Van Haren sandalen, i lekker lichte lopers voorn lange fijne zomer „Fijn zo!" Woontips ouderen Graankorrels uit de bronstijd 3475 2375 Ramses Shaffy in het stemvork-programma voor Adverteren doet verkopen Uitbreiding bejaardencentrum Loosduinen kost 16,5 miljoen Kamer: strak tijdschema beslissing Oosterschelde Plan: windmolens op kunstmatige eilanden in zee Mishandeld door vriend Chinese vissen moeten sloten schoon houden Sportprogramma FAMILIEBERICHTEN 1075 2175 Alle sandalen uit deze advertentie zijn van echt leer In een bont boeket zitten alle kleuren van de zomer. Neem vaker'n bloemetje mee Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen een leerkracht VAV0 0. G. Heldringschool voor Mavo leraren- leraressen opleiding voor hei diploma ziekenverzorgende TROU'W/'K WABflET VWUDlAlG 14 JUNI 1974 In de Westfriese polder Grootslag' bij Bovenkarspel worden sedert enige tijd opgravingen verricht door de Rijksdienst voor Oudheidkundig Bodemonderzoek. Tot nu toe zijn allerlei overblijfselen uit de bronstijd 1200 tot 7 00 voor Chr.) gevonden, zoals scherven, graankorrels en stukken van ske letten. DEN HAAG De uitbreiding van het Nederlands Hervormd Bejaarden centrum Loosduinen aan de Willem IH-straat gaat ruim 16,5 miljoen gul den kosten. De gemeente Den Haag zal zich voor dit bedrag garant stel len. Aanvankelijk waren de bouwkos ten geraamd op 13 miljoen gulden, maar dit is nu uitgelopen tot 16.5 miljoen. De utibrciding omvat de bouw van 160/ bejaardenwoningén en een verzorgingstehuis van 122 bedden. Voorts wordt een deel van het be staande tehuis verbouwden uitge breid. DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gistermiddag besloten de rege ring te vragen een strak tijdschema aan te houden voor het nemen van haar besljssing met betrekking tot het al dan niet afsluiten van de Ooster schelde. Dit besluit viel op voorstel van de vaste Kamercommissie voor verkee ren waterstaat. Oorspronkelijk had de regering ge zegd, dat zij haar beslissing nog voor het begin van het zomerreces bekend zou maken. Begin deze week .ter ge legenheid van de publikatie van het advies van de raad van de Waterstaat, liet minister Westerterp van Verkeer en Waterstaat echter weten, dat de regering voornemens is zich in juli te beraden. Van een verslaggever ALPHEN a/d RIJN Vijfentwintig Nederlandse en enkele buitenlandse industrieën bestuderen de mogelijk heid om op eventueel aan te leggen kunstmatige eilanden in de Noordzee windmolens te plaatsen voor energie opwekking. Dit heeft de secretaris van do Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Handel en Nijverheid, G. Gallandat Huët gezegd. 'Het rendement van de wind is op zee per vierkante meter tweemaal zo hoog als op het land. Voorts heeft men er geen last van de hinderwet In beginsel is het mogelijk met behulp van zeer grote molens het totale Nederlandse energieverbruik op te vangen', zo zei de heer Gallandat. Hij wees ook op andere mogelijke functies van een kunstmatig eiland, dat op dertig kilometer uit de kust zou ko men te liggen. Averijhaven, opname plaats van schepen met gevaarlijke ladingen, plaats voor opslag en door voer van vloeibaar aardgas en vesti ging van kerncentrales. TOT GEWOON LECTOR in de psychologie, in het bijzonder in de individueel toegepaste psychologie, is aan de universiteit m Groningen be noemd dr. G. Lang, thans wetenschap- pelijl hoofdmedewerker aan de uni versiteit in Amsterdam. ROTTERDAM - De 24-jarige Nutri- cia van B. heeft aangifte gedaan van zware mishandeling door haar vriend. De 23-jarige G. D. D. maakte zich kwaad op de vrouw toen zij hem opzocht in zijn woning aan de Schie- broekselaan. Toen zij niet wilde ver trekken gaf hij haar een klap op haar hoofd, waardoor zij buiten bewustzijn raakte. Toen de vrouw even later weer bijkwam zette hij haar een mes op de keel. en dreigde haar te ver moorden. Tenslotte kneep hij haar keel dicht, waardoor zij letsel in haar strottenhoofd opliep. VOORHOUT Tijdens de jaarverga dering van de Mottige Polder zei voorzitter Marc. J. v. d. Vlugt dat elders in het land, met name de Krimpenerwaard, proeven worden ge nomen met vissen die uit China wor den geïmporteerd en de sloten schoon houden. 'Het is een experiment dat ook onze volle aandacht heeft Of het voor onze polder een haalbare zaak is, is de vraag natuurlijk. Het water zal wel op voldoende diepte moeten zijn en dat is in een polder niet altijd mogelijk. Ook zal een bepaalde temperatuur misschien een rol spelen. Ik juich het in ieder geval toe dat ze proeven nemen om 'langs 'biologische weg de sloten schoon te houden. Als hand werk is het veel te duur geworden en machinaal baggeren kan ook niet in elke sloot. Dat ze zoeken naar een doeltreffende manier het onkruid uit de sloot te verwijderen, kan dan ook alleen maar onze grote belangstelling hebben. Ik ben benieuwd naar de resultaten. Er komen steeds meer fos faten in de wateren en dat betekent vaak een toeneming van onkruid. De proeven hebben overigens betrek king op grotere wateren, maar dat neemt niet weg dat wij in de toe komst ook langs deze weg misschien de sloten schoon houden', aldus de heer Van der Vlugt. Hij is van me ning dat deze wijze van sloten reini gen met de Chinese vissen die gras karper worden genoemd, niet duurder hoeft te zijn dan andere mogelijkhe den. Wel moet rekening worden ge houden met de visserij die er vanzelf sprekend geen nadeel van mag onder vinden. Momenteel is men in de Mottige Pol der nog best te spreken over het water. 'Het is hier schoon en wij hopen het zo te kunnen houden', zegt Van der Vlugt ROTTERDAM Vooriover ons bekdn wordt morgen balwedst (13 00), mulden ten-Tricht (13.0 In Heerjansdam houdt de eersteklasser van dlo naam een toernooi voor Jeugdspeler* tot 23 jaar. WIELRENNEN Vanavond wordt de vierde, étappe van de Internationale Wieier Avond vierdaagse verreden op de Schevenlngse boulevard. Aanvang 19.00 uur. Morgenavond Z(zaterdag) wordt de vijfde )tappe verreden In de Goudse Krugerlaan, Aanvang eveneens 19.00 uur. De slót-étappe wordt zondag in leiden gehouden. Om 13.30 uur wordt in de Breestraat het startschot gegeven DORDRECHT Zaterdag om 3 uur treedt in het Stemvork-program ma in het Wantijpark Ramses Shaffy op. Hij wordt begeleid door zijn Shaffy-orkest. Solistische medewerking verleent de fagottist Frank van Leer. Ramses Shaffy brengt liedjes met soms chaotische teksten, beeldspraken, 'sfeernotities' en gedachtenflarden. Onder directie van Tony Bourgonje zullen 'Die Haghe Operettespelers' zondagmiddag om 2 uur liederen uit vele bekende operettes ten gehore brengen. Zij zingen uit Grafin Maritza', 'Saison in Salzburg', 'Der Zigeunerbaron', 'Eine Nacht in Venedig', 'Maske in blau' en 'Viktoria und ihr Husar'. Natuurlijk zullen ook liederen uit Tm WeiSsen Rössel' niet ontbreken. Het koor bestaat uit 30 mensen. Solistische medewerking verlenen de sopranen Alice Kolenbrander en Mary Fick, de tenor René Dijk stra en de bas Theo Dietz. Joop Walvis zit achter het hammondorgel en Tony Bourgonje begeleidt op de piano. Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020— 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te. geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. IN PLAATS VAN KAARTEN Met Innige dank en tot onze grote vreugde heeft God ons het leven geschonken aan een Zoon en Broertje, die de naam kreeg Cornells HIJ wordt genoemd Cees. W. van Leeuwen en C. J. II. van Leeuwen- v. Zuilen Benny Ard Katwijk a/d Rijn. 10 Juni 1974, Kerkstraat 61. God nam plotseling tot Zich onze geliefde Broer, Zwager cn Oom Hinderikus A. Boll echtgenoot van A. Kregcr, (n de leeftijd van 67 jaar. Haarlem: C. F. Boll-Mollée Bunnlk: S. J. Boll G. L. Bóll-Messellnk Lulno (Italië): J. Boll D. Bol-v.d. Sloot Smyrna Beach (EL): Mrs. A. H. Boll Ulft: J. J. Boll J. C. Boll-FriJIlnck Neven en nichten llelloo, 12 junl 1974. In plaats van kaarten. Tot onze grote droefheid ging van ons heen onze Tante Christina Jacoba Christiaanse in de leeftijd van 91 jaar. Rotterdam: S. Ravensbergen- Chrlstiaanse J. Ravensbergen Lelden: J. A. van Ees- Christiaanse II. van Ees Noordwijk aan Zee: M. W. Kloos-Chrlstlaanse W. Kloos cn verdere familie De overledene ls opgebaard in het Rouwccntrum Van der Lult, Haagweg 31, Leiden. Gelegenheid tot afscheid ne men vrijdag n.m. van 4-4.30 De rouwdienst is bepaald op zaterdag 15 juni a.s. om 12 uur tn de Aula van dc be graafplaats ..Rhijnhof" te Lelden, waarna de begrafe nis zal plaats vinden. Maar het pad des Rechtvaardigen is gelijk een schijnend licht voortgaande en lich tende tot de volle dag toe Spreuken 418 Heden heeft haar Hemelse Vader na een kort stondige ziekte in Zijn eeuwige Heerlijkheid thuisgehaald onze getrouwe Vriendin, Mevrouw H. Schoneveld-Zwaan op de leeftijd van 71 jaar. Haar leven was Christus, haar sterven gewin. Familie W. Paauw Familie Batenburg-Zwaan Rijnsburg, 12 juni 197*. Met dank aan God willen wij met onze Ouders en Groot ouders T. Aardema G. Aardema-Scheukel blij het feest vieren van hun 40-jarig huwelijk. Ieder die hen met deze dag wil komen feliciteren is welkom op 21 juni van 16-18 uur in het restaurant van het Vogelpark „Animali", Roostenlaan 303, Eindhoven. Ulrum: Hilly en Tiemen Jan Oldenhuis Beno, Tabe, Herman, Bert .Martin Ria Aardema Kor en Janny Aardema Alda, Tabe, Rob, Wilko-Jan Lammert Jan en Adrie Aardema Monique; Gerben, Arnoud Feiko en Loes Aardema Raoul, Daniëlle Weina en Jon Heuzeveldt Harry Aardema Brussel: Eindhoven: Eindhoven: Eindhoven: Thomas Kempislaan 44, Eindhoven. Heden is rustig en kalm overleden, onze lieve Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Wingerina van der Ploeg-van den Berg op de gezegende leeftijd van 79 jaar. „De Heer is mijn Herder, mij zal niets ontbreken" Arnhem: L. Dercksen-van der Ploeg W. J. Dercksen Willem en Marieke Jaap en Hadewych Daan S. van der Ploeg Den Haag: L. Th. van der Ploeg- Schoiswohl Iris en Matthy Alkmaar: J. D. van der Ploeg J. M. van der Ploeg- Hafkamp Martienke en Gert Jaap en Gerda, Martijn Gert Jan Rien Walter Soest, 13 juni 1974. Chr. bejaardencentrum „Groot Engendaal" Dalweg 42. De overledene is opgebaard in de aula van het Chr. bejaardencentrum „Groot Engendaal", Dal- weg 42. De rouwdienst zal worden gehouden op maandag 17 juni a.s. om 13.00 uur in „Groot Engendaal",| waarna de teraardebestelling zal plaatshebben tegen 14.00 uur op de algemene begraafplaats aan de Veldweg te Soest. Vrede laat lk u, Mijn vrede geef lk u". Joh.14 27 Met droefheid geven wij kennis, dat de Heere tot Zich heeft gemomen in de door hem verwach te Heerlijkheid en Vrede, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Cornelis Jacob Wilschut weduwnaar van L. B. v. d. Ven in de ouderdom van 79 jaar. P. Wilschut L. B. Wilschut-Richter L. Wilschut G. P. Flach-Wilschut J. Ph. Flach A. Wilschut J. Wilschut-Bakker Ad. Wilschut J. Wilschut-Kwan M. Wilschut E. Wilschut-v. Drunen N. B. v. Loenen-Wilschut J. P. van Loenen Klein- en achter kleinkinderen Hendrik Ido Ambacht, 12 juni 1974 van Kijfhoekstraat 208 De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Dienstencentrum, van Kijfhoekstraat. Bezoek en gelegenheid tot condoleren vrijdag van 19.30-20.30 uur. De begrafenis in het familiegraf zal plaatshebben zaterdag 15 juni a.s. op de Al gemene Begraafplaats aan dc Graaf Willemlaan. Vertrek vanaf het Dienstencentrum om 11.00 uur. Aankomst op de Begraafplaats om 11.15 uur. ALGEMENE KENNISGEVING Heden behaagde het de Heere, geheel onver wacht, maar in de hope des eeuwigen levens, uit ons midden weg te nemen, mijn geliefde Man en onze Vader Hendrik Vergunst in de ouderdom van bijna 65 jaar. Katwijk: Voorhout: J. Vergunst-Massaar A. P. Vergunst K. Vergunst-Verbiest Bergen op Zoom: J. Vergunst J. M. Vergunst-de Graaf Leiden: H. Vergunst C. W. Vergunst-Pijpers en kleinkinderen Katwijk aan Zee, 13 juni 1974. Sluisweg 11a. Rouwbezoek: vrijdag- en zaterdagavond van 7 tot 9 uur. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden maandag 17 juni 1974, des nam. 1.45 uur in het Herv. Kerkel. Centrum, Voorstraat 74, waarna de teraardebe stelling zal plaatsvinden omstreeks 2.30 uur op de nieuwe begraafplaats 'Duinrust' aan de Park laan te Katwijk. Na de teraardebestelling is er gelegenheid tot condoleren in het Hcrv. Kerkel. Centrum, Voor straat 74 te Katwijk. Per slot van rekening wordt het weer zomer en dan wil je graag wat luchtigs aan je voeten. En wat lichts. Van Haren heeft nu een fraaie kollektie sandalen. Ze zijn licht en luchtig, haast onverslijtbaar door de geschuimde zool, mooi van model en ongelooflijk laag in prijs. Al met al een ideale zomerschoen voor jong en oud. Leuke meisjes- voetvormsandaal in blauw-rood of bruin-beige leder 20-21 Jongenssandaal, die tegen een-stootje kan, met voetvorm. In brijin met beige leder 27-30 'n Fijne kruisband - sandaal met heerlijk zacht voetbed. Uit bruin nappa Ieder. Herenmaten Bruin leder sandaal met voetbed en gesloten hiel. 27-30 24-26 21,75 27-30 23,75 31-35 25.75 31-35 25,75 36-39 27,75 in herenmaten ook in zwart 29,75 Goed nieuws voor mensen met aambeien. Ptfn kalmeert. Jeuk stopt. Zwelling verdwijnt. Da wetenschap kent tegen woordig een middel dat de bij zondere eigensohap heeft aam beien te doen 'wogdrogen'. De pijn stopt. Do zwelling ver dwijnt. Dit middel heet Sperti Preparation H? Met Sperti Preparation H ver schrompelen ook hardnekkigs aambeien. i Sperti Preparation H ls mild en ontsmettend. Voor direkte, snelle, afdoende behandeling van aambeien ia er maar één middel: Sperti Preparation H zalf ra zetpillen. *Hana,l3marlc Het bestuur van de Ver. voor Chr. Beroepsonder wijs te 's-Gravenhage vraagt voor de Chr. School voor L.B.O. en I.H.N.O., Tullinghstraat 2, Den Haag, tel. 070-183716 voor 10-16 lesuren m.i.v de nieuwe cursus. Sollicitaties te richten aan mej. C. Burggraaff, directrice van de school. IJsvogelplein 10 's-Gravenhage Aan bovengenoemde school kunnen, liefst per I augustus a.s., benoemd worden enkele 17 lessen WISKUNDE 6 lessen AARDRIJKSKUNDE 6 lessen NATUUR- en SCHEIKUNDE Sollicitaties te richten aan de school of aan do directeur G. Hoogenraad, Sportlaan 330, Den Haag, tel. 070 - 33 05 95. door C. van Eijckvan Heslinga Hoa gaat u wonen als u ouder wordt? Een moeilijk probleem I Dit boek biedt u de helpende hand bU het nemen van be slissingen en het maken van plannen. Da schrijver gaat in op de voor- en nadelen van het aanpassen van de eigen woning, bejaardenwoningen, bejaarden-, verzor- gings- en verpleeg tehuizen, diensten- oentra en serviceflats Een boek vol goede adviezen. Het verscheen In de Casa- resks, die In samenwerking met het Bouwcentrum worde uitgegeven door KLUWER ALGEMENE BOEKEN WAGENINGEN Beste! 't in de boekhandel Met foto's, paperback f 12,90 wrpleegtehuis prinsenhof leidschendam Aan de Gravin Juliana van Stolberglaan te Leidschen dam is gevestigd een zeer modern geoutilleerd verpleeg tehuis, waar 260 patiënten worden verpleegd en behan deld. In dit nieuwe verpleegtehuis wordt op 1 augustus 1974 een aanvang gemaakt met de Voor deza interessante opleiding komen in aan merking: actieve jonge mensen, die bij aanvang van de opleiding 17 jaar of ouder zijn en die ten minste met goed gevolg 3 jaar voortgezet onder wijs hebben genoten, bijvoorbeeld MAVO-3, IN AS of in het bezit zijn van het diploma OVP of KV. Inlichtingen: telefonisch onder no. 070- 209201,toestel 212. Sollicitaties aan het Hoofd van de Opleiding van het Verpleegtehuis Prinsenhof, Gravin Juliana van Stolberglaan 1 te Leidschen dam. v

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 12