vreemdgeld Totaal voetbal' van Joegoslavië Koet tegenstanders verrassen Zonder eigen fanatieke supporters is Schotland toch kwetsbaar geworden agalo niet benauwd ondanks voorbereiding vol vraagtekens van Brazilië rie mislukte eindtoernooien moeten 'Zwak' Zweden heeft alle kansen oor Bulgarije nu vergeten worden om rol van betekenis te gaan spelen SPIERPIJN? BARBUFFETTEN )UW/KiWlAIRfTEir DOiNDERiDAG 13 JUKI 1974 TR/CT1 I land dat zich het laatst, kwa- Lerde voor het eindtoernooi, Bt de openingswedstrijd in ^Duitsland. Joegoslavië be te via een 10 overwinning Rpanje in een bcslissingswed- M dc laatste zestien. Ze begin- nu in Frankfurt tegen Brazi- jHoe mpeizaam de weg naar Wereldkampioenschap voor de toslaven ook mag lijken, de batic van coach Miljan Mllja- [Wordt geacht een belangrijke jte kunnen gaan spelen. De pte 32 nederlaag tegen farije (zonder nederlaag in koortoernooi maar toch uitge teld) ten spijt. Miljanic: 'We ïcteren alle finalisten, maar Hjn voor niemand bang. Nie- id van ons wil echter onze fen overschatten' ,nic voert in West-Duitsland opig yoor het laatst dc su- sie over de Joegoslavische Hij heeft een contract gete- bij het Spaanse Real Ma- dat hem in twee jaar zo'n ige 475.000 gulden gaat ople- Dat wil echter niet zeggen Miljanic met zoveel geld in 'ooruitzicht de ambitie heeft ren om er met Joegoslavë van te maken. Hij heeft met [e hand de selectie naar zijn gezet. Met het doel voor r er een team van te maken totaal-voetbal' speelt. Dat be nt dat de middenvelders tij oefenwedstrijden in de voor- 9 werden gezet en dat de loedespelers een verdedigen- ak kregen opgelegd. Moljanic: s stijl van spelen is een -eling van fantasierijk, at- ief en verstandig voetbal, het accent op de aanval.' stijl die veel weg heeft van Ajax en ook het Nederlands onder Rinus Michels moet Miljanic weet dat maar al tc Volgens hem zal het aan- üd voetbal karakeristiek De Joegoslavische troef, topvoetballer Dragan Dzajic. worden voor dit wereldkampioen schap. 'Brazilië, West-Duitsland en Nederland zullen waarschijn lijk de landen zijn die nieuwtjes introduceren die het voetbalspel zullen verbeteren. Deze drie lan den zullen ook wel de medailles pakken. Ieder ander land bij de eerste drie zou een verrassing zijn.' Joegoslavië heeft het bij de pou le-indeling niet getroffen. Brazi lië lijkt voorlopig een niet te overkomen hindernis ook al is er dan veel van de hooggewaardeer de schoonheid uit hun spel ver dwenen door het ontbreken van bijvoorbeeld Pele. Tostao en Ger- son. Zaïre moet een eenvoudig te nemen obstakel zijn, zodat de beslissing over de tweede plaats wel zal vallen in de laatste poule wedstrijd tussen Joegoslavië en Schotland. Voor Miljanic kwam de laatste oefenwedstrijd op 5 juni tegen Engeland dan ook goed van pas. 'De oefenwedstrijden daarvoor waren slechts tests voor verschil lende spelers, tegen Engeland wilde ik het team klaar hebben zoals dat gaat spelen in het we reldkampioenschap.' Een handi cap heeft Joegoslavië al, de vaste keus Nenad Bjekovic zal er in West-Duitsland in ieder geval niet bij zijn. Vorige maand raak te hij gewond bij een verkeerson geluk waardoor Miljanic hem ge voegelijk kon afstrepen van de lijst van kandidaten. Tegen Brazi lië zal ook Dusan Bajevic ontbre ken. Hij zit dan een schorsing van een wedstfijd uit. Wel aanwezig echter is de bril jante technicus Dragan Dzajic die als linkerspits fungeert. Maar Miljanic weet dat juist zijn licht voetige aanvoerder te lijden zal hebben onder het fysiek geweld waarmee hij geconfronteerd zal worden. Dat was Miljanic al dui delijk geworden tijdens de beslis singswedstrijd tegen Spanje. Toen Dzajic in dat duel weer eens hard werd aangepakt sprong Miljanic op en rende het veld in. Door de scheidsrechter werd hij vervolgens van de spelersbank naar de tribune verwezen. RUST Voor de innerlijke rust van Mil janic en vooral de spelers na tuurlijk heeft Joegoslavië spe ciaal een psycholoog meegeno men. Vojislav Stefanovic moet er over waken dat de spanning niet teveel wordt voor de selectie. De 41-jarige Stafanovic hij speel de vroeger enkele keren mee in Jong-Joegoslavië begeleidt de groep al langer. Hij heeft de ploeg kort voor de strijd tegen Spanje afgeholpen van een mis plaatst stuk superioriteitsgevoel. Gemotiveerd werd toen de over winning behaald. Stafanovic echter: 'Maar er waren toen natuurlijk ook de Joegosla- ven die ons gesteund hebben. De Joegoslaven die in West-Duits land werken hebben misschien wel teil koste van hun' gezin ver weg de hoge entreeprijzen be taald om ons aan te moedigen. Dat was een geweldige steun en dat kan het weer zijn als ze ons in het eindtoernooi ook zo mas saal komen aanmoedigen.' De kwalificatie van Schotland voor het eindtoernooi hield een dubbele triomf in voor trainer Willie Ormond. Op de eerste plaats was Schotland er weer bij na sinds 1958 te hebben ontbro ken en dat ondanks de clubsuc cessen van Celtic en Glasgow Rangers in die tijd. En op de tweede plaats slaagde Engeland er niet in door te dringen tot de laatste zestien. Daardoor verover de Schotland in het Verenigd Koninkrijk weer alle voetbal aan zien. En prompt kwam daar dit seizoen nog bij dat de Schotten in de strijd om de titel van Groot Brittanië door een over winning op Engeland (overigens na verlies tegen Noord Ierland en winst op Wales) zich ook de sterkste elf toonde. Redenen om met een forse dosis zelfvertrou wen te starten in overvloed dus. INZET Alleen, Schotland heeft het niet getroffen met de loting. Daar is Willie Ormond ook van over tuigd. Brazilië en Joegoslavië zijn twee slechts moeizaam te bestrij den landen. Landen ook waarte gen techniek meer telt dan een tomeloze inzet. En juist dat laat ste is de grote kracht van de Schotten. In het eigen Hampden Park, waar meer dan 100.000 toe schouwers inkunnen, waar al dat publiek ook als één man achter het nationale team gaat staan, daar komt Schotland tot de grootste prestaties. Daar, waar één dode per wedstrijd onder het publiek normaal is, kwam de op gezweepte Schotse elf tot de winst op de technisch bekwame re Tsjechen, daar ook werd En geland beslissende verslagen bij de strijd om het kampioenschap van Groot Brittannië. In Duitsland echter zullen de Schotten de zo belangrijke steun van het publiek missen. En dan is het elftal snel kwestsbaar. Dat blijkt maar al te veel uit de tot nu toe gespeelde uitwedstrijden. Voor het Britse kampioenschap Dennis Law, de geroutineer de Schotse aanvaller, geeft de weg aan tijdens een wan deling van de selectie. werd bij het onbetekenende Noord Ierland verloren. Voor het wereldkampioenschap werd bij de Tsjechen verloren. En de zo be langrijke oefenwedstrijd tegen België, in Brugge, leverde ook al een nederlaag op. Ormond vreest dat gebrek aan steun. Weet ook dat juist dat zijn elftal kwetsbaar maakt Typerend voor de inzet waarmee Schotland speelt zijn twee spelers die in Engeland hun sporen heb ben verdiend. Eerst en vooral is daar natuurlijk Billy Bremner. De kleine blonde speler van Leeds United. Bekend om zijn niet te tomen werklust En met hem spits Dennis Law. Manchester United gaf hem het afgelopen seizoen, in de nadagen van zijn carrière, de kans zich financieel wat te verbeteren. Law vertrok bij het in nood verkerende Man chester United (overigens ge traind door Tommy Docherty, de man die het Schotse elftal, voor Willie Ormond in januari 1973 aan het bewind kwam onder zijn hoede had) Naar stadgenoot City. En hij bleek in het Schotse elftal toch altijd nog goed genoeg om een rol van betekenis te kunnen spelen bij de strijd om kwalifica tie voor het wereldkampioen schap. Bremner (31) eh Law (34) vor men de mentale motor van Schot land. Steeds met volle overgave strijdend trekken zij hun mede spelers mee op. Maar het benauwt Willie Ormond toch wel dat het vooral inzet is. Hij vraagt zich terecht af of dat voldoende is in wedstrijden tegen technisch aan zienlijk verfijnder spelende lan den als Brazilië en Joegoslavië. Ormond troost zich dan echter met de wetenschap dat vooral Brazilië bevreesd is voor de Schotse inzet. De Brazilianen noemen het een overdosis aan hardheid die waarschijnlijk be antwoord zal worden met hard spel. En dan zijn de Schotten in hun element En dus moeilijk bestrijdbaar. De Braziliaanse angst voor teveel hardheid in het Schotse spel heeft Ormond afgedaan als overr dreven. 'Wat het geweld betreft ik weet niet hoe ze aan die angst komen. In onze wedstrijden tegen Tsjechoslowakije, Engeland en West-Duitsland (vorig jaar okto ber in Glasgow, 1-1) was er geen sprake van geweld. We speelden steeds uitstekend voetbal en het wordt nog steeds beter". STIJLPRIJS Een wat overdreven stellingname van Ormond. Als geen ander weet hij dat hij vooral te maken heeft met spelers die in Enge land helemaal zijn ingewijd in het achterhaalde voetbal waar voor fijne techniek weinig plaats is. In zijn basisopstelling zullen zeker zes spelers staan die uitko men voor Engelse clubs. In zijn selectie van 22 komen niet min der dan 12 namen voor van spe lers die voor Engelse clubs uitko men. Schotland, in 1954 en 1958 tijdens het eindtoernooi om de wereldtitel, vooral geprezen om de technische capaciteiten van de spelers, komt nu zeker niet in aanmerking voor de stljlprljs. Maar als de speler met de meeste inzet gekozen moet worden, dan lopen enkele Schotten een aardi ge kans. Dat kan goud waard zijn in de eerste finaleronde. (ADVERTENTIE) HELPT VLUG bij verstuikingen, liente kneuzingen, spit. spier- en gewrichtspijnen steeds wordt Brazilië afge- lerd als kandidaat nummer om op 17 juni~in het Olym- idlon van München de we- Itel te grijpen. Logisch na- ]k ook. De Brazilianen leve- ll vele jaren achtereen elftal- waarin techniek, tactiek en sch vermogen samengcvloch- zijn tot een uniek schouw- Elftallen ook met sterren soms bepalend waren voor vtreldtoernooi. De naam Fe- Jvoorbeeld is onverbrekelijk ouden met het wereldkampi- jchap voetbal. En Johan Jff mag op die roem dan dit een aanslag plegen, het zal nóg een titelstrijd duren de naam van Cruljff mogc- ,'nzelfde betekenis zal krij- 'oor dc voetbalsport als die ''ele. (33) is er dit jaar niet meer ~e geslepen technicus heeft ir jaar geleden aangekondigd leer voor het nationale team [te willen komen. En op igenblik overweegt hij de alsport in zijn geheel maar rel te zeggen:- Pele is ver geraakt, zo moe dat hij lezweek voor de vele smeek beden die hem bereikten om te rug te keren. Hij bezweek niet vóór de morele druk die de voet balbond op hem probeerde uit te oefenen. Pele heeft het allemaal gehad en wil gewoon niet meer. Maar als Brazilië in het eindtoer nooi niet tot de wereldtitel reikt, dan zal er in het land ongetwij feld boos naar Pele worden gewe zen. Ondanks zijn enorme ver diensten voor het Braziliaanse voetbal. PROBLEMEN Want Pele weigerde op zijn be sluit terug te komen, op een moment dat coach Mario Zagalo in de grootste problemen ver keerde. Tostao raakte voor de voetbalsport verloren door een oogverwonding. En Gerson kon niet mee naar het wereldkampi oenschap door een ernstige rug blessure. Daarmee raakte Zagalo de kern van wat een succesvol team zou kunnen zijn kwijt. Bra zilië gelooft nog steeds dat h et een succesvol'team is. Het is er alleen nog niet uit gekomen, maar in Duitsland zal het bewijs geleverd worden. Nu heeft Brazilië al een hele reeks kansen verspeeld om duide lijk te maken dat het elftal nog steeds van absolute wereldklasse is. Zagalo heeft maandenlang met een uitgebreide selectie getraind. Hij heeft zware conditietests af genomen, hij heeft taktische cur sussen gegeven, hij heeft de tech niek bijgeschaafd. En toch kon zijn selectie in Zuid-Amerika tij dens een aantal oefenwedstrijden niet imponeren. Sterker nog, Bra zilië werd geconfronteerd met een publiek dat steeds maar weer met schrille fluitconcerten aapgaf niet tevreden te zijn over de geleverde prestaties. Zagalo heeft zich bij dat alles steeds rustig gehouden. Hij gun de de pers zoveel vrijheid bij het benaderen van de spelers soms zelfs tijdens de trainingen, dat liedereen zich ging afvragen wat Mario Zagalo nu precies in petto had. Of de kalme oefenmeester soms iets groots aan het preste ren was maar zijn spelers op straffe van uitsluiting had verbo den daarvan ook maar iets te tonen. Met dat gevoel reisde de Braziliaanse équipe af naar het voorbereidingsoord Herzogenhorn in het Zwarte Woud. Maar ook daar is de twijfel geble ven. Brazilië oefende wel met Nu doelman Wendell door een ernstige blessure is afgevoerd van de lijst van geselecteerde spelers vechten drie Brazilianen om de vaste plaats onder de lat. Hier Rena to katachtig in aktie tijdens de training. volle overgave, maar de ploeg slaagde er nauwelijks in te impo neren. Sterker nog Brazilië raak te een stukje roem kwijt met een enkele oefenwedstrijd waarin ge toond werd dat de kracht ont breekt en de techniek niet langer fabuleus is. En in de aanval de grote kracht van Brazilië kwam het gebrek aan werkelijke afmakers soms schrijnend naai voren. Zagalo probeerde het eerder met Cesar, met Mirandinha en met Leivinha. Maar steeds moest hij toch concluderen dat het niet de gouden greep was. Het gevaar moet komen van Rivelinho, de middenvelder die er in 1970 in Mexico ook al bij was. Hij kan met harde schoten voor gevaar zorgen, maar hij heeft nauwelijks iemand voor zich lopen die als goaltjesdief een wending kan ge ven aan een wedstrijd. Coach Zagalo heeft in het open baar nooit te kennen gegeven dat hij twijfelt aan het eindresultaat dat Brazilië kan bereiken. Hij heeft slechts op een punt duide lijk gemaakt dat de Zuidamerika nen iets te vrezen hebben in West-Duitsland. Dat is op het punt van de hardheid. Onomwon den heeft hij al kenbaar gemaakt juist op dat punt een ploeg als Schotland te vrezen. 'De Schotten hebben een moeilijk elftal en ze spelen met buitengewoon veel hardheid. Hoewel ze natuurlijk ook beschikken over goede spe lers.' En: 'Onze tegenstanders zul len proberen ons te provoceren met hard voetbal. Daarop mogen we niet antwoorden want dan verlies Je. Ik ben echter wel bang voor die hardheid van som mige elftallen.' ding' lijk-* gel n hol ilooi dc vierde achtereenvolgen aal neemt Bulgarije deel aan ndronde van het wereldkam- ischap voetbal. Maar on- die toch opmerkelijke pres- ziet de groep-tegenstander Jederland de komende WK amelijk als middel om zich fancheren voor drie misluk- ndtoernooien. Ondanks het it Bulgarije zowel in Chili «geland '66 als Mexico '70 ezig was, eeft het land iets gepresteerd tijdens die -ii Memooien. Zelfs is de Bul- e nationale ploeg daar nog tot een overwinning geko- al in Mexico betekende dat de toendertijd door dr. Ste- Boskov gecoachte ploeg een teleurstelling. Bulgarije dat e voorronden toen onder met Nederland had afgere- ldek in die periode op zijn st met ook in het westen ide spelers als Yakimov, endjiev, wijlen Asparouh- Gaganelov, Dimitrov en Pe- In een groep met West- land, Peru en Marokko be- e Bulgarije evenwel een af- die in het vaderland een van kritiek losmaakte. 1CTIEVEN ie had nog wel bijzonder i perspectieven op klasse- •vor dekwartfinales gehad, het in de eerste wedstrijd het in Mexico zo verrassen- iru bij rust met 20 voor Peru veranderde dat in de e helft ïtehter in een 32 iaag voor de Bulgaren. Bul- was na die klap zo gedemo raliseerd dat na de volgende 52 nederlaag tegen West-Duitsland, zelfs niet van Mai-okko kon wor den gewonnen. Het gevolg was, dat bij terugkeer de leiding van de nationale formatie onmiddel lijk aan de dijk werd gezet. Sportjournalist Christo Mladenov nam het roer over. Met als dwin gende taak Bulgarije ook voor de WK van 1974 te kwalificeren en vervolgens daar voor revanche te zorgen. De eerste opdracht was op het oog zeker niet eenvoudig. Bulgarije had te maken met Por tugal en Noord-Mlhnd als ge vreesde tegenstanders en verder met het onbeduidende Cyprus. Bulgarije toonde zich echter bij zonder sterk in alle wedstrijden. Slechts tegen Portugal en Noord- Ierland werd in de uitwedstrij den een punt verspeeld; de rest werd gewonnen. BONEV Het gebeurde met een ploeg, die in Christo Bonev de beste speler had en ook voor West-Duitsland als de grootste attractie geldt. De aanvoerder van Bulgarije, die als één van de weinigen niet bij één van de clubs uit Sofia speelt, maar voor provincieclub Lokomo- tiv Plovdiv uitkomt, koppelt zijn spelbepalende rol op het midden veld aan 'den grote produktiviteit. Hij was het ook, die samen met Johan Cruijff, de Italiaan Riva en de Oostduitser Streiehe, met zeven treffers het meest schot- vaardig was in de kwalificatie wedstrijden. Bonev is omgeven dopr spelers, die allen uitkomen voor in totaal slechts twee clubs: CSKA Sofia, de legerploeg en Levski/Spartak De gevaarlijke Bulgaar Penev ner Boskov van CSKA Sofia. Sofia. De Bulgaarse top heeft zich volledig in die twee clubs geconcentreerd. Beide teams leve ren meestal elk de helft voor het nationale elftal. In Nederland heeft CSKA Sofia een meer dan bekende naam. Ajax heeft de kracht van dat elftal op pijnlijke wijze aan den lijve ondervonden. Dd eliminatie van Ajax in het EC-1 toernooi door CSKA ligt nog vers in het geheugen. Het is ook het resultaat, dat Bulgarije voor ogen houdt, n,u het een Nederlands elftal met een Ajax- kern ontmoet. CONDITIE Te verwachten valt, dat Bulgarije met een wederom conditioneel ijzersterk elftal tevoorschijn komt. Collectiviteit en conditie zijn altijd weer de sterke punten (rechts) in gesprek met trai- ADVERTENTIE Tc!. 03423- 1207 Kootwijkerbroek Gem. Barncvcld verhogen de sfeer in uw kantine. geweest van de Bulgaren, maar onder leiding van Mladenov heeft de individuele inbreng meer ruimte gekregen. Zo mag bijvoor beeld Bonev zonder meer de ve dette zijn in de plodg. Zoals bij de Oostblok-landen ge bruikelijk is, heeft Bulgarije zich bijzonder consiciëntieus op de WK voorbereid. Reeds een half jaar werken alle internationals bij de clubs met aangepaste trai ningen. Alle clubtrainers is op het hart gebonden, dat het natio nale elftal boven alles gaat. Tij dens de winterstop is de selectie al in twee trainingskampen ge weest Velingrad en Bank ja en voorts werden in die periode interlands in warme landen als Koeweit en Cyprus gespeeld. Mladenov stelde toen een pro gramma samen, waarbij drie in terlands binnen zes dagen wer den afgewerkt; een nabootsing dus van hetgeen tijdens de WK- eindronde realiteit is. Voor wat de speelwijze van de Bulgaren betreft, moet ondanks de aanwe zigheid van Bonev en ook top schutter Petar Jekov (indien her steld van blessures) worden aan genomen, dat het accent op de verdediging zal worden gelegd. De nationale voetbalploeg van Zweden kampt met het zelfde probleem als bijvoorbeeld poule tegenstander Uruguay. De kern van de ploeg bestaat uit in het buitenland uitkomende spelers. Waarschijnlijk zal Zweden met zes 'vreemde' spelers aantreden, aangevuld met drie voormalige buitenlandse profs en slechts twee Zweedse amateurs: de vleu gelverdedigers Jan Olsson en Björn Anderssom Het is duidelijk dat bondscoach Georg 'Aby' Ericsson zijn ploeg met al die in den vreemde ver toevende spelers niet optimaal heeft kunnen voorbereiden. Zo ging hij in januari naar een trainingskamp op Sicilië, maar alleen met de in Zweden spelen de amateurs. Toch kan Zweden ook en wellicht vooral voor Nederland als een zware te genstander worden gekenmerkt. De ploeg speelt recht-toe-recht- aan voetbal. Zonder veel franje dus, maar gebaseerd op een goe de conditie en in tegenstelling tot Bulgarije en Uruguay, aanval lend ingesteld. 'ZWAK' Dat Zweden bij de loting voor het eindtoernooi naast Haïti, Zaï re en Australië als vierde 'zwak' land werd aangewezen (en de poule, waar Nederland bij inge deeld is, in feite dus geen zwak land kent) roept gezien de aan wezige kwaliteit veel vraagtekens op. De Skandinaviërs beschikken in de voorhoede over het levens gevaarlijke duo Roland Sandberg- Ralf Edström. Een tandem dat bij Atvidaberg al veel klasse ver ried en nu gescheiden successen viert bij respectievelijk FC Kai- serslautern en PSV. Heel Neder land kent inmiddels Ralf Edström en het is nog niet dui delijk wie de levensgevaarlijke kopspecialist in het duel tegen Oranje zal moeten afstoppen. Een goede kanshebber is Edström's clubgenoot Pleun Strik. Het tweetal Sandberg-Edström wordt voorin aangevuld met de onlangs van Anderlecht naar ös- ters Vaxjö teruggekeerde Inge Edjerstedt Veel kwaliteit hebben de Zweden voorts op het midden veld. De in Nederland vanwege zijn tijd bij Feyenoord ook al vermaarde Ove Kindvall heeft een stapje terug gedaan en ver tolkt nu op het middenveld een belangrijke rol. Samen metex- Stuttgart-speler Bo Larsson vormt hij de hersens van. de ploeg. De derde middenvelder is waarschijnlijk de voor het Zwit serse Grasshoppers uitkomende Ove Grahn .Andere buitenlanders zijn Conny Torstensson, die on langs met Bayern München de Europa Cup won (nadat hij eer der in het seizoen met Atvida berg door datzelfde Bayern München maar juist was uitge schakeld in de Europa Cup; toch ook een bewijs voor de kracht van het eigen Zweedse voetbal), PSV's voorstopper Björn Nord- qvist, doelman Ronnie Hellström en Benno Magnusson, die beiden voor FC Kaiserslautern spelen. ROUTINE In totaal is het ook een gerouti neerde ploeg. Zo maakten Hellström, Nordqvist, Grahn, Kindvall, Larsson en Edjerstedt ook al deel uit van de nationale ploeg op de WK van 1970. Pikant detail van dat toernooi, toen Zweden de eerste ronde overi gens niet overleefde, was dat Uruguay met 10 werd verslagen. Ook nu is Uruguay weer groeps- tegenstander. Zweden vergokte de kansen in Mexico door uitgere kend tegen outsider Israël met 11 gelijk te spelen. Italië en Urugay gingen zodoende over naar de kwartfinales. De kracht van Zweden bleek ook in het plaatsingstoernooi voor de ze WK, toen uiteindelijk toch met erkende voetballanden als Hongarije en Oostenrijk werd af gerekend. Weliswaar had Zweden een beslissingswedstrijd nodig om het eindtoernooi te halen, maar dat was minder een ver dienste van Oostenrijk, dan wel het gevolg van een zwakke pres tatie van Zweden tegen het nieti ge Malta. Op dat eiland in de Middellandse Zee diende Zweden met twee doelpunten verschil te winnen, om zeker te zijn van efen plaats in West-Duitsland. De waanzinnig tekeer gaande Malte zen haalden Zweden evenwel dus danig uit hun normale doen, dat men niet verder kwam dan een 12 overwinning. Malta vierde die nederlaag als een overwin ning. Maar in dat beslissende duel noodzakelijk omdat Oostenrijk evenals Zweden een positief doel saldo van zeven goals had toonde Zweden in de sneeuw van Gelsenkirchen meer inhoud. Vooral Roland Sandberg en Bo Larsson bewezen toen hun grote klasse. Zweden, dat best genoegen wil nemen met de rol van outsider moet normaal gesproken niet on der doen voor Bulgarije cn Uru guay. Van die drie landen, zal het, naar verwacht, bovendien nog het meest aanvallend spelen. (ADVERTENTIE) Als u het In uw hoofd haalt om dit weekend opeens naar Londen of Parijs te reizen en u wüt daar uitsluitend met Braziliaanse cruzeiro's betalen,«lan maakt GWK dat subiet In orde (óók muntgeld) 1 Neem wél meteen zo'n goede, goedkope reisverzekering mee! Trouwens... Sdcrègdd2ïcr/oiiuw DE GRENSWISSELKANTOREN NV sparen, persoonlijke leningen (umenwerklng y«n N.V. NederUndie Spoorwegen, - Mtr lurir V- - cn verzekeringen. E3 onze adressen? Zie ook de Gouden Gids N.V. AMEV en Hereon, Heldring Plerton) Op dc stations en aan de grenzen I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 19