Frankrijk werkt nu het hardst aan E-wegen Regionale sport autobiografie- In één maand dertien brandjes aangestoken Haarlemmerstraat boos op 3-Octobervereniging Afzwaaien bij Bernhardschool Top-ambtenaren zijn tegen reorganisatie L. H. Lubberink Albatros (20) Mevr. Busser naar Parijs schoolkorfbal 'Jeugdgroep voor het Leven' opgericht Vanavond weer torenmuziek Yan Dijk samen met Merwede PAPENDRECHT SLIEDRECHT Jubileum bij Unimills Muziekconsulent onder hoede C.E.? Snelheidsvoorschriften in Europa verschillen sterk Auto en vakantie-I TROUW/KWARTET DONDERIUG 13 Jl \I 1974 BLNdNiENLAM) Dl IJ DORDRECHT De brandweer moest in mei 35 keer uitrukken, waarvan negen maal voor loos alarm, dertien keer voo. brandjes, die bleken te zijn aangestoken, en driemaal voor een brand door onbekende oorzaak. Het uitbranden van een auto in de Merwedestraat leverde de grootste de ze maand geregistreerde schade op. namelijk 7.000. Een motorbrand in de Plutolaan was 'goed' voor een schade van 2500. DORDRECHT De Prins Bernhard school heeft een feestavond gehouden, waarop tevens afscheid werd genomen van de zesdeklassers. De avond (in de aula van de Chr. L.T.S.) werd ge opend door hel bestuurslid C. Dirkse. De eersteklassers begonnen met een leuk muziekstukje over kikkertjes, Ook de toneelstukjes van de leerlin gen van klas 2 en 3 waren amusant. Twee 'pop groepen' met zelfgemaakte instrumenten waren niet van echt te onderscheiden. In de pauze werden nog dia's van het schoolreisje ver toond. Na het optreden van de circus artiest L. Piekstra met zijn nichtje, kwamen de hogere klassen aan de beurt. Toneel, zang, dansjes, trommel en trompetspel wisselden elkaar af. Ook het turnverk van Marijke Aar- noutse was geweldig. Vervolgens nam klas zes met een zelfgemaakt lied afscheid. De 'afzwaaiers' kregen van de oudercommissie een foto van de school. Zij op hun beurt boden het hoofd, de heer A. Spriensma twee langspeelplaten aan. Zijn vrouw kreeg bloemen. LEIDEN Tien Leidse topambtena ren, allen chef van een gemeentelijke afdeling, hebben in een brief de ge meenteraad gevraagd met akkoord te gaan met de plannen van B. en W. voor een reorganisatie van het ambte narenkorps. Deze plannen, die dinsdag avond in de raad werden besproken, beogen de doelmatigheid van het ambtelijke apparaat te verhogen door bijna alle gemeente-ambtenaren onder te brengen in een vijftal grote werk verbanden onder leiding van een team van hoofddirecteuren. In hun brief zeggen de ambtenaren er bijzonder teleurgesteld over te zijn, dat bij het opstellen van het definitie ve reorganisatieplan geen rekening is gehouden met hun mening. Boven dien, zo stellen zij, zijn in het plan elementen opgenomen, die tevoren in het geheel niet zijn besproken, waar bij zij dan vooral wijzen op plannen om de hoofddirecteuren niet alleen een coördinerende, maar ook een in houdelijke taak te geven. Er werden weer verschillende oorza ken vastgesteld van al of niet gevaar lijke brandjes- een verstopte schoor steen, onvoorzichtigheid bij het vul len van een benzine-aansteker, onacht zaamheid en onwetendheid. Kinderen bleken ook nu weer regelmatig brand te veroorzaken bij hun spel of louter uit baldadigheid, vooral in containers en panden of auto's bestemd voor de sloop. De brandweer werd vooral op zijn paraatheid getest in de middag- en avonduren. Hij werd minder voor het verlenen van assistentie opgeroepen in da nacht en 's morgens. Opvallend in het overzicht over mei is het tot tweemaal uitrukken naar het Sterren burgplein op loos alarm. Als men in actie kwam gebruikte men meestal de hogedrukstraal om het vuur snel meester te worden. Voor de GG en GD werden 313 zieker- en 132 ongevallentransporten uitgevoerd. Vijf maal assisteerde de brandweer met haar materieel- en gereedschaps wagen, zes keer met één van haar overige voertuigen en de autoladder kwam éénmaal in actie. Er werden 36 controles van tanks en tankschepen op de aanwezigheid van gas uitgeoe fend. DORDRECHT De heer L. H. Lub berink, die woensdag afscheid heeft genomen als directeur van de Stich ting opvang en begeleiding van bui tenlandse werknemers. Hij aanvaardt een functie elders. Hij wordt zoals gemeld opgevolgd door de heer F. L. Koppe. ZWIJNDRECHT Albatros gaat za terdag het vierde lustrum groot scheeps vieren. Op het eigen veld wordt een clubdag gehouden, waar voor een keurig verzorgd programma boekje is verschenen. Na de verwelko ming van de circa 250 leden, oud leden en introducé's om 13 uur wordt PAPENDRECHT De geheel ver zorgde vijfdaagse reis naar Parijs, de inzet van de quiz over Frankrijk op de slotavond van de 'Franse week', is gewonnen door mevr. Busser-Van Weelden. In de finale bleek ze de twee andere kandidaten, Anneke Baaiem en de heer Van den Beukei die respectieve lijk tweede en derde werden, de baas te zijn. Het quizprcgramma werd ge presenteerd door Dick Passchier, Mi- chéle Ellena uit Parijs en mevr. Ok- huizen, hótesse bij de Franse Toeris ten Service. De muziekvereniging Ex celsior zorgde met drumband en ma jorettes voor de juiste stemming, daarbij geholpen door het combo Sal vation en de mime-expressionist C-lim. De jonge Franse chansonnier Michel Robakowski had groot succes bij het talrijke -ubliiek. De avond werd bijge woond door de culturele attaché van de Franse ambassade, mr. Batiiteau en mr. Oharpentier, secretaris general van de Alliance Fr±naise. de middag volgemaakt met een attrac tief veldprogramma. Er zijn pupillen- wedstrijden en gekostumeerde korf balduels voor de aspiranten. Junioren en senioren werken in vier ploegen zeven zeskampproeven af. De dames spelen een partij voetbal ter compen satie van de wedstrijd UrugayNe derland op de tv. De ouders, oud leden en oudere leden houden zich bij de vertrouwde korfbalsport. In twee duels van verschillende samen stelling zien oude bekenden elkaar binnen de witte lijnen terug. Bij slecht weer wordt gebruik gemaakt van de Walburghal. Om 20 uur spreekt de voorzitter een feestrede uit. De dag wordt besloten met een kolossaal barbecue-festein op het veld en in een feesttent. LEIDEN In een artikel in het nog niet zo lang bestaande advertentieblad 'Haarlemmerstraat' valt de redactie de 3-Octobervereeniging scherp aan. 'Nog steeds weten we niet, waar we aan toe zijn', klaagt ze; al jarenlang worden we door de heren gedicteerd, de 3-Octobervereniging faalt nog steeds als coördinator. Er zou, zo vervolgt het artikel, vorig jaar al een commissie uit de grond gestampt moeten zijn. waarin het to tale Leids e bedrijfsleven (Industrie- Leidato-L.C.C.-Ambulante handel) sa men met WV-musea-Kamer van Koophandel en 3-Octobervereeniging vertegenwoordigd zouden zijn om tot KATWIJK In Katwijk is de Neder landse Jeugdactiegroep voor het Le ven (NJAL) opgericht, in navolging van de Duitse JAL (Jugendarbeitsge- meinschaft filr das Leben). Het doel is het zien en tonen van de tendenzen die voor het menselijk le ven een gevaar vormen, zoals abortus, euthanasie en drugproblemen. De NJAL zoekt naar positieve oplossin gen. Ze is lid van de European Youth Pro-Life Organisation (EYPLO), opge richt 25 mei 1974 door jongeren uit Duitsland en Nederland. Men wil met medewerking van de JAL een bijeen komst organiseren op 20-21 juli. In lichtingen verstrekt Risco de Jager, Boulevard 59 te Katwijk aan Zee. Bromfietser gewond LEIDEN Een 31-jarige bromfietser uit Leiden liep dinsdagavond ernstig hersenletsel op, toen hij op het kruis punt Churchilllaan-Vijf Meilaan door een auto, bestuurd door een 27-jarige inwoner van Zoetermeer, werd gegre pen. Toen de bromfietser linksaf wil de slaan naar de Vijf-Meilaan hield hij niet het fietspad aan en werd hij gegrepen. De auto raakte na de bot sing nog een paal en vloog in brand. Een medepassagier van de auto liep schaafwonden op. Voorlichting Staalwijk LEIDEN Vrijdag wordt een voor lichtingsavond gehouden over plannen voor wijkverbelering in Staalwijk en de aanleg van speelgelegenheid in de Stadhouderslaan en de Duivenbode- straat. De bijeenkomst is in de school tan de Stadhouderslaan 1. ingang Herenstraat, en begint om 8 uur. een verantwoorde 3-octoberviering te komen. 'Alles wordt buiten, om en over ons gedaan', zo zegt het artikel verder. Uit een enquête zou zijn gebleken, dat nu, amper 4- maanden voor de feestweek, 95 procent van de Leide- naars nergens van weet. Verder wordt er over geklaagd, dat het feest zo versnipperd wordt. Drie oktober be gint met de bekende reveille-koraal- muziek en de herdenkingsdienst, waarvoor de zaken dicht gaan. 's Mid dags is er niets te doen, dus kunnen ze wel weer open. Zaterdagmiddag pas is de grote optocht, dus moeten de winkels weer dicht en kan de -markt ook wel ophouden. Het zou de zaken wereld zo'n drie miljoen gaan schelen aan inkomsten. 'De zakenwereld is het zo langzamer hand beu om als pispaal te dienen voor de heren van de Drie-Octoberver- eeniging, we gaan ons zo langzamer hand belegerd voelen en we hebben zo'n idee, dat de heren van de vereni ging ons niet zullen ontzetten', zo besluit het artikel. Aanvullend onderwijs voor kinderen van buitenlandse arbeiders LEIDEN Ook im Leiden neemt mét het bevorderen van gezinshere niging het aantal kinderen van buitenlandse werknemers gestadig toe. Om aan de moeilijkheden die dat op onderwijsgebied geeft, het hoofd te bieden, is er een nauw contact tot stand gekomen tussen de schooladvies dienst te Leiden en de stichting Bui tenlandse Werknemers. Dit resulteer de in een aanvraag aan het ministerie van onderwijs voor de aanstelling van een Nederlandse onderwijskracht, voor het geven van aanvullend onder wijs in de nederlandse taal en voor de aanstelling van een Marokkaanse en Turkse onderwijskracht tot het geven van een aantal uren per week kirltureel onderwijs. In een gesprek dat de stichting on langs met het ministerie van onder wijs had bleek men positief te reage ren op deze aanvraag. Inmiddels wordt gewerkt aan de sa menstelling van een begeleidingscom missie, waarvan naast vertegenwoordi gers van de gemeente, de stichting en de schooladviesdienst ook ouders van kinderen deel uitmaken. Een dezer dagen zal in het trefcen- tnim te Leiden een eerste bijeen komst gehouden worden met de be trokken ouders, om te spreken over doelstelling en methoden van het on derwijs. SLIEDRECHT De Prinses Beatrix- school is als eerste geëindigd in het schoolkorfbaltournooi. dat georgani seerd is door de korfbalclub Merwede. Zaterdag kon door de regenval het programma niet geheel worden afge werkt, zodat de beslissing deze week pas is gevallen. DORDRECHT Jaap van der Ende en het Dordtse Wisselluidersgilde ge ven vanavond om 8 uur een concert in het kader van de 'Torenmuziek'. Gespeeld worden; 'Predludiitm Alle luia de Sabbato Sancto' van Sjef van Balkom. 'Hemmony-suite' van Albert de Klerk'. Ronde d' été' van Kors Monster. Op de Kaapstanderzolder 130 treden hoog)' wordt vervolgens een demonstratie wisselluiden met handbellen gegeven, waarna het pro gramma wordt besloten met een open torenconcert, waarbij de beiaard toe gankelijk is. Na afloop is ieder wel kom in 't Klockhuys waar de drie luiders het Gildeteken van Gezel zul len ontvangen. DORDRECHT Door een met alge mene stemmen aanvaarde statutenwij ziging is de volledige fusie van de Merwede kalksteenfabriek n.v. te Gor- kum met de b.v. kalkfabriek v.h. van Dijk en co uit Dordrecht een feit geworden. Onder de naam Merwedijk n.v. zal het bedrijf de toekomst in gaan. Het oude bestuur bestaande uit F. Oostenbrug, directeur; mr. L F Dingemans, pres. kommissaris; D J van Herwaarden, kommissaris en ir. P. J van Lunteren, kommissaris werd uitgebreid met; Drs F E M Schlat- mann, direkteur; P van Dijk, kommis saris: ir. N A de Jocheere, kommissa ris en H Verwaal, kommissaris. Van bovenstaande besluiten z ijn de com missie voor fusieaangelegenheden en de industriebonden, op de hoogte ge steld. PAPENDRECHT De Vereni ging van eigenaren 'Veerweg-De Meent' wil het hoofdwinkelcentrum aan de zijde van de Veerwe^ uitbrei den met zeven kiosken, die als dag winkel kunnen dienen. Vier zullen gedeeltelijk boven het trottoir langs de Veerweg hangen. Om deze bouw mogelijk te maken stellen b. en w. voor met de vereniging een overeen komst tot vestiging van een erfdienst baarheid van overbouwing aan te gaan. De raad heeft volgens het ruilver kavelingsrapport L964 voor de Alblas- serwaard kavels grond (68 ha) in principe aanvaard. De kavels zijn thans toegewezen. De bedoeling is ze in te brengen in een recreatieschap. Mocht dit niet van de grond komen dan zal de gemeente de koopsom zelf moeten betalen, wat geen bezwaar zou ziin omdat het altijd al de bedoeling was de kavels voor recreatie te be stemmen. B. en w. willen grond bij het buurtwinkelcentrum aan de Ger- brandystraat verkopen in verband met de vestiging van een Chinees-Indisch restaurant. Aan drs. T. yd Graaf wil het college 533 m2 grond verkopen voor een bungalow, waarvoor tevens artikel 19 van de wet op de ruimtelij ke ordening moet worden toegepast. Voor het maken van een opbouw op het dak van het raadhuis moet het kredifet ad 825.000 worden verhoogd met 20.500 voor voorzieningen aan het bestaande gebouw en 58.500 voor prijsstijgingen. Op een aantal plaatsen zullen nieu we bushaltes moeten worden gemaakt in verband met wijziging van de bus routes. B. en w. zullen de raad hier voor het benodigde krediet vragen. De bouwplannen voor uitbreiding van de W. de Zwijgerscholengemeen schap aan de vd Palmstraat zijn zover gevorderd dat zij kunnen worden ge toetst aan het bestemmingsplan West polder. De bebouwingsgrenzen zijn niet in overeenstemming met dit plan, maar b. en w. willen met toe passing van artikel 19 realisering toch mogelijk maken. Hetzelfde geldt voor een nieuw silogebouw aan de ketel- weg van C. M. van Sillvoldt BV. Over al deze zaken zullen de leden van de commissie voor gemeentelijke ontwikkeling en openbare werken zich in hun vergadering van maandag 17 juni 20 uur uitspreken. DOOR SICCO DE JONG SLIEDRECHT De SSG heeft Hans Derks, buurtwerker op de Staart te Dordrecht, per 1 juli benoemd tot buurtwerker te Sliedrecht. Begroting en exploitatie-opzet van de SSG zullen een ahdere opzet krijgen. Voortaan zal afdelingsgewijs worden begroot. Misschièn dat deze methode meer dui delijkheid biedt omtrent de oorzaken van de terugloop van donaties en giften, aldus de SSG-vergadering. De nieuwe statuten, nodig in verband met de nieuwe werkstructuur, zullen in september moeten worden bekrach tigd. Het concept kreeg het fiat van de vergadering. Plannen worden ont wikkeld om jaarlijks een huis-aan- huis-krant te verspreiden. Meegedeeld werd dat de heer C. Kros namens de Culturele Raad zitting heeft genomen in het Bonkelaar-bestuur en dat de heer A. Borsje het voorzitterschap heeft aanvaard. ZWIJNDREHCT Unimills heeft de heer J. van Dijk, medewerker in de afdeling Harding, gehuldigd ter gele genheid van zijn zilveren jubileum. Ir. M P A van Houtte sprak hem toe en belichtte zijn loopbaan. Hij reken de de aanwezigen voor dat de heer Van Dijk in de loop der jaren zo'n 3 miljoen ton olie moet hebben gehard, wat neerkomt op 20 milard pakjes margarine. Hij noemde hem iemand, die 'tot aller tevredenheid gewerkt heeft en op zijn afdeling een vertrou wensman is geworden'. De heer Van Houtte bood een geschenk onder cou vert aan en het Vererend getuig schrift van Nijverheid en Handel. De heren J Vogelaar en M van Seeters boden geschenken aan namens onder nemingsraad en personeel. DORDRECHT De Stichting Cultu rele Educatie vindt dat de voor het basisonderwijs aan te stellen muziek consulent voorlopig in haar dienst moet komen. Eerst wanneer er meer duidelijkheid zal zijn over doel, werk wijze en organisatie van Schoolbege leiding zal deze zaak opnieuw ter discussie moeten worden gesteld. In een brief aan b. en w. vraagt het bestuur overleg hierover. De meeste nieuwe autosnelwe gen, die in Europa nog vóór de zomervakantie gereed zullen zijn, vindt men in Frankrijk. Maar ook België heeft sinds vorig jaar belangrijke E-wegen voltooid en in Duitsland wordt thans hard gewerkt aan Europees genum merde autowegen tussen Rijn en Maas, ten oosten van de Neder lands-Duitse grens. De E3, de route die Stockholm met Lissabon verbindt, is vorig jaar in België geheel gereedgekomen, nadat in 1970 Nederland als eerste land de E3 geheel over snelwegen realiseerde. In Duitsland wordt het gedeelte Ham- burg-Duisburg nu doorgetrokken in de richting Venlo, welke autobaan voor het einde van dit jaar gereed moet zijn. De E3 loopt dan verder via Eindhoven. Turnhout, Antwerpen, Gent en Kortrijk tot vlak voor Lille (RijsseJ). waar het internationale ver keer nog steeds door de stad moet. Deze route is echter met voorlopige constructies van gen i eb ruggen en door een tunnel verbeterd. De E3 voert vervolgens naar de Parijs rondweg, die nu geheel gereed is, maar die aan de zuidzijde nog verder verbreed zal worden. Benoorden Pa rijs, tussen het nieuwe vliegveld Charles de Gaulle en de rondweg, is een volgende" snelweg verbinding in aanleg, de B3. Deze weg maakt min of meer deel uit van een ringweg, die om de gehele Parijse agglomeratie de 'banlieu' komt të liggen. Een paar rijstroken hiervan worden half juni in gebruik genomen. De B3 be kort de tocht paar net zuiden enigs zins. Vorig jaar oktober is de eerste door particuliere ondernemingen gefinan cierde tolweg van Frankrijk gereedge komen: Parijs-Orléaos. Thans wordt gewerkt aan het verlengde daarvan, Orléans-Tours. welke weg voor het einde van het jaar klaar moet zijn. Het is niet onmogelijk, dat hiervan nog deze zomer een deel opengesteld •wordt voor het verkeer, want de par ticuliere maatschappij Cofiroute heeft met Parijs-Orléans al een voorsprong van een half jaar op het tijdschema behaald. Od clit trajekt van de E3 zijn in Frankrijk verder nog een paar kleine stukjes autoroute te vinden bij Bordeaux en de Spaanse grens. De Spanje-gangers hebben er zo een alternatieve mogelijkheid bij gekre gen, hoewel als het om snelwegen gaat de weg via Lyon èn Nïmes reeds sinds vorig jaar ver gevorderd is. Men rijdt dan, afgezien van de brede we gen door deze twee steden, op auto routes k péage tot Montpellier en weer verder van Béziers naar Narbon- ne. In Spanje zijn benoorden Gerona nog steeds geen snelwegen te beken nen. maar na Gerona-Barcelona en Barcelona-Tarragona is voor de maand juli de opening gepland van Tarrago na-Valencia: een snelweg langs de kust van de Middellandse Zee. RIVIèRA Eveneens midden in de zomer wordt in Frankrijk het ontbrekende stuk van de snelweg langs de Rivièra geo pend. Het is het trajekt Aix-Brigno- les, van ruim 50 kan. Daarna hebben cle Fransen dan aan de El Londen- Parijs-Lyon-Nice-Rome-Parlermo weinig meer te doen. Het gedeelte tussen Le Havre en Rouaan is in aanleg en van Rouaan en Parijs kan men deze zomer geheel per autoroute naar Nice. De Italiaanse mediterrane kustweg is van de Franse grensplaats Roquebrune gereed tot Livorno en het deel tussen Livorno en Rome is onderhanden. De Fransen zetten verder de meeste spoed achter de wegen Parijs-Metz, Chartres-Le Mans en Lyon-Chambéry. Van deze laatste weg is in december de verbinding Lyon-Bourgoin geo pend. In totaal komen er dit jaar snelwegen ter lengte van 500 km. bij in Frankrijk, waarmee een totaal van bijna 3.000 km. autoroutes bereikt wordt. De bedoeling is het tempo van de wegenbouw nog verder op te voe ren, opdat in de komende vijf jaar het snel wegennet tot 6.000 km. zal worden uitgebreid. De Franse wegen bouwers nemen daarmee de eerste plaats in Europa over van de Italianen. Italië beschikt op dit moment over een snaiwegennet van bijna 5.000 km. lengte, tegen 5.800 voor de Duitse bondsrepubliek. In Noord-Italië is zo juist de laatste hand gelegd aan het sluitstuk van de E6 bij Bolzano, waar door men nu van de Brenner Pas geheel over autostrada's naar de teen van de Italiaanse laars (Reggio Cala bria) en bijna tot de hiel op de kaart (tot Bari) kan rijden. De Adriaweg sluit bij Bologna aan op het noordi- taliaanse wegenstelsel en voert ver der via Ancona en Pescara naar Bari. Ook de autostrada Napels-Bari is ge reed. De autostrada's lopen nu langs drie trajekten van noord naar zuid: de El van Genua naar Rome langs de oude Via Aurelia, de E6 van Bolzano naar Rome, dit is de Autostrada del Sol door de Apenijnen, en de E2 van Milaan naar Bari, deels langs de AcLri- a-kusL In Duitsland is het Europese hoofd wegennet vrijwel gereed, met nog als mm Wegenbouw in België; de E 10 bij Nivelles. Aan deze E-weg on!®2' breekt bij onze zuiderburen alleen nog een gedeelte tussen Antwei pen en Brussel en de Brusselse rondweg. voornaamste uitzonderingen de E5 tussen Regensburg en Linz in Oosten rijk en de E8 van Osnabriick ai aar Hengelo. In Nederland 'ontbreekt be halve de grensverbinding van de E8 nog een belangrijk deel aan de E10, de weg Groningen-Amsterdam-Brussel- Parijs. Het deel Leeuwarden-Amster dam is gepland voor tie komende vijf jaar en bezuiden Amsterdam ont breekt behalve de aansluiting van de Coentunnel op cle weg langs Schiphol nog de tunnel bij Dordrecht, maar volgend jaar moet Amsterdam-Art werpen volledig worden. De Belgen vorderen goed met de tussen Antwerpen en Brussel. welt( snelweg nu voor het grootste gereed is, doch hier blijft de rinP rond Brussel nog een paar jaren ee probleem. Wel is cle E10 van Brussi via Bergen en Valencieniies naar P rijs nu geheel klaar, m'aar wie Belgische hoofdstad mijden wil, ka: op weg naar het zuiden, nog aitij beter via Rijssel rijden. De sinds de olieschaarste van eind vorig jaar genomen verkeersmaal- ort regelen zijn dit jaar in vele Europese landen herzien. Daardoor is nu w vooral een sterk uiteenlopend aantal snelheidsvoorschriften ontsta^.^ De enige Europese landen zonder snel heidsbeperkingen buiten de bebouw de kom zijn thans cle Sowjet-Unie, Hongarije, Tsjechoslowakije en Ier land. Verder geldt in Joegoslavië al leen een snelheidsbeperking in de provincie Slovenië. In Duitsland is de snelheid op autobanen vrij, maar daar wordt wel een adviessnelheid van 130 km per uur aangehouden. In Frankrijk geldt voor vierstrooks routes nationales 120 kin per uur. Hieronder het meest recente overzicht van cle maatregelen, op autobanen en daarbuiten: Snelwegen Ov. wegen Oostenrijk 120 100 Polen 80 80 Portugal 100 80 Roemenië 80/100 80/100 Slovenië 100 80 'Spanje 130 90/110 Turkije 90 90 Zweden 110 1101 Zwitserland 130 100 Vijfeneenhalf miljoen Nederlan ders gaan deze zomer per auto op vakantie. Ruim drie miljoen blijven in eigen land; bijna tweeëneenhalf miljoen trekken de grenzen over. Met oog daar op wijden we deze en de ko mende Autobiografie in Trouw- Kwartet aan het op vakantie [om gaan per auto. Deze rubriek is ete daarbij geheel op de routes en de maximum-snelheden in het buitenland gericht. lij] - Grote vBrttrdioosvv»g» De autosnelwegen in Frankrijk en Italië. Beide kaartjes zijn ont leend aan het Handboek van de KNAC 1974 en bijgewerkt tot op df huidige situatie fwelk 800 pagina's tellende handboek a 12,50 rui me toeristische en automobilistische informatie verschaft). fr ha •pl an till ok; levi oer

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8