanen op het vliegveld van Dusseldorp waren door de semi-militaire grenswacht afge zet toen het toestel met het Oostduitse elftal aankwam. Een woordvoerder van de poli tie zei dat de Bommeling zater dag was binnengekomen na de wedstrijd tegen West-Duitsland vanuit Baden-Badcn. Volgens hem was de melding waar schijnlijk het werk van een geestelijk gestoorde. De tocht van de Oostduitsers van het vliegveld naar hun nieuwe trainingskamp in Ratin gen bij Dusseldorp is verder zonder incidenten verlopen. TOESCHOUWERS DUSSELDORP De eerste 24 wedstrijden in het toernooi om de wereldbeker zijn bijgewoond door meer dan een miljoen toe schouwers. Dat ls een gemiddel de van ongeveer 42.000 toe schouwers per wedstrijd. De meeste toeschouwers trok Italië met 195.116 toeschouwers. Tweede en derde waren West- Duitsland en Nederland met 192.941 en 161.084 toeschouwers. Ralf Edström (10) heeft het eerste doelpunt voor Zweden gemaakt. Roland Sandberg is op, weg met de felicitaties. Op de voorgrond ver werkt Uruguees-doelman Mazurkiewicz de tegenslag moeilijk. naar 12.000 gulden. De ploeg knokte in elk geval voor elke meter grond en kwam op die manier tot de eerste doelpunten van dit toernooi, na eerde re doelpuntloze gelijke spelen tegen Bulgarije en het Nederlands elftal. Ronnie Helsström, Zwedens sterk opererende keeper, is nog steeds niet gepasseerd. Dat is een gegeven dat de Zweden extra sterkt nu de ploeg is ingedeeld bij landen als Joegoslavië en Polen. de- leugel, van Ove Kindvall, schitte rend in: 10- Het tweede doelpunt werd eveneens op rechts voorbereid. Thomas Ahlström werkte de bal langs een drietal tegenstanders, waarna Sandberg, tegen Nederland ook al zeer gevaarlijk, simpel kon scoren: 2—0. BESTE AANVALLERS Onder de indruk van de snel profite rende Zweden gaven de spelers van Uruguay steeds meer speelruimte prijs. Uruguay zakte zelfs zo duidelijk weg, dat Ralf Edström kans zag om zijn tweede (en Zweden's) derde doel punt te produceren, nauwelijks vier minuten na het doelpunt van Roland Sandberg: 3—0 'Sandberg en Edström' wist de Zweedse bondscoach Georg Ericsson later, 'behoren tot de beste aanvallers die in dit toernooi meespelen'. Zweden kreeg, vóór de wedstrijd te gen Uruguay, overigens een geweldige prikkel door het bericht dat de pre mie bij overgang naar de tweede finaleronde was verhoogd van 8000 Z weden-Uruguay 30 (00) 46. Edström: 10, 74. Sandberg: 2—0, 78: Edström 30. Scheidsrechter Line- mayr (Oost). Toeschouwers: 20.000. Zweden: Heilström: Andemson, Nordqvist. Karlsson, Grip; Grahn, Kindvall, Larsson (Torstensson)Mag- nusson (Ahlström), Edström, Sand berg. Uruguay: Mazurkiewicz: Forlan, Jau- reguy, Garisto, (Masnik), Pavoni, Es parrago; Mantegazza, Rocha, Milnar; Morena en Corbo iCubilla) Gele kaart: Uruguay: Jaureguy. Van onze sportredactie MUNCHEN Emmanuel Sanon, de spitsspeler van Haiti die zich in West-Duitsland in no-time heeft opgewerkt tot de lieveling van het publiek, speelt het komende seizoen voor de Belgische eerste divisie club FC Antwerp, de club waar ook ex-Ajacied Louis van Gaal voet balt. Antoine Tassy, de bondscoach van Haiti heeft gisteren bekend gemaakt, dat Sanon reeds heeft getekend, maar dat de spitsspeler eerst nog naar Haiti terugkeert alvorens hij naar België afreist. Sanon was verantwoordelijk voor de twee doelpunten die Haiti tij dens de wereldkampioenschappen heeft gescoord. Antoine Tassy maakte verder bekend dat er nogal wat belangstelling be slaat voor zijn doelman Henri Fran cillion. Francillion is in onderhande ling met een drietal verenigingen: Mlinchen 1860, de oude club van Ajax- speler Horst Blankenburg. Angoulême, dat ooit een poging heeft gedaan .om. Chris Dekker en Frank Kramer van FC Amsterdam over te nemen, en de Ame rikaanse profclub Miami. SYDNEY Adrian Alston, de aan valler van Australië, die met name in de wedstrijd tegen Oost-Duitsland voortreffelijke dingen liet zien, zal niet zonder meer door een Europese club kunnen worden ingelijfd. Zijn club Safeway United heeft laten weten, dat er voor Alston een transferbedrag op tafel moet komen, als de spitsspeler verkast. Alston staat in de belangstel ling bij Engelse en Duitse clubs. Hij is al concreet benaderd door Ham burger SV, Hertha Berlin, Crystal Pa lace en Preston North End. 'Als Alston in Engeland of Duitsland wil gaan voetballen,' aldus manager Trevis Birch van Safeway United, 'dan willen we hem niets in de weg leggen. Maar we willen wél een redelijk bedrag voor hem ontvangen.' SAMBA-MUZIEK RIO DE JANEIRO Zaterdagmiddag is in de straten van Rio de Janeiro, de hoofdstad van Brazilië, enige uren uitbundig feestgevierd nadat bekend was geworden dat het nationale voet balelftal zich had geplaatst bij de acht overgebleven ploegen. Op samba-mu- ziek togen grote groepen mensen de straat op om spontaan te toasten en te dansen op het succes van het elftal van trainer Mario Zagalo.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11