tavelange vandaag opvolger Sir Stanley Rous? Organisatie vertrouwt veiligheidsmaatregelen Opbrengst: 80 miljoen mark amro-pierson fund Adverteren doet verkopen Meuleman bemiddelt in voetbalconflict I/NIM74 FIFA kiest nieuwe voorzitter in Frankfurt eden scoort t tegen itserland Extra verzekering voor afpersing en ontvoering niet afgesloten tuphine Libere or Alain Santy Beker voor Sporting Barcelona gelijk (1-1) °er deelnemend land minimaal 900.000 mark te verdienen Ruime winst schaakploeg Björn Borg ook op gravel zeer sterk amro-pierson fund •OT/KWARTET DINSDAG 11 JUNI 1974 SPORT K9 ijKFURT De Braziliaan Joao Havelange, die ast zeker voorzitter wordt van de FIFA (de d-voetbalbond) heeft gisteren gezegd dat de dkampioenschappen voetbal nog ''groter' moe- rorden en dat de hele wereld erbij betrokken zijn. aag kiest de FIFA in Frankfurt haar nieuwe itter. De huidige, de Brit Sir Stanley Rous, de FIFA al 13 jaar. Als Havelange wordt en is hij de eerste Zuid-Ainerikaan die deze grijke functie gaat vervullen. Tot nu toe zijn foorzitters Europeanen geweest Havelange wil antal deelnemende nationale elftallen, thans prhogen tot 24 door ploegen uit Afrika en Azië ten deelnemen, oud 79 jaar, zei over de verkiezing van iag dat dit geen persoonlijk duel tussen hem e Braziliaan gaat worden, maar in feite een n Eurona en Zuid-Amerika. 'Ik weet niet waar at vandaan heeft', aldus de 58-jarige Havelan- rivaliteit tussen Europa en Zuid-Amerika at alleen tussen de aanhangers van de sport, de leiding der bonden betreft ken men geen [lillen.' De regels van de FIFA schrijven voor ir elke vier jaar een nieuwe voorzitter moet en gekozen. 'Sir Stanley is de twee laatste i gekozen toen er geen tegen-kandidaten wa- Waarom zou Brazilië, dat driemaal de wereld beker heeft gewonnen, niet eens een voorzitter leveren?', aldus Havelange. Europese voetballeiders zijn bevreesd voor het vooruitzicht dat meer 'nieuwe' landen aan de we- reldkampioenschappen gaan deelnemen en dat ter- wijk sterke Europese ploegen in de voorronden konden worden uitgeschakeld. Er fis zelfs sprake van geweest dat men de UEFA, de Europese bond, wil losmaken van de FIFA. 'Dat is onmogelijk', zei Havelange hierover. 'Er komt geen afscheiding.' Hij hoopte het nog eens mee te maken dat de wereld kampioenschappen worden gespeeld in Afrika of Az Omdat dit een ingewikkelde en kostbare zaak is zou het mogelijk kunnen zijn, aldus Havelange! dat drie of vier Afrikaanse of Aziatische landen het dan 'samen gingen doen.' Over Stanley Rous zei hij nog dat ddt de beste voorzitter was die de FIFA ooit had gehad. 'Als ik gekozen word dan is het eerste wat ik doe Sir Stanley benoemen tot erevoorzitter voor het leven. Ik zal ook voorstellen dat de wereldbeker wordt omgedoopt in de Stanley Roais-beker.' Men kan Sir Stanley Rous en Joao Havelange, de twee kandidaten voor het presidentschap van de FIFA, dius beschouwen als de staanae en de komende man. Korte persoonsbe schrijvingen volgen hieronder: STANLEY FORD ROUS werd op 25 april 1895 geboren in Mutford, in het Engelse graafschap Suffolk. Reeds als schooljongen richtte hij zijn eerste voetbalclub op: Lowestoft. Hij stedeerde in Exeter, verbleef ten tijde van de eerste wereldoor log ir. het Nabije Oosten en keerde terug als leraar in Watford bij Londen. In de twintiger jaren was Rous scheidsrechter in de Engelse eerste divisie. Hij v/as grensrechter bij de Cup Final van 1926. In de periode 1926-1934 leidde hij 34 internationale wedstrijden. In 1934 werd hij secretaris van de Football Association (FA), die in die jaren ge brouilleerd was mot de FIFA. In 1947 slaagde Rous erin de Britse bonden opgenomen te krijgen in de wereldvoetbalorganisatie. In dat jaar werd hij ook in de adelstand verheven. De huidige versie van de voetbalspelregels, overigens in een eeuw niet we zenlijk veranderd, vloeide in 1938 uit zijn pen. Sir Stanley Rous is mede-oprichter van de Europese voetbalbond (UEFA), van welke organisatie hij ook vice-president was. In 1961 werd Rous de opvolger van zijn landgenoot Arthur Drewry als voorzitter van de FIFA, in welke functie hij één jaar later officieel werd gekozen en (in 1966 en 1970) herko zen. Het zou onbillijk zijn de 'Brundage van de FIFASir Stanley is 79 jaar, uitsluitend kwaliteits- zitviees toe te denken. De rijzige Brit heeft op het organisatorische vlak grote verdiensten. Zo is hij de vader van het idee bepaalde verantwoordelijkheden af te splitsen naar continentale bonden en delegeer de hij taken aan verscheidene, specialistische com missies (scheidsrechters, medische commissie, straf- commissie, ertc.). Rous gaat door voor absoluut onpartijdig. Zijn talent om vergaderingen en discussies te leiden oogst nog altijd bewondering. JOAO HAVELANGE, geboren op 8 mei 1916, heeft op Sir Stanley Rous een leeftijdsvoordeel van 21 jaar. Havelange is van Vlaamse afkomst; zijn volle dige naam luidt Jean Marie Paustin Godefroid Havelange. Hij is voorzitter van de Braziliaanse sportfederatie, geslaagd zakenman en dientengevol ge miljonair. Van beroep is nij advocaat. De ambitieuze sportleider heeft een niet onverdienste lijke carrière als zwemmer achter de rug: zowel in 1936 als in 1952 vertegenwoordigde hij Brazilië op de Olympische Spelen, de laatste maal als waterpo- lospeler. Havelange trimt dagelijks en geeft voor in een superbe conditie te steken. H ijis sinds elf jaar lid van het Internationaal Olympisch Comité en voorzitter van verscheidene Latijnsamerikaanse bon den. Havelange is tamelijk bezeten van de gedacihte FIFrt-president te kunnen worden. 'Het is hoog tijd dat deze functie in Zuidamerikaanse handen over gaat meent hij. 'Vooral tegen de achtergrond van onze grote internationale successen'. Eén van de eerste daden van Havelange als voorzitter zal dan ook zijn het FIFA-hoofdkwartier van ZUrich naar Rio de Janeiro te verplaatsen. Althans, dat wil hij. Havelange: 'Lord Killanin leidt het IOC ook vanuit Dublin.' Havelange beroemt zich erop dat onder rijn bewand het voetbal in Brazilië een grote vlucht heeft genomen: 'Vroeger werd er alleen in Rio en Sao Paul o gespeeld, nu in het hele land. De Braziliaan se voetbalbond is ook eindelijk, na jaren, vrij van schulden.' Joai; Havelange heeft de laatste maanden een Kicsinger-achtige wereldreis gemaakt, om zich te verzekeren van stemmen op het FIFA-congres van vandaag in Frankfort MOE Ook Zweden heeft in laatste oefenwedstrijd voor het dkampioenschap in West-Duits- niet kunnen overtuigen. Tegen erland niet voor Duitsland atst werd het in Malmoe een spel: 00. Voor 23.000 toeschou- creëerden de Zweden, de tweede stander van Nederland, welis- een drukkend overwicht, maar iunten kwamen er niet De Zwit- hadden zelfs in de 47e minuut de ig moeten nemen, toen Meyer van elf meter mocht proberen, faalde echter. In de 63e minuut ng het Bo Larsson al niet beter: hij miste een strafschop, en kwam beter uit de verf dan de 20 zege op Denemarken, zij troffen in Zwitserland een istander die onverwacht sterk de dag kwam. De Zweedse voor met Sandberg, Edström en ensson louter bestaande uit 'gas- Iders', voldeed redelijk tot goed, kwam aan scoren (nog) niel toe. io Magnusson als invaller voor nann en Ove Grahn waren de Zweedse spelers. k Schoenaker ar Graafschap NCHEM Wageningen, dat g naar de eredivisie promoveer- leeft behalve zijn voor promotie uttige rechterspits Gerdo Hazel- e, ook Dick Schoenaker verkocht De Graafschap. besturen van beide verenigingen ren het al enige tijd eens over de s/er van de 24-jarige Hazelhekke, lak voor dit weekeinde werd ook ansfer van Schoenaker (21) be en. De trainers Theunisse van raafschap en Korbach van Wage- !n wilden voor de promotiecom- le naar de eredivisie was voltooid lin mogelijk ruchtbaarheid geven de onderhandelingen ten einde de in de ploeg van Wageningen niet erstoren. Zowel Hazelhekke als enaker. die bij Wageningen de te wedstrijden in de verdediging V', maar eigenlijk een midden- ir is. hebben met De Graafschap contract voor twee jaar getekend. GNON (AFP) De Franse wiei er Alain Santy heeft in Avignon )aupine Libere gewonnen. De ne- le en laatste etappe van Vals les naar Avignon (216 km) werd overwinning voor de Spanjaard s Manzaneque, die ruim zeven mi ll voorsprong had op nummer de Fransman Croyet. Santy en idor, di edoor de winst in de tijd en zondag tot op drie seconden de winnaar was genaderd, eindig- beiden in het peloton. klassement: 1. Santy (Fra) 37.10.14, ulldor (Fra) op 3 sec., 3. Danquillaume op 48 sec., 4. Lasa (Spa) op 1.42, FRANKFURT De dure 704 voetbalbenen bii het tiende we reldkampioenschap voetbal zijn ten dele voor astronomische be dragen verzekerd. De Koninklij ke Nederlandse Voetbalbond heeft de dure premie voor de zes miljoen gulden moeten overne men, waarvoor de Spaanse kam pioen CF Barcelona Johan Cruijff tegen elke 'totale blessure' verze kerde. De Italiaanse bond sloot een gezamen lijke verzkeerimg af voor alle 22 spe lers voor een totale waarde van vijftig miiljoen gulden. Daarvan alleen al vier miljoen gulden voor aanvaller Gi@i Riva. De Westduiirtse verzeke ringsmaatschappijen moeten voor elke geblesseerde speler van het nationale elftal vijfduizend mark aan diens dub betalen voor elke competitie- of be kerwedstrijd die deze professional de komdende achttien maanden mist Geconfronteerd met deze bedragen heeft de 'afdeling verzekering' van het W.K. bureau in Frankfurt ervan af gezien een aanvullende verzekering af te Sluiten voor afpersing en ontvoe ring. Verzekeringsadviseur Erwin Himmelsciher had een Engelse maat schappij geïnteresseerd die alle zes tien ploegen (met inbegrip van spe lers en trainers), evenals FIFA-voor- zitter Sir Stanley Rous, Hermann Goesmann en Hermann Neuberger van de Duitse voetbalbond en de direkteur van het organisatie-comité Hermann Joch bij 'kidnapping' voor 2,5 miiljoen gulden voor een premie van 48.500 gulden of voor vijf miljoen voor een premie van 68.385 gulden had willen verzekeren. Hoewel August Wenael, de plaatsver vanger van Hermann Neuberger, twee maanden geleden op de noodzaak wees om ervoor te zorgen, dat alle betrokkenen bij het wereldkampioen schap rustig kunnen slapen, is de 'losprijs en afpersingisverzekering' niet afgesloten. Op dit punt verlaten de organisatoren zich op de omvang rijke veiligheidsmaatregelen die de Duitse politie heeft genomen om te verhinderen dat één van de voetbal sterren 'verdwijnt'. Wel zijn alle deel nemers aan de openings- en slotcere monie van Frankfurt en Munchen aanvullend verzekerd tegen dood en invaliditeit. Dat geldt voor spelers, officials, de folkloristische groepen uit binnen- en buitenland, de koren, ARNHEM In het conflict tussen de eerste divisieclub Vitesse en de Arnhemse amateurverenigingen zal de bondsvoorzitter van de KJV.V.B. Wim Meuleman persoonlijk trachten te bemiddelen. Hij heeft dit schrif telijk laten weten aan de amateurclubs, die zich niet konden verenigen met de door Vitesse gevolgde handshvijze bij het werven van jeugdspe lers voor een op te richten amateurafdeling. De banden met Vitesse werden verbroken, nadat zonder voorafgaand overleg instuiven werden gehouden met het doel in totaal 50 Jeugdige spelers aan te trekken. LISSABON Sporting Lissabon heeft zondag voor de tweede achtereen volgende keer de Portugese beker veroverd. In de finale versloeg de landskampioen Benfica in de verlenging met 21. Aanvankelijk leek Benfica de grootste kanshebber voor de bokaal, want de ploeg leidde tot een minuut voor het einde met 10 door een doelpunt van Nene in de in de 32ste minuut Zico wist nog net op tijd de gelijkmaker te bewerk stelligen, waarna Marinho in de tweede minuut van de tweede verlenging Sporting de dubbel bezorgde. Het in totaal negende bekersucces van Sporting werd gadegeslagen door 35.000 toeschouwers. Benfica zal volgend seizoen uitkomen in het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars, omdat Sporting aan het toernooi voor landskampioenen deelneemt. BARCELONA Barcelona met Michels op de trainersbank maar zonder zijn buitenlanders Cruijff en Sotil heeft zich een goede uitgangspositie verworven voor de halve finales van de Spaanse beker. De uitwedstrijden ln de platselijke derby tegen Espanol leverde een 11 resultaat op en ln de thuiswedstrijd zal de beslissing in deze kwartfinales moeten brengen. De uitslagen van de eerste kwartfinales (er wordt een dubbelrond gespeeld) zijn: Granada-Real Madrid 00, Valencia- Las Palmas 00, Espanol-Barce- lona 11, Atletico Madrid-Zaragoza 20. Een beeld van de veiligheidsmaatregelen rond de Braziliaanse ploeg. Geheel van de buitenwereld afge sloten verblijft de ploeg in een hotel in Hofheim, juist buiten Frankfurt. PoUtie met honden houdt de wacht bij de twee meter hoge afzettingen. Fotografen (boven) en de schooljeugd fonder) probeert des ondanks een glimp van de huidige wereldkampioenen op te vangen. de kinderen de journalisten van pers, radio en t.v. en alle toeschouwers. Hiervoor is een premie van 3,5 pfen nig in Ingebouwd' in de prijs van elk toegangskaartje. De politie van Frankfurt gaat overi gens rijn laatste rustige dagen tege moet. Donderdag, als het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal offi cieel begint met da openingsceremo nie en de wedstrijd tussen titelhouder Brazilië en Joegoslavië, staat het sein echter op rood. Bijna 2.000 politie ambtenaren en veiligheidsagenten zul len in en rond het stadion aanwezig zijn om de ruim 60.000 toeschouwers, onder wie 1.400 genodigden, van alle veiligheid en bescherming te voor zien. Het Waldstadion zal donderdag het scherpst bewaakte plekje in de Bondsrepubliek zijn. De bevolking van Frankfurt zal het wel kunnen merken, want er kan tijdens het toer nooi geen gebruik worden gemaakt van het naast het stadion gelegen recreatiepark, dat een zwembad, een golfcomplex, een tennispark en een trimbaan omvat Het stadion zelf zal op donderdagmorgen centimeter voor centimeter worden onderzocht oa eventueel aangebrachte springstoffen en tijdens het duel zuilen enkele honderden agenten in burger, uitge rust met film cameras en videorek or ders, op de tribunes plaats nemen om RANKFURT Het organlsatie-co- 'lté rekent erop dat de wedstrijden oor de eindronden van het wereld- impioenschap voetbal een record- ntvangst van tachtig miljoen mark uilen opleveren. Geen van de zes- en finale-landen zal met minder an 900.000 mark huiswaarts keren, 'adat alle onkosten zijn betaald, ildt de verwachting. De ploegen, Ie doordringe" tot de laatste acht uilen het dubbele krijgen en de alve finalisten zullen kunnen reke- en op een bedrag dat ver in de vijf Ufers zal lopen. Het grootste ge- eelte van de inkomsten wordt ge- ormd door de recettes, terwijl de adio- en televisierechten en de ver loop van souvenirs voor de rest orgdragen. Van de ontvangsten zal Ie helt besteed worden aan belas- 'ngen en onkosten, waardoor er 'eertlg miljoen overblijft om te ver- leien tussen de internationale voet- 'alfederatic (10 procent), het orga- 'Iserend land West-Duitsland (25 docent) en de overige vijftien fina- Isten (65 procent), leze cljers zijn indrukwekkend, "aar het Westduitse organisatieco mité legt er dan ook de nadruk op 'at de opbrengst alleen maar zo Wot kan zijn, omdat men zich in 'eganisatorisch opzicht geen enkele ute heeft veroorloofd. 'Ons uitgang punt is steeds geweest de kosten 'weel mogelijk ln de hand te hou den', aldu een official, zodat in de toekomst, landen met minder finan ciële draagkracht dan Wcst-Duits- land het wereldkampioenschap even goed kan organiseren. Hij voegde eraan toe: 'De belangrijkste takken van sport zijn de laatste jaren steeds maar groter geworden. We zijn nu op een pnnt gekomen dat ze zo groot en duur zijn geworden, dat alleen de rijke landen ze kunnen organiseren'. Desalniettemin hebben de Westduit sers 240 miljoen mark uitgegeven om ter verbetering van de facilitei ten in acht van de negen stadions, die voor de wedstrijden van de eind ronde gebruikt worden. Alleen het Olympisch Staion van MUnchen, dat gebouwd werd voor de Zomerspelen van 1972, voldeed geheel aan de te stellen eisen en behoede niet te worden aangepast 'Dat lijkt natuurlijk heel wat geld voor één bepaalde gelegenheid', al dus de zegsman van het organisatie comité, 'maar wij beschouwen het als een investering voor de toe komst'. 'Al het geld is besteed aan restauratie en modernisatie-werk zaamheden. We hebben niets buiten sporigs gedaan en ln de meeste gevallen is de capaciteit van de stadions aanzienlijk vergroot'. Ook daarbij echter zijn grenzen in acht genomen. Het Waldstadion van Frankfurt, waar de huidige wereld kampioen Brazilië en Joegoslavië donderdag het wereldkampioenschap zullen openen, heeft een capaciteit, die de 62.000 toeschouwers niet te boven gaat. Het stadion is reeds maanden uitverkocht Maar de West duitsers hebbeu geweigerd de toe schouwerscapaciteit op te voeren, al leen voor deze ene gelegenheid en zijn strikt binnen hun budget geble ven. De door de olie-crisis aange wakkerde Inflatie ten spijt zeggen de Westduitsers dat zij voor de herstelwerkzaamheden in de diverse stadions niet meer hebben uitgege ven dan aanvankelijk was begroot. Bijna de helft van de 240 miljoen mark, die voor de reconstructie was uitsetrokken, is besteed in twee sta dions in Dusseldorp (Rheinstadion capaciteit f9.000 toeschouwers) en Gelsenkirchcn (Parkstadion 70 000 toeschouwers). Telefoons HILTRUP 'Onze telefoons zullen niet uit de kamers worden wegge haald cn blijven rustig op hun plaats staan', reageerde Hans Krautkramer, chef van hotel HU- trup, het hoofdkwartier van de Ne derlandse voetbalselectie, op het be richt als zou op bevel van Rinus Michels alle telefoons van de kamers moeten worden verwijderd. 'Omdat iemand uit Barcelona speelt, laten wij ons hotel niet ombouwen. Het gaat mij niets aan, of de Nederland se voetballers wel of niet mogen telefoneren', aldus Krautkramer, die naast de Nederlandse voetbaltop ook nog 'normale' gasten herbergt. Krautkrkmer: 'Pat zijn echter alleen zeer goede gasten, die ik persoonlijk goed ken'. Geen premie BERLIJN George Buschner, trai ner van de Oostduitsers, heeft na drukkelijk verklaard dat zijn spelers geen enkele premie zullen ontvan gen tijdens het toernooi, ook niet als ze de wereldtitel mochten vero veren. 'De spelers van de DDR zijn pure amateurs. Elk soort geldelijke beloning tijdens de wereldkampioen schappen is uit den boze', aldus Buschner. Wat voor de KNVB. zodoende voor de veiligheid van het publiek te zorgen. De politie van Frankfurt heeft een katastrofeplan uitgestippeld, waarin met alle moge lijkheden rekening wordt gehouden. Op de eretribune worden verscheide ne camera's gericht. De ramen van de VIP-kamers zijn van kogelvrij glas voorzien. Bulten het stadion zal door de politie een kordon worden gelegd, dat verdacht uitziende personen moet tegenhouden. Op een aanval uit de lucht is men eveneens bedacht. Anderhalf uur voor de openingscere monie mag het luchtverkeer niet bin nen een straal van 3,7 kilometer van het stadion komen en niet lager vlie gen dan 2.600 meter. Op het vliegveld Rhein-Main zal de bewaking ook wor den verscherpt In plaats van de nor male 150 veiligheidsagenten zullen er nu 450 man worden ingezet. Ruim een half uur na afloop van het duel zal het luchtruim boven het Waldsta dion voor het vliegverkeer weer wor den vrijgegeven. NICE (ANP) Het Nederlandse schaakteam heeft zich na de slechte start bij de Schaakolympiade (er werd met 13 verloren van Oostenrijk) redelijk hersteld. De ontmoeting te gen Zwitserland werd uiteindelijk met 31 gewonnen. Zondagavond leidde ons land met 2—0. Maandag kwam Sosonko remise overeen met Lombard en wist Enklaar tegen de verwachting in ook een onbeslist te bereiken tegen Schaufelberger. In deze laatste partij maakte de Zwitser een rij kleine fout jes, die het hem uiteindelijk onmoge lijk maakte, de bij het afbreken voor de hand liggende winst ook inderdaad te grijpen. In de vierde ronde komt Nederland uit tegen de Bahama's. PARIJS (Reuter) In de strijd om het open tenniskampioenschap van Frankrijk heeft zich dit weekeinde geen verrassing voor gedaan. In het heren-enkelspel plaatsten drie Ameri kanen zie hbij de laatste zestien: Ar thur Ashe, Marty Riessen, en Eric van Dillen. Harold Solomon moet zijn par tij in de derde ronde nog afwerken. De 18-jarige Zweedse ster Björn Borg heeft nu ook op gravel een grote vorm te pakken. De Fransman Jean- Loup Rouyer won slechts zes games. 6-4, 6-2 en 6-0. De Spanjard Manuel Orantes had aanzienlijk meer moeite, hij won met 3-6, 3-6, 7-6, 6-3 en 6-2 van de Argentijn Vilas. BASKETBAL De stand in het Europee* Kampioenschap na negen wedstrijddagen: 1. Italië 18 pnt.. 2. Joegoslavië 12. 3. Griekenland 8. 4. Turkije 8, 5. west- Duitsland 4, 8. Frankrijk 4. VOETBAL De Haagse gemeenteraad heeft een raadslid en een ambtenaar benoemd als gedelegeerden, die worden toegevoegd aan het bestuur van de sectie betaald voetbal van de FC Den Haag. Het raadslid is de heer A. Wlersma (PvdA), de ambtenaar Is do heer D. P. Lindhout. hoofd van het bureau sport en recreatie van de gemeente. De aanwij zing van de twee gemeentelijke gedele geerden vloeit voort uit het besluit dat de gemeenteraad eind vorig Jaar heeft ZEILEN De uitslagen van do gisteren gevaren races voor de Kleler woche: Flvlng Dutchmankiasse: 1. Vollebregt (Ned.), 2. Groce (Ita). 3. Forstmann (WDld.), 12. Imhoff (Ned.), 32, Mantel INed.), 43. Meyboom (Ned.), Soling: 1- -n.n.j. D-i-v /urnj(f) 3. 24. lilCUJ, fflCJUUUill Kuhwelde fWDld), 2. Reich (WDli Halst (WDld), 5. Bakker (Ned), Roozendaal (Ned) Flnnjollen: Groep en B: 1. Maltry (Fr), 2. Heide (DDR), Bock (WDld), 10. Peter Vollebregt <Ned.). Groep C en D: 1. Schroder (DDR), 2. Granchamp (Fr), 3. Wilton (Ned). Tempest: 1. Nebel (WDld), 2. Warren (GB), 3. Kriek (WDld), 6. Staart jes (Ned). Tornadoklasse: Groep A en D: 1. Prack (Oost), 2. Spengler (WDld), 3. Kolni (Zwe), Groep B en C: X Jessenlg (Oost). 2. PI rol 1 (It). 3. Bergström (Zwe). gen aangewezen voor zwem en schoon springwedstrljden ln OostDultsland en Oostenrijk. Naar de Invitatiewedstrijden op 15 en 16 Juni ln Oost Berlijn gaan: Josien Elzerman en Karin Kok (ZIAN Vitesse), Alle te Riet (ZwemlustDen Hommel), Linda Faber (VZC) en Ada Pors (VZC Vlaardlngen). Aan wedstrijden 22 Juni) gaan de volgende zwemsters- Veronica Stel (PSV), Corrle Gramme en Enlth Brigltha (Het IJ) en Corlanne Heymans (De Zeester). (ADVERTENTIE) Een od researchfaciliteiten en Een op researchfaciliteiten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig geselekteerde aandelen. solide vermogensbeheer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9