Voorstel: partij kan gekozene niet zonder meer laten aftreden Steun voor nieuw plan voor Dennendal 'Criminaliteit niet met geweld te keren' :hode!ieboycot Verzekeraars vinden misdaad te kostbaar Politie haalt bezetters uit TH van Delft Prijzen lijken binnen de perken te kunnen blijven 'Hulp aan Noord-Ierland' heeft op korte termijn 2,5 miljoen gulden nodig ledrijf voor echter wegens intduiken van Teruggeroepen bestuurder kan in beroep gaan Voorzitter reclasseringsinstellingen: Contract voor tien jaar met 'Nieuwe Linie' m('1 maar met een half procent omhoog Oost-D LI its] till cl 1 'akantie Ieise kinderen dankzij actie an der Stee weer in de rode cijfers Kind verdrinkt in vijver Nederlander voor Griekse krijgsraad Meerderheid commissie-Langemeijer staat achter voorstel-Brenninkmeijer ^HOW/KWiAtROEr WOENSDAG 12 JUNI 1974 BINNENLANDT3/K5 Terugroepingsrecht' in PvdA op de helling? Tan onze parlementsredactie >EN HAAG Aan de partijraad van de P.v.d.A. is voorgesteld liet terugroepen door de partij van ekozen bestuurders en leden in de gemeeenteraden en provinciale staten met meer waarborgen te ingeven. Op de nu bestaande regeling bestaat veel kritiek, vooral buiten de P.v.d.A. jdens de afgelopen verkiezingscam- gnies is herhaaldelijk van confessiio- le zijde betoogd dat het terugroe- ngsreöht van. de partij zeer ondemo- atiscli kan werken. Enkele partij- mzen, aldus de kritiek, kunnen uit- aken hoe de bestuurders en de ads- en statenleden moeten hande- x Gesproken werd dan ook van een monettenregelinig. Agens het nieuwe voorstel aan de rtijraad, die zaterdag in Utrecht jeenkomt, zal het besluit om ie- uid terug te roepen twee keer geno- en moeten worden door de leden- irgaderingen in de betrokken afde- igen of gewesten. Er moeten voor it besluit twee aparte vergaderingen jrden gehouden, die niet mogen worden uitgeschreven buiten de aan wezigheid van de terug te roepen persoon. De omstreden politicus moet alle kansen krijgen om zich te verant woorden. Hij kan verlangen dat er een commissie van onderzoek wordt benoemd, die eerst rapport uitbrengt alvorens tot wel of niet terugroepen wordt beslaten. Tussen de twee verga deringen, dlie worden gehouden, moet een afkoelingsperiode liggen en vol doende tijd voor een goede informatie en mobilisatie van alle PvdA-leden. Beroep Man kan alleen worden teruggeroe pen, wanneer men in strijd heeft gehandeld met het program. Wanneer eindelijk het besluit is gevallen dat een gekozene wordt teruggeroepen, dan kan hij, volgens het nieuwe voor stel aan de partijraad, een beroep doen op het partijbestuur. Zolang het partijbestuur zich niet heeft uitge sproken, geldt de terugroeping niet Het partijbestuur heeft de taak erop toe te zien, dat de procedure juist wordt uitgevoerd. Ook beoordeelt het partijbestuur of de terugroeping in redelijke verhouding staat tot hetgeen de gekozene wordt verweten. PvdA-vertegenwoordigers, die op een onverkiesbare plaats stonden en via voorkeurstemmen in de raad of staten kwamen, kunnen niet worden terugge roepen. Het volgens die nieuwe voor stellen met meer waarborgen omklede terugroepingsreaht heeft overigens in de praktijk volgens het staatsrecht geen enkel gevolg. Iemand wordt voor vier jaar in de raad of staten gekozen en blijft daar deze periode zitten, ongeaaht hoe zijn partijgenoten over hem denkan. Hij hoeft zich van zijn veroordeling door de partij of des noods royement als lid niets aan te Van een onzer verslaggevers DEN! BOSCH De voorzitter van de Stichting samenwerkende re classeringsinstellingen (SRI), mr. H. Kuijper, heeft zich gisteren gekeerd tegen de opvatting dat bij toenemende criminaliteit geweld met geweld gekeerd moet worden. Bij de opening van het nieuwe lande lijke bureau van de SRI zei hij dat het gebruik van geweld tegen daders van strafbare feiten ander geweld niet zal uitbannen. De heer Kuijper noem de het 'onjuist en onrechtvaardig het gevoel van bedreiging weg te compen seren door zwarte schapen te maken, te stigmatiseren en uit te stoten' en zei het verstandiger te vinden 'realis tisch' te zijn. 'De veilgheiid die wij begeren is eigenlijk vreemd aan ons menseljk bestaan'. Ex-bezetters omringen de auto van een bestuurslid van de TH bij het verlaten van liet terrein. Van een verslaggever DEN HAAG De schade door misdaad heeft een peil bereikt dat voor de verzekeraars niet meer aanvaardbaar is. Dat zegt de voorzitter van de Neder landse unie van schadeverzekeraars, jhr. mr. P. H. G. Nahuys. De heer Nahuys sprak op de jaarvergadering van deze organisatie. 'Als geen maatregelen worden genomen zal de verzekerbaarheid volgens de be staande normen in gevaar komen.' De heer Nahuys doelde vooral op brand stichtingen. inbraken, diefstallen en gewapende overvallen. Sabotage en ter rorisme kosten mensenlevens en veroorzaken grote schade aan vliegtuigen en andere middelen van vervoer. De resultaten over 1972 lelden tot een voordelig saldo van 122,6 miljoen, dat is 2,8 procent van het bruto premiebedrag .Zes jaar geleden was het voordelig saldo nog 5,7 procent. MSTERDAM De Amsterdam handelsmaatschappij Zephyr il morgen voor de economische olitierechter in Amsterdam loeten verschijnen om zich te erantwoorden voor het ontdui- en van het economische embar- o, dat geldt voor Rhodesië. Zn- Ls bekend is Rhodesië in ver- and met het daar gevoerde jartheidsbeleid, getroffen door en economisch embargo door de erenigde Naties. ok Nederland is gebonden dit em- te houden. Al geruime tijd stond het vermoeden, dat het Am- erdamse bedrijf deze boycot zou ont- uiken. e Anti Apartheidsbeweging in Ne- Érland zegt al geruime tijd bewijzen handen te hebben voor de beschul- liging, dat Zephyr wel degelijk han- lel drijft met Rhodesië, en zelfs van die omvang, dat een-derde van de totale omzet van Zephyr uit gesmok- oi velde artikelen zou bestaan. °3laar aanleiding van de beschuldiging an de Anti Apartheidsbeweging heeft e Economische Controledienst van it ministerie van economische zaken si brig jaar juli een onderzoek inge- ;t eld naar de activiteiten van de fir- a Zephyr. Dit onderzoek zou in aart van dit jaar zijn afgerond en ii. grond van de uitslagen van dit 1,1 iderzoek heeft de Amsterdamse offi- 35 er van justitie mr. W. A. J. M. Smit »n fesloten over te gaan tot het instellen ^jan een strafvervolging tegen Zephyr rerigens zullen de firma tijdens de is ïchtszitting maar enkele kleinere :r( attaches ten laste gelegd worden, U ulgens de Anti Apartheidsbeweging, od e dit betreurt. 10 e firma Zephyr zou connecties heb- jjS en met Aromex Ltd. in Salisbury, i.) hodesië. Aromex zou het Amster- amse bedrijf een winstgevende aan- ieding hebben gedaan van huiden «•genaamde wetblue hides). Op de artij zou een winst van vijftig pro cent in het vooruitzicht zijn gesteld. Van een onzer verslaggevers DELFT Het bezette hoofdgebouw van de technische hogeschool in Delft werd gistermorgen om kwart over zeven in opdracht van het college vzn bestuur (CvB) ontruimd. De politie sloeg een ruit in van een deur die overigens niet op slot was; alleen de deurknop was verwijderd. Naar aanleiding hiervan heeft het gekozen CvBdid Van Ieperen zijn por tefeuille ter beschikking gesteld. Hij was niet geraadpleegd, en hoorde het nieuws op de radio. Het andere geko zen lid verblijft buitenlands. Names de door de Kroon benoemde meerder heid van het CvB verklaarde ir. Schwarrz dat de bezetting onaanvaard baar was omdat er nog andere actie mogelijkheden openstonden, met na me een kort geding of het ter verant woording roepen van de minister in de Tweede Kamer. Het CvB zou de ontruiming hebben uitgevoerd op ver zoek van het personeel. Dit ontkennen voormalige bezetters. Zij verwachten van de grootste perso- neelsfractie in de hogesohoolraad steun voor een donderdag te behande len motiè van wantrouwen tegen het CvB. Het conflict gaat om de verkiezing van afdelingsraden, die geen voort gang kan vinden omdat het CvB ruim 3000 per post uitgebrachte stemmen achterhoudt. De voormalige bezetters menen dat deze stemmen, onverschil lig of de uitbrengers al dan niet hun collegegeld hebben betaald, even rechtsgeldig zijn als vorig jaar, toen daar ook niet naar werd gevraagd. Zij hebben daarin de meerderheid van de hogeschoolraad achter zich. Tijdens bezoek Sölle De SRI is ontstaan uit een fusie tussen de vier grote reclasseringsvere- ingingen, het Nederlands genootschap tot reclassering, de Katholieke reclas- seringsvereniging, de Protestants- christelijke reclassenngsvereniging en de Dr. F. S. Meyers-vereniging. Vol gend jaar zullen de fusiepartners in één vereniging opgaan. Het gisteren geopende landelijke bu reau van de SRI is tevens uitvoerend orgaan van de Vereniging van reclas seringsinstellingen, waarin de SRI sa menwerkt met de reclasseringsafde ling van het Leger des heils en de Federatie van instellingen voor alco hol en drugs. Bij de SRI zijn ruim 650 medewerkers in dienst; ze zijn verdeeld over zo'n zeventig bureaus 'Voorhariir' in het land. Behalve op landelijk niveau wordt ook op regionaal niveau aan fusie gewerkt. Er komen in Ne derland elf reclasseringsregio's. TK Mr. II. Kuijper de strafrechtspleging kritisch te bege leiden. Bestaansrecht De directeur van de SRI, mr. P. A. Schaafsma, stelde gisteren de vraag aan de orde of de reclassering als afzonderlijke organisatie nog wel be staansrecht heeft. Ook bij de reclasse ring zelf leeft de opvatting dat de hulpverlening beter zou kunnen wor den ondergebracht bij andere organi saties die zich op maatschappelijk welzijn richten. Hoewel de heer Schaafsma ook wel voordelen van zo'n integratie zag, sprak hij zich uit voor het voortbestaan van de reclassering als afzonderlijke organisatie. Als een belangrijk argument noemde hij de mogelijkheid die de reclassering heeft Zijn betoog werd ondersteund door de staatssecretaris van justitie, mr. J. F. Glastra van Loon, die eveneens diep inging op de vraag of drie reclassering zelfstandig moet blijven. De heer Gla stra van Loon zei van mening te zijn dat 'een volledig opgaan van de re classering in de totaliteit van de soci ale dienstverlening en algemene wel zijnszorg op zijn minst voorbarig zou zijn'. Ook hij wees zijn gehoor op de rela ties die de reclassering met de straf rechtspleging onderhoudt. Bij verlies van zelfstandigheid, zei hij, zou de reclassering zich buiten het gebouw van de strafrechtspleging en straf rechtstoepassing plaatsen, waarmee zij de kans zou verhogen dat die zich 'tot een gesloten systeem maken waar op de beïnvloeding waarvoor men nu openstaat als op een biljartbal zal afstuiten'. fl 'ervolg van pagina 1 it het betoog van de minister bleek, »t het onmogelijk is met harde cij- aan te tonen of de compensatie •or de revaluatie voldoende is ge- eest. Ir. Tuijnman van de VVD ende evenwel een motie in, waarin )lj vraagt alsnog een berekening van prijsontwikkeling op te zetten voor et geval, dat de gulden niet zou zijn erevalueerd. Reactie van de minister: loe kunnen we dat nu nagaan. Deze Zenmeesters heb ik niet'. L e heer Tolman (CHU) diende een lotie in waarin de regering wordt ge raagd in het kader van de verbete- ng van de agrarische structuur, bij- inder aandacht te besteden aan de dor van de rundveehouderij. Deze otie wordt ondersteund door KVP en RP. Minister Van der Stee zag ech- r de noodzaak van de CHU-motie et in, maar liet verder aan de Ka- er over om de motie al of niet te invaarden. jrs. J. de Koning van de ARP kwam iet de motie, waarin hij aandringt m in alle EEG landen als het om •mpensatie gaat, dezelfde maatrege- >n in te voeren. Een harmonisatie van et beleid is nodig zolang er nog geen lonetaire unie in de EEG tot stand gekomen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Bij het weekblad De Nieuwe Linie wordt voor het eerst sinds lange tijd (ongeveer acht jaar) weer met verlies gewerkt. Ovre het eerste kwartaal van 1974 is het blad, naar hoofdredacteur Gerard van den Boomen gisteren zei, weer in de rode cijfers gekomen. Zonder overheids steun zou het weekblad dit jaar enke le tienduizenden guldens verliezen en daarmee gedoemd zijn aan het eind van dit jaar te verdwijnen. Naar in het vandaag verschijnende nummer van De Nieuwe Linie ook wordt meegedeeld, is hetblad nog steeds in gesprek met het ministerie van cultuur,, recratie en maatschappe lijk werk; de besprekingen hebben nog niet ott een praktische handrei king geleid. In afwachting van over heidssteun, waarop bij De Nieuwe Linie nog steeds enige hoop is geves tigd, zijn de abonnementsprijzen en losse-nummer-prijzen verhoogd tot resp. zeventig gulden per jaar en 1.75 gulden. Ook zijn de honoraria van de losse en vaste medewerkers met onge veer 25 procent verlaagd, aarnaast is een intern onderzoek naar mogelijke verdere kostenbepspa- ringen gaande. De Nieuwe Linie kan zich geen verlies veroorloven, omdat het blad geen reserves heeft Van den Boomen zei gisteren dat het jammer zou zijn als De Nieuwe Linie zou verdwijnen, alleen om het 'domme feit' dat een betrekkelijk klein verlies wordt geboekt. Van een verslaggever MIDDELBURG De 3 >/2-jarige Dan ny Rievers os in een brandvijver in de buurt van zijn woning verdronken. Het jongetje werd door een voorbijgang ster in de vijver ontdekt. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De prijsstijging lijkt dit jaar redelijk binnen de per ken te kunnen blijven. Een aanwijzing hiervoor is het gisteren ge publiceerde prijsindexcijfer van de gezinsconsumptie in mei, dat een stijging te zien gaf van een half procent. Met dit mei-cijfer zijn de prijzen de afgelopen vijf maanden met rond vijf procent gestegen. Wanneer deze ont wikkeling zich voortzet is het niet onaannemelijk dat de prijsstijging dit jaar binnen de door het Centraal Planbureau geraamde tien elf pro cent blijft. Samen met West-Duitsland neemt ons land dan een gunstige po sitie in vergelijking met de andere westeuropere landen in. THESALONEK3 De Griekse politie heeft in Thessaloniki de 34-jarige Ne derlandse arts C. P. V. gearresteerd op verdenking van illegaal wapenbe zit, diefstal en poging tot clandestiene uitvoer van antieke voorwerpen ter waarde van ongeveer een ton. De heer V., die zegt werkzaam te zijn op de Nederlandse ambassade in Praag, wat door het ministerie van buitenlandse zaken ontkend wordt, zal voor de krijgsraad in Saloniiki terecht moeten staan, omdat in Griekenland de staat van beleg van kracht is. De heer V. zou uit een klooster in Panteleimon op de berg Anthos zeven ikonen, twee bijbels en dnie vergulde altaarversieringen gestolen hebben en was bij zijn arrestatie in het bezit van een revolver en een dolk. De Neder landse consul honorair in Thessaloni ki heeft inmiddels opdracht gegeven de heer V. bij te staan. Uit het overzicht van het ministerie van economische zaken blijkt dat de prijzen sinds 1971 voortdurend hoger zijn uitgevallen. Dit jaar was de ver wachting in verband met de gevolgen van de oliecrisis bijzonder somber. De taxatie van het Centraal Planbureau werd daarom wel in twijfel getrok ken, maar daar blijkt nu op grond van het mei-cijfer minder grond voor te bestaan. Prijsstijgingen in mei deden zich vooral voor bij groenten, alcoholhou dende dranken, melk en melkproduk- ten, woningtextiel, vaste brandstoffen, kleding en kapperstarievem Voorts werd enige verdere stijging van de huren waargenomen. Het indexcijfer hiervan, dat van maart op april was opgelopen van 137,6 tot 144,8, steeg in mei tot 145,4. Prijsdalingen werden onder meer geconstateerd voor rund vlees, varkensvlees, margarine en eier- fADVERTENTIE Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Nederland en Oost- Duitsland zullen een tienjarig con tract sluiten voor wederzijdse econo mische en technische samenwerking. De Oostduitse minister voor buiten landse handel, Horst Sölle, en minis ter Lubbers (economische zaken) heb ben over dit contract gisteren in Den Haag de slotbespreking gevoerd. Het contract zal vandaag onder meer ook door minister Van der Stoel (bui tenlandse zaken) worden ondertekend. Het is de eerste keer dat een Oost duitse minister een bezoek bracht aan ons land en ook de eerste keer dat Nederland met een Posteuropees land een zo langdurig contract onderte kent. Met Roemenië zijn ook wel contracten afgesloten, maar niet voor tien jaar. De handel met Oost-Duitsland viel vorig jaar, in tegenstelling tot de daaraan voorafgaande jaren voordelig uit voor Nederland. Wij exporteerden toen voor ruim tweehonderd miljoen gulden naar Oost-Duitsland, terwijl daar aan import uit dat land ruim 100 miljoen gulden tegenover stond. Wij exporteerden voornamelijk textielpro- dukten, chemische en farmaceutische produkten. groenten en fruit. De im port uit Oost-Dutsland bestond voor namelijk uit machines. De Oostduitse minister Sölle betoonde zich juist over de export van machi nes enigszins teleurgesteld. De totale Oostduitse export bestaat namelijk voor zestig procent uit machines. De export van dat land bestaat echter maar voor 25 procent uit machines. Oost-Duitsland voert ook veel artike len aan via Rotterdam. Minister Sölle ontkende echter dat zijn land voor Rotterdam kiest om daarmee de West- duitse haven Hamburg te omzeilen. Rotterdam is vooral gunstig wegens zijn overslagcapaciteit van massagoe deren, aldus de heer Sölle. De Oost duitse minister rondt zijn bezoek aan ons land vandaag af in Rotterdam, waar hij onder meer een rondvaart krijgt aangeboden. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De actie 'Hulp aan Noord-Ierland', die sinds enige jaren vakanties voor Ierse kinderen en bejaarden in Nederland or ganiseert, heeft voor eind september 2,5 miljoen gulden nodig, wil dit nuttige werk door kunnen gaan. Deze gelden moeten uit par ticuliere bronnen komen, daar de Stichting hulp aan Noord-Ierland geen geld van de overheid of bedrijven ontvangt en geheel uit vrij willigers bestaat. In 1972 werd met de vakanties ge start. Toen kwamen er ruim 1700 kinderen tussen de 12 en 17 jaar naar Nederland. Die kinderen waren hard aan vakantie toe. Er waren groepen bij waarvan meer dan vijftig procent kalemerende middelen gebruikte. In de vakantie verminderde dit percenta ge tot twee. Een jaar later bleek dat zeven procent van de kinderen, door de omstandigheden gedwongen, op nieuw op het gebruik van middelen om de zenuwen onder bedwang te houden was overgegaan. Ook nazorg De Ierse kinderen die op vakantie naar Nederland komen hebben gedu rende drie weken een onbezorgde tijd, maar daarna keren ze terug in hun oude leefsituatie, die dan in de regel veel moeilijker is te aanvaarden dan voor de vakantiereis. De actie 'Hulp aan Noord-Ierland' richt zich met name daarop. De kin deren wordt niet alleen een onbezorg de vakantie gegeven, inaar ze worden ADVERTENTIE PASAR ■IJ MAIsAM IJ/ AMSTERDAM Elke dag Indonesische speel films in kleur, vertoning uit sluitend op Pasar Malam Amsterdam. Van een onzer verslaggevers UTRECHT De meerderheid van de commissie-Langemeijer (drie van de vijf leden - red.) beeft zich gesteld achter het uitgewerkte plan van prof. dr. G. Bren- ninkmeijer, dat voorziet in een regeling om tot een eerste oplossing te komen van het conflict binnen de zwakzinnigeninrichting Dennendal in Den Dolder. Twee leden van de commissie hebben verklaard 'hoegenaamd geen vertrouwen te kunnen hebben in hot slagen van het voorstel'. Een nadere argu mentering werd echter niet gegeven en uit het feit. dat deze twee leden niet aan staatssecretaris Hendriks van volksgezondheid hebben ge vraagd van hun functie als lid van de commissie te mogen worden ontheven, kan worden geconcludeerd, dat dit tweetal evenwel bereid is 'loyaal' aan de uitvoering van diiit plan mee te werken Ook staatssecretaris Hendriks heeft te kennen gegeven, dat hij zich zij het niet zonder voorbehoud positief opstelt tegenover hot plan van prof. Brenninkmeijer. die sinds 5 juni optreedt als beheerder van Dennendal. De commissie- La gfnieijer heeft de staatsse cretaris gisteren dat de handtekeningen, waar mee het personeel van Den nendal zijn instemming kon betuigen met het voorstel van de beheerder, 'in voor de be heerder overtuigende mate zijn verkregen van het perso neel van alle paviljoens, waar thans een gezagsvacuüm be staat'. Zoals bekend is prof. Brenninkmeijer ook lid van d< commissie-Langemeijer. De verschillende oudercomité's hebben tegenover de beheer der verklaard, dat zie zich in principe met het voorstel kun nen verenigen. De commissie-Lamgemeij er is wel unaniem van mening, dat het voorstel niet mag worden opgevat als een terugkomen op eerder ingenomen stand punten van de commissie ten aanzien van het te voeren be leid. Met name wat betreft het afwijzen van splitsing van Dennendal iri een Oud- en Nieuw-Dennendal op het ter rein van Dennendal De com missie heeft ook verklaard, dat ze in deze 'reconstructiefa se' de terugkeer van de acht ontslagen stafleden (onder wie directeur dns. Carel Muller red.) zeer ongewenst acht. Staatssecretaris Hendriks heeft het staatstoezicht op de volks gezondheid verzocht contact op te nemen met de beheerder van Denmemdai om de merites van diens plan nader te be spreken en hem daarover rap port uit te brengen. Daarbij zal met name aan de orde worden gesteld binnen welke termijn beoordeeld kan wor den of het plan tot verant woorde resultaten zal leiden. Hergroepering Het plan-Brenniirkmeijer be helst een Hergroepering van pupillen en groepsleiders in Dennendal. Daarbij zal het oordeel van de ouders door slaggevend zijn. Een gehele of gedeeltelijke vervanging van de groepsleiding en het op non-actief stellen van huidige personeelsleden zijn daarbij niet uitgesloteaL De beheerder zal de paviljoensstaven samen stellen in overleg met de be trokken ouders en de groeps leiding. Op korte termijn zal hij ook meer verpleegkundi gen aantrekken. Opzet van dit plan is, dat prof. Brenninkmeijer hoopt met de uitvoering hiervan, te bereiken dat de ouders weer vertrouwen krijgen in Den nendal als 'een goed oord voor hun kinderen' en dat met na me verbeteringen tot stand komen op het terrein van de Lichamelijke verzorging, de al gemene hygiëne en de ver pleegkundige hulp. nadien niet aan hun lot overgelaten. De nazorg bestaat uit het organiseren van bijeenkomsten van de vakantie- groepen thuis in Ierland, de kinderen komen vaak met hun ouders naar dergelijke reünies. Zowel bij de vakanties als bij de reünies bestaan de groepen voor de helft uit protestanten en voor de helft uit rooms-katholieken. Dat wordt met opzet zo gedaan. Resulta ten blijven niet uit. Na terugkeer in Ierland blijkt er een mentaliteitsver andering te zijn opgetreden bij de deelnemers. Die verandering straalt uit op de naaste omgeving van de betrokkenen; velen gaan elkaar beter begrijpen. Onderzoekingen wijzen dan ook uit, dat er minder gewelddaden zijn in de wijken van waaruit groepen naar Nederland worden gebracht. Bejaarden De stichting heeft zich sinds kort ook het lot aangetrokken van de bejaag den in Ierland. De hulp uit Neder land is neutraal. Er wordt hulp gebo den waar dat nodig is, wat door beide partijen volledig geaccepteerd wordt Voor de vakantieweken de komende zomer beschikt de stichting over vol doende adressen, die Ierse kinderen en bejaarden op willen nemen. In de stad Utrecht kan men nog enige lo geeradressen gebruiken. Financiële bijdragen zijn op dit ogenblik meer nodig. M enkan die bijdragen storten op giro 9992 ten name van de actie 'Hulp aan Noord-Ierland' Nieuwe» gracht 27 in Utrecht. Rita 'Als ik dit wegdoe, dan gooi ik uw wodka weer in de fles te rug

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5