DRIE TOT ZEVEN DAGEN TE LANG IN ZIEKENHUIS dichtbij geloofwaardigheid Adviezen Opklaringen Opslag van kernwapens in Lauwersmeer? Kransen op graf van De Savornin Lohman Op verpleegdagen zou half miljard bezuinigd kunnen worden flats vol eenzame studenten wandelaar aktie miljeunair dichtbij het weer Verbetering weerrapporten +++oproep toeristen+++ Li HOUW/iKlWiAIRTET WOEXSDAC 12 JUIN! 1974 BINNENLAND T5/K7 let is vervelend, maar waar: het Jederlandse, in het buitenland uitgc- ragen standpunt mag dikwijls dan eer juist zijn het komt niet altijd i™ ven geloofwaardig over. Uederland maakt zich bijvoorbeeld ei terecht) nogal boos over de vervuiling an de Rijn, die als een riool ons land 31 linnenkomt. Maar wat doen jullie er elf aan als al dat water cenmaai ei x>bith voorbij is?, vragen sceptische be Etsers en Fransen dan. Zij verden ken ons er eigenlijk van schoon Rijn- .piwater bij Lobith te willen ontvangen, st'om zelf daarna des te gemakkelijker Q» en goedkoper) vuil te kunnen lozen en goedkoper) vuil te kunnen lozen dijonder de veiligheidsmarges te over 's chrijden. Nederland maakt zich boos over het ,j ot van onze zangvogeltjes tijdens hun ïekinterverblijf in Italië. Minister Van eïder Stoel en onze ambassadeur in lome hebben de regering-Rumor elf toen die nog niet demissionair was) de verontrusting op de hoogte ^gesteld. Terecht, want zangvogels heb- rjben als insecteneters een belangrijke r&functie bij het instandhouden van het ^biologisch evenwicht in ons land. JeflMaar wat doet Nederland zelf zijn atvogels aan? Een Italiaans lid van het (Europese parlement in Straatsburg, j.libero della Briotta, heeft de Europe- oïte commissie gevraagd stappen bij .a^ederland te ondernemen om te voor dat het rampzalige plan voor buitendijks kanaal door de Dol- r ard wordt uitgevoerd. Een rampzalig bfeplan, want het graven van een derge- ijk kanaal zou catastrofale gevolgen Rebben voor miljoenen broed- en trek vogels. Eigenlijk zijn de vragen van meneer ^i.bero della Briotta vragen naar onze ^eigen geloofwaardigheid. De beste op- ossing zal zijn hier in Nederland het antwoord te formuleren namelijk een binnendijks kanaal in Oost-Gro- Van onze correspondent LEEUWARDEN Het PSP-lid van de provinciale staten van Friesland J. van den Berg heeft aan gedeputeerde staten vragen gesteld over voorberei dingen voor opslag van kernwapens in het Lauwersmeergebied (de afgesloten Lauwerszee). Hij heeft verklaard, dat 'verontrustende ontwikkelingen' hem tot het stellen van deze vragen heb ben gebracht De heer Van den Berg vraagt of er voorbereidend werk wordt gedaan voor de inrichting van oefenterreinen m het Lauwersmeergebied. Verder wil h'j weten of het juist is dat er een concentratie van munitie-opslag en een opslag van kernwapens komen. Zou, zo vraagt het statenlid verder, door een dergelijke maatregel een groot gedeelte van de gemeente Kollu- merland en zelfs Friesland niet een gevaarlijk gebied worden en zijn deze activiteiten niet in strijd met het streekplan? De heer Van den Berg vraagt ook of het juist ds dat er in het gebied een schietterrein voor vliegtuigen komt. Hij vreest dat dan de gemeenten Oost- dongeradeel en Kollumerland onleef baar worden door geluidshinder. Is net verder juist dat er in het gebied een zogenaamd oefendorp komt? Is het de bedoeling dat hier NAVO- technieken ter bestrijding van sociale conflicten worden beoefend door be paalde delen van de krijgsmacht? Op de begraafplaats Oud Eik en Duinen in Den Haag is gisteren met een korte plechtigheid de vijftigste sterfdag herdacht van jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, de grote CH-voonnan en tijdgenoot van Kuy- pers. Op het graf werden kransen gelegd door minister De Gaay Fortman (binnenlandse zaken), CHU- voorzitter mr. O. W. A. baron van Verschuer, en mevrouw E. Sleyser-Tegelaar, stafmedewerkster van de Lohmanstichting. Bij de plechtigheid waren onder meer aanwezig de Kamerleden Kruisinga, Van der Mei, Tolmas en Van Leijenhorst, het oud-Kamerlid jonkvrouwe mr. C. W. I. Wttewaall van Stoetwegen, en de vice-voorzitter van de CHU, W. C. de Kruijf. !ct zal er warempel ook nóg van romen, dat de regering hoogstper- ronlijk een beslissing gaat nemen >ver de toekomst van de Oosterschel- linister Westerterp begon zijn loop ban op het ministerie van verkeer en iterstaat met het installeren van een imissie (de zg. commissie-Klaas- iesz), die moest adviseren over al of niet afsluiten. Jg Dat advies was binnen de kortste keren binnen. Minister Westerterp be- sloot toen dat advies voor nader ad door te sturen aan o.a. de provin besturen van Zuid-Holland, Zee- en Noord-Brabant, de water- :happen in het betrokken gebied en le rijkswaterstaat, plus nog de Delta- lienst van de rijkswaterstaat. [inister Westerterp heeft nu al deze het kwadraat verheven adviezen linnen. Er is haast geen ontkomen leer aan de beslissing. Het eindstadi- speelt zich nu af binnen de rijks- inologische commissie, die de hele ipel papier heeft thuisgekregen, [aar zoals gezegd: de regering zal :h beslissen. Deze zomer nog, is ons iloofd. Waarschijnlijk als minister jïWesterterp met vakantie is. Van onze redacteur wetenschappen UTRECHT De laatste drie tot zeven dagen die mensen doorbrengen in een doorsnee Nederlands ziekenhuis, is er geen reden aan te geven waarom zij beslist in het ziekenhuis moeten liggen. Zodra maatregelen genomen zijn, die een goede opvang thans garanderen, kan dus een fors brok gezondheidszorg uit het ziekenhuis worden overgeheve ld naar huis. (tamelijk conservatieve) Vooruit- revende Hervormings Partij de |op de hindostaanse bevolkingsgroep :unende oppositiepartij van Surina- ie heeft alsnog eieren voor haar :ld gekozen en de regering-Arron iteun toegezegd bij het streven naar illedige onafhankelijkheid van Suri- lame per eind volgend jaar. ichmon, de gezaghebbende voorzit ter van die partij, hanteerde in het [verleden steeds het argument dat Suri name nog lang niet rijp was voor onafhankelijkheid, zolang de Suri naamse bevolkingsgroepen voorna melijk de creolen van Afrikaanse en jde hindostanen van Aziatische af rost zo langs elkaar heen leef- Icn, om niet te zeggen: vijandig tegen- iver elkaar stonden. Onder de be- ierming van Nederland, als een irt Pax Neerlandica, zou in dc lenering van Lachmon die integratie it stand moeten komen. 'at ideaal van de integratie heeft ihmon ook nu niet afgelegd. Rea list als hij is, heeft hij echter het getij irkend en daarna de bakens verzet, 'ie onafhankelijkheid van Suriname ir eind 1975 is onontkoombaar, nu én de Surinaamse én de Nederlandse regering zich daar officieel voor heb ben uitgesproken. Om dan toch dat ideaal van integratie te bereiken, is rust nodig, zo moet Lachmon hebben gedacht en om die rust te bewerkstel ligen, heeft hij voor samenwerking gekozen. Dat is een geruststelling niet al leen voor de Surinaamse regering (premier Arron heeft dat met evenveel Woorden al uitgesproken) maar ook voor de Nederlandse regering. Want laat niemand zich wat wijs maken: een stugge en intelligente oppositie in Suriname tegen de onafhankelijkheid bad nog heel Wat narigheid kunnen bezorgen. Het Statuut zou dan wel met een gewone meerderheid kunnen worden opgezegd, maar over wat er formeel-juridisch gezien na die opzeg ging moest komen, wilde eigenlijk Dat was een van de boeiendste ont dekkingen die ziekenhuisdirecteur A. G. P. Cremers deed toen hij eens precies ging onderzoeken wat er nu van dag tot dag met patiënten in zijn ziekenhuis gebeurde. Merkwaardig ge noeg had niemand dat tot nog toe gedaan. Gisteren promoveerde hij bij prof. Hattinga Verschure in Utrecht op het proefschrift TCwantificering van zorg in het algemeen ziekenhuis'. Dr. Cremers stelt heel voorzichtig dat zijn bevindingen alleen gelden voor het St. Liduinaziekenhuis in Apel doorn, maar dat er alle reden is om een dergelijk onderzoek op nationale schaal te houden. Van de verpleegda gen die hij onderzocht bleek 25 pro cent 'facultatief te zijn, wat betekent dat er niets met de patiënt gebeurde (onderzoek, behandeling, verpleging) een ziekenhuis voor nodig was. Vijf van die vijfentwintig procent had be trekking op dagen die versprei lig gen in de opnameperiode. Die zijn aanvaardbaar en vaak zelfs zinvol, meent dr. Cremers. Maar de overige twintig procent gingen direct vooraf aan het ontslag van de patiënt uit het ziekenhuis, en als dat een algemeen voorkomend verschijnsel blijkt, zou den we aan vervroegd ontslag kunnen gaan werken. Rekensommetje Prof. Hattinga Verschure wil best wat minder voorzichtig zijn. Veel medisch handelen gebeurt volgens vast gewor- Medisch handelen vaak volgens vaste patronen telde patronen. 'Galstenen liggen zo en zo lang*. Er is weinig reden om aan te nemen dat het in andere ziekenhuizen veel anders zou gaan dan in Apeldoorn. Dat geeft aanlei ding tot aardige rekensommetjes. We betalen met zijn allen per jaar vier miljard gulden aan ziekenhuisrekenin gen. Twintig procent van de verpleeg den lijkt dus goed voor achthonderd miljoen. Dat gaat natuurlijk niet op, want door de patiënten die de minste zorg nodig hebben, naar huis te laten gaan, wordt de verzorging van de overigen gemiddeld zwaarder en dus duurder. 'Maar voor een half miljard ben je toch wel goed', verzekerde prof. Hattinga Verschure zijn promo vendus. Dat halve miljard is ook bepaald geen pure winst, want vermindering van het aantal verpleegdagen (en dus ook ziekenhuisbedden) wordt volgens dr. Cremers pas mogelijk wanneer aan een serie harde voorwaarden is vol daan: Een sterk naar de huisartsen toe functionerende, goed georganiseerde en modern uitgeruste ziekenhuispoli kliniek; Voldoende capaciteit in verpleeg huizen (Prof. Hattinga Verschure: op dat punt beginnen we aardig in de buurt te komen); Een goed functionerende en vol doende bemande zorg buiten het zie kenhuis (huisartsen, wijkzusters, maatschappelijk werksters, diëtisten, psychiatrische werkers) Opvoeding van de bevolking om thuis weer een kortdurende verple ging aan te durven, uiteraard met steun; Herziening van de vaak onvoldoen de en armetierige psychiatrische zorg buiten het ziekenhuis; Stimulering van de zelfzorg van bejaarden en goede organisatie van de zorg voor de zelfstandige wonende bejaarden; Landelijke voorlichting en eventu eel cursussen voor vijftigers onder de titel 'H-oe blijf ik de volgende vijftig jaar gezond, gelukkig en onafhanke lijk? Dat is geen gering programma, maar na het onderzoek van dr. Cremers lijkt het niet onwaarschijnlijk dat het zichzelf kan bftalen met uitgespaarde ziekenhuiskosten. De gronden voor zijn grote nadruk op de omvang van bejaarden zijn duidelijk in zijn cijfer materiaal terug te vinden. Patiënten ouder dan 65 jaar bezetten 43 procent van de bedden, maar maken daarin driekwart van de 'facultatieve' ver pleegdagen mee. Veelzeggend is ook dat oudere vrouwen langer 'faculta tief blijven opgenomen dan mannen. 'Hangt dit misschien samen met de zorg in de bejaardenwoning\ vraagt dr. Creaners zich af, 'waar de vrouw de man na ontslag wel verzorgt, maar niet omgekeerd?' Nog meer De 'facultatieve' verpleegdagen zijn maar een deelresultaat van hetonder- zoek Op nog eens twintig procent van de verpleegdagen registreerde dr. Cremers een 'zorgniveau' dat eerder aan een verpleeghuis dan aan een ziekenhuis deed denken: maximale verzorging, matig intensieve verpleeg kundige behandeling en weinig medis che of paramedische behandeling. In het kader van dit beperkte onderzoek kon niet bekeken worden hoeveel van de betrokken patiënten inderdaad beter (en voordeliger) in een ver pleeghuis hadden kunnen liggen, maar ruimte voor verschuivingen moet zeker aanwezig worden geacht Op basis van het feitelijk aangetrof fen zorgpatroon formuleert dr. Cre mers een heel nieuwe inedeling van het ziekenhuis, niet meer volgens me dische specialisten (dus van de arts uit). Tien procent van de bedden is nodig voor zeer intensieve verpleging. Dan is er een middenmoot van 60 procent, die nog weer verdeeld kan worden in twee 'klimaten', een sector met veel zorg en behandeling, met een sfeer van zieke mensen. En een sector met matige zorg en een sfeer van beter wordende mensen. En dan zou er een vrij klein 'ambula torium' moeten zijn voor lopende patiënten, met enkele bedden voor ééndagsverpleging. 'De noodzaak van veel gepropageerde grote en mis schien goedkope ambulatoria en zelf zorgafdelingen valt te betwijfelen', meent dr. Cremers. Daar zouden na melijk nu juist de verpleegdagen wor den doorgebracht waarvan hij aan toonde dat ze 'facultatief zijn. onder redactie van loessmit 'Je hebt hier flats waar vierhon derd. studenten iconen een ver gaarbak van eenzaamheid', vertelt ds. H. B. van der Steen in 'Gelder land Nu' aan Jea Kiers. Ds. Van der Steen is predikant voor de studenten in Wageningen, studen tenpastor dus, zoals men dat tegen woordig liever noemt Een integra tie tussen de studenten aan de Landbouw Hogeschool en de Wa- geningse bevolking bestaat niet of nauwelijks. 'Misschien', zegt ds Van der Steen, 'dat we daardoor door ouders gebeld worden. Trou- wens vaker over het gebruik van drugs, over het samenwonen van zoon of dochter met een andere student'. Geen specifieke Wage- ningse problematiek natuurlijk, maar gewoon de ervaringen van een predikant in een grote studen tengemeenschap. Het werk van deze studentenpastor en zijn gereformeerde en rooms- katholieke collega heeft weinig met het gewone gemeentewerk te maken. Hun gemeente bestaat uit mensen die er juist op zondag vaak niet zijn; dan gaan ze een weekendje naar huis. Een tijdje praten op een vastgesteld spreek uur is er ook niet bij. De daginde ling van een student is hoogst onregelmatig en een gesprek in een sociëteit begint vaak om een uur of elf pas echt en kan dan tot in de vroege ochtend duren. Geen kritischer publiek dan studenten, zegt ds Van der Steen, maar aan de andere kant hebben de pastores te maken met 'grote groepen onze kere, zoekende jonge mensen; over weldigd. door de nieuwe samenle ving waar ze in terecht gekomen zijn; argwanend en heftig kritisch als het, veelal in een later stadi um, op een confrontatie met het geloofsbeleven aankomt'. Er zijn meer verschillen met het traditionele predikantsambt: 'Door de omgang met studenten ga je als pastor ook anders denken over ge bruik van drank en drtigs. Je bent in zekere zin met een subcultuur bezig. Eerlijk gezegd voel ik me ook meer thuis bij een JAC, een Jongeren Advies Centrum, dan bij een kerkeraadsvergadering. En als dat modieus zou klinken: het gaat mij om de praktische consequenties van het evangelie. Je kunt, vind ik, als pastor alleen maar functio neren als je in die samenleving stapt'. Ds. Van der Steen heeft naast zijn pastorale werk een hobby die op een totaal ander terrein ligt: ar cheologie. Toch ziet hij duidelijke overeenkomsten tussen werk en hobby. 'Met de theologie is het net hetzelfde: je graaft in de grond en je vindt een fossiel en het leuke is om iemand te vertellen wat het is. Soms zit er wel eens een edelsteen tussen'. Een week of twee geleden bericht te deze krant over de baptistenpre- dikant ds. Georgi Vins, die in de Scrwjet-Urrie is gearresteerd en ge vangen gezet Kort na dat bericht is in Dor drecht een aktnecomité gevormd, dat handtekeningen wil verzamelen om daarmee te zijner tijd bij de Russische ambassade te pleiten voor vrijlating van de predikant, en daarmee ook voor alle andere in de Sowjet Unie vervolgde chris tenen. De Dordtenaren vragen ie der diie er aan mee wil doen, in zijn of haar buurt zoveel mogelijk handtekeningen op een vel papier te verzamelen en die op te sturen naar: Aktiecamité Vrijlating ds. Georgi Vins, p/a J. Jongejan, Adr van BMjenburgh straat 24, Dor drecht Het woord 'miljeunair' is uitgevon den op het experimentele vor mingscentrum Borckerhof in het Drentse vlek Orvelte. In één week (29 juni tot 5 juli) kan iedereen daar voor ƒ160,- alles inbegre pen 'miljeunair' worden door speurtochten in de natuur te ma ken, dieren te observeren, slootwa ter te onderzoeken, zelf brood te bakken en sappen te maken, excur sies te maken naar een vuilafvoer- maatschappij en naar een biolo- gisoh-dynamdsch bedrijf. Nog veel meer trouwens, want slapend wordt niemand 'miljeunair'. Mee doen is overigens niet verplicht; iedereen kan kiezen wat hij/zij interessant vindt Op de Borckerhof, die in twee grote, gerestaureerde Saksische boerderijen is ondergebracht, wor den deze zomer van 7 juli tot 3 augustus onder meer ook cursus sen van een week gegeven op het gebied van druktechnieken. Erg geschikt voor redacteuren van schoolkranten en leden van aktie- groepen en verenigingen, die er op die manier van alles en nog wat over publikatie bij kunnen leren. Inlichtingen bij de Borckerhof, Flinterweg 6 in Orvelte (Drente), tel. 05934-351. Tussen Straatsburg en Parijs is een wandelwedstrijd gehouden. De deelnemers hebben do afstand van 525 kilometer natuurlijk niet op hun dooae akkertje afgelegd, want het ging er uiteraard om wie het snelst kon wandelen. Dat Wede de Belg Robert Rtnchard te zijn, die het eerst bij de finish In Parijs arriveerde Noal moe natuurlijk en erg mager maar dat kan hij al ge weest zijn voordat hij aan de mon sterwandeling begon. Een krantezetter heeft het ook moeilijk. Door de haast waarmee hij moet werken, kan hij de plank af en toe behoorlijk misslaan, soms zo ver dat een rectificatie gewoon niet kan uitblijven. Zo vond de Leeuwarder Courant het noodzake lijk een zettersvergissing van een paar duizend kilometer recht te zetten. De man had de internatio nale Rode Kruis-conferentiie van vorig jaar in Terhorne laten hou den in plaats van in Teheran. Eén lettertje minder maar en voor de zetter prettig dicht bij huis, maar voor hetzelfde geld kun je het Witte Huis in Wassenaar laten staan en dat is voor president Nixon en zijn medewerkers toch erg onhandig met al dat gebel en geloop naar Watergate-commissées. Van onze weerkundige medewerker Gisteren vielen er vooral in het bin nenland nog plensbuien, waar je zon der jas in een ogenblik doornat van werd. Het waren de stuiptrekkingen van een kleine depressie op het nood- oostelijk deel van de Noordzee. Van nu af aan gaat juni zich gelukkig verbeteren. Het hogedrukgebied met centrum van 1027 mb ten noordwesten van Spanje breidt zich meer en meer over de Britse eilanden en onze omge ving uit. Weliswaar moet er eerst nog een zwak frontje uit Schotland gelost worden met bewolking en plaatselijk misschien wat lichte regen of een enkel licht buitje, maar daarna treedt een toestand met rustig zomerweer in met flinke zonnige perioden. Erg plezierig voor de vakantiegangers is de te verwachten stijging van tem- niemand zich liever in het openbaar uitlaten. Er zou toch een grondwet moeten komen of iets dergelijks en daarvoor zou toch misschien een speciale, re- presentieve grondwetgevende vergade ring moeten bijeenkomen of zou min stens een twee-derde meerderheid in het parlement nodig zijn. Zonder Lachmons medewerking waren dat moeilijke operaties geworden. Lachmons toezegging heeft op dit punt dus de atmosfeer in Paramaribo opgeklaard. Dat zeggen wij temeer daar naar onze in deze kolom al meer dan eens uitgesproken mening juist de onafhankelijkheid van Su riname de zozeer gewenste integratie van de verschillende bevolkingsgroe pen eerst goed op gang zou kunnen brengen, en niet de Nederlandse aan wezigheid. Zo hoorden we van een abonnee uit Opperdoes dat op 24 mei een zware hagelbui (in totaal 36 millimeter in één uur) daar 's middags na half vier zeer veel schade aan de tuinbouwge- wassen aanrichtte. Veel kroten en peen moest worden overgezaaid. Uien werden bij de grond afgeslagen en herstellen zich nog maar moeilijk. De vorige dag, op hemelvaartsdag, was er ook al een bui van 27 millimeter in één uur gepasseerd, precies langs de zelfde baan. Weersgesteldheid van gistermorgen: Max. temperaturen gisteren. Neerslag afgelopen 24 uur. Amsterdam zwaar bew. 15 8 De Bilt zw. bew. na regen Den Helder zw. bew. Twente lichte regen Zd.-Limburg zw. bew. Aberdeen zw. bew. na reg. peratuur in de richting van achttien a twintig graden. In de tweede helft van de week zal het kicik in de Benelux vermoedelijk wel boven deze grens uitkomen. De vijftien graden Celsius-grens vertoonde gisteren al een belangrijke uitstulping in noorde lijke richting over de Britse eilanden, loaar het plaatselijk in het zuidoosten bijna twintig graden werd. Ook in Frankrijk waren de temperaturen drie tot vijf graden hoger dan maandag middag. Een depressie b^ven Joegosla vië met aan haar noordzijde veel onweersbuien in de Karpaten, trekt in noordelijke richting. Wij ontvingen een fraaie vakantie- kaart uit Hongkong, waarop zich een opbouwende onweerswolk aftekende. Vorig jaar was Hongkong kind van de rekening met de grootste regenval sedert 1853 (43 procent boven nor maal). Deze abnormale regenval was het gevolg van de passage van drie tropische cyclonen in juli en augus tus, die de regenval over de eerste acht maanden van het jaar tot 2610,4 millimeter deden toenemen, een nieuw record. Ook een record was de 2413,3 millimeter van mei tot augustus. In juli vielen er hagelstenen zo groot als perziken Maar ook' in ons eigen land kan het weer soms heed wat teweeg brengen Athene zwaar bew. Barcelona onbewolkt Berlijn half bew. Bordeaux vrijwel onbew. Brussel zwaar bew. Frankfort vrijw. onbew. Gftnève zwaar bew. Helsinki licht bew. Innsbruck neersl. op afst Kopenhagen licht bew. Locarno vrijw. onbew. Londen vrijw. onbew. Luxemburg vrijw. onbew. Madrid Malaga Majorca MUnchen Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm ZUrich Las Palmas onbew. zwaar bew. vrijwel onbew. lichte regen zwaar bew. z^'aar bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. onbew. zwaar bew. half bew. 15 15 12 14 14 13 27 20 18 18 14 15 13 13 14 15 17 16 15 26 24 26 13 24 16 15 23 24 14 12 25 2 2 2 1 0 0 0 0 2 3 7 5 4 11 2 0.2 0.2 0 0 0 12 0 0 2 0,1 2 6 14 0 'Ik betaal Je niet wat je waard bent. Geluksvogel!' Onderstaande personen wordt dringend ver zocht de ANWB-alarmcentrale In Den Haag te beUen, 070-284428. Nederland: Omg. Lage Vuursche-Hilversum dhr. W. Slager. A'dam-Nleuwendam met caravan IDA; omg. Terschelling in hotel of pension dhr. P. Brusse, R'dam. Luxemburg of Noord-Frankrijk - Duitsland of Frankrijk fam W, Dekker, Castrlcum NH, mosgroen* Flat 124 plus caravan, 61-71-xm. Frankrijk hr. G. Prins, Andljk, wltt* Peugeot 304, 18-45-uv; hr. Oorthulzen, A'dam, witte Datson 100a; fam. Geel, Rijswijk <ZH) bruine Ford Taunus. HOOG WATER 13 Juni: Vllsslngen: 7.34-19.48; Harlngvlietslulzen: 8.56-21.22; Rotterdam: 10.08-22.11; Schevenlngen: 8.20-20.49; Ijmul- den: 9.09-21.38; Den Helder; 12.24- Har- lingen: 2.33-14.57; Delfzijl: 5.03-17.06. Oostenrljk-Joegoslavlë hr en mevr. E, V, Arum. A'dam, groene Flat 850, 51-81-pr, Joccoslavlö fam. A. 3. MarHng, Atsen, groene Flat 124 special, 37-75-pJ? Engeland mej. J, Wasslrk, Erme'o, wltt# Simca 1000, 75-65-xa. Op reis naar Turkije fam. J. Harkema, Franeker, beige Mercedes L 508 D, kampe*r- bus aJ-88-20,

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7