DUIKEN IS EEN HALSZAAK dichtbij Kabinet wil Spanje niet bij overleg Laatste poging Mavo voor moeders van de grond te krijgen Commentaar Jakarta ^Vreemd argument BVA: nivelleren ia regeling van centen/procenten Gevallen van nekletsel komen te vaak voor 'Onbekend water eerst verkennen' Zaak ex-directeur Sufa aangehouden; officier werd onwel het weer weerrapporten na zo'n tijd 'te mogen leven anders toekomst hoog kliek +++oproep toeristeji+++ OW/EWAKIET VRiHJDlA/G 14 JIM 1974 BENNEMLAMJ T5/K7 oen de Indonesische kerken reeds in ■t einde van de jaren zestig de indidatuur van Djakarta stelden als jrgader plaats voor de vijfde assem- ee van de Wereldraad van Kerken, ras te verwachten, dat het geweldige den van de Indonesische politieke evangenen ten einde zou zijn, als de semblee in 1975 zou komen, ie verwachting is niet in vervulling •gaan en nu is de Wereldraad in een twat dubbelzinnige positie geraakt, nerzijds kan gezegd worden, dat hij eeds van het probleem van de poli- eke gevangenen heeft geweten en dus iu niet meer terug kan. Aan de ndere kant is zo'n belangrijk kerke- jk evenement in een land met 55.000 olitieke gevangenen een te zware elasting voor de morele draagkracht an een oecumenische beweging, 'erscheidene factoren weerhielden de Wereldraad tot dusverre van een 'nee' •gen Djakarta (een 'nee' waarvan een op op pagina 2 deze week ten nrechte suggereerde, dat het al was itgesproken). Men wilde de kerken in idonesië niet in de kou laten staan; er rerd verwacht, dat de assemblee zich volle vrijheid zou kunnen ontplooi- i, en dat de vergadering aldus toch og iets voor de gevangenen zou unnen doen. Verder werd overwogen, at maar zeer weinig landen ter we-, ïi'reld geheel brandschoon zijn. I nmiddels is in Indonesië de kerkelijke j^Dedewerker mr. Yap gearresteerd. - liens arrestatie en het uitblijven van beschuldiging tegen hem zijn niet strijd met de Indonesische wetge- ing. Dit neemt niet weg, dat de idonesische regering met haar maat- egelen tegen Yap, die een bestuurs functie in de Wereldraad heeft, de 22.; lecumenische beweging ernstig heeft /as het leed van 55.000 politieke evangenen reeds genoeg om de as- emblee in Djakarta af te zeggen, wat j£j iet mr. Yap is gebeurd, kan worden pgevat als een druppel die de emmer oet overlopen, ij ffi Potter, de secretaris-generaal van c Wereldraad, heeft evenwel afgezien 'an een dramatisch gebaar. In plaats laarvan is hij naar Djakarta gereisd te praten over detailpunten, zoals e censuur op te vertonen films en en accrediteringsstempel in het pas- loort van journalisten. Het is een lederig werk, dat dr. Potter siert, naar het verhindert tevens, dat er een luidelijk getuigenis wordt gegeven in- akc de mensenrechten op een mo- nent dat de oecumenische beweging gedwongen voelt, zich met dit onderwerp meer dan tot dusver bezig te houden. Volgende week dinsdag gaat de her- ormde synode praten over het abor- ïsvraagstuk. Dat gebeurt aan de and van een, door een speciale com- lissic vervaardigd rapport dat 'Leven n laten leven' heet. utussen is de discussie over dit rap- tort al begonnen, want de raad voor ;erk en gezin van de hervormde kerk met een kritische nota voor de dag ekomen. Wij zien het niet als onze plicht, ons dit stadium in het eerwaard debat e mengen. Maar we kunnen niet laten 3:i«en vreemd argument in de nota van Ie raad voor kerk en gezin te signale en. jjDe kwestie is dat deze raad óók op let rapport 'Leven en laten leven' egen heeft, dat het wel eens bij de nensen in 't verkeerde keelgat zou runnen schieten. Dat staat natuurlijk rat plechtiger omschreven, maar daar romt het verhaal op neer. leel vreemd eigenlijk. We hebben een ijdgehad, waarin elk tegendraads tuk dat van de (hervormde) kerk ïl® rwam, grif toegejuicht werd: op die nanier werd weer eens 'een heilzame ichrik' teweeggebracht. 'Leven en la- en leven' ligt ook dwars. Terecht of mterecht, daar gaat het vandaag «nog niet om, maar je kunt nooit als I tegenargument gebruiken, dat het stuk weinig tot de mens-van-deze-tijd preekt. Dat deed indertijd het syno- lale 'neen' tegen de kernbewapening nok niet, maar dat sprak toen wel in 6 ihet voordeel van de kerk. «ROTTERDAM De Algemene Bond 'Van Ambtenaren, (ABVA), heeft gis- - teren op zijn congres in Rotterdam j Bepleit voor inkomensnivellering via i een centen/procentenregeling. Ook an dere middelen als een gegarandeerd [$ninimum om voor iedereen ongeveer 2? eenzelfde netto loonstijging te verkrij- gen komen in aanmerking, aldus een e Wngresuitspraak van de ambtenaren- hond, die extra aandacht wil besteden aan de laagstbetaalden. Met het systeem van een beperkte jj Prijscompensatie boven een bepaald nkomen is de ABVA weinig geluk- ïr Mg, omdat deze maatregel niet geheel 1 jou voldoen in het streven naar nivel- Iwing. Het congres onderschreef het inko- ;i joensbeleid, zoals dat door het NW j' 'n samenwerking met NKV en CNV wordt voorgesteld. Men drong er ver- n oer op aan, te voorkomen dat het salarisbeleid van de ambtenaren een instrument voor het regeringsbeleid "ordt Het congres, waaraan duizend i ambtenaren deelnemen, besteedt van- 'I oaag aandacht aan de pensioenen. door Huib Goudriaan LEERSUM Onvoorzichtig duiken in troebel, ondiep of totaal onbekend water maakt elk badseizoen opnieuw slachtoffers. 'Elk jaar weer worden bier jongemensen, soms ook ouderen, bin nengedragen die niet bun hoofd de bodem raakten, of op een voor werp doken dat in liet water dreef. Gevolg: een gebroken halswer vel en totale verlamming van armen en benen.' Dit zegt dr. A. Ver- kuyl, directeur-geneesheer van revalidatiecentrum 'De Hoogstraat' in Leersum. Nu het vakantieseizoen voor de deur staat en het badseizoen al is begon nen, vindt revalidatie-arts Verkuyl een waarschuwing op zijn plaats. Een groot percentage van de slachtoffers van onvoorzichtig duiken veertig procent loopt letsel op in het buitenland, door in het water te dui ken, zonder het eerst te onderzoeken. Dr. Verkuyl: 'In de buurt van Lugano dook een Nederlander onder het rub berbootje van zijn zoontje en kwam te hard in aanraking met de bodem, omdat hij zich niet ervan had verge wist hoe ondiep het water was. Een belangrijke stelregel is: als je niets van diepte, stroomsnelheid en in het water liggende voorwerpen weet, in specteer dan eerst de situatie daar alvorens te duiken en speel niet de flinke vent door roekeloos in het water te gaan'. 'Er is een duidelijk verband tussen de hoogte van waaraf je duikt en de diepte van het water; veel te weinig zwemmers houden daar rekening mee. Bij een duikplank van drie meter hoog moet het water 3.50 meter diep zijn en bij een duikplank van tien meter moet het water zeven meter diep zijn. Er zijn zwembaden waarin met deze maatstaven geen rekening is gehouden. Bovendien is elke sprong boven de vijftien metér uit de boze; dat is met dummies vastgesteld. Ook mag niet vergeten worden dat de handen altijd speervormig voor het hoofd moeten worden gehoudeh tij dens de duik'. Het aantal personen dat per jaar in Nederland ernstig letsel oploopt door onvoorzichtig duiken is onbekend. geconstateerd dat de zomers met goed zwemweer een verhoogd aantal slacht- ofers opleveren. Uiteraard zijn er duizenden gevallen van mensen, die op een riskante ma nier duiken, waarbij het nog goed afloopt. Dan zijn er de verdrinkings- gevallen van waarbij nooit bekend wordt wat de oorzaak is geweest. Dr. Verkuyl is ervan overtuigd dat ver keerd duiken vaak de oorzaak is; bij het breken van de halswervel treedt nogal eens directe verlamming op van armen en ademhalingsspieren. De heer Verkuyl benadrukt dat het leed, dat door riskant duiken ontstaat, zo gemakkelijk te vermijden is. 'Geen van genoemde gevallen behoeft voor te komen'. Alle betrokkenen ou ders van zwemmende kinderen, vol wassen zwemmers moeten met de neus op deze feiten worden gedrukt, moeten er rekening mee houden dat duiken letterlijk een halszaak is. Nog maals: onderzoek eerst de diepte van het water voor te duiken'. Vraag aan dr. Verkuyl: Wat kunnen omstanders doen voor een zwemmer die bij duiken nekletsel heeft opgelo- pen? Dr. Verkuyl; 'In de eerste plaats het slachtoffer altijd op de rug vervoeren, ten tweede zorgen voor een kussentje ln de hals en ten derde het hoofd zo horizontaal mogelijk houden, opdat het bij tillen of dragen in dezelfde positie blijft: zo kan verder ernstig letsel aan de hals worden voorko men'. Dr. A. Verkuyl: handen altijd speervormig boven het hoofd Maar het revalidatiecentrum 'De Hoogstraat' heeft alleen al vijf slacht offers van 16, 21, 27, en 44 jaar oud in huis. Dr. Verkuyl heeft 'Zolang er geen democratie bestaat' Van onze onderwij srcdactie MIDDENMEER Dc dr. Ariëns-mavo wil nog een laatste poging doen om een ma/vo voor moeders op te riolrten. Nadat een eerdere aanvraag tot subsidiëring is afgewezen, heeft het bestuur nu een nieuw verzoek ingediend bij minister Van Kemenade. De moeder-mavo is bedoeld voor vrou wen die drie ochtenden per week naar school willen, om zo alsnog een mavo-diploma te halen. Bij de brief aan de minister is een lestabel ge voegd. waaruit blijkt hoe het pro gramma is opgezet. In het eerste jaar zijn er zes verplichte vakken: Neder lands, Engels, geschiedenis, aardrijks kunde, wiskunde en biologie. Neder lands en Engels blijven in het tweede en derde jaar verplicht. De keuzevak ken zijn dan: Frans. Duits, geschiede nis, aardrijkskunde, wiskunde, natuur kunde, scheikunde, biologie en han delskennis. In de brugklas (het eerste jaar) komt Frans niet voor. omdat men verwacht dat dit in de toekomst toch uit de wet geschrapt zal worden. Voorkeur Het bestuur van de Ariënssehool schrijft verder; 'Zolang de open school nog niet is verwezenlijkt blijft het tweede-kans onderwijs aangewezen op schriftelijke cursussen. Als er ech ter een groepering minder geschikt is om schriftelijk onderwijs te volgen, is het wel deze. Anders was Marie al lang wijzer geweest Uw plannen voor een open school met inschakeling van allerlei media doen ons weldadig aan. Maar de commissie of werkgroep die dezg. nieuwe vorm van onderwijs moet onderzoeken is er nog niet. Uitgaande van het feit dat 20.000 hectare Wie- ringermeer. andere eisen mag stellen dan Alkmaar of Den Helder en dat wij geen filiaal willen zijn, geven wij de voorkeur aan een dagschool.' In concreto vraagt het bestuur de minister om de vergoeding van 'lou ter 12 uur salaris'. Als aan dit ver zoek wordt voldaan kan al per 1 augustus a.s. begonnen worden met het Experiment open schoei in Mid- denmeer. Van onze pariementsredactne DEN HAAG Het kabinet zal er zeker bezwaar tegen maken als Spanje wordt uit/genodigd voor een vergade ring van de ministers van justitie van de Raad van Europa. Een dergelijke conferentie zal over twee jaar worden gehouden. Zolang er in Spanje nog geen democratie bestaat en de men senrechten voortdurend worden ge schonden, zal de regering dit bezwaar handhaven. Wel moet een technlitsche en zalceilijke samenwerking met Span je mogelijk zijn. Staatssecretaris Brinkhorst van bui tenlandse zaken en minister Van Agt van justitie antwoordden dit gisteren in de Tweede Kamer op vragen van de heer Stoffeten (PvdA) naar aanlei ding van het uitnodigen van Spanje aan de ministersconferentie. De heer Joekes (WD) vroeg minister Van Agt of 'het wel verstandig was dergelijke kritische wagen te stellen nu er in Spanje sprake is van enige V er antwoor dingsplicht van commissarissen der koningin niet uitgebreid DEN HAAG De Tweede Kamer heeft met een kleine meerderheid uit gesproken dat de commissaris van de Koningin, als hij optreedt als rijksor gaan, géén verantwoording aan pro vinciale staten hoeft af te leggen. Een dergelijke uitbreiding van de verant woordingsplicht was door PvdA en D'66 voorgesteld; het voorstel was vooral ingegeven door de wens de verantwoordingsplicht ook betrekking te doen hebben op de bemoeienissen van commissarissen bij burgemeesters benoemingen. Het voortel werd met 52 tegen 57 stemmen verworpen. Vóór stemden PvdA, D'66, PSP, CPN, PPR en vijf leden van de ARP (Scholten, Schou ten, De Kwaadsteniet, De Boer en Van Houwelinges). liberalisatie in het bewind. Het direc te antwoord van. minister Van Agt was: 'Ik vind de vragen bijzonder terzake. Het zijn vooral zaken als het doodvonnis van de Spanjaard Ruig Antich en de wijze, waarop het von nis is voltrokken, waarop de regering bijzonder zal letten, zo verduidelijkte minister Van Agt nog. ROTTERDAM De rechtzaak tegen de ex-directeur van de Sufa, Albert B. is gisteren opnieuw uitgesteld. Dit maal niet omdat B. die nog steeds voortvluchtig is, niet ter zitting ver scheen, maar omdat de officier van justitie, mr L. Janssen, tijdens het uitspreken van zijn requisitoir onwel werd. De officier is ziek naar huis gebracht, de zaak is voor onbepaalde tijd aangehouden. Al eerder was Albert B. (op 16 mei) opgeroepen voor een rechtszitting. Hij verscheen toen niet, waarna op ver zoek van de officier van justitie de zaak werd aangehouden. Toen B. ook gisteren niet kwam opdagen was dit voor mr. Janssen aanleiding te vragen de zaak bij verstek te behandelen. Door de instorting van de officier kwam het echter niet zover. Albert B. die ervan wordt beschuldigd een drukkerij voor een half miljoen te hebben opgelicht, vertoeft op het ogenblik vermoedelijk nog in Spanje. De afgelopen weken heeft de officier in samenwerking met de vader van B. geprobeerd de ex-sufa-directeur te doen inzien dat hij er beter aan zou doen voor de rechtbank te verschij nen. Inmiddels heeft het openbaar ministerie de Spaanse autoriteiten om uitlevering verzocht. Zomers weekeinde Van onze weerkundige medewerker De organisatoren van de wereldkampi oenschappen voetbal hebben gisteren van het weer niets dan teleurstellin gen beleefd. De openingsceremoniën in Frankfurt aan de Main vonden plaats in een sombere regenachtige sfeer (drie millimeter) bij kille tempe ratuur van veertien tot vijftien gra den Celcius. De TV-weerman, die woensdagavond voor Frankfurt gun stig weer beloofde, zal wel een beetje weerziek geworden zijnHet was een schrale troost dat het in Zuid- Duitsland, Oostenrijk en Hongarije nog erger was onder de koude drup pels van een hoogtedepressie Miinchen en Salzburg maximaal acht graden celsius, in Salzburg zeventien 'millimeter en Passau 26 millimeter regen overdag enbepaald sneu, dat in heel noord-Duitsland en in het Rijnland de zomerzon scheen met Hamburg en Keulen op 21, Bremen, Hannover en DUsseldorf 22 en Berlijn 23 graden celsius. Ook in ons land had de sterk opleven de droge noordooster de zon als het ware uit de lucht doen ploffen. In ons land werd 20 tot 21 graden celsi us bereikt. De aanvoer van lucht met zomerse kenmerken vond plaats via zuid-Finland, zuid-Zweden en Jutland. In Scandinavië werden maxima ge boekt van plaatselijk 25 tot 27 graden celsius, in noord-Polen van 24 graden celsius. In Italië en Frankrijk was het wat koeler met Parijs op 21 en Lyon 20 graden celsius maar Yachkul ten westen van de Kaspische Zee in zuid-Rusland was tropisch met 31 gra den celcius. Het ziet ernaar uit, dat de koude natte put - een Pools Karpaten berg- station ontving in 24 uur tijd 74 millimeter neerslag, de Zugspitzen 68 Weerrapporten van gistermorgen. Maximum temperaturen gisteren en neerslag afgelopen 24 uur. zwaar bew. 17 0 geheel bew. 16 0 zwaar bew. 19 0 zwaar bew. 25 0 geheel bew. 23 0 regenbui 18 2 zwaar bew. 25 0 zwaar bew. 17 0 regen 16 7 licht bew. 18 0 regen 10 14 half bew. 27 0 onbew. 24 0 licht bew. 19 0 onbew. 16 0.1 half bew. 31 24 half bew. 23 O onbew. regen 12 11 zwaar bew. 21 0 licht bew. 21 0 onbew. 21 0 zwaar bew. 22 0 licht bew. 22 0 zwaar bew. 19 0 regen 15 6 zwaar bew. 16 3 millimeter in 36 uur - zijn meerdere zal moeten erkennen in het hogedruk- gebied boven Scandinavië, dat met standen boven 1030 millibar nog steeds wat in opbouw verkeert. Daar om zal ook in zuid-Duitsland en Oos tenrijk geleidelijk een verbetering van het ueer doorgaan met afnemen de regenkans en geleidelijk omhoog kruipen van de temperatuur. In Scan dinavië houdt het voortreffelijke zo merweer aan en bereikt het verschijn sel van de middernachtzon nu weldra zijn hoogtepunt. In Spanje doen zich bij luchtdrukdalingen nog slechts lo kale onweersverschijnselen voor. STRANDVERW ACHTING voor van daag tot en .net het week-end): uit stekend zomerweer met overwegend zonneschijn. Vrij krachtige tot matige noord tot noordoostelijke later ooste lijke wind Temperatuurmaxima van 19 tot 22 graden in het Waddengebied wat koeler. Zeetemperatuur dertien tot vijftien graden celsius. HOOG WATER 15 juni. Vlisslngen 9 33- 21.55. Haringvlletsluizen 11.01-23.35. Rotter dam 12.14Schevenlngen 10.28-23.02, IJmuiden 11.12-23.46. Den Helder 1.33-14.24< Harllngen 4.22-16.57. Delfzijl 6.58-19.12. onder redactie van loessmit Tot 8 september 1943 hield het joodse meisje Hanna Dobschiner het vol Tot die dag werkte ze als verpleegster in de Joodse Invalide in Amsterdam. Ze was na de machtsovername van Hitler met haar ouders en broers uit Berlijn naar Nederland gevlucht, maar nu stond ze alleen, want de anderen waren via Westerbork naar Duits land getransporteerd en daar om gekomen. Je moet nu echt onderduiken, had den ze tegen Hanna gezegd en daarom ging ze op die dag in september '43 naar het Centraal Station: ze kon met iemand meerei zen naar het noorden van het land. Daar zou ze veilig zijn. Haar begeleider was de hervormde domi nee B. J. Ader en Hanna's eerste onderduikadres was de pastorie van ds. Ader in Nieuw -Beerta. Hanna was streng orthodox opge voed, een nieuw testament had ze nog nooit in hemden gehad. Bij ds. Ader thuis kreeg ze een bijbel onder ogen en eerst nieuwsgierig en later geboeid las ze in de evangeliën. Onlangs was Johanna- Ruth (dat is haar volledige voor naam) Dobschiner, nu een vrouw van achter in de veertig, op het scherm van de EO te zien Op een ongedwongen manier vertelde ze, hoe ze christin was geworden Hanna Dobschiner woont sinds 1947 in het Schotse Glasgow. Ze is getrouwd en heeft twee kinderen. Voor die kinderen schreef zij haar levensverhaal op. Ze kreeg het dringende advies, van veel kanten, om er een boek van te maken Dat is gebeurd, het werd een succes. Nu is bij Wever bi Frankeer de Nederlandse vertaling uitgekomen onder de titel Te mogen leven' (het boek is inmiddels ook in het Frans, Duits en Noors vertaald). Omdat dit levensverhaal zich voor een belangrijk deel in ons land afspeelt, zal 'Te mogen leven' le zers hier stellig aanspreken. Maar dat er overal blijkbaar graag naar dit boek gegrepen wordt, zal voor al liggen in de onbevangen en rechtstreekse manier, waarop Hon na Dobschiner haar verhaal, haar getuigenis geeft. Tegelijk kwam bij Wever in Frane- ker de vijfde druk uit van 'Een Groninger pastorie in de storm' van mevrouw J. A. Ader-Appels, dat bijzondere 'verzetsboek' waarin mevrouw Ader verhaalt van het werk van haar man die zoveel Joodse landgenoten aan een schuil plaats hielp - onder andere Hanna Dobschiner. Wie dit boek nog niet mocht kennen, dbet goed het naast Te mogen leven' te lezen. Beide boeken zijn royaal uitgevoerd, bie den ook veel fotomateriaal, en zijn in een goed verzorgde band gesto ken. Prijs per stuk f 17.50. Niet alleen voor de situatie in het Midden-Oosten belangrijke mensen - zoals de palestijnse leider Yasser Arafat - proberen de Amerikaanse president Ndxon te spreken te krij gen, nu hij toch in Egypte is. Ook iemand als mevrouw Badreya Le- heta doet daar haar uiterste best voor, omdat zij de heer Nixon de toekomst wil voorspellen. Mevrouw Leheta, een in Egypte bekende waarzegster, heeft dat elf jaar geleden ook gedaan en nu wil ze opnieuw vertellen wat de presi dent aan goeds en kwaads te wach ten staat Toen Nixon in 1963 gewoon als Amerikaans burger een vakantiebezoekje aan Egypte bracht ontmoette hij daar dezelfde waarzegster, die hem toen al voor spelde dat hij president van de Verenigde Staten zou worden en bovendien 'een belangrijk obstakel' op zijn weg zou vinden, maar dat zou overwinnen ook. Mevrouw Le heta brandt nu van verlangen om Nixon alles te vertellen wat ze op dit moment in zijn dichtbije en verdere toekomst ziet gebeuren. Ze is haast niet meer te herken nen, maar ze is echt dezelfde Mi reille Mathieu van vroeger. De Franse zangeres is om zo te zeggen van haar handelsmerk afgestapt: haar eeuwig kortgeknipte, gladde pagehaar lieeft plaats gemaakt voor een kort krullenkapsel. Het schijnt bij de NOS-t.v.-rubriek Studio Sport één grote familiekliek te worden, als we het Vrije Volk mogen geloven. Volgens insiders, zegt het blad, heerst daar een soort zoontjefrsyndroom. Medewer kers die zelf geen ambitieuze zoon hebben met interesse voor een aantrekkelijke baan in de tv.- sportverslagigeving (plus een heel fatsoenlijk salaris) gaan volgens de geruchten diep gebukt onder dat gemis. Achtereenvolgens werken bij Studio Sport nu al Bert (zoon van Bob Spaak), Rob (van Herman Kuiphof), Martijn (zoon van NOS' chef-tonee 1 coördinator Gerrit Lin- deriberg), Rob (van vader Jean Smits, die het kunstschaatsen van commentaar voorziet) en binnen kort stapt als vijfde vaders-zoontje Jeroen Enfcelaar de studio's bin nen, en dat is er eentje van Carel natuurlijk. Bezoek van een astronaut kun je met recht hoog bezoek noemen. Op zulk hoog bezoek is Friesland zich terdege aan het voorbereiden, want de volgende week komt de Ameri kaanse hoogvlieger Jack Lousma - wiens voorouders uit Friesland stammen - met zijn vrouw en hun vrienden het echtpaar Moore, naar de provincie. Woensdagavond ko men ze aan in Lèeuwarden; veel meer dan overnachten en bijko men van de reis hoeven ze dan niet, maar donderdag en vrijdag worden drukke dagen. Na ontvan gen te zijn door de commissaris van de koningin Rijpstra gaat het gezelschap naar het Fries Museum, maakt varvolgens een tocht met de boeier Friso (het Statenjacht), is het feestvarken op een grote recep tie op het provinciehuis en spoedt zich vervolgens naar een zaal, .vaar een maan- of ruimtevaartfilm ge draaid wordt. Daar houdt wellicht Lousma zelf eeti inleidinkje en zal hij wel vragen willen beantwoor den. Donderdagsavonds zijn Lous ma c.s. op de vliegbasis Leeuwar den om er met vliegers en andere militairen te praten en te dineren, waarna ze mogen slapen. Vrijdag wordt voor alle echte Lousma's het hoogtepunt: als de ruimtevaarder naar Franeker en Witmarsum is geweest, komt hij kennismaken met de verre familie in Piaam. Daar wordt ook het kerkhof bezocht en geluncht Het bezoek eindigt met een visite aan de beroemde aardewerk- en tegelfa brieken in Makkum en een maal tijd, die de Friese gedeputeerden aan de echtoaren Lousma en Moore aanbieden. 'Hij zegt, dat hij aan één klant pe- week genoeg heeft Onderstaande personen wordt dringend ver zocht zo spoedig mogelyk de ANWB-Aiarm- centralo in Den Haag te bellen, telefoon 264426. Nederlafid Terschelling: P. Brussee uit Rotterdam; echtp. John Wheatley uit de Ver. Staten, in Belgischs Flat, kleur en kenteken onbekend, Ncderland-Frankryk Davld Kurver uit Ridderkerk, bronskleurige Simca 1501, 50-94- Frankryk-Dultsland Fam. W. Dekker uit Castrlcum <NH) in mosgroene Flat 124 met caravan, 61-71-xm. Italië A. van der Eist, Milaan, Op weg naar Turkyo Fm J, Harkema uit Franeker, in ""ëaj" gf kampeerbus.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7