VV wenst greep p investeringen Nederland heeft tekort aan riet iamenleving veranderen in toekomstig tekort nergie hoofd te bieden' tzig bedrijf Goud krijgt een onderpand-functie Verkleinen op gewoon papier. Alsof't gedrukt is. MetdeVeenman Repro. Duidelijke kentering op wereldgoederenmarkten U wilde dus kopiëren op lichtgewicht papier? Maar natuurlijk, deVeenman Repro. Erzijn nog steeds mensen die niet aan Veenman denken als "tam kopiëren gaaUaja. r aandacht voor werkgelegenheid zwakke regio 's Dienstverlenende bedrijven laten Noorden links liggen Einde olieboycot weldra verwacht Nieuwe president Banque de France Deelnemingen Ned. Participatie groter dan ooit Amrobank: in eerste halfjaar hoger resultaat Bekentenissen in moordzaak NEW YORK GEMAKKELIJK n is -f 'KiWABTET DONDERDAG 13 JUNI 1974 FIN ANC CEN /ECONOMIE DL15 ze sociaal-economische redactie JRDAM NW-voorzitter Wim Kok heeft de werkgevers ichuwd, dat ze er rekening mee moeten houden dat de in- an overheid en vakbeweging op het investeringsgedrag zal toenemen, en vakbeweging behoren in het investeringskapittel m, want er moet een waar- i dat de investeringen in de chting plaatsvinden. De aard nvesteringen moet beïnvloed- aldus de heer Kok op het van de Algemene Bond van ren, dat gisteren in Rotter- 1 gehouden. •voorzitter maakte deze op- m naar aanleiding van een ver het spreidingsbeleid ten an de rijksdiensten. Deze wordt niet gevolgd door van arbeidsplaatsen van het •re bedrijfsleven. Hij wees er geen directe instrumdn- om investeringen te sturen richten op achtergebleven ctieve investeringsheffing is rument om investeringen in aald gebied te weren. 'Wan- rkgevers een oorzakelijk ver wensen te leggen tussen rende- 49 investeringen en werkgele- dan wensen wij als vakbewe- .41 garantie dat er bij hoge >nten ook investeringen wor- .Aaan ter wille van de werkgele- n II J aldus de heer Kok. "1 jorg ^1 Aa NV de NW-voorzitter moet er irborg komen dat de investe- ■in de juiste richting plaats hebben niets aan uitbrei- eringen, die slechts leiden om meer buitenlandse G?-pachten. :op Diepte-investeringen die zelfs kunnen leiden tot een vermindering van het aantal arbeidsplaatsen, beveelt de vak beweging dan ook ntót in elk opzicht warm aan', aldus de heer Kok, die hieraan toevoegde dat ook investerin gen in streken met congestieverschijn selen indruisen tegen het spreidings beleid. Ze moeten worden gericht op andere regio's. Tegenover het pleidooi van de werk gevers, die ter bestrijding van de werkloosheid een wijziging van het begrip 'passende arbeid1' in de werk loosheidswetgeving wensen, plaatste de heer Kok het begrip 'passende werkgever', zodat het te streng selec teren van sollicitanten door werkge vers kan worden uitgebannen. Over het spreidingsbeleid ten aanzien van de rijksdiensten zei hij, dat het er daarbij niet om gaat hóéveel er verplaatst wordt, maar wét er ver plaatst wordt en hoe dat ingepast kan worden in de structuur van de regio. De heer Kok formuleerde drie voor waarden waaraan de overheid zal moeten voldoen bij de spreiding van de rijksdiensten. In de eerste plaats is een rëëel en redelijk overleg noodzakelijk met een medezeggenschap van de ambtenaren bonden vanaf het allereerste begin. Overplaatsingen dienen op basis van vrijwilligheid te geschieden. Ook na der onderzoek naar de doelstellingen is op zijn plaats. De heer Kok achtte voorts vooral aandacht nodig voor diensten met een sterke groeimoge- lijkheid. Hij beklemtoonde, dat de Wim Kok, voorzitter van het NW last van het spreidingsbeleid niet mag worden afgewenteld op één bevol kingsgroep, waarmee hij het oog had op het overheidspersoneel. .lagere winst d'loudsmit pr.JBDAM De geconsolideerde 9.Ci}van Eduard Goudsmit (handel en horloges) is in 1973 van bijna 406.000 tot 4.513. ld wordt het saldo winst toe aan de reserves. Over 1972 dividend van 10 pet. uitge- uï zo blijkt uit het jaarverslag, fflging de prijs van het fijngoud ■fessneld tempo omhoog. Hierdoor i omzet in gouden sieraden in )osl«Ierlandse juweliersbranche ge- -14(iterug. Bij de zwaardere artike- ]s de teruggang in afzet zelfs i te noemen. De verkoop van iieraden werd bovendien on- ibeïnvloed door een verande- smaak bij het publiek dat jtere belangstelling toonde zilveren sieraad. De gestegen iroorzaakte weliswaar een for- ïtstijging, doch door de lage prijs per eenheid werd de terugval in omzet van het gouden sieraad niet gecompenseerd. In de horlogesector was in de gehele branche sprake van een belangrijke omzetstijging. De stij ging van de goudprijs heeft ook Goudsmit parten gespeeld. Doordat de juweliers hun inkopen in gouden sie raden beperkten, liep de groothandels- omzet quantitatief terug. Door de sterk toegenomen verkopen van zilveren sieraden en horloges, alsmede door de hogere prijsper eenheid van gouden sieraden was het toch nog mogelijk voor Goudsmit tot een iets hogere omzet (plus 4 pet) te komen dan in 1972. Ennia verwacht gelijke winst DEN HAAG Het bestuur van EN- NIA verwacht dat de winst over 1974 waarschijnlijk ongeveer gelijk zal zijn aan die over 1973. ENNIA streeft sedert enige tijd naar inkrimping van personeelsbestand. Door betere organisatie, verdere vwrwezenlijking van de integratie en grotere efficiency heeft het bedrijf zijn personeelsbezetting in Nederland met 130 personen kunnen verminde ren. Onder leiding van een adviesbu reau is anderhalve maand geleden begonnen met het kritisch bekijken van de werkmethoden in de binnen dienst en naar verwachting zal dit leiden tot verdere vermindering van de personeelsbezetting. Aniem behaalde bescheiden winst Aniem heeft in 1973 een evenwicht tussen baten en lasten weten te berei ken, ondanks de hoèe bijzondere las ten. Het nettoresultaat bedroeg 8801 tegen een verlies in 1972 van 734.000. Aan aandeelhouders zal worden voor gesteld op de aandelen van ƒ25 nu 10 terug te betalen en de statuten aan te passen. Naast rentebetalingen en claimuitkeringen uit de Indonesië heeft Aniem rentebaten uit de omvang rijke liquiditeiten. Ook voor dit jaar zullen deze belangrijk blijven. GRONINGEN Het aantal dienst verlenende bedrijven dat op het Noorden afkomt dank zij de facilitei ten die de overheid biedt, is vrijwel nihil. Sinds 1969 is er één bedrijf geweest dat premie heeft gehad. Eind 1972 liet het ministerie de eis vallen, dat een dienstverlenend be drijf minstens 75 man in dienst moest hebben om in aanmerking te komen voor een premie van de overheid. Desondanks is ook in 1973 geen dienstverlenend bedrijf voor de pre mie in aanmerking gekomen. Dit staat in het jaarverslag van de Commissie Industrievestiging. Secretaris drs. H. Verschoor zei ons desgevraagd dat de dienstverlenende bedrijven zelf ook weinig belangstel ling tonen. Oorzaak is misschien dat dit soort bedrijven minder belangstel ling heeft, in tegenstelling tot indus triële bedrijven, voor investeringspre mies. Men heeft meer behoefte aan werkkapitaal en daarin voorziet de regeling niet of nauwelijks. Overigens kan het dan wel opvallend worden genoemd dat men ook niet afkomt op een rente-subsidieregeling, die juist in de sfeer van het werkkapitaal ligt. Een oorzaak kan zijn dat het ministe rie van economische zaken met deze regeling niet aan de weg timmert. PARIJS De Franse gaullistische afgevaardigde Raymond Offroy heeft van Arabische zijde de venzekering gekregen dat het olie-embargo tegen Nederland en Denemarken nog deze maand zal worden opgeheven. Offroy is behalve volksvertegenwoordiger ook nog voorzitter van de Europese Vere niging voor Europees-Arabische Sa menwerking. De commissie voor financiën en eco nomische zaken van de volksvertegen woordiging van Koeweit heeft voorge steld dat het land zijn olieproduktie met de helft vermindert tot 1.5 mil joen barrel (van 159 liter) per dag. Dat heeft een van de commissieleden, Abdoella al-Beira, woensdag meege deeld. De bedoeling van de maatregel is de oliereserve zo lang mogelijk te laten meegaan. PARIJS De Franse centrale bank, de Banque de France, heeft een nieu we president gekregen. De president van Crédit National de Franse staatsfinancieringsinstelling Ber nard Clappier is de opvolger van Olivier Wormser, die de afgelopen vijf jaar de scepter bij de Banque de France heeft gezwaaid. De commando wisseling houdt verband met een be- leidsgeschil tussen Wormser en presi dent Valery Giscard d'Estaing, toen die nog minister van financiën was, over bestrijding van de inflatie in Frankrijk. AMSTERDAM De goudnotering heeft woensdag in Europa een gevoe lige daling ondergaan. Op berichten, als zouden de industrielanden weldra hun goudreserves op de vrije markt kunnen verkopen. In Londen zakte de prijs met bijna 4 dollar in tot 153,50 dollar per ounce (31,1 gram). In Am sterdam bedroeg de goudprijs 12.1.0- 13.390 (13.240-13.640) per kg. Zilver gold ƒ3.99426,50 (426453,50) per kg. ADVERTENTIE deenman k. en onderneming VJ Veenman, antw.nr. 1037, Rotterdam Rotterdam010-134980 Amsterdam 020- 24 85 65 Eindhoven 040-6 25 58 Zwolle 05200-3 7833 'Groep van Twintig' in principe akkoord WASHINGTON De ministers van financiën van de grootste in dustrielanden ter wereld hebben in principe overeenstemming be reikt over het gebruik van goud als onderpand voor internationale leentransacties. Dit besluit kan worden gezien als een compromis met het vroegere stand punt van de Verenigde Staten, dat goud geleidelijk van het internationa le monetaire toneel dient te verdwij nen. De overeenstemming werd be reikt tijdens een informeel diner dat de ministers van de 10 grote industrie landen dinsdagavond van him Ame rikaanse ambtgenoot kregen aangebo den. De ministers, die deel uit maken van de z.g. Groep van Twintig zullen vandaag, achter gesloten deuren, ver der vergaderen. Een van de belangrijkste kwesties is de rol van het goud in het nieuwe wereldgeldstelsel. Ondanks bezwaren van de VS tegen een vooraanstaande rol van het edele metaal, hebben sommige Europese landen en ontwik kelingslanden betoogd, dat de goudre serves van de wereld dienen te wor den gemobiliseerd voor de betaling van een deel fors gestegen oliereke- nlng. In het dinsdagavond bereikte akkoord is duidelijk de kwestie van de nieuwe AMSTERDAM De Nederlandse Participatie Maatschappij (voor 29 pet van de Nationale Investeringsbank, 23 pet van andere banken en voor de rest van verzekeringsmaatschappijen en pensioenfondsen) heeft in 1973 een groter bedrag aan nieuwe deelnemin gen geboekt dan in enig voorgaand jaar. Er was een nettotoename van de portefeuille naar kostprijs gemeten van 22,4 (v.j. 7,6) min tot 106,3 min. Dit heeft zich weerspiegeld in de liquiditeitspositie, die veranderde van een tegoed bij de bankiers van 15 min in een debetstand van 7 min. Het aantal nieuwe deelnemingen be droeg in 1973 tien. Daarnaast werden bestaande belangen uitgebreid en con verteerbare leningen verstrekt. Het saldo van winsten en verliezen bij realisatie van beleggingen kwam in 1973, ondanks een verlies van 1,5 min door het faillissement van de KNTU in Enschede, uit op een winst van 173.000. De winst ter verdeling daalde in 1973 van 5,59 min tot 5,57 min. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 11 pet. Ook voor 1974 acht de maatschappij dit mogelijk. goudprijs nog niet geregeld. In een communiqué van het Amerikaanse mi nisterie van financiën wordt gezegd, dat de waarde van het goud dat gebruikt wordt als onderpand bij in ternationale leentransacties dient te worden vastgesteld door de geldgever. Dit betekent niet noodzakelijkerwijs een waardering van het goud tegen de marktprijs. De regeringen (vooral Ita lië en Frankrijk), die goud voor offi ciële betalingstransacties willen ge bruiken, willen hun officiële goudre serves waarderen tegen de marktprijs, aangezien die reserves daardoor veel meer waard worden. De officiële goudprijs blijft 42 dollar per ounce (31,1 gram). Op de vrije markt brengt het edele metaal ruim 150 dollar per ounce op. AMSTERDAM De Amrobank ver wacht, dat de resultaten over het eerste halfjaar van 1974 een toene ming te zien zullen geven, die ten minste gelijke tred houdt met de geldontwaarding. Dit blijkt uit het prospectus betreffende de eerder door de bank aangekondigde uitgifte van 100 min 10,5 pet obligaties per 1979- 1982. De raad van bestuur kenschetst de groei van het bedrijf en de ontwik keling van de resultatenrekening als bevredigend. De aan het begin van 1974 uitgesproken onzekerheden met betrekking tot de te verwachten resul taten hebben inmiddels plaats ge maakt voor een gematigd optimisme. Uit de tot dusverre bekende resulta ten blijkt, dat de bank er in is geslaagd de forse kostenstijgingen op te vangen. De eerder gesignaleerde ontwikkeling, dat de stijging van de provisiebaten achterblijft bij de toene ming van de kosten, zette zich voort In de uitbreiding van het kredietbe- drijf werd, niettegenstaande een lich te daling van de rentemarge, tot dus verre de dekking voor deze kostenstij ging gevonden. In de verstreken maanden van 1074 gaf de kredietverlening, ook in de middellange sector, een verdere uit breiding te zien. De aanwas van de spaargelden bleef, al kon de bank haar marktaandeel ruimschoots hand haven, in absolute zin tot nu toe bij de verwachtingen achter. De bank ziet nog geen tekenen die er op duiden, dat de gesignaleerde ontwikkelingen in de naaste toekomst zullen worden omgebogen. Daarom wordt het ge wenst geachte aanvullende financiële middelen aan te trekken om ook aan de toekomstige vraag van cliënten naar middellange bedrijfskredieten en woninghypotheken tegemoet te kun nen komen. Werkgelegenheid gered door import UTRECHT Nederland heeft een tekort aan riet, dat globaal kan worden gesteld op 50 procent. Zou geen riet worden geïmporteerd uit landen als Polen, Hongarije en Roemenië dan zou dit ver gaande consequenties hebben voor de werkgelegenheid van de riet dekkers. lini.se/ie besparingen onvoldoende ra 0 x»ïe redacteur wetenschappen 3T Om over enkele jaren dreigende tekorten aan energie het hoofd te bieden, zullen we ïenleving ingrijpend moeten veranderen. Met alleen technisch voor de hand liggende besparin- ïen we er niet. Dat was de hoofdconclusie van het symposium over energiebesparing dat de Toekomstbeeld der techniek gisteren in Utrecht hield. Winstnemingen van speculanten AMSTERDAM In mei heeft zich op de wereldgoederenmarkten een duidelijke kentering gemanifesteerd met name in Japan waar verbruikers bij hun aankopen een duidelijke terughoudendheid aan de dag legden. Speculanten gingen in toenemende mate over tot winstnemingen. Dit merkt de Bond van Riethandeia- ren in Nederland op naar aanleiding van in de Tweede Kamer gestelde vragen over de importen van riet uit de Oostbloklanden. De bond meent, dat door het wegvallen van de rietim port een noodmaatregel de werkgelegenheid tot 50 pet zou kun nen teruglopen. Tal van rietdekkers zouden zich dan genoodzaakt zien hun ambacht vaarwel te zeggen, want wei nigen zouden zich kunnen veroorlo ven een groot deel van het jaar werkloos te zijn. Wanneer ook het aanital rietdekkers sterk terugloopt zal dit ongetwijfeld zijn weerslag hebben op de afzetmoge lijkheden van de ricttelers. Ondanks het tekort aan riet in Nederland zul len zij met hun riet blijven zitten als er geen vakbekwame dekkers meer zijn. Met de import van riet is dan ook de hele bedrijfstak gebaat, aldus de bond. Wat de kwaliteit van het uit de Oostbloklanden geïmporteerde riet aangaat merkt zij op, dat dit riet anders is dan het Nederlandse riet, maar de kwaliteit is over het alge meen niet minder. Zelfs de kleine hoeveelheden mindere soort, die er tussen doorlopen, zijn wat hardheid en slijtvastiheid betreft net zo goed als de mindere soorten uit de kop van Overijssel en elders uit ons land. Voor wat betreft het riet uit de Flevopolder: de kleine hoeveelheid die daar vandaag op de markt komt, wordt door de bona fide handelaar als 'polder-riet' verkocht en dat tegen een prijs, die rekening houdt met de ge ringere kwaliteit van het riet. Niet iedereen kan of wil de prijs voor eerste kwaliteit riet betalen. Zoals dat ook met tal van andere produkten het geval is zijn er ook hierv erschdllende kwaliteiten en prijzen. Met concurren tievervalsing heeft dit volgens de bond echter niets te maken. ADVERTENTIE r deenman SSS"'" Amsterdam 020- 24 85 65 Eindhoven 040-6 25 58 Zwolle 05200-3 7833 fekend hadden een kleine hon- tskundigen de afgelopen twee In een dik rapport gewerkt, [becijferden zij de mogelijke be- uitgaande van de bestaan- men en behoeften, voor 1985 fen procent van het dan te ver- I energieverbruik. procent groei jjekent, zei dr. W. J. Beek in zijn jg c envatting, dat de jaarlijkse an het energieverbruik niet VTj, ijf procent zou zijn, maar vier. 'heb bebben we dan op een hele- Rjji ine puntjes bij elkaar moeten en het is nog maar zeer de - 'at er van de aangegeven maat- H ook zal worden uitgevoerd. Hoog had eerder laten zien bij ongewijzigd beleid, tegen iaain gat be§int te groeien tussen ïYf n aanbod van aardolie, zelfs al r1 edi-Arabië zich in het tech- j. Deïst mogelijke tempo laten u ïpen, wat niet erg waarschijn- viit VerIaring van het groeiper- Van vijf naar vier, betekent in eiai 'atie een uitstel van moeilijk- enkele jaren, b |tieve groei Id odzakelijk vervolg op wat we kast ian hebben, aldus dr. Beek, is de t een studie over selectieve usee ij verwees naar de ideeën die idei ge week voor de Maatschappij ken. iverheid en handel had uiteen- iren aarin een accentverlegging van nemische industrie naar de fa- 1 van duurzame gebruiksgoede ren een centrale plaats inneemt. Eén element van selectieve groei was al binnengeslopen in de economische bijdrage aan het ingenieursrapport. Prof. L. H .Klaassen waarschuwde dat prijsverhoging van energie niet ver ward moet worden met inflatie. Het drukt een echte schaarste uit, en moet dus niet in de lonen worden gecom penseerd. Het Eerste-Kamerlid Ver sloot (PvdA) was dat met hem eens wat de totale loonsom betrof, maar te kende aan dat het próbleem van de in komensverdeling hierdoor wel nog dringender wordt. Arme landen Op hetzelfde effect op internationale schaal had prins Bernhard in zijn openingsrede gewezen: het probleem is het klemmendst voor de ontwikkelings landen, die zich niet kunnen veroor loven om energie te kopen tegen elke prijs .Hij noemde het bemoedigend dat het internationale overleg hier over op gang begon te komen. In een commentaar op het rapport vestigde prof. J. Koramandeur de aan dacht op het technisch-economische karakter ervan. 'Steeds weer komt naar voren dat energiebesparingen op economische gronden verantwoord moeten zijn. Dat betekent uiteraard dat de OPEC-landen, of koning Feisal, beslissen welke, besparingen wij in Nederland in zullen voeren. Voor het moment is dat onontkoombaar, maar èls het waar is dat de periode van ongebreidelde energie-welstand achter ons ligt, dan zullen we deze afhanke lijkheid moeten trachten te vermin deren Van een verslaggever MOORDRECHT De drie mannen die vorige week vrijdag zijn aange houden in verband met de moord ,op de 73-jarige landbouwer Gijs Leem heer (vorig jaar november in Moor» drecht) hebben bekend. Het zijn de 32-jarige C. K., de 23- jarige B. H. M. beiden uit Den Haag, en de 27-jarige J. M. D. uit Voorburg. Zij bekenden de oude man op de avond van 15 november te hebben gedood toen hij probeerde hen naar buiten te werken. Zij waren het huls binnengedrongen omdat ze meenden dat de veehouder een vermogend man was. De politie heeft inderdaad in het huis van de man later een klein kapitaaltje gevonden, dat op talrijke plaatsen was verstopt. Maar het drie tal heeft daarvan niets gevonden. Ze vluchtten, nadat ze het slachtoffer met een stomp voorwerp de schedel hadden ingeslagen. Slechts een porte monnee met honderd gulden hebben ze meegenomen. De politie zegt dat nu waarschijnlijk ook meer licht zal komen in enkele andere oude overvallen. Afgezien van de hernieuwde valuta onrust en de politieke verschuivingen in enige Westeuropese landen zette ook de rentestijging zich voort. Deze ontwikkelingen gaven handelaren aan leiding op de voorraden in te teren, aldus een overzicht van de Bank Mees en Hope. Ook van de mededeling van de Amerikaanse regering dat de eco nomische activiteit in het eerste kwartaal van dit jaar sterker was teruggelopen dan eerst was verwacht, ging een negatieve invloed uit. Wat de toekomstige marktontwikke ling betreft, blijft met name in de landbouwsector een element van onze kerheid overeersen, in verband met de afhankelijkheid van de weersom standigheden in de voornaamste oogstgebieden en de uiterst krappe wereldvoorraden van vrijwel alle voe dingsmiddelen. Weliswaar laten de vooruitzichten voor de graanoogsten in de VS en de Sowjet-Unie zich gunstig aanzien, maar anderzijds vormt de echaarete aan en de sterk gestegen prijs van meststoffen als ge volg van de oliecrisis een bedreiging voor de landbouwproduktie in de ont wikkelingslanden (India). Ten aanzien van de onzekerheid in de metaalsector kan worden opgemerkt, dat veel zal afhangen van het resul taat van de onderhandelingen over een nieuw arbeidscontract in de Ame rikaanse kaperindustrie. Vast staat in tussen, dat de oliecrisis en de span ningen op het stuk van de internatio nale monetaire verhoudingen produ centen van o.m. koper, tin, bauziet, suiker, cacao en koffie hebben aange moedigd meer samen te werken te neinde hun marktpositie te verstevi gen en aldus hogere prijzen voor hun produkten te kunnen bedingen. Koersen in Montreal NEW YOHK AC F Industries Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am. American Brands American Can Am Cyanamld Am Electr Power Am Metal Climax Am Motore Am Smelt Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel AUant. Richfield 11/6 12/6 43% 42% 11% 42% 41% 44 42% 35% 35% 29 29% 21% 21% 20% 20 38% 59% 6% 6% 21% 21% 48 47% 3% 3% 23% 23% 20% 20% 91 91% EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avond- verkeer kwamen gisteravond do volgende koersen tot stand (tussen haakjes de of(l- ciële slotkoers van glstetren. AKZO 61.60 gb—62.00 (62.00), Hoogovens (76.10), Kon. Olie 80.80 (80.70), Philips 31.00 (31.1-0), Unilever 116.50—116 60 gl (116.80), KLM (64.80). NED FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren 6 30%(30% Unilever 43%—44 (44—%): Philips »11%—(11%—%) en KLM 24 (24%). Opgave Hornblower and Weeks. Bovls Dom Tai Chem Husky Nat. Gas Mass Ferguson Nat. Resources Shell Canada 10/6 1.84 26% 16% til 4.63L 14% BendlA 29% 29% Bethl Stee) 30% 30% Boeing 17% 18 1 Burlington Ind. 21% 22 8% 17% 4.64L 14% 17% 4.44L 14% DOW JONES INDEX Induit. Sporen Utlll. obi. Mods 10 juni 859.67 177.54 74.99 68.95 798.0 11 juni 852.08 176.42 74.51 68.84 799.8 12 juni 848.56 173.94 74.10 68.78 797.5 Aand. Obl. rot. H. L. 10 juni 13.540 15.600 1.758 788 F97 11 juni 12.380 15.340 1.755 482 909 12 juni 11.150 13.800 1.731 406 987 Can Pacafic Ry Celanese Chase Manhattan Chessle System Chrysler Cities Service Colgate Palmollve Colt Industries Common* Edison Cons Edison Cont. Can Cont. OU Curtlss Wright Curtlss Wright A Dart Ind. Deere and Co. Dow Chemical Du Pont (El) Eastman Kodak First Nat City (ADVERTENTIE) Admiral Corp Allengheny Pow S Akzona Am Standard Amsted Ind. 14% 14% 32 31% 42% 42 47% 46"% 17% 17% 38% 38% 29% 29% 20% 23% 26% 26% 7% 7 25% 25% 39% 39% 10% 10% - 22% 19% 19 41 41% 66% 66% 172% 170% 114% 115% 40 39% 19% 19% 14% 14% 40% 40% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Uti) Gen Tel Tel Gelty OU Gilette Cimbel Brothers Goodyear 1 and B Gulf OU Illinois Central Ind. lnsllco Int Bustn Mach. Intern Harvester Int Nick of Can int Pai Int Tel Tel 49% 50% 25% 25% 53 52% 12 117'g 23% 23% 116% 114% 35% 35% 21% 21% 25% 24% 21 21% 16% 16% 7% 7% 226% 224% 26% 25% 28 27% 47% 48% 21% 20% Ling Lemco Vough Litton ind. Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Dougl Mobil OU Corp Nabisco Nat Cash Reglst Nat Distillers Nat Cypsum Nat Steel Nat Lead lad. 10% 10 8 8% 5 4% 26% 26% 16% 16% 24% 24% 14% 14% 43% 43% 35% 34% 85% 34% 14% 14% 11% 11% 34% 34% 13% 14 Pac Gas and El Penn Central Pepslco Phelps Dodge Philip Morrti Philips Petr Prodier Garni RCA Republic Steel Reynolds Ind. Royal Dutch Petr Santa F6 Ind. Sears Roebuck Shell OU Southern Co Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Stand 011 Calif. Stand Oil Indiana Exxoq Corp. Studebaker Worth Sun OU 22% 22% 2% 2% 63% «3% 36% 36% 59% 68% 54% 54% 104 102% 32% 32% 88 88% 52% 51% 14% 14% 32% 52% 27% 28% 84 84% 77% 77% 29% 29% 40% 40% Texas Gulf Texas Inst. Transamerlca UnUever Union Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel 26% 27 94% 93% 7% 7% 43% 41% 41% 8% 27% J7% 43% 43% [leenman BS Can Breweries Cetto Chadbouro Goth Chase Select Fd Columbia Gas Comlnco Cont. Telsphonk" '5.90LI6.29L 21% 21% 28% 28% 14% 14% Zwolle 05200-3 73 33 Gen. Cigar 13% 13% Int Bank ror Rec 98%b 98%b Int Flav Frag 38% 36% Int Paper <3 4) 37% 37% tnterspax 18.10 18.20 Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger 17 24 64% 11% 16% 24 63% Lone Star Cemen Lehman 14% 12% 14 12% Madison Fund 9% 9 West Union Tel. Westlnghouse El. Woolworth Nat Cao NY Centr A North West R N Am Philips Co Occidental Petr. Reliance Group 10% 20% 54 65% 15% 15% Tandy Union Electr. United Corpe United Qaa Western Bancorp H 12% 7% 7% 12 12% 20% 19%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15