POLITIEKE SLAG' TUSSEN OOST EN WEST Onzekerheid rond Rijs bergen Scheidsrech ters ook premies per wedstrijd r. foorstopper zakt door enkel tijdens training IDR mag prestigegevecht in vijandig Volksparkstadion van Hamburg niet verliezen eyenoord waar ieboet Jdaievoor een aar geschorst ïnith Brigitha: wee records Clodoaldo uit kritiek xaarjiw/KiWiAiRfiiET zaterdag 22 jura 1974 SPORT T25/K23 a onze speciale verslaggever iMByRG Detlef Lange, de irknaap uit West-Berlijn, be- jc-llde die avond in januari tij- ni-ns de loting van het wereld- oorppioenschap 1974, dat groep I West- als Oost-Duitsland 1 bevatten. Die loting, toen met kd geklap begroet door de vele aderden aanwezigen, resulteert tu- irgen in het volgepakte Volks- rk stadion van Hamburg tot akt I1 voor de Gostduitsers beslis- at id treffen, waarbij de politiek (uurlijk toch weer om de hoek pit kijken. re- i graag de organisatoren van dit tide wereldkampioenschap voetbal politiek ook gescheiden hadden Jen houden van dit voetbalgebeu- l0r 1, de praktijk van de sport heeft :n- iieuw bewezen dat dit een onmoge- jheid is. West-Berlijn heeft een jetal door de televisie verzwegen aonstraties tegen het Chileense re- ie 'gezien (vandaag waarschijnlijk iderde, wanneer Chili en Australië IJd aar ontmoeten) en bij het naderbij c" pen van de eerste oficiële voetbal- tie g tussen de landenteams van de .beide Duitslanden, worden de relaties met de politieke verhoudingen nader aangehaald. West-Duitsland, wél zeker van een plaats bij de laatste acht, kan zich in de ogen van het eigen voetbalvolk geen nederlaag permitteren dn het prestigegevecht xnet de DDR. De DDR moet daarbij dan ook nog tenminste gelijkspelen om de tweede finaleronde te halen. Verlies tegen de Westduit sers en een zege van Chili op Australië met .ruime cijfers' (drie doelpunten verschil) wipt de DDR uit het toer nooi. Tegen die achtergrond treden West en Oost-Duitsland vandaag aan. Het feit, dat er dn de laatste jaren wél enkele uitwisselingen op clubniveau hebben plaatsgevonden en het berei ken van een overeenkomst tussen de beide sportorganiaties om jaarlijks tenminste tot dertig uitwisselingen op sportgebied te komen, nu drie maan den geleden, doet daar weinig van af. Eerder is er nog de revanchegedachte van de DDR-ploeg (Europa Cup-win naar Bayern München schakelde Dynamo Dresden uit) en het West duitse voatbalvolk (bij de Olympische Spelen van '64 en '72 bleek de landen ploeg van de DDR sterker te zijn dan de amateurformatie van West-Duits land). De sympathie van dat voetbal volk is vooral in de eerste wedstrijd van de Oostduitsers duidelijk naar de tegenstander (Australië) uitgegaan. En met voor vandaag slechts 1700 ak- koordjbevonden Oostduitse toeschou wers (beter: partijfunctionarissen en militairen; de aanvragen van rond 10.000 Oostduitsers om naar Hamburg te reizen werden door de Oostduitse autoriteiten afgewezen) zal de omge ving opnieuw niet al te vriendelijk gezind zijn. Wellicht blijft dit keer tijdens het spelen van de nationale hymne van de DDR het schrille fluit concert achterwege. Georg Buschnar, de coach van de DDR, is aan de vooravond van het treffen optimistisch. Hoewel zijn for matie in dit einidtoemooi door blessu res wordt geplaagd, heeft hij goede hoop dat Australië zijn ploeg zal hel pen een ronde verder te komen in dit toernooi. 'We hadden in Berlijn na tuurlijk nooit de winst uit handen mogen geven', gaf hij ruiterlijk toe. 'Dat staat zonder meer vast. Maar ook is zeker dat Chili ongelooflijk veel kracht nodig heeft gehad in die wed strijd. Ik zou het echt niet zo vreemd vinden als Australië een punt pakt. Dan zijn we zeker van de volgende ronde.' In dat geval zou West Duitsland-Oost Duitsland 'op papier' maar dan ook maar alleen op papier een vriend schappelijke wedstrijd worden. Pas za terdagmiddag rond zes uur na afloop van Australië-Chili m West Berlijn weet Buschner of zijn theorie over eenkomt met de werkelijkheid. Dan pas zal hij kunnen beslissen welke de ploeg zal zijn die het veld in gaat en wat voor tactiek zal worden gevolgd in die titanenstrijd. Als de 'hulp' van Australië ontoerei kend blijkt zal de DDR het moeten hebben van de eigen kracht. Dan moet Oost Duitsland tenminste één punt veroveren dn de Hanzestad. Ge makkelijk zal dat niet zijn. Op de lijst van geblesseerden komen onder meer de namen voor van prominenten als de Maagdenburger Jürgen Sparwasser, alsmede Vogel en Bransch van FC Carl Zeiss Jena. Natuurlijk heeft ook de Westduitse bondscoach Helmut Srhön zijn moei lijkheden. Al geruime tijd hebben spelers hem verweten dat het trai nings programma te zwaar is en het verblijf in het complex van Malente allerminst een genoegen kan worden genoemd. Op het moment dat het werk verricht moet worden plegen de Westduitse top-voetbai!ers dergelijke pvoblemen moeiteloos te vergeten. Het mag zo zijn dat buiten de deel staat Beieren het voetbalpubliek in de Bondsrepubliek zich nog maar weinig kan vereenzelven 'met het elftal van Helmut Sahön, die zo'n zestal spelers van Bayern München in rijn formatie opneemt, als Oost tegen West strijdt telt dat niet meer. Dan is een zege van Schön's ploeg ook al is die dus niet noodzakelijk omdat West Duits land zich al bij de laatste acht heeft geplaatst op 9lag een halszaak geworden. Vergeten is dan dat bij wijze van misnoegen over de samenstelling van het nationale team als de tonen van de grammofoonplaat van de 'Schoner SangerkmabeT door het stadion klin ken de vokale prestaties van de West duitse voetbalploeg met afkeurend ge fluit dienen te worden begeleid. Vergeten is dan ook dat aanvoerder Franz Beckenbauer als tegen van min achting voor de tienduizenden op de tribunes demonstratief heeft gespuugd toen het in de wedstrijd tegen Austra lië in datzelfde Volksparkstadion niet 'ging zoals de massa wilde en verlang de. Van dat publiek zal Franz Beckenbau er, die zich haastte via elk massamedi um dat beschikbaar was zijns excuses aan te bieden, het moeten hebben. Het loopt immers nog niet in de ploeg zoals Schön wel wil. In l>et bijzonder de schotvaardighëid van de eerste lijn baart hem zorgen. Van de vier treffers die de ploeg tot nu toe scoorde kwam alleen de kopbal waar mee Gerd Müllier de Australische doelman versloeg van een aanvaller. In alle andere gevallen was het succes afkomstig van een middenvelder. Westduitse spelers schuwen de strijd allerminst. 'Laat Chili maar ruim winnen', waren de woorden van Uli Höness. 'Dan moet Oost Duitsland tegen ons komen en dan kan de wedstrijd werkelijk interessant wor den.' Als het aan trainer Rasic van Australië ligt zal het zover niet komen. Maar al te graag zou hij met een huzarenstukje afscheid nemen van het toernooi om de wereldbekér: 'Wij zullen vechten tot we erbij neervallen. Bij een goed resultaat zullen wij in Australië wor den ingehaald als heiden. Tenslotte hebben wij dan toch een wereldmacht op voetbalgebied als Chili buiten de laatste acht gehouden.' Overigens gaan de veiligheidsmaatregelen, die zijn. genomen om een tweede 'München' te voorkomen bij het we reldkampioenschap voetbal, langza merhand op de zenuwen werken van de deelnemende voetballers. Het meest waarschijnlijk op die van de Chilenen. Maar deze rijn al zo'n tien dagen lang hermetisch van de buiten wereld afgesloten en dus is er weinig bekend van de frustraties, die daar broeien. Zaterdag bijvoorbeeld wordt het decor van de ontmoeting Australië- Chili in het Westberlijnse Olympische stadion gevormd door duizend geüni formeerde politiemannen en zo'n veertienhonderd agenten in burger. Ook in het Westduitse kamp groeit de onrust. De 22 geselecteerden voelen rich in de sportschool Malente (Slees- wijk Hol9tein) als in een gevangenis. 'Hier springt er nog eens één tegen het plafond aan', beschimpte Franz Beckenbauer de nu al drie weken durende 'kasermierung', die nog eens drie weken zal voortduren. 'Het is net een gevangenis. Hier word je waan zinnig", aldus Beckenbauer. 'We moe ten eenvoudig wat anders doen dan alleen maar trainen. De officials moe ten er wat aan doen en gauw ook.' Toen eenmaal het hoge woord eruit was, kreeg de aanvoerder van het Duitse elftal bijval, 'o kan me ntwee en twintig volwassen mannen toch niet opsluiten', luchtte Günter Netoer zijn hart. 'Wie gelooft, dat hier niet het één en ander voorvalt is een Idioot. Er rijn al enkele ruzies ge weest. Maar tot dusverre is alles nog bijgelegd. Maar wat gebeurt er als deze kolder nog verder om zich heen grijpt.' Beckenbauers' collega bij Bayern München, Paul Breitner: 'De ze opsluiting hier in Malente is we reldvreemd.' De Westduitsers zijn vol afgunst op hun Nederlandse collega's, die in hun ogen een veel grotere vrijheid heb ben. 'Die hebben het leuk', aldus Beckenbauer over de Nederlandse voetballers, die onder andere contact mogen hebben met verloofden «1 echtgenotes. n onze speciale verslaggever LTHUP De internationale sportpers heeft waardering voor de wijze, waarop de Nederlandse se- tie de public relations verzorgt tijdens bet WK-voetbal. Als een van de weinige landen'beeft Neder- id iedere dag afgezien van de speeldagen uiteraard een persins'tuif georganiseerd. Iedereen 1 daar met iedereen over zaken betreffende lietNiederlands elftal van gedachten -wisselen. VooraL lervisor Rinus Micliels en zijn verre vriend, dietevens de beste buur is aanvoerder Johan stelen del sliow tijdens de al faam genietende uurtjes. ij De wijze waarop Cruijff de contacten speler voor die positie gehad'. RICH Feyenoord lieeft gisteren 1 de strafcommissie van de Europe- voetbal unie (UEFA) een boete lelegd gekregen van 25.000 Zwitser francs (22.500 gulden). Dit naar nleiding van de ernstige ongeregeld- den, die plaatsvonden tijdens de eede finale wedstrijd van het toer- oi om de UEFA Cup tussen Feyen- rd en Tottenham Hotspur op ensdag 29 mei in het Feyenoordsta- strafcommissie is er van uitge- .1, dat Feyenoord voor .de wed- Ijd geen preventieve maatregelen eft genomen om het naderende on- 1 de supporters van de Spurs dden 's middags in Rotterdam de el reeds op stelten gezet te erkomen. Een andere aanleiding de boete is geweest, dat er dens het duel één flesje en drie kjes op het speelveld zijn gewor- ttenham Hotspur is door de straf- mnissie van de UEFA bestraft met spelen van twee wedstrijden op utraal terrein; deze duels mogen :t binnen een straal van 300 kilo- jter buiten Londen worden ge- eeld. Dit naar aanleiding van de iade, die de aanhangers van dc ndense club in het Feyenoordstadl- hebben aangebracht kosten van het proces en onder- eken, die waarnemers en rappor- urs hebben moeten uitvoeren ko en voor rekening van beide vereni ngen. IANKFURT Mulamba Ndaie (26) Zaire is voor een jaar geschorst or internationaal voetbal nadat hij ïuldiig was bevonden aan het aan- llen van de scheidsrechter. De straf srd uitgesproken door de disciplinai- commissie van de FIFA. taie werd door de Colombiaanse heidsrechter Omar Delgado het veld tgestuurd tijdens de wedstrijd Zai- ■Joegoslavië in Gelsenkirehen afge- pen dinsdag. met de sportpers onderhoudt getuigt ook van zijn klasse buiten het veld. Naast de Nederlandse journalisten staat hij vlot Engelse, Franse, Duitse en Spaanse reporters te woord. Rinus Michels heeft met zijn kennis van vele talen ook al indruk gemaakt tijdens het toernooi. Het is een van de facetten die Nederland tot nu toe een positief image hebben bezorgd. Maar Richels méSkt het niet alleen vanwege zijn veelzijdigheid. Vooral in Nederland is hij momenteel een repu tatie aan het opbouwen, waar het zijn typische Amsterdamse humor betreft. Michels speelt dan wel de rol van een ernstig, vaak ondoorgrondelijk en door ieders ziel heenkijkend wezen; piet helemaal van deze wereld soms. Hij beschikt dan ook over het vermo gen de gesprekken naar zijn hand te zetten middels een kort, vlijm scherp antwoord duidelijk te maken dat hij niet verder over een bepaald onderwerp lastig gevallen wjl worden. Maar bovenal toch heeft Oranje's su pervisor dat strenge aureool afgewor pen. Het is in Hiltrups zo luxueuze Waldhotel Krautkrëmer niet zelden lachen geblazen met 'de Bul'. Met enigszins hese, trage stem kan hij als geen ander met een tegenstander, speler ook die van Oranje of zo maar een situatie te draak steken. In vergelijking met zijn periode als trai ner van Hamburg, lijkt Michels ge woon aardiger geworden. Gisteren was het bijvoorbeeld Wim van Hanegem zelf ook altijd 'in' voor een geintje die het moest ontgelden. Met een verwijzing naar de niet immer aanwezige dadendrang van de Feyenoorder tijdens de trainingen, antwoordde Michels op de vraag of Van Hanegem al weer hersteld was van zijn blessure aan het bekken: 'Vandaag trainde hij niet voluit, maar dat wil dus niet zeggen, dat hij niet fit is'. Maair kort daarop weer een serieuze Michels: 'Laten we het erop houden, dat Willem nog niet Machtenvrij is. Maar ik verwacht wel dat hij tegen Bulgarije speelt." Overigens is Oranje wel meteen nieuw probleem geconfronteerd. Want na alle, nogal opgeklopte berichten over een rondzwervend virus, is er nu werkelijk onzekerheid gegroeid ron dom het meespelen van een Oranje- kandidaat tegen Bulgarije: Wim Rijs- bergen. Michels daarover: 'Rijsbergen Waarna Michels rijn licht laat schij nen op de zo belangrijke wedstrijd tegen de Bulgaren: 'De inzet van deze wedstrijd is bekend. We zullen ons eigen spel moeten 6pelen. En dat houdt niet in, dat zoiets niet met andere spelers kan. We zullen daarbij goed op ons quivive moeten zijn voor de tegenstander. Bulgarije moet deze wedstrijd win nen. Maar zij zullen zeker in de eerste helft niet veel risico nemen.. door Matty Verkam 111 an Wellicht zullen zij het op de tweede helft laten aankomen. Ik geloof niet, dat Bulgarije zich zo verdedigend zal opstellen als Zweden woensdag deed. Hun aard is daar niet naar. Zweden voelt zich het best, wanneer het zelf geen initiatief hoeft te nemen. Maar dat ligt met Bulgarije anders. Ik heb gehoord, dat zij de voorsprong op Uruguay ook zijn gaan verdedigen, maar toen wisten ze toch geen stand te houden. De Bulgaren schijnen twee gevaarlijke mensen te hebben, Bonev is de spelmaker, die zal dan ook van een speciale aanpak worden voorzien'. Michels zei het niet direct met die woorden, maar voor iedereen was het duidelijk, dat Johan Neeskens met de bewaking van de dirigerende en bo vendien gemakkelijk scorende Bonev zal worden belast. De tweede gevaar lijke speler die Michels bedoelde, was vleugelspits Denev. Michels daarover: 'Ook die speler zal door een vaste verdediger uitgeschakeld dienen te worden'. Overigens verwacht de su pervisor een stevig duel: 'Het zal er zeker pittig aan toegaan, maar of het is vanmorgen tijdens de training door keihard wordt, ligt aan de scheids zijn enkel gezakt. Ik weet, dat hij rechter'. Ondersteund door verzorger Pierre van den Acker verlaat Wim Rijs bergen het trainingsveld. De voorstopper van Oranje verzwikte zijn enkel. ENEN Op de eerste zomerdag van 74 heeft de 19-jarige Enith Brigitha j zwemwedstrijden in Wenen het Ne- ïrlands record op de 100 meter vrije ag verbeterd. Ze won deze afstand fle zeer schrepe tijd van 58.53 se- nden. Haar oude record stond sinds juli van het vorig jaar (Vlaardin- in) op 58.76 seconden. In de hele ereld rijn tot dusverre alleen wereld- icordhoudster Komelia Ender (57.54) t Shane Gould (58.5?) sneller ge- eest dan Enith Brigitha. ok op de 200 meter vrije slag vestig- b Enith Brigitha een nieuw Neder- nds record. Haar tijd was 2.06.42. p deze afstand was zij sinds 11 mei m dit jaar (Hengelo) recordhoudster iet 2.06.83. Enith is hiermee tamelijk cht in de buurt gekomen van het uropees record dat met 2.05.52 op aam staat van de Oostduitse Andrea life. 'daar vaak last van heeft en dat hij daarvan ook weer snel herstelt. Maar of hij morgen zal kunnen spelen, ik heb er geen idee van.' Wanneer Rijsbérgen inderdaad niet in staat zal blijken zijn uitstékende pres taties tegen Uruguay en Zweden van een vervolg te voorzien, ligt het niet in de lijn der verwachting dat Mi chels een beroep zal doen op het duo, waar hij in de voorbereidingsperiode mee in zee ging: Israel en Strik. Michels: 'Natuurlijk heeft Rijsbergen goed gespeeld, maar hij geldt niet voor twee. Er zal echt wel iemand te vinden rijn, die ook een raiddenspits kan uitschakelen. De mogelijkheid van nieuwe experimenten in het cen trum heb ik niet meer. Bovendien is het zo dat- Bulgarije niet direct over een goede centrumspits beschikt. Na Asparouhkov hebben ze geen goede Een voor Bulgarije triest record daar kan Nederland in ieder geval moed uit putten. Want ook afgelopen woensdag Wisten de Bulgaren niet met hun kwalijke traditie te breken. Bulgarije is namelijk al sinds het toernooi van 1962 in Chili op alle WK"s aanwezig geweest- Maar tot nu toe heeft het land tijdens al die eindronden nog nooit een wedstrijd gewonnen. Woensdag leek een over winning dan eindelijk mogelijk, maar het was op het allerlaatste moment de Uruguees Pavoni die de 10 voor sprong van Bulgarije weer aan flar den schoot. Via winst van Nederland zou Bulga rije, mogelijk pas in 1978 voor de vijfde maal in zestien jaar tijd weer een nieuwe poging op winst in een WK-toemooi mogen wagen. HOFHEIM Twee dagen voor het belangrijke treffen met het zwakke Zaire heeft de door een blessure uit geschakelde middenvelder Clodoaldo scherpe kriitek geuit op de medische begeleiding van de Braziliaanse ploeg. De sterspeler van FC Santos zegt namelijk, dat hij in het geheel niet is geblesseerd en zich honderd procent fit voelt. Clodoaldo was tijdens de voorbereidingsperiode van de titelhou der geblesseerd geraakt, maar leek juist op tijd hersteld. In een wedstrijd tegen FC Bazel zou hij voor de laatste keer worden getest. Tot ieders verbazing besliste de medische staf, dal Clodoaldo niet in staat moest worden geacht aan een dergelijk zwaar toernooi te kunnen deelnemen en dat hij van de lijst van 22 spelers werd geschrapt. Nu Brazilië het in de duels met Joegoslavië en Schotland nauwelijks meer deed denken aan het team, dat vier jaar geleden door oog strelend aanvallend spel de wereld titel veroverde heeft Clodoaldo beslo ten de buitenwereld in kennis te stellen van de vreemde invloed, die chef-arts Vidio Toledo en zijn mede werkers op de technische commissie hebben. 'Ik voel mij kerngezond. WIELRENNEN Kees Bal ls weer hele maal hersteld. Gisteren greep hij de to taalzege ln de vierdaagse Tour de l'Aude met veertien seconden voorsprong op do Brit Barry Hoban. ZEILEN BIJ het wereldkampioenschap ln de Tempest-klasse eindigde Ben Staar tjes ln de derde race als tiende. Na vijf races in de strijd om de wereldtitel in de 470 klasse staat de Nederlander Carels derde. VOLLEYBAL Radius dal een sponsor heêfl gevonden mag de naam van die sponsor dankzij een gerechtelijke uit spraak ln de clubnaam opnemen. VOETBAL De eerstedlvisleclub Hee renveen heeft de 21-Jarige spitsspeler van FC Utrecht, Gerard Wlelaert gecon tracteerd. WIELRENNEN De Ronde van Zwitser land ls gewonnen door Eddy Morckx. Hij won de afsluitende tijdrit. VOLLEYBAL In de laatste wedstrijd van het vierlandentoemool in Coevorden heeft Nederland opnieuw verloren: 0—3 (1—15. 2—15. 11—15) tegen Polen. ATLETIEK Ciska Jansen heeft het Nederlands record verspringen geëve naard: 6.39 meter. SCHAKEN In de zesde ronde van de Olympiade heeft Nederland met 31 ge wonnen van Finland. ALGEMEEN Er bestaan plannen om ter gelegenheid van het 700-Jarlg bestaan van Amsterdam een grote historische sporttentoonstelllng te organiseren. TENNIS ln do derde ronde van het internationale toernooi van Eastbourne heeft Betty Stövc met 6-3, 36, 63 verloren van de Australische Lesley Hunt. WIELRENNEN De Spanjaard José Ma nuel Fuente zal niet deelnemen aan de Tour de France. De deelname van een andere Spanjaard, Luis Ocana is ook onzeker geworden omdat Ocana tijdens de Tour de l'Aude gevallen is. Groep 1 West-Duitsland Oost-Duitsland Chili Australië 4—0 3—1 1—2 0—5 PROGRAMMA: Australië—Chili, Oost-Duitsland—West- Duitsland. Groep 2 Joegoslavië Schotland Brazilië Zaire PROGRAMMA: ZaireBrazilië, vië. 3 9—0 3 2—0 2 0—0 0 0—11 S chotlandJ 0 egosla- Groep 3 Nederland Bulgarije Zweden Uruguay PROGRAMMA: BulgarijeNederland, guay. Groep 4 2 1 1 0 3 2—0 Polen 2 0 2 0 2 1-*1 Italië 2 0 2 0 2 00 Argentinië 2 0 111 1—3 Haiti 2 2 0 0 4 10— 2 2 1 1 0 3 4—2 2 0 1113—4 2 0 0 2 0 1—10 Zweden—Uru- PROGRAMMA: ArgentiniëHaiti. PolenItalië. FRANKFURT De Brit Jack Taylor, een van dc toonaangevende Engelse scheidsrechters, heeft te gengesproken, dat de voor het we reldkampioenschap aangewezen scheidsrechters protesteren tegen de in hun ogen te lage dagvergoe ding van 120 mark. Een aantal scheidsrechters zou er bij de scheidsrechterscommissle op heb ben aangedrongen om wedstrijd- vergoedingen te krijgen, zoals deze ook in hun land zouden gelden. De arbiters hebben ln Duitsland naast de dagvergoeding van 120 mark alle reis- en verblijfkosten (Ipclu- sicf ontbijt) vrij en zijn voor het toernooi goed in dc kleren gesto ken. Aric van Gemcrt, de Neder landse scheidsrechter, heeft bij voorbeeld een zestal pakken gekre gen, een rond 600 gulden kostend horloge alsmede een stopwatch. Dat naast de scheidsrechtersattri- buten als fluit, schoenen, tassen. Jack Taylor verklaarde dat er inci denteel geklaagd was over de hoog te van de^kosten van het levenson derhoud in de Bondsrepubliek. 'Van een collectieve actie is even wel geen sprake. We zijn tevreden en iedereen wist, toen hij het contract tekende, wat er voor hem te verdienen viel. Bovendien doen nog veel van ons dit karwei voor de eer. Er zijn in Engeland 17.000 scheidsrechters en ik ben er zeker van. dat veel van hen hun rechter arm ervoor over zouden hebben om In dit toernooi te kunnen arbl- treren.' Sir Stanley Rous, de scheidende FIFA-president, ontkende de on rust onder de scheidsrechters. Hij noemde het verhaal 'absolute on zin'. FRANKFURT Drie spelers van Haiti zijn benaderd door Europese clubs. Twee Duitse clubs hebben Interesse voor Sanon, de maker van het doelpunt tegen Italië, cn voor doelman Francillon. AS Mo naco ep Bordeaux (Fr) hebben hun oog laten vallen op Vorbe, de enige blanke speler van Haiti. NIET DRUK FRANKFURT De Uruguees Luis Cubilla, bezig aan rijn vierde wereldkampioenschap vraagt ruim 650 gulden voor een interview. HIJ heeft het er niet druk mcc. KEEPER HILTRUP Mocht het ln een wedstrijd van Nederland zo ver komen dat een geblesseerde doel man niet meer door een wissel keeper kan worden vervangen, dan zal Johan Cruijff die taak overne men. Doelverdedlgen is een van Cruljffs liefste bezigheden tijdens dc 'facultatieve' momenten bij een training. GEMORALISEERD SINDELFINGEN Roberto Al- fredo Perfumo, dc Argentijnse li bero, die in het belangrijke duel met de Italianen na ruim een half uur spelen ln eigen doel schoot cn daarmee de Italianen op 11 bracht, zal vrijwel zeker zondag tegen Haiti niet van de partij zijn. VERGULDEN DEN HAAG Dc oud-Nederland se tafeltenniskampioen Cor du Buy wil ln geval Oranje de wereldtitel wint. de schoenen van Johan Cruijff laten vergulden. Het schoeisel zou dan een waarde krij gen van rond de 40.000 gulden. NAAR HUIS FRANKFURT Jean Joseph, de speler van Haiti, die op doping is betrapt is teruggegaan naar huis. Trainer Tassy zei, dat het geen strafmaatregel ls, maar beter voor dc 24-Jarlge speler, omdat hij an ders constant door de pers met lastige vragen zou worden bele gerd. 'Jean-Joseph was toch al ont daan van zijn schorsing, dus waar om zouden wij hem nog meer pijn doen', aldus Tassy. DODE IIANNOVER Een koerier van het wereldkampioenschapsbureau in Hannover heeft bij een motor ongeluk het leven verloren. De 25-Jarlge opperwachtmeester van de Duitse grensbewaking verloor in een S-bocht de macht over zijn stuur en reed tegen een boom. ONGENOEGEN MÜNCHEN Jean Claude 'baby Doc' Duvalier, president van de Haitlaanse republiek, heeft telefo nisch zijn ongenoegen kenbaar ge maakt over de 70 nederlaag te gen Polen. Vooral de doping-affai- re rond Ernst Jean-Joseph zit de president dwars. Hij heeft de voor zitter van de Haitlaanse voetbal bond al laten weten, dat de zaak tot op de bodem moet worden uitgezocht. Overigens is het hu meur van de Haitlaanse machtheb ber gedaald, omdat hij maandag, toen hij zijn dagelijkse telefoni sche peptalk wilde beginnen, ook al geen verbinding had kunnen krijgen. Trainer Antolne Tassy was in slaap gevallen en had de tele foon niet opgenomen. MOTTO KINSHASA President Moboetoe Sese Seko heeft de spelers van Zaire in een telegram laten weten dat zij moeten spelen onder het motto 'ovenvinnen of sterven'. PLAAT OOST-BERLIJN Oost-Duitsland heeft een plaat geproduceerd met de titel 'De bal is zo rond als de aarde'. Dc plaat, met op de hoes een foto van de selectie ls een single met vocaal werk van Frank Schöbel. Het ls de eerste keer dat Oost-Duitsland een sportgebeuren muslcaal viert. SCHNITZEL HILTRUP De kok van het Ne derlands elftal, H. Post, wordt in het Waldhotel bijna alle werk uit handen genomen. Hij is al blij als hij aan de gerechten van de dertig collega's in het hotel een paar specifieke smaakcorrecties kan aan brengen. AI het specifieke hoeft echter niet voor Johan Neeskens. Post: 'Die wil altijd Wiener Schnitzel onafhankelijk van wat het menu biedt' Wiener Schitzci is op het menu van het Waldhotel overigens ondergebracht als kin derschotel. TRANSFER FRANKFURT Washington Ca- taldl, voorzitter van Penarol heeft ontkend dat Morena ls getransfe reerd naar Real Madrid. HIJ gaf wel toe dat er contacten waren maar zei dat Morena 'niet verkocht is, er niet eens een bod is gedaan en er helemaal niets concreet is.' Penarol lijkt niet. van plan zijn 22- larlge spelpr. topscorer van Zuid- Amerika, voor eind september tc laten gaan. CHINA FRANKFURT Joao Havelange, nieuwe voorzitter van de FIFA, heeft nog eens duidelijk laten we ten voorstander te zijn van de toetreding van China tot dc federa tie. HIJ is van plan zo vlug moge lijk naar Peking te reizen om daar contact op te nemen met de voor aanstaande bestuurders. Hij Het weten dat Artemio Franchi, voor zitter van de UEFA, die Havelange aanvankelijk voor deze missie naar China wilde sturen, hem zal verge zellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 23